Als gij uw kind Onze Lachhoek Loterij Ned. R.K. Volksbond. „Onzo meening is, dat die leerling- overeenkomst voor altijd vast stond, en dus niet opzegbaar was vooi' een der partijen. „Nu echter door den A. N. D. B. de opzegging, ondanks alles toch is ge schied, hebben wij besloten daarin te berusten." Is de A. J. V. bereid een nieuwe leerlingovereenkomst aan te gaan? vroeg de verslaggever. „Daaromtrent heb ik niet de min ste zekerheid. De ledenvergadering dei- A. J. V. zai hierin te beslissen hebben. Indien echter verschillende voorteekenen mij niet bedriegen, dan geloof ik, dat er een sterke strooming onder de werkgevers is om gezien de in Antwerpen in dit opzicht heer- schende toestanden een vrijere ont wikkeling onzer industrie en de daar in benoodigde arbeidskrachten te verkrijgen." 't Hbld. heeft zich ook tot den A. N. D. B. tot het verkrijgen van nadere inlichtingen gewend, maar deze kon den thans nog niet veretrekt wor den. A. s. Donderdag komt het bestuur van den A. N. D. B. bijeen ter be spreking o. m. van de onderhavige quaestie. Wel kan 't blad reeds mededeelen, dat het de bedoeling van den Bond moet zijn de A. J. V. nauwer te be trekken in zijn actie togen overtre ding van leerlingbesluitan. STAKING TE ZUTPHEN. Maandagavond hadden te Zutphen een paai' volkeopioopen plaats, die na herhaalde sommatie van den commis saris van politie en marechaussee met de sabel uiteengedreven werden. Velen liepen daarbij gevoelige klap pen op. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. Menige der zoogenaamde vrouwen ziekten kunnen gerangschikt worden onder ongesteldheden eter lever, maag en ingewanden. Een vrouw heeft mm of meer zittend werk, zij krijgt niet de beweging, de frisse lie lucht en de regelmatige uren van rust, die een man heeft en dit veroorzaakt veelal een onregelmatige werking der inge wanden en later verstopping. De vrouwen weten wel, dat ver stopping het grootste gevaar le, dat zij te duchten hebben, want wanneer de darmen verstopt zijn, zwellen ze erg op, verplaatsen belangrijke orga nen van het vrouwelijk gestel en ver oorzaken maagpijn, misselijkheid, moeilijkheid bij het ademhalen, win derige krampen, hoofdpijn, slapeloos heid, braken, bloedarmoede, zenuw achtige aandoeningen, enz. Iedieire vrouw dient een doosje Foster's Maag pillen bij de hand te hebben en een dosis te nemen, telkens wanneer er onregelmatigheid der ingewanden is. Dit middel geneest verstopping, en elke lever-, maag- en ingewandsziek te, en daar het slechts uit plantaar dige stoffen is samengesteld, Is het volkomen veilig voor mannen en vrouwen, jong en oud. Overtuigt U, dat U de echte F te ster's Maagpiilen krijgt, voorzien van de handteekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks). Deze pillen zijn te Haarlem ver krijgbaar bij de Heeren K. van Eden, Spaarne 38; en J. J. Göpplnger, Groo- te Houtstraat 147a, 0.65 voor één, of f3.60 voor zes doozen. gezond, vroolijk en frisch van geest wilt zien opgroeien, geeft het dan Dr. HOMMEL's Haema- togen. Laat U echter geene der vele namaaksels aanpratenl Sport eo Wedstrijden ORGANISATIE VAN VOETBALLERS Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Crt. De heer Wall, secretaris van de Football Ass., hield aan het diner op j.l Maandag ter gelegenheid van den Holland—Engeland wedstrijd een zeer belangrijke toespraak. Zijn uit gangspunt wasde gebeurtenissen, die pas in Parijs hadden plaats ge vonden, in verband met het wereld voetbal. Betreffende de F. A. als amateurs lichaam, welke thans circa 50 jaar als de nationale Engelsche Voetbalbond bestaat, gaf hij eenige feiten. Zoo wees hij op het eigenaardige feit, dat niettegenstaande de afscheiding der A. F. A. de Football Association thans meer amateur-clubs telt dan vóór de afscheiding. Bij de F. A. zijn thans aangesloten pl. m. 10,000 (tiendui zend) amateurclubs met een half mil- lioen amateurspelers. Hoewel liet woord A. F. A. in de heeie speech van den lieer Wall niet voorkwam, was natuurlijk de bedoe ling om uit te laten komen, dat de F. A. niet gedeerd was door de af scheiding en thans uit een amateurs- oogpunt beschouwd machtiger was dan voorheen, daar de onruststokers (leiders der A. F. A.), de kiemen van ontbinding, thans weg waren. Een ander bolangrij k punt dat aan. fuvoerd werd wasgeld in de sport, port doet een boel geld loskomen, maar ai dat geld voortgebracht door sport verdwijnt niet. in de zakken van ondernemers, doch wordt weer aan gewend ten bate van voetbal. (We teekenen hierbij aan, dat de profes sional clubs in Engeland niet meer dan 5 pot. dividend mogen geven, dit bevat dus slechts de huur voor uitge leend geld, maar geen ondernemers winst. Daar verschillende clubs met nadeelige saldi zitten, hebben deze geldleeners wel de slechte kansen mede te maken. Maar wanneer bet jped gaat krijgen ze nooit moer dan! O pet. niemand zal dus uit een za ken-oogpunt zijn geld aan een prof. Olub leenen). Dan werd gememoreerd, dat in En geland Jaarlijks de duizenden en dui zenden, die het voetbal opbrengt, aan liefdadige doeleinden ten goede ko men. Mocht Holland Ln geld-weelde komen, dan raadde Wall aan om ook hier deze gelden ten bate van liefdnr dlgheid te besteden. Daar hij tihana gedurende eenige jaren telkens met den N. V. B. in aanraking was, gaf spr. als zijn in druk weer, dat de N. V. B. op uitste kende wijze geleid werd (manegedex cellently). DE NEDERLANDSCHE ZWEMBOND zal op Zondag 25 April a.s., nam. 12 3/4 uur te Amsterdam een algemee- ne vergadering houden, waar o.m. aan de orde zullen komen diverse voorstellen der zwem vereen igingen Het IJ en De Jonge Kampioen. O.a. zal een voorstel worden gedaan tot het Instellen van een derde klasse wa- terpolo-competiitie; een voorstel tot wijziging der waterpoloregels ln over eenetemming met bet Engelsche regle ment. Tevens zal worden behandeld een voorstel ter vervanging van „De Nederlandsche Sport" ais officieel or gaan door een ander sportblad. Ten laatste een voorstel van hel Landsbe stuur, luidende: „Clubs of vereenigktgien (leden van den Bond) en hunne leden, mogen niet deelnemen aan wedstrijden bui tenslands, tenzij onder goedkeuring van het Bouds bestuur en moeten door den secretaris van den Bond worden ingeschreven.' Letteren en Kunst EEN JAN STEEN TENTOONSTELLING. De Londensche berichtgever van 't Hbld. meldt De volgende maand zal in de Kunst- zalen van de firma Dowdeswell in New Bondstreet alhier, die tot de best ingerichte tentoonstellingszalen van Londen ge akend mogen worden, een hoogst merkwaardige tentoon stelling gehouden worden van wer ken van Jan Steen. De tentoonstelling wordt gehouden ten voordeele van het Jubileum-fonds der Hertogin van Albany ten bate van het „Nationaal Hospitaal voor lijders aan vallende ziekten" in Queen's Square. En dank zij deze hooge bescherming is bet der firma Dowdeswell mogen gelukken toezeg ging te krijgen voor het bijeenbren gen in haar zalen van een verzame ling werken van onzen grooten oud- Hoilandschen meester, die, ais be- hoorend aan particuliere verzame lingen, anoers nooit onder de oogen van het groote publiek komen. Niet minder dan negentien bezit ters van werken van Jan Steen zul len bun werken voor deze tentoonstel ling in bruikleen afstaan en in het geheai zuilen dan een veertig-tal doe ken ongeveer bijeen zijn gebracht. De tentoonstelling zal vermoedelijk door de Hertogin van Albany, zooais men weet de zuster van onze Ko ningin-Moeder, worden geopend en men verwacht daarbij nog meer vor stelijke .personen. Kort Nienws. Zondag is te Weenen de conferen tie over de bankquaestie tusschen de Oostenrijkgche en Hongaarse he mi nisters begonnen. De ministers ech ter verklaren zelve, zooals uit Boeda pest wordt bericht, dat de kansen op overeenstemming uiterst gering zijn. Wanneer de onderhandelingen, wat dus hoogstwaarschijnlijk is, op niets uitloopen, dan zal, nadat er nog een Hongaarse he ministerraad zal zijn gehouden, het Hongaarsche kabinet zijn ontslag indienen. Uit Tebriz (Perzië) wordi bericht, dat de toestand daar ter stede met den dag verergert. Er is nog slechts brood voor 4 dagen en Sattar khan weigert van zijn voorraad ook maar het geringste aan de hongerlijdende bevolking af te staan. De revolutionnairen willen niet toestaan, dat de buitenlanders de stad verlaten. De consulaire post, de eenige verbinding met Rusland, kan niet verzonden worden, bij gebrek aan postpaarden. Een lente-sneeuwstorm in Kattegat en Skagerrak heeft verscheidene men- schenlevens gekost. De van de Oost zee met een lading hout naar Methil gaande bark „Ediih" van Sundefjord, is voor Kristiansund gekenterd, en bij Maagholmen aan land gedreven. De heele bemanning Is verdronken. Het lijk van den kapitein is aan land gespoeld. Bij de Belgische Kamer ts een wets voorstel ingediend, bepalende dat de steden, die door de wet van 1902 op het kansspel van zekere inkomsten beroofd zijn, met name Os tonde en Spa, opnieuw gemachtigd zullen wor den speelhuizen toe te laten. In den afgeloopen maand zijn er 16.900 landverhuizers te Montreal aangekomen, op weg naai' het Westen van Canada. Nog nooit is er zulk een sterke toeloop geweest. De landver huizers komen uit alle wereldstreken maar voornamelijk uit de Vereenigde Staten. üemengd Nieuws NATIONALE RIJKDOM. Aan de hand van de gegevens, on langs door Paul Laroy Beaulieu voor j Frankrijk, door het Duitsche miniate- rie van financiën voor Duitschland j en door het Britsche parlementslid Chiozza-Mouey voor Engeland bijeen gezameld, stelde de heer BoissevaJn eane interessante vergelijking op van die totaalsom van het particulier ver mogen in de drie voornaamste rijkste landen van Europa, waaraan hij, op grond van de gegevens in den nieu wen band van onze Statistiek der Rijksinkomsten over 1905 en 1906, de cijfers voor Nederland toevoegt. Voor I Frankrijk ls het totaal-vermogen be cijferd op f 108.000.000.000, Vb or En geland op f 131.500.000 000, voor Duitschland op f 120.000.000.000 voor Nederland op f 9.740.000.000. Per hoofd der bevolking zijn de cijfere al dus: Frankrijk ƒ2770, Engeland /2955, Duitschland f 1905 en Nederland f 1806. HUDSON-FULTONFEESTEN TE NEW-YORK. Zooals reeds bekend is, zal in Sep tember le New-York op luisterrijke wijze gevierd worden de exploratie in 1609 van de Hudson-rivier door Henry Hudson, in dienst van Oost-Indische Compagnie, welke on derzoekingstocht leidde tot de vesti ging van handelsfactorijen op het eiland Manhattan en ter plaatse waar thans de stad Albany gevestigd is, welke eerste post zich ontwikkelde tot Nieuw-Am sterdam waaruit later groeide de thans zoo machtige we reldstad New-York. Tevens zal bij die feesten herdacht worden het in de vaari brengen door Robert hulton van de eerste stoomboot op 17 Augus tus 1UU7. Het programma der feestelijkheden is vastgesteld als volgt: Zatemag 25 September en Zondag 26 September kerkelijke herdenking. Maandag 27 September. Ontvangst van officieele gasten, opening der verschillende tentoonstellingen op ge bied van kunsten, weienschappen en geschiedenis. Ufficieele inontvangst- neming van het Nederlandsche ge schenk „De Halve Maen". Dinsdag 28 September. Historische optocht. V\ oensdag 29 September. Algemee ns gedenkdag, welke gevierd zal wor den door het onthullen van gedenk- teekens, standbeelden en opening van parken Langs de Hudson-rivier. Donderdag 30 September. Militaire parade. Vrijdag 1 October. Hudsonriv ier dag. Parade op de Hudsonrivier der Amerikaansche en vreemde oor log s- sciiepeu, pussagiersscnepeu, „De Halve Maen", <ie „Clermont" enz. Zaterdag 2 Uc toner. Carnev aidag. Des avonus optocht met rijk versierde wagens allegorische voorstellingen bevallende. De tweede week zullen de feesten zich racer concentreereu iu de plaat sen gelegen langs de Hudsonrivier en wordt oeze daarom aangeduid met den naam van „Upper Hudson Week". Üok de Nederlanders, woonachtig in New-York sloten zich aaneen om als éen geheel deel te nemen aan de ze feestelijkheden en vormden zich onder eere-voorzitterschap van den Nederlandschen gezant te Washing ton, jhr. dr. J. Loudon, het „Hudson- Committee of the Hollanders of the City of New-York". Het gloriepunt van de feest week zal zijn de historische optocht op 28 Sep tember, welke in een reeks zegewa gens de ontwikkeling van New-York van een eiland, slechts bewoond door Indianen, tot de machtige wereld stad van heden zal voorstellen. De op tocht zal geopend worden door wa gens voorstellende het indiaanscne tijdperkdan volgt het HoLiandsche tijdperk. Door de „Holland Society" van New-York zal aan de stad aangebo den worden een standbeeld van Wil lem den Zwijger. De verwacutuigen omtrent het wel slagen dezer feesten zijn hoog ge spannen en wordt er aangenomen, dat van 11/2 tot 2 mill, bezoekers ge durende die week in New-York aan wezig zuilen zijn. DE DYNAMIET-GRAVIN. Een paar weken geleden werd door het kantongerecht Feidkirch een ele gant gekieede dame te Weenen ge bracht, die aan het grensstation Buchs was aangehouden, toen zij met den sneltrein uit Zwitserland de reis naar Oostenrijk wilde voortzetten. Haar aanhouding had plaats ge had, omdat men onder haar bagage antpioffingsmiddelein, dynamiet, be nevens patronen voor bommen ver borgen bad gevonden. In een hoofd kussen, dat opviel wegens zijn zwaar te, ontdekte men, na het te hebben losgetornd, een grijswitte, vezelachti- inassa, die bij nader onderzoek een gevaarlijke ontploffingsstof bleek te zijn. De vrouw van den etations- portier te Buchs visiteerde de elegan te reizigster hierop aan den lijve, en vond, Ln haar boezem verborgen, nog een groot aantal lontpatronen. De reiskoffer, van een dubbelen bo dem voorzien, bevatte nog een hoe veelheid dynamiet. De vreemdelinge noemde zich gra vin Suchorzowska, doch een ingesteld onderzoek wees uit, dat de gevaarlijke dame geen gravin was, maar een mevrouw Janika van Suchorzowska, eebtgenoote van een adellijken groot grondbezitter uit Godina, in Russisch Polen. De gearresteerde, die thans 34 jaair oud is, go Ld voor een der belang wekkendste verschijningen in haar Russisch geboorteland. Zij heeft het gymnasium bezocht, in wijsbegeerte en medicijnen gestu deerd, en werd reeds in haar meisjes jaren gekenmerkt als een aanhang ster van de emancipatie-beweging in Rusland. Tien jaren geleden huwde zij met dein rijken grondbezitter en papierfa brikant Von Suchorzowska. Uit het huwelijk, dat zeer gelukkig was, spro ten twee kinderen. Sedert ongeveer drie jaren nam mevrouw Von Su chorzowska weer zoo openlijk moge lijk deel aan de 'revolutionnaire bewe ging. Toen haar echtgenoot tot Doe- ma-afgevaardiigde werd gekozen, en zij haar actie, ondanks zijn protest, niet opgaf, gevoelde hij zich gecom promitteerd en ried hij zijn vrouw aan ,ten einde haar af te leiden, een. reis in bet buitenland te maken, om herstel te zoeken voor haar zenuwlij den. De „gravin" stemde toe, en reisde eerst naar München, waar zij zich als schilderes wilde bekwamen. Na eeni ge maanden verhuisde zij naar Pa rijs, waar zij in landgenootelijke kringen verkeerde, voornamelijk met uitgeweken revolutionnairen. Deze noemden haar steeds „gravin Suchor zowska", en hadden er den slag van, de rijke vrouw voor hun plannen te winnen. Vervolgens trok zij naair Zwitser land, van Genève werd zij met een geweldige zending ontploffingsmidde len, voldoende om een ge heele straat op te blazen, naar Rusland gezonden, om den voorraad aan vertrouwde „kameraden" te brengen: Bij deze ge legenheid werd zij in Buchs gearres teerd. De gerechtelijke artsen hebben nu hun rapport betreffende de gearres teerde openbaar gemaakt, waaruit blijkt, dat zij een buitengewoon ze nuwachtige en prikkelbare vrouw is, aan waanvoorstellingen en vervol gingswaanzin lijdt. Zij is zich haar handelingen niet bewust geweest en kon er niet aansprakelijk voor wor den gesteld. Op grond van dit rapport is daarop de strafrechterlijke instructie ge schorst, en de „dynamiet-gravin" uit de hechtenis ontslagen. ZEPPELIN EN DE DUITSCHE NATIONALE INSCHRIJVING. Graaf Zeppelin verantwoordt in de „Schwabische Merkur" het geld, dat door het Duitsche volk is ingezameld. De geheele opbrengst van de inzame ling heeft 6.096.555 M. bedragen. Hij deelt mede, hoe een deel van dit geld besteed is. Men is doende met het maken van inrichtingen, die den snel len aanbouw van luchtschepen moge lijk zullen maken. Verschillende on dernemingen, die een bevordering en opbeuring van den luchtscheepsbouw of de nuttigste toepassing van de luchtvaart beoogen, ontvangen den noodigen steun. Wetenschappelijke onderzoekingen op het gebied van de luchtvaart worden ingesteld. Zoo doende mag men hopen, dat Duitsch land voor langen tijd op het gebied van luchtscheepsbouw en luchtvaart aan de spits zal staan. Graaf Zeppelin besluit zijn verkla ring aldus: „Aiet inspanning van de mij nog overblijvende krachten om het Rjjk dit hooge doel nader te bren gen geloof ik het best uiting te ge ven aan de diepe dankbaarheid, wel ke mij jegens allen vervult, die mij met hunne gaven, eerbewijzen en on derscheiding hulp gebracht en vreug de verschaft hebben. De schoone uitkomst van de door -de volksinzameling mogelijk gemaak te ontwikkeling van mijne onderne ming zou echter zijn, indien alge meen erkend werd, welke heerlijke vruchten de eensgezinde geestdriftige samenwerking van de vorsten en het voLk, met achterstelling van alle bij zondere pogingen kan opleveren en indien dit inzicht den tot herhalen van zulk een eenparige offervaardige aaneensluiting mocht aansporen, zoo dikwijls het een zaak, die voor het weizijn en de eer van het vaderland van belang is, betreft. SPIONNAGE. De New-York Herald verneemt uit Jokohama, dat een Chineesch kadet, die in Japan zijn militaire opleiding ontving aan het militaire station te Mamazawa, in hechtenis is genomen wegens ontvreemding van geheime militaire documenten, betrekking hebbende op de Japansche mobilisatie Ln tijd van oorlog. Die documenten waren onder be rusting van de autoriteiten van het 35e regiment van de 9e infanterie-di- visie. De dief der bescheiden had die eerst begraven, ergens in de nabij heid der stad. Later verstopte hij ze in de kazerne, waar ze werden gevon den. DE ZAAK-AZEF. Het onderzoek tegen den directeur van politie Lopoesjin, in verband met de zaak-Azef, is afgeloopen. Volgens den Petereburgschetn be richtgever van het „Berl. Tageblatt" blijkt uit dit onderzoek ten volle, dat minister Stolypin Lopoesjin alleen in hechtenis Liet nemen, om in de zaak- Azef een troef in handen te hebben. De beschuldiging wegens landver raad kan slechts worden gehand haafd, indien Lopoesjin voor den Se naat wordt terechtgesteld, waartoe Stolypin op den minister van justitie pressie zou moeten oefenen. Naar Russisch recht behoort Lopoesjin, ais ontslagen ambtenaar, terecht te staan voor de districtsi'echtbank, die hem alleen maar kan vervolgen wegens schending van vroegere dienstgehei- men, gepleegd na zijn ontslag. Dan loopt echter het strenge optreden van Stolypin tegen den beschuldigde op niets uit. Uit het onderzoek moeten drie pun ten naar voren worden gebracht: In November van het vorig jaar drongen 's avonds laat drie leden van het centraal-comrté van de revolutio naire socialisten de particuliere wo ning van Lopoesjin binnen, zetten hem een revolver op de bonst en eisch- ten een duidelijk schriftelijk, met be wijzen gestaafd antwoord op de vraag, of Azef een agent van de ge heime politie was. Aldus gedwongen, gaf Lopoesjin de verlangde ophelde ring. Van bet tweede punt, dat Lopoesjin J'deelgenomen zou hebben aan de revo- I lutionaire congressen te Parijs en te j Landen, blijft slechts over dat hij in- derdaad tijdens deze congressen in die plaatsen vertoefd heeft, maar daair niet meer dan drie of vier revolution nairen heeft gesproken. Daaruit blijkt toch geenszins, dat hij behoorde tot een revolutionnaLr genootschap, zelfs niet, al geeft Lopoesjin toe, dat hij met verschillende leden van het revo- Iutionnair comité heeft beraadslaagd. Velen van deze leden waren vroeger geheime agenten van Lopoesjin ge weest, zelfs de groote Gerschuni, die te Parijs met zooveel staatsie werd begraven. Het derde punt van de aanklacht, dat Lopoesjin, toen hij niet meer di recteur van politie was, zich persoon' lijk heeft begeven naar het redactie bureau van de revolutionnaire „By- loe" en daar zekere stukken heeft aan geboden, die uit het geheime archief van zijn departement waren ont vreemd, vormt op zichzelf nog niet het misdrijf van landveuraad. Stolypin's optreden tegen Lopoesjin berust hoofdzakelijk op de overleve ring van Azef aan het revolutionnaire comité, maar Ls het vrij zeker dat Lo poesjin geenszins de eerste i6 ge weest, die de aandacht van dit comi té op Azef heeft gevestigd. Het „Berl. Tageblatt' meent te weten, dat Azef venraden werd door een ambtenaar van het politie-departement, die hem zijn salaris van 7000 roebel en de ver goeding van zijn reiskosten -misgun de. Wie deze ambtenaar is, staat nog niet vast, maar zeker is, dat niet meer dan drie personen aan het ver raad schuldig kunnen zijn Maar Sto lypin zal zich wel wachten den wa ren schuldige te doen vatten, daar hij Lopoesjin als zondebok noodig beeft. Het blad verwacht daarom, dat de minister alles zal aanwenden, om te werken, dat Lopoesjin als landverra der voor den Senaat zal worden te rechtgesteld. Dan alleen kan hij zich de eer verwerven, dat hij een voor beeld heeft gesteld. Leger en Vloot INLIJVING VAN LOTELINGEN. Blijkens een door den Minister van Binnenlandse ha Zaken aan de Com missarissen der Koningin gerichte circulaire ia de vraag gerezen, in hoeverre de aanwijzing van de man schappen, die krachtens hel door hen getrokken nummer voor korte oefe ning z'in bestemd, nog verandering kan ondergaan, indien vóór hun in lijving aanvulling moet plaats heb ben van plaatsen, door afkeuring van lotellngen bij de Maart-ploeg opengevallen. Iiet is den minister, na overleg met zijn ambtgenoot van Oorlog, voor gekomen, dat dergelijke verandering vele practische bezwaren met zich zou medebrengen en ook niet zou kunnen geacht worden eene juiste toepassing van de wet te zijn. De minister heeft daarom de Com missarissen der Koningin uitgenoo- dftgd om, nadat de beslemming der verschillende lotelingen is vastgesteld op die bestemming geen inbreuk meer te doen maken, zoodat dus de, u»t hoofde van het door hen getrokken nummer, eenmaal voor korte oefening bestemde manschappen, niet alsnog kunnen worden toegevoegd aan de September-ploeg en dientengevolge ook niet voor volledige oefening wor den bestemd. IN DEN WINKEL. Klant. Bent u er zeker van, dat dit taschje van krokodillenleer is? Winkelier. O ja, absoluut zeker, ik heb t beest zelf geschoten. Klant. Maar hoe komt die don kere vlek op t leer Winkelier. Op die plek zal het beest neergekomen zijn, toen het uit den boom viel. MOEILIJK TE VATTEN. Ach, dokter, ik ben altijd zoo ziek, dat ik vrees, dat, als ik werke lijk ziek wordt, ik het niet eens be merken. zal. ZONDAGSRUST. Chef. Je was gisteren niet op 't kantoor, meneer 1 Commies. Ik was ziek, meneer de chef. Chef. Ziek od een werkdag. Commies. Ja. meneer I Chef. Maar wat voer je Zondags dan uil. N LASTIG GEVAL. Advocaat (om advies voor een scheidingsprocedure gevraagd). Wat is uw man Dame. Levensverzekeringsagent. Advocaat. Ja. zoo een zuil u moeilijk kwijt kunnen worden. STEEDS MUZIKAAL. Bezoeker. Woont hier de heer Pieterse Musicus. Neen, die woont één octaaf hooger 1 AL TE LETTERLIJK. Hij. Waarom schudt je dat kind zoo vreerelijk heen en weer Zij. Ik zal het aanstonds zijn drankje ingeven en nu lees ik. dat er op staatVoor het gebruik flink schudden. NIET OVERBODIG. Heer (een havana aanstekend, tot zijn pas genomen knecht). Rook je ook, Jan Knecht (glimlachend). Zeker, mijnheer I Heer. Zoo, dan zal ik deze soort maar wegsluiten 1 EEN PASSENDE PARTIJ. Tachtig kilo weegt u Prachtig! Jongens, wat zou dat er goed bij passen. Hoe zoo Ja, weet u, ik met m'n vrouw, m*n schoonmoeder, m'n zes jongens en miin vier dochters wegen tezamen 920 kilo. Als u nou een van m'n doch ters trouwde, dan was de familie juist een ton zwaar J Kerk en School R.-KATH. KERK. De Vicaris-Generaal van het biwtoro van Haarlem heeft benoemd tot ka pelaan te Den Helder A H. Buhrs; tot kapelaan te Amsterdam (H Vui- ceritius Paulo), L. J. J. SmeeLetot kapelaan te 's-Gravenhage i.H Ag nes) C. Brouwers; tot kapelaan der St llubertuskapel te Amsterdam. P. J M J. van de Pavoordttot kape laan te Oudorp B. van Leeuwen. kapelaan was te Zwaag tol kapelaa» te Middelhui g eu levens tot vicaris te Veere J. Ai. li. Speurman tol kape laan te Casu'icum A. P. C. hon-ju, the kapelaan was te Dieinen u»i Ka pelaan te 's-oravenhage (H. Jozef J A. Ruho tot kapelaan te Leiden L. Vr. Hemelvaart/ J. H. bers- boom, en u>l kapelaan te Poeldijk J. P. J. Kok, «lte assistent was te Am- Sterdam (H.H. Petrus en Paulusj. NED. HERVORMDE KERK. Aangenomen het beroep te lialhein door ds. R. A. C. Frijling te Appinge- datu. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Amsterdam, 19 April. J. G. de Grooi, niagazijnknecht bij de gemeen telijke gasfabrieken, aldaar. Rechter commissaris mr. 1. H. Hij manscu rator inr. J. A. do Visser. Ant. van Haerenborg, muziek handelaar aldaar. Rechter-conimis-a- ris mr. I II. Hijmans curator mr P. Groote. D. C. Tervoort, echtgenoote van P. Flierboom, winkelierster in enit- terswaren, aldaar. Rechter-commis- arb mr. 1. H. Hijmans; curator mej. mr. R. H. de Boer. Advertentiën Op onderstaande prijzen gevallen: 8 881 4 382 22 391 23 394 24 395 25 399 28 409 29 412 32 417 37 420 44 421 54 422 63 424 66 425 70 430 öO 436 82 437 86 438 87 442 96 444 99 448 102 451 103 454 108 463 119 466 120 478 122 485 123 488 128 494 129 500 132 505 135 5L5 140 523 l-»3 527 152 536 159 539 160 543 166 5iö 167 504 169 559 181 563 186 577 190 590 774 1216 786 1217 788 1220 793 1222 794 1229 796 1232 799 J239 813 1240 814 1243 816 1246 817 1253 821 1255 827 1257 830 1267 839 1269 840 1271 842 1273 848 2278 851 1279 852 1284 864 lï86 886 1290 889 1294 892 1295 894 ldül 896 1805 921 1306 933 13 U 934 13:4 936 IJl? 937 ld20 942 1327 945 1329 946 1334 960 1336 964 1355 968 1357 975 1360 977 1363 984 13(i4 985 136/ 991 1-68 997 1374 191 591 1002 1375 192 594 10U5 1380 194 596 1008 13'2 199 602 1012 1385 201 607 1013 13«7 203 612 1028 13»9 204 613 1U29 1395 211 628 1036 1397 219 633 1038 HOI !26 630 1040 1407 228 651 1041 1408 230 654 1045 14ll 235 656 1047 1424 237 658 1052 1428 240 667 1053 1435 241 668 1054 1408 244 669 1056 1439 247 677 1057 1443 251 678 1' 58 1445 252 679 1077 1450 264 680 10&9 1455 265 682 1104 1458 •267 685 1109 14 65 269 686 Uil 1468 274 689 1115 1483 276 691 1116 1493 282 694 1117 1494 286 696 1118 1495 296 698 U19 1500 304 699 1128 I5ü2 300 702 1144 1505 308 707 1150 1510 313 710 1161 1520 316 714 1164 1528 317 717 liÖÖ 1550 32'2 722 U67 1542 332 727 1168 1543 336 736 1175 154? 350 739 1183 1558 361 741 1186 1564 1863 750 1190 1565 1367 755 1194 1508 .372 765 1302 1569 374 768 1206 1571 1877 769 1210 1573 1878 778 1215 1677 nummers zijn 1579 1996 2-1.12 1584 2U12 24.11 ..585 21116 2484 .592 2020 24 7 1698 2o24 2451 10U0 2026 2452 1604 2021 2454 1602 2040 2469 1604 2048 2171 1615 2044 -2472 1618 2052 2474 1621 2061 2478 1681 2u62 2479 1622 2069 24-5 1623 2082 2486 1624 2086 24-7 1650 2087 2488 1664 2088 2430 1655 2092 2491 1660 2096 2436 1664 2098 2497 1669 2099 2501 '674 2108 ->509 16i,6 2148 2511 1690 2114 2512 1692 2116 2517 1696 2118 2525 1699 2119 25)1 1701 2124 2528 1727 2126 2559 1721 2120 2560 1740 2136 2567 1743 2 [39 2570 1744 2148 2579 1746 2150 2562 1748 2157 2589 1753 2159 2594 1754 2163 -2614 1763 2166 2628 1765 2168 2-147 1770 2192 2660 1774 2200 267.4 1775 2204 2662 1778 2208 2666 I7S2 2213 2678 17,6 2221 2685 1797 2222 2691 1504 2233 26 -2 1607 2237 -269* 1809 2240 27"2 1812 2-45 2713 1613 2247 2712 1623 2248 2'62 1626 229-1 2767 1887 2251 27c'8 1640 2254 2770 1844 2255 2773 1647 2256 2785 1857 2266 2798 lfc63 2269 2-01 Ib70 2-286 2S05 1900 '2287 2806 1907 2290 2819 1908 2294 2632 1910 '2301 2653 l9lJ 2324 2864 1917 2327 2867 1925 2328 2885 1926 2336 2887 1927 2338 289» 1928 2351 2897 1929 2353 2906 1930 2354 2334 19 6 2S56 2842 1938 2359 2946 1940 '2.105 2918 1941 2370 2948 1943 2375 2951 1949 2369 2952 1958 2393 *2960 i960 2395 2960 1964 2403 2981 1935 2404 29S7 1971 2110 2989 1977 2111 2991 1981 2415 2998 19S2 2418 2999 1984 2422 1987 2428

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 7