VERHOGEN. Veel geld. 3 H. FRANKEN Jr., DE ASTHMA SCOTT'S Emulsion SUNLIGHT-ZEEP verteert E5ÜÜSU DE BOER'S THEE. Filiaal: SCHAGCHELSTRAAT 13, HAARLEM. Onze Lachhoek Mevrouw POLAK, Bakenessergracht 57, Haarlem. S. KAN, Kleine Houtstraat 29. VLOERKLEEDEN, TAPIJTEN, TAFELKLEEDEN, LOOPERS enz. H. II. Eerste Haarlsmsche Stoemververij en Chem.Wasscherij Mevrouw! Hoenderpark Luculles, A. KEMP. De ELEGTRISCHE LUXE-BROODFABRIEK bezorgt dagelijks te Haarlem, Overveen, Dloemendaal, Aerdenhout, Heemstede en Santpoort op elk gewenscht tijdstip, alle soorten brood van de beste boedanigheid. Onze Telephoonnummers zijn 137 en 1469. ZOO HEEFT U TE PAKKEN. 'en allo drlo <Je panden brandden tot or an je-wit Sostuutö, ën don grond af. Van do Inboedels slechts weinig gored. Oorzaak onbe- L indverzekering dekt de schade. Gemengd Nieuws EEN JUWEELENDIEFSTAL. Het echtpaar Jacobsen uit Stock holm hield rich gedurende twee we ken te Londen op en logoorde daar fn hot „PicadiLly'-hotel. Daarna nu Vertrokken zij naar Bei-lijn. Mevr. Jacobsen had onder haar bagage een met zeer sterke sloten voorziecnen kof fer, waarin zich, bij een aantal klee- dtngstukken, een kistje bevond, dat juweolen bevatte, ter waarde van 12.000 mark.aandenken aan haar tijd als zangeres. De koffer stond in den bagagewagen van den trein en werd in het station Herbestahl niet door de douane geopend. Van het Potsdammer station Berlijn werd de koffer met de overige bagage direct naar het hotel vervoerd, en daar dadelijk door mevrouw Ja cobsen geopend, die tot haar grooten schrik bemerkte, dat bet kistje leeg was. De voormalige kunstenares weet bepaald zeker, dat zij voor het .ver trek uit het Londensche hotel de ju- weelesn In het kistje heeft gelegd en dit vervolgens in den kof feu- heeft ge pakt, dien zij zorgvuldig sloot. Het is niet uitgesloten, dat de ge raffineerde diefstal gepleegd is door een „valet", die het echtpaar Jacob- sen in het hotel bediende. Deze „valets" of kamerbedienden spelen in de aanzienlijke hotels van Londen een zekere rol, daar ieder der voorname gasten een d ergel ijken be diende ter beschikking krijgt; de „va- let" moet o.a. de kleederen en wasch 'uit de koffers gereed leggen, enz. De heer Jasobsen had al eenig wan trouwen opgevat jegens zijn „valet", daar dze zich met opvallende zorgvul digheid gewijd had aan het opruimen van den koffer met den kostbaren in houd. Het wordt uu voor niet onmo gelijk gehouden, dat de bediende zich een tweeden sleutel van dezen koffer heeft laten maken en dezen geopend heeft, nadat hij uit de logeerkamer in de pakkamer was gebracht, om met de overige bagage naar het station te warden gebracht. Ook de Berlijnsche politie is van meening dat de diefstal reeds in Lon den is gepleegd, waarom zij de zaak in handen van de LondenscbJe recher che lieeft gesteld. SPIRITUS-ONTPLOFFING. Juffrouw Dubois, te Brussel, die met haar zuster samenwoont, wilde een spiritustoestel opnieuw vullen. Zij haalde een volle fLesch van het brandbare goedje te voorschijn en vulde het komfoor, terwijl dit nog brandend was. De vlam sloeg door den hals der flcsch naar binnen, de flesch sprong met een verschrikkeJij- ken knal en de vlammen sloegen den boliden dames in het gelaat en haar kleéren begonnen te branden. Schreeuwend in doodsangst, vloog een der meisjes do deur uit waar- haar toevallig een buurvrouw tege moet kwam, die een paar dekens wil de laten u'tstoomen. Terstond sloeg zij de wollen dekens om de branden de klooren, waardoor het ongelukki ge slachtoffer van een wissen dood gered werd. Haar gelaat en handen zaten vol brandwonden, die terstond werden verbonden door een dokter uit de buurt. De andere zuster, die binnenskamers was gebleven, was terstond naar de gordijnen gevlogen en had die om zich heen geslagen. Door de zware, damasten stof wer den dc vlammen terstond verstikt. De wonden, die zij aan hals en armen opliep, zijn echter van vrij ernstigen aaïxl, hoewel niet terstond levens- gevaarlek. De „Neue Freie Presse" meldt, dat Keizer Wilhelm op de thuisreis van Korfoe aan Keizer Frans Jozef te Wennen een bezoek zal brengen. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Holland-Belgis. Om den Rotterd.-Nieuwsblad Beker Holland wint weer met 4—1. Het voetbalseizoen loopt op zijn endje, en terwijl de Amstelvier z'n eerste trainingsbaantjes roeit, de Zwembond zijn jaarvergadering houdt, de tennisclubs hunne banen openen terwijl al d'"e zomer-spor- tende memschen hun seizoen begin nen, spelen de voetballers hunne laaisto „internationals" onder een lekker warm zonnetje. Tot die slot-matches behoort in de laatste jaren geregeld de match Hol landBelgië om den Nieuwsblad- beker-. En zoo riepen onze sportverslag geversplichten ons Zondag weer naar Rotterdam, om dien strijd voor „Haarlem's Dagblad te „verslaan". Om kwart over twee komen we op het terrein en ontdekken spoedig de perstafels, uitstekend opgesteld vóór do groote tribune. Daarna eens rond kijken l Alles zit al vol menschen rondom het veld, alle kleine tribunes en do groote overdekte zitten propvol en het „staande publiek" verdringt elkaar heftig aan de lijntjes. Heit speelterrein zelf ziet er weer niet best uit, slecht met gras be groeid en tamelijk week door den regen der laatste dagen. Spelers nog niet te zien. Alleen tip pelt Chad wick met z'n bevallige O- beenan voorbij, van de tribune vrien delijk toegeroepen met„Saluut, Katwijk" en dergelijke verhollandsch- te begroetingen HLrschmann, War ner, de Belg Paul Havenilth, Hylke- ma, de se Cretans-penningmeester alle bekende officials vertoonen zich weer. t Loopt tegen half drie daar Raat een gejuich op. De Hollanders tomen 1n H veld. natuurlijk in hun w— ~j rich itje lostrappen. 't Duurt lang, aan de perstafel verveelt men zich. Gelukkig, daar komt afleiding Sam Bronkhorst verschijnt op het tooaxeel, torsend een zwaar, cylindervormig pak. Voor de perstafel stopt hij zijn Vaart, en ontdoet den Nieuwsblad beker (want die is 't zélf) van zijn bomvormige omhulsels. Het zilveren dingetje, netjes opgepoetst voor de gelegenheid, wordt op onze tafel op gesteld, om daar gedurende den str'M om zijn bez't in het zonnetje te blinken Gelukkig, daar komen de Belgen, weer onder applaus. Nu kan 't spui beginnenEn werkelijk staan nu spoedig de elftallen in 't veld, referee Howoroft (Engeland) in 't midden en de linesmen Barette (België) en Mee- rum Terwogt (Holland) op hunne lijntjes. Dan begint het Holland: Beeuwkes. Heyting, Otten (capi), Boerdam, De Korver, Lotsy, Welcker, Snethlage, Lutjens, Francken, Kessler. België: v. Boxftaele, Theunen, De Veen, Goossens, Pootmans, v. Hoorden (capt.), Cam bier, Tasson, Andrieux, Sterckval, v. Meideren. Zoodat de Belgen dus hun keeper Hustln missen, door Van Meideren vervangen. Holland trapt af, De Korver kriigt dadelijk den bal en gaat met de voor hoede, vlug met elkaar samenspe lend, op het Belgische doel af. He laas is Mannus Francken's schot te zacht, en Van Meideren stopt netjes. Direct komt. onze voorhoede weer terug, het combmeenen is eenig, de Belgische achterhoede rent in wan hoop heen en weerDaar gaat Howcroft's fluitje. Corner Welcker neemt 'm, een boogje, Lutjens' hoofd duikt op een keurige kopbal be landt in het Belgische doel, we heb ben de leiding na drie minuten (1-0). Het publiek is enthousiast en moe digt de onzen nu voortdurend aan Maar de Belgen komen nu in actie, hunne voorhoede dringt op, telkens terugspelend op de halfs. De Veen werkft hard, ze komen voor doel plots ontstaat een verwarde scrim mage op onze doellijn, d:e eindigt met een freekick voor Holland. Ge lukkig Het overwicht van de Bel gen duurt niet lang, en spoedig heb ben Camille van Hoorden en zijn kornuiten weer volop werk aan den Hollandschen aanval. Snethlage mist een heel aardige kans, hij schijnt tot dusver een beetje laks te spelen. Ove rigens gaat het heelt, vooral De Kor ver. Wat een prachtspeJer is die kerel, de ziel van de verdediging, en toch telkens weer meetrekkend irn de voorhoede zelf haast niet te pas- seeren en zijn tegenstanders vlug voorbij drijvend, als hij als zesde voorwaarts met den aanval mee doel- waarts gaat. Cambier heeft het ei vooral zwaar tegen, en ook Van Hoorden, die Welcker niet bij kan houden en telkens een zuivere voor zet voor het doel ziet komen.... Toch is de Belgische verdediging heel ver dienstelijk, Andrieux en Sterckval zitten flink op den bal en werken hard weg. Vooral het veel toegepaste terugspelen van de halfs op de backs werkt goed. Toch, Holland's tweede punt kan niet uitblijven, eai liet komt na ruim een kwartier spelens, als Snethlage na vlug samenspel met links onhoudbaar inzet. 20 't Gaat goed vandaag 1 Weer gaan de Belgen nu aanpak ken, en spelen veel op links, wat niet erg veel oplevert. Pootmans op den rechtervleugel doet beter werk. Hij is zeer snel en zet telkens goed voor, zonder resultaat echter. Otten en Heyting zijn beiden in vorm en Beeuwkes, hoewel hij weer gevaar lijk doet, boft als immer en houdt ze uit. En dat is de hoofdzaak. De Veen krijgt een heerlijke kans, alleen voor Beeuwkes komende, maar hij mikt op de wolken 1 Even daarna zit Holland weer voor het Belgische doel, en na eenig geharrewar maakt Snethlage met een tam schot, de der de goal na een voorzet van Kessler (3-0). De Belgen geven 't niet op. Cam bier vooral is onvermoeid, steeds jaagt hij zijn voorwaarts naar vo ren. Maar 't geeft nu niet veel. Tegen half time wordt het spel ta melijk onbelangrijk, en Beeuwkes be denkt een heel aardige afwisseling door een bij den uittrap hem aange geven bal met een heel aardigen „tater" corner te trappen. Hierna mist Lutjens op twee meter afstands een open doel met stukken, en de rust komt spoedig, stand 30 voor Holland. De verwachting van velen, dat de wedstrijd na de rust wel spannender zou worden, wordt volkomen be waarheid. De Belgen spelen nu onmiddellijk >n beter spel. Pootmans op den rechtervleugel is enorm snel en de binnenmenschen spelen verdienste lijk samen. Beeuwkes komt in actie, stompt vlak na elkaar een voorzet van rechts juist langs Theunen heen en een van links weg. Steeds plaatst Van Hoorden de bal weer met verre shots voor het HoUandscbe doel. en de Belgen krijgen meerma len kansen, die óf door het bliksem snel aanvallen, van Heyting en Otten óf door slecht schieten verloren gaan. Toch zal nu 'het eerste Belgische >unt komen Theunen mèt den bal comt alleen voor Beeuwkes, ongehin derd, goal nóg nietPlots valt de D. F. C.'er voorover op zijn knieën, Theunen schrikt blijkbaar, schiet te gen hem aan de kans is verkeken. „Oh mon Dieu roept een Belg naast ons wanhopig. Hij had re den tot wanhopen. Want even later krijgt Andrieux een bal te verwer ken, trapt tegen den toeloopenden Snethlage aan en met de Belgische backs op zijn hielen gaat de Hollan der er alleen van door en doelpunt met een prachtig laag schot In den hoek. (4—0). Maar even daarna komt dan ook eindeliib, hetgeen de Belgen dubbe' en dwars verdienden een tegm- puntBoerdam werkt slecht weg bij een Belgischen aanval en De Veen maakt er netjes een goal van (4—1).1 Hierna blijft hot spel verdeeld, geen van beide partijen is nu bepaald sterker. Maar de Hollanders rijn steeds gevaarlijker in Kun aanval en het Belgische doel beleeft nog be nauwde momenten. Mannus speelt heel goed, maar zijn schot mist een paar maal, en ook de andere voor waarts tobben daarmede. Ook Van Boxtaele en Pootmans leiden noj een paar aanvallen, maar de strijc is gestreden, en als scheidsrechter Howcroft tijd fluit, ls de stand nog 41, Holland heeft eene welverdiende overwinning behaald. Ons geheele elftal speelde uitste kend, op Boerdam na, die over het algemeen weinig presteerde. De Kor ver speelde schitterend, de voorhoe de was een samenspel-glorie voor Chadwick. De Belgen vonden we beter dan in Antwerpen. De geheele achterhoede, die geweldig zwaar werk had, speel de desondanks goed, terwijl in de voorhoede Pootmans en De Veen uit blonken. De Rotterdamsch Nieuwsblad-beker werd na afloop op de groote tribune uitgereikt. HOCKEY. PROMOTIEWEDSTRIJD. De Musschen—Victoria. 2—2. De Musschen werden hierdoor 1ste klasse club, daar zij de andere pro motiematch met 3—0 op Victoria wonnen. Onze gelukwenschen, Haar- lemsche hockey ers 1 NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. De Nederlandsche Zwembond hield Zondagmiddag hare jaarlijksche al- jemeene vergadering in Krasnapols- iy te Amsterdam. De vergadering was zeer druk be zocht, o. a. de vereenigingen D. J. K., 't IJ, Rotterdamsohe Zwemclub, H. V. G. B., Amsterdamsche Zwemclub, De Dolfijn, Neptunue, Arnhemsche Zwemclub hadden hare afgevaardig den gezonden. Een voorstel van H. V. G. B., om Hollandeche waterpoloregels te behouden, werd verworpen, evenals een wijzigingsplan van Het IJ. Ook werd het voorstel van D. J. K., om de Engelsche waberpoloregels In te voeren, aangenomen, evenals het voorstel van dezelfde vereecnaging om Het Sportblad als officieel orgaan In- plaats van de Nederlandsche Sport aan te nemen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. De beste manier om zenuwachtige neerslachtig heid te bestryden is opwekking van het gestel door het gebruik van Scott's Emulsion. Elke druppel Scott's Emulsion en doet zoodoende goed de weldadige werking wordt reeds bespeurd na den eersten dosis. ScottTj maakt de oude, walgelyke, onverteerbare, ruwe levertraan overbodig. De eclite wordt en is steeds uitsluitend gefabriceerd door Scott &Bowne, Ltd., Londen, volgens hun oor- spronkelyk recept en hun onverge- lykelyk bereidings - proces. Ten bewy ze van het echte preparaat vindt men den naam Scott s Emulsion op de flesch en de verpakking. Boven dien komt op do verpakking voor het handelsmerk van Scott 's Emulsion dc Visscher met de Visch. Zonder dit handelsmerk is geen enkele Emulsion de echte Scott s Emulsion, BIJ alle apothekers en drogisten FAILLISSEMENTEN. O. geheven: M. Cobben-H abets, spekslager, te Maastricht. Geëindigd: J. H. Brosky, winkelier te Boxtel. Weduwe F. Veroudetn, winkelier ster te Boxtel. C .Cnossem, vroeger koopman en winkelier te Andijk, thans broodbak ken te Grand Rapids. H. J. en A. A. van Rood (firma Jo zef van Rood Zonen), tapijtfabri kanten, te Hilversum. J. Wennekes, landbouwer, vroeger te Houten ('t Goy)„ Uitgesproken Amsterdam, 22 April. A. Buma, boekhandelaar, aldaar. Rechter-oom- mtssaris: ma*. J. Kruseman; curator: mr. E. van Tuinen. D. van Cleef, tapper, aldaar. R.- commi&saris: mr. J. Kruseman, cuxai tor: mr. E. Meijer J.Czn. T. Nijman, koopman in aardap pelen en groenten aldaar. Rechter commissaris: mr. J. Krusemanj cu rator: mr. E. van Tuinen. Geëindigd: M. S. van Dam, te Amsterdam. J. Breed, timmerman te Benndng- hroek. De naamlooze vennootschap „Neer- lamdia", te Scheveningen. A. J. Smulders, herbergier, te Dreumel. B. Haasnodit, te Katwijk aan Zee. Stoomvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het stoomschip 8umatra arriveer de 24 April van Amsterdam te Bata via. Het stoomschip Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 24 April nam. 5 uur Dunge- ness. Het stoomschip Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 24 April Perim. Het stoomschip Potsdam, van Rot terdam naar New-York, vertrok 24 April, 's nam. 8 uur 45 min., van Boulogne s/M. Het stoomschip Grotlus, van Bata via naar Amsterdam, vertrok 24 April van Singapore. Het stoomschip Koning Willem I, Yan Amsterdam naar Batavia, ver trok 28 April van Lissabon. Het stoomschip Tabanan vertrok 24 April van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Rindjani, van Java naar Rotterdam, arriveerde 24 April te Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Medan, van Hotten- dam naar Java, arriveerde 24 April te JSabang. Het stoomschip Ambon vertrok 24 April van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Bllldton, Yan Am sterdam naar Batavia, vertrok 23 April van Suez. Het stoomschip Lutzow, van Rotter dam naar Japan, arriveerde 23 April te Napels. Kerk en Schoo! NED. HERVORMDE KERK, Aangenomen het beroep te Loon- schendijk è-gem. Loon op Zand) door ds. P. Zandt te Kamperveen. Aangenomen het beroep te Poortu- gaal (toez.) door ds T A. van der Vlies te Heenvliet. Bedankt voor het beroep te Olde- kerk door ds. F. H. Boersma te Wir- dum. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het candidaats-examen inde rechtswetenschap door den heer Leo nard Vos. Groningen. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen, de heer E. Wijk, geboren te Mensin- geweer. Zoolang do voorraad strekt, bekomt men In ruil voor Omslagen prachtig geïllustreerde Kalenders 1908, tijne Toiletzeep, stevige Kleerborstels, Servetringen en vele andere voorwerpen. Leest omslag rond de zeep. Zendt ze franco aan SUNLIGHTZEEP, Rotterdam. 30LSWARD. Overal verkrijgbaar. Prijzen 14, 16, 20, 24, 30 en 40 ct. per ons GRATIS MONSTERS bij eiken winkelier voorhanden A. (detective) Ja, ja. ik heb in mijn leven veel zeldzame dingen be leefd. Gij hebt zeker wel enorme zwen- delarijen ontdekt Ik Dat wil ik geJooven maai de grootste bedriegerij vond ik bij een aardig jong meisje, dat ik eerst voor een ware engel hield. En dat was ze dus niet Ach neem, ze leek wel een onschuldig lam, maar haar ware aard 1 wel, als ze woedend werd, dan beefde de aarde op haar grond vesten. En hoe heb je haar ware karak ter ontdekt Toen ik er mee getrouwd was. Als u straks de kerstboompre- senitjes uitdeelt, denkt u dan ook eens aan mij. Ik ben al tevreden met een heel klein presentje. Wat don .bijvoorbeeld Uw hand. Mina was bang, dat haar vrien dinnen haar engagomeoitsring n*et zouden opmerken. En deden ze het Nou Er waren er zes, die hem dadelijk herkenden. Wat, heb je nü alweer een nieuw costuum aan Maak je maar niet boos, ik heb het met mijn eigen geld betaald. Je eigen geld Hoe kwam je daar aan Ik heb jouw pelsjas verkocht. Kooper -. Maar vertol mij nu ras, wat voor onderscheid is er tus- schem de eerste en de tweede' kwali teit van uw thee Handelsreiziger Dat zal ik u zeggen.... maar heelemaal onder ons. Bij de eerste kwaliteit is de goede vermengd met de slechte, en bij de tweede de slechte met de wenscht u veel geld voor nette gedra gen Dames- en Heerenkleeding te ont vangen. alwaar u verbaasd van zult staan,.zend dan een brief of brief kaart of boodschap aan het eenige, het beste en welbekende adres is dagelijks aan huis te ontbieden, zoowel binnen als buiten de stad, als mede door het geheele Rijk. Wat een leuk aschhakje heb je daar. Waar heb je dat vandaan Daar is een -geschiedenis aan verbonden.' Herinner jij je dde appel taart nog, die op tafel kwam bij het eerste diner na mijn trouwen, door mijn vrouw zelf bereid 1 Jawel. Nu, dit ia de korst er van. Mijn vrouw heeft al een paar maal gepro beerd dat ding kapot te gooien, maar het gaat niet. Is dat openbaar water Ja. Dan zal het dus geen misdaad zijn, al§ ik er een zoodje visch uit op haal Geen misdaad, maar wel een wonder. Wenscht u veel geld voor ge dragen Dames- en Heeren kleederen. Het eenige en juiste adres is Ten allen tijde aan huis te ontbieden, zoowel binnen als buiten de stad. herkrijgen alléén door uit- stoomen hun oorspron kelijke, frissche kleuren weer. 't Beste en oudste adres. v h C. HOEING, fa. SCHENK. Pulk verscbe EIEREN levert het 60 40 100 70 4.60 3.30 2.85 2.42 2.00 Franco per post, spoor of v. G. L, G. J. MULDERS Co., Landbouwers. WEERSELOO. SCHELPENPLEIN 14, ZANDÏOORT. Inrichting tot het wasschen en opmaken van alle soorten Dienst bodenmutsen. HOFLEVERANCIER. Gij lijders aan asthma, gij weet wat het zeggen wil asthma te hebben. Zou er wel een vree- sedijker en onaangenamer ziek te bestaan don Asthma? Wel is waar hebt gij wel eens dag-en dat gij goed zijt, zelfs zoo dat ge denkt dat gij uw asthma kwijt rijt. Gij maakt voor den volgenden dag de een of andere afspraak omdat gij zeker denkt morgen goed te zijn, helaas! gij kunt niet, want gij hebt weer zulk een hevigen asthma-aan- vol, dat gij zelfs geen pas kunt verzetten. Het is dan ook meer malen voorgekomen dat asth- ma-lijders in hun wanhoop zelf moord pleegden. Het was dan ook voor de lijders aan asthma een ware uitkomst toen de Ab dijsiroop Klooeter Sancta Pau lo, hier te lande verkrijgbaar word gesteld. De Abdij-siroop, Klooster Sancta Paulo, ie het «enige geneesmiddel dat asthma volkomen geneest en niet, zoo als andere middelen tijdelijk Verlichting verschaft. De Abdij siroop geeft nieuwe krachten aan longen en doet de organen beter werken. De Abdijsiroop bevat geen verdoovende be standdeel en. De Abdijsiroop ge nas reeds duizenden en duizen den borst- en longlijders. Gij zijt niets minder dan een andier. De Abdijsiroop zal u net zoo goed genezen als zoovele dui zenden vóór U. Probeer ze eens. Dë heer A. Harperink, te Oot- marsum verklaart het volgende: Ik leed zoo hevig aan borst en longen en stond zulke ondrage lijke benauwdheden uit dat men mij dikwijls van de fabriek naar huis moest brengen omdat ik mijne werkzaamheden niet kon doorzetten. Ik kon dan bij na niet loopen, want als ik twee passen verzet had, moest ik rusten en dan hijgde ik van belang. Alle mogelijke middelen had ik reeds geprobeerd, doch vond er geen baat bij. Door het gebruik van drie fleschjes Ab dijsiroop die ik kocht bij den winkelier F. J. 8chulte, ben ik weer in staat mijne werkzaam heden te verrichten en gevoel mij zoo gezond als een vischje in het water. Ik kan dan ook weer naar de kerk gaan om God te danken, dat ik ten laatste mijn geneesmiddel heb gevon den in de beroemde Abdijsiroop. Prijs per flacon van 230 gram f 1.van 550 Gram 2.—, van 1000 Gram 8.50. Hoe grooteir flacon, hoe voordeeliger dus. De Abdijsiroop, Klooster Sanc ta Paulo, versterkt de luchtpij pen en longen, zij geneest waar alle andere middelen faalden. Aarzelt niet meer als gij hoest, als gij benauwd zijt, als gij aan keel of longen lijdt, als uwe kinderen kinkhoest hebben. Uw hulp is de beroemde Abdijsi roop, Klooster Sancta Paulo. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en bij Apothekers en Drogisten. Een fraai boek, vermeldende tal van genezingen, zenden wij U gaarne gratis toe, na ontvangst van uw adres, te zenden aan: L. I. AKKER, Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6