EEN ZAK GELD Haarlsmsclis Boierwiiskel, KUNSTTANDEN Mm: Ochgchlstraat 13, Oed. Raamgracht 20. Het Handels-, Informatie- en Incasso-Bureau Expedite® op Amsterdam Spaamwouderstraat 30 - Tel. 1726 GEBRs. DE 6RAAFF, Siucadoors, GEEK SLAPELDOZEN NACHT J. VAN BILDERBEEK C°, 3 Barre voetestraat 3, Sigarenmagazijn „Borneo", LONDON BELLE EN BONDSFEEST (A.N.W.B.) VLEESCHH0UWER1J Best vet Winkel vleesch H. J. TJADEN, H. Doing, Donkere Spaarne 12. Inrichting HAARWERKEN. W. KOLDEWIJN, Hagelnieuwe Naaimachine Goedkoopst adres voor J. Geijlvoet, slit it die rek ailing niet. Had de stad een groot grondgebied, dan zou de bevolking zich kunnen uitbreiden. Makr dit la nu niet 't geval. Spr. meent, dat de progressie voor velen xal zijn de laatste druppel, die den emmer doet overloopen. Spreker durft In practijk de zaak niet meer aan en trekt dus zijn on- derteekening van de motie in. Hij kan haar niet langer steunen. De hesrr SCHRAM betreurt t, dat de hear Van Rossum door gesprekken met eenige vermogende menschen te rug is gekomen van een meening, die hij in theorie rechtvaardig acht. Spr. betwist, evenals de heer Middelkoop, dat de stelling bewezen is, dat de lagere Inkomens het loodje zullen leg gen. Spr. dringt er op aan, dat B. en NV. eens zullen durven opgaan den weg van de rechtvaardigheid. De kleine man botaaLt van zijn nooddruft des levens, de rijke man betaalt van «ijn overvloed. De heer THIJSSEN, sprekende over het rapport van de Comm. van Fin. merkt op, dat de heeren Middel koop cm Schram het als een axioma beschouwen, dat de tegenwoordige belasting een bij uitstek onbillijke is. De heer Schram sprak er met em phase over. Men betaalt op 't oogen blik al reeds iets progressiefs. Van Inkomens van ƒ1000 wordt 21/2 pCt. betaald, van ƒ10,000 41/4 pCt., enz Behalve hetgeen aan. belastingen wordt betaald, wordt nog een groot bedrag gegeven als liefdadigheid, 't Is dus niet waar, dat de meer-gegoe de teren op de beurzen van den klei nen man. Eer 't tegenovergesteld© is waar. De heer H. D. KRUSEMAN acht do «aak omtrent het onthouden van een Btuk aan de leden van den Raad zeer opgeblazen. Spr. had de toelichting van den heer Middelkoop eens nage lezen en aan de 4e afd. gfevraagd, om de tabel na te rekenen. Toen vond spr. op zekeren morgen een nota van den chef van de 4e afd op zijn tafel. Daarin was veel waars, maar eenige uitdrukkingen kwamen er in voor, die spr. minder goed vond. Spr. had er over gedacht de nota om te werken en met zijn eigen naam te onderteekenen. Maar spr. achtte 't beter den brief gewoon in te dienen, om den steller de eer te ge geven, die hem toekwam. De heer Middelkoop heeft toen spr. dadelijk in de vergadering van de Comm. van Fin. gezegd, dat het niet aanging, dat als een wethouder niet op de hoogte der stukken was, hij een onverantwoordelijk ambtenaar voor zich sclioof. Spr. heeft daarop geant woord, dat dit niet de toon was, dien men gewoon was in de Commis sie te hooren. Hij wilde wel den In houd, maar niet sommige uitdrukkin gen, als b.v. dat de wet verbood, voor zijn verantwoording nemen. Maar de heer Middelkoop is '1 niet met hem eens geworden en spr. niet met den heer M. De vertraging ge schiedde door den heer M. zelf. Deze had telkens veel Langer tijd noodig om sprekers brieven te beantwoorden dan spreker om zijn antwoord op des heeren Middelkoops brieven gereed te maken. Bovendien heeft de heer Mid delkoop de zaak tegengehouden, door in een vergadering weg te gaan, toen hij vond. dat er geen voldoende tijd meer was, om het stuk te bespreken. Spreker zal niet antwoorden op 't geen de heer M. beweerde over wat in „Haarlem's Dagblad" heeft ge staan. Hij zou liever den heer Peere boom verzoeken om zijn plaats aan de wethouderstafel in te nemen. (Gelach) De onjuistheden in de stukken van den heer Middelkoop zijn de oorzaak geweest van 't geen de heer M. noemt een fout van 't gemeentebestuur. Spr. wijst enkele van cLie onjuistheden aan. De VOORZITTER meent, dat 'tmet de gewoonte is, dat een praeadvies von B. en W. wordt beantwoord met een schriftuur van den voorsteller. Spr. achtte 't van belang, dat d© zaak nu afgehandeld werd, daar 't nu in 't voorjaar de tijd is, dat de menschen zich gaan vestigen. Die moeten weten, wat hun te wachten staat hier te Haarlem. Spr. brengt voorts hulde aan den heer Middelkoop voor zijn doorwrochte rede, die van ernstige studie getuigde, 't Gaat den leden mis schien als spreker, dat zij 't met veel In de theoretische redeneering van den heer Middelkoop eens kunnen zijn. Maar de practijk met zijn nadee- lage gevolgen brengt spr. er toe, te zijn tegen het voorstel-Middelkoop. Spr. vreest niet, als de heer v. Ros- •uiii, dat het percentage van den hoof- delijken omslag zal opgedreven wor den tot 6 pot., maar spr. acht toch het voorstel van den lieer M. gevaar lijk. De heer MIDDELKOOP kan kort zijn in zijn repliek. Spr. kan niet dui delijker argunienteeren dan prof. Treub. Zegt men nu nog, dat de mo tie niet geargumenteerd is, dan kan spr. dat niet helpen. Spreker wist reeds voor de vergade ring, dat de heer Van Rossum zich bekeerd heeft. De heer Van R. heeft spr. gevraagd liet voorstel tot invoe ring voorloopig aan te houden, en zich alleen tot het beginsel te beper ken. Maar dat wilde spreker niet. De heer Van Rossum is aangeloopen te gen de menschen, die belang hebben bij de niet-invoering van progressie. Die hebben hem bang gemaakt. Waar om de hoogere standen nog de pro gressie onbillijk achtten? Omdat het begrip van billijkheid daaromtrent nog niet tot de hoogere standen is doorgedrongen, meent de heer Van Rossum. Dat kan spr. beamen. De wethou der van Onderwijs, die zoo zijn best doet voor de hervorming van het On- Uerwijs, kan over 10 of 20 jaren in dit opzicht succes hebben. Spr. beantwoordt thans den hear Thijssen en zegt, dat de progressie in de belastingen door opcenten bij de person eel e belasting en aftrek voor 'noodzakelijk levensonderhoud niet als ernstig argument kan worden be schouwd. Spr. herhaalt thans de geschiedenis voorgevallen in de Comm. van Fin. Spr. dringt er op aan, dat de heer Kruseman zijn leedwezen zal betuigen over het gebeurde. De VOORZITTER hamert en brengt den heer Middelkoop onder het oog, dat deze zaak meer eigenaardig In de Comm. van Fin. thuis hoort. De heer MIDDELKOOP zal er dan maar over uitscheiden, ook over de kwestie va.n vertraging. Hij brengt ten slotte dank aan den voorzitter voor de huldebetuiging voor zijn ernstig werk. De lieer KRUSEMAN deelt mee er niet aan te denken den lieer M, zijn leedwezen te betuigen. De heer MIDDELKOOP denkt dan ook niet over, over eenig woord door hem gebezigd, zijn verontschul diging aan te bieden. De heer SCHRAM beantwoordt den heer Thijssen. Als da vergadering wat levendig wordt, vraagt de spre ker: Zijn dat de nieuwe parlementaire manieren? De VOORZITTER: Meneer Schram aan mij is de leiding der vergadering! De heer SCHRAM herinnert dan aan het worod van den Grooten Meester van 19 eeuwen geleden over de aal moes van den rijke en het penningske der weduwe. De Raad gaat thans over tot stem ming. De motie wordt verworpen met 24 tegen 7 stemmen. Voor waren de heeren De Braai, Modoo, Schram, Seigneltet Middel koop, Welsenaar en Thiel. PUNT 7. B. en W. stellen voor over te gaan tot vaststelling van de verordeningen op de heffing en invorderingen van de schoolgelden dei' H. B. Scholen en Meisjesschool voor M. O. De heer Levert stelt voor een amen dement strekkende tot invoering ee- ner progressieve heffing; voor Haar lemse he leerlingen loopende van 80 en 100 (dit laatste bedrag voor de leerlingen der twee hoogste klassen) tot ƒ250; voor te Haarlem wonende kinderen van elders gevestigde ders loopende van 100 en 120 tot 250; en voor buitenleerlingen 250, tenzij B. en W. geheel of gedeeltelijk ontheffing verleenen ten aanzien van gezinnen met een inkomen minder dan 2500. Voor leerlingen, die voor 1 Mei 1909 deze onderwijsinrichtingen bezochten, kunnen B. en W. onthef fing verleenen tot een minimum van 60. De heer Schram stelt voor: de ver ordening an te houden en B. en W. uit te noodigen een stelsel van even redig schoolgeld te ontwerpen, op klimmende van 60 tot 250. B. en W. ontraden de aanneming der beide voorstellen. Zij stellen voor het schoolgeld te stellen op 60, 100 en 250, onderscheidenlijk voor Haar- lemsche leerlingen, te Haarlem, wo nende kinderen van elders, en buiten de gemeente wonende leerlingen. De heer LEVERT heeft niet veel lust tot uitvoerige bespreking. De vergadering is al wat vermoeid bovendien is er door B. en W. weinig interesse getoond voor spr.'s voor stad. Hot praeadvieg van B. en W. be sprekend, gaat spr. na de toeneming van het kapitaal, opbrengst H. O. en het aantal scholieren, welke onder scheidenlijk in 10 jaren 30-, 100- en 45 pCt. bedraagt Volgens spr.'s voorstel zal deze hef fing maar ƒ2300 voordeel geven. Zul- ora 't voorstel de menschen de stad verlaten W aarheen. moeten ze gaan? Naar de omstreken geeft hun niet Dan naar Leiden of Alkmaar Spr. meent van niet En wanneer niet een algemeen© exodus ontstaat, verliest het bezwaar zijn kracht ten opzichte van den winkelstand. Die boeman zou spreker eerder kunnen gebruiken, dan de tegenstanders. Overigens meent spr., dat de Raad in de eerste plaats moet zorgen voor de belangen van de gemeentekas en eerst daarna voor de belangen van de ingezetenen individueel. Het groote gevaar van zeer goedkoop H. B. S.- onderwijs is, dat goed onderwijs werkt als een sneeuwbal. Wordt een aantal jongelui goed onderlegd, dan worden ook anderen, een groot getal menschen, in de waan gebracht, dat het H. 13. S.-onderwijs noodzake lijk is. Daardoor worden zeer groote kosten voor de gemeente veroorzaakt. Men moet de menschen uit dien waan helpen en ze aan het verstand bren gen, dat velen aan het m. u. 1. onder wijs genoeg hebben voor het prac- tisch leven. Sprekers andere voorstel voor koste- looze toelating heeft bestrijding ge wekt. Spr. kan zich niet voorstellen, dat men daar tegen kan zijn. De heer SCHRAM, zijn motie toe lichtend. zegt geen toelichting gege- en te hebben, omdat daardoor het karakter van motie zou zijn wegge nomen. Sprekers voorstel is duidelijk genoeg. In 1897 heeft Minister Borgesiug verzekerd, dat de gemeente zonder gevaar van subsidie-verlies, het H. B. S.-onderwijs tot den kostenden prijs kan laten betalen. Spreker is liet eens met den heer Levert, dat als men gas en water tot hoogeren dan de kostende prijs laat betalen, het wenschelijk is? dat ook voor het M. O. zulk een prijs wordt gevraagd voor wie het kunnen betalen. Bij het handhaven van het 60- echoolgeld loopt men gevaar, dat lorren van jongens maar naar de H. B. S. worden gezonden. Laten we maar eens probeeren, zeggen de ouders. Als ze een hoogere catego rie vallen, zullen ze zich nog wel eens bedenken. Practisch en goed acht spr. het, als spreker'» motie wordt aanvaard. De heer NIEUWENHUIZEN KRU SEMAN voert, evenals de heer Le vert, met weinig opgewektheid woord. De argumenten blijven steeds de zelfde. Maar toch de heer Levert heeft nog al opgewekt gesproken. Spreker heeft hem met genoegen aangehoord. De heer Levert wenscht de gemeen tekas te spekken. Nu niet met 6000 meer, maar slechts met 2300. Spre ker denkt aan 't rekensommetje van de 10 vogeltjes op het dak. Als je er een dood schiet, weet je niet hoeveel er blijven zitten. Zoo weet men evenmin, hoeveel menschen in de stad zullen blijven, als er progressief schoolgeld zal ge heven worden. Spreker wil de gemeente Haarlem niet maken tot proef-konijntje voor cmderwijs-theorièn. Wat nu den exo dus betreft, d.it is zeker, dat er meer kans is, dat de gegoeden weg zullen gaan, als de progressie wordt inge voerd. Waar blijft ten slotte 't voor deel, als de kostelooze leerlingen toe gelaten worden door de eene deur, terwijl hij de anderen wil uitdrijven door een andere deur? Evenmin acht spreker de aanne ming van de motie-Schram gewenscht die hetzelf edbedoelt, als de heer Le vert. De heer THIEL verklaart te zullen stemmen voor de motie-Schram. Hij kan zich het best aansluiten bij de argumenteering van die motie. Met de regeling van den heer Levert, kan spr. niet meegaan. Wel trekt spr. des heeren Leverts denkbeeld aan in zake kostelooze toelating. Spr. vindt het erger, dat de ouders, die geen kunnen betalen, voor hun kinderen de H. B. S. gesloten zullen vinden, dan dat de ouders, die 250 kunnen betalen er met 60 afkomen. Spreker maakt zich geen illusie, dat de Raad nu iets in die richting zal do&n; maar misschien wil hij in de toekomst iets doen, bv. voor de Handelsschool. Spreker heeft zich verwonderd, dat de heer Levert ln den jare 1909 in dein Raad van Haarlem heeft kunnen noe men den toenemenden drang naai- M. O. een ongelukkig verschijnsel. Dat is geen ongelukkig verschijnsel, maar juist een gelukkig. Redeneert men zoo, laat men zioh dan aansluiten bij een of ander conservatief clubje, waar men is tegen alle onderwijs. De heer LEVERT weet, dat het een veel voorkomend verschijnsel is, ver keerd begrepen te worden. Maar spr. heeft niet verdiend gesignaleerd te worden als door den Wethouder van Onderwijs is geschied. Spreker niet tegen anderwijs; maar er moet behoefte aan bestaan. Nu gaan wij behoefte scheppen. Dat is de tragiek van de geschiedenis der Handels school. Men gaat daar weer behoefte scheppen. Spreker betreurt dat. Men gaat op de kantoren die leerlingen weer voortrekken. En dat onderwijs kunnen alleen de rijke kinderen ge nieten. Met een algemeene kennis en algemeen onderwijs zullen de bedien den rond kunnen komen, en aan de kennis op de Hoogere handelsschool opgedaan, hebben zij niets. Dat is dood kapitaal, dat door de belasting betalers is betaald. Spr. deelt mee, dat de Twantsche Bank 200 klerken heeft zitten, die einddiploma H. B. S. hebben. Dat is weer dood kapitaal. Spreker redeneert hier hoofdzake lijk van een economisch standpunt, in de eerste plaats voor de belangen van de gemeentekas. De strijd om het bestaan wordt voortdurend zwaarder. De Kamer van Koophandel maakte openhaar, dat 't vorige jaar 25 pet. van de postkwi- tanties onbetaald waren teruggeko men. Dat wijst op een verscherping an den strijd om het bestaan. Spr. protesteert echter ten krachtigste te gen de uiting van den wethouder, die hem terugwijst naar den conserva tieven kant. Wat veroorzaakt wordt door het economisch stelsel, kan men spr. niet verwijten. Strijd evenwel mee tegen dat stelsel, roept spr. den wethouder toe. Men snakt naar een uitkomst. Het leven wordt opge schroefd; men kijkt elkaar aan, om uitkomst. Maar men gaat voort het Leven op te schroeven. Dat doen ook de auto riteiten. De heer THIEL vindt de rede van den heer Levert, te laat gekomen. Die had moeten gehouden zijn voor de beslissing over reorganisatie over het M. O. De bewering, dat er geen behoefte bestaat aan handelsonderwijs De heer LEVERT Hooger Handels onderwijs 1 De Jieer THIEL Hooger Handels onderwijs zullen we hier niet invoe ren. Duur onderwijs gaan we ook niet maken. In beide opzichten ver gist de heer Levert zich. Hij weet eT niets van. Ten s'otte betreurt spr. het dat de heer Levert niet gesproken heeft, toen zijn voorstellen tot reor ganisatie van het M. O. In behande ling kwamen. Thans wordt overgegaan tot stem ming. De motie-SCHRAM wordt verwor pen. Voor waren de heeren Levert, Snelitjee, De Braai Van Rossum, Modoo, Rinkema Schram, Middel koop, Welsenaar, Graveatein en Thiel. Eveneens worden verworpen de amendementen-Levert. Voor waren de heeren Levert, Stieltjes, Modoo en Middelkoop. In behandeling komt thans het voorstel van B. en W. De heer LOOSJES maakt de op merking, dat de heer Schreuders nog iets te zeggen heeft naar aanlei ding van een vorig punt. De beraadslaging wordt heropend. Be heer SCHREUDERS stelt voor, hot schoolgeld voor kinderen van fo rensen fe bepalen op 100. Voorge steld werd door B. en W. 250 te heffen. De heer THIEL deelt mee, dat B. en W. zoo op den eersten indruk te gen het amendement zijn. Het ver zwakt het schoolgeld-stelsel, hoewel er wel Iets billijks in kan zitten, om dat menschen, die heelemaal geen belasting te Haarlem betalen, anders hetzelfde betalen als zij, die wel eeni ge belasting betalen. De heer MODOO acht aanneming van het voorstel-Schreuders niet aan bevelenswaard. Daardoor kweekt men forensen. De heer SPOOR is voor u'itstel. Men kan het voorstel niet overzien. Mis schien zijn B. en W. er bij nader in zicht. wel voor. De heer THIEL zegt namens B. en W. tégen elk uitstel te zijn. Men heeft ook een plicht tegen de buiten gemeenten, om de zaak nu af te han delen. Men zit daar met belangstel ling op de afhandeling van dit voor-1 cl t© wachten. Het amendement-Schreud-ers wordt verworpen. Vóór waren de heeren Lasschuit, Schreuders, Levert, Loos- jes, Seignette en Vis&er. Thans wordt de geheel© verorde ning aangenomen. PUNT 9. Rekening houdende met het raads besluit van 19 Mei 1908, waarbij in beginsel werd besloten tot opheffir van de School voor gewoon lager on derwijs no. 11, zal dit jaar weder geen eerste klasse aan die school ge armd worden; derhalve zullen met 1 April a.s. twee onderwijskrachten aan die school overbodig worden, en wol de onderwijzer C. A. de Ridder en de onderwijzeres Mej. J. A. de Hoog. Eerstgenoemde werd bij besluit van 1 Juli 1908 benoemd tot onderwij zer aan school no. 8, terwijl aan Mej. J. A. de Hoog door ophef- fing van hare betrekking ontslag zal iioeten worden gegeven. B. en W. stellen daarom voor aan mej. J. A. de Hoog met ingang van 1 April 1909 eervol ontslag te verlee nen als onderwijzeres aan de School voor gewoon lager onderwijs no. 11. Wordt goedgekeurd. PUNT 16. B. en W. stellen voor de onbevvoon- baarverklaring van 't perceel Gorte- steeg 24 (raadsbesluit van 22 Juli 1908) en thans verheeld met perceel 22, op heffen. Aldus wordt besloten. PUNT 15. B. en W. stellen voor aan W. Kok vergunning te verleenen om een ge deelte van de sloot, ten noorden van de Schouwtjeslaan te dempen in ver band met het bouwen van een woon huis. B. en W. stellen evenwel verschil lende voorwaarden, voor 't uitvoeren van deze demping. Aldus wordt besloten. PUNT 17. B. en W. stellen voor, de percee- len Lange Raamstraat no. 23A, 23B, 29A, 29B en 29C onbewoonbaar- te ver- Ondergeteekende bericht dat zijn zaak VERPLAATST is van Spaarnwouderstraat 87 naar Beleefd aanbevelend, p. J. BOS. bevelen zich beleefd aan voor alle voorkomende en alles wat tot het vak hehoort. CONCURREERENDE PR IJ ZE N. brengt men door op de MATRASSEN van H. A. WILLEMSE&Co., 88. Kleine Houtstraat 88. ze noodigen U tot slapen om hun heerlijke, gelijke ligging. VAN N. Groenmarkt 3 Telefoon No. 1625, Kantooruren van 9-4 en van 6—8 uur, bericht, dat sedert 2 Januari j 1. door haar wekelyks wordt uitgegeven een lyat van personen weike zioh hier metter woon vestigen en gevestigd hebben, van hen die in onder trouw zijn, alsmede der in den loop der week plaats gehad hebbend© geboorten, welke lijst bg abonnement verkrijgbaar is, Uevecs beiast zij zich met het verstrakken van infor mation, het innen van achterstallige vorderingen, het geven van rechtskundige adviezen en adviezen de arbeidswet be treffende, zoomede het opmaken van oontracten.. Onvermogenden kannen gratis rechtskundige adviezen bekomen 's Woensdagsavonds van 6—8 nnr. Het adres voor 1st<s kwaliteit MARGARINB. KRUISWEG 17. TELEFOON 1506. "Sen te'gehïten 'ng btaD<al drie B-H- Ro°kers worden onderstaande merken ten zeerste aanbevolen houden. beide 3 cents Sigaren. RONDVRAAG. Aanbevelend, L J. GOSENSON De heer VAN LIJNDEN vraagt het) woord over de reorgaoiseermg vpm de Ged. Oud© Gracht inzake de verv an gling von de hoornen door ander© soar ten iepen tegen het advies van de Commissie. Welke redenen hebben daartoe geleid? Op zulk een wijze wordt de Commissie een paskwil. De heer DE BREUK zegt, dat ar al 12 van de 30 boo men dood zijn en de omwonenden hebben gevraagd om ervanging. Die boonien zouden voor eerst nog geen schaduw geven. Wat betreft de bewering, dat de Comxnis-1 si© een paskwil zou worden, ja, zegt I spr., B. en W. volgen niet altijd de adviezen van de Commissies. (Gelach) Trouwens de heer Van Lijnden heeft indertijd bij de kwestie van de bestrating van den Wagenweg zelf gezegd: Ik ga niet mee met het ad vies der Commissie. De heer VAN LIJNDEN spreekt over de „Olmus Monumentalis", die meer en meer voor de straatbeplan ting in trek komt. Kenden de bewo ners van de Oude Gracht de voardee- len van die boo men, dan zouden ze geen adres gezonden hebben. De heer TIMMER spreekt over de invoering van schoolartsen, waar over de afd. Haarlem van de Ne-derl. Maatschappij tot BevorcL der Genees kunde een motie aangenomen heeft Die is aan het Gemeentebestuur toe gezonden. Later is een brief gezon den door dezelfde afdeeling, gesteund door den Ned. Bond van Onderw., om proef te mogen nemen met schoolart sen op eenige scholen. Daarop is een heel kort, weigerend antwoord ingekomen. Kunnen B. en W. de redenen vein die weigering op geven De VOORZITTER deelt mode, diai door voorafgaande schriftelijke me dedeel ing van de vraag, nu ree-de daarop kan worden geantwoord. De heer THIEL doet mededeehng van de gewisselde stukken. De rede nen der weigering waren, dat B. en W. zich bezwaaldijk overtuigen kon den van de toestemming der ouders voor dl< onderzoek. Daarenbo ven hadden B. en W. reeds een voor stel aan dan Raad overwogen, om een proef met schoolartsen te nemen. U't deferentie voor den Raad is daar van niet vooraf mededeeling gedaan aan een ander dan dat College. Van daar, dat ln den brief van de Maat- schappij ter bevordering van de Ge neeskunde geen redenen werden op genoemd voor de weigering. De heer TIMMER dankt Yoor de ontvangen inlichtingen. Daarna wordt te half 6 de vergade ring gesloten In goud gezet, f 2.50 per tand. met en zonder gehemelteplaat. Schriftelijke garantie. Tandarts BWAAP, Cu de Zijde Voorburgwal 119, Amsterdam, is eiken Maandag, Woensdagen Vrijdag van 10 tot 4 nnr te 8prekenRlviervisohmarkt 3, Haarlem. Oude en onbruikbare kunsttanden worden onder garantie verbeterd. Warmoesstraat 22, 70 Cts. per KG. bij G. P. HECK. Metselaar, Hrocdbornger voor Pijpwelle». Schoterweg 116, HAARLEM STUKADOOR. Telefoon 1017. tot het vervaardigen van alle mogelijke Grootste sorteering CREPE'S Billijke prijzen. Aanbevelend, Haarwerker, ANEGANG 42. toe, dat gaat niet, maar wel voor 15, 20, 25 en 30 gul den een met 5 jaar garantie. Traptafels Naaitafels Naaimachinekasten Olie Naalden. Schuitjes Doel straat 37. f 17,50 j, 2,50 -a co 0,10 13 0,02 „0,60 S

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 8