KEIJSER'S Schoenenmagazijn, Advertentiën HAARLEMSCHE PAARDENMARKT. YV eerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur), De Bildt, 21 April 1909. Hoogste barometerstand 767.7 m.M. te Hemosand (Oostkust Zweden); laagste 752.8 m.M. te Valencia (Zuid kust Ierland). Verwachting tot dan avond van 22 April: Wind: zwakke tot matigen Zuid- Oostelijken wind. Gesteldheid van de lucht: licht be wolkt, droog weer. Temperatuur: stijging van tempe ratuur; mogelijk nachtvorst. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te •uur 762 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 760 m.M. ïhermoineterstand te Haarlem. Woensdag 21 April Hoogste gisteren 2 uur F. 54 Laagste hedennacht F. 44 Hoogste heden tot 2 uur F. 48 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cts. per regel. 32 Lange Veerstraat zeggen, dat de baas de boete voor je moet betalen. Knechtje: Uitstekend. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: C. Z., te Heemskerk, en J. de W., te Haarlem, overtreding Jachtwet, no. 1/10 boete of 4 dagen hechtenis, no. 2 7 dagen hechtenis en 10 boete of 4 dagen hechtenis. J. A. H. C., W. P. H., L. M. en F. M., te Haarlem, overtredingen Ar beidswet, respectievelijk 3 maal 1 boete of 3 maal 1 dag hechtenis, 2 maal 1 boete of 2 maal 1 dag hech tenis, 1 boete of 1 dag hechtneds en 1 0.50 boete of 1 dag hechtenis. M. S., te Velsen, overtreding Leer plichtwet, 3 boete of 2 dagen hechte nis. J. van L., te Nieuwer-Arastel, in dronkenschap de orde verstoren, f 5 boete of 3 dagen hechtenis. B. G. Z., te Spaamdam, en P. S., te .Velsen, een trekdier onbeheerd laten staan, 1 boete of 1 dag hechtenis. H. H. te Velsen, loopen op verboden grond, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. E. L., en G. P., te Haarlem, bedor ven drop en augurken uitstallen, no. 11/1 boete of 1 dag hechtenis, no. 2, 2 boete of 1 dag hechtenis. W. B., te Houtrijkpolder, rijden in verboden richting, 1 boete of 1 dag hechtenis. P. v. E., te Haarlem, en 7 anderen, rijden- zonder licht, allen f 1 boete of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 30 personen veroordeeld wegens openbare dran kenschap tot 3 weken eai 3 dagen 'hechtenis, 5 boete of 3 dagen hech tenis, 8 boete of 3 dagen hechtenis, ien 2 boete of 2 dagen hechtenis. CENTRALE RAAD VAN BEROEP. (Ongevallenverzekering) In de te Utrecht gehouden terecht zitting had de uitspraak plaats in de Volgende zaken Hooger beroep van D. S., te Bever wijk, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, waar bij hij niet ontvankelijk is verklaard in zijne vordering tot bekoming van eene tijdelijke uitkeering, en is be vestigd de beslissing der Rijksverze keringsbank, dat de door eischer.ge- vraagde schadeloosstelling ter zake van een ongeval, dat hem in de week van 17 tot 24 Augustus zou zijn over komen, niet wordt toegekend op grond, dat niet gebleken is, dat het aangegeven letsel het gevolg is van een ongeval. De Centrale Raad bevestigde de .uitspraak. Hooger beroep van de Rijksverze keringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, waarbij op vordering der Centrale Werkgevers Risico Bank te Amster dam is vernietigd tie beslissing der Bank, houdende toekenning aan W. Y., te Zaandam, van genees- en heel kundige behandeling en een tijdelijke uitkeering van 1.53 van 7 September 1908 af gedurende den tijd zijner on geschiktheid tot liet verrichten van «tin gewone werk, ter zake van een ongeval, daarin bestaande, dat hij in den rechter middenvinger door een Insect is gestoken, waarna de hand is gaan zwellen. De Centrale Raad vernietigde de uitspraak, bevestigde de beslissing der Bank, voor zoover daarbij aan getroffene genees- en heelkundige be handeling is toegekend, met ontzeg ging aan de Centrale Werkgevers R'- plco Bank van hare vordering tot ver nietiging dier beslissing. Hooger beroep van A. J. Z., te 'Muiden, tegen de uitspraak van den <Raad van Beroep te Haarlem, hou dende bevestiging der beslissing van ;de Rijksverzekeringsbank, waarbij CM worden toegekend de door haa» gevraagde meerdere schadeloosste'- Ung na 15 Maart 1908 en vergoeding voor """iïaakte reiskosten, ter zake van een hem overkomen ongeval de Raad overwoog, dat eischer's ooglij den niet liet gevolg is geweest van een ongeval. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. SCHILDERKUNST. FRANS HALS REGENTSTUKKEN IN GEVAAR! Onder dit opschrift verschijnt een artikeltje in de „Berliner Zeitung' dat bewijst, dat ook het buitenland onrustig over de zaak wordt. De medewerker van de Tel., de heer C. L. D. schrijft daarover: Het artikeltje in kwestie is overi gens zwaar overdreven. De Engelse he kunstcriticus, Claude Phillips, deelt mede, wat hij hoorde van een portret- en landschapschil der, von Glehn, die de schilderijen on langs bekeek. Deze stakkerige ophak- ker vertelt niet meer of minder, dan dat de oorspronkelijke epiderm der stukken „thatsachlich schan ver- schwunden 1st" en door overschilde ring vervangen (II). Hij vertelt, dat de schilderijen viermaal in de maand vernist worden „met een dik, geel vernis", dat er zoo dik opgesmeerd is, dat „de verstijfde druppels onderaan over de lijst loopen." Heb je ooit zoo'n leugenaar gezien!? Wij behoeven ons aan zulk geraas- kaal niet te storen, maar het moet ons toch tot voortdurende, scherpe waakzaamheid aansporen. Ik wijs weer op mijn voorstellen tot oprichting van een staatsatelier voor conservatie en restauratie van oudie kunst. Dat moet er komen. De Londensche „Morning Post" be vat, naar 't Vad. meldt, een brief van kapitein Nevile R. Wilkinson (6 Du chess-street, Portlaud-place, Lon don W.) Mij is door dr. A. Bredius van Den Haag verzocht, het gerucht tegen te spreken, in kunstkringen rondgaande dat de Frans Hals-schilderijen te Haarlem onoordeelkundig gerestau reerd zijn. Dr. Bredius is lid van het bestuur van het Haarlemsche Museum en zijn naam moet op zichzelf een vol doende waarborg zijn tegen alle der gelijke beweringen. De feiten, zooais zij door hem me degedeeld en door jhr. Van Riems dijk, directeur van het Rijksmuseum te Amsterdam, bevestigd worden, zijn als volgtTen gevolge van een plot selinge temperatuursverandering des nachts gedurende den afgeloopen win ter, werd het vernis van eenige der schilderijen afgekoeld en ondoor schijnend. Men volgde den gewonen gang van zaken om dit gebrek te ver heipen en het vernis werd doorschij nend gemaakt of „régénéré" door middel van alcoholdamp. Dit procédé bracht het retoucheeren aan het licht, waarvan de schilderijen voor een 150 jaar geleden haddenvan daar de oorsprong van het gerucht, dat men aan het werk van den mees ter geknoeid had. Het werk werd toevertrouwd aan den heer Vos te Haarlem, die in de laatste veertig jaar de schilderijen onder zijn bijzondere zorg heeft. Het is duidelijk, dat er eenige tijd moet verloopen, voordat het vernis den malscheu tint herkrijgt, waaraan wij gewend zijn, doch kunstliefhebbers zullen met genoegen op het hoogste gezag vernemen, dat het gerucht, waarvan ik melding gemaakt heb, volstrekt ongegrond is. Reiniging. Vandaag is de Commissie voQr de gemeentereiniging, bestaande uit de heeren De Breuk, Van de Kamt). Rin- kema en Hulswit, met haar secreta ris, Mr. Hattink, en dan directeur, den heer Boerkool, naar Baarn ge gaan om daar een verbrandingsoven te bezichtigen. Verdronken. Vanmorgen te zes uur is uit het Noorder-Spaarnie onder Schoten op gehaald bet lijk van dooi 37-jarigen S., wonende te Haarlem. De man, die gehuwd was en een groot gezin heeft, werd sinds gisteravond uit zijn wo ning vermist. Z. D. H. Mgr. CALLIER TE TE LOURDES. Zaterdagochtend arriveerde Mgr. Callier te Lourdes. Z. D. H. is voor nemens officieel deel te nemen aan het plechtig Consistorie te Rome op 20 Mei, ter gelegenheid der heiligver klaring van den zaligen Clemens Maria Hofbauer. Zooals men weet, heeft Z. H. de Paus alle Bisschoppen daartoe uitgenoodigd. (Msb.) Uit de Omstreken HAARLEMMERLIEDE c.a. Tot poldermeester van den Rotte- polder is gekozen de heer D. Vrie-se- koop alhier. HAARLEMMERMEER. A.s. Zaterdag zullen in en om Haar lemmermeer weder paard en monste ringen gehouden worden, tor aankoop van jonge paarden voor Duitschland. BEVERWIJK. Burgemeester tegen Raadslid. De Burgemeester van Beverwijk, de heer Strick van Linschoten. heeft naar de „Tel." meldt bij de justi tie een klacht ingediend tegen een van de raadsleden, die zich Zondag nacht zeer beleed'gende scheldwoor den heeft veroorloofd tegen den Bur gemeester. Deze beleedigingen moeten verband houden met het besluit van den Raad tot afschaffing der kermis, welk be sluit in een der vorige vergaderin gen gehandhaafd bleef met één stem tegen, di« van bovenbedoeld raadslid. VELSEN. Aan de Tuchtschool te Velsen zijn thans definitief benoemd Tot directeur de lieer J. Visser tot hoofdonderwijzer, tevens plaatsver vangend directeur, de heer A. P. H. de Lauwere tot lsten onderwij zei- de heer J. A. v. d. Berge tot werk meesters de heeren J. Mebius en J. D. F. Brinkerhoff tot beambte van al- gemeenen dienst de heer J. H. L'e- vaarttot geueesheer dr. F. H. Veld man vroeger allen tijdelijk. Behalve bovengenoemde heeren zijn aldaar nog werkzaam 2 onderwij zers, 2 hulpbeambten van aigemee- nem dienst, 1 tuinman-portier, 8 gods- dienstieeraren en 2 vrouwelijke be dienden voor keuken en linnenkamer. DE BRANDKASTEND1EFSTAL TE VELSEN. Donderdag 29 April, des middags te één uur, zuilen voor de rechtbank alhier terecht staan G. W. 11., oud 24 jaar, en J. v. d. P., oud 32 jaar, bei den kooplieden hier ter stede, ter zake, dat zij in of omstreeks den nacht van 12 op 13 Februari onder de gemeente Velsen te zamen en in vereeniging uit het geheel gesloten spoorwegstation van de H. IJ. S. M. hebben weggenomen met het oog merk van wederrechtelijke toeëige- ning een brandkast, waarin o. m. een bedrag van ongeveer 235, enz. zulks wat den tweeden beklaagde be treft na van 18 April 1904 tot 15 Octo ber 1904, wegens diefstal ander ver zwarende omstandigheden, gevange nisstraf te hebben ondergaan. Er worden in deze zaak 18 getuigen gehoord, benevens de heer N. van der Sleen als deskundige. Als verdedigers treden onderschei denlijk op mr. C. W. Thöne en mr. Van Scherpenberg. UMUIDEN. Visscherij. In de maand Maart 1909 kwamen aan de Rïjksvischhal alhier aan 43 stoombeugers met een besomming van 36.293 gulden tegen 74 stoombeu gers met een besomming van 80,384 gulden in Maart 1908. Over het eerste kwartaal bedroegen deze cijfers in 1909 104 stoombeugers met een be somming van 96.663 gulden tegen 210 stoombeugers met 230.522 gulden over het eerste kwartaal van 1908. Deze sterke achteruitgang is hoofdzakelijk het gevolg van de oprichting der ge meentelijke zeevischhal te Vlaardin- gen. Z ANDVOORT. Aan het politiebureau zijn op werk dagen tusschen 10 en 12 uur voorm. inlichtingen te bekomen omtrent een op den openbaren weg gevonden por- fcemonnaie niet eenig geld, en een rol teekeningen aanschouwelijk onder wijs in nuttige handwerken d>oor me juffrouw G. Buys, leerares aan de Normaalschool te Leeuwarden. Door de jachtopzichters G. de Veer en J. P. A. Veldt is proces-verbaal op gemaakt tegen J. de W. te Haarlem wegens het herstellen van wildstrik ken in het jachtveld der duinen on der deze gemeente. Zes strikken wer den in beslag genomen. Binnenland HOFBERICHTEN. H. M. wandelde gisteren, ondanks den hevigen wind, tweemaal in den tuin en wel om 12 uur ruim een half uur lang en tegen half zes slechts enkele oogenblikken. DE A.« S. KAMERVERKIEZINGEN. De definitieve eandidaat voor de Tweede Kamer van de vrijzinnigen in het district Gorinchem is de heer mx. Th. de Meester. In de vergadering der Kieavereeni- ging Rotterdam III is bij acclamatie opnieuw eandidaat gesteld voor de Tweede Kamer kolonel J. B. Verhey. DE VERJAARDAG VAN PRINS HENDRIK. Men meldt aan de Av.p. Als verjaringsgeschenk ontving Prins Hendrik van de Koningin een prachtig rijpaard. HERSTELD. De heer Van Wassenaer van Gat wij ck, lid der Tweede Kamer, was gisteren na zeer langdurige afwezig heid wegens ziekte, weder in de Ka mer tegenwoordig. POLITIEVERSTERKING TE PAPENDRECHT. Gistermiddag kwamen (volgens de Dordt. Crt.) per trein te Dordrecht aan een brigadier en een marecheus- see uit Wagenmgen en een mare chaussee uit Veenendaai, met hun paarden. Zij begaven zich onmiddel lijk naar Papendrecht, waar zij tij delijk met voor hen onbekende be stemming zijn gedetacheerd. PRACTISCH ANARCHISME. Maandag heeft de justitie huiszoe king gedaan bij den heer L. P. P., in de 2de Hugo de Grootdwarsstraat te Amsterdam, in zake de verspreiding van de „Practische anarchist". Onder leiding van een hoofd-inspec- teur der recherche is de geheele wo ning doorzocht door 7 politiebeamb ten en beslag gelegd op een tiental exemplaren der meergenoemde bro chure. De heer L. P. P. was zelf afwezig en zijn huisgenooten waren niet in staat, andere inlichtingen te geven, dan dat L. P. P. de brochures op straat had ontvangen. (Tel.) INBRAKK. Mefl meldt uit Oosterhout: Maandagnacht heeft bij den brood bakker De B. op de Markt een brutale inbraak plaats gehad. Toen De B. he denmorgen ontwaakte, kwam hij tot de ontdekking, dat een kast was open gebroken en daaruit waren ont vreemd eenige horloges en verdere gouden en zilveren sieraden en een bedrag Yao pl.m. 200 aan geld. Van dezen diefstal Werd de politie onmiddellijk in kennis gesteld. De daders liepen nog denzelfden nacht op toevallige wijze iin het na burige Teteringen in cle val. De gemeente-veldwachters De Bruijn en Migom aldaar, op surveillance zijnde, ontmoetten omstreeks vier uur twee personen, die hun verdacht voor kwamen. Zij werden meegenomen naar eene in de nabijheid gelegen spoorwach- terswoning en bij fouilleering in het bezit gevonden van een aanzienlijk bedrag aan geld en gouden en zilve ren kleinood iën. Ondervraagd, bekenden zij te heb ben ingebroken bij den broodbakker De B .te Oosterhout en voormelde waarde uit eene kast te hebben ont vreemd. De daders zijn de 15-jarige V. en een pas sedert eenige dagen ontsla gen knecht, genaamd D. BIJ EEN TWIST. In een café aan de Jonker Frans straat te Rotterdam, had een twist plaats tusschen twee graancontro- leurs, A. J. V. en P. S. genaamd. De messen werden spoedig getrokken en beiden werden zwaar gewond. V. leed zooveel bloedverlies, door het afsnij den van een slagader, dat hij in be- wusteloozen toestand naar het zieken huis m-oest worden vervoerd. Kerk en School MODERNE THEOLOGEN. Te Amsterdam liad Dinsdagavond de eerste vergadering plaats van het congres van moderne theologen. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga uit Oss, kreeg het woord, om stellin gen in te leiden en te verdedigen, naar aanleiding van de vraag „Welke waarde moet voor de ken nis van den oorsprong des Christen- doms toegekend worden aan Karl Kautsky s Der Ursprung des Chris- tentums Hierna kwam de heer S. Lulofs aan het woord. Spreker betreurde het, dat hij geen jurist was, omdat zijn stel ling zich ook grootendeels op juri disch terrein beweegt. Het door hem behandelde vraagstuk luidde name lijk „Hoe te oordeelen uit zedelijk oogpunt over het meer en meer in- zwangkomend gebruik om echtschei ding te verkrijgen door eene onware beschuldiging van een der echtgenoo- ten en het zich laten aanleunen van die beschuldiging door de andere partij Spreker ontwikkelde daarbij de vol gende stellingen -. 1. Het aantal echtscheidingen, langs den in liet vraagpunt aangewe zen weg tot stand gekomen, neemt in de laatste jaren op onrustbarende wijze toe. 2. Eerbied, èn voor de waarheid, èn voor de wet, eischt onvoorwaardelijk afkeuring van de zoogenaamde „prac- tijd van het verstek". 3. Verbetering in dezen moet wor den verwacht van het krachtig ge- tulgen der publieke opinie tegen dit onwaardig middel om tot echtschei ding te gerakenen verder van wets wijziging, die ten doel heeft het voor. komen van bovengenoemde practijk, niet het vergemakkelijken van de echtscheiding. Uit alle oorden des lands waren een groot aantal moderne theologen overgekomen om het congres bij te wonen. VRIJZINNIG-HERVORMDE PREDIKANTEN. Gisterenmiddag had te Amsterdam de vergadering plaats van Vrijzinnag- Hervormde predikanten in Neder land, onder voorzitterschap van Dr. C. J. Niermeijer, predikant te Bois- ward. Na eenige discussie over het al of niet uitnoodigen van Dr. Heldring besloot d-e vergadering met groote meerderheid van stemmen dr. Hel dring mede te cleelen, dat hij welkom zou zijn. Daarna sprak de heer D. Eilerts de Haan over: „De houding der vrijzinnigen in zake het plan der algemeene synode tot het oprichten van een opvoedingsgesticht voor jon gens vanwege de Ned. Herv. kerk. Sprekers advies was tot zijn leedwe zen: niet steunen. Hierop leidde ds. J. J. Sinnimghe Damsté, predikant te Wiirdum het vraagpunt in: Wat kan en moet er worden gedaan, om zoo veel mogelijk onschadelijk te maken het dreigend gevaar, dat onze vrij zinnige studenten hun academische opleiding uitsluitend van orthodoxe professoren zullen ontvangen? De voorzitter gaf hierna Dr. Heldring gelegenheid, zijn ophelderingen te ge ven in zake de voorbereiding van het nieuwe opvoedingsgesticht der Ned. Herv. kerk. Na langdurige besprekin gen verduidelijkte de voorzitter dat de steun der vrijzinnigen zal worden toegezegd, mits er voldoende waar borgen worden gegeven. Met applaus vereenigt de vergadering zich met een motie in dezen geest. Daarna sloot de voorzitter de bij eenkomst. Rechtszaken ONEERLIJKE MAKELAARS. Bij re.juisito'r van het O. M. bij dc Auisterdamsche rechtbank werd te gen de bekende makelaars H. en D. B., vader en zoon. oo 28 September 1908 één en drie jaar gevangenisstraf geëischt wegens verduistering, mein eed, oplichting en valschheid inzake het beheer van de nalatenschap van Eliazer Krijn. Bij vonnis van 14 October daaraan volgende werden beide beklaagden van alle punten der dagvaarding, wegens het ontbreken van het wettig en overtuigend bewijs vrijgesproken. Mr. Besier, de officier van justitie, ging tegen dit vrijsprekend vonnis in hooger beroep en gisteren werd deze indertijd door ons vermelde zaak voor het Amsterdamsch gerechtshof in tweede instantie in behandeling genomen. In deze zaak zijn 18 getuigen ge dagvaard, terwijl als in eerste instan tie als verdedigers optreden Mrs. L. M. van Gigch Sr. en B. E. Asscher. De geheele voormiddag-zitting werd in beslag genomen met de voorlezing van het vonnis der rechtbank en dere bescheiden. De geneesheeren drs. S. J. Philips en M. L. H. S. Menko waren van de zijde der verdediging gedagvaard, ten einde verklaringen af te leggen om trent den gezondheidstoestand van den vader, Herin. Benjamins. Die toestand werd door de verdediging van zoo gevaarlijken aard beschouwd dat zij het Ilof verzochten, beklaagde niet langer te doen blijven dan het onderzoek noodzakelijk maakte. Drs. Philips en Menko nu verklaar den, dat beklaagde een lijder aan vergevorderde suikerziekte is en dat die ziekte ook terugwerkt op den psychischen toestand van beklaagde, bij wuen zich geheugen-defecten ver- toonen. Deze toestand bestond vol- s de deskundigen reeds in de ja ren 1905 en 1906. Huns inziens was het gewenscht, dat beklaagde de emotie der terechtzitting bespaard bleef. Het Hof liet het aan de deskundi- ;en, de verdediging en den beklaagde over, te beslissen of beklaagde zich al dan niet zou verwijderen, torwij' de verdediging en de deskundigen de keus om te gaan of te blijven aan beklaagde lieten. De beklaagde be sloot heen te gaan. Het proces werd daarop alleen in tegenwoordigheid van David Benja mins voortgezet. 's Middags werden verschillende ge tuigen gehoord. Dit verhoor leverde geen nadere bijzonderheden op. Daarna werd de behandeling ge schorst Telegrammen RUSLAND EN BULGARIJE. PETERSBURG, 20 April, (Reuter). Het Peter sbuirgsche Telegraaf agent schap bericht, dat de Russische re- geering aan hare vertegenwoordigers bij de mogendheden, die bet traktaat van Berlijn hebben onderteekend, heeft opgedragen dezen mede te dee- len, dat, volgens hare meening, het o ogen blik is gekomen om de onafhan kelijkheid van Bulgarije onverwijld te erkennen. De Tsaar feliciteerde koning Ferdi nand met de onafhankelijkverklaring van Bulgarije. OPSTAND IN TURKIJE. KONSTANTINOPEL, 20 April. [Reuter). De ministerraad heeft heden vergaderd onder voorzitterschap van Tewfik pasja. Men verzekert, d-at de ze den Sultan tot morgenavond tijd af om af te treden. Sedert gisterochtend zijn er even min passagiers- als goederentreinen Konstan-tinopel binnengekomen. De spoorwegen blijven uitsluitend gere serveerd voor militaire treinen. Men ontkent, dat de Sultan een schuilplaats heeft gezocht in de am bassades van Duitschland of Enge land. Beweerd wordt, dat hij de ambassa deurs der mogendheden verzocht heeft te zijnen behoeve tusschen bei den te komen. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 21 April 1909, medegedeeld door LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was iets aangeboden. Nederl. Certificaten '7, Russen 88 1/295 1/2, Consols S2 3/4. TABAKS-AANDEELEN aangebo den. Bindjey 111, Deli 459, Medan 265, Nieuwe Asahan 74, Rotterdam Deli 380, Sen em bah 405. PETROLEUM A AND EELEN zeer vast. Koninklijke 4212, Moeara Enim 191, Sumatra Palembang 1541/2, 51/4, Dordtsche Olie 151—3. MIJNAANDEELEN vrij vast. Keta- hoens 196, 405, 10, Redjang Lebon-g 9Q0l De AMERIK. MARKT opende in verdeelde stemming: Atchison 105 1/2, Denver 52 1/2, Eirie 30 1/2, Kansas 45 1/8 en 72 1/2, Missouri 42 7/8, Rock Island 26 15/16, Southern Railway 28 3/16, Union Pacific 185, Wabash 18 7/8, Steels 51, Carren 49 3/8. CULTUURWAARDEN Vorstenlan den 147. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD April 20. G. P. Visser en G. Dijk man, 21. W. Hangjas en J. Veenings, W. B. Quint en W J. v. Zantwijk, L. Zeeman en J. P. ter Smitten, J. v. Alphen en J. M. v. Halem, J. A. W. Maas en G. v. Roon, S. P. v. Boekho ven en J. R. Stegeman, T. P. Nieuwe- boer en J. C. v. d. Voort, A. v. d. Colk en T. F. Heintzberger GETROUWD April 21 P. J. Prenen en M. M. Schlöffel, C. Tromp on N. Luijlen, P. J. Beunder en J. F. v. Vel ze, W. J. v Schie en M. E. v. Bruggen BEVALLEN April 19. G. H. A. Car pon tier—Hoef man, z. H. do Wit—Borst, z.21. P, J. Brand—C. M. Heijnis. OVERLEDEN April 20. E. A. M. v. OkLenmark, 16 j., Molensteeg A. Herweijer, 18 j., H-azepa-tersla an SCHOTEN. Getrouwd A. Ferree en M. C. E. Oudolf, H. J. Hartman en J. J. Otter- derwoerd, d.G. W. RoskamHou- weling, d.M. H. van der Nat—Spie renburg, z.W. A. W. .Verweij— Klein, 4. Uit de Arjeiderswereld DE S. D. P. EN DE MEIBEWEGING. De Amsterdamsche B. B. heeft thans besloten om de S. D. P. tot de Meibetooging toe te Laten. Marktnieuws Haarlem, 21 April 1909. Veemarkt. N. Kalveren. Aangevoerd en ver kocht 116 st., 8-/6. Schapen. Aangevoerd en verkocht 12 st., 2218. 390ste STAATSLOTERIJ. 3e Klasse. 3e Lijst. TREKKING VAN 21 APRIL. Hooge prijzen No. 8500 18868 en 19716 ieder 1000. No. 8484 400. No. 6110 en 8292 200. No. 9259 15097 en 16419 ieder 100. Prijzen van 45. 17 3332 6060 9244 12249 16553 18405 119 3367 6072 9341 12269 15604 18467 206 3392 6086 9360 12284 15668 18488 253 3469 6132 9386 12328 15675 18503 410 3483 6lb0 9393 12397 15698 18562 452 3660 6174 95:0 12480 15754 18614 463 3664 6(96 9543 12482 15776 18630 642 3678 6274 9656 12494 15777 18739 685 3699 6346 9614 12662 16801 18757 690 3828 6358 9623 12705 15912 18767 744 3862 6440 9676 12777 15960 18819 792 8892 6470 9b76 12826 16958 18944 798 3893 6479 9730 12883 15959 18981 826 394B 6496 9777 12X68 16967 19090 833 4021 6526 9829 12860 15998 19165 856 4024 6666 9903 12855 16098 19174 860 4026 6600 9919 12937 16124 19194 861 4048 6656 9963 1302) 16214 19258 969 4276 6666 10052 13062 16251 19282 982 4325 6126 10079 12094 16265 19316 996 4335 6742 10088 13109 16392 19377 1013 4385 6805 J00S9 13147 16395 19435 1141 4387 6838 lül09 13177 16434 19502 1194 4420 6866 10H8 13234 16461 19552 1220 4422 6861 )0"5 13276 16499 19555 1243 4432 6965 10140 13299 16621 19561 1244 4564 70i3 lu379 13322 16638 19574 1283 4621 7068 10392 13327 16675 1960S 1301 4637 7076 10441 18438 16789 19663 1346 4646 7080 >0491 13511 16824 19666 1386 4694 7092 105i4 13555 16826 19722 1425 4706 7241 10566 13565 16934 19735 1474 4746 7267 10" 54 13594 16974 19775 1481 4954 7273 10703 13641 16990 19780 1617 4962 7277 10120 13654 17010 19785 1622 4985 7286 1U790 13716 17066 19839 1632 5009 7384 10823 13750 17120 19877 1635 5016 7419 10»98 13796 17133 19935 1681 5084 7421 10922 13836 17174 19949 1700 5066 7448 10963 18981 17180 19951 1779 5059 7560 10969 14046 17225 19974' 1810 5071 7573 10970 14085 17234 20042 1848 5137 7658 10689 14127 17238 20069 2002 5138 7826 U098 14155 17293 20064 2044 5176 7841 Hl 17 14209 17333 20100 2107 5192 7844 1H67 14232 17402 20183 2i64 5268 7929 11220 14285 17454 20241 2388 6419 7978 11241 14306 17491 20261 2430 6465 8074 li263 14431 17524 20288 2450 5481 «127 11260 14590 17575 20333 24871 6555 8146 11303 14619 17626 20342 2629 5571 8224 11434 14631 17671 20343 2676 5612 8875 11446 14710 17682 20374 2678 5613 8396 11508 14748 17810 20426 2683 6616 8464 11621 14762 17816 20509 2697 5640 P559 11616 14775 17894 20535 2747 6693 8581 11622 14807 17903 20538 2772 5701 8683 11678 14826 17907 20589 2790 5706 8723 11692 14881 17963 20593 2892 6732 8726 11780 14935 18053 20594 3026 5798 8729 11786 14960 18067 20608 3096 5807 8920 11980 15001 18076 20628 8103 5836 8936 11964 16011 18089 20693 3166 5858 8968 11966 16030 18128 20775 3175 6927 9001 11999 15079 18138 20790 3243 5986 9077 12046 16138 18177 20840 8261 6017 9088 12107 16182 18207 20846 3298 6020 9096 12116 15259 18266 20924 3304 6038 9176 12161 15515 18367 20925 3817 6056 9191 12200 16583 18889 20957 20992 Klasse 2e LijstOp eenigen 10510 moet zijn 10550. Hiermede vervullen wij den treu-rigen plicht u kennis te ge ven van het overlijden van on zen geliefden Echtgenoot en der Kinderen zorgzame® Vader K. ROODENBURG, in den ouderdom van 36 jaar. J. C. ROODENBURG— VAN KEULEN. Algemeene kennisgeving. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. DANKBETUIGING. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, ons betoond bij het over lijden van onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer S. D. WARTENA, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam. Wed. D. WARTENA—» HAITSMA. Haarlem, April 1909. Esschilderstraat 3. De BURGEMEESTER van HAAR LEM doet te weten, dat de eerstvol gende PAARDENMARKT in deze ge meente op de Dreef zal worden gehou den op MAANDAG, 3 MEI a.s. De paarden, bestemd voor dié markt, zullen niet eerder worden toe gelaten dan des morgens ten zeven ure en uitsluitend mogen worden aangevoerd langs het Plein en lang* het tegenovergestelde einde van de Dreef. Marktgeld f 0.25 per paard. Haarlem, 19 April 1909. De Burgemeester voornoemd, BOREEU

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2