Flink Dagmeisje Advertentiën Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET (KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorrei. 10.50 uur). De Bildt, 2 ApriL 1909. Hoogste barometerstand 776.6 m.M. te Aberdeen (Oostkust van Schotland) laagste 749.4 m.M. te Riga Ooetzee- kust van Rusland). Verwachting tot den avond van 8 April Windzwakke tot matigen, veran derlijken wind. -Gesteldheid van de luchtafnemen de bewolking, waarschijnlijk droog weer. Temperatuuriets zachter.- BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Mur 772 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 758 m.M. Therraometerstand te Haarlem. Vrijdag 1 April Hoogste gisteren 9 uur F. 45 Laagste hedennacht F. 84 Hoogste heden tot 2 uur F. 45 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. KEIJSER'S Schoenenmagazijn. 32 Lange Veerstraat HEMSTEDE, Opening Gasfabriek. Hedenmiddag te half vier werd de gasfabriek ambtelijk in gebruik ge steld; ambtelijk, schrijven we, omdat in eigenlijken zin de fabriek reeds Binds Januari de gemeente van gas .voorzag. Zoo gunstig is het resultaat dat reeds 1100 kub. M. per dag gele verd wordt, terwijl de maximum-be reiding met dezen gashouder 1500 kub. M. bedraagt. Zooals men uit de vroegere mea- 'deelingen over den bouw en inrich ting der fabriek weet, is deze ge bouwd door de- firma Carl Francken te Bremen. De bouw zelf werd uitge voerd door den öanmemer L. A. van JAmslel, te Heemstede. Bij de opening hedenmiddag waren behalve B. en W. en de Raadsleden van de gemeente, aanwezig vertegen woordigers van het Haarlemsche en Bennebroeksche gemeentebestuur en de heer W. K. Geerling, directeur der Ooster-gasfabriek te Amsterdam, die als adviseur van het gemeentebestuur is opgetreden. Morgen komen we op deze gebeur tenis terug. HAARLEMMERLIEDE c.a. Als voorzitter van den Binnenpol- Öer is gekozen de heer J. Nelis te Houtrijk en Polanen met 47 van de 68 geldige stemmen; de heer P. Vink Pzn. verkreeg er 17. De agenda van de Raadsvergade ring op 6 April des morgens om 10 .uur vermeldt: 1. Ingekomen stukken en mededee lt ingen. 2. Adres aan de Koningin in zake Middelbaar Onderwijs te Haarlem. 3. Verhuring van grasgewas. 4. Wijziging der algemeene politie verordening. 5. Vaststelling verordening tot be paling maximum snelheid voor mo torrijtuigen enz. 6. Benoeming stembureaux. 7. Reclames Hoofd. Omslag. HAARLEMMERMEER. Donderdag werd te Hoofddorp ge veild een burger woonhuis van de erven M. v. Splanter, staande te Hoofddorp. Hoogste bieder A. v. Splanter voor 3800, afgemijnd door J. Verkuyl op 1100, zoodat kooper is geworden de heer J. Verkuyl voor f4900 buiten de kosten. Ongeveer 11 jaar geleden werd dat perceel verkocht voor f2400. SLOTEN. In het bestuur van den Riekerpol- 'der zijn gekozen tot voorzitter-polder meester de heer J. J. Rijnierse en als hoofdingeland de heer W. v. Heelsen, beiden ie Sloten. BEVERWIJK. Raadsvergadering. De burgemeester brengt ter kennis, dat op Dinsdag 6 April, des voormid dags te 9 1/4 uur, eene opeubare ver gadering van den gemeenteraad zal worden gehouden. Punten van behandeling: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het zenden van een adres aan H. M. de Koningin betref fende de voorziening in de behoefte aan middelbaar onderwijs. 8. Voorstel tot verbetering van het openbaar uurwerk in het Raadhuis. 4. Voorstel omtrent de vroegere on der wijzers woning en het gebouw dei- Fröbelschool. 5. Belastingreclames. 6. Behandeling kohier Hofd. Om- ilag 1909. IJMUIDEN Boel gevonden. Door den stoomtrawler Burgemees ter Vening Meinesz IJ M 97 is te IJ- muiden aangebracht een boel van het keizerlijke jacht „Hohenzollern". De boei is bij het Duitsche consulaat ge deponeerd. J. Visser alhier slaagde te 's-Gra- venhage voor het examen voor schip per op stoomvisschersvaartuigen. ZANDVOORT. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Omtrent het overrijden van den ar beider Kerkman, vernemen we nader, dat de man overreden is ongeveer 10 M. van den tweeden overweg van Zandvoort af. Het is niet zeker, of hij op deai overweg of verderop op de baan door den trein is gegrepen. De trein heeft niet gestopt, als gisteren gemeld is, integendeel, de machinist heeft niets van het ongeluk gemerkt. De onbezoldigde rijksveldwachter P. H. Terol was 'i, die opmerkte, wat er was gebeurd- Het was toen bij eenen. Toen nu de trein van Zand voort naar Haarlem terug reed, hield Terol den trein aan, om verdere ver minking van het lijk te voorkomen. Van hei station werd de politie in kennis gesteld met het ongeluk, die daarop het lijk per brancard naar het lijkenhuisje te Zandvoort vervoerde. Kerkman was 46 jaar oud, onge huwd en woonde op den Duinweg. Volgens sommigen had hij er wel eens op gezinspeeld, dat er nog rare dingen met hem gebeuren zouden. Daar de man echter wat suffig was, kan het evenwel zijn, dat de trein hem op den overweg heeft gegrepen. In Zandvoort veroorzaakte het be richt heel wat opschudding. De ont steltenis, die het bericht bij zijn ouden vader en moeder, wier kost winner hij was, teweegbracht, laat zich denken. Het nieuwe station. Gisteren is zonder plechtigheden liet nieuwe station in gebruik geno men. De wachtkamers zijn nu gemeu beld. Met de slooping van het oude station is onmiddellijk aangevangen. Binnenland HOFBERICHTEN. De Prins had een onderhoud met den Minister van Marine in diens Kabinet aan het Departement. GESCHENKEN AAN DE KONINGIN. Het Comité voor het geschenk van de Utrechtsche vrouwen aan de Ko ningin heeft besloten de overgeble ven gelden als volgt te verdoelen 948 terug aan de verschillende ge meenten voor eigen armenovereen komstig den wensch der plaatselijke comité's ƒ1340 aan het Ooglijdersgasthuis en eenzelfde bedrag aan het Wilhelmina Kinderziekenhuis te Utrecht. Woensdag zijn ten paleize te 's-Gra- venliage aangekomen de acht wiegen, door de meisjes van de verschillende wees-inrichtingen in den lande ver- vaardige. De wiegjes zijn allerkeu rigst afgewerkt, en werden door H. M. de Koningin, H. M. de Koningin- Moeder, Z. K. H. Prins Hendrik en de geheele Hofhouding met belang stelling en bewondering bezien. H. M. de Koningin heeft besloten deze acht wiegen, geheel opgemaakt, ten geschenke te geven aan de eerste acht van de behoeftige moeders, die eventueel denzelfden dag, als waarop de blijde gebeurtenis zai plants heb ben, zullen bevallen. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. 's-GRAVENHAGE. Bij herstemming ter verkiezing van een lid van den gemeenteraad (vacature v. d. Toorn) werden uitgebracht 3647 geldige stemmen. Daarvan verkreeg de heer mr. J. D. Verbroek 2018 stemmen, en de heer mr. H. J. M. de Vries 1629 stemmen, zoodat gekozen is de heer mr. J. D. Verbroek. OVERSTE SWART. De correspondent der N. Ct. tie Ba tavia seint, dat overste H. N. A. Svvart, civiel en militair gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden, bui tengewoon is bevorderd tot kolonel. In verband hiermede herinnert het blad er aan, dat naar het Bat. Nbl. onlangs meldde, de legercommandant overste Swart ongeschikt had ver- klaa rdtot bevordering bij keuze, zoo als de Gouverneur-Generaal wensch- te. De buitengewone bevordering zou dus, naar het blad meldt, geschied zijn in strijd met het gevoelen van den legercommandant. LIJK GEVONDEN. In de rivier de Maas, onder Hedel, is door visschers Stet lijk gevonden van den schipper M. de Baar, te Kerk- Driel, die sinds 30 Januari 1908 ver mist was. Des avonds van genoem den datum begaf hij zich naar boord van zijn schip en is sindsdien niet moer gezien. CHANTAGE? „KeronemerJand" schrijft: Een te Alkmaar verschijnend week blad kondigde aan, dat het een reeks artikelen zou publiceren, onder een doorzichtigen naam, waarmede een daar ter slede bestaande firma Pluim graaf! en Co. werd bedoeld. De heer Pluimgraaff overtuigde zich hiervan en liet daarna den uit gever en diens compagnon bij zich komen. Zij verklaarden, dat plaatsing van de artikelen zou kunnen worden voorkomen, indien de heer P. bereid was 2000 te geven. Werd dit bedrag niet betaald, dan zouden de artikelen in het weekblad verschijnen. Nauwe lijks was deze verklaring afgelegd, of de heer Pluimgraaff verklaarde dat beiden zich hadden schuldig gemaakt aan het misdrijf bedoeld bij art. 318 van het wetboek van strafrecht, han delende over het bedreigen van smaadschrift met het oogmerk om zich wederrechtelijk te bevoordeelen. 'De heer Pluimgraaff deelde voorts mede, dat twee getuigen verdekt wa ren opgesteld, die daarna te voor schijn kwamen. Hij heeft een klacht bij den officier van justitie ingediend. EEN ZEERAMP. Reuter seint uit NorderneyBij Juist (een der Duitsche Noordzee- eiiandjes bij de Nederlandsche grens) zijn twee zeelichters op de reis van Rotterdam naar Bremerhaven ge strand. Er was een bemanning aan boord. HET ONGELUK TE DRIEBERGEN. Naar we vernemen beeft de Utrecht sche justitie een onderzoek ingesteld inzaike het ongeluk te Driebergen, waar het rijtuig van dr. IJssel do Schepper door de stoomtram werd aangereden en inzittende geneesheer gedood werd. INBRAAK. Te Fijnaart hebben inbrekers hun slag trachten te slaan in de zuivel fabriek. Een kleine brandkast hadden zij reeds gereed gezet om mede te nemen, toen de machinist de inbraak ontdekte en de dieven op de vlucht sloegen. In het tramstation slaagden zij echter beter. Daar wisten zij van den heer S. een beurs met ƒ18, die in een broekzak zat. te bemachtigen, benevens een horloge. Een beurs met ƒ200, die in een jaszak waren gebor gen, hebben de inbrekers over het hoofd gezien. Van de daders is nog niets bekend. EEN ZONDERLINGE TOESTAND. Sedert eenige dagen vormt zich op een terrein, toebehoorende aan den heer Floris Vos te Naarden, welk ter rein gelegen is aan den Amersfoort- schen Straatweg tusschen Naarden en Laren even voorbij „De Gooische Boer", een waar zigeunerskamp. Ge woonlijk stonden eenige zoogenaam de woonwagens op hun tocht gesta tioneerd even voor „De Gooische Boer", doch de heer Floris Vos heeft die standplaats door omrastering thans ontoegankelijk gemaakt. In plaats daarvan is thans door liem vlak tegenover de villa van den heer Drecs een terrein ompaald en omras terd met een bord, vermeldende Standplaats voor woonwagens". Natuurlijk wordt hiervan een gre tig gebruik gemaakt, zoodat zeer ten spijt van de in de nabijheid gevestig de bewoners, een aantal woonwagens daar hun standplaats kiezen. De be woners dier woonwagens maken het niet alleen den omwonenden, doch ook den voorbijgangers lastig. Boven dien heeft de politie handen vol werk, omdat de Zigeuners, die daar in een 14-tal wagens kampeeren. de omge ving zeer onveilig maken. Hoewel door de genie ook aanvan kelijk bezwaar gemaakt werd tegen de ompalerij en omrastering, blijkt, dat deze i$ geschied zonder in strijd te komen met de wet op de verboden kringen NATIONALE BOND VOOR HET REDDINGWEZEN. In aansluiting mot hetgeen wij reeds vroeger meedeelden omtrent de plannen tot het stichten van een bond waarin alle instellingen op. het ge bied van het reddingswezen veree- nigd zullen zijn, verneemt de Tel. nog, dat liet comité van voorberei ding bestaat uit Z. K. H. den Prins der Nederlanden, baron Van Asbeck en dr. C. B. Tilanus. Verschillende der tot medewerking aangezochte instellingen, zooals de Ned. vereeniging ,,IIet Roode Kruis", liebben reeds afgevaardigden aange wezen voor de constitueerende verga dering. In deze constitueerende ver gadering zal worden vastgesteld, hoe de bond zal zijn ingericht en hoe de aangesloten instellingen daarin zul len samenwerken. Het meest op den voorgrond tredende denkbeeld is ech ter, dat het Roode Kruis het centrale lichaam zai worden. Weliswaar liebben enkele leden van het hoofdbestuur der vereeniging „Het Roode Kruis" er bezwaar tegen, doch verscheidene afdeelingen heb ben zich reeds voor het denkbeeld uit gesproken. De constitueerende vergadering zal evenals de voorbereiding, een strikt huishoudelijk karakter dragen. BOND VAN CHRISTELIJKE JONGELINGEN. De Bond van Christelijke Jonge- lingsvereenigmgen in Noord-Holland houdt den tweeden Paaschdag zijn tweede provinciale vergadering op het eiland Marken in de Ned. Herv. Kerk. Ds. J. J. v. Noort, voorzitter van het Ned. Jongel. Verbond, te Amster dam, zal 's morgens een Paaschrede houden. 's Middags komen de volgende on derwerpen aan de orde 1. Enkele eischen, ons gesteld bij ons lezen en laten lezen. In te leiden door den heer J. Ph. Marmeisfcein. 2. De jongelingsvereeniging en het huisgezin. In te leiden door den heer P. Visser. 3. De grondslag van den wereld- bouw. In le leiden door den heer J. v. Bommel. 4. Geheelonthouding? In te leiden d-cor den heer S. Tamsma. Sport en Wedstrijden ALG. NED. DAMBOND. Do Algemeeine Nederlandsche Dam- bond heeft een nationalen clubwed strijd uitgeschreven, om het kampi oenschap Yoor Nederland. Elke be staande Damvereeniging in Neder land kan zes haror beste spelers hier aan laten deelnemen, terwijl afzon derlijk gevormde groepen van zes bekwame dammers ook worden toe gelaten, mits onder een eigen naam inschrijvende. Aan elke groep moe ten vier plaatsvervangers worden toegevoegd, aan welk vastgeste'd tiental, gedurende den wedstrijd geen verandering mag gebracht worden. Benevens het kampioenschap voor Nederland, worden in dezen wed strijd uitgeloofd een fraaie gouden, zilveren en bronzen medaille met in scriptie, en twee fraaie premies. De speeldagen zijn voorloopig be paald op 16 en 81 Mei en 13 Juni a.s.. in nader vast te stellen plaatsen. Zij, die aan dezen wedstrijd wen- schen deel te nemen, kunnen vóór 20 April a.s. zich schriftelijk aanmelden bij den eersten secretaris, den heer C. H. Broekkamp, Damrak 59, Am sterdam, die tevens bereid is, nadere inlichtingen te verstrekken. NED. HARDDRAVERIJ- EN RENVEREENIGING. Onder voorzitterschap van baron van Tuyll van Serooskerken hield bo vengenoemde vereeniging te Amster dam eene algemeene vergadering. Het resultaat van 't boekjaar 1908 is iets gunstiger dan dat van 1907toch is de toestand nog verre van roos kleurig. Het kassaldo bedroeg ultimo De cember 19,935, 141/2 legen 19,413,91 ultimo December 1907. Het ledental is verminderd tot 94. Een langzame, maar zekere achteruitgang is bij do rennen te constateeren. Het aantal coursedagen verminderde met 14. De rekening sloot in ontvangst en uit gaaf op 8002, met een nadeelig sal do van 752. Het aantal renstallen is er evenmin op vooruitgegaan, terwijl ook 't aantal geboren v oibloedveulens achteruit gaat. Het jockeyfonds even wel wordt steeds grooter. In 't afgeioopen jaar namen 58 bui- tenlandsche eu 134 Ned. paarden aan. de wedstrijden deel. De snelheidscij- fers wijzen op vooruitgang. De regel matigheid der courses liet een paar malen te wenschen over, den schuldi gen werd hiervoor straf opgelegd. NEDERLAND—ENGELAND-WED- STRIJD TE AMSTERDAM OP 12 APRIL. De entreeprijzen zijn vastgesteld als volgt: Staanplaatsen tweede rang (achter de beide doelen) 50 cent. Staanplaatsen eerste rang (langs de beide lengtezijden van het terrein) 75 cent. Zitplaatsen tweede rang (gelijk vloers om het speelterrein) ƒ1.50. Zitplaatsen eerste rang- (op ver hoogde tribunes) ƒ2. Evenals vorige jaren worden ook nu de entreebewijzen tegen geredu- ceerden prijs vooraf verkrijgbaar ge steld. De kaarten zijn dan verkrijg baar tegen25 cent tweede rang staanplaatsen50 cent eerste rang staanplaatsen 1 tweede rang zit plaatsen en 1.50 eerste rang zit plaatsen. Alle prijzen worden ver hoogd met 5 pCt. stedelijke belasting. Aan Fotografen wordt alleen toe gang verleend op door het Bondsse- cretariaat uitgegeven toegangsbewij zen, die vooraf door de redacties der Geïllustreerde bladen, voor welke de fotografen op het terrein opnamen wenschen te doen, bij den secretaris- penningmeester moeten worden aan gevraagd. Aan particulieren wordt onder geen beding toestemming ver leend, zich tot het doen van fotogra fische opnamen, over het terrein te bewegen. Bovenbedoelde aanvragen moeten uiterlijk 7 April in het bezit der Bondsadministratie zijn. De zitplaatsen zoowel die van den eersten als van den tweeden rang zijn alle genummerd. De entreebewij zen hiervoor worden genummerd ver kocht. De nummers der kaarten geven recht op de overeenstemmend ge nummerde plaatsen. Reserveeren op eenige andere wijze is uitgesloten. Leger en Vloot GROOTE MANOEUVRES. Door de 2e en 4e divisie worden dit jaar van 15 tot en met 22 September in de provincie Utrecht en Gelderland groote manoeuvre® gehouden van 15 tot 18 September onder leiding van de divisie-commandanten, daarna on der de leiding van den commandant van het veldleger. Aan deze oefeningen wordt, behal ve door de in vredestijd onder het be vel van de divisie-commandanten ge stelde staven en troepen, deelgeno men door1 comp. wielrijders, 1 in- fanterie-mitrailleurafdeeling, 1 bere den mitrailleorafdeeling, 2 compag nieën veldpioniers, 2 detachementen teLegraafaideeling, 1 bespannen af- deeling Houwitsers, 1 detachement koloniale reserve, benevens de noo- dige treinen en hulpdiensten, terwijl van 16 tot 22 September daaraan deel nemen 1 divisie ponton-afdeeiing op oorlogssterkte en van 18 tot 22 Sep tember het hoofdkwartier van het veldleger op beperkte oorlogsorgani satie, een detachement telegraafaf- deeling, de varende trein, van het korps pontonniers, en op twee dagen nader te bepalen door een zooveel mo gelijk op oorlogsvoet gebrachte sec tie verbandpiaatsafdeeling. BEVORDERINGEN. Bij Koninklijk besluit van 31 Maart zijn A. Benoemd lo. met ingang van 1 Mei 1909 bij den geueralen staf, tot luite nant-generaal, de generaal-majoor F. N. Thiange, chef van dien staf bij den provincialen staf, tot ma joor, provinciale-adjudant, onder scheidenlijk in de provinciën Zuid- Holland en Zeeland, de kapiteins J. Kruisinga te 's-Gravenhage, en E. A. Umland, van het 2de regiment infan terie. bij den plaatselijken stof totplaat- selijke-adjudant te 's-Gravenhage, de kapitein A. F. W. Stroo, van het 9de regiment infanterie. bij het regiment grenadiers en Ja gers, tot luitenant-kolonel, de ma joor jhr. E. A. Teding van Berkhout, van het korps bij het 1ste regiment, tot luitenant kolonel, de majoor J. M. F. J. Laloui-, van het korps bij het 2de regiment, tot kapitein, de eerste-Iuitenant H. Dijkstra, adju dant bij het 4de regiment bij het 3de regiment tot majoor, de kapitein YV. F. Hartman, adju dant van het korpstot kapitein, de eerste-Iuitenant T. E. Bretschneider, van het algemeen depot van disci pline bij het 4de regiment, tot majoor.de kapiteins jhr. G. A. A. Alting ven Geusau, van het regiment grenadiers en jagers, en G. Snellen, van het 6de regiment bij het 6de regiment, tot kapitein, de eerste-Iuitenant W. F. H. van Dijk, van het 1ste regiment bij het 7cle regiment, tot kapitein, de eerste-Iuitenant E. Cool, adjudant bij het korp3 bij het 8ste regiment, tot kapitein, de eerste-Iuitenant W. F. F. van der Woerd, van het 11de regiment bij het 9de regiment, tot kapitein, de eerste-Iuitenant J. A. Snoek, van het 7de regiment bij het 11de regiment tot luitenant kolonel, de majoor J. van Delft, van het korps bij het wapen der artillerie, bij den stof van het wapen, tot inspecteur der bereden artillerie, de kolonel A. van Seters, commandant van het 1ste regiment veld-artillerie hij het late regiment veld-artillerie, tot kolonel, commandant van het korps, de luitenant-kolonel jhr. E. C. Boogaert, van het 2de regiment veld artillerie. Bij de landweer-genietroepen zal nog een vijfde compagnie in het Ipven worden geroepen, waarbij uitsluitend zullen worden ingedeeld alle dienst plichtigen en het reservepersoneel, bij een der telegraafcompagnieën van het regiment genietroepen geoefend zijnde of gediend hebbende. Rechtszaken DE RELLETJES TE BERG-AMBACHT. Te Berg-Ambacht was het in de maand Januari zeer roerig en wer den hier en daar ruiten ingeworpen. Beklaagd van met eenige kamera^ den aan de ruiten ingooien te hebben meegedaan, stond voor T Gerechtshof te 's-Gravenhage in hooger beroep te recht, de 18-jarige metselaarsknecht W. K„ door de rechtbank te Rotter dam veroordeeld tot drie fnaanden gevangenisstraf. Bekl. ontkende met steenen te heb ben geworpen. Adv.-gen. mr. Reitsma, de voor de rechtbank afgelegde verklaringen na gaande, achtte bekl.'s schuld bewe zen het publiek belang eischt, dat een heilzame schrik onder de bedrij vers der bedoelde euveldaden komt en daarom requireerde spr. tot be vestiging van het vonnis der recht bank, waarbij aan bekl. een gevoeli ge straf ia opgelegd. Zeer zou adv.- gen. het betreuren, indien in de om standigheid, dat bekl. nog jong is en tot nu toe nimmer werd veroordeeld, het hof aanleiding mocht vinden, om een lichtere straf op te leggen. Letteren en Kunst KONINGSKIND-CANTATE. Bij gelegenheid der Kroning van H. M. de Koningin in 1898, werd door den Muziekhandelaar Joh. C. M. van Mastrigt te Arnhem een Koninginne- Cantate voor gemengd-, mannen- en kinderkoor en sopraan- of tenorsolo, met piano, of orkestbegeleiding, uit gegeven op woorden van Albert Rei ger. muziek van Joh. W. Wensink, welke Cantate indertijd op verschil lende plaatsen met groot 6ucces uit gevoerd werd. De heer W'. G. Borrias te Arnhem heeft op deze muziek een nieuwen tekst gemaakt met het oog op de te verwachten gebeur-te nis in ons Vorstenhuis en deze genaamd „Koningskind-Cantate". INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. Het 13e nummer van „de Auto" geeft weer zeer veel belangwekkends De beoordeeling der snelheid De bougie Een nieuwigheid op carros- seriegebied Uit de praetijk van den automobilist De Adler-voiturette De automobielbelasting Uit den vróegsten „pannetijd' Algemeene vergadering der Nederl. vereeniging voor luchtvaart Het Humber-mo- torrijwiel Een nieuwe carburator De 6trijd tegen de koude Vra- genbus voor motorwielrijders en Al lerlei. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. Cand. Theol. 1T. v. Eyck v. Heslinga. Cand. Theologie 2:0. W. C. v. d. Veen. Cand. Wis- en Natuurkunde B. J. v. d. Plaats (met lof). Leiden. Geslaagd doctoraal examen rechten de heer W. R. Brandes de Roos de heer M. J. Zwaan, die werd bevorderd tot doctor in de godge leerdheid, verkreeg den graad cum laude. Telegrammen UIT DE ITALIAANSCHE KAMER. ROME, 1 ApriL (Reuter.) Ten ge volge van de weigering der regeer in g om een vraag omtrent de verkiezin gen op Sicilië te beantwoorden, be gon de uiterste linkerzijde opnieuw tumult te maken. De socialist Morga- ri schold de meerderheid uit voor be dienden van den minister, waarop verschillende leden, handgemeen wer den, zoodat de quaestoren de vechten den moesten scheiden. Toen het tumult al te erg werd, gaf de president last, de tribunes te ont ruimen. Nadat de zitting heropend was, sprak de voorzitter zijn afkeuring uit over de weinig gematigde taal van de minderheid. ONTPLOFFING. MARSEILLE, 1 AprU. .Reuter.) Drie der personen,die gewond wer den bij de ontploffing van de „Jules Henry" zijn overleden. UIT PORTUGAL. LISSABON, 1 April. (Reuter.) Daar Beirao en Sebastian Telle weigerden een ministerie te vormen, droeg de Koning aan Wenceslas Lima de vor ming van een kabinet op. HONGAARSCHE MINISTERRAAD. BOEDAPEST, 1 April. (Reuter.) De „Ungarische Korrespondenz" deelt mede, dat morgen een .vergadering van den ministerraad zal plaats heb ben. De ministerraad zal zich bezighou den met de handelsbetrekkingen met Servië, maar meer in het bijzonder met den binnenlandschen staatkun digen toestand. Gev. Voorw. Een lorgnet in étui, bij J. Lunen burg, Smedestr. 13. Een damestasch, waarin 2 hand werkdoeken en een Fransch leerboek ten name van M. Rijkhof, bij A. Mid deldorp, Zijlstr. 46. Een medal jon, waarin 2 portretten bij A. Hartendorp, Breestr. 5. Een bloedkoralen halsketting met gouden sluiting en een medal jon, waarin 2 portretten, bij G. J. Stokman Potgieterstr. 2. Een demi-saison, a. h. politiebureau Een pakje schoolboeken, bij J. v. Meizen, Molensteeg 11. Twee gummiballen, a. h. politiebu reau. Een zilveren broche, bij S. Bakker, Dacostastr. 17. Aangifte is gedaan van het. vermis sen van een handwagen, welke onbe heerd in de KL Houtstraat stond. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 2 April medegedeeld door LABOUCHKHE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd. Ned. Cert. 76 1/2-93 3/8, Russen flauw, 87 1/4—94 1/2. OLIEWAARDEN vast. Koninklijke 401 1/2, Moeara Enim 178 1/2-9 1/2, Palembang 1511/2. MIJN WAARDEN vast. Ketahoens 204, pref. id. 325. De AMER1KAANSCHE MARK1 opende ongeanimeerd. Topeka 1061/2, Denver 471/2, Erie 29, Kansas 463/8, Pref. Kansas 741/4, Missouri 421/2, Rock Island 24 9/16, Southern Paci fic 120, Southern Railway 261/4, Uni on 188, Wabash 18 7/8, Carren 49 5/8, Steels 50 5/16. TABAKSWAARDEN aangeboden: Bindjey 112$3; Dell Cultuur 117; Dell 466, Medan 270, Nassahan 77—78, R- Deli 400; Senembah 413. CULTUURWAARDEN aangebo- den: Gew. Cultuur 146 1/4; Resc. han del 173$. Stoonivaartberichten Het st. Rijndam, van New-York n. Rotterdam, passeerde 1 April n.m. 2 u. 15 m. Prawle Point. Het st. Maasland, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, arriveerde 1 April te Rio Janeiro. Het st. Rijnland, van Buenos-Ayres naar Amsterdam, vertrok 31 Maart van Santos. Het st. Oranje, van Amsterdam n. Batavia, vertrok 1 April van Genua. Marktnieuws Paardenmarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 2 April 1909 91 Paarden, hoogste prijs ƒ250, laagste 50. De aanvoer bestond grootendeels uit werkpaarden en ook stalhouders paarden. Ilandel stil. HOOFDDORP. Graanmarkt. Witte tarwe ƒ7,90—ƒ9 p. 100 kg- Roode tarwe 8ƒ9.25 p. 100 kg. Haver ƒ7.80—ƒ8.30 p. 100 kg. Rogge 5.80—6 p. 75 kg. Wintergerst ƒ5.80—ƒ6 p. 65 kg. Chev. gerst ƒ6.40—ƒ7 p. 75 kg. Paardenboonen ƒ7.55ƒ7.80 p. 80 kilogr. Duivenboonen ƒ8.60ƒ9 p. 85 kg. Groene erwten 10.50—11 p. 85 kg. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN 1 April. E. Hoekstra, geb. Claassen* z. G. Bothof, geb. De Olde, z. 2 April. M. M. Wubbe, geb. Reckman, z. M. M. Warmerdam, geb. War merdam, d. C. M. Zandberg, geb. Spiering, z. OVERLEDEN 1 ApriL J. de Graaff{ geb. Ger- rao.rds, 66 j„ Lange Raamstraat. P. W„ 7 m„ zoon van W. Eckhardt, A. L. Dyserjnckstraat. HAARLEMMERLIEDE. GETROUWD: J. van Strien en M. Monster. BEVALLEN: M. v. d. MeijRomijn, d. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een langdu rig doch geduldig lijden, onze lieve oudste Zoon en Broeder HENDRIK, in den jeugdigen leeftijd van 23 jaar. H. v. NIEL Hz. I. W. C. v. NIEL BRINKMAN. Broeders en Zusters. Haarlem, 30 Maart 1909. Gr. Houtstraat 86. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. Gevraagd eene flinke Dagdienstbode P. G. en v. g. g. v„ niet beneden da 20 jaar. AdresLeidscbevaart 130. Flink Dagmeisje gevraagd, niet onder de 17 jaar. Loon ƒ2.Z. g. g. o. a. te melden. Adres te vernemen Bur. Haarl. Pagbl. gevraagd, van 8—4 uur. Gr. Houtstraat 148 rood.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2