Behangorsnaaister Weerbericht KEIJSER'S Schoenenmagazijn, Uit de Omstreken Rechtszaken Binnenland E. A. BaroncssB VAN ITTEÖM Marktnieuws Ervaren Costuumnaaister Burgerlijke Stand Dagmeisje» MEDKDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorn 1. 10.50 uur). De Bildt, 10 Maart 1909. Hoogste barometerstand 771.9 m.M. te Hembsand (Oostkust Zweden); laagste 747.6 m.M. te lie d'Aix (West kust Frankrijk). Verwachting tot den avond van 11 Maart: Wind: zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richting. Gesteldheid van de lucht: nevelig tot hall bewolkt, weinig ol geen neer slag. Temperatuur: Iets kouder.. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 ''Uur 756 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 755 m.M.. Thermometerstand te Haarlem. Woensdag 10 Maart Hoogste gisteren 9 uur F. 85 Laagste hedennacht F. 32 Hoogste heden tot S uur F. 41 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cta. par regel. F. P. REICHERT, 17 ANEGANG 17. PRACHTIGE SORTEERINQ Gekleurde Overhemden vanaf f 1.90. 32 Lange Voorstraat Hoest bij Kinderen. Het Heilzaamste Middel is VENO'S BLIKSEMSNEL HOESTGE- NEESMIODEL. Dit nieuwe middel dat thans ver krijgbaar is bij alle voorname drogis ten in Nederland heeft de aandacht getrokken van alle moeders omdat niets heilzamer is voor kinkhoest, ol gewone hoest en verkoudheden bij kinderen. Het geeft onmiddellijk ver lichting; is niet leelijk om in te ne men en geheel vrij van alle schade lijke bestanddeelen. Het wordt dan .ook door de geneesheeren aanbevo len. Verleden Jaar werden er meer dan 2.000.000 flesschen van ddt be roemde Engelsche geneesmiddel ver kocht. Neemt eene de proef met VE- NO'a BLIKSEMSNEL GENEESMID DEL tegen den hoest. Prijs 55 ets., 75 ets. en 1.80. Verkrijgbaar bij: J. J. GöPPINGER, Groote Hout straat 147a; J. r. GULIK, Zijlstraat Firma W. PLAATZER v. d. HULL, Jansstraat 28, allen te Haarlem. Voorts bij alle voorname Drogisten. Waar niet verkrijgbaar, direct per post van de VENO DRUG Co., N .Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ont vangst van postwissel' met 10 cents verhooging. Faillissementen. Het faillissement van den boedel van wijlen J. Kaandorp, bloemkwoe ker, overleden te Velsen, den 23en Ja nuari 1909 door de Rechtbank alhier uitgesproken, ie den 9en Maart 1909 opgeheven. Het accoord in het faillissement van G. Blees Jz., gruanhandelaar te Zaandam, Is bij vonnis der Rechtbank alhier <L<L 9 Maart jl. gehomolo geerd. Het accoord bedraagt 2 boven de opbreng9t van den boedel. Jubilé. Heden herdacht de heer E. van Zijl den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij drukkerij van het St. Jacobs-Gods huis alg typograaf in dienst trad. Door den directeur, den heer L. A. Lauirey werd hem namens de direc tie een enveloppe met inhoud aange boden. Van zijn kameraden ontving de jubilaris een zilveren horloge met inscriptie. Heden herdacht de heer H. de Bruin, assistent-opzichter aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M.. den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de maatschappij in dienst trad. Zoo wel van superieuren, collega's als v in werklieden had de jubüar's blij ken van belangstelling in ontvangst ie nemen. Namens de ambtenaren en het personeel zijner afdeeling werd den jubilaris fraaie cadeaux aange boden, benevens door de maatschap pij het gebruikelijke geschenk. Ge v. V o or w. Een bedrag aan geld, bij D. Br sé, Barrevoetestraat 11. Een staart van een bont, hij J. Groeneveld, Keijzerstraat 12. Een zilveren kinderarmband, bij J. Wagner, Dijkstraat 14. Een portemonnaie inh. geld, bij C. Schenke, Wagenweg 42. Een portemonnaie mh. geld, bij H. Keiser, L. Annastraat 46. Een rozenkrans, bij N. Jans, Oran jestraat 59. Een portemonnaie inh. geld, bij B. Zaarsma, Kamperstr. 8. Twee zakken waschgoed, bij B. v. Kesoel, Brouwersstr. 82. Een kinderhemd, bij J. v. d. Reep, Patiëntiestraat 13. Een zakmes, bij W. J. Wedsmuller, Koninginneweg 77. Een olielantaarntje, bij W. Lubbers Hagestraat 16. Een blouse, bij G. Smulders, Morin. ne steeg 2. Een rozenkrans in étui, bij A. J. v. d .Pol, Bei'Ckheijdestraat 4. Een portemonnaie inh. één cent, bij W. v. d. Meulen, Oranjestraat 66. Een portemonnaie inh. eenige cen ten en waardalooze papieren, bij J. Wolbendijk, L. Heerenstr. 5 rood. Een duimstok, bij J. Zegers, Berck- hcijdestr. 31 rood. Een portemonnaie inh. een school- kaart, der E. S. M., ten name van J. Reinders, bij H. v. Zurk, Colterman- straat 9 rood. Een kimdermatroaenmuts, bij W. E. Zurendonk, P .Kiesstra&t 61 rood. Een medaillon, waarin haarwerk, bij H. John, L. Raamstr. 8. Een grijze kat, bij W. Dmkla, Nas- saulaan 20, Een kinderzak met inhoud, W. Ver- straten, Voorweg, Heemstede. Een pak, waarin eenige platen en twee portretten, bij F. v. Felde, Lin- schotenstraat 24 rod. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een oud zilveren ceintuur- VOOR EEN GOED DOEL. Bij het doorwandelen der Groote Houtstraat en het bezien der winkel etalages zal het wellicht de aandacht der voorbijgangers getrokken hebben, dat voor het groote venster van ons Bureau No. 53, eene allerkeurigste atalage geplaatst is. Op den achtergrond, omringd door groen en palmen, staat 'n kleine, met roze bekleede wieg; verder eene pop, een groote en kleine koffer, een mand je en tal van kleurige jurkjes en klee- ren, waarvan de bestemming licht valt te raden. Smaakvol, gracieus ziet alles er uit, en menig jong moedertje zou wanschen, dat al dat goedje groo- ter ware om het voor hare lievelin gen te kunnen gebruiken. Maar waarom hebben wij dit alles Voor ons raam laten exposeeren? -Voor een goed doel; als prijs voor een loterij aangevraagd door Mevr. M. van der Laan—de Joode, Mej. G. C. van Emden en den heer dr. S. Brongersma te Bloemend aal, en me vrouw C. PoetmaVerburg, den heer mr. J. W. Loeecaat Vermeer, den heer dr. S. Fyan te Haarlem, om daardoor iemand te helpen, die ten gevolge van verschillende omstan digheden, voornamelijk gebrek aan bedrijfskapitaal, in groote financieels moeilijkheden gekomen is. Moge nu tie hoop op het trokken van den prijs, maar vooral ook het verlangen om het goede doel te bevorderen, velen nopen loten te nemen. Dezen zijn te verkrijgen bij Mevr. M. A. van der Laan—de Joode te Bloo- mendaal. Verlengde Kleverlaan 450c, bij Mevr. C. Postma—Verburg, Haar lem, Spaarne 102 en aan het Bureau vain dit blad. Deze verloting is goedgekeurd bij .Koninklijk besluit van 7 Januari 1909, BO. 8& HILLEGOM. In de op 9 dezer gehouden raads vergadering waren slechts 7 loden te genwoordig. Tor tafel word gebracht een missi ve dd. 16 December 1908 van hot Be stuur dier vereeniging ,,de Ambachts school" te Haarlem, houdende ver zoek om voor het jaar 1909 een hoo- gere subsidie voor die school te mo gen ontvangen dan tot heden het ge val is ~eweest, onder mededeeling, dat een bedrag van f25 per leerling en per jaar billijk wordt geacht. B. en W. stelden aan den Raad voor, om de subsidie zoodanig te ver- hoogen, dat zij f 10 per jaar en per leerling wordt De heer Sluis zegt, dat het school- subsidieering van de Ambachtsschool maar wil alleen subsidieeren voor leerlingen, die niet het voLle school geld kunnen betalen. De heer Sluis zegt, dat het 9hcooI- gedd wordt geheven naar de maat schappelijke positie der ouders en weet zeker, dat er leerlingen zijn waarvoor f50, maar ook dat er leer lingen zijn die slecht9 f 5 betalen. De heer Guldemond zegt, niet voor het voorstel van B. en W. te zijn, maai' wil het verzoek toestaan, welk voorstel de heer Van Waveren steunt De heer Balvers wil het voorstel aanhouden en in dien tijd B. en W. opdragen een onderzoek in te stellen naar de leerlingen, die de school be zoeken. De heer Guldemond vindt het goed, dat zulks wordt onderzocht, maar zou toch voor 1909 de gevraagde sub sidie willen toestaan. De heer Sluis zegt nog, dat men in aanmerking moet nemen, dat de laat ste jaren zeker leerlingen hebben ge bruik gemaakt van de school, die niet meer dan ƒ5 hebben betaald. Het voorstel van den heer Gulde mond wordt aangenomen met 5 te gen 2 stemmen. Overeenkomstig het raadsbesluit- van 2 Juli 1908 wordt aan de Fröbel school voor het jaar 1909 een subsidie toegekend en eveneens aan het R.- K. Parochiaal Kerkbestuur voor haar bewaarschool voor de jaren 1908 en 1909, en zulks naar aanleiding van de ingekomen verzoeken. Wordt genomen een besluit tot toe voeging of verhooging van de begroo ting van ontvangsten en uitgaven, dienst 1908. Naar aanleiding van een verzoek van K. Hagedoorn e. a., waarbij wordt medegedeeld, dat zij hun vroe ger gedaan aanbod inzake den ver koop van een gedeelte van den Loos- tervveg III niet gestand kunnen doen omdat Later bleek, dat een perceel weg niet op hun naam stond, maar aarbij zij thans den Raad een an der gedeelte weg aanbieden op dezelf de voorwaarden als indertijd is ge schied, wordt daartoe met algemee- ne stemmen besloten. Een zeer uitvoerig debat ontspon zich over een verzoek van W. A. Phi- lippo en C. do Wreede, om een strook je grond grenzende aan hun eigen dom aan de Sixlaan van de gemeen te tegen billijke vergoeding te mogen huren en hun afscheidingshek aan de oostzijde in een rechte lijn te mogen plaatsen met dat van heer Van Til, volgens overgelegde tee-ke- ning, waarbij adressanten op zich ne men dien grond te beplanten met heestergewassen. Het voorstel van B. en W. Luidde afwijzend, op grond, dat de afslui ting der particuliere terreinen be hoort te geschieden op de grensschei ding der wederzijdsche erven. Het debat loopt in hoofdzaak over het onbillijke dat anderen wei eene dergelijke vergunning bekomen, b.v. aan de van den Endelaan en aan de WiLhelminalaan en ook over het ge val, dat men liier te doen heeft met eene afscheiding op het eind vaneen weg en anderen daarbij niet behoe ven aan te sluiten. Het voorstel van B. en W. valt met 4 stemmen tegen en 3 voor. De wethouder Van Zanten spreekt zijn leedwezen uit over het feit, dat terwijl B. en W. liet belang van de gemeente op het oog hebben, door het genomen besluit, het belang van particulieren op den voorgrond ge schoven wordt. De heer Balvers vindt, dat de ge meente zeer zeker gebaat is met het genomen besluit en de adressanten eveneens. De Voorzitter stelt thans voor, het verzoek in te willigen volgens uit eenzetting van B. en W. tegen eene vergoeding van f 5 pex huis en tot wederopzeggens. Dit voorste] wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem. Bij de rondvraag vraagt de heer Balvers of in eene aanstaande verga dering kan wort en verwacht de be handeling van de instructie der on derwijzers, in verband met het hu wen van onderwijzeressen, en of binnen niet al te lang tijdsverloop kan worden tegemoet gezien een wij ziging van de algemeene politieveror dening, in verband met de Motor- en Rijwielwet. De Voorzitter zegt, dat het punt van de wijziging der instructie der onderwijzers op verlangen vam den heer Balvers wel op het convocatie biljet kan worden vermeld, en dat de aanvulling der politieverordening in bewerking is. De heer Balvers wenscht nog ver schillende vragen te stellen in ver band met de ingediende plannen eener waterleiding. Aangezien dit punt niet aan de or de is, wordt hierop niet ingegaan. De vergadering gaat vervolgens in comité generaal. Onder de ingekomen stukken trof fen we o. a. nog aan een schrijven van E. Vag Visser te Heemstede, waarin hij mededeelt, dat hij beslo ten heeft, geene veranderingen te brengen aan den muur van Eisbroek. Tengevolge van dezen muur, zoo meldt onze corr., zijn reeds zoo dik wijls ongelukken met automobielen en rijwielen daar ter plaatse voorge komen. BENNEBROEK. J. A. van Huis alhier is benoemd tot agent van politie 3de klasse te Haarlem. VOGELENZANG, Goed afgeloopen. Gisterenmorgen omstreeks acht uur sloeg iai het dorp een paard, gespan nen voor een boerenwagen, bchoo- rende aan den landbouwer J. Ruig- rok uit de Zilk, op hol, rende in vlie gende vaart het dorp door, waarbij twee lantaarnpalen werden verbrij zeld, en kwam ten slotte tegen stalmuur aan, waar de wagen aan s:ukken vloog. Als door een wonder kwamen de bestuurder an het paard zelf er ongedeerd af. HAARLEMMERMEER. Op de monstering te Hoofddorp Dinsdag j.l. waren aangevoerd: paarden van 2 jaar. Voor buitenlandsche rekening wer den er 2 verkocht. Hoogste prijs f350, Het zal 10 April 50 jaar geleden zijn, dat de heer J. Schoorl te Haar lemmermeer benoemd werd tot Pol dermeester van den V i j f h uizerpolder. SLOTEN. De gisteren gehouden zitting van den raad werd door don oudsten wet houder den heer J. J. Rynierse ge opend met het wijden van een woord van hulde aan de nagedachtenis van den burgemeester C. W. A. M. Gros kamp, van wiens overlijden een be richt was ingekomen. Er werd besloten tot de familie van den overledene oen brief van rouwbe klag te richten. De voorzitter stelde voor, om zoo lang de Burgemeestersvacature vervuld mocht blijven, een tijdelijke wethouder te benoemen. De Raad zich hiermede vereeni gen de benoemde daarop als tijdelijk wethouder de lieer W. van Wouden- lier g. Vervolgens deelt de voorzitter me de, dat het overlijden van den burge meester, B .en W. heeft doen overwe gen of het wenschelijk is dat ook thans de betrekkingen van burge meester en secretaris door een per soon wordt bekleed. Dat zij toen tot de slotsom zijn gekomen dat de ge meente Sloten te uitgebreid is gewor den om vermelde betrekkingen in een hand te doen berusten, waarna spre ker vraagt het oordeel van den Raad. Na discussie verklaart de Raad de zienswijze van het Dagelijksch Be stuur te deelen en dus liet onge- wanscht te achten dat het burgemees tersambt en het secretariuat door een persoon worde bekleed. ZANDVOORT. Door den lieer F. J. Zantvoort al hier is aan B. en W. verlof gevraagd voor den verkoop van alcoholhouden den drank anderen dan sterken drank in de zaal van het perceel gelegen aan het Schoolplein alhier. Terwijl de timmerman W. D. al hier bezig was met het stellen van profielen aan een in aanbouw zijnde villa, liep hij over de vloerkappen, waarbij hij het ongeluk had uit te glijden en met zijn schouder op eend- daarbij liggende ijzeren staven te recht te komen waardoor hij zoodanig gekneusd werd, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Het bouwen van 20 arbeiderswonin gen alhier is gegund aan den laagsten inschrijver, de heer M. van Omme ren te Haarlem, voor 27.995. Van hier is heden te Haarlem een loteling ingedeeld, die reeds gehuwd a één kind heeft.. DE INKTWERPER. Het hoog militair gerechtshof heeft de door hem genomen sententie in de zaak van den Amsterdamschen inktwerper persoonlijk te Utrecht in bijzijn van den beklaagde uitgespro ken. Het vonnis is daarop te Utrecht geexeeuteerd en thans is de man overgeplaatst van het 7e regiment te Amsterdam bij het 8ste regiment te Utrecht. POSTEN. Door het O. M. bij het kantonge recht te Amsterdam is heden drie da gen hechtenis geëischt tegen de beide mannen, die gedurende een,igen tijd den heer Bonnist hebben „gepost". TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag De heer Passtoors vereenigde zich met de motte-Schaper en drong aan op de opneming daarin van het ver bod van arbeid der gehuwde vrouw in fabrieken en werkplaatsen. De heer De Klerk meende, dat de motie zich aanpaste aan reeds verbe terde toestanden en verdedigde de motie tegen de daarop gerichte aan vallers. Spreker gaf den heer Scha per In overweging, om de motie te beperken tot den tien-uren-dag als regel. De heer Nolting bepleitte het be ginsel der motie als algemeen belang, vooral in het licht van de milde toe lichting der motie. Minister Talma achtte de bewoor dingen der motie, wat den tien-uren dag betrof, meer positief, dan de toe lichting, en verdedigde do toepassing der arbeidswet, inzonderheid wat aanging overwerk, vergunningen, ge meentelijk politietoezicht, inspectie en bestraffing. Scherper optreden te gen exploitatie van arbeidende kinde ren of jeugdige personen, afschaffing van nachtarbeid zijn problemen, waaraan groote moeilijkheden zijn verbonden. EEN BRUTALE INBRAAK. In een der laatste nachten is er 'op brutale wijze ingebroken bij T. de Lijster, bakker, wonende in de kom dftr gemeente IJselmonde, naast den burgemeester. Men heeft zich aan de achterzijde van het huls toegang verschaft, door het uitsnijden von een ruit. Daardoor Mnnenaekomen, Is het geheele huis doorzochtzelfs in de kamer waar da bakker en zijn vrouw sliepen. Uit de ja.pon der vrouw, die op een stoel voor het bed lag, heeft men haar geidknipje genomen, het geledigd, en weer netjes opgeborgen, voorts alle kasten opengemaakt, alles door el kaar gesmeten, de toonbanklade ge licht, doch de plaats waar het geld in hoofdzaak geborgen was, hebben de dieven n'et gevonden. Door de bewoners is totaal niets ge hoord eerst in den laten morgen, wellicht uren na de inbraak, ont dekte men hetgeen gebeurd was de verschrikte bakker draafde in nacht gewaad naar de polltlie, doch te laat. Van de daders was geen spoor meer te bekennen. GEMOEDELIJK. 'Aan de openbare school te Bruten is een onderwijzer werkzaam, die niet best ter been is. Door de glad heid op straat zou hij nu in deze da gen onmogelijk zijn weTk hebben kunnen verrichten doeïï de Jongens van zijn klas hebben er wat op ge vonden. Eiken morgen halen zij met een slede hun onderwijzer van huis en brengen hem des namiddags dezelfde gemakkelijke manier weer thuJs. ONGELUKKEN. Door den goederentrein, d'"e Van Wezel naar Winterswijk vertrekt, de conducteur, die van den nog in be weging zijnden trein wilde springen, overreden, doordien hij, uitglijdende, voor de raderen terecht kwam. De maai, die te Wanne woonachtig en gehuwd was, bleef terstond dood op de plaats liggen. BLOEDVERGIFTIGING. Te 's-Hertogenbosch is een zeer op passend werkman aan bloedvergifti ging overleden. Vorige week Zater dag verwondde hij zich aan de hand; eenige dagen later, toen de man on draaglijke pijnen kreeg, ging hij er mee naar den dokter, die bloedvergif tiging constateerde. PENSIONNEERING VAN WET HOUDERS. Gedeputeerde Staten van Zuid-IIol- land, door don Minister van Binnen- landsche Zaken geraadpleegd over de wettigheid vau de verordening van den Gemeenteraad van 's-Gra- venhage tol penstenneering van wet houders moeten tot de conclusie ge komen zijn, den minister te advisee- ren, dat er h. i. geen termen zijn voor vernietiging van het Raadsbe sluit Zooals bekend hadden Gedeputeer de Staten in Juli j.l. reeds berust het vorleenen van wethouderspen- s-ioenen en wel door goedkeuring van het brengen van een post van f 1000 op de gemeentebegroot'ing in verband met 's Raads besluit tot pensionnee- ring van gewezen wethouders. LATE WINTER. Op het Tjeukermeer ziet men stoombooten varen en schaatsenrij ders nog een baantje maken I H'er en daar is het ijs nog 10 tot 15 centi meter dik. De booten varen door een geul. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der Ge meente Haarlem op Woensdag 10 Maart 1909, des middags te half 2 in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitter: Jhr. nir. J. W. G. Bo- reel van Hogelanden. Afwezig zijn de heeren Van Sty rum en Hulswit. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk- PUNT z. B. en W. stellen voor: Het kohier der plaatselijke directe belasting naar het Inkomen, dienst 1908, vast te stellen tot een bedrag van f 5.076.46J. Aldus wordt besloten. PUNT 3. B. en W. stellen voor: de door Commissarissen der Stads-Apotheek gedane voordracht tot goedkeuring an een le suppletoire begrooting voor 1908, aanwijzende in ontvangst en uit gaaf een bedrag van f 650.goed te keuren. Wordt goedgekeurd. PUNT 4. De heer IJ. van Akkeren, 1 Jan. 1903 ontslagen als onderwijzer, over wiens pensioneering thans nog in de Tweede Kamer beslist moet worden, vraagt den Raad om hem eenigenfi- nancieelen steun toe te kennen, om dat hij in zeer behoeftige omstandig heden verkeert. B. en W. stellen voor, dit verzoek af te wijzen. Aldus wordt besloten. PUNT 5. In behandeling komt een verzoek schrift waarin M. van der Velden, weduwe van C. Steenken, in leven laatstelijk gepensionneerd agent van politie, vraagt haar een onderstand te willen verleenen tot een bedrag als billijk zal worden geoordeeld. In overeenstemming met het ad vies van de commissie van bijstand' in zake het verleenen van pensioen en onderstand, stellen B. en W. Vöör op het verzoek afwijzend te beschik ken. Wordt goedgekeurd. (De zitting duurt voort.) Heden overleed te Utrecht in den ouderdom van 70 jaren on ze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Vrouwe geboren Baronesse DE WAT- TEVILLE. Uit aller naam, E. H. Baron VAN ITTERSUM Kapitein der Infanterie. Haarlem, 9 Maart 1909. Bezoek kan niet worden afge wacht. Voor de deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen besten Va der, Behuwd- en Grootvader, betui gen wij onzen weJgemeenden dank. Hilversum: J. H. SABELIS. Haarlem: B. TJEENK WILLINK SABELIS. Mr. P. TJEENK WIL- LINK en Kinderen. VGravenhage: A. M. TADEMA. 9 Maart 1909. Adverteritiën Uitdeelingslijst De Curator in het faillissement van J. A. RAASVELDT, handelende onder de Firma Vereenigde Papierhandel RAASVELDT en Co., te Haarlem, be richt, dat de door den Heer Rechter commissaris goedgekeurde Uitdee lingslijst in genoemden boedel is ne- dergeLogd ter griffie van de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem, ten einde aldaar gedurende tien da* gen ten inzage te verblijven. De Curator, Mr. H. TUYMELAAR. Uitdeelingslijst De Curator in het faillissement van HENDRIK VAN BLAADEREN, vroe ger Directeur der le IJmuider Haring- visscherij-Maatschappij, vroeger wo nende te Bloemendaal, thans te Breu- kelen, bericht, dat de door den Heer Rechter-Commissaris goedgekeurde Uitdeelingslijst in'genoemden boedel Is nedergelegd ter Griffie van de Ar- rondissements-Rechtbank te Haar lem, ten einde aldaar gedurende tien dagen ter inzage te verblijven. De Curator, Mr. H. Ph. 't HOOFT. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 10 Maart 1909. medegedeeld door LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was zeer st'1 Russen 1906 94 3/8, Russen 1909 87 1/8. ZUID-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN flauw. Peruanen 81/4 en 35 1/8. TABAKSAANDEELEN vast. BLnd- jey 1021/4, Del* 450—5 Medan 268, Nieuwe Asahan 4867, Rotterdam Dali 345, Senembah 398. PETROLEUMAANDEELEN vast. Koninklijke 407/8, Moeara Enim 1761/2171/2, Sumatra Palembang 152 1/2. tölJNAANDEELEN weinig affaire. Ketahoeins 19 3/5, Redjang Leb on g 980 Great Cobar 87, Siniau 560. De AMERIK. MARKT opende zwak. Atchison 101 3/4, Denver 43 5/8, Erie 25 9/16, Kansas 43 5/8 en 72 1/4, Mis souri 40, Rock Island 22 13/16, Sout hern Railway 24 3/8, Union Pacific 175, Wabash 18 1/16, Steels 43, Carren 47 3/8, C. Marine 8. Pref. Marine 22 3/4. CULTUURWAARDEN: Vorstenlan den 148 1/2. Voor direct gevraagd een Dagdienstbode niet beneden 20 jaar, P. G., loon f2.50 a 3 per week, Leegh waterstraat 21. GEVRAAGD Een Jonge Moeder vraagt een goed tehuis voor haar lief meisje, van IC maanden, om het geheel tot zich te nemen Br., no. 16621, bur. v. d. blad. Op een net atelier kunnen oen paar Nette Leerlingen geplaatst, worden, om opgeleid te worden als Costumière. Br. ,no. 16622, bur. v. d. blad. Er biedt zich aan eene bekwame Strijkster 'Adres Leliestraat 10. Zij wenscht spoedig geplaatst worden. GEVRAAGD een knappe Huisnaaister voor een dag per week, die goed kan verstellen en kinderjurken maken. Adres Bureau van dit Blad. GEVRAAGD, goed kunnende knip pen. Brieven, onder nummer 16627, aan het Bureau van dit Blad. EEN BEKWAME gevraagd I C. HAAN, Barteljorisstraat 39-41. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd en verkocht Nuchtere kalveren 72 6tuks, f 6 f 10 per stuk. Een schaap, f 14. HAARLEM: GETROUWD 10 Maart. L. Scheidlor en M. S. Kessons. A .W. Grandia en M. C. Dra ij er. P. W. Groeneveld en M. van Waveren. BEVALLEN 9 Maart. A. Q. Eggink, geb. Kuij- pers, z. 10 Maart. A. G. Antonisse, geb Van den Berg, d. J. H. Goes, geb. Snelderwaard, d. OVERLEDEN 9 Maart. E. Millenaar, 23 Haze- paterslaan. A. Lentelink, geb. Klumper, 75 j., Amsterdamstraat. Er biedt zich aan een net DAGMEISJE P. G., 19 jaar oud, om dadelijk in dienst te treden, ook bekend met mo- zen en stoppen. Br., no. 16628, bur. v. d. blad. zag zich gaarne geplaatst in een zaak I van Luxe- en Huishoudelijke Artike- len reeds 9 jaar in zelfde artikels werkzaam geweest. Prima referentie. Br. fr., lett. G. H., aan den Boekh. Wed. J. N. PI. VAN BALEN, Alk* SCHOTEN. P. van Delden Getrouwd Botterman. Bevallen M. GosewehrZipp, d., L. de QuaastenietHogenboezem, cL, A. S. H. J. Kieskampv. Donselaar, d., G. M. S. v. Santen—Piepenbrink, d.i A. RietmanV. d. Zee, z., II. H. v. HolemAusura, z. GEVRAAGD een FATSOENLIJK DAGMEISJE, P. G., niet beneden 18 jaar, tot hulp der dienstbode, netjes kunnende werken en eenlgszLns i naaien, van half 8 lot half 8. Zon- dags vrij. Aanbieding, mits voorzien, v. g. g., Kinderhuissingel 68. j LINGERIE Een bekw. Linnennaaisler, met al les bekend, vraagt beleefd werk nan buis, voor Zaak of Particulier. Aan hetzelfde adres ook verstelwerk ge vraagd. Br., no. 16618, bur. v. d. blad.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2