WMwX dae beslissing ook te doen gelden voor de andere vrouwelijke leerkrachten, zoowel bij het lager als bij het mid delbaar onderwij 8. Dezer dagen zal een circulaire van B. en W. tot de hoofden van scholen en inrichtingen voor M. O. gericht worden, waarin verzocht wordt dit besluit ter kennis van hei personeel te brengen. Het besluit reageert niet op den bes taanden toestand, d. w. z. de gehuwde onderwijzeres (leerares) die haar huishouden eenmaal op het dubbele inkomen heeft ingericht, kan desgewenscht in de school blijven, maar de onderwijzeres (leerares), die na de verschijning der circulaire zich in het huwelijk gaat begeven, en zelf nalaat ontslag te vragen, wordt door B. en W. aan den Raad tot ont slag voorgedragen. Wat de onderwijzeressen (leeraxres- sen) betreft, die geen volle dagtaak hebben, behouden B. en W. zich voor om in ieder afzonderlijk geval te be- oordeelen, wat het belang van bet onderwijs medebrengt. Een onder wijzeres in de handwerken b.v., die enkele uren par week Les geeft, kan zulk een taak na huwelijk ook wel voortzetten. 1 Januari 1908 telde Amsterdam 950 onderwijzeressen, waarvan er 133 ge huwd waren. Van deze 133 waren 96 klasse-onderwijzeres. Leeraressen beeft Amsterdam al leen aan de H. B. S. voor meisjes. KAMERVERKIEZINGEN. De liberale kiesvereeniging te 01- danzaal heeft op de candidatenlijst voor de verkiezing in 't district En schedé geplaatst de heeren C. K. Elout, mr. H. van Gijn, mr. P. Rink en mr. H. Goeman Borgesius. De vrijzinnige kiesvereeniging Fra- neker stelde tot voorloopige candida- ten de heeren T. M. T. v. Welderen baron Rengers te Oenkerk en Mr. P. Rink te 's-Hage. De heer D. J. Wijnkoop heeft de candidatuur van de S. D. P. voor Amsterdam III aangenomen. De aan den heer Gorter aangeboden candida tuur voor Amsterdam IX wordt, daar de heer Gorter zich voor deze candi datuur niet beschikbaar stelt, thans aangeboden aan den heer G. A. Va der, te Weesp. De N. .R. Ct. schrijft In het kiesdistrict Amsterdam 1, waaromtrent wij reeds mededeelden, dat de kerkelijke partijen overeenge komen waren een R.-Katholiek can- didaat te stellen, is als zoodanig aan gewezen de lieer J. N. •Hendrix, bouw kundige, lid van den gemeenteraad van Amsterdam en lid van Provin-, ciale Staten. In het kiesdistrict Amsterdam III, waar de rechtsche partijen, gelijk reeds door ons werd bericht, het eens waren, dat een antirevolutionair zou worden gesteld, is de keuze gevallen op prof. mr. P. A. Diepenhorst, boog- leeraar aan de Vrije Universiteit. Het zal evenwel te bezien staan of deze uithoofde van de onvereenigbaarheid met het hoogleeraarsambt, bereid zal worden bevonden een candidatuur te aanvaarden. Het plan bestaat bij de coalitie om in dit district, waarvoor mr. Troel stra zitting heeft, bijzonder hard te werken. STAKING TE MAASTRICHT, Men meldt uit Maastricht aan de „Tel." Door een der heeren van het be stuur der fabriek werd mij medege deeld, dat de 150 werklieden, die ge staakt hebben, definitief ontslagen zullen zijn, indien zij met vóór Don derdag a.s. het werk hebben hervat. De kwestie zeide hij betreft niet de organisatie, zooais de arbei ders (die bij een neutralen en een so- cialistenbond zijn aangesloten) be weren, doch ontstond door een volko men gemotiveerd ontslag van twee arbeiders. De heeren Oudegeest, Van Kol en Baart zijn te Maastricht. Aan de fabriek op den Meerssener- weg wordt door de stakers gepost. Er ontstonden reeds relletjes tus schen de stakers en eenigen der 100 arbeiders, die aan het werk waren gebleven. Heit is in de stad erg rumoerig. BLOEDVERGIFTIGING. G., te Vlissingen, kreeg de vorige week een houtsplinter in den duim. Hierdoor is bloedvergiftiging ont staan, aan de gevolgen waarvan hij is overleden. DRANKBESTRIJDING. Bij de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme, welke onlangs werd opgericht, teneinde de onderlinge sa menwerking te bevorderen tusschen de Algemeen Nederlandscho vereeni- gingen, die zich ten doel stellen het alcoholisme middellijk of onmiddel lijk te bestrijden, en waarbij bijna al le landelijke drankbes tri j dersver eeni. gingen met zeker wel 90,000 leden zich hebben aangesloten, zijn door de aangesloten vereenigingen de volgen de punten van actie ingediend on derzoek alcoholvrije dranken, verbe tering statistieken, de accijns op het j gedistilleerd, drankzuchtigen-verple- ging, centrale bibliotheek, anti-alco holtentoonstelling, drankwetgeving, advies-bureau voor plaatselijke (en provinciale) centrale drankweer, be- strijding drankgebruik in Indië, uit- gave studie-orgaan, het vormen van i een algemeen persbureau en oprich- ting consultatiebureau voor alcobo- j Lisme. Deoi 13en April a s. houdt de N C. A. hare eerste vergadering te Utrecht en zullen de bovengenoemde punten van acue behandeld worden. De aan gesloten vereenigingen zijn volkomen vrij, of ze al dau niet aan eenige actie willen deelnemen. BOND VOOR VROUWENKIESRECHT. De Ned. Bond voor vrouwenkies- rechit zal Zondag 23 Mei te Utrecht een algemeene vergadering houden, waarin o. a. een wijziging der statu ten zal behandeld worden, waardoor duidelijk uitgedrukt wordt, dat ook die voorstanders van vrouwenkies recht tot den Bond kunnen toetreden die vooralsnog dit recht willen be perkt zien tot b.v. de verkiezing van Leden van den gemeenteraad alleen. Zaterdag 22 Mei wordt des avonds vanwege de afdeeling Utrecht van den Bond een openbare propaganda- vergaderiug gehouden. OPLICHTING. Men schreef uit Den Haag: Iemand van elders, die als bedien de bij een firma in kruidenierswaren in dienst zou treden, had zijn koffer met kleeren enz. vooruitgezonden. Toen hij met een volgenden trein aan het Staatsspoorstatkm alhier aan kwam, bleek dat de koffer reeds was afgehaald door een vrouw, die zeide door den geadresseerde om den kof fer te zijn gezonden, doch het re$u te hebben verloren. Daar zoo iets wel meer gebeurt en de vrouw goed op de hoogte bleek met naam en adres van dengene, die den koffer had afgezon den (waarschijnlijk had zij kort te voren in de goederenloods een en an der opgenomen), gaf de betrokken be ambte den koffer af. De vrouw riep een der voor het stationsgebouw staande rijtuigen aan, waarop de kof fer werd geplaatst. Toen dan ook de bedoelde persoon om zijn eigendom kwam, bleek dade lijk, dat dit in handen van een ©lim ine oplichtstex was geraakt De poli tie wist echter den koetsier, die haar had gerecen, op te sporen en kwam zoo achteil liet adres, waar de koffer was bezorgd. De vrouw had nl. kort te varen bij een familie aan de Hoef- kade een kamer gehuurd en op die kamer werd het vermiste voorwerp gevonden. De inhoud was cchteir reeds goeddeels verpand, doch, de oplicht ster beloofde alles te zuilen inlossen als de eigenaar geen vervolging wenschte. Tegen dien avond zou hij kunnen terugkomen, om zijn goed te halen. De benadeelde nam daarmee genoegen, doch toen hij tetrugkwam, was zijn goed ndet terug en de vrouw verdwenen. De politie zoekt haar thans ijverig. UIT DE S. D. P. EN DE S. D. A. P. 't Hbld. schrijft: Mr. Mendels heeft thans, gelijk ver wacht werd definitief als lid van de S. D. P. bedankt De quaestie van oprichting van vrouwenclubs door Marxistische vrou wen, is door mevrouw Mousing in het bestuur der S. D. P. ter sprake ge bracht Het Partijbestuur zegde moreelen en financieelen steun toe. Het volgende congres van de S. D. i P. zal te Amsterdam op Hemelvaarts dag gehouden worden. Wij vernemen voorts, dat op het a.s. Paaschcongres van de S. D. A. P. het oude strijdpunt de Tribune- quaestie weer aan de orde zal ko men bij de bespreking van de leiding van het P. B. In verschillende afchee- lingen reeds heeft men de houdaing van het partijbestuur, ln zake de be- middeiingsprogingen en tegenover de Tribunequaestie scherp gecritiseerd. Men verweet het P. B. zwakheid en slapheid in de leiding. 100-JARIG BESTAAN VAN TILBURG Naar men verneemt, zullen op Zondag 18 April, den dag van het 100- jarig bestaan van Tilburg als stad, op alle pleinen muziekuitvoeringen worden gegeven. Gemengd Nieuws EEN AFRIKAANSCH BLAD OVER DE KONINGIN. De Volksstem schrijft over koningin Wilhelmiua: Deze vorstin bekleedt 'n unieke plaats in de waardeer ing har er tijd- genooten. Terwijl de onverbiddelijke kritiek met 'n sterk vergrootglas elke daad van andere staatshoofden ont leedt en de scherpe teekenpen der po litieke caricaturisten geen enkel ge kroond hoofd pleegt te sparen, ver keert Koningin Wilhelmina in 'n cir kel van devote oplettendheid die nie mand er aan denkt te verstoren door ruwen en groven spot. In dagen, toen machtige heerschers Ln weerwil van de overwegende stemming onder hun volkeren de onzijdigheid schonden, in een ongelijken en wanhopigan wor stelstrijd, ten bate van de sterkste oorlogvoerende partij, in de dagen toen 't scheen alsof enkel karakter- loozen ln staatspaleizen woonden, is er één vorstelijke figuur geweest, die 'n uitzondering maakte op de onman nelijke gedragslijn van Europa's mo narchen; en die figuur was die eener vrouw, welke regeerde over T klein land. dal geer kanonnen noen veld- tochtsplannen had te bieden aan de overwegend sterkste mogendheid der aarde. Thans nadert de vurige wensch van Koningin Wilhelmina om moeder te worden van 'n Nederland- schen troonopvolger 'u waarschijnlij ke verwezenlijking, en heel de Hol- landiSche natie verbeidt de komende gebeurtenis in spanning en in oot moed. Maar ook buiten WUhelmina's Koninkrijk staart de blik van ontel bare belangstellenden in oprechte sympathie naar de wieg, die gereed staat om 'n koningskind te ontvan gen, welks moeder de haiten bezit van alle moeders, die haar naam ken nen. Speciaal in Zuid-Afrika is de re putatie van Wilhelmina heilig. En nu zich te Pretoria een dames-comité heeft gevormd om 'n huidebink voor de aanstaande moeder te organisee- ren. gelooven we dal Ln de breedte en lengte van ons land zoodanig plain met Instemming zal worden bejegend en het beroep van dit comité alom weerklank zal vinden. De geringste gaven zullen blijde worden aanvaard, en binnenkort zal de bestemming der ontvangen gelden worden overwogen en bekend gemaakt. VITRIOOL-WERPSTER. Dat in de hand van de zich verra den meenende vrouw zoo vreeselijke wapen, heeft wederom een slachtoffer gemaakt, nog wel een geheel onschul dig slachtoffer. Een jonge vrouw te Parijs, die zich wilde wreken op haar ontrouwen vriend, een jeugdigen brigadier bij de huzaren wierp bij vergissing diens makker, die deinzelfdeu rang be kleedt, een hoeveelheid vitriool in het oog en zal dit moeten missen, en is voor zijn leven mismaakt. TE VEEL MARATHONS. Er wordt den laatsten tijd veel te veel gemarathond. Indien men een zeer enkele maal zulk een reuzenpres- tatie van de looper® eischt, kan er dat misschien nog bij door. Doch den laatsten tijd neemt men in het buiten land een ware Marathon-epidemie waar. De naam Marathon roept voor om- 3on geest terug den Griek, d'ie als boodschapper ia buitengewoon kor ten tijd een overwmningsbericht over hracht en toen dood neerzeeg. Strijden met de wapenen is echter voor ons, twintagste-eeu wers, geen dagelijksch werk meer, en overwin nen... pleegt men, uit den aard der zaak, doorgaans nog minder te doen dan te strijden. Bovendien hebben we tegenwoordig ook nog zoo iets als een goede post en telegraaf. Waarom dan toch in 's hemelsnaam al dat ge- Marathon? Te Huil heeft dit Mara than-mis bruik zelfs reeds een inenscheaüeven gekost. Een 22-jarige jongeling, die het vorig jaar een dergeiijken wed strijd won, kwam wederom uit. Ver schillende malen had hij reeds tij dens de race geklaagd over duizelig heden, met loopen opgehouden en zich doen masseeren. Doch hij wilde volhouden. Toen hij 20 E.M. had afgelegd, zakte hij echter ineen, werd bewusteloos in een her berg gedragen en bloes daar den laat sten adem ut. Dat was helaas een al te echte Marathon. Zulk ©en wedstrijd doet het gevaar ontstaan, dat de looper geprikkeld wordt om vol te houden en de gren zen van zijn kunnen te overschrijden tot... de natuur zich wreekt. MENSCHENETERS. Voor de rechtbank van het station Iringa in Duitsch Oost-Afrika werd eern groot© moordzaak met huivering wekkende bijzonderheden behandeld, 't Gold een moordenaarsbende, die tevens een menschenetersbond was; mannen en vrouwen, die sedert jaar en dag stamgenoot©», en wel in de eerste plaats bloedverwanten, moe ders vaak haar eigen kinderen, ver- g.ftigden, om hun offers te verorbe ren, kortom een kannibalisme, zóó ruw en weerzinwekkend, als men z.ch bezwaarlijk voorstellen kan. Door den Ubenapost in 't Zuiden van liet district Iringa werd-en eenige bewoners van deze landstreek, ver dacht van moord door vergiftiging, gevankelijk naar het station Iringa overgebracht. Uit de zeer uitvoerige behandeling van de zaak, waarbij de beschuldig den zonder uitzondering bekenden en onbeschroomd de afschuwelijkste bij zonderheden meedeelden, bleek het volgende: Een „tóovesnaar", Malukansi ge- naamd, bekend met verscheidene ver- giften, at al sedert lang met zijn fa- I milie, vrouw en twee volwassen zoons, zoo nu en dan mens c hen- vleesch. Om Ln 't bezit van deze lek- kernij te komen, wierf Ijij vrouwen met de belofte lat hij haar toover- j kunsten sou leeren, waarvoor zij hem eer. menschenoffer hadden te bren gen. De vrouwen brachten dan een I harar verwanten, 't meest een eigen i kind om het leven, 't Lijk werd uit- geleverd aan de leden van den men- schenetersbond, die, als er weer een offer mocht verwacht worden, al bij- i eengekomen waren voor de smulpar tij. Het lichaam werd uit elkaar ge scheurd, en het vleesch dan dadelijk rauw verorberd. Het hoofd kreeg de dader, om in den schedel het gift voor toekomstige offers te mengen. Men gaf de voorkeur aan het vleesch van kleine kinders; ,,dat Is lekker malsch," zeiden de vrouwein, terwijl het vleesch van volwassenen min of meer taai was. Tot den hond behoorden behalve Malukansi, zijn vrouw en ziin beide 20ons, acht vrouwen, in 't geheel dus I twaalf menschen, die allen verschei dene moorden op hun geweten had den en bekenden, aan een aantal kannihalische malen te hebben deel genomen. Kinderen van 8 tot 12 jaar, die soms bij een moord behulpzaam waren geweest, kregen ter beloorvng bij de smulpartij ook een stuk vleesch van het offer. De behandeling van de zaak, waar bij de moeders, die haar eigen kind©- deren mee verorl>erd hadden, met de grootste gemoedsrust allerlei bijzon derheden daaromtrent meedeelden, was zelfs voor de kenners van in boorlingen verrassend en ook voor de meest gehard© zenuwen schokkend. Tien leden van de bende werden ter dood veroordeeld, en dat vonnis Is door den gouverneur bekrachtigd. Een der vrouwen is in de voorloopige hechtenis gestorven, en een andere vrouw is voortvluchtig. DE ZIEKTE DER TSARITSA. Het is bekend, dat de gezondherids- toestand der tsaritsa Alexandra Feo- dorowna reeds sedert geruimen tijd veel te wenschen overlaat. De angst i voor het leven van hare kinderen, die I haar voortdurend pijnigt, schokt haar zenuwgestel op onrustbarende wijze, en laat ook niet na zijn invloed té j doen gelden op haar lichamelijk wel zijn 'ie keizerin, die den 25sten Mei den leeftijd van 37 jaar bereiken zal, is in de laatste jaren zeer verouderd en ziet er lijdend uit. De artsen, die tot nu vergeefs trachtten de vorstin uit hare zwaarmoedigheid op te hef fen, raden haar nu aan, ©ene zeereis te ondernemen op een der keizerlijke 1 jachten, de „Standard" of de „Polar- stern", en naar men verneemt, heeft de keizerin zich hiertoe bereid ver klaard. Het doel der reis is naar alle waarschijnlijkheid de Middellandsche zeeop den terugtocht zal de tsa- ritsa de Noorsche fjorden bezoeken. De reis zal een slreug particulier karakter dragen, waarom verzocht zal worden, dat men de vorstin in de verschillende havens, die aangedaan worden, niet officieel zal ontvangen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de keizerin door hare kinderen, de grootvorstinnen Olga, Tatjana, Ma- 1 ria. Anastasia en den kleinen, nu I bijna vijfjarigen troonopvolger groot vorst Alexei Nikolajewitsj, vergezeld worden, daar de tsaritsa niet in eene langdurige scheiding van hare kinde ren zal bewilligen. In Londen meent men te weten, dat een kort verblijf aan de EngeJ- scbe kust mede op het programma der reis staat. EEN VOETBAL SLACHTOFFER. Een Engelsche knaap, Alfred Deans, is in het hospitaal van Sun derland overleden aan wonden, beko men in een paniek tijdens den cup wedstrijd Sunderland—Newcastle U- nited. Acht personen, waaronder een politie-agent, werden gewond; som migen hadden een of meer ribben ge broken. EEN LUCHTREI7IGSTER VERDRONKEN Een ballon, met twee heeren en een dame te Saint-CIoud nabij Parijs op gestegen, passeerde te 3 uur boven Constance m nel departement De La Mancne en werd duur den Vlesteu- wukI naar zee gedreven. De luchtrei zigers trachtten te landen, doch het amter kreeg in het zand geen hou vast. Het arietal klom in de touwen en trachtte den ballon te doorboren om een spoedige nederdaling t© be vorderen. Ze kwamen echter 500 M. van de kust Ln zee terecht De ballon steeg toen weder op en dreef in de richting van de volle zee. De beide mannen werden door een visschers- scnip opgepikt, doch de dame kwam in de golven om. Het lijk is reeds ge vonden. kort Nieuws. Volgens het „Berliner Tageblaüt" vertrekt Keizer Wilhelm op Paasch- maandag regelrecht naar Venetie.en zal hij daar Dinsdags prins Bülow ontmoeten. iNaar 't hert, zal de ko ning van Italië daar keizer Wilhelm gaan begroeten. De koning en de koningin van Ita lië zijn uit Rome naar Porto d'Anzio vertrokken, om neb daar op het linie schip Ré Urnberto in te schepen en zich vervolgeas naar Mess>na en Reggio te begeven. Volgens een bericht van de „Daily Mail" uit Kopenhagen staan op het reisplan van den keizer van Rusland in Mei bezoeken aan Denemarken, Zweden, Engeland, een Frainsche ha ven en Italië. Van de gezondheid van de tsaritsa en van politieke omstan- diglieden zal 't afhangen of er geen wijziging in 't plan komt. Te New-York is uit Port of Spain bericht gekomen, dat de gouverneur van Trinidad (Engelsche Antillen) den uitvoer van wapenen heefl ver- boden, men vermoedt wegens de komst van Castro, dien men er wacht In een stadje in het EngeLsche graafschap Berkshire heeft de tele foon dieven verjaagd. Een paar in brekers, die 's nachts in een winkel hun slag sloegen, brachten onbewust de telefoon aan 't werk. Toen men aan het hoofdbureau op de vraag naar het verlangde nummer geen antwoord kreeg, schelde men van daar. De inbrekers, meenende dat zij gesnapt waren, kozen het hazenpad, in hun schrik niets medenemende. Volgens een telegram uit Belgrado gaat kroonprins Alexander van Ser vië weldra naar een buitenlandsche universiteit, waarschijnlijk te Berlijn studeer en. De vroegere kroonprins George gaat eerst in West-Europa zich wat ontspannen en neemt daar na bij het Russische leger dienst. Zaterdag meldde een telegram uit Tabris. in Perzië De hongersnood verergert steeds. Al verscheidene opstandelingen zijn naar den regeeringskant overgeloo- pen. Het krijgsbedrijf is voorloopig gestaakt. Het verkeer met Rusland staat geheel stil. Een bekend woekeraar te Weenen, Friedrich Reicher, heeft zich uit de voeten gemaakt, met achterlating van een sc'.iid van verscheidene mil- lioenen kronen. ndag in Mei zullen worden ge- Z\V ALUWEN—BULDKLUB. Het Zwaluwen-elftal, dat op Zon dag a. s. op liet H. V. V.-veld legen de Boklklub zal speieu, zal er ais volgt uitzieuVan Zanten (doel), Bloutmesteyn en Peltzer (achter), Fa_ bius, Brutel, Vau Laar' (midden) Pop, Delboy, T. Kessler, Thoinee Citlford tvoor). HOLLAND—ENGELAND. In het reeds eerder opgegeven En gelsche team, is oenige wijziging ge komen. Daar Berry nog met vol doende van eeu eenigen lijd geleden ondergane operatie hersteld is. wordt zijn plaats ingenomen door J. E. Rai- ne, de Glossop-auiateur rechtsbuiten, zoodat er 2 Glossopspeiers in het team zijn. Raine heefl reeds eerder hier in Holland gespeeld, en is derhalve geen onbekende. Verder kan W. Curbett de reis niet maken, wegens het overlij den van zijn broeder. Zijn plaats wordt ingenomen doar A. Bell .(Wo king). Het elftal zal er dus als volgt uit zien: H. P. Bailey (Leicester Fosse); A. Bell (Woking); H. Smith (Oxford City) captain); A. V. Campbell (Southamp ton), F. W. Chapman (South Notting ham), R. H. Hawkes, (Luton); J. E. Raine (Glossop), C. E. Duninng (Nor wich City), H. Stapley (Glossop), T. C. Porter (Stockport), en E. D. G. Wright (Hull City). Het team vertrekt Vrijdagavond uit Londen via Harwich, en komt dus Zaterdagmorgen in Amsterdam aan, waar het in het Amstel-Hotel zal ver blijven. Het vertrek uit Amsterdam heeft Dinsdagavond plaats. Rechtszaken Sport en Wedstrijden HARDDRAVERIJEN TE GRONIN GEN. B. en W. van Groningen hebben goedkeuring verleend aan de Hard draver ij vereen i ging aldaar, tot het houden van draverijen op de Zonda gen 9 en 30 Mei25 Juli en 12 Sept. a.s.. terwijl bovendien een meeting wordt gegeven in de lustrumweek, nl. op 2 Juli. WEDSTRIJD H. F.C.—SPARTA. Gemeld wordt, dat de wedstrijd Sparta—H. F. C., die op 18 April ge speeld zou worden, in verband met Sparta's tour naar Oostenrijk, die 14 dagen duren zal, verschoven is tot den eersten Zondag in Mei, zoodat de kamp'oen wedstrijden tusschen de westelijke en oostelijke kampioenen, in het gunstigste geval, op den 2en en VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De Haagsche Rechtbank veroordeel de twee boeren uit Oegstgeest die zich schuldig hadden gemaakt aan verval- sching van akten, door die met val- sche namen, als borg te onderleeke- nen, en het gebruik maken van die akten resp. tot 6 maanden en 2 jaren. Vrijgesproken werd de knecht die wegens hetzelfde misdrijf terecht stond. PERSDELICT. De Amsterdamsche rechtbank sprak vrij don heer Chr. R., die, hoe wel administrateur zijnde, als uitge ver van het dagblad „De Courant" aansprakelijk gesteld werd voor een in genoemd blad opgenomen bericht, uit Velseroord. dat tol opschrift droeg „Ergerlijke verwaarloozing", bij welk vrijsprekend vonnis over wogen werd, dat de openbare terecht zitting niet had opgeleverd, wat be klaagde ten laste was gelegd. Kerk en Schooi NED. HERV. KERK. Beroepen te Oud-Beijerland ds J. P. Pauwe te Bennekom. Aangenomen hot beroep te Henge- loo (Gld.) door ds. J. Barbas te Gees teren (Geld.)te Noorden door den heer O. J. van Rootselaar, cand. te Leiden. Beroepen te Use!monde ds. N. van Schouwenburg te Mijnsheerenland. GER. KERKEN. Bedankt voor het beroep te' Axel (kerk A) ds. II. P. M. G. de Walle, te Scharnegoutum. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd voor het docto raal examen in de geneeskunde de heeren G. C. M Kolff en C. van der Wiel. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen de heer L. B. J. Vermeulen, geboren te Amsterdam. Utrecht: Bevorderd tot doctor in de scheikunde op proefschrift: „De in vloed van den druk op de e. m. k. van reversibele omzettingen," de heer L. R. Sinuige, geb. te Amersfoort. Groningen, 3 April. Door mej. A. A. P. Groenman is met goed gevolg af gelegd het doctoraal in de Nederl. letteren. Leger en V loot ZEEMACHT. Naar vernomen wordt zijn bestemd voor het onlangs te water gelaten pantserschip „De Zeven Provinciën" tot commandant dé kapitein-luite nant ter zee Bauduin en tot le offi cier de luitenant ter zee le klasse Surie, beiden geplaatst in de directie der marine te Amsterdam. FRANKENS PAASCHBR00D

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 7