Dr. A. C. van den Hoorn, KEIJSER'S Schoenenmagazijn, Advertentiën is 9-12 April AFWEZIG. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KOMNKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 7 April 1909. Hoogste barometerstand 775.3 m.M. te Nottingham laagste 759.5 m.M. te Seydisfjond. Verwachting tot den avond van 8 April Windzwakke tot matigen Noord- Oostelijken tot Noordelijken wind. Gesteldheid van de luchtlicht be wolkt, droog weer. Tempora tuur iets kouder. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 763 m.M. Thermorceterstaad te Haarlem. Woensdag 7 April Hoogste gisteren 9 uur F. 54 Laagste hedennacht F. 85 Hoogste heden tot 9 uur F. 56 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. pe>r regel. ■i 82 Lange Veeratraat hygiënisch, ethisch en paedagogisch tot schade der bevolking strekken moet, dringt meer en meer tot het be sef door. Amsterdam verzuimd niet om in deze zooveel mogelijk te ker- steJlen wat te lang reeds is nagelaten! DE SPERT,.HUIZEN TE AMSTER DAM. Het afkondigen van do gewijzigde politae-verordeningen schijnt alvast een schrik te weeg te hebben ge bracht onder hen. die zich door de bepalingen bedreigd achten *n hun niet geoorloofde praktijken. Toen 'tenminste Dinsdagavond de bezoe kers van de speelhuizen hun avond op de gewone wijze wilden gaan (doorbrengen, bemerkten ze tot hun (verbazing, dat de eigenaars van het meerendeei dezer huizen, preventie ve maatregelen hadden genomen ear [hun zaken gesloten hadden. In den middag om een uur of vier reeds, ont stemd daardoor op het Singel, bij de Munt, waar een drietal van die hul- oen zich naast elkaar bevinden, eon tumult, deels doordat de teleurgestel de bezoekers toegang eischten, deels j doordat de ontslagen „portiers" meerendeeis financieel geïnteresseer den zich plotseling hun broodje ontnomen zagen. Beslist wordt beweerd, dat de poli tie aanzegging tot sluiting deed, doch dit wordt weer tegengesproken door het feit, dat het speelhuis op het Rembrandtplein nog voor het publiek toegankelijk was. Zonder eenig cere monieel trad men er Dinsdagavond nog binnen en het„Eén gulden op rood", enz. klonk nog als gewoonlijk. Een massa vreemden waren er, ver dreven als ze waren uit hun eigen gelegenheid. Het publiek speelde ech ter niet vlot en zag er niet bepaald wat men noemen kan gedistingeerd hit. De schoons gelegenheid om zonder concurrentie te kunnen werken, was wel met beide handen aangegrepen. .\Vant een employé van 't Rembrandt plein 12 stond voor de huizen op het Bingei en duwde een ieder, die even het gesloten huis aan kwam kijken, een kaartje met het bekende „Jeu du Baraque" er op in de hand. Ook de speelgelegenlieid in de Pa penbrugsteeg was nog tijdelijk ge opend, doch kon slechts wehug pu bliek trekken. Een viertal spelers wa ren er, doch werden door de kenners aangezien voor „jenners", dat wU zeggen lieden, die wel spelen, doch 'slechts met het doel de toeschouwers graag te maken Wat de plannen zijn van de speel huishouders Op het oogenblik schij nen zij in een min of meer opgewon den toestand te verkeeren en met het oog op de toekomst nog geen vast plan gemaakt te hebben. Geruchten gaan, dat ze zich deels buiten Am sterdam zullen vestigen, deels zich tot een rechtsgeleerd raadsman zul len wenden, met het doel advies In ie winnen, om, zoo mogelijk, van de 6peelgelegenheid een sociëteit te ma ken, waar de pol'tie zich ntet zou kunnen mengen in wat binnenshuis zich afspeelt. CfTel,") UIT DEN TREIN GESPRONGEN. De politie te Nieuweschans (Gr.) zou vandaar een Duitscher, die In Duitschiand vijf jaren gevangenis straf had te ondergaan, aan de Duit- echo politie overleveren. Pas was de trein de grens gepasseerd, toen de Duitscher zijn wensch te kennen gaf om even gebruik te mogen maken van het kabinet. Dit werd hem toege staan. Al spoedig echter bemerkten de geleiders, dat. de vogel was ge vlogen. Door het raam der retirade was hij uit den trein gesprongen. De Nederlandsche grenspolitie le druk in de weer om hem op te spo ren. HEIDEBRAND. Door onvoorzichtigheid van een be ambte der Ned. Heide-Maatschappij .ontstond Dinsdagmiddag brand op de heide tusschen de Hoornboeg en Zwaluwenberg bij Hilversum. De brand nam door den feilen wind en ecor de heerschende droogte een dus- Hanig onrustbarend karakter aan. dat de brandweer van Hilversum ge waarschuwd werd, die spoedig met een groot personeel, brandweerlieden en werklieden bij de rioieering op het terrein arriveerde. Met vereende krachten werd ge tracht door afgraving en uitslaan den voortgang van het vuur te stuiten. Toen de brand gebluscht was, werd geconstateerd, dat meer dan vijf hec taren heide- en boschgrond door het vuur waren vernield. De onwillekeurige brandstichter werd In arrest gesteld, doch na ver hoor weder op vrije voeten gesteld. CHR. HISTORISCHEN EN FRIESCH CHR. HISTORISCHEN. In een te Sneek gehouden vergade ring der Districts-vereeniging der Chr. Historische Unie Is met alge- meene stemmen de volgende motie aangenomen De districtsvereenlging der Chr. Historische Unie in liet district Sneek overwegende, dat tn *t algemeen bij de gehouden besprekingen over de voorwaarden van samenwerking van de anti-rev. partij groote conces sion schijnen gedaan te zijn overwegende, dat de candidatuur voor het district Harlingen is aange boden aan dr. De Visser, die thans 't district leiden vertegenwoordigt overwegende, dat als dr. De Visser deze candidatuur mocht aannemen, en in Harlingen gekozen worden, van anti-rev. zijde zeker de hand zal worden gelegd op het district Leiden, wat dus op verzwakking der Christ.- Hist. vertegenwoordiging zou uit- loopen overwegende, dat voor Harlingen zitting had de «enige vertegenwoordi ger der beginselen van den Oud- Frlasch Cbr. Hist. Bond, mr. J. Schokking, die verklaarde niet meer voor de candidatuur in aanmerking te willen komen overwegende, dat naar recht en bil lijkheid In deze omstandigheden mocht verwacht worden, dat opnieuw de candidatuur zou aangeboden zijn aan een vertegenwoordiger van deze beginselen, waardoor èn op de tot stand gekomen fusie, èn op 't nog maar sedert kort tot stand komen daarvan zou zijn gelet overwegende, dat deze loop der zaken den schijn doet geboren wor den^ als zou met opzet een verte genwoordiger van de beginselen bo vengenoemd worden geweerd, welken schijn niet anders dan nadeellg naar alle zijden kan werken verklaart bij dezen den loop van zaken in het district Harlingen ten zeerate te betreuren, behoudens alle achting voor den gekozen candidaat als zoodanig besluiv, wanneer de loop der on derhandelingen ongewijzigd blijft, een eigen candidaatte stellen in het district Sneek. BAKKERSNACHTARBEID. Het Bak kers-comité (voorzitter dr. J. Roe ter s van Lennep, secretaris mr H. BLaupot ten Cate) heeft aan prof. JG. Ch. Volmer, buitengewoon hoog- leeraar in de bedrijfsleer en het boek houden aan de Technische Hooge- sohool te Delft, de vraag ter beant woording voorgelegd of het brood door de afschaffing van den nachtar beid duurder moet worden. Prof. Volmer heeft thans zijn rap port uitgebracht en komt tot de con clusie, dat de meeste broodfabrieken met minstens 40 zullen moeten wor den uitgebreid en dat tengevolge daarvan de exploitatiekosten zullen stijgen met 1.135 eent per brood. Een girootere stijging der exploitatiekos ten acht de hoogleeraar evenwel niet buitengesloten. DE FEESTEN TE AMSTERDAM. Naar bericht wordt is door Burge meester en Wethouders van Amster dam besloten, wanneer de blijde ver wachting in vervulling zal zijn ge gaan, de klokken van verschillende torens te doen beieren, gelijk zulks ook bij gelegenheid van de troonsbe stijging en het huwelijk van H. M. de Koningin is geschied. Voorts zal een défilé van de troe pen, daar in garnizoen, gehouden worden, terwijl twee muziekkorpsen, een In het Vondelpark, het andere in het centrum van de stad, zich zullen doen hoeren. En voorts worden door twee kanonnen op een terrein achter de Johannes Verhulststraat schoten gelost, 101 bij de geboorte van een Prins, en 51, wanneer een Prinses ge boren is. Na het beieren der klokken zullen de carillons spelen. Dit wat liet gemeentelijk program betreft. Van illuminatie of andere festiviteiten zal nu niet veel komen. De groote moeilijkheid is natuurlijk, dat zulke zaken behoorlijk moeten worden voorbereid. Dit kan 't Hbld. wel zeggen, dat Amsterdam een schit terend feest wacht, wanneer het Ko- ninkl. Echtpaar met de(n) jonggebore ne voor de eerste raaa 1de hoofdstad zullen bezoeken. Dan is er tijd voor goede voorbereiding en organisatie, terwijl de aanwezigheid der Konink lijke Familie tot spontaan enthousi asme leiden zal. SPOORWEGONGELUKJE. Hedenmorgen heeft op de verbin- dingsbaan, tusschen het Weesper- poortstation en het Centraalstation, een déraillement plaats gehad, dat geen persoonlijke ongelukken ten ge volge had, maar voornamelijk aan den weg zware schade heeft toege bracht. Van een convooi der Staatsspoor, dat van liet Weesperpoortstation naar (le Dokloon op weg was, deraiileeu-de even voorbij den overweg LLnnaeus- straat vermoedelijk tengevolge van vorkeerden wisselstand (het omgooi en van den wissel, voordat de geheele trein voorbij was) de laatste, met kolen beladen, waggon. Het treinpersoneel bemerkte het ongeval niet dadelijk, zoodat de ge derailleerde waggon buiten de rails nog wel vijftig meter aflegde, voor dat de txeln tot stilstand werd ge bracht. De wissel was geheel vernield. De gederailleerde waggon had diepe groeven in den Spoorwegdijk gesne den, en door het stootem tegen rails en dwarsliggers den weg over den nog af ge legden afstand ontwricht. Deze vertoornde allerlei bochten en bulten en was dus onbruikbaar. Enkele ochtendtreinen van Cen traal- naar- Weesperpoortstation had den eenige vertraging, maar langs ander beschikbaar spoor kon spoedig de dienst ongestoord voortgang vin den. Met kracht werd hedenmorgen aan herstel van deoi weg gewerkt en aan het opruimen van den gederailleer- den waggon, d.e gedeeltelijk vernield is. De voorlaatste waggon bekwam ook schade. (Hbld.) tieuiengu nieuws DE BERLIJNSLHE MUORDCOMMIS- S1E EN MOORD i'ASCH. In Berlijn, waar zooals in iedere wereldstad veel moorden worden be dreven, heeft de politie voor zulke ge vallen bij zondert maatregelen geno men, die wij hieronder üit het orgaan van den Bond van Gemeente-politie beambten overnemen. Voor het eerste uitrukken bij ern stige misdrijven bestaat een moord- commissie, die uit verschillende cri mineels comnussarissen en een reeks van agenten gevormd is. Deze com missie wordt elke maand vernieuwd daar de beambten, die dag en nacht klaar moeten staan, elkander aflos sen. Enkele beambten zijn in het cen trale bureau van politie altijd op wacht, ae anderen wonen in de buurt en geven hun huissleutel aan de wacht in bewairing. Zoodra een ba- richt inkomt, halen de crimaieele pa trouilles de leden van de commissie bijeen, een half dozijn rijtuigen is al tijd bij de hand, en dan gaat het, uit gerust met allerlei toestellen, waartoe ook de „Mordtascne" (moordtasch) behoort ,naar de plaats van den moord. Tot de noodzakelijke toestellen be hoort een samenvouwbare tafel met klapstoelen, voor het opmaken van het proces-verbaal, daar men de ta fels en stoelen op de plaats van het misdrijf zooveel mogelijk onaange roerd Iaat, om geen sporen uit te wisscheu. Verder worden twee groote ladders en twee fotografietoestellen en een inrichting voor kunstmatige, verlichting medegevoerd. Eerst wordt het lijk, precies zooals het gevonden is, gefotografeerd. Daar is dikwijls veel oefening en handigheid voor noodig, want het ligt dikwijls zóó, dat het toestel moeilijk opgesteld kan worden. Men brengt ook twee acety leen! ampen mee, om zielfs bij dag el- ken hoek in de woning goed te kun nen verlichten. Het zonlicht is niet voldoende, om bloedvlekken, vinger afdrukken, afgescheurde flarden en wollen draadjes, huidafschavingen, stukjes van kranten, enz., op meubels deuren en tusschen voegen en vloe ren te ontdekken. Bijzonder belang rijk zijn natuurlijk vingerafdrukken. Ook heeft men een doos met gips bij zich, om verdachte voetstappen in lossen grond af te gieten. Bovendien worden de voetsporen gemeten en ge fotografeerd. De ambtelijke „Mordtasche" bevat inkt, pen en papier voor het proces verbaal, een aantal fijne tangetjes, en sonden, om zorgvuldig vreemde li chamen uit de wonden van het slacht offer, of uit zijn krampachtig ver trokken handen, haren en overblijf sels van de kleeren van den moorde naar te nemen. Verder zijn in die tasch een aantal glazen buisjes, waarin de bloedige haarplukjes, klee- renflairden, geronnen bloed, enz., luchtdicht worden weggesloten. Maar de „Mordtasche' bevat ook nog iets anders: eenige opwekkende middelen voor de beambten, die dik wijls uren lang met gespannen aan dacht het eerste onderzoek moeten instellen. Van ambtswege heeft men er een half fleschje van den besten cognac en een half dozijn Havanas in gedaan, tot opwekking van de ze nuwen, die bij het inspannende werk wel eens een verfrissching mogén hebben. Dat is (le „Mordtasche". De vijanden van de politie, vooral de op lichters en de sjieke inbrekers, heb ben Insgelijks gewoonlijk een mooie roistasch vol met grove en fijne in- brekerwerktuigen, scheikundige stof fen, ontplofbare middelen, electrische lampjes, linnen werkkielen, pruiken, valsche baarden en pomades bij zich. Dat is natuurlijk het gereedschap voor de kunstenaars van het vak, die in rok en smoking hun weloverdach- ten slag slaan, het geroofde met een elegant gebaar in veiligheid brengen en de verdachte tasch eenvoudig snel verdonkeremanen of ergens laten staan, als zij denken, dat de politie hun op de hielen zit. Laatste Berichten POSTBEAMBTEN. Gisteren meldden wij een en an der omtrent enkele grieven over dien sten aan het postkantoor alhier, wel ke in eon vergadering van de afdee- ling Haarlem en omstreken van den Ned. Bond van Post- en Telegraaf be ambten „De Post", xijn besproken. Besloten werd een uitvoerige toe lichting der grieven aan de directie te doen toekomen, uit welke toelich ting wij thans hier een en ander overnemen. Vijf sprekers hebben over die grie ven gesproken. Het telkens verplaatsen in een an dere stadswijk heeft tot gevolg, aldus werd betoogd, dat men nooit goede brievenbestellers maar slechts hahe bestellers krijgt, die van elke wijk iets weten, maar niet zooveel als goede bestellers behooren te weten en trouwens van hen verlangd wordt. De zoogenaamde springdiensten, welke na 1 Maart J.I. nog meer last veroorzaken dan daarvoor, is een dienst waardoormen den eenen avond in deze en den volgenden avond zijn diensten in een andere wijk moet ver richten. Wat is daarvan het gevolg/ Üok, evenals met het verplaatsen in andere wijken, eindeloos hulp noodig hebben, welke nu eens door een ander besteller, die iets beter Ln die wijk bekend is, moet verstrekt worden. Of zijn e.gen werk daardoor lijdt, doet niets ter zake. Het wordt gelast en eindeloos vragen en weervragen is het gevolg, om van onzeker bestellen en het langer duren der bestelling niet te spreken. De belanghebbende ontvangt of in het geheel niet of veel te laat zijn correspondentie, wat toch niet de bedoeling van de Post kan zijn. De voor-sorteerdlenst is een dienst, waaraan hier volstrekt geen behoef te is en gelijk zij hier wordt toegepast geheel eenig is. En daar de drie bestel iers- voorsorteerdere bijna geheel aan den besteldienst onttrokken zijn, worden de diensten van de andere bestellers daardoor verzwaard (kunstmatig), terwijl Ln de 3e bestelling uit de drie grootste wijken een besteller gewoon wordt uitgenomen, waardoor dus de dienst door minder werkkrachten moet verricht worden. Dit alles Ln plaats van in die wijken een besteller bij te voegen, wat ook twee jaren ge leden beloofd is. Nachtdiensten be teekenen voor ons (het woord zegt het reeds) nachtwerk, en daar nachtwerk ongezond is en niet bevorderlijk is voor het huiselijk geluk, wordt alom gestreefd naar af schaffing daarvan. Bij de post is dat geheel anders. Er wordt een dienst gemaakt en of die billijk is of niet, of slecht of goed ge regeld doet niets ter zake, die dienst of diensten worden verricht; wil men klagen, dan wordt de klacht ge smoord. Die nachtdienst Is, zegt de toelich ting, voor ons een zeer zenuwachtige, drukke, ongezonde dienst. En trots die zenuwachtige, zeer drukke diensten is er van uren dubbel rekenen geen sprake, neen I buiten on zen nachtdienst van 11.15—5 uur moe ten wij ook nog (n.l. de 5e bestelling) dagdienst medemaken. Daar de nacht dienst voor ons ook nog financieel na deel oplevert is het alleszins billijk, te verzoeken na den nachtdienst vrij te zijn van dagdienst. Nu zouden nog andere grieven over den dienst kunnen worden genoemd, b.v. buslichting per rijwiel (waarom niet met paard en wagen Haarlem is toch geen groot dorp Expresse- dienst zooals nu geregeld. Doch, als onze ergste grieven weggenomen wor den, voelen wij de kleinere ln het ge heel niet of vervallen die door den tijd van zelf. 50 brievenbestellers heb ben. dit verzoekschrift geteekend. Werf Conrad. Naar wij vernemen zijn eendge per sonen, leden van 't personeel der Werf Conrad, dien ontslag boven het hoofd hing, elders reeds weder ge plaatst. De Eendracht. In de gisteravond gehouden verga dering van de Coöperatieve Brood bakkerij „De Eendracht" is besloten de broodprijzen niet te verhoogen. Militaire Zaken. De milicien-korporaal Becker, van het 4de bataljon 10e regiment infan terie, alhier, is bevorderd tot mili cien-sergeant en overgeplaatst bij het Iste bataljon te Hoorn. G e v. V o o r w. Een portemonnaie Inh. eenig geld, bij H. Engelman, Schotersingel 73. Eten zilveren broche, bij G. v, Kes- sen, Rozenstr. 51 c. Een bril, bij M. Luijken, Lelie straat 9. Een kruisje met goud gemonteerd, bij J. Toeset, Kromme Elleboogst. 2. Een bloedkoralen armband, bij Jb. v. Loevenstijn, Nassaustr. 35 rood. Een zilveren schakelarmband, bij A. Cornet, Roilandstr. 8. Een handboek „voor den katholie ken man", bij J. B. Kion, Brouwers straat 120. Een gouden ring, bij B. Middelkoop Warmoesstraat 20. Een paar handschoenen, bij M. v. Monnikendam, Raamgracht 7. Een damesportomonnaie inh. geld, bij A. Arnold, Voortingstr. 34. Een zilveren schakelarmband, bij C. Stoelman, Holsteinstr. 4 rood. Een rij wiel pomp, bij W. Berkhout, Saenredamstr. 42. Een bloedkoralen halsketting mei gouden sluiting, bij C. Vork, Bad- huisstr. 34 rood. Een portemonnaie inh. geld, bij C. Buur, Barendsestr. 22. Een postduif, bij II. Janus, Z. B. Spaarne 24 D. Een rijtuigmoer, bij J. Broekman, Nieuwe Kruisstr. 14. Een R.-K. kerkboekje, bij P. de Vries, OostcrsLr. 42. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een bankbiljet, groot f 25. Rechtszaken MOORD. De rechtbank te Rotterdam veroor deelde den smid Z., uit Delft, die zijn meisje G. in de Weenastraat te Rot terdam vermoordde, tot 4 Jaar gevan genisstraf. DE POSTERS VAN DEN A. N. D. B. De posten Beek en Marines, van den A. N. D. B., zijn heden, wegens hinderlijk volgen van den heer M. Bonnist, veroordeeld tot veertien da gen hechtenis. De eisch was drie dagen. telegrammen MOORD. KONSTANTiNOPEL, 7 April. (Reu ter). De redacteur van het liberale orgaan „Serbesti" is vannacht op straat aangevallen en doodgeschoten door een onbekend persoon. Naar men meent, is de daad een politieke aanslag. De „Serbesti" toch is beslist vijandig gezind tegen het Comité van Eenheid en Vooruitgang. Aiarktnieuws Veemarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 7 April 1909 16 koeien en ossen, hoogste prijs 400, laagste 125. 120 nuchtere kalveren, hoogste prijs (10, laagste f 5. 20 schapen, hoogste prijs f 22, laag ste 18. 390e STAATSLOTERIJ. TREKKING VAN 7 APRIL. 2e Klasse 3e Lijst. No. 1839 (1000. Nos. 7396, 8547, 16259 ieder (400. Nos. 7033, 15837, 20933 ieder f 200. Nos. 140, 4321, 4951, 5480, 5883, 8209 ieder (100. Prijzen van f 30. 29 3116 5759 7»82 11020 14600 17713 84 3226 6860 7905 11152 14611 17816 142 3928 6877 7908 11174 14534 17869 163 3970 6887 7931 11286 14641 17871 214 3400 6919 7927 11817 14579 17909 323 8403 6920 7928 U819 14691 12913 421 3409 6006 7931 11364 14607 17966 453 3572 6092 7989 11404 14-na 17999 604 8680 6094 8061 11436 14628 18040 634 3701 6l0l 8131 11470 14705 18069 648 3706 6109 8161 11641 147&6 18180 660 3711 6127 8181 11664 14842 18188 675 3738 6145 8183 11699 14880 18193 717 3746 6168 82l0 11716 14926 18201 718 3819 6I&7 82l7 11746 14960 18229 764 8920 6189 8232 11785 14977 18247 983 3923 6250 8240 11820 1^023 18310 1036 3981 8269 8294 11868 1Ó064 18864 1076 8981 6327 8311 11876 15144 18375 1076 4064 6367 8361 12142 15152 18416 1122 4066 6881 8464 I2i63 16172 18504 U42 4071 6394 8675 12230 16207 18578 1160 4180 6896 8681 12252 15209 18635 1266 4170 6401 8726 12802 15241 18686 1886 4214 6410 8793 12308 16293 18759 1476 4289 6426 8799 12374 16488 18766 1581 4299 6472 8866 12388 16493 18761 1667 4884 6601 8976 19419 15499 18854 1691 4348 6607 9026 12452 16&10 18919 1794 4390 6633 9028 12479 15656 11922 1768 4402 6544 9036 12486 166(6 18927 1774 4411 6561 9040 12498 15668 19015 1806 4488 6579 9069 12560 16682 19107 1813 4606 8674 9069 12672 16719 19133 1821 4529 67!2 9087 12712 15727 19154 1855 4610 6724 9124 19721 15782 19177 1919 4629 6764 9144 12806 16797 19178 1986 4660 6801 9166 12843 16799 19227 2005 4664 6828 9318 12876 1&819 19239 2008 4Ö74 6868 9436 13007 15861 19248 2034 4728 6928 9447 1801i 16874 19249 2042 4726 6942 9466 18061 15944 19251 2062 4783 6976 9468 18118 16009 19400 2188 4809 7026 9487 13279 16176 19606 9180 4818 7162 9513 18289 16294 10688 2228 4866 7194 9676 18808 16484 19766 2236 4865 7910 9622 13364 16511 19778 2298 4871 7289 9896 13418 16562 19851 2827 4877 7963 9867 13428 16685 19876 2887 4995 7817 9801 13440 16748 19880 2388 5018 7360 9961 18467 16762 19925 2396 6086 7866 10024 13569 16772 20080 2468 6099 7880 10039 13677 16841 SO 126 2501 5118 7385 10035 18646 16918 20130 2606 6168 7486 10087 18667 16921 20186 2526 5183 7483 10100 18701 16923 20278 2698 6274 7610 10203 13724 17026 20312 2611 5386 7612 10319 13764 17061 20624 2648 5396 7554 10352 13806 17108 20570 2692 6449 7611 10370 13905 17166 20588 2703 6525 7653 10385 14019 17200 20669 2723 6538 7680 10400 14066 172U 20679 2793 6560 7683 10528 14098 17295 20771 2798 5601 7686 10692 14186 17398 20846 2805 6620 8688 10723 14176 17403 20861 28)8 6696 7712 10806 14801 17456 2866 6663 7798 10821 14304 27468 2862 6666 7835 10906 14326 17537 2871 6672 7837 11001 14422 17544 2972 5780 7849 11009 14429 17620 2e Klasse 2e Lijst: 13449 m.z. 13459. 15C66 m.z. 15667. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD 7 April. P. J. Prenen en M. M. Schlöffel. W. F. van Wort on C. J. II. Kuijken. C. Tromp en N. Luij- ten. P. J. Beunder en J. F. van Velze. GETROUWD 7 April. F. F. J. de Wilde en .1. M. Vermeer. G. Sluijs en J. Kruijff. E. H. C. Engelmann en W. van der Steen. C. H. Prins en M. Wesse- ling. F. de Wolf en H. Mulder. BEVALLEN 5 April. D. C. Hazevoet, geb. Fort- gens, z. OVERLEDEN 5 April. J. H., 2 m., zoon van M. Nagtegaal, Vooruitgangstraat. G April. F. W.. 9 m., zoon van H. J. de Groot, Korte Wolstraat. 7 April. E. J. de Kreij, geb. Otto, 80 j., Hage- straat. SCHOTEN. BEVALLEN: C. van der PuttenKaasonhrood z. J. P. GaartmanSchouwenburg d. M. v. d. MeijRomijn z. M. G. Klaver Rosenhart z. C. LoerakkerSnoeks, z. E. A. C. H. Vergers—Beksvoort z., A. H. Donckerwolcke-van der Meer d. Stoomvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip Potsdam vertrok 6 April van New York naar Rotterdam. Het stoomschip Prinx Oskar der Ca- nadalijn (N. A. S. M.) arriveerde 6 April Y.m. van Rotterdam te St. Johu. Het stoomschip Java, van Amster dam naar Batavia, passeerde 6 April Kaap Blanc. Het stoomschip Teroate, van Java naar Rotterdam, passeerde 6 April Perim. Het stoomschip Wilis, van Java n. Rotterdam, vertrok 6 April van Port Said. Het stoomschip Oranje, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 6 April te Port Said. Het stoomsch.p Maasland, van Bue nos Ayres naar Amsterdam, vertrok 5 April van Santos. Het stoomschip Celebes, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 4 April van Pad an g. Het stoomschip Goeben arriveerde 4 April van Rotterdam te Yokohama. Het stoomschip Rhipeus, van Am sterdam naar Java, arriveerde 4 Aptri1 te Liverpool. Het st. Making, van Java naar Rot terdam, passeerde 6 April Gibraltar. Het st. Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 6 Api.l van Southampton. Hot st. Prins Willem II arriveerde 6 April van West-Indië te New-York. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 7 April 1909, medegedeeld door LABOUCHERE OïENS Co.'s BAN Bijkantoor Haarlem, Gr Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was vast. Nederl. Certificaten 77911/8, Russen 37 7/8—95, Hope's 82. ZUID-AMERIKAAN3CHE STAATS FONDSEN. Peruanen 10 en 351/2. TABAKSAANDEELEN flauw. Bind by 109 1/410, Deli 450, Medan 261, Nieuwe Asahan 68, Rotterdam Deli 380, Senembah 400. PETUOLEUMAANDEELEN prijs houdend. Koninklijke 4041/25, Moe ara 180, Sumatra Palembang 153. MIJ NA ANDKELEN stil. Great Co- bar 88. De AMERIK. MARKT opende vrij vast: Atchison 106 1/41/2, Denver 48 5/16, Erie 29 3/16, Kansas 45 3/8— 9/16 en 73 5'8—7/8, Missouri 41 11/16, Rock Island 24 7/35, Southern Rail way 26 1/8, Southern Pacific 119 1/2, Union Pacific 188 1/2, Wabash 18 1/4, Steels 5049 15/16, Carren 49 5/8. CULTUURWAARDEN flauw: Vor stenlanden 145 1/2. Den 3en Mei hopen onze geliefde Ouders PETRUS JACOBUS EERHART en ADRIANA DE HAAK, den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaar in den Echt zijn verbonden. Hunne dankbare Kimde rem Behuwd- en Kleinkinderen. Haarlem, April 1909. fffWWWW? V WVWWVWV* Ondertrouwd: W. F. VAN WORT en C.J.H. KUIJKEN. Geen receptie. Haarlem, 7 April 1909. Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank aan H.H. Doktoren en Zustere van het St. Elïzabeths-Gast- huis voor de zorgvuldige behandeling van onzen Zoon JAN WEIDEMA, tij dens zijn ziekte en overlijden. T. WEIDEMA en Echtgenoot^ Hiermede betuig ik mijn dank voor de belangstelling betoond bij het zoo smartelijk verlies van mijn dier baren Echtgenoot, den Heer JAKOB POEN. Wed. J. POEN—GOOIJER. Haarlem, 7 April 1909. Spaarnwouderetraat 97. TANDARTS, Uitdeelingslijst. De Curator in het faillissement van CORNELIS SCHRAMA, Koffie huishouder,, wonende te Hillegom, bericht, dat de door den Heer Rech- ter-Commissaris goedgekeurde Uit deelingslijst. in genoemden boedel is nedergelegd ter Griffie van de Ar- rondissements-Rechtbank te Haar lem en van het kantongerecht te Haarlemmermeer, ten einde aldaar gedurende tien dagen ter inzage te verblijven. De Curator, Mr. Th. DE HAAN IIUGENHOLTZ. Faillissement. Bij vonnis van de Arrend issements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 6 April 1909, is GERRIT POSCH, Suikerwer ker, wonende te Haarlem, verklaard ln staat van faillissement, met be noeming van den EdelAchtbareri Heer Mr. P. J. G. VAN DER MUE- LEN, tot Rechter-Commissaris en vati den ondergetoekende, Advocaat 8n Procureur, kantoor houdende te Haarlem, Groote Markt 27 rood, tot Curator. De Curator, Mx. C. W. THóNE. Een nette. Jonge vrouw at aagt f 26.— t«r leóst teneinde haar positie te verbetereCL Tegen nader overeen te komen voor waarden. Br., no. 17032, bur. r. d. blad.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2