NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e Jaargang. No. 7888 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 13 *IA.RT 1909 ABONNEMENTEN PBR DRIB MAANDBNl Voor Haarlem1X3 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)>1-30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 M „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loorens Coster. Directenr J. C. PEEREBOÖM» ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts,: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /L- elke regel meer 0.88 Reclames 30 Cent per regel Bfl Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administraties Groote Houtstraat 55. ïfltgrcommnnaas Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd iiet Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 14 MAART, Schouwburg: Holl. Tooneelgez.: Sherlock Holmes, 8 uur. Brongebouw: Vleugels' Specialitei ten-gezelschap, 8 uur. Brongebouw: 4e Kunstbeschouwing „Kunst zij ons Doel,", 105 uur. St. Bavo, Smedestraat: Tentoon stelling van bloeiende bol- en knol gewassen, 10 uur. KI. Vereeniging: Speeialiteitenvoor- Bte-lling, 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling, 2 en 8 uur. MAANDAG 15 MAART. Sehouwburg: De Hagespelers, Hui selijke Haard, Ingniar en Sigrid, 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Afschaffing van de Kermis" in de rubriek Om One Heen. AMULETTEN, BEZWERINGEN, MACHTSPREUKEN. Het weekblad Moleschott geeft ©enige tooverspreuken en bezwerin gen, waaraan we de volgende ontlee. nen Herhaaldelijk vernemen wij, dat de een of andere kwakzalver zijn kennis van geneeskunde en geneeskunst uit een „oud boek" verkregen zou heb ben. Aan dergelijke oude boeken 6Chijnt het lichtgeloovige deel van het publiek veel waarde toe te ken nen. Daargelaten het ongerijmde, dat een werkelijk goed geneesmiddel of een deugdelijke methode tot het her kennen van ziekten vergeten zou geraken, willen wij onzen lezers eens iets Uit een oud hoek xnededeeien. Wij zijn ook zoo fortuinlijk geweest een oud boek te vinden (eerlijk ge vonden; liet is een boek van Dr. Most, dateerend uit de eerste helft der vorige eeuw en handelend over het gebruik van amuletten, bezwerin gen en machtspreuken. Zonder verklaring of uiteenzetting zullen wij hier enkele geneesmetho den noemen ongetwijfeld zijn al on ze lezers verstandig genoeg om ze zelf naar waaide te schatten. Hoe men bijzonder sterk worden kan. Neem goeden helderen rooden wijn, verzegel denzelven goed in een gla- ten flesch, en zet deze op witten Donderdag in een mierenhoop. Neem dezelve een jaar daarna op goeden Vrijdag weder er uit; zoodra men van dezen wijn gedronken heeft, zal men wonderen zien. Middel tegen zomersproeten. Ga met den persoon, welke zomer sproeten heeft, naar een plaats waar gewelven en oude muren zijn, en strijk dezelve dan over het gezicht.de borst en de handen van dien bedoel den persoon. Herhaal dit driemaal verlaat dan gezamenlijk de plaats, zonder om te kijken, en gelast den lijder niet weder naar die plaats te gaananders konion zomer sproeten terug. Middel tegen tandpijn. Men schrijve den voornaam en van, van den aan tandpijn lijdenden per soon driemaal op een stukje papier, ttij voorbeeld Jan Frederik Meyer. Frederik Jan Meyer. Meyer Frederik Jan. vouwe liet blad papier zamen en spij- kere het aan de kamerdeur. Middel tegen de koude koorts. Men schrijft den naam en ouderdom des zieken op, en daarmede punc tum i OfMen schrijft de letters, waaruit het begin van den naam van den zie ke is samengesteld, op een bitteren amandel, en laat hém dezen, zonder er iets van te weten, opeten. Of Men schrijft op drie korstjes brood de woordenRabi, I-Iabi, Gabi, geeft eerst den zieken het brood met het woord Rabi, komt de koorts te rug, dan dat niet Habi, komt dezelve nogmaals weder dan dat met het woord Gabi. liet eersie kerft men eenmaal, liet tweede tweemaal, het derde stukje driemaal. Id. tegen vierdendaagsche koorts. Men doet een sprinkhaan met een weinig roggebrood en een weinig tout in eeu lapje en hangt het den patiënt op het bloote lijf, zonder hem .echter te zeggen, wat er in is. Als dit 9 dagen gehangen heeft, werpt men het in een vlietend water. Id. tegen jicht. Men ga drie dagen na elkander des morgens vóór zonnenopgang naar een vlierboom omvatte denzelven en zeggevlierboom 1 ik heb de jicht en gij hebt ze niet, neem mij ze af, dan heb ik ze ook niet. Id. tegen ooglid-randontsteking. Men bestrijke het zieke ooglid hij de eerste sporen der kwaal, wanneer zich roodheid en zwelling in het mid den van den bovensten en ondersten rand der oogleden toont, driemaal met een gouden trouwring. Een du- caat van. fijn goud doet den zelfden dienst. STUKKEN VAN DEN RAAD. De heer Van den Berg heeft thans de aangekondigde wijziging van zijn voorstel, omtrent het toezicht op de Gemeente-vroedvrouwen ingediend. De wijziging betreft een toevoeging, nl. dat het toezicht bij afzonderlijk reglement nader zal worden geregeld. MLSFUM VAN KUNSTNIJVER HEID. In het Museum van Kunstnijver heid zullen a.s. Zondag nog tentoon gesteld blijven do afbeeldingen van fragmenten van bouw- en beeldhouw werk uit het vroeg-Christelijke tijd perk. Deze overblijfselen dragen het karakter der vroegste Europeesehe ontwikkeling, waardoor ze zeer merk waardig zijn. De verschillende keramische pro- dukten, die tijdelijk in het Museum aanwezig zijn, zullen Zondag nog te bezichtigen zijn. Een tentoonstelling van modem lede) werk voor meubelbekleeding is in voorbereiding. Zendag is de toegang kosteloos. CENTRALE RAAD VAN BEROEP. (Ongevallenverzekering). In de te Utrecht gehouden open bare terechtSitting had de uitspraak plaats in de volgende zaken Hooger beroep van G. F. M., te IJmuiden, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waar bij hem verdere schadeloosstelling is geweigerd ter zake van een ongeval, tei.gevolge waarvan hij het eind- en middenlid van den linkerpink heeft verleren, doch waardoor zijn arbeids vest hiktheid niet is verminderd. De Centrale Raad bevestigde de uit spraak. Hooger beroep van W. R., te Hil versum. tegen de uitspraak van den Raad va.n Beroep te Haarlem, hou dende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij eischers onderneming, waarin wor den uitgeoefend de bedrijven van zagen van brandhout zonder kracht- werktuig en houthakken en vervoer van hout, is ingedeeld in gevaren- klasse XI met toewijzing van geva ren cijfer 45. De Centrale Raad vernietigde de uitspraak en de beslissing der Bank waf. de indeeling in een gevarenklas- sc <en toekenning van een gevaren- cijfer betreft en deelde de onderne ming in in gevaren klasse XII, met toekenning van gevaren cijfer 55. Kleine Vereeniging. Tot de goede specialiteitenv oorstel- lihgen behooren ook die in de „Klei ne Vereeniging". Uit het program in de advertentie pagina's kan men dat weer opmaken. Morgenavond zal er iets bijzonders te zien zijn, nl. een éénbeenige acro baat. Deze heeft niets geen hinder van zijn lichaamsgebrek, integendeel, hij werkt tegen de beste van zijn vakge- nooten op. Geen dames in de roei ver eeniging. De Roei- en Zoilvereeniging „Het Spaarne" hield Vrijdagavond eene buitengewone algemeene vergadering Ier bespreking van het bestuursvoor stel om het reglement in dezen zin te herzien, dat dames niet als lid dei vereeniging kunnen worden toegela ten, maar geïntroduceerd kunnen worden Met groote meerderheid werd het voorstel aangenomen. Een paar kleine reglementswijzi gingen werden nog goedgekeurd en ten slotte een zevental nieuwe leden tot de vereeniging toegelaten. De druk bezochte vergadering werd orn half elf gesloten. Bekroond. Op de tentoonstelling van ,,'Avez" te Alkmaar behaalde d© Eerste Haarl. Vogel-, Zaad- en Kooïenhandel van den heer A. C. van Nikkelen Kuyper 7 eerste, 3 eer©, 2 tweede en 2 derde prijzen met een collectie zeldzame binnen- en buitenlandsche vogels, pa pagaaien en Seifertsch© kanaries. KUNST ZIJ ONS DOEL. Vijf-en-zeven tig nummers zijn dit maal door de leden van „Kunst zij ons Doei" ter kunstbeschouwing inge zonden, om den bezoeker te laten zien, hoever de inzenders geslaagd zijn in hun laatste werkperiode in het betrachten van het club-devies. Is over het algemeen deze ten toon zet ting van goed gehalte, als altijd zijn er stukjes bij, die niets meer zijn dan verdienstelijk kleur-teekenwerk, een nauwkeurig aanvoegen van Lijntje bij lijntje «n k'eurtje bij kleurtje. Zoo b.v. do spechten en een oud pontje, die niets uit je halen, of in je bren gen, dan de gedachte aan die aardi ge vogeltjes, of dat oude pontje, en verder je geheel koud laten wegens gemis aan stemming. Kunde daarom en. geen kunst. Dit neemt niet weg, dat we van beide leden van liet teekencollege an der werk zagen, dat beter, zelfs bij zonder mooi is. Onder het beste is o. a. werk van Savrij, eeiiige kleurkrijt- teekeningen, waarvan „Zandweg" wel bovenaan staat, wegens den mooien toon, die echter jammer ge noeg iets verbroken wordt door 't vele wiit in de karresporen. Fijne kleuring en levende Lichttinteling behooren tot de meest goede eigenschappen er van. „Duinen" is op 't voorplan no£ beter van kleur dan Zandweg; dê achtergrond is mat en zwak, zonder dat een langzame vervaging van tint, van voor naar achter dat mogelijk maakt Koster is er met een fel-uitlaaiend tulpenveld, een wonder-stukje van kieurgloed. Dit is van z'n uitnemend- sten arbeid. „Hyacintenveld" daaren tegen valt heel ver daaronder. De kouze van het onderwerp lijkt hier niet gelukkig, al is het Knappe tee- kernverk van <le bloemen te waar- deeren. Huismans hoeft innige stenxmings- stukken uit Haarlem s omstreken. Hier en daar nog wat zwak van lijn. „Duinlandschap" achter Meeren- berg, meenen we is een superieur stuk, waarnaar 't kijken een genot is. Kerkhoff zond wat goede studie koppen, waaruit krachtig tempera ment spreekt. Een bloemen-stukje behoort mede onder het heel-goede in de zaal. Maar 't hangt tenminste 's avonds heel slecht. Voornaam van coloriet en stevig van lijn zijn de artieke knotwil gen van A. J. Grootens. Van Wolvekainp is t beste „Lezen de man", dat klassieke herinnerin gen opwekt, evenals het in stijl over eenkomende „Papeetstertje" van Boot Hagedoorn is minder gelukkig in zijn inzendingen, 't Kinderportret is echter een mooi stukje. Mei veel liefde zijn alle deelen bewerkt, b.v. de oogen zijn bijzonder expressief. Hij maakt nu en dan wel den indruk van te minutieus to zijn, zoo zorgvuldig als alle partijen haar beurt krijgen. „Verpleegster" is minder goed en nog minder „Damesnortret", dat in do schouders en borst iets lieel lee- lijks heeft. Van Boot noemden we al iets. „Moe. ders Jonkje" is heel anders van op vatting dan Papeetstertje. 't Is echter kranig-kloek van opvatting, sterk van leekemng en krachtig, maar ge lukkig niet overdreven, integendeel, sober van kleuring. Met lJzeruraat's etsen, Kruyser's studiekop oen, 11 er- man na IJzerdraat's hond, is almee 't goede werk van deze kunstbeschou wing bijeengegaard. Van de beeldwerken zagen we maar heel vluchtig iets. O. a. is ei' een goed stuk van Hesse- link „Mariene", een gips, dat we wel gaarne eens in marmer zagen. We gekloven, dat 't dan wel teer van lijn zou zijn. De devotie iu de oogen, die er wel inzit, werd dan misschien niet verbroken door een raadselachtige uitdrukking, die bij nauwkeuriger be kijken storend werkt Van Vreugde een brons „Stoelenmatster" ais we ons niet vergissen mooi werk, dan van Van Kalcken een aantal mo dellen en werkstukken, waaronder een kostbare Monstrans van de St Elisabeths kerk, alhier, een uitne mend stuk edelsmeedkunst. Ten slotte noemen we Vaarzen- Morel, van wiens arbeid we echter niet genoeg zagen, om er melding van te maken. Ad Interim.. Voetbalwedstrijd. Zondag a. s. zal op het Haarlem terrein aan den Schoterweg een be langwekkende voetbalwedstrijd wor den gehouden, ten bate van het lig- halfonds. Het hoogst belangrijke fi- nancieele succes, dat hierin voor het Lighalfonds gelegen kan zijn, behoeft zeker geen nader betoog. Daarom wekken wij alle Haarlemmers nog eens ernstig op, in grooten getale naar den Schoterweg te stroomen. en mooien strijd, tusschen veteranen van de eerste elftallen van H. F. C. en Haarlem tegen Haarlem I, zien, maar ten tweede zullen ze huiswaarts keeren met de overtuiging, dat hebben medegewerkt tot de instand houding van een der heilzaamste en nuttigste vereen!gin gen van gansch Haarlem. J u b 11 Heden herdacht de beer J. Dikke den dag, waarop hij vóór 25 jaren bij den houthandel van de heeren W. F. en D. Bremer in dienst trad. Na de gelukwenschen van personeel en di rectie in ontvangst te hebben geno men, ontving de jubilaris een enve loppe met inhoud, onder een toe spraak van den directeur. Het perso neel bood mede een geschenk aan.Van het gebouw wapperde de vlag. De rest van den dag bracht de jubilaris in den familiekring door. Schouwburg. Onder leiding van den heer Eduard Verkade komen dezer dagen ,.de Ha gespelers" hier een voorstelling geven. Er zuilen opgevoerd worden „Huise lijke Haard" van Frans Mijnssen en „Ingmar e<n Sigrid" van Marie Bon- teijn". In bedde stukken vervult de neer Eduard Verkade de hoofdrol. De Hagespelers brengen hun eigen décor mee, da tvervaardigd is door den heer Frans Cleton. De costumes zijn uitge voerd naar ontwerpen van mej. Cato Neeb. S p ij 8 k o k e r ij. Om den winter, die maar geen ein de wil nemen, zal de Vincentius-ver- eeniging nog twee dagen extra koken. Iu de advertentie kan men daarover nadere bijzonderheden vinden. Tentoonstelling. De bekende firma Wed. Veel en Zoon, Groote Houtstraat 50, exposeert gedurende drie dage nhare nouveau- té's voor het aanstaande seizoen op eene wijze zoo schitterend als wij dit te Haarlem nog niet hebben gezien. In het ruime, diepe magazijn zijn de winkelkasten door zijden draperieën aan het oog onttrokken en op de aan beide zijden door den geheelen winkel aangebrachte stellages.zijn op smaak volle wijze tusschen groen en bloemen eene uitgebreide keuze costumes, blou ses, mantels en zijden stoffen tentoon gesteld, die iederen bezoekster in ver rukking zal brengen en haar het i<léo zal geven, dat zij heusch niet buhem Haarlem behoeft te gaan om iets eie- gants te koopen en zijne keuze te doen ui: eene groote collectie. Om alle stoffen goed te kunnen bezichtigen is m het midden een broeden wandel gang gemaakt. Als het weder een beetje medewerkt, zal oe toeloop van belangstellenden zeker zeer groot zijn en zal de firma Weel. Veel en Zoon, Groote Houtstraat, veel succes hebben van. hare expos.Ge. Voor nadere bij zonderheden verwijzen wij naar ach terstaande annonce. OVERVEEN. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door het Ge meentebestuur alhier aanbesteed: Het bouwen van 3 ambtenaarswonin gen aan de Zomerzorgerlaan te Bloe mend aal. Ingeschreven werd als volgt Klein en Winters, Assendelft, 10595 W H. Hoek, Haarlem, 9558; J. Vink, Schoten, 10630 J. W. Lassink, Bloemendaal, 8650 T. M. v. Deursen, Haarlem, 10240 Haarl. Coöp. Bouwersbond' Haar lem, 9289 G. B .Meerman, Schoten, ƒ8739; H. Aajxlema, Vel sen, 9563 P. Rings, Santpoort, 9975; Kaub eui Bierboom, Haarlem, 8500; Gebr. Winnubst, idem, 9389 T. J. VerzijIbergh, idem, ƒ8987; A. N. Mulder, idem, ƒ9840; J. Tijdsma, Bloernc'ndaaJ, 9547; Corneiissen en Kreuger, Haarlem, 10657 Schiphorst en Philips, idem, 8900. SCHOTEN. Voor de ouders. Woensdag 17 Maart des middags om 3 uur, zal in de school op het dorp Schoten gelegenheid bestaan voor gratis vaccinatie. SPAARNDAM. De mogelijke gaslevering alhier neemt een bijzonderen vorm aan; wor den vanwege de gasfabriek te Scho ten pogingen gedaan om ook deze plaats te voorzien, thans heeft de heer Van Leeuwen, die concessie heeft ge vraagd voor de oprichting en exploi tatie eener gasfabr ek in liet aangren zende Haarlemmerliede, het bestuur dezer gemeente concessie verzocht, voor de levering van gas. GYMNASTIEK- EN SCHERMVER. CONCORDIA. De ja&rlijksciie algemeene vergade ring van bovengenoemde vereesnigiing zal gehouden worden op 29 Maart a.s., terwijl besloten is op 17 April een feestavond te organiseeren, alleen toegankelijk voor leden der hoofdaf deel ing en voor kunstlievende leden. Wegens vertrek naar het buiten land van den heer Z. Groet, secretaris van Concordia, zal het secretariaat voorloopig worden waargenomen dooi den voorzitter. D s. J. C r a a n d ij k. Heden was 't 50 jaren geleden, dat Ds. J. Craandijk predikant werd. Ds. Craandijk, die, naar men weet, thans ementus is, hield hedenmiddag receptie, waarop de verschillende col leges uit de Doopsgezinde kerk zich deden vertegenwoordigen. Kunst-bakwerk. De bakkerij „de Zeeuw", Volders gracht 37, heeft in haar étalage een kunststuk van deeg geëxposeerd, haar eigen werkplaats voorstellend. Het geheel is zeer nauwkeurig afgewerkt; heel fijn met gebakken bloemetjes versierd. De u'tstalkast van dit ge bouw van deeg is juist zoo ingericht als de eigenlijke winkelkast. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Ten eersie zullen zii een snannenden i 'natste berichten) BENNEBROEK. Vrijdagavond werd door de afdee ling Berinebroek en omstreken van het Witte Kruis eene vergadering gehouden in het café Graaf Floris. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de afdeeling in bloeienden toestand verkeert en dat het aantal leden bedraagt 225. In de zeven jaar, dat de afdeeling bestaat, werd voor 1157.22 aan materiaal aangekocht, aan ondersteuning uitgekeerd 939.67. Door zuster Bennink Janso- nius werden in het afgeloopen jaar 1326 bezoeken afgelegd. D-i rekening over 1908 werd door de heeren Snippenberg en Heemskerk nagezien en in volkomen orde be vonden. De inkomsten bedroegen 894.37 1/2 en de uitgaven 589 43 1/2, zoodai een batig saldo van 304.94 in kas was. De voorzitter dankte den secretaris en den penningmeester voor hunne bemoeiingen. Hierna werd overgegaan tot benoe ming van een bestuurslid, wegens pe riodiek aftreden van den heer Dr. A. Kouwenaar. Na stemming bleek, dat van de 22, op een blanco na, allen op den aftredende waren uitgebracht. Do heer Dr. A. Kouwenaar nam zijne herbenoeming aan. Tot afgevaardigde naar de alge meene vergadering te Amsterdam werd gekozen de heer Snippenberg, die echter bedankte, daarna de heer L. Kramer werd gekozen, die de be noeming aannam. Tot plaatsvervan ger werd de heer C. Heemskerk ge kozen, die zich de benoeming liet we gevallen. Da Voorzitter deelde mede, dat twee ijskisten waren aangeschaft tot bewaring van het ijs in den zomer, één kist zou worden geplaatst bij den heer De Jong te Vogelenzang en de andere in het magazijn der af deeling te Bennebroek. Voorts zijn tot berging van de gutta-percha arti kelen eveneens twee kisten aange schaft. Hierna werd de vergadering, die slecht bezocht was, door den voorzit ter gesloten. HAARLEMMERMEER. Onze burgemeester, nn te Heemste de woonachtig, heeft, naar wij verne men, bij Hoofddorp circa 5 H.A. land gekocht voor stichting van een woon huis, koetshuis en paardenstalling, enz. en als weiland. HALFWEG. De thans alhier definitief opgerich te afdeeling van Patrimonium met 60 leden, koos gisterenavond een bestuur uit 7 leden bestaande; als zoodanig werden gekozen de heeren W. Kooij, C. de Waal, J. Bonsing, J. Vonk, 1 Kortenhoeve, M. Vink en J. Kamper. SLOTERDIJK. Bij den veehouder van Bijl is een; rund aan miltvuur gestorven; de wet telijke voorschriften, worden nu op de hofstede toegepast. VELSEN. Harmonie- en Fanfare-korpsen. liet 22e jaarconcours van den pro vincialen bond van harmonie- en fan farecorpsen in Noord-Holland, zal dit jaar worden gehouden iu het park van de Koninklijke pap-erfabriek te Veisen, en wel Zondag 6 Juni voor fanfare-, en Zondag 13 Juni voor har moniecorpsen. Do jury bestaat dit jaar uit de hee ren David Koning Jr., directeur van Amstels Fanfarekorps, A. L. Haze- broek, Kapelmeeste rder Kon. Marine, te Heider en C. v. d. Linde, muziekdi recteur te Amsterdam. Er zullen 25 corporation aan het concours deelnemen. De marschwed- strijcl zal worden gehouden in de Kor- verslaan.Ais plaats voor een volgend concours >s hij loting aangewezen Wijk aan Zee. Tot lid van het hoofd bestuur van clen Bond werd benoemd de heer J. J. Velt, te Hoorn, in de plaats van den lieer K. Veldkamp, die als voorzitter aftrad en tot eere-voor zitter werd benoemd. ZANDVOORT. De in Ous Huis gehouden jaarver gadering van de afdeeling Zandvoort der Christelijk Nationale Geheel-ont- houdersverecnigiug werd bijgewoond door 70 leden en afgevaardigden uit Haarlem en Heemstede. Het officiee- l© gedeelte werd geleid door den eere-voorzitter, den heer Ds. Kamp stra. Door eeno gift, gegeven door freule Hartsen, en bijdragen der le den was men in staat gesteld cenige versnaperingen rond te deelen. De avond werd niet het houden van voordrachten en zingen van een:ge liederen gezellig doorgebracht en on geveer elf uur met dankzegging ge sloten. Raadsvergadering. De agenda voor de tegen Maandag n. s., des nam. te half acht uitge schreven Raadsvergadering luidt: Ingekomen stukken en mededeel La gen. Benoeming onderwijzeres. Kohier Hondenbelasting. Overneming straat on ruiling grond. Strandverpachting. Benoeming stembureaux. Overneming bewaarschool. Reclames El- dir. bei. naar het In komen en Hondenbelasting. Volgens het 1ste ontwerp der zo- merdiensLregeling van de Holland- sche IJzeren Spoorweg-maatschappij zullen m den a. s. zomer van 1 Juli— 15 September van Amst'erdam en Haarlem naar Zandvoort dagelijks lcopen 27 treinen, waarvan 3 niet op Zon- en feestdagen. Vóór 1 Juli en na. 15 September bodraagt het aantal treinen dagelijks 17, waarvan I niet op Zon- en feestdagen. Binnenland EEN SCHEIDSGERECHT. Jhr. mr. A. F. de Savornln Lohman, lid van de Tweede Kamer der Stateru Goneraal en iid van het Permanente Hof van Arbitrage, heeft de uitnoodi- ging aangenomen om met prof. Lam- mach (Oostenrijk/ en. dr. Drago (Ar gentinië) als scheidsrechter te fungeo- nen in de visscherijquaeslie tusschen Noord-Amerika en GrooL-Britanniö gerezen. KAMERVERKIEZING. In d© vergadering der afdeeling Amsterdam III der S. D. A. P. werd het aftredend lid, mr. P. J. Troelstra, opnieuw candidaat gesteld. De liberale kiesvereeniglng te Beets, district Hoorn, heeft den heer P. B. J. Ferf candidaat gesteld voor de Tweede Kamer FEEST TE HILVERSUM. Ook te Hilversum zijn plannen ge maakt om feest te vieren. In aanslui ting met andere vereen i gin gen be sloot do vereeniging „Koninginne dag" op een door den burgemeester te bepalen dag de jongere schoolkin deren te trakteeren en de ouderen on der hen een herlnneringsmedaille te schenken, een lichts toet te organisee ren en zoo mogelijk een uitvoering van een zangkoor op den Kerkbrink te d.oen geven.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1