Uit de Omstreken KWARTJES ADVERTENTIE M VRAAC-EN-AANBÖDl] AD¥ ERTEHT1EN: 1-S RECELS 25 CENTS 3PLAATSIRCEW f 0.50 IB1J VOORUITBETALING 'Groot-Servische partij en ledefi van de afdeel ing- S tartse w itsjopgericht om de opgewondenheid van de Groot- Serv'sche partij tegen te gaan. De GrooUServiërs losten een dertig tal revolverschoten, waardoor twee personen zwaar en 3 licht gewond werden, terwijl S mannen, die van hun wapens gebruik maakten, in hechtenis werden genomen. DT5 OOSTENRUKSCHE KAMER heeft gisteren weer eens vergaderd. De Tsjechen rijn in hun gedwongen vacantie nog niet tot rust gekomen, want gisteren hebben ze weer een vreeselijk kabaal geschopt. De ritting ls evenwel toch doorgegaan. Uit de rede van den minister-presi dent stippen we aan, „dat de regee- ring niets onbeproefd zal laten, om de verschillende groepen nader tot elkander te brengen in het belang Van een vruchtbaren arbeid en ter verzekering van de belangen van den Staat en van de bevolking." Dit ls gemakkelijker gezegd dan ge- jdaai 1 REVOLUTIE IN PERZIë. Telegrammen uit Teheran melden, dit talrijke proclamaties zijn aange plakt, waarin de bevolking wordt aangespoord, om alle Europeanen te vermoorden. De vreemdelingen-kolo nie schrijft die proclamatie aan de regeering toe, die tracht een einde te maken aan den onhoudharen toe stand. Is dit middel niet erg8r dan de kwaal Stadsnieuws BOLLENTENTOONSTELLING TE LONDEN. De Londensche correspondent dar ,(N. R. Ct. schrijft: Eenigen tijd geleden heb Ik mede gedeeld,, dat de Algemeene Vereeni- ging van Bloembollenteelt te Haar lem een aantal prijzen uitgeloofd had (15 in het geheel) voor de bestgekeur de inzendingen van kas-hyacinten, uitsluitend door particuliere (liefheb ber-; kweekers, of door tuiniers van particulieren geteeld. En dan had diezelfde vereeniging haair gouden penning uitgeloofd voor de bestge- keurde inzending van kas-hyacinten, door bloemisten geteeld. De wedstrijd om die prijzen vond In de hal der Royal Horticultural Socie ty (Vinoent Square) plaats, bij een aigemeene belangstelling de hal was in de namiddaguren dermate met bezoekers gevuld, dat men zich nauwelijks een weg kon banen door hun gedrongen gelederen welke de gewone op deze bloemententoonstel lingen verre overtrof. En ofschoon die belangstelling niet alleen dt tentoon gestelde tulpen en hyacinten maar ook andere bloemen en enkele vruch ten gold, bleef zij toch voor een goed deel op onze twee voornaamste nati onale bloemen gevestigd. Naar de vijftien prijzen oploo- pende van één guuije tot zes guinjes, over drie klassen van inzendingen verdeeld dongen talrijke liefheb bers en tuiniers van particulieren mee De prijsrechter8 waren Js. Walker (Richmond), J. Duncan Pearson (Nov tingham) en G. H. van Waveren (Haarlem); laatstgenoemde was, op uitnoodiging der Royal Horticultural Society, als vertegenwoordiger der Haarlemsche vereeniging overgeko men. De eerste prijs van zes guinjes in de lste klas (18 afzonderlijke hyacinten) werd toegekend aan E. Beckett, tui nier bij Vicary Gtbbs, te ELstree, in Hertfordshire; de eerste prijs van vijf guinjes in de tweede klas (12 afzon derlijke hyacinten) aan Hitchman, tuinier bij A. Earle, Watertree, Liver pool; de eerste prijs van vier guinjes in de derde klas (vier pannen, elk in houdende tien verschillende bollen), aan J. Gibson, tuinier bij den hertog van Portland, Welbeck, Worksop. Onder andere tuiniers, die minder hooge prijzen mochten verwerven, be vonden zich die bij den markies van Salisbury, te Hatfield, en bij Lord Howard de Waldem, te Saffron Wal den. Wat den gouden penning der Haar- lemsche vereeniging betreft, die werd toegekend aan den bekenden bloemist Cuthbert, te New Southgate, na een strijd, welke vinnig geweest moet zijn, tusschen hem en Veitch, te Chel sea. De hyacinten van beide firma's waren trouwens bijzonder mooi, en de keus tusschen haar hoogst moe Le lijk te bepalen. Deze tweede poging der Haarlem- sche vereeniging om de gezonken teelt van hyacinthen hier weer op te beuren, kan hierna niet anders dan schitterend geslaagd hoeten, hetgeen te meer moet worden erkend en toege juicht, omdat die vereeniging in den beginne hoegenaamd geen lust in zulke proefnemingen betoonde. Ik hoorde dit van den heer Anthony F. Bijvoet te Overveen, die met de heeren Kersten, van der Schoot en v. Waveren (bovengenoemd; herwaarts gereisd is, ten einde hun vereeniging alsook de Royal Horticultural Socie ty, wier voortvarendheid en goede be doelingen ui het belang van den inter nationalen tuinbouw zij hoogelijk prij zen, in deze broederlijke samenwer king te steunen. Zij erkennen, dat er bij die samen werking hier te lande allicht een even groot „nationaal" verzet te overwin nen geweest is, als m Nederland aan vankelijk kan bestaan hebben. Kinderzorg. Zuster F. Huberts zendt een circu laire rond, waarin de noodzakelijk heid betoogd wordt van de oprich ting van een stichting „Kinderzorg" te Bloemendaal. Er is behoefte aan een goed tehuis voor de kleinen. bultesi, bij de denmehboeschen, ge zond, vrij, in goede omgeving en bo venal onder goed toezicht In hótels en pensions krijgen de kinderen niet wat men ze geven wil, en, de eige naars zijn gewoonlijk niet zoo buiten gewoon bereidwillig om de op vol wassenen berekende pensionprijzen naar rato van den leeftijd te ver- mi r deren. Men wil op reis. .Als men de kinde ren maar goed verzorgd wist. Het werk op school is zwaar geweest en buitenlucht zou heilzaam zijn. Men heeft ziekte in het huisgezin, hetzij dat een van de ouders ongesteld is, of wel, dat een der kinderen verple ging behoeft. Voor de goede verzor ging der gezonde kinderen ls het ge- wenscht, dat deze 't huis uit zijn. In zulke gevallen wenscht deze kiinder- zorg te voorzien. Slechts gezonde kin deren worden opgenomen. De pen- sionprijs zou gesteld moetan worden op twee gulden per dag, voor kinde ren beneden vijf jaar, en op 2.50 per dag voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. Men zal beginnen met een kapitaal van f 10.000, verdeeld in aandeelen van 100. Van verschillende zijden wordt zus ter Huberts aanbevolen. Zij zelf zal als directrice optreden. Verlof Drankwet Door W .J. de Winter ls aan B. en W. gevraagd om verlof, ingevolge ar tikel 34 dier wet, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank ande ren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan de Kleine Houtstraat no. 12. Hinderwet. B. en W. brengen ter kennis, dat bij hun,ne beschikking van 9 Maart aan H. de Lugt en P. Serné vergun ning is verleend tot uitbreiding van eena smederij, door het plaatsen van twee lelectromotoren, waarvan één van 2-^ en één van 1 paardekracht, in het perceel aan de Kampervest no. 3. Rubriek voor Vrageo Geabonneerde:', hebben het voorreehi rragen op Tersohiliend gebied, mits roor beantwoording vatbaar, Lu te leudeu bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos Ïegeren en, voor zooveel mogelyk ia, den ag na de inzending. VRAAG. Ik ben aangenomen bij miji». patroon met 14 dagen opzeggen. Nu heeft hij met Februari gezegd, dat hij een contract klaar zou ma ken. Begin Februari ben Ik ziek ge weest Moet hij mij dezen tijd uitbe talen Ik heb na dien tijd alweer loon ontvangen. ANTWOORD. Ingeval van ziekte moeit het loon nog voor een betrekke lijk korten tijd worden uitbetaald. De wet laat de tijdsbepaling aan de min nelijke regeling tusschen partijen over. VRAAG. Wanneer moet de lich ting 1904 onder de wapenen komen ANTWOORD. Uw vraag is niet volledig genoeg om te kunnen wor den beantwoord. Heden komt hier over evenwel een biljet te hangen aan het venster van ons bureau in de Groote Houtstraatdan kunt u zelf zien. RECTIFICATIE. Men meldt ons dat de thee-vereeniging Marco te Rotterdam wel bestaat. Een vertegen woordiger is gevestigd Zuid-Polder straat 10, alhier. HILLEGOM. De Staatscourant bevat de statuten van de Hillegomsche Coöperatieve Brood'bakkerij en Verbruiksvereeni- ging „Onderling Belang". Het doei der vereeniging is: aan bare leden en verbruikers brood en andere waren van goede en onver- valschte qualiteit te verschaffen, als ook door de meerdere verspreiding en toepassing der coöperatieve begin selen, de maatschappelijke belangen der leden te bevorderen. De vereeni ging houdt zich strikt buiten alle maatschappelijke bewegingen welke buiten haar omgaan, en zal nimmer de coöperatie gebruiken ais strijd middel in politieke of maatschappe lijke quaes lies. In gevallen van werkloosheid der leden mag het bestuur, na goedkeu ring der algemeene levenvergadering, tot leniging van nood bemiddelend optreden. Om deze doeleinden te bereiken drijft de vereeniging voor eigen reke ning eene bakkerij, en zoo mogelijk oene winkelnering. BENNEBROEK. Mr. B. J. D. Zubii is benoemd tot commissaris van de Intercommunale Hypotheekbank te Amsterdam. HAARLEMMERMEER. Agenda voor den Raad te Haarlem mermeer op Donderdag 11 Maart, des voormiddags 11 uur. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel eervol omslag te vcrlee- nen aan uiej. M. W. Postuinus aan school X. i. Benoeming van een onderwij zeres aan school 5. Voordracht 1. Mej. J. A. Bos, te Haarlemmer meer. 2. Mej. E. v. d. Mark, te Haarlem. 3. Mej. E. M. H. Schrauiayer, te Ho a riem 5. Idem aan school 9. Voordracht 1. Mej. P. E. de Jong, te Haarlem mermeer. 2 Mej. C. M. Klok, te Haarlem. 3 A. Groen, te Waarland. 6. Verzoek van P. J. Heemskerk, om teruggaaf van hoofdei ij ken omslag wesrens vertrek. 7 Voorloopige vaststelling van den legger der wegen. 3. Voorstel Lot het aangaan eener tijdelijke geldleening voor kasgelden. 9. Vaststelling eener suppletoire be- giootlng, dienst 1909. 10. Voorstel tot het aangaati feeüer overeenkomst met den beer Sterk, te Haarlem, betreffende de grensschei ding van school X. Het Bestuur der Chr. School ie Hoofddorp, heeft aan de Z.-Westzij de der Kruisvaart, aldaar ruim 2000 vierk. M. grond gekocht a f 1.50 per vlerk. M. voor t bouwen Yan schooi en woning. Ter gelegenheid van het eilveren Priesterfeest van den Z.Eerw. Heer Pastoor te Hoofddorp heeft de kerk van de parochianen, door de ijverige bemiddel Lag, van den WelEerw. ka pelaan Lensen alhier, een nieuw St Jans-zijaltaar met beeld ten geschen ke gekregen. SLOTEN. BEGRAFENIS C. W. A. M. GROS KAMP. Op het eenvoudige kerkhof te Slo ten wer dgtsteren Ln den namiddag ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer C. W. A. M. Gros kamp, ln leven burgemeester en se cretaris der gemeente Sloteh (N.-H.) Hoewel geen bloemen werden ge- wenscht, hadden toch eenige corpora- tiën het niet kunnen nalaten een laat ste bloemenhulde aan den overledene te vereeren. Zoo bedekte de kist zeer fraai kransen van de Raadsleden, leerlingen en oud-leerlingen en van de Ned. Vereeniging van Gemeentebe langen. Namens deze sprak de voor zitter, de lieer F. B. 's Jacob, oud-bur gemeester van Rotterdam, eenige ge voelvolle woorden. De heer P. A. van Wijngaarden, burgemeester der ge meente Zaandijk, sprak namens de oud-leerlingen, de heer J. M. Kipper- sluys namens de schoolcommissie en vóór al dezen Yoerde de heer J. H. Wolters, predikant der Ned. Herv. kerk te Sloterdijk, op hoogst sympa thieke wijze het woord over den man, die zoo tal van jaren zijn krachten heeft mogen wijden aan het algemeen belang. Onder hen, die door hunne tegen woordigheid blijken gaven van hunne deelneming merkten men op vele oud- leerlingen, zij dze nog door den heer Groskamp werden opgeleid, de kerk raden van Sloten en Sioterdijk en tal van personen waarmede de overlede ne in zijn particulier of ambtelijk le ven in aanraking was gekomen. Toen de kist in de groeve was gedaald en kinderen uit het Weeshuus bloemen daarop hadden gestrooid, dekte het zwarte laken een groeve af, die liet omhulsel bevat van een edel en kun dig man, wiens heengaan een verlues heeft veroorzaakt, dat eerst mei het verloop der tijden, kan en zal worden beseft. (Hbld.) binnenland DE TWEEDE KAMER zette gisteren de behandeling der mo tie-Schaper voort. Voor zoover het verloop der beraad slaging tot aan de pauze aangaat, be hoeft ons telegram geen aanvulling. Daarna besprak minister Talnia, nu en dan dooi' de socialisten geïnter rumpeerd. Zijn standpunt ls wel zeer kort weder te geven: de wettschelijk- heid van bekorting van arbeidsduur, de schadelijkheid van overmatigen arbeidsduur ten volle erkennende, be toogde de Minister dat in het buiten land nog nergens tot een wettelijk maximum van tien uren was beslo ten; en dat men dit ook ten onzent niet zou kunnen doen zonder een voor afgaand onderzoek om uit te maken voor hoeveel arbeiders en voor welke bedrijven een algemeene regeling ge- wenscht was. Na den Minister sprak de heer Schaper een repliek, dje hem behalve tr»®t een aantal leden, die interrum peer ten, ook met den voorzitter slaags deed raken. De heer Schaper kan kras uitvallen, vooral wanneer hij ge prikkeld wordt en de voorzitter kan geen persoonlijkheden dulden. Zooals gezegd, de heer Schaper kreeg het te kwaad met meerdere leden. Hij moest, dr. Kuyper als den paus der antire volutionairen voorstellend, gedoogen, dat men op den lieer' Troelstra wees als zijn paus. Hij verweet den heer v. Karnebeek, dat deze geen begrip had van hetgeen de werklieden be geerden; van een kikvorsch kon men geen veeren plukken. Hij ontving een uitbrander van den heer Lobman die hij beschuldigde den Voorzitter tegen hem te hebben opgestookt, wat deze ontkende. Hij verzocht den heer Duy- maer van Twist, zijn mond te houden en kreeg hetzelfde verzoek van den lieer De Visser. Kortom de interrup ties en antwoorden ratelden dooreen. D.t lieve leventje wui'dft heden 11 uur voortgezet. VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER De heer S. M. H. van Gijn, afge- vaard.gde voor de Tweede Kamer vüo.. bei district Dordrecht, heeft aan de liberale kiesvereemging „Dord recht" officieel medegedeeld geen mandaat voor de volgende verkiezing t» zullen aanvaarden. Ln het laatst d<2er maand zal genoemde kiesver eniging een nieuwen candidaat stel len EEN VERKIEZINGSPROGRAM DER VRIJ LIBERALEN. Op het congres der Vrij Liberale partij, dat In den loop van tteze maand te Utrecht gehouden zal war den, wrl het hoofdbestuur, (naar de Tel. schrijft), een verkiezingsprograra voor de a.s. Tweede Kamerverkiezin gen voorstellen, waarin als hrgetit op den voorgrond wordt geplaatst ver andering va nde Ongevallenwet met eventueel ouderdoms-, ziekte- en Inva liditeitsverzekering en mede in ver band daarmee wijziging van het be lastingstelsel. Omtrent de wijze, waarop deze ver zekeringen moeten worden Ingericht en omtrent de kosten welke er mee gepaard gaan, omtrent de vraag welk stelsel van ouderdomsveraekering de voorkeur verdient, het Belgische, Engelscha of Oostenrijksche stelsel, zal de commissie, welke te dien ein de op het congres van verleden jaar Juni der vrij-Iiberate partij werd be noemd, binnen enkele dagen rapport uitbrengen. Deze commissie bestaat uit do bee- rem A. Plate, A. Verrijn Stuart, Van Rijswijk, Penntnk Visa ear en Dekna- gel. Mocht deze commissie van meening zijn, dat bet Engelsche stelsel de voor keur zou verdienen, dan zal de zaak wel te bezwaarlijk worden geacht, daar men de kosten daarvoor, be groot op 12 millioen, te hoog vindt en anderzijds de industrie niet te veel bezwaard kan worden zonder malaise en werkloosheid tengevolge te heb ben. Intusschen staat ln zooverre dit punt op het verkiezingsprogram nog niet vast; in ieder geval zal verbete ring van de Ongevallenwet op den voorgrond worden geplaatst, vooral in verband met de hooge onkosten, welke deze wet thans met zich brengt. Verder zal, volgens bet voorstel van het hoofdbestuur, de partij geen be zwaar hebben tegen grondwetsherzie ning met het oog op een kiesreehtwij- ziging, mits onder de volgende voor waarden: le. Dat aan het kiesrecht het karak ter worde gegeven van eau kies recht met uitsluitingen. 2e. Dat proportioneel kiesrecht war de ingevoerd. 3e. Dat er verandering worde ge bracht in de bevoegdheden van de Eerste Kamer o.a. door haar het recht van amendement toe le kennen en dat de wijze harer benoeming ver anderd zal worden. 4e Dat het procesrecht verbeterd zal worden. OPLICHTERIJ IN 't GROOT. Sedert eenige dagen kwamen naar we in de Dordt. Ct. lezen bij de politie en justitie te Dordrecht aan houdend klachten en verzoeken om informatie in naar eene firma Gehr. Lamberiy, eigenaars eener fabriek van chennsche producten „Rliena- nia" te Dordrecht, die zich aan grove oplichting scheen schuldig te maken. Het ingesteld onderzoek toonde wel dra aan dat een fabriek van dien naam le Dordrecht niet bestond, maar dat wel sedert half December van het vorig jaar een Duitscher, Wilhelm Ernst Lamberty, zich te Dordrecht had gevestigd, waar hij bij een paar dames een gemeubileerde kamer had gehuurd, welke huur hij in het laatst van Februari opzegde, om te Antwer pen te gaan wonen, terwijl hij dan een of meermalen 's weeks naar Dordrecht kwam om zijne correspon dentie aan het postkantoor, waar hij een kastje had gehuurd, af te halen. Genoemde Wilhelm Ernst bleek met zijn broeder Paul, eveneens te Ant werpen ge vest. gd, reusachtige zaken te doen. Onder den naam van chemi sche fabriek „Rhenania" plaatsten zij ln bladen in Duitschland, Oosten- rijk-Hongarije en laatst ook Ln Rus land groote advertent.es van een ar tikel „Orcolin", dat, aan petroleum toegevoegd, deze een bijzonder hel dere vlam gaf, wat nader in fraaie reclameprenten werd aangetoond. Het publiek werd in die advertent.es ver lokt een proef bus je te bestellen voor 65 cents, bij vooruitbetaling te vol doen. Werkelijk ontvingen zij dat: ver moedelijk naphtaline met een rood kleursel, dat inderdaad aan het doel scheen te beantwoorden. Maar tevens kregen de bestellers daarbij eene aan bieding om zich met den alleenver koop van liet artikel binnen een door hen zelf te bepalen rayon te belasten. Als volstrekte voorwaarde werd hun dan gesteld minstens honderd busjes, voor 'n bedrag van ongeveer ƒ10 te be stellen, de kosten bij vooruitbetaling in postwissel te voldoen. Door de proefzending en de mooie verdienste verlokt, liepen honderden er in en deden de bestelling, maar voor hun geld ontvingen zij of niets óf een waardeloos bocht, terwijl klachten daarover onbeantwoord Weven. Als een bewijs hoe groot de oplich- ^tii'ij was, kan dienen dat alleen in ue maand Februari jL voor een be drag van ongeveer twaalf duizend gulden aan postwissels aan het post kantoor te Durdrecht aan Lamberi> werd uitbetaald., terwijl hij boven dien in 3 a 4 dagen voor 50 a 60 aan postzegels voor monsterzemdiinigeii ontving. ln tal van buitenlandse he blaxlen verschenen art.kelen over' de „Urco- linschwindei", terwijl, zooals gezegd, klachten bij de justitie te Dordrecht werd ui gediend. Deze liet de vorige week in het postkantoor door een agent in burgerkleeren surveilleeren, in de Ivoop, dat de gezochte persoon daar zou komen om den buit binnen te halen. Lamberty had daar nl. een box gehuurd, welke hij van tijd tot tijd kwam ledigen, terwijl hij dan de postwissels, die hij den vorigen keer had meegenomen, verzilverde. Maandagochtend kwam hij weer te Dordrecht, voorzien van een aantal voor voldaan geteekende postwissels voor een bedrag van circa 600, maar hij kreeg geen kans om die te ontvangen, want nauwelijks ln het station gekomen, werd hij door een inspecteur van politie, die hem reeds vroeger op zijn kamer had bezocht, gevangen genomen en naar het par ket van den officier van Justitie ge bracht. De postbox werd daarna ge ledigd en ook daar vond men weer voor een aanzienlijk bedrag in bui tenlandse he postwisels benevens een stapel brieven, waarvan de meeste weer postzegels inhielden. Op die wij ze werd een bedrag van ongeveer f 1200 gered en het is te voorzien dat de stroom daarmee niet zal ophou den. Opmerkelijk is het dat slechts zeer; enkele postwissels uit Nederland en België werden gevonden; de heeren schenen daar blijkbaar geen slachtof fers te willen maken, om het terrein voor zich veilig te houden. Toch is hun dat niet gelukt, want de aange houdene is voorloopig in het Huis v. Bewaring opgeborgen, in afwachting van den uitslag der verdere informa tie. Wilhelm Ernst Lamberty is geboren te Altenburg, in Saksen, zijn broeder Paul te Cassel. De eerste heeft reeds vroeger in Duitschland in voorarrest gezeten on der verdenking van oplichting; de andere heeft vroeger in Luxemburg gewoond, waar hij ook al wegens be drag voorloopig gevangen heeft geze ten. O.a heeft de hoofd-cornmissarie van politie te Berlijn 't publiek her haaldelijk tegen beiden gewaar schuwd. Waarschijnlijk hebben zij in hun vaderland ook nog iets met de justi tie ai te rekenen, terwijl Paul, die waarschijnlijk nog te Antwerpen woont, door de justitie gezocht wordt. In eik geval zal hun rijk nu wel uit zijn en bestaat er kans dat dege nen, die hun m de laatste dagen geld hebben gezcxndeu, dat terugkrijgen. Mochten er hier te lande nog per sonen zijn, welke door deze ridders van het kwakzalversgüde bedrogen zijn, dan worden zij uitgenoodigd daarvan aan den Officier van Justitie te Dordrecht mededeel mg te doen. UIT EEN KATTENLEVEN. Eer kattendrenia met een goed eind Is volgens het „N. v d. D." afge- sjweld in de tuinen tusschen de Van Eeghenstraat en de Van Eeghen- laan te Amsterdam. De heldin was een jonge Cypersche kat, die in een hoogen populier was geklommen en riliei weer naar beneden durfde langs dm steilen stam. Een geheelen dag en nacht zat de kleine poes daar kla gelijk te miauwen, zonder dat iemand haar heipen kon. Bewoners der na burig. huizen hadden op allerlei ma nieren beproefd, het domme, angstige katlenkind naar beneden te lokken, maar niets gelukte Den geheelen nacht door had het klagelijk miau wen door de turnen geklonken en me nige dierenvriend»n had er slecht van geslapen. Nu wilde iedereen raad schaffen om het arme dier te helpen. Men zond een boodschap naar de ver eeniging tot dierenbescherming, men sprak er van de glazenwasscherij te roepen of de brandweer. Een jongen van de straat werd gehaald, om voor een fooitje in den boom te klimmen en <ie kat. te verlossen, maar de po pulier bleek geen boom te zijn, waar in die klauteraar zich kon wagen. Etedelijk kwamen een paar practi- scba geesten op een goed idee. Er werd een touw uitgeworpen op de wijze van een reddin.gslijn bij een schipbreuk uR een huis aan den eeren kant naar een balkon aan de overzijde, en aan dat touw liet men, vlak langs de plek in den boom waar de kat zat, een mand glijden, met een bokking als lokaas er in. Zoodra nu die mand in de nabijheid van het katje kwam, sprong het uitgehonger de dier er in om gretig op de bok- k»ng aan te vallen, en zoo kwam poes ve'lig beneden, >n de armen van een dienstmeisje, dat de geredde naar huis bracht, onder handgeklap der zeer voldane belangstellenden, wien het niet gelukt was de kat uit den boom te kijken. HOI LANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. De Hollandsche Maatschappij van Lanc'icuw hield Woensdag te Am- steidam, onder voorzitterschap van den heer mr. C. P. Zaayer, een bui tengewone algemeene vergadering. Do voorzitter opende de vergade ring met een woord van welkom en deelde mee, dat de heer A. Korte weg, die in Februari 1908 tot secretaris- penningmeester werd benoemd, in December een verzoek om eervol ont slag tot het hoofdbestuur richtte. In de dagbladen voorkomende be richten als zou deze ontslagaanvrage een gevolg zijn van oneenigheid, -prak de voorzitter nadrukkelijk te gen. Da waarnemende secretaris deel de mee, dat vertegenwoordigd zijn \eerUg afdeelingen, uitbrengende 386 •ïtemr en L>e door het hoofdbestuur voorge melde wijziging van art. 18 der wet wordt met acclamatie aangenomen. Alsnu was aan de orde de benoe ming van een secretaris-penningmees ter. D» voordracht luTilde 1. Mr. D. A. Kley, 's-üravenhage. 2 Mr. H. Ph. de Kanter Jr., Haar lem Verkr zen werd mr. Kley met 360 -•e iirwn (tegen 67 stemmen op mr. De Knnuvr. Iivrna sprak dr. J. Veen over „het besmettelijk verwerpen en de sch« cecatarrh bij het rundvee". POMOLOGISCHE VEREENIGING. De Nederlandsche Pomologische vereeniging hield Dinsdag te Utrecht een algemeene vergadering o.a. bij gewoond door den heer F. B. Löhnis, inspecteur van den landbouw. De heer C. van Letanep noodigt na mens de afd. Eist de vereeniging uit tot het houden van een excursie ln den bloeitijd. Deze uitnoodiging wordt onder applaus aangenomen. Tevens deelt de heer Van Lannep mede, dat Ln 1910 in Eist een tuin bouwtentoonstelling zal worden ge houden. De heer Baggerman wenscht, dat de vereeniging zich zal bezig houden met een onderzoek naar de crediet- waardigheid van de handelaren. Het hoofdbestuur zegt overweging toe. Hierna kwam de heer Gaiesloot aan het woord om te betoogen, dat het niet gewenscht is, dat door het bureau van de vereeniging werk zaamheden worden uitgevoerd, die gerekend worden te behoorem tot het particulier gebied van den boom- kweeker. Over deze interpellatie werd het woord gevoerd door de heeren Löhnis, C. van Lennep, D. J. v. d. Have, van Rossum, van Nes en Kors Om een einde aan de discussie te maken, stelde de heer Kors de vol gende motie voor: De vergadering ge hoord de debatten over de interpella tie van deu heer Gaiesloot, keurt de handelingen van het hoofdbestuur goed. Deze motie werd aangenomen met 66 vóór, 2 tegen en 14 blanco. Daarna kwam een gewijzigde motie van den heer Gaiesloot in stemming, „dat het hoofdbestuur den directeur van het bureau onverwijld zal gelas ten, geen leveranties t.e doen." Deze motie werd verworpen met 62 tegen, 2 vóór en 6 blanco. GFVOLGEN VAN EEN HUWE- LIJ KS-ADVERTENTIE. Te Schaesberg in Zuid-Limburg woon' een wedoivvnaar, die gaarne nog eens in het huwelijksbootje wilde stappen. De man nam zijn toevlucht tot het bekende middel hij liet een advertentie plaatsen in een op de grenzen verschijnend Duitsch blad. Na ©enigen tijd meldde zich werke lijk een candidate aan, en na kennis making volgde de verloving. Hoe leelijk keek onze weduwnaar echter op zijn neus, toen dezer da gen de politie zijn woning binnen kwam en zijn aanstaande wederho'ft in hechtenis nam Zij had name'iik te Vaals zich aan verschillende dief stallen schuldig gemaakt, o. a. van eenige goudeu horloges en ringen, en zal na een tijdje moeten brommeu. De verloving is afgebroken 1 (naar de „Tel." schrijft). „DE ZEVEN PROVINCIëN". Prins Hendrik, die Maandag 15 de zer het van stapel loopen van het pantserschip „De Zeven Provinciën" zal bijwonen, zal te 11 uur 46 min, (stadstijd) aan het Centraal Station te Amsterdam aankomen. Van den steiger van den Amsterdamscheu Mo- torheotdienst zal Z. K. H. zich per sloep dadelijk begeven naar de Ma rinewerf. Nadat het schip te water gelaten is zal de Prins liet dejeuner gebrui ken ten huize van den vice-admiraal baron Sweerts de Landas Wyborgh, om vervolgens per sloep weder naar het station terug te keeren. F.EN BESCHEIDEN WELDOENER. Het „Vad." schrijft Op 71-jarigen leeftijd is te 's-Gra- venhage iemand overleden, van wien bij zijn leven slechts aan enkelen bekend is geweest, hoe zeer hij .p groot", schaal en in groolen stijl wel deed. Wij bedoelen den heer Aiie vao Beekum, een Rotterdam^ch koop man, door en >ji den handel rijk t*- worde.n, die de laatste jaren zijns le vens bijna onbekend op zijn v»lla aan den Ouden Schevcningschen Weg slee' Hij is tie man geweest, wiens vor stelijke gulheid de fondsen schonk voer de opricht'ng en instandhojJing in zijï vroegere woonplaats Rotter dam. van „Ons Huis", het kolossale gebouw in de Gouvernestraat al-laar, dat waarschijnlijk Lu den loup \an M< a.s zal kunnen geopend wu' ik-n, eu waarvan de heer lours, de ver dienstelijke d'recteur van „Ons Huis" te Amsterdam, up verlangeu van deu overledene, de d»rectie op z»cb zal nemen. Tonnen gouds heeft hij vuOi dit doel bij zijn leven geschonken, opdat de inrichting in alle opzichten zou kuuneu wedijveren met het beste, wat op dit gebieu beslaat. Voor zoover wij weten, bleef het tot dusverre onbekenu, dat hij de schenker was. D« overi**iene, die Je eenvoud en bescnaideuneii zelf was, heeft steeds» mei aright.^.li.pe zofg ge waakt, dat aaa»vt»n b.j u)o i-ifei ni'ets zou uitlekken. Wc. uic zijn g*- h.eim kenden, hebben h«*t »-i>a>ud zuo lang h'j dour Je 4-«M)-.ii\ihc'd gehinderd ken woru.-a, :ua«r vonden nu geen reden inw oui oen naam vuü d«zen besche-den wrl-i-ietier, wieu velen niet damdnuu-heid zullen gedenken, verder achterwege te hou den. FEESTEN TE BREDA. -» Wanneer het officieel bekend zai wezen dat de aan ons Hof te ver- wachten blijde gebeurtenis een feit zal dit te Breda door een heraut te paard, voorafgegaan door baxukibla^ zers, aan de hoeken van alle straten worden verkondigd, terwijl van d*

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6