snel groeien SCOTT'S Emulsion KWARTJES ADVERTENTIE N VRAAC-ËR-A ANBOOS A9VERTENTIEN: T8 RECELS 25 CENTS 3PLAATSINCEN f050 BIJ VOQRUITBETALIHE Onze Lachhoek No. 22. Eon Winkelhuis etii erve mot tuin aan de Spaara woudiersfcraat, No. 26. Ntet geveild. No. 23. Eon Huis en erf mot grooten tuin e® schuur aan do Oranjestraat no. 174. Ni-et geveild. No. 24. Een Winkelhuis «n erve met overdJekte plaats aan do Witte Heerensteeg no. 43. Fr. Erdtsieck q.q., f2500. No- 25. Een Winkelhuis ten erve met daarnaast gelegen woonhuis met open plaats en met uitgang tot een poort uitkomende aan do Vogelkoopsteeg, naast het vorige perceel no. 45 on 47. Fr. Erdtsieck q.q., 2600. No. 26. Een huis en erve met open plaats aan de Westzijde van Zuid- Brouwerstraat no. 1. W. F. Kruyer, 1330. No. 27. Een Huis en erve met open plaats aan de Baljuwslaan no. 28. J. P. Cramer, 1205. No. 28. Een Huis en erve met voor- tuip aan een hofje In de Tuinstraat, aao. 1 J. Fr. Erdtsieck q.q., f 800. N. O. G. Bij Zijne Exc. den Minister van Binnienl. Zaken, is een verzoek inge komen van 't N O. G. te Haarlem, om een lokaal der Rijksleerschool te mo gen gebruiken voor 'n tweeden cur sus Ln Esperanto. Het N. O. G. zond bij den Minister een adres in om f 1000 subsidie voor te stellen op de begrooting van 1910, tan einde daarvan op 4 plaatsen onder Z. E.'s goedkeuring cursussen op te richten om die onderwijzers bekend te mak on met de bewegingsspelen. In de eerste helft van Augustus houdt de Bond van Lichamelijke Op voeding een diergelijken cursus te Bre da in de gebouwen en op de terreinen der Militaire Academie. De lessen worden geleid door burger-1 eeraren.. Verlof Drankwet. Door K. Visser is aan B. en W. ge vraagd. om Verlof (ingevolge art. 34 dier wet) tot liet verkoopen van al- coholhoudendon drank anderen dan sterkeu drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het beneden lokaal van perceel Kruisweg 15. Rubriek voor Vragen Qeabonneerden hebben bet voorrecht vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, iu te waden b(j de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos Segeven en, voor zooveel inogelyk Is, den ag na de inzending. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden, wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Wat wordt er onder scha delijk gedierte verstaan en kan Ik ook een akte krijgen om op Rijkswe gen te jagen ANTWOORD. Als zoodanig noemt do wet op vossen, dassen, marters, fluwijnen, bunzings, wezels, verwil derde katten, otters en roofvogels. Van eene afzonderlijke akte om be paaldelijk op Rijkswegen te jagen is ons niets bekend. Deze wegen behoo- ren aan den Staat en wij meenen, dat voor de uitoefening van het jacht- recht daarop geene vergunningen ge geven worden. VRAAG. Wie is aansprakelijk voor het geld van minderjarigen en zoo het belegd is, wie is dan de houder van de boekjes ANTWOORD. De voogd is verant woordelijk. Hij moet echter aan een toezienden voogd om de twee jaren eene beknopte rekening doen en dan de boekjes vertoonen. VRAAG. Bestaat er ook in den han del een uittreksel van de Arbeids wet ANTWOORD. Vermoedelijk bedoelt u de wet op liet arbeidscontract. Een kleine handleiding bestaat daan-oor, bewerkt, door Wattel en uitgegeven bij Cohen Zonen te Amsterdam, in eiken boekwinkel verkrijgbaar. VRAAG. Heeft een huurder het recht om een gedeelte waterleiding, dat hij voor eigen kosten heeft laten aanleggen, bij het verlaten van het perceel weer weg te laten nemen ANTWOORD. Ja, mits de zaken in haar vorigen toestand worden her steld en dus geen schade aan het per- veel worde toegebracht. VRAAG. Reeds 15 maanden heb ik een koffer met monsters in onder pand van een parfumerièn-fabrikant, dien ik vertegenwoordigde, maar die mijn orders te laat uitvoerde, zoodat de klanten weigerden te ontvangen, ten gevoige waarvan ik geen provi sie ontving. Mag ik nu dien koffer met inhoud verkoopen ANTWOORD. Neen, u hebt wel recht van terughouding. Verkoop zou mogelijk wezen ais u vonnis had eu den koffer in beslag liet nemen. Begin daar echter niet aan. Dat zou u wel veel geld kosten. VRAAG. Een meisje dient te Am sterdam, voor 18Ü loon en veirval. Zij zegt haar dienst op met zes weken en zij gaat zonder verlof naar Haarlem, om zich daar te verhuren. Terugko mende wordt zij niet meer binnenge laten en krijgt 13 voor loon en ver val, terwijl de godspenning is afge houden. Heeft mevrouw daarin recht matig gehandeld? ANTWOORD. Naar onze meening is dit geen reden om de dienstbetrek king te doen eindigen zonder in acht neming van den opzeggingstermijn en zou dus het toon tot den dag van vertrek moeten worden betaald en een schadeloosstelling van zes we ken. Als het verval bepaaldelijk was Vastgesteld bij den aanvang der huur en dus ook een deel van het loon is, is ook dat In dezelfde verhouding verschuldigd. De godspenning mag alleen dan worden afgehouden, wan neer de huur voor onbepaalden tijd la gesloten en de dienstbetrekking niet langer dan drie maanden heeft voortgeduurd. Voor kosteloozen rechtsbijstand kunt u zich vervoegen te Haarlem aan het bureau van con sultatie in het poleis van justitie, op den eersten en den derden Vrijdag van iedere maand, des namiddags half twee. CORRESPONDENTIE. Een Zondagvierder. Hoewel wij het met u betreuren, waarneer men schen geen Zondagsrust genieten, kunnen wij in dit geval niet beoordee- len, of de toestand van den arbeid dit Zondagswerk onvermijdelijk maakt. Is dit het geval, dan zou de aanval onbillijk wezen. Vandaal' dat wij niet tot plaatsing kunnen overgaan. REDACTIE. Uit de Omstreken IJMUIDEN. Witte Kruis. De American Petroleum-Company te Rotterdam, schonk 25 gulden voor het wijkgebouw-reddtogstatton voor schipbreukelingen alhier, de firma Volker Bos 100. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 80 Cts. per regel. nfvwvw" Wanneer Jongens en meisjes róö dat het gestel de noodige kracht mist om den groei te steunen dan is, teneinde het opslorping3 vermogen van het lichaam niet te bezwaren, een geconcentreerd, licht verteerbaar voedsel absoluut noodzakelyk. Zulk een voedsel is Scott's Emulsion. Door het Scott bereidings proces komt de in de allerbeste levertraan aan wezige hoeveelheid kracht in de hoogste mate tot syn recht. De echte wordt en is steeds uitsluitend gefabriceerd door Scott Bowne Ltd., Londen, volgens hun oor- spronkelyk recept en hun onverge- lykelyk bereidings-proces. Ten bewyzevan het echte preparaatvim.lt men den naam op de Qesch en de verpakking. Bovendien komt op de verpakking voor het handelsmerk van Scott's Emulsionde Visscher met de Visch. Zonder dit handels merk is geen enkele Emulsion de echte Scott's Emulsion. Bij alia apotheken en drogisten. EERSTE KAMER. De leden van de Eerste Kamer dier Staten-Generaal zijn ter openbare ver gadering bijeengeroepen tegenWoens- dag den 31en Maart des namiddags te 2/1/2 uur. KAMERVERKIEZINGEN., Behoudens de goedkeuring van de Deputatenvergadering, werd gisteren bij acclamatie door de anti-revolutio naire centrale in het district Sneek tot Kamercandidaat gekozen de heer Colijn, adviseur voor de Buitenbezit tingen in Ned.Indië, die zich bereid heeft verklaard een candidatuur te aanvaarden. In de vergadering van de Chr.-Hist. vrij-antixfev.) kiesvereeuiging „Gezag en Vrijheid", te Utrecht, is besloten een Chr.-Hist. candidaat te stelle® in het district Utrecht I. Uit een grostal, bestaande uit de heeren mr. H. J. H. baron v. Boetzelaer, mr. G. J. P. H. Graaf Schimmelpenninck, mr. A. E. baron Mackay, mr. A. J. A. A. baron van Heemstra e® Jhr. mr. D. J. de Geer, werd met bijna algemeens stem men gekozen mr. H. J. H. baron van Boetzelaer, lid van de Prov. Staten, lid van den Utr. gemeenteraad en schoolopziener ln het arrond. Loens®. De bberale kies vereen! ging te Warnsveld (district Zutphen) heeft den heer F. Lieftinok (af Ir. lid) can didaat gesteld. HOOGE RAAD. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot raadsheer in dein Iloogen Raad A. Fentener van Vlissongen, raadsheer in het Gerechtshof te Am sterdam. DE COALITIE. In een driestar schrijft de „Stan daard" Naar men ons bericht, hebben er saniensprekingen plaats gehad tus- sche gedelegeerden van de An ti re volution n ai re, Roomsch Katholieke en Christelijke Historische partijen, om met het oog op de komende stem bus zich met elkander te verstaan. Deze samensprekingen moeten, zijn we wel ingelicht, tot overeenstem ming hebben geleia, die op het trek ken van een vaste gedragslijn, die men eenparig volgen zou, uitzicht hebben gegeven. Eerst op de partijvergaderingen zal natuurlijk kunnen blijken, of de drie partijen aan deze afspraak haar ze gel hechten. Maar reeds het feit, dat zulke be sprekingen plaats grepen, en niet mislukten, geeft alleszins grond voor de verwachting, dat men bij de stem bus een eenparige gedragslijn zal volgen. Iets wat uiteraard de kracht, die van Rechts kan uitgaan, niet wei nig verhoogt. NAGEMAAKTE RIJKSMERKEN. Reuter seint uit Londen, d.d. 27 Maart. _e zaak tegen de gebroeders Le- venberg en Sidney Wood, van Chel tenham, beschuldigd van riiksmer- ken van het Nederlandse he departe ment van Landbouw te hebben nage maakt en op kistjes boter te hebben bevestigd, werd heden te Londen voor da rechtbank voortgezet. Verscheidene getuigen werden ge hoord. De instruotte in de zaak was hier mede gesloten. De advocaat van Wood beweerde, dat er geen bewijs tegen zijn oliftni wa». De magistraat antwoordde da ar on. dat bij van oordeel is, wel een zaak tegen Wood aanhangig te kunnen maken, doch achtte dezen niet ver antwoordelijk voor ©enige onwettige handeling, waaraan de gebroeders Levenberg schuldig mochten zijn. De zaak werd uitgesteld tot 3 April. MOORDAANSLAG TE AMSTERDAM. C. D., die op Den Dam te Amster dam een moordaanslag op zijn meisje pleegde en daarna zich zelf trachtte te doodle®, uit het gasthuis ontslagen. Vrij dagmiddag is hij per rijtuig van het gasthuis naar het huis van bewaring overgebracht. Het meisje is geheel op geknapt en zal binnenkort ook uit het ziekenhuis worden ontslagen.. ONDEUGDELIJKE BALLETJES, Bij een kruidenier op de Raam gracht te Amsterdam werd dezer da gen door een juffrouw z.g. hoestballe tjes gekocht. Kort nadat zij de balle tjes had gebruikt, werd zij zeer ern stig ongesteld. Onmiddellijk moest zij naar het gasthuis worden vervoerd, waar de maag werd uitgepompt. De justitie liet beslag op de vermoedelijk ondeugdelijke waar leggen en heeft een scheikundig onderzoek gelast. VALSCHE MUNTER. Te 's-Grawnhage Is een valsche munter aangehouden. Bij een winke lierster "aan den Zuid-Oost-Buitensin gel aldaar kwam Donderdag een man, die haar eenigen tijd geleden een valsch kwartje in betaling had ven. Ook nu weer betaalde hij met valsch geld, nl. eenige dubbeltjes. De vrouw deed of zij niets bemerkte, liet den man vertrekken en ging hem toen achterna. Toen zij een politie-agent zag, wees zij hem den valschen mun ter aan, die daarop door den agent werd gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau Huygenspark. Bij de huiszoeking in de Watering schestraat werden behalve een groot aantal valsche zilverstukken ook ver schillende gereedschappen voor 't ver vaardigen van die geldstukke® gevon den, o.a. gipsvormer, waarin echte muntstukken waren afgedrukt. De bewijzen tegen dezen man. wa ren zóó overweldigend, dat een volle dige bekentenis wel volgen moest. De aangehoudene is lood- en zink- werker van beroep, ongehuwd er woonde alleen op de kamer, waar de overtuigingsstukken werden in beslag genomen. Bij den valschen munter werd een brief gevonden, waarin de naam van een Amsterdammer werd genoemd, die met den aangehoudene in betrek king zou staan en die de politie aan leiding gaf, om meer van den aard dier betrekking te willen weten. Daarom werd een Haagsch poldtae- inspecteur naar Amsterdam gezon den ,die m)et behulp van de Amster- damsche politie de woning van be deelden persoon te weten kwam. Ook hier volgde huiszoeking en werd volledige valsche munters-installatie jevonden. Daarop werd de Ameter- damsche makker van den in het Huis van Bewaring opgesloten valsche munter eveneens gearresteerd en ter beschikking van de justitie TE VROEG GEVLAGD Te Bergen-op-Zoom hebben Vrij dagmiddag hier en daar vlaggen ge waaid ter viering van de heugelijke gebeurtenis. Wat toch was het geval? Een der boekverkoopei's moet een pakket ontvangen hebben, inhouden de twee pakken gedrukte bulletins, met het bericht van de geboorte van prins (of prinses). Deze bulletins waren hem gezonden door een onzer dagbladen, dat er graag ving bij we zen wou. Bij die bulletins was een brief met verzoek, deze in de stad te verspreiden, zoodra hij een telegram van de geboorte van een prins of prinses ontvangen zou hebben. Maar ongelukkigerwijze heeft genoemde boekverkooper het pakket geopend, zonder op dien brief te letten en het bovenste bulletin van het eerste sta- ditje. dat de geboorte earner prinses ivatte, in zijn drift voor zijn win kelruit geplakt. ONGELUKKEN. Het zoontje van C. V. te Ouden bosch, dat zich in een onbewaakt oo genblik op den molenberg van. G. d. V. waagde, werd door een wiek van den graanmolen getroffen. Het kind was onmiddellijk dood. Zaterdag is de aan toevallen lijden de 16-Jarige zoon van den arbeider R. N., in De Wilp (Gr.), ln de hoofdvaart aldaar geraakt en verdronken. De zoon van den landbouwer IX H.r te Doerurn (Gr.), werd Donderdag door een trap van een paard zoodanig InWeMlg verwond, dat hij gisteren aan de gevolgen daarvan is overle den'. UIT DE S. D. P. In een huishoudelijke vergadering der aideeling Utrecht van de nieuwe partij werd de volgende motie aan genomen De aideeling Utrecht der S. D. P. is van oordeel, dat de resolutie Rot terdam niet ais definitief beslissend behoeft te worden erkend, daar zij handelende over zulk een levensbe lang der partij, niettemin de afdee lingen niet heeft bereikt, aldus niet behandeld is kunnen worden en niet. aan een referendum is onderwor pen eischt mitsdien van het Partijbe stuur, dot het. uiterlijk Zaterdag 3 April aan de afdeelingen doet toeko men volledig geformuleerde voorstel len als grondslag van een eventueels hereeniging der Socialistische Partij, en in Nederland, met de bedoeling, die ter eventueele behandeling en amendeering door de afdeelingen en aanneming door een congres en refe rendum ter kennis te brengen van het Internationaal Bureau. De afdeelingen kunnen dan ten spoedigste hun mogelijke amende menten indienen, teneinde daarna binnen den korst mogelijken tijd, liefst den eersten Paasohdag, het congres te laten beslissen. NEDERLAND—VENEZUELA.- Di\ Paul, de gevolmachtigde van Venezuela wordt 29 of 30 dezer te Am sterdam verwacht. TUCHT-UNIE. De tndertijd opgerichte Tucht-Unie zal Zaterdag te Utrecht een algemee. ne vergadering houden ter behande ling van het huishoudelijk reglement, en ter verkiezing van het algemeen bestuur. Rechtszaken VERDUISTERING DOOR EEN KASSIER. Voor de Utrechtsche Rechtbank werd behandeld de zaak van H. J. v. Eyk, kassier en commissionair in ef fecten aldaar, onlangs in staat van faillissement verklaard en op last der justitie aangehouden, verdacht van verduistering. Den beklaagde wordt ten laste ge legd dat hij geldwaardige effecten en gelden aan anderen toebehoorende, welke hij uit hoofd van zijn beroep als commissionair onder zich had, wedrnechtelijk zich heeft toegeëi gend en voorts dat hij als koopman en commissionair in effecten, werk zaam te Utrecht en te Woerden, gedu- de den tijd van 1 Januari 1906 tot 18 November 1908, zijnde hij op dezen laatsten datuum failliet verklaard, ter bedriegelijke verkorting van de rechten zijner crediteuren niet heeft voldaan aan de op hem rustende ver plichting tot het houden en bewaren van boeken, gelijk hem door de bepa lingen van het Wetboek van Koop handel was voorgeschreven. Bij het verhoor van beklaagde ont kende deze te groot te hebben geleefd. Op een vraag van den president, of hij aan zijn cliënten geen waardeloo- ze stukken heeft toegestopt, antwoord de deze, dat hij niet wist dat ze waar deloos waren. Hij beweerde te goeder trouw te hebben gehandeld. Eenvoudige menschen zijn de slacht offers geworden. Getuige C. de Graaf zei, dat de fa milie door bek], meer dan 45000 heeft verloren en getuige J. Sterk vroeger f 20.000. Die zaak werd uitgesteld tot Dins dag a.s. JACHTWETOVERTREDING. De rechtbank tie Middelburg hteeft een jachtopziener uit Axel wegens jachtwet-overtreding veroordeeld tot 5 dagen hechtenis. Gemengd Nieuws DE MOORD TE DAVOS. De „Davoser Zeitung" bevat nu ook een schrijven van mevrouw Georgette Mulder, naar aanleiding van den moord op haar man, door den Oostenrijkschen luitenant Bar- tunek. In dit schrijven geeft mevr. Mulder een geheel andere lezing van het voorgevallene, dan in de beide vorige opstellen in de „Davoser Zel- tung" gegeven werd. De beleediging, dia haar man den luitenant Bartunek toevoegde, was door dezen uiltgelokt, door zijn honend gedrag. De heer Mulder, die nog nooit een wapen in handen had gehad, weed uitgedaagd tot een duel. namens een officier, op het oogenblik dat hij een dringende reis zou ondernemen. Hij begaf zich, met zijn vrouw, een ci garette in de haÉd, kalm en niets vermoedend, naar Bartunek, om de zaak met hem af te maken. Nadat enkele woorden gewisseld waren, schoo'. Bartunek, die zijn revolver eed had, den heer Mulder, op zeer korten afstand, midden door de baret. Toen richtte hij de revolver op me- vxouw Mulder, die hem in zijn ge zicht sloeg doch hij bezon zich, en stak de revolver 'in zijn zak. Dit alles was het werk van een oogenblik. De heer Mulder, een ge moedelijk, joviaal Hollander, had er geen oogenblik aan gedacht, Bartu nek aan te vallen, integendeel, hij was voornemens voor zijn uitval ex cuses te vragen. IUj had er ^een be lang bij, de joak nog Ingewikkelder te maken, daar hij weldra moest ver trekken en zijn vrouw alleen in Dar vos moest achterlaten. In één woord, alle uitingen van de „Davoser Zeitung" worden weerlegd eu uiteengezet, dat de luitenant Bar tunek een zeer zonderlinge opvatting van eergevoel moet hebben, om an der die omstandigheden den heer Muider dood te schieten. Het blad deel* mede, dat Bartunek voor de rechtbank te Chur zal moe ten terechtstaan. Kori Nieuws. Te Madrid heerscht een typhus- epidemie. In het San Juan-zieken- li uia zijn al meer dan 400 typhus-pa- tifuten opgenomen. Velen zijn gestor ven, ook doktoren en geestelijke zie kenverpleegsters. De politie heeft te St. Petersburg 60 huiszoekingen gehouden en tusschen 30 en 40 personen, in hechtenis geno men, die behoorden tot een revolutio naire yereeniging. Te Bakoe is een der directeuren van do Wotan-maatschappij doodge schoten, terwijl hij eenige werklieden zeide, dat hij ze moest ontslaan. Sport en Wedstrfjöea VQETBAL. HAARLEM—WILHELMINA, 4—2. Maart roert haar staartHelaas, ook gisteren, 't Was guur weer een koude wind, die aan een storm deed denken, en om het ongeluk te volmaken, regen bovendien. Zoo kwam het dan ook, dat het getal kijk lustige® nog beneden het gewone mi nimum was. Die er waren hebben wel een inte- ressanten, maar toch geen bepaald mooien wedstrijd gezien. De spelers waren blijkbaar onder den indruk van bet gure weer. Het was ook zwaar spelen, want de ongeregelde windvlagen speelden met'den bal en maakten dus een zuiver center-spel vrijwel onmogelijk. Dat was jammer 1 Hot had onder gunstiger omstan digheden een aardige wedstrijd kun nen zijn. De opkomst der clubs be loof rle veel. Wilhelmina verscheen met Van Roov, H. v. d. Meerendonk, Tieselink", Verbruggen, Bakker, Bergman, Quadvlied, Smits, v. d. Kroef, Mee rendonk en Westenbroek. Da Haarlemmers kwamen uit met F. Veen, 3. Veen, Wolff, Patrick Mil ler, Blankevoort, Van Styrum, Healey, A. Haak', Jacobi, Stol, Utermark. Jau van den Berg bespeelde de fluU en liet de spelers om 2 1/4 uur (dus een kwartiertje te laataan treden. Haarlem speelde voor de rust met den sterken wind in den rug, dus was daardoor sterk in het voor deel. Dit was dan ook dadelijk aan het spel te zien. Nauw had het sein „beginnen" geklonken, of de vijf Haarlemsche vóór waren al bij de goal van de menschen uit 's-Herto- genbosoh. De verdediging zou drie zware kwartiertjes hebben Van Rooi stond de minuutjes te tellen; 45, 44, 48Toen bij aan de 43 was, moest hij de eersteling al uit zijn net halen Er kwam een schermutseling voor liet doel van Wilhelmina, die tot resultaat had, dat Miller 't eerste puntje voor Haarlem maakte. Wanneer er één schaapje over den dam is, volgen er meer. Dit werd nu al heel spoedig bewaarheid, want Van Rooy telde niet lager dan de 40, toen hij al weer voor hengelman moest spelen. Nu dankte hij dit aan Blankevoórt, die van de wing af een mooi schuin schot loste. Haarlem was overwegend sterker. Het spel was voor drie kwart gedeel te op de helft van de Brabanters, die zich dus voornamelijk tot verdedigen moesten bepalen. De backs speelden eenige keeren niet zeer tactisch, en liepen te veel uit. Een keer was aan d!t te ver uitloopen een doelpunt der tegenpartij te wijten. Zoo iets doet men in de Westelijke eerste klasse niet l De verdediger van Wilhelmina werkte goed en hield heel wat gevaar lijke schoten. Alles houden gaat voor den besten keeper niet De Haarlemsche voorhoede was wel op dreef. De steun der middenlinie wa3 dan ook heel goed. De veteraan Van Styrum was dadelijk weer de oude. 't Typische Cocadorus-mutsje, dat vioeger zooveel opgeld deed, sier de ook nu zijn hoofd, en had blijk baar nog ntets van zijn invloed ver loren. Floor speelde uitstekend. Net als vroeger. Geen bepaald op den voorgrond tredend voetbal-wonder, maar iemand, die altijd even goed voldoetin zijn spel >s alles „af'. Jammer voor Haarlem, dat Floor niet meer speelt. Healey en Haak waren als altijd hv:l goed, evenzoo de backs Stol en Jacobi. Mét zoo'n verdediging Utermark ook niet te vergeten, dat is een keeper, waar je op rekenen kunt! is wat te beginnen. In de voorhoede voldeden ook allen naar wensch. Vooral Miller werkte als een paard, maar ook de Veen's, Blankevoort en Wolff mogen ge noemd worden. Na het succes twee goals gemaakt te hebben, werden de Haarlemmers eigenlijk een beetje te grootsch. De roodbroeken vonden het voorloopig mooi genoeg en begonnen een beetje te verslappen. Graag had Van den Berg willen roepen „kom nou, Haarlem, weer wat aanpakken 1" (zijn bekende strijdkreet), maar nu was hij scheidsrechter en moest onpartijdig zwijgen. Zoo kwam 't dan ook, dat Wilhel mina wat op kwam zetten. In de voorhoede bleken goede spelers te zijn, want hun opdringen was goed. Ntet verstandig was het evenwel, den rechter-wing-man zoo weinig te doen te geven. Hij bleek de beste van de vijf, en kreeg 't minste te doen. Ook al weer een gevolg van den mi niatuur orkaan. Zs kwamen vele malen dicht bij Utermark, maar 't kwam nog niet tot doelpunten. Hun schieten was niet schitterend, en ze hadden boven dien nog pech ook. Jammer voor hen, was ook Utermark vrij goed Eén goal werd gemaakt, maar deze werd terechtdoor den scheidsrech ter wegens buitenspel ongeldig ver klaard. Na een heen-en-weer-getrap kwam Haarlem weer loe en werd nummer drie gemaakt, nu weer door Miller. Thans kwam er weer wat leven ln de brodwerij, zoo zelfs, dat ook num mer vier ntet lang op zich liet wach ten. Nu was 1 Wolff, die scoorde, maar 't was zoo'n eigenaardige goal, dat ook de boenen van Jacobi (die een poosje „voor" was gaan spelen) er aan te pas moesten komen. Toen 't 4—0 was, vond de scheids rechter het voorloopig genoeg en liet een kwartiertje rusten. Zeker had hij medelijden met Van Rooy. die maar stond te tellen N.i de hervatting hadden de II a ar mere het nadeel van den wind. Hoo zo i 't nu gaan? De wind was even wel niet. meer zóó sterk als voor de rust, maar toch nog meer dan sterk genoeg voor een zuiver spel. Wilhelmina pakte de zaak nu goed aan Het eerste tegenpunt liet zich geen minuut wachten. Een storm loop je van de linkerwtng-spelers, een schot van Smils en 't was 4—1. Wan neer dat zoo door zou gaan De toekomst voor Haarlem was evenwel verzekerd. Na deze onver wachte overrompeling waren de Haarlemsche verdedigers extra op hun post. Nu bleek ook, dat het schieten der Brabanters niet vast was. Of was het alleen aan den wind te wijten, dat er zooveel ballen naast of over gescho ten werden Haarlem had na de rust niet veel anders in te brengen dan leege brief jes. Een enkelen keer kwamen de roodbroeken nog bij Van Rooy op vi site. maar ze deden geen kwaad meer, en wilden geen vijfde goal ma ken. Wilhelmina voldeed ook niet aan de verwachtingen. Haar spelers kon den nog slechts één tegen puntje ma ken (nu door middel van v. d. Kroef's boenen) en daarmee was 't afgeloo- pen. Haarlem won dus met 4—2. 't Was een welverdiende overwinningDe meeste toeschouwers waren blij, dat de wedstrijd geëindigd was. Ónder een voortgezet gietbuitje werd de stoomtram bestormd, om gauw de warme kachel op te zoeken 1 RESERVE le KLASSE. HAARLEM II—HERCULES II, 3-1. Aan den Schoterweg speelden Zon dag Haarlem II en Hercules II u>t Utrecht. De Haarlemmers speelden joed en namen de leiding door capt. Bijleveld, waarna Hercules gelijk maakte. Rust 1—1. Na half time was Haarlem de sterkste, en maakte direct uit den aftrap de tweede goal door een uit stekend schot van Bouwmeester. Ten slotte maakte de kleine Th. Leslie Millei nog een derde punt. Haarlem won verdiend met 3—1 keeper Van Eek, Serné en Haak Jr. speelden vooral goed. HAARLEMSCHE V. B. le klasse Z V. V.—Haarlem III a, 5—1. Afscheid. Zaterdag 1.1. was 't de laatste dag, dat Dodenhuis, de terreinknecht der II. F. C. Haarlem, zijne functie waarnam. Des middags, na 't gewone oefenen, werden de aanwezige leden in het clubhuisje bijeen geroepen, en Haarlem's voorzitter, de heer J. J. van den Berg, hield een korte toe spraak tot Dodenhuis, waarin hij diens uitstekende diensten, aan de club als „groundman" bewezen, her dacht Ten slotte stelde de heer Van deu Berg Dodenhuis een souvenir ter hand, uit naam van bestuur en leden der club, en werd door de aanwezige ledeii een gejuich voor den popu laire® terreinknecht aangeheven. Stoomvaartberichten Het stoomschip Kawi vertrok 27 Maart van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Tabanan, van Java naar Rotterdam, arriveerde 27 Maart te Marseille en zette de reis voort Het stoomschip Koning Willem 1, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 27 Maart, des voorm. 10.30 u., Duueeness. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 27 Maart van Singapore. Het stoomschip Prins Frederik Hen drik vertrok 26 Maart van New-York naar West-Indië. Het stoomschip Derfflinger, van Rotterdam naa-r Java, arriveerde 26 Maart te Napels. Het stoomschip Java ver-trok 27 Maart van Amsterdam naar Bata via, Het stoomschip Rhipeus vertrok 27 Maart van Amsterdam naar Java via Liverpool. Het stoomschip Noordam vertrok 27 Maart van Rotterdam naar New- York. DOODGERUST. A.Geloof je dan, dat de kastelein, de kellner en de huisheer dien zwen del van je zullen verheimelijken B.Ja, want dLle zijn allen mei me verbonden. A.Hoezoo B.Aan allen ben ik geld schul dig. BRUTAAL. Mevrouw Als je zóó met het bre ken van het porselein omspringt, An na, dan zal gauw alles genekt zijn. AnnaHebt u dan maar zoo wei nig, mevrouw? AAN DEN WAND VAN EEN WACHTKAMER. Men wordt hier verzocht elders te r oo ken. MOEDERLIJKE WENK. Jonge dame (in den schouwburg) Maar zie dan toch 'reis, ma, hoo prachtig die tooneelspeeister in on macht valt. Mama: Ja, kind, daar kun je nog wat van loeien als je eens getrouwd zult zijn. HOOG MODERN.. Keukenmeid (tot mevrouw)Ja, ziet u, en dan moet lk bepaald een tele foon in de keuken hebben. Mevrouw Watblief 1 KeukenmeidJa, ziet u, ik ben re dactrice van de „Kookcourant" en ik ontvang eiken dag heel wat aanvra gen om recepten per telefoon. VERZUCHTING. Nachtwacht: Ik kom me-zelf me nigmaal overbodig voor. Er zijn toch over dag voel meer spitsboeven dan 'e nachts.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6