KEIJSER'S Scbosnsnmagaztln, Binnenland Rechtszaken Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 22 April 1909. Hoogste barometerstand 770.1 m.M. te Haparanda (Oos«tkuat Zweden) laagste 737.6 m.M., te Valentia (Zuid kust Ierland). Verwachting tot den avond van ES April Wind Zwakke tot matigen Zuid- Oostelijken tot Zuidelijken wind. Gesteldheid yan de luchtgedeelte lijk bewolkt, waarschijnlijk droog .weer. Temperatuuriete warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 758 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 762 m.M. ïhermometerstand te Haarlem. Donderdag 22 April Jloogste gisteren 9 uur F. 48 Laagste hedennacht F. 42 Hoogste heden tot 2 uur F. 59 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 80 Ct». per regel. i 32 Lange Voorstraat aoek in dei» naak duidelijk aan den dag treedt het groote belang voor de scheepvaart, om zich van bovenge noemde zaken op de hoogte te stellen, neemt ondergeteekende de vrijheid, Uwer Excellentie te verzoeken, het daarheen te willen leiden, dat de storm waar schuwingsseinen alsmede de te verwachten weersgesteldheid te IJmuiden op de zeesluizen ter open bare kennis zullen worden gebracht. TWEEDE KAMER VERKIEZINGEN. Door de Centrale Vrijzinnige Kies- Vereeniging voor Beverwijk en om streken zijn uit 17 voorloopige candi daten de vier volgende heeren op liet grostal geplaatst ,die zich bereid ver klaard hebben een eventueele camdl- j ilatuur te aanvaarden Mr. J. J. Belinfante, 's-Gravenhage. Mr. M. L. Rodenburg,, 's-Graven hage. Dr. A. Schuckink Kool, Beverwijk, en Mr. Dr. J. H. W. Ch. ter SpiJJ. Maandagavond a. s. zal door de Vrijz. Dem. Kiesvereoniging te IJmui den uit deze vier definitief een candL daat gesteld worden en Dinsdagavond -v e. te Beverwijk. Door de Katholieken is het aftre dend lid, de heer W. Passtoors, ge steld. De heer W. Droog (R.-K.) van Haarlem, heeft zich teruggetrokken. Woensdagmiddag vertrok van IJ muiden naar Londen het ss. Paling, handel'' WK 69. Dit schip is bestemd om gedurende de zomermaanden de paling, gevangen door de Friesch© palingschuitenover te nemen bij den ingang van de Engelscbe rivie ren, om ze verder op te voeren, waar toe het van bijzondere buna en wa- terververschingsmachines is voor. zien. In den zomer sterft door het slechte rivierwater de paling in de buns der schuitendes winters niet dan brengen de schuiten zelve de pa ling de rivieren op. De proef met het. stoomschip verleden jaar genomen is goed geslaagd, al zullen een volgend fceizoen enkele verbeteringen moeten worden aangebracht. Van de 15 Frie- 6che palingschuiten varen er <LLt sei zoen slechts 9. ZANDVOORT. Voor eenige inwendige verbouwin gen in Ons Huis, gebouw voor Chris telijke en maatschappelijke belangen is bij onderhandsche aanbesteding in geschreven door de hoeren L. ten Broeke, voor f1320, Siegers en Koper .voor f1282 en O. Schrikkeraa en F. Zwaan voor f1183. Het werk is aan den Laagsten inschrijver gegund. De vergunning tot den verkoop van eterken drank in het klein in perceel no. 4 aan het Kerkplein, staande ten name van wijlen den heer Jb. Koning, is door B. en W. thans verleend aan do wed. Jb. Koning, en zulks overeen komstig art. 55 b der Drankwet. Woensdagavond was het feest voor den heer M. Weber, meesterknecht bij den heer E. H. Brok meier. Om 8 uur kwam hij met zijn vrouw in de botte larij, die geheel versierd was en vond daar zijn patroon met huisge zin, overige knechts en vele belang stellenden. Door eerstgenoemde werd hij van harte geluk gewenscht met dezen dag en hem een tafel-met zes stoelen aangebodenvan liet perso neel ontving hij een prachtige hang lamp en van vele belangstellenden grootere en kleinere cadeaux. De muziekkapel Paul Kruger, waar. yan hij penningmeester is, verhoogde de feestvreugde door eenige muziek nummers te geven en bood hem ook ©en herinnering aan dezen dag aan. HOFBERICHTEN. Men schrijft uit Den Haag aan de Tel. Langer dan gewoonlijk vertoefde JL M. de Koningin gisteren tusschen even vóór ftwaalven en ruim halfeen in den Koninklijken tuin. H. M. werd eenigen tijd vergezeld door den com missaris der Koningin, mr. J. G. Patijn, waarmede zij zich geruimen tijd onderhield. Toe>n de Koningin bij de stallen wag gekomen, was daar Prins Hendrik met het paard, Hem door Haar op zijn verjaardag ge schonken. Het paard werd door H. M in oogenschouw genomen, tvaarnade Prins zijn ros besteeg en weer in de stallen terugkeerde. TWEEDE KAMER. VERKIEZINGEN. In de- algemeen» vergadering van de Kiesvereeniglng „Vooruitgang" te Rotterdam, ter bespreking van Kamer candidaten, werd besloten In district I uit te noodigen voor een candida- tuur den heer G. J. de Jongh, direc teur der gemeentewerken, als tegen- candidaat der Kiesvereeniging „Rot terdam", die den heer Goeman Bor- gesius stelde. In de districten II, III en IV zul len gesteld warden de hoeren De Klerk, Verhey en Plate, terwijl in district V nog overleg gepleegd zal worden omtrent de beide candidaten der vrijzinnigen, de hoeren Van Raalte en Van Aalten. Letteren en Kunst JAN BUDERMAN. Een commissie, bestaande uit de hoeren S. J. W. van Buuren, voor zitter, S. van Lier Ez., secretaris- penningmeester (Nassaukade 358 Am sterdam), Louis Bouwmeester, J. II. Homeyer, A. C. Kreeft, Mr. L. H. J. Lamberts Hurrelbrinck, A. Rey- dlng, Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, J. Sequeira, Mr. Dr. C. A. Vaillant en S. J. Bouberg Wilson, doet een op roep aan de vrienden van Jan Buder- man om hem op 29 April bij zijn veer tigjarige ambtsvervulling een bewijs van buide aan te bieden. „De heer Buderman" heet het In de rondgezonden circulaire „zag zijn tooneel-loopbaan niet altijd met rozen bestrooid. Hij heeft niet alleen de genoegens van het zwervend kun stenaarsleven loeren kennen, doch ook meermalen de keerzijde moeten aan schouwen. Hij was directeur van den Artis-schouwburg wie heeft het ge. zeischap onder Kreeft en Buderman niet gekend? daarna directeur van het Operettengezelschap in den Hol lands ohen Schouwburg onder dezelf de directie. Buderman is verbonden geweest als tooneelspeler bij Albregt en van Ollefen, Le Gras, van Zuylen en Haspels, bij Roos, directeur van den Tivolischouwburg in de Nes, bij het Ned er landsch Toon eel te Gent, bij Frank, en heeft Louis Bouwmeester vergezeld naar Nederl.-Indië. „Buderman behoort tot de weinige tooneelspelers, die bij de geheel© too- neei-wereid geliefd zijn. liij heeft nu eenmaal het vertrouwen van de con fraters, en geen wonder, hij heeft steeds voor anderen veel over gehad. Nu is de beurt eens aan hèm. Nu gaat hij feestvieren, zijn veertigjarig jubileum. „Menige komische figuur in operet te en blijspel, menige vaderrol van be- teekenis, vond in Buderman een nauwgezet en succesvol vertolker zijn creaties muntten steeds uit door groote natuurlijkheid, want Jan Bu derman speelt met overtuiging. Men gelooft aan de karakters, die hij uit beeldt, te meer daar hij zich steeds weet te hoeden voor overdrijving." DE INTERNATIONALE KAATS- COURANT. We ontvangen het eerste nummer van bovenstaand blad. In haar voor woord zegt de redactie o.a.: Voor den lezer, wien het kaatsspel nog een on bekend iets is, voor hem is dit blad eigenlijk geschreven. Wij hopen dan ook dat het hem moge opwekken de kaatskamp op 20 Mei te Sneek te gaan zien. De inleiding eindigt met een geestdriftigen uitroep: Leve liet kaatsspell Dit eerste nummer geeft tal van portretten van bekende kaat sers en een verhaaltje, In 't Friesch geschreven.: HET Z.-A. TOONEEL. De heer E. F. Maas te Johannes burg meldt aan De Volksstem dat al daar is opgericht de maatschappij ,,Het Z.-Afr. Tooneel", met een aan- deelen-kapitaal van 1200 pd. st., waar van 800 anderen a 1 pd. st. elk voor opname beschikbaar zijn. Voorloopi ge directeuren zijn de heeren dr. Krause, L. W. V., F. Burger, M. A. Begemann, H. G. van der Hoven en F. J. Wepeiuar. 't Prospectus zegt: „De Mij. wordt gevormd met liet doel, inter alia: om een Arrikaansch- Ilollandsch Theater-Gezelschap te vestigen, dat in Zuid-Afrika zal rond reizen en dat al haar tijd en energie zal wijden aan de opbouwiing en ont wikkeling van een Nationaal Afri- kaansch-Holiandsch Dramatisch Too neel, en de bezigheid te drijven van Tooneelgezelsehap-eigenaars in al haar takken; om het gebruik van de „Taal" aan te moedigen en voor te staan door Tooneelstukken op te voe ren in die taal: om schrijvers aan te moedigen en te steunen in hun po gingen om een Nationale Afrikaansch Hollandse!» Literatuur tot stand te brengen." INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. „Pak ine mee" blijft haar program ma getrouw. Steeds veel Interessants: No. 3 geeft.: Het derde oog van Siwah door Koert van Reeden. Voogdij over den minderjarigen koning. Het Noord-Hollandsch huldeblijk. Prins Hendrik der Nederlanden. Drie kunstenaars door Bernard Can ter. Haagsch straatleven. De kracht van mijn wil. Jin Jitsu, Ja- pansch worstelen. Femina. Uit de Kinderwereld. -? Nachtcafé etc. Jvmtitia. «g „Eigen Haard" geeft deze week: De groote voetbalwedstrijd. Pilsner „Urquell". Tweestrijd door M. Ro- deléDe Negri Redjangsch offer feest door August van Balgooy. Zo meravond door Annie K. Amster damse!» Torens door J. A. Doesburg Lanmooy. Een vorstelijk geschenk. DeLi-schetsen. Versclieidenheid. Kort Nieuws. Siosynski, de moordenaar van den stadhouder van Gallicië, graaf Poto- cki, is door de gezworenen-rechtbank te Lemberg opnieuw ter dood veroor deeld. Na t vonnis begaf zich een groep jong-Roetheensche studenten naar 't paleis van den stadhouder om daar een betooging te houden. De politie joeg hen echter uiteen, waarop zij naar het gebouw van de rechtbank trokken en daar een ruit inwierpen. De politie moest de rumoerige betoo- gers herhaaldelijk uiteendrijven en nam 4 hunner gevangen. Een aantal politie-agenten werden door steen worpen gewond. Het Russische departement van oorlog heeft te Parijs een bestuurba ren luchtballon besteld, van het type dter République. Hij zal ongeveer 300.000 fr. kosten. Omtrent de inhechtenisneming der negen Japansche parlementsleden, wordt thans uit Tokio het volgende geseind: Japansche financiers hadden oen suikerraffinaderij met een kapi taal van 2.500.000 yen gesticht. Deze zaak ging fout en de pogingen om geld voor de zaak in Europa te vinden bleven vruchteloos. De raad van be heer deed nu het voorstel om de maatschappij door den staat te doen aankoopen voor de bescheiden som van 6.500.000 yen. Men heeft kunnen vaststellen, dat ten minste negen afgevaardigdenvoor f 2500 tot 50.000 hun stem verkocht hebben. Die negen zijn In hechtenis genomen. De nasporingen om te weten te ko men of nog meer parlementsleden bij deze zaak betrokken zijj\ worden ijverig voortgezet Te New York is bericht ontvangen, dat te Konstantinopel kolonel G. N. McKaine, een in Amerika bekend schrijver, is gevangen genomen onder verdenking een spion te zijn. Vermoe delijk heeft hij er gefotografeerd. Bij zijn verhoor heeft Lemoine, de diamantmaker, er zich op verhoo- vaardigd, dat hij zich volstrekt niet verborgen heeft gehouden, sinds hij te Parijs was teruggekeerd, en dat hij zich openlijk vertoond heeft in eenige muziekanrichtingen van Montmartre. Op een dier feestavoaidjes kreeg Mj woorden met den direoteur van zulk een inrichting en werd door de politie naar het bureau gebracht om inlich tingen te geven. Na hieraan voldaan te hebben en natuurlijk een valschen naam opge geven te hebben, kon hij ongemoeid verder zijns weegs gaanl EEN AUTOMOBIELTOCHT. H. M. R., 29 jaar, hotelhouder te 's-Gravenhage, had met eenige zijner vrienden besloten van den 24sten Fe bruari een vroolijken dag te maken. Met de automobiel waren zij er op uit getogen en tegen 't vallen van avond in de meest opgeruimde stemming aangeland in het café van Van den Berg te Ovèrschie. De chauffeur, die op de automobiel had te passen, kon der verleiding geen weerstand bieden om ook eens een kijkje te nemen in het café. Dat hij den motor toen niet afzette, was voor don veldwachter 'n geldige reden om proces-verbaal op te maken. Men mag dan toch éen au tomobiel niet onbeheerd laten staan. Het was echter geenszins naar den zin van den feestvierenden H. M. R.: een proces-verbaal op zulk een vreug dedag. Daarom werden door hem de aanwezige en buitenstaande Over- schiesche inwoners uitgenoodigd om voor zijn rekening een glaasje bier ie drinken en een sigaartje te rooken. Toen H. M. R. echter de rekening kreeg, groot 15.40, probeerde hij ei st voor 5 later voor 10 of te komen, maar de kas iele in bleef stand vastig in zijnen eisch. Toen ten slot te de getracteerden de zijde van den waard kozen sloeg R. een flescb aan gruzelementen en gooide eenige gla zen kapot. Eenmaal buitengekomen, trachtte hij met zijn auto weg te ko men, wat niet gelukte. De rijksveld wachter Tilman kwam er tusschen, introduceerde zich met de uitdruk king „rijkspolitie" doch H. M. R. (die beweerde niet geweten te hebben dat het een rijkspolitieman was), zou vol gens verschillend© getuigenverklarin gen, onder den uitroep: „Wat, rijks politie!", Tilman tegen den grond heb ben geworpen. Hij was ten slotte aan gekomen in liet arrestantenlokaal, het voortdurend met Tilman aan den stok hebbend. Beklaagde hoorde he den tegen zich twee maanden gevan genisstraf eischen. Onder protest tegen de wijze van ar restatie, deelde beklaagde bereids me de, dat hij zou appellee ren. DOOR SCHULD DOEN ONTSTAAN VAN GEVAAR. Ter terechtzitting der arrond.- rechtbank te Maastricht werd behan deld de z&ak van J. H. Beger». 27 Jaar, wisselwachtecr, wonende te Sittard, die door zijn verregaande onacht zaamheid en zorgeloosheid een bot sing veroorzaakte tusschen een per sonentrein en een rangeerend trein de©! van een goederentrein, waar door, dank zij de tegenwoordigheid van geest van den machinist, slechts materieel© schade is veroorzuakt. Zeven getuigen A charge werden ge hoord, waaronder een der ingenieurs van de Mij. tot Expl. van S.S., Idema Greidanus, die het pro ces-verbaal had opgemaakt. De ambtenaar van het O. M., mr. Hoyer, de ten laste gelegde feiten als bovenvermeld, bewezen achtende, eischte drie maanden gevangenis straf. sport eo Wedstrijdea DOOR AFRIKA VAN OOST NAAR WEST. We hebben indertijd een en ander medegedeeld van den Duitschen luite nant Graetz, die petr auto van Oost naar West-Afrika tracht te reizen en de vele moeilijkheden door hem op dezen tocht reeds ondervonden. Thans is Graetz te Godabis aangeko men, nadat hij voor de Kalapari- woestijn niet minder dan 62 dagen noodig had gehad. Wegens gebrek aan benzine moest soms de auto door ossen worden getrokken. LUCHTSCHEEPVAART. Een prijs van 5000 frs. is in Frank rijk uitgeloofd voor een ontwerp voor het beste bestuurbare luchtschip dat als luchtkruisar dienst kan doen. Het luchtschip moet 90 M. lang en 20 M. hoog zijn, de doorsnede van den ballon moet 13 M. bedragen. Verdere vereischten zijn dat het 50 K.M. per uur kan afleggen, 15 uur in de lucht hlijven en een hoogte van 2000 M. kan bereiken, terwijl de in houd niet meer dan 6500 kub. M. mag zijn. Binnen 4 maanden moeten de ontwerpen ingeleverd zijn. Het Duitsche legerbestuur neemt te genwoordig proeven met 3 soorten bommen, welke uit luchtschepen ge worpen moeten worden. Deze bom men zullen nesp. moeten dienen om gebouwen, sohepen, enz. te varnde- in brand te schieten en om de bevolking van forten en steden te be dwelmen. Gemengd Nieuws DE STAKING TE MAZAMET IN FRANKRIJK. Een der groote fabrieken is des nachts in vlammen opgegaan, niette genstaande de krachtige pogingen van gendarmen en soldaten, om de vlammen meester te worden. Men wijt hej onheil aan kwaadwil ligheid, daar vlak bij het terrein van de fabriek een fiesch petroleum ös ge vonden, en ook wijl een aantal ba len wol, welke op een wagen bij het gebouw lagen en gedeeltelijk gered zijn, gedrenkt waren in benzine en petroleum. Opmerkelijk is, dat in de ze fabriek 6teeds werd doorgewerkt met voltallig personeel. Deze laffe daad heeft in de streek groote opgewondenheid verwekt. De Kamer van Koophandel heeft een spoedvergadering belegd, waarin krachtig verzet werd aan ge teekend te gen de voortdurende belemmering van den arbeid een deputatie werd be noemd, om bij de overhead aan te dringen op betere en doelmatiger be scherming. Laatste Berichten OUD-HAARLEM. Ofschoon het nog twee maanden duurt voor de tentoonstelling in de Bron geopend wordt, hebben de be heerders van het Brongebouw, de hee ren Van Gasteren en Cliabot, het al zeer druk rnet de voorbereidingen. Reeds thans zijn veel aanvragen om tentoonstellingsruimte ingekomen. De onderneming belooft dan ook te zullen welslagen. Ben van de aardigste punten van het Brongebouw zal in die dagen zijn Oud-Haarlem in het Park. We hebben daarover al 't een en ander meege deeld. doch vanmorgen waren we in de gelegenheid om het plan der oude veste eens te bezien, zooals de heer J. Benncke, te Amsterdam, dat uit pa pier in model-vonn heeft opgebouwd. De lieer Benncke, die een leerling is van Jan Maandag beeft heel aardig gebruik gemaakt van de mooie, oude gebouwen, die nog in Haarlem staan. Deze zulien in het Bron-park worden nagebootst Ook in ontwerp is het oude stedeke aardig om te bezien, 't Is er een ge wirwar van mooie geveltjes, van schilderachtige luifels en leuke onder deurtjes, van veel-ruitige vensters en grappig-doende luikjes, van nette stoepjes en van al wat er maar op merkenswaardigs is aan een oud- Hollandsch huiske. En al die poppen- woninkjes 't zijn er wed een dertig worden door den heer J. A. Fern- hout, te Amsterdam, den aannemer, in 't groot neergezet in het Park. De ge bouwtjes warden flink van afmetin gen. We maten er een, dat 7 1/2 M. hoog zal worden. Daar de teartoon stelling van tamelijk langen duur zal zijn zij duurt van 19 Juni tot en met 11 Juli en men derhalve met weerswisselingen rnoet rekenen, wor den de oud-Haarlemsche huizen niet opgetrokken in papier en lin nen, maai' in hout mei papier-stuck, gedekt door asfalt. De beschildering geschiedt niet met water- maar met olieverf. De gebouwtjes, die in 't rond langs het Kek van het park komen, worden van achteren geheel dichtgemaakt. Men komt den tuin binnen door een nabootsing van de mooie Houtpoort door een kleiner poortje betreedt men ^43» .OudrHaarlem. Recht* kan men in liet „Wapen van Haerlem", het gemeentehuis, poirtersbrieven beko men. De pointers end© poirteressen wandelen dan langs een reeks win kelneringen, waar tal van Haarlem- sche firma's haar bedrijf zullen uit oefenen naar het oude Weeshuis verder brengt hun tocht hen, aan de achterzijde van den tuin tegenover de veranda van de Bron bij de Vleesch- hal en het „Vischhuisje". Nog meer Groote Markt ziet men dan aan de volgende zijde van het terrein, waar een nabootsing van Hoofdwacht prijkt. In den tuin zelf komen nog eenige kramen enz., terwijl het groote gras veld bestemd is, om daarop de zang-, muziek- en gymnastiek-, e. a. wed strijden te doen houden. DOOPSGEZINDE SCHOOL. Een bericht over uitbreiding van deze school in een der andere couran ten is minder juist. Vooreerst is nog niets besloten en zijn het dus slechts plannen. Bovendien behoeft het huis naast de school op 't Heiligland niet aangekocht te worden, n.oar is reeds eigendom der stichting. En eindelijk heeft de vergrooting niet ten doel, meer leerlingen op te nemen, maar het geheel der school zelf te verbete ren en er o.a. een slöjd-lokaal aan toe te voegen. AFSCHEID GENERAAL NEETESON Hedenmiddag vertrok met den trein van 12.57, generaol-majoar Neeteson naar Den Haag: Op het perron was liet geheele officierencorps alsook mr. A. W. Thöne, auditeur-militair, aan wezig. Door het dochtertje van Baron van Ittersum, werd namens het Offi cierencorps aan mevrouw Neeteson fraaie bouquet aangeboden. De majoor nam van allen met een handdruk hartelijk afscheid. R. K. Post-en Telegraaf be ambten. In het „Centrum" vinden we een verslag van een bijeenkomst van vier vereenigiingen van R.-K. post- en te- legraafbeambten, te Haarlem gehou den, om te komen tot oprichting van Diocesanenbond in het Bisdom Haarlem. Na eenige bespreking werd tot op richting van den Bond besloten. Als bestuursleden werden gekozen de heeren Dotunars te 's-Gravenhage, Frankhuyzen te Rotterdam, Kalle te Haarlem, Drieman te Amsterdam, en Lansman te Amsterdam. De heer Frankhuyzen werd tot voorzitter aangewezende andere functies zullen onderling verdeeld worden. De zetel van «ten bond zal te Rot terdam zijn. Geld- en Effectenhandel Alhier werd gisteren opgericht een vereent ging voor den Haarlemschen Geld- en Effectenhandel welke ver- eeniigtng ten doel heeft, de beharti ging der belangen van den gelei- en effectenhandel, en wat daarmede in verband staat, in het bijzonder van dien te Haarlem. De Vereeiïiging zal zijn eene afdee- ling van den Bond voor den Geld-en Effectenhandel in de Provincie. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. de Clercq (Haarlemsche Bankvereeniglng), A.H. Broos (Brink man Co.), Jb. Fontein (Guepin Van der Vlugt), N. Levenkamp (Hol landsche Crediet- en Deposito Bank), en M. Lugt (Lugt Van Citters). Gemeenteraad. Het was sinds lang bekend, dat de heeren Sneltjes en Loomeijer bij het eindigen van hun mandaat in 1909 geen vernieuwing daarvan wensch- ten. Nu de tijd der verkiezingen na dert, vestigen wij daarop de aan dacht. Met leedwezen, want de beide Raadsleden zijn him zetel waard ge weest Samen hebben zij o. a. gestre den voor gaslevering in eigen be heer. Naderhand zullen wij op beider arbeid in den Raad nader terugko men, voorloopig willen wij zeggen, dat hun besluit, hoewel het geëerbie digd dient te worden, ons van harte leed doet. In October van dit Jaar zou de heer Sneltjes zijn 25-jarig jubileum als Raadslid hebben kunnen herdenken. Naar Concours. De gemengde zangvereeniging Din- dua, di'r. de heeT H. Berghuis, besloot op haar laatst gehouden vergadering deel te nemen aan den nationalen zangwedstrijd voor mannen- en ge mengde koren, die gehouden wordt te Zaandam, in Juli a.s. Het koor zal uitkomen in de le afdeel Lng. G a v. V o o r w. Een ceintuur rnet gesp, bij J. Bou- huizen, Prinsenbolwerk 48. Een stuk kinderspeelgoed, bij J. Boogaard, Spaarnwouderstraat 24. Een plumeau, bij C. Sehebbelie, Duvenvoordestraat 74. Een paardendeken, bij S. v. <L Lande, K. Zijlstraat 12 E. Een zweep, bij T. Franken, Am- sterdamstiaat 26. Ken portemonnaie met geld, bij C. van Musscher, Harmenjansweg 71. Een ceintuur met gesp, bij A. Deh- teu, Molensteeg 10. Een gouden armband, bij mejuffr. Boogaart, Badhuislaan 26 (Bussum). Twee gumma hallen, aan het Poli tiebureau. Een zilveren Insigne, bij H. Sauer, Leidischeplein 40. Een pakje lint, bij H. Gedeking, Zoetestraat 10. Een stalen horlogeketting, bij P. Lijnzaat, Lange Molenstraat 40 A. Een zilveren medaillon, bij C. van Bodegraven, Zuid-Polderstraat 111. Een rozenkrans, bij M. Meerweg, Schoterweg 102. Een tasch inhoudende een melk- flesch, bij B. Fenger. Houtmarkt 59. Een zilveren damesringetje, bij D. Jeroe, Plein 6. Een treklijn, bij B. van Kessel, Brouwersstraat 82. Een grijze jas, bij J. Misset, K. Zijl straat 11. Een gouden oorbelletje, bij rA. Meijer, Rollandstraat 1 F. Een zilveren speld, bil EL Dirks, R ozennrieelstr a at 86. OPSTAND IN TURKIJE. KONSTANTINOPEL, 21 April. (Reu- ter). Het garnizoen van Stamboel zal morgen den eed afleggen en daarna zal een verbroederingsfeest plaats hebben tusschen het garnizoen en het uit Macedonië komende leger. De „Terjumani Hakikat" die blijk baar in de plaats van het vroegere orgaan van het comité is gekomen, deelt mede, dat Hassan Fehmi pasja, de minister van justitie, ontslag heeft genomen. KONSTANTINOPEL, 21 April. (Reu ter.) Na afloop van den ministerraad werd een officieele proclamatie afge kondigd, waarin wordt ontkend, dat er oneenigheid heerscht tusschen de troepen uit Saloniki en Adrianopel en het garnizoen van KonstantinopeL De proclamatie verklaart, dat er voor troepen noch bevolking reden is tot ongerustheid en dat de regeering de noodige maatregelen heeft geno men, zoodat niemand geloof behoeft te hechten aan door kwaadwilligen verspreide onware geruchten. „Ieder" zegt de proclamatie, „moet zijn zaken weder nagaan en de pers moet zich onthouden van het verspreiden van onrustwekkende geruchten. KONSTANTINOPEL, 21 April. (Reu- ter.) De commandant der vloot Rit» then-pasja, is te San Stefano aange komen en kondigde de onderwerping van de geheele vloot aan. Een gouden kinderoorbelleije, bij C. Rooijers, Brouwersstraat 1Ö1. Een fluweelen ceintuur. bij G. Meijer, Brouwersstraat 103. Een rijwiel, aan liet Politiebureau. Aangifte is gedaan van het wegloopen van een bruin hondje, van het verliezen van een zilveren broche, van het van een roeiboot, en van het wegloo- pen van een foxterrier. BEVERWIJK. Bij de gisteren in het gebouw vaal het hoofdbestuur der Posterijlen en Telegraphic te 's-Gravenhage gehou den aanbesteding had het laagst in geschreven voor het onderhouden van het post- en teiegmafgebouw te Be verwijk van den dag ter kennisge ving van de goedkeuring der aanbe steding tot en met 31 Maart 1912: V„ Ph. Braun en Zonen te Beverwijk, •oor 1250 per jaar. HAARLEMMERMEER. Door Dijkgraaf en Heemraden vaa den Haarlemmermeerpolder is aan besteed Het oplioogen van de grind- losplaats aan den Lisserweg (W.Z.), Ingeschreven werd ais volgt: J. Pleit, Assendelft, ƒ950, C. Dorst Haarl.meer, ƒ310, J. Grieksoor Czn., Nieuw-Vennep, 276.35, en D. Hooge- waard, Haarl.meer, voor 220. Telegrammen Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 22 April 1909, medegedeeld door LABOUCIIERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577, De STAATSFONDSENMARKT was voor Cert. aangeboden. Russen vast: Neder 1. Certificaten 76 15/16, 91 1/8, Russen 88 1/2, Consols 82 3/4. ZUID-AMERIK. STAATSFONDSEN Peruanen 8 13/16. TABAKSAANDEELEN met weinig handel: Bindjey 111, Deli 455 ex-divicL Medan 264, Nieuwe Asahan 70 1/2, Rotterdam Deli 380, Senembah 405. PETROLEUMAANDEELEN vast Koninklijke 4241/2, Moeara Enim 190 1/2, Sumatra Palembang 155 1/2. MIJNAANDEELEN stil. Redjang Lebong 900. De AMERIKAANSCHE MARKT opende ongeanimeerd. Atchison 105 Denver 521/2, Erie 3113/16, Kansas 451/2 on 72 3/8, Missouri 4213/16, Rock Island 271/4, Southern Railway 271/2, Union Pacific 185, Wabash 1811/16, Steels 50 7/8, Carren 491/2. CULTUURWAARDEN flauw. Von- stenlanden 1451/2—6, Rescontre Ned. Handels-Mij. 173. 390ste STAATSLOTERIJ. 3e Klasse 4e Lijst. Trekking van 22 April 1909. f 100: 17324. 221 3876 6543 10506 130881638218688 743 8519 6655 10680 13501 1635619118 8636 0906 11100 142311718819129 1188 3897 7052 11132 142751728519275 1461 4189 7156 11166 144021741419485 1467 4601 7641 11208 146611774919675 1528 4654 8220 11695 147151785518698 539 4937 8592 11828 1482518065 20303 2087 6166 8734 11923 162531826120838 2627 5206 9147 12024 15317 18292 2915 5576 9201 12175 1554318348 2936 6957 9341 12443 1586718362 2966 6037 9789 12460 1601418386 3052 6117 9973 12963 1601718400 3278 6310 10269 13056 1613518541 3e Klasse 3e Lijst: 9829 m.z. 9827 burgerlijke Mand HAARLEM. ONDERTROUWD: 22 April: A. C. v. Pellecom en J. W, Brian; L. Kranenburg en M. Kren- ning, H. Stoel en F. Stoel, 21 C. F< Smit en L. van Drooge. GETROUWD: 22 Apiril: J. Bosse en C, Negrijn, W. Jonker en M. Balabréga, G. L. Zanit- voort en C. M. de Langen, C. A. Ta kes en E. Bökm, J. J. v. Oerle en A- G. Putker. BEVALLEN: 21 April- J. A. G. Hommes—Meer? man, d. OVERLEDEN: 21 April: B. Corhelissen, 70 jaar, Vooruitgangstraat; 21 F., 6 m. zoog' van J. Zwemmer, Hazepatexeiaan. SPAARNDAM. •Bevallen p.^6wa get- 0^ Ct.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2