KWARTJES VRAAC-ER-AANBOirS ADVERTENTIEN: 1-6 REGELS 25 CEMTS 3PLAATSIICEHf050 BIJ VDORUITBETALIWSI Als gij uw kind Onze Lachhoek Voor WljKeroog en Velseroord. De jïuux bedraagt f 820j aan slangen rooet 200 uitgegeven worden, terwijl voorts gebouwtjes moeten gezet wor den, om daarin de spulten te kunnen bewaren. De VOORZITTER deelde mee, dat men geen brandkranen kon maten ln den Rijksweg, omdat de Waterleidingbuis van Beverwijk van te weinig capaciteit is. Overgegaan Werd daarna tot onbewoonbaarver- klaring van perceel G, No. 83 aan den Rijksstraatweg te Santpoort. Voorts werden aangeboden de verslagen der •gemeente, der Commissie tot wering van schoolverzuim te Velseroord en betreffende het herhalingsonderwije. Tot onderwijzeres aan school C te IJmuikLan werd benoemd mej. W. P. 'A. Valster, tijdelijk onderwijzeres aldaar. Mede op de voordracht stonden mej. J. J. van Thdel te Haarlem en mej. W. T. van dier Have te Hazers- .woude. Inzake het bezwaarschrift der ver- eenlging „Ons Belang" inzake het verguniiiingarecht voor den kleinhan del in sterken drank, werd ma een ge heime vergadering besloten om een Raadscommissie te benoemen, die de bezwaren der vergunninghouders zal onderzoeken., Deze commissie, die zich kan doen bijstaan door een deskundige, zal worden gevormd door de heeren Ver meulen, Brok en Van Tuyll. Thans kwam aan de orde DE INTERPELLATIE-BROK. De interpellant stelde de volgende dragen: 1. 12 Februari werd door den heer S. Yan den Boogaard te Velseroord eene teekening ingezonden voor den bouw van een burgerwoanhuis; 25 Februari werd de teekening terug ge zonden met aanmerkingen; 26 Febru ari© werd de verbeterde teekening in gezonden, waarop tot op heden de goedkeuring nog niet is ingekomen. De heer 8. van den Boogaard lijdt door deze vertraging aanmerkelijke schade. 2. Is hot B .en W. bekend, dat de opzichter D. Kramer Cz. en de deur waarder van Heijst taxateurs zijn voor een hypotheekbank en achten zij dit vareeniigbaar met de functie van gemeente-ambtenaar? 3. Is het B. en W. bekend, dat vele bouwers in onze gemeente hun teeke- •ningen laten maken op het bouwbu reau; en zoo ja, zijn zij niet van rnee- tning, dat dLt aanleiding kan geven tot misverstand eenerzij ds en tot wil lekeur en bevoorrechting anderzijds? Behalve deze schriftelijk Ingedien de vragen, stelde de heer Brok bij de ontwikkeling zijner interpellatie nog deze: 4. Is het waar, dat den heer Pach ter, ambtenaar op het Bouwbureau der gemeente is aangezegd, dat hij naar een andera betrekking had om te zien, hoewel men hem niet ontslaan wil? Uit de toelichting van den heer Brok stippen we nog het volgende aan. Deze vragen, zoo zeide de heer Brok, zijn gesteld, omdat het Woning bureau niet dermate werkt, dat dege nen die er mee in aanraking komen voldo eednthecr daradarad dar dww voldoende rechtszekerheid hebben. Hij duchtte vooral de omstandigheid, dat men op het bouwbureau teekenim- gen maakte voor particulieren aan leiding tot willekeur en bevoorrech ting; vooral ook, omdat men het in de hand werkte, van de zijde van het bouwtoezicht, dat de heer Pachter de teekeningen zou vervaardigen. Over het geval Boogaard, merkte spreker op, dat aanvankelijk geen bezwaar tegen de plannen bestond, maar la ter bedenkingen waren gerezen. Daardoor had men werklieden, die klaar stonden om den arbeid aan te vangen, moeten ontslaan en was de 'werkloosheid vergroot Spreker bemerkte hieruit een meer of minder stelselmatig tegenhouden van ingediende bouwplannen. De heer VERMEULEN zou nu een volledig onderzoek naar de toestan den op het Bouwbureau wenschen. De toestand mag er zoo niet langer voortduren. Anders zou spreker voor stellen een enquête te doen houden. Er moet daar een algemeene razaita worden gehouden, meende spreker. De heer NETSCHER kwam op te gen de uitdrukkingen door den beer Vermeulen gebez-igd, die zouden doen vermoeden, dat men hier met een Panama-schandaal te doen had. Die uitdrukkingen zouden ook wel niet des heeren Vermeulen gedachten vol komen uitdrukken, meende spreker. Overigens meende hij, dat B. en W. niet de vage opdracht, als door den heer Vermeulen bedoeld, zouden kunnen aanvaarden. De heer Brok had bepaalde feiten genoemd, die wa ren te onderzoeken. De heer SCHUITENMAKER, hul de brengende aan den heer Brok voor het aan do orde stellen dezer zaak, keurde de houding van den heer Ver meulen of, daar deze insinuaties en verdachtmakingen uitte. De heer VERMEULEN had ook liever gezien, dat deze zaak nog niet in openbare vergadering was behandeld. Waar 't er nu echter toe lag, wil de hij een volledig onderzoek. Voor feitenmateriaal verwees spreker naar Het meegedeelde in een gebed me ver gadering. Het resultaat der besprekingen was, dat B. en W. toezeiden nader den interpellant te zullen beantwoorden. Bij de Rondvraag kwam DB SCHOOLCOMMISSIE- KWESTIE weer op het tapijt. Gelijk men xAch herinneren zal, heeft de heer Netscber bij een vorige rondvraag er op gewezen, dat de Plaatselijke Schoolcommissie ver slag had uitgebracht over scholen, waar zij geen bezoek had gebracht. Do hoer Vermeulen wenschte hierop thans te antwoorden, omdat hem daartoe den vorigesn koer de gelegen heid had ontbroken, wijl bij de rond vraag geen discussie wordt toegela ten. Spreker heeft reeds vroeger een hard oordeel uitgesproken. Hij is van meening, dat men niets aan die Com missie heeft, ien dat liet wenschelijk was haar hoe eer hoe be tea- te ont binden. De heer Netscber, als wet houder van Onderwij8, toonde zich echter ook niet op de hoogte te zijn, daar hij meende, dat spreker voorzit ter van die commissie was. De heer NETSCHER, hier ant woordende, toen 't zijn beurt bij de rondvraag was, wees er op, dat de commissie zich dan, als zij van de meendng van den heer Vermeulen was, had behooren te onthouden van beschouwingen, die enkel ontleend mochten worden aan eigen onder zoek. Zoo werd in het verslag gespro ken over de mindere vorderingen van de mannelijke leerlingen, dan die dier vrouwelijke leerlingen. Hoe weet men dergelijke dingen? Gaarne zou spre ker van den secretaris van de Comm. weiten, welke oorzaken tot dit verschil !n vorderingen heeft geleid en in welke vakken de meisjes meer gevor derd zijn, dan de jongens. De VOORZITTER beloofde den heer Netscber, onder gelach der le den, dat die vraa gaan de school commissie zal worden gesteld. Voorts drong de heer FALK aan op de aanstelling van een keurmeester voor IJmuiden, voornamelijk voor visch, welk denkbeeld de heer A. MULDER overnam, in dier voege, dat deze voor de geheel© gemeente zou dienen en op alle voedingsmid delen toezicht zou hebben. De heer VAN RIJN drong er op aan, ook de kinderen der bewaar school te doen genieten van 't Oranje feest. De voorzitter deelde echter mee, dat na rijp beraad door B. en W. be sloten was dit niet te doen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cts. per regel. Het grootste gevaar, waarmede een «noraal op het slagveld 1e kampen heeft, Is het afsnijden van den toevoer der levensmiddelen; dit beteekent het uithongeren zijner troepen en ten slotte een ramp. Het gevaar voor U is n groot,wanneer ongesteldheid van de lever en maag U met uithon geren dreigen, want wat het voedsel betreft, is het Lichaam geheel afhan kelijk van deze twee organen. Wan neer gij bijgevolg lijdt aan de maag of de lever, dan wordt Uw lichaam langzaam uitgeteerd, het komt er niet op aan hoeveel ge eet, het bloed wordt arm en bevat geen kracht. Uw lippen en wangen worden bleek, de oogen geel, de uitdrukking van het gelaat mat Ge wordt mager en zwak, en gevoelt U zwaar en lusteloos. Deze verschijnselen zijn hulpkreten van de spijsverterings-organen en Foster's Maagpillen behoonen te warden ge bruikt, totdat elk teeken der ziekte verdwenen is, anders loopt gij gevaar bloedarmoede, verstopping, chroni sche indigestie, galachtigheid of op- hooping van het bloed in de lever te krijgen. Foster's Maagpillen worden gemaakt uit zuivere kruiden, die di rect en in overeenstemming met de natuur, op de lever, maag en inge wanden werken en zij herstellen een natuurlijke werking en gezonde spijs vertering. Overtuigt U, dat U de echte Foster's Maagpillen krijgt, voorzien van de handteekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks). Deze pille Mijn te Haarlem verkrijg baar bij de Heeren K. van Eden, Spaarne 38, en J. J. Göppinger, Groo- te Houtstraat 147a, 0.65 voor één, of f 3.60 voor zes doozen. gezond, vroolijk en frisch van geest wilt zien opgroeien, geeft hot dan Dr. HOMMEL's Haema- togen. Laat U echter geene der vele namaaksels aanpratenl Binnenland IN DE TWEEDE KAMER werd gisteren de behandeling van de interpellatie van den heer Duymaer van Twist, over de vleeschkeuring, voortgezet en behalve den Minister, den hoer Taima, namen nog ettelijke afgevaardigden deel aan het debat, dat voornamelijk hierover liep, of de keui'ingsdagein niet wat gemakkelij ker en of de keuringskosten, speciaal voor de kleinere exportslachterijeai, niet wat billijker te regelen waren. Opvolgende Koninklijke Besluiten hadden, meende de Minister reeds eenige bezwaren der belanghebbenden weggenomen. 's Ministère rede gaf den indruk, dat de regeling nog niet werkte zoo als het kon, wat sommigen aanleiding gaf tot de meening, dat de invoering dan nog maar wat had moeten uit gesteld worden. Het debat, dat heel saai was, verliep overigens zonder toezegging van de zijde des Ministers en niet tot tevredenheid van den in terpellant. Vervolgens begon men aan de Schepenwet, het wetsontwerp, dat ten doel heeft een inspectie in te voeren naar de zeewaardigheid van vissche- rij- en koopvaardijvaartuigen. Juist tegen het over één kam sche ren van belde categoriën had de heer Plate bedenking, die overigens het doel der -wet beaamde, maar uiteen zette, dat zij, wat de regeling betrof, ver achter stond bij de Engelsche wet geving. Ook had hij Juridisclie beden kingen en vreesde onvoldoende onder legd personeel voor de Inspectie, daar de gevraagde 50.000 Yoor salarissen z 1. te laag waren. Vooralsnog ge voelde hij dus weinig neiging om met het ontwerp mee te gaan. Niet alzoo de heeren Mees en Scha per die het doel der wet, het bestrij den van het vaien met onzeewaardige schepen, toejuichten, en op de aan neming aanstuurden, al zou de heer Schaper dan ook amendementen voor stallen, bijv. om de Zuiderzee-vaart in de wet te betrekken. De heer Mees bestreed het facultatief stellen yan liet onderzoek der schepen. Heden. 11 uur voortzetting. BEGRAFENIS Mr. CAROLI. Onder groote belangstelling, zoo wel van de zijde van den raad en van de balie, als van het publiek, is gis teren liet stoffeliik overschot van mr. J. P. A. N Caroll op de Nieuwe Oos terbegraafplaats te Amsterdam ter aarde besteld. Aan de groeve, die door een groot aantal kransen waaronder er een met linten in de Amsterdamsche kleuren van den ge meenteraad gedekt werd, merkte men op eentge wethouders, dan ge meente-secretarie en een groot aantal raadsleden voorts tal van rechtsge leerden, o.a. prof. mr. D. Simons, als vertegenwoordiger van de Nederland- 8Ch© Juristen Vereeniging. Mr. Van Gigch het woord nemende, herinnerde er aan, hoe hij den over ledene in bijna alle belangrijke oogen- bbkken ter zijde heeft mogen staan. Midden in zijn arbeid werd hij door een allernoodlottigst, wreed ongeluk weggerukt, toen er nog zooveel van hem kon worden verwacht. Zijn rus- telooze werkzaamheid deed hem zich een eerste plaats veroveren in de maatschappij. Zijn energie en zijn wilskracht maakten hem tot een sterk man, hem die van lichaam zwak was. Amsterdam verliest ln hem een man, die bij den wetgevenden arbeid schuld van f 75. Eenige vrienden van den schuldenaar besloten de goede ren te koopen. natuurlijk voor weinig of niemendalandere kooplustigen werden hiervan op de hoogte gesteld. En zoo geschiedde het. dat verkocht werden stoelen voor iO ct. een tafel voor 25 cent, een servies voor 20 cent, een kippenhok met kippen voor 25 cent, een pendule voor 20 cent, enz. Alles te zamen bracht op 3.40. De ansjovisboot. waarvan koop lustige visschers niet gemakkelijk waren af te brengen werd ver kocht voor 40. Onder groote hilari teit van een talrijk publiek werden de goederen weer naar binnen gedra gen en werden deze den schuldenaar „ten geschenke" gegeven. DESERTIE EN VERDUISTERING. Men meldt uit Arnhem aan de „Te legraaf' Sedert enkele dagen wordt bij liet korps rijdende artillerie vermist de wachtmeester R., hij is vermoedelijk gedeserteerd met medeneming van eentge gelden, welke hij in zijn func tie van menagemeester der onder officieren onder zijn berusting had. ONGELUKKEN. Te Emmerik is een meisje van. ■schipper Scho-t van het sleepschip „Toujours Prêt" over boord gevallen en verdronken. Schipper en knecht sprongen onmiddellijk ovor boord, maar mochten er niet In slagen het kind te redden. ONAANGENAME VERGISSING. Een jonge Dultscho dame, uit Am sterdam, heeft met de politie teCleef op onaangename wijze kennis ge maakt. Zij wilde namelijk, zooals de „Deutsche Wochenzeitung" mede deelt. een nicht over de grenzen gelei den, omdat deze laatste dame, als Würtembergsche, geen Hollandsch spreekt, en zoodoende mogelijke moeilijkheden bij het passeer en van de grens kon ondervinden. De dame uit Amsterdam deelde haar reisplan aan een bij haar in de v. BBJM1Ii altijd vooraan stond. Niet het minst missen hem zijn vrienden. Zoo zullen zijn vrienden met zijn treurende we duwe en kind, zijn nagedachtenis in eer houden. Mr. Dammers, associé van mr. Ca rol!, schetste daarna den ontslapene in zijne vele deugden en gaven van hart en geest, waarna een zwager, de heer A. S. Schoevexs voor de betoon de deelneming een woord van dank sprak. DE KRUISBERG. Men schrijft aan de „Tel." Zondagnamiddag liepen op den te rugweg naar het gesticht „De Kruis berg" uit een wand ei ploeg van 40 ver pleegden, onder geleide van vier be ambten, een elftal hunner uit het ge lid en verdwenen in de richting „de Keider' in de bosschen. Direct achter volgd door twee der geleidende be ambten werden twee der vluchtelin gen gegrepen, terwijl een uur later twee anderen mede door beambten werden achterhaald. Als men zoo'n groep krachtige jon ge mannen van 17 tot 21 jaren ziert passeenen, vraagt men zich onwille keurig af, hoe het mogelijk is, dat de „kinderwetten" den heeren rechters de vrijheid gaven, die jonge mannen als kinderen in een open gesticht als de „Kruisberg" is, te doen „opvoe den", en voelt men medelijden met de ambtenaren, die zoo'n o. i. onmo gelijke taak op zich moeten nemen. Het verwondert ons dan ook geens zins, dat minister Nelissen nog vóór de Kamers uiteen gaan, een maat regel bij suppletoire begrooting in 't leven tracht te roepen, die beoogt een honderdtal dier o. i. onopvoed bare elementen naar elders, ik meen naar de rijkswerkinrichting te Lei den, over té brengen, waar zeker het idee opvoeden niet op den voorgrond zal worden geschoven. EEN PUBLIEKE VERKOOP. Te Medemblik had Maandag een publieke verkoop plaats van een in boedel, alsmede van een vaartuig voor de ansjovisvangst, een en ander bij proces-verbaal van den deurwaar der in beslag genomen. Er was een coupé zittend Duitsch heer mee, voor welken gentleman deze mededeeling aanleiding genoeg was, om „der Cle ver Polizei"' te waarschuwen, dateen handelaarster in blanke slavinnen zoo juist weer een slachtoffer over de grens gesmokkeld had. En liet gevolg was, dot de beide dames op straat werden aangehouden, en naar het politiebureau gevoerd, met al de ce remonieën daarbij behoorend. Geluk kig konden zij den naam van een bloedverwant, te Keulen woonachtig, noemen, en na lang ameeken was Herr Polizeikommiss&r er toe te be wegen, den bloedverwant te doen ont bieden, en zoodoende de beide dames in de gelegenheid te stellen, haar identiteit te bewijzen. Daarop moch ten de dames vertrekken. Eilacie 1 De eiiende was er nog niet mee geëindigd. Want de Hollandscho douanen schenen allen door den Cle ver commissaris op de hoogte te zijn gebracht, en op de terugreis onder vonden de dames weer veel Last. ln Nijmegen werden ze zelfs ter onder zoek weer naar het politiebureau ge leid, doch daar terstond weer vrijge laten. De „Deutsche Wochenzeitung" schrijft onder aan haar artikeltje: „Wij stellen der Vereeniging ter be vordering van het Vreemdelingen verkeer te Cleef voor, op de hoeken der 8tad borden te plaatsen, waarop: „Voor alleenreizende dames is het gevaarlijk deze stad te bezoeken." JEUGDIGE TUINLUI AAN t WERK. De vereeniging „Voor de Jeugd" is in Amsterdam geen onbekende. Zij heeft sinds 1903 de zoogenaamde ,,on- schooleche samenkomsten" georgani seerd en is daardoor, zooveel in haar vermogen was, tegengegaan de ver- waarloozing der op straat rondslen terende jeugd, wier zedelijke, ver standelijke en lichamelijke vorming zij tar hand nam. De heer J. Huisman, voorzitter de zer vereeniging, heeft zicb verleden jaar tot B. en W. van Amsterdam ge wend om van deze een lap grond in bruikleen te krijgen, waar de be zoe kertjes der samenkomsten naar har telust konden tuinieren. Hem werd toen aangewezen dat gedeelte der Van Oldenbarnoveldtkade, dat niet zal worden Lngonomon door het daar ter plaatse te bouwen Veiligheidsmu seum. De gemeente was voor te zoo welwil lend een paar tuinlieden beschikbaar te stellen en liet noodigo materiaal en Dinsdagmiddag kon men binnen het lage hekje een tiental jóngens, onder toezicht van een otnde. ijzer, en met behulp van genoemde werk lieden, zien spitten en graven naar hartelust. Daar werden rododen drons geplant en sierlijke perkjes, geel-bloeiende kornoelje en slanke j asm ijnstru i ken. De jongelui zuilen voortaan twee keer per week onder toezicht het plantsoen een groote beurt geven. le deren dag moeten zij de dome bloe men en bladeren verwijderen. De planten zullen met naam worden aangeduid en van de bloemen zullen op school bij de plantkundeJee ge bruikt woeden, opdat de belangstel ling voor wat er groeit en bloeit In het plantsoen, wat verder moge door dringen don alleen tot hen, die daar in werken. Natuurlijk hadden de jeugdige tuinlieden heel wat bekijks. ONBESCHEIDEN JOURNA LISTEN. In de N. Gr. Ct. vertelt de „Ha&g- sche Kouter": De vreemde journalisten, die uit al le Europeesche Rijken ongeveer, naar Den Haag zijn gezonden om ja eigenlijk om allerlei dwaasheden te vertellen van ons Hof en ons volk, in verband met de „blijde gebeurtenis", zijn hopeloos en hebben in hun te leurstelling bij de Ned. Journalisten kring reeds een klacht Ingediend over de wijze waarop hun alle mededee- Llngen worden onthouden. Zonderling genoeg, want liet ziin juist die vreem de collega's die dag aan dag in hun kranten allerhande bijzonderheden opdisschen, die men tevergeefs in on ze pers za! zoeken. Ik heb de ver ma kel ij ksta staaltjes gehoord van de po gingen, door de heeren aangewend om toch iets bijzonders te weten te komen; zij hebben bij alle hof-autori teiten, bij do Regeering, bij militaire en burgerlijke overheden aangeklopt om toch iets te vernemen, maai- nie mand die hen kon bevredigen; zelfs prof. Kouwer en dr. Roessingh niet. Deze worden als 't ware door de bui- tenlandsche persmannen „gepost" en tot op den grens van 't „hinderlijke" gevolgd. Als de Utrechtse he hoogleer aar in een 'restaurant dejeuneert, zijn er dadelijk (ik heb het gisteren met eigen oogen gezien!) tien journalis ten die óók een luncheon bestellen en hem bij zijn vertrek achterna gaan; men weet precies hoe laat dr. Roes singh 's middags het gemeente-zie kenhuis verlaat en waar hij 's avonds zijn glas bier gaat drinken. Men beweerde in de buitenlandsche pers, dat de kostbare wiegen van de Haagsche en Amsterdamsche burgerij eenvoudig waren opgeborgen en slechts als historische relequien zou den worden bewaard. Niets is minder waar dan dat, Het plan ls wel dege lijk om al de voorwerpen, die H. M. door de bevolking en ook de Koloniën en uit den vreemde zijn aangeboden, ln gebruik te nemen; de wieg der Ko ningin is voor de kraamkamer be stemd, maar zoodra de Vorstin haar gewone vertrekken weder zal bewo nen zullen ln werkkamer en salon de andere wiegen een plaats krijgen en ln de kinderkamer van het prinsje of nrinse®je zullen alle andere geschen ken worden neergelegd of in kasten geborgen, om ze, naar gelang van den aard en de bestemming, ter dege te utiliseeren. Ik heb dit uit zeer goe de bron vernomen en meen H niet overbodig het, ter wegneming van verkeerde Indrukken, te vermelden. Rechtszaken MOORDAANSLAG. Het O. M. bij de Rotterdamsche rechtbank elscht© 4 jaar gevangenis straf tegen den bootwerker M., die een moordaanslag pleegde op den haas K. de Winter, in dienst van de firma Brandjes en Dalmeyer, te Rot terdam, door een 'revolverschot op hem te lossen, waarbij de kogel al leen door den hoed van De Winter ging. DE LEDIGE BRIEF. Naar wij vernemen, heeft het Am sterdamsche Gerechtshof in raadka mer beslissing genomen in de op zienbarende zaak van den Utrecht- schon ingezetene, die verdacht wordt oen aange tee kenden brief ter verzen ding naar den oud-Minister Rink in Den Haag ten postkantore te Utrecht te hebben aangeboden met een aan gegeven waarde van f2000, alhoewel wetende, dat deze brief niemendal in hield dan een velletje postpapier. Het Gerechtshof, dat in dit proces gemoeid werd, omdat de verdachte appèl "aantoekende tegen de verwij zing van zijn zaak naar de openbare terechtzitting der Utrechtse he Recht bank, heeft de verwijzing van de Utreohtscho Rechtbank in hoofdzaak bekrachtigd het primair ten laste ge legde „poging tot oplichting" (van den Staat dei' Nederlanden} heeft het Hof onveranderd bevestigd, alleen het subsidiair ten Laste gelegde „het doen van een valsche aangifte*1, werd ongegrond verklaard. De zaak komt dus nu voor Utrechtsche Rechtbank ln behande ling, wijl het hoofdfeit van de be schuldiging door het Hof bekrachtigd is geworden. Do tegen den verdachte uil te brengen dagvaarding zal door bet O. M. geredigeerd moeten worden in den zin van de door het Hof geno men beslissing. (U. D.) Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Lelden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer J. H. Welcker, geboren te Alk maar. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stollingen, de heer C. M. van Voorst Vader, geb. te Harderwijk. Sport en Wedstrijden VOETBAL. Het programma van den N. V. B. bevat de volgende wedstrijden. Westelijke le klasse. Rotterdam: Sparta—H. F. C. Westelijke 2e klasse. Amsterdam: VolhardingAchilles. Promotie- en kampioenswedstrijden. Hilversum: VictoriaD. V. S. Rotterdam: U. S. C.V. F. C. Amersfoort: Quick AQuick N. Amsterdam: A F. C.V. O. C. Amsterdam: AJax II AAjax II II ketteren en Knnst NATIONAAL CONCOURS VAN HAR MONIE EN FANFAREKORP SEN TE HELDER, OP 29 EN 30 AUGUSTUS. De inschrijvingen sluiten beslist op 1 Mei a. a De jury bestaat uit de heerenA. L. Hozebroak, HeiderD. Koning Jr., Amsterdam en G. J. C. van Aken, AmemoorL Elke mededingende vereeniging, die geen prijs wint, ontvangt een zilveren vaandelmodaille, ais troost prijs. voorts heeft plaats een morsch- en vaandelconcours, en zijn er ver schillende eene- en andere prijzen voor do verstkomende, kleinste en grootste rereeniglng, schoonste ge heel, enz., enz. Verplichte nummer wordt verzon den pl. min. 15 Mei. Schitterende festiviteiten zullen bij die gelegenheid plaats hebben. Omtrent het gezelschap Kimmel vernamen de Indische bladen, dat de directeur in April naar Nederland zou vertrekken en in Juli zou terug keeren. De heer Chrispijn zou Ln In- dlë blijven. Pers-Overzicht PROTECTIE EN VRIJHANDEL. Het Jongste vliegend blaadje van de Vereeniging „Het Vrije Ruilver keer", beoogt aan te toonen, dat ook bij het voor ons volk zoo belangrijke vraagstuk der handelspolitiek, even als bij alle voorname vragen van economi8ch-politisclien aard, more©- le overwegingen gewicht in de schaal behaoren te leggen. „De discussie over tarieven van in komende rechten la niet uitgeput door argumenten, welke alleen op de cijfers zijn gebaseerd, waarmede de materieel© winst wordt duidelijk ge maakt. „De kostbaarste bezittingen van eene »iatie zijn zelf vort rouwen, inte griteit en een krachtig bewustzijn voor recht. Met die qualiteiten ls een volk zeker van te zullen slagen. Niet op vermindering, op versterking daarvan zij het streven gericht, ook van de Regeering des olks. Ook bij het vraagstuk der handelspolitiek van ons land zijn zij ln sterke mate betrokken. Het systeem der protectie, dat de handelswetgeving beschouwt ais een zaak van louter „opportuni teit", is in moreel opzient ln strijd met het einddoel der wetten, de ze delijke opvoeding des volks." BEDELAARSllUMOR. Bedelaar (als een dame een tijd lang naar klein geld zoekt). Op schieten, mevrouw, tijd is geld. ONBILLIJK. Rechter. Je bent vroeger al drie maal wegens inbraak veroordeeld. Beklaagde. Juist, maar waarom staat Ln de stukken dan ook niet, dat ik al tweemaal wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken ben? 's NACHTS OM 12 UUR. Kastelein (zachtjes tot stamgast). U kunt thans gaan, mijnheer Pitsen; zooeven heeft het dienstmeisje getele foneerd, dat uw vrouw ingeslapen is. Johan, zeg dat mevrouw met zin gen ophoudt. Dat is de keukenmeid die zingt meneer... O! Nee, zeg dan maar niets. Raad eens, vriend Karei is ver loofd. Met wie? Met 30.000 gulden, het andere ben ik vergeten. Oud zeekapitein (aangeschoten naar nuis gaande). Mooi zoo, van avond voel lk weer eens zee onder mijn voe ten. Vrouw (in een circus een nummer bewonderende): „Die ezel danst waar achtig beter dan jij." Man: „Ja, maar die is ook gedres- „Waarom heb je gevlagd?" „Het seizoen ls geopend gisteren ls de eerste vreemdeling in gindse bed afgrond gestort"

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 7