Scoffs Emulsion VOEDING Neemt U cm lucnt im. ue turn was oacnt Dezen, en buitenom stonden groote inem- schenmenigten. Fraaie stukken vuur werk werden ontstoken. Het knalde en siste en plofte, dat het een aard liad. Er waren heele mooie nummers bij. Het slotstuk was een fraaie vcr- serfiig met vuurspuitendo fonteinen en wentel wielende vonkenregens van een gekroonde „Hulde aan de Oranje telg". Daarna zou er binnen bal zijn maar het duurde heel lang vóór on aleer men in de propvolle zaal een danspas maken kon. In afwachting daarvan zongen en fuifden de bezoe kers naar hartelust, om dan eindelijk met een gezellig dansje den feestdag te besluiten. 'T FEEST IN HEEMSTEDE. De inwoners van Heemstede hebben er goed slag van, om feest te v teren 't Prinsesse-feest is gisterenavond dan ook uitstekend geslaagd Het was om zeven uur op het Wil- helmina-plein een drukte van belang. Hier werd ook de lichtstoet opge steld. T Kostte don commissie-leden natuurlijk veel geloop, om de deel nemende vereenigtngen hun juiste plaats aan te wijzen. Daarbij kwa men de nog meer eischende particu lieren. die met aardig versierde wa gons (vooral met veel oranje ook een goed plaatsje verlangden. Tegen acht uur werden de lichten lam pions, fakkels en transparanten ontstoken, en de muziekvereeniging „Eensgezindheid" zette een marsoh in endaar ging hei 1 Naar 1 Raadhuis De gemeente-woning was aardig verlicht. De gekroonde W. in kleine, tintelende gasvlammetjes, maakte 'n aardig effect. In de gezellige Raad zaal was 't ook al een vroolijke druk te. Hier weiden de leden van den Raad met hunne dames en eenige an dere genood'gdem door don burge meester ontvangen, en door vriende lijke jongelui op Prinsesse-limonade en -gebak onthaald. Met gezelligen kout werd de komst Ti n den optocht afgewacht. In de •verte klonk muziek Ja, daar kwam de huldigende stoet Een aardig ge zicht, zoo'n kleurige lichtstreep van lampions en transparanten. Vooral de laatste maakten effect. Natuurlijk droegen velen het opschrift „Hulde aan 't Vorstenhuis" of „Leve de Pr'n- 9«s", enz. Aardig was b.v. de trans parant der voetbalverenigingen, die een paar in aolüe zijnde spelers op 't doek nadden laten schilderen. De bloemisten vereerd ging had hetzelfde laten doen met een bloembollenveld. Maar laten we niet de nummers van den stoet afzonderlijk noemen, eu zeggen, dat a 11 e mooi en aardig waren. Voor het Raadhuis-plein had zich u eea groo massa volk samenge- g. ,-cpt. it Kreeg oen uidruk, dat hier heel Heemstede vereerdgd was. Op den voorgrond had de zangvereni ging Ex Animo en de muziekveree niging Lensgezindheid een plaatsje gevonden. Eerst speelden da muzi kanten 't Wilhelmus, toen zongen de zangers 't Wilhelmina van Nas- 6fi'uw«*. De feestcommissie werd nu tn het Raadhuis ontvangen, 't Eerst werd het woord gevoerd Moor den voorzit ter Dr. Colenbrander. Hij richtte het woord tot den burgemeester als ver tegenwoordiger van het gezag en de Koningin. Wij scharen ons gaarne ander d't gezag zoo zei de spreker omdat gij dit uitoefent met groote trouw en wijs beleid. Gij verpersoonlijkt onze eenhei'd als inwoners der gemeente gij zijt der burgeren vader I Zoo is II. M. onze geliefde Koningin voor ons het bewijs van de eenheid van al le Nederlanders. Vooral op een dag als dezen gevoelen we, dat wij allen één zijn 1 Onze vreugde is groot, nu de harte- vvonech van Hare Majesteit vervuld is en de zekerheid is verkregen, dat h f Oranjehuis zal voortbestaan. Het scheen, of mot Wilhelmina de laatste O—mje zou heen gaan, maar geluk- kier. r.a veel beproeving is er nu toch overvloedig reden om te danken en verheugd te zijn. Onze Koningin smaakt nu den zegen des huwelijks, f' r-i zegen aller zegeningen. De blijd- c -Vnp m ons volk is groot. Ook van A- inwoners van Heemstede. Wij zijn v !nr gekomen met mooie lichten dat "''t is een afschijnsel van den gloed, d nu binnen in ons straalt. .spreker eind'gde met het instellen van een ueve de Koningin Leve Prins Hendrik Leve de Konrngin-Moeder I Leve het Prinsesje 1 Het behoeft zeker niet gezegd te worden, dat alle aanwezigen van har te met deze wenschen instemden. De Burgemeester dankte voor de vriendelijke woorden. ..Ik beschouw het als een groote «or. hier te rnogen staan als de ver tegenwoordiger van het gezag. Ook ni.j hebben uw woorden zeer getrof fen. Ze hebben weerklank gevonden i.i mijn hart. Als burgemeester zou ia gaarne hetgeen ik wil zeggen, tot ai i e burgers spreken.' Hierop ging Mr. Van Lennep op 't baicon staan en sprak met lu'de fem „Burgers en burgeressen van Heem- stade Er is groote vreugde in geheel Ne derland, ook in onze gemeente, nu 't een feit geworden is, dat H. M. de n ming'n een dochter geschonken is. In deze dagen der spanning is het weer duidelijk gebleken, hoe 't wel en wee van 't Vorstenhuis ons allen üu aan t harte liggen. Hoe kan het anders? Nederland en Oranje zijn één. De Oranje's, die in Neérland's bange dagen goed en bloed voor ons land hebben opgeofferd 1 De liefde Voor 't Oranjehuis betreurde het, dat het scheen of Wilhelmina de laatste van den Oranje-stam zou zijn. Daar om is de blijdschap nu zoo groot, nu we weten, dat het Oranjehuis zal Voortiiestaau. Het randschrift onzer muntstukkon 's „God zij met ons". Dat is de bede onzer Koningin voor Haar volk. Dat Js ook de bede van ons Volk voor Haar en Haar hu's. God zij met onze Koningin, Haar Gemaal en. Moeder, kinpd./'ij 1011 blijve met ons Konings- Luide en blijde bravo's klonken na deze geestdriftige toespraak. Er werd Rongaalsch vuur ontstoken dat het I pieir ln een rood-wit-blauwen gloed zette. Een aardig gezicht De zangers zongen nog „Wilt he den nu treden" en „Zij zullen het met hebben ons oude Nederland I" Hierop werden de bestuursleden der deelnemende vereenlgingen in de raadzaal ontvangen en eveneens op Prinsesse-limonade en -gebak ont haald. De lichtstoet zette zijn tocht door de gemeente voort. Langs den gehee- len weg stonden vele kijklustigen, en er was maar één roep over de mooie versierde wagens. In 't dorp heersch- te do rechte feeststemming. Overal bfii gezang en vroolijk gesnap. Verschillende inwoners hadden hun huizen en winkels met lampions of vetpotjes verlicht. Ook de vele vlaggen gaven aan de huizenrijen een vroolijk aanzien. Tegen 10 uur begon de drukte weer op het Wilhelmina-plein. Daar moest de optocht weer terugkomen. Het werd evenwel ecu half uur later. Na de ontbinding van den stoet speelde de muziekvereeniging nog eens de volksliederen. Een der vele wachtenden stelde een „leve de mu ziekvereeniging" in. Ook het bestuur van Koninginnedag werd op deze wijze gehuldigd. Na wat wachter» begon het vuur- werL. .lil werd op oen weiland afge stoken, zoodat allen het uitstekend konden zien. Er waren vele en ook mooie stukken. Knallende vuurpijlen, draaiende zonnen, hel-k!eurige licht- kogels, geweldige knal-effecten. Het slotstuk was een decoratie van de woorden „Hulde aan 't Konings kind". Hiermee was het welgeslaagde feest geëindigd. Het werd tijd, want het was haast Zaterdagochtend en dan nog naar Haarlem te moeten wandelen Alleen zij nog vermeld, dat de volgende vereenigingen aan den op tocht deelnamen de zangvereeniging Ex Awumo, de R. Y. Volkshond. het Kruisverband (tegen drankmisbruik), Bloembollencultuur, Bloemkweekers- gemootschap, voetbalve.reeni gingen Unaon en Heemstede, hen gel aarsver- een iging De Baars, Bleekerspatroons. Bloemist werklieden, zangvereeniging van de broeders van Meer en Bosch, Vereent ging voor Verfraaiing van Heemstede, Volksbond tegen drank misbruik, Pluimvee-Club, IJsclub en de muziekvereeniging „Eensgezind heid". De commissie, die dit feest zoo prachtig organiseerde en van stapel deed ioopen, bestond uit de he eren Dr. Colenbranaer (voorz'tter), W. A. Dolleman (.ace-'voorzitter), A. A. Swolfs (secroiaris), Jac. Roest (pen- ningmeester), 'r'h. Pronk, W. A. van Amstel, P. L. Staal, L. de WH 1de, A. de Wilde en L. Zieren. BLOEMENDAAL. Er heers elite gisteren een gezeilig- kalme drukte in het dorpvan veie gevels wapperde het feestelijk dun doek. Enkele huizen waren met lampions versierd, die met hun bonte fantastische kleurmengeling veel tot de feestverlichting bijdroegen. Het Electro-technisch bureau Gratie had een groote ster van geel-glazen bal lonnetjes, die het rood-wit-blauw eetn eigenaardige helderheid bijzetten. Een huis op de Brouwersvaart had een fr.iai verlichte W. Om zeven uur zou de fakkel- en lampion-optocht zich bij Hótei Harte lust verzamelen. Vóór dien tijd speel de eeai corps Duitsche muzikanten al vast eens een opgewekt stukje, wat er een echte Oranje-stemming inbracht. Verscheidene vereenigingen namen aan -ten lichtstoet deel. Daar was om te beginnen het kranige Bloemen- daal's Commando, dat „met vaandel en geweren" als geoefende soldaten de Hartelust-laan binnen kwam ruk ken. 't Was een lust ze te zien mar- cheeren, zoo kranig ging dat. Dan was er een wagen geheel met vol- bloeide narcissen omkleed, waartus- schen W's van roode tulpen 'aange bracht waren, die een heerlijken geur om zich heen spreidden. Een boog van kleurrijke lampions was er boien aangebracht. Verder kwam de Bloemendaaische Voetbalvereeniging, Ln sportpakjes, wit met oranje-sjer pen. Enkeden haddein zelfs hun voet balschoenen mee aangetrokken. De schietvereeniging „Generaal Joubert" was in nationaal Trans- vaalsch boerenkostuum niets ont brak er aan, noch de slap-vilten Vrij staat-hoed. noch de patroon-gordel. Voorts waren er nog de Christelijk Nationale Werkmansbond, de Veree- niging \oor Bloembollencultuur, de Christeliik Nationale Gehoelonthou- lersvereeniging en de Roomsch Ka tholieke Voksbond. Allen waren ge wapend met transparanten en lam pions. Het weer hield zich uitstekend. Groote zwaar-zwarte regenwolken dreven voor de maan, maar geen druppeltje viol. Wind was er ook heel weinig, zoodat bet een uitgezochte avond voor een optocht als deze was. Ongeveer kwart voor achten zette de stoet zich in beweging. Fantas- tisch-grillig flikkerde het licht op de roerlooze boomgroepen. Doordringend parfum ademde uit den narcis-wagen en vloeide met scherp aroom de avondlucht in. Vreemd-kaatsend te gen de villa-muren dansten de einde- looze kleurlichtjes in hobbelgang over den weg, gelijkmatig cadansee- rend op rr.uziekmaat. De Duitschers scheurden met hakenden koperklank de i jstige avondkalmte uiteen. Luid jubelde het den ganschen weg over van het groote geluk van Ne ér land s g.iiefde Landsvrouwe. Onder het zingen van vaderland- sclie liederen ging het langs Bloe mend? alsdan Weg en Korte Klever- laan. ,Op \<ie villa's hadden de be- w s lr.ngaalsch vuur ontstoken, dat de gonsciie omgeving in hel- rooden of groenen gloed zette. Fel brandden de rose vlammen in de boomtakken en gloeiden hel in de metaal-deelen van geweren en uni formen. Zwak flauwden de lampions hun licht nog maar tegen die brand- zee in. Wanneer het rood en groen licht tegen elkaar instroomde, ont- stond een vreemd-glanzend tinten- effect, dat een fel-bleeken schijn over de omgeving wierp. Zwarte rookzui len rolden naar boven, een sterke prikkollucht verspreidend Bij den politiepost werd in het tuintje een Wil helm in a-j inde geplant. De heer Mr. W. A. Jacometti hield een korte toespraak, aie wegens het rumoer, dat er gonsde, bijna niet te verstaan was. waarop dadelijk een fanfare, gevolgd door een lu'd hoera, de lucht indaverde. Hierop loste de schietvereeniging „Generaal Joubert" drie salvo's, waarna het Wilhelmus geblazen werd, dat door de meeste aanwezigen met ontbloo- ten hoofde werd aangehoord. Op den Duin- en Daalschen Weg werd wederom halt gehouden, dit maal om het vreugdevuur te zien, dat op het Koninginneduin ontstoken was. Groote gele vlammen sloegen legen den zwarten nachthemel en deden aan een groo ten brand den ken. Een reusachtige wolkkolom golf de van het vuur weg. Een Etna in 't kleinHet was een verrassend schouwspel velen konden dan ook, toen zij het in 't oog kregen, niet na laten een kreet van bewondering te slaken. Ook het knal-effect ontbrak niet men was evenwel op te grooten af stand, >m hiervan onder den indruk te komen. Te dier plaatse werd uit volle borst hei Wieaa Neêrlandsch Bloed gezongen. Daarop ging het langs Busken Huel-laan en Bloemendaalschenweg overal werd de stoet met hoera s, scholen, vuurwerk en bengaalsch licht begroet. Voorts ging 't een eind langs den Zijlweg en daarna weer terug naar 't Raadhuis te Overveea. Dit was prachtig met electrische bal lonnetjes verlicht, één stralende lainp- jeszee. Ln 't midden was een schip van hyacintihen en tulpen aange bracht. Een glanzend, bijna daghel der licht wierp de gevel op 't Raad huisplein. In 'i Café van ouds het Raadhuis was het overvol, geen plaatsje meer te krijgen. De Duitschers speelden eerst het Wien Neêrlandsch Bloed, dat onge dekt door een groote menigte werd aangehoord. Daarop werd het plein in een groen bengaalsch vuur gezet en daalde een kleur regen van ser pentines uit het Raadhuis-café neer. De schietvereeniging „Generaal Jou bert" loste op het baicon van genoemd café vijf knetterende salvo's, als een afscheid aan den grooten feestdag. Daverende hoera's volgden hierop en tot slot natuurlijk een Wilhelmus. Officieel was het feest nu afgeloo- pen, in werkelijkheid evenwel nog laijg Met. De muziekvereeniging Cres cendo vertolkte op uitmuntende wijze eenige muzieknummers, die, te oor- deelen naar het vele applaus, zeer in den smaak vielen. Hierop gaven een paai' der Duitsche muzikanten volks liedjes in huu eigen taal te hooren, d!ie in bijna ademiooze stilte werden aangaiiooru. inderdaad werd door iieioon goea gezongen. De drukie werd ai grooter en groo- ter, de menigte op liet pjein groeide ■met de minuut aan. Ln overal dezelf de gepaste vroolijkne'dnergens word een wanklank vernomen, of eenige dronkenschap opgemerkt. Bloemend aai en Overveen hebben •vaardig feest gevierd, spontaan en nartel''k. Het lied der vreugde heeft er weerklonken in de meest harmo nische toonaarden en vandaag neemt het lied van den arbeid weer een aanvang. De zaken zuilen hun gewonen loop weer nemen, maar van eén ding is ieder overtuigd 1 De hand met de Oranje's is weer vaster toe geknoopt dan ooit 1 mamaam 9 miwwmn an Dikwyl», wanneer kinderen loom en hangerig zyn, lyden zy slechts in werkelykheid aan de gevolgen van onvoldoende De ware eetlust ontbreekt en dat- 1 gene wat zy nog eten schynt hen volstrekt niet te voeden. Scott's Emulsion is een licht-verteerbaar tonisch voedsel dat by de kleintjes den zóó allernoodzakelyksten on dergrond vormt. De eetlust komt dra terrrg en spoedig daarna zyn weer krachtig en levenslustig, üeine kinderen zyn dol op I De echte Scott's Emnls-'mi word; en is uitsluitend gefabriceerd door SCOTT HOWNE. I.td.. Londen, volgens hun oorspronleli k recept en hun o.ixeigelxkelylc j bereidings-ptoces. Ten te*we van het echte ptepar.uir I vindt men den naam Scott EnxuHfn op de flrsch en de j verpakking. Bovrr dien kom! op de vei|ukking voor hel I handelsmerk van Sit's Emulsion de Visschcr met de Viscb. /onderin hnnlclsmerk is geen enkele Emulsion 1 de echte S:o't s Emulsion. Bij alle apothekers en drogisten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. AANDOENINGEN DER HUID. Dank zij verklaringen gelijk de vol gende, zijn meoischen, die aan aan doening der huid lijden, m de gele genheid inlichtingen in te winnen omtrent de wijze, waarop zij genezen n.unnen worden: Van Mejuffrouw IC L. Bovet, van Ostaaesiraat 314, te 's-Gravenhage, vernamen wij: „Ruim een jaar heb ik zeer veel gesukkeld en veel last gehad van uitslag op verschillende gedeel ten van het lichaam, vooral in den iials en op de ar noen. Ik heb er meer dere middelen tegen aangewend zon der baat te kunnen vinden; reden waarom ik hiermede tot mijn groot genoegen de verklaring kan geven, dat Foster's Zalf mij voor deze kwaal van groot nut is geweest. Na het ge bruik dar zalf was de ziekte in korten .ijd geheel verdwenen." „Nog steeds ondervind ik de goede werking van Uw zalf," zoo meldt ons Mej. Bovet een half jaar la ter. „De jeuking heeft geheel opge houden eu de uitslag blijft weg." vw.g.) K. L. Bovet. Foster's Zalf is een speciaal mid del tegen alle huidaandoeningen zoo als: prikkelende huiduitslag, puisten, ontsteking der huid, dauwworm, gor delroos, schurft, winterhanden en -voeten, springende handen, enz. Zij brengt daar hulp, waar alle andere middelen tevergeefs bleken. De eerste aanwending verzacht onmiddellijk de prikkeling en ontsteking, onder wel ken vorm deze ook optreedt en één doos is dikwijls voldoende om een blijvende genezing te veroorzaken. Ziet toe, dat men U de échte Fos ter's Zalf geeft, dezelfde soort, dae mej. Bovet gehad heeft. Ze is te Haarlem verkrijgbaar bij de Heeren J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147a, en K. van Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na -nt- vangst van postwissel k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozem. dagelijks een likeurglaasje Dr. HOMMEL's Hsmatogen onmiddellijk voor den hoofd maaltijd! Uw eetlust wordt flin ker, uw zenuwstelsel versterkt de loomheid verdwijnt en heel spoedig zult gij U lichamelijk prettig gevoelen. Men verlange echter uitdrukkelijk het echte „Dr. HOMMEL's" Haematogen en weigere namaaksels! Binnenland KAMERVERKIEZINGEN. Door de Plaatselijke A.-R. Kiesver- eeniging te Gouda werd candidaat gesteld de heer H. Ch. Vegtel, met 37 si. tegen 18 op den heer H. Colijn. De Centrale A.-R. Kiesvereeniging vergaderde tot het stellen van een candidaat. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van den lieer H. Ch. Vegtei, dat hij niet in aanmerking wenscht te komen voor de candida- tuur. Met groote meerderheid van stommen werd daarna tot candidaat geproclameerd de heer H. Colijn, Bui tenzorg, N.-O.-Indië. Het districtsbestuur van de Chr.- Hist. Unie te Franeker heeft in op dracht van de dlstrictsvereeniging, met de voorloopig gestelde candida- ten gecorrespondeerd en de candida- tuur definitief aangeboden aan den heer C. E. van Koetsveld te Rijsen- burg. De onder handelingen met de Anti-Rev. partij, om tot samenwer king le komen, zijn nog gaande. (Ned.) De Vrijzinnig-Democratische Kies vereeniging „Burgerplicht" te Gro ningen stelde mr. H. L. Drucker met algemeene stemmen candidaat voor de Tweede Kamer. Door de R. K. Kiesvereeniging in district Amsterdam VI is de candi daat der Christelijk-Historischen, mr. H. Verkouteren candidaat gesteld voor de Tweede Kamer, terwijl de R. K. Kiesvereeniging Ln district Am sterdam I besloot, met een eigen man uit te komen. Met algemeene stemmen werd het Raadslid, de heer J. N. Hen- d.rix, candidaat gesteld. Sport eo Weüstrpe»' HULDE VAN WIELRIJDERS. In „De Fiets" wordt onder de aan dacht van den A. N. W. B. gebracht het denkbeeld, nu de Koningin moe der geworden is, een monstertocht naar 's-Gravenhage te organiseeren. Duizenden wielrijders zouden onge twijfeld gaarne van de gelegenheid gebruik maken om en massa een ge- lukwensch te gaan brengen aan den Vader en de Moeder van het konings kind. 't Is stellig zoo'n kwaad idee niet, meent het blad, en het is wel zeker, dat er belangstelling zou bestaan voor een dergelijk huldebetoon. Gemengd iNieuws 1 MEI-VIERING IN FRANKRIJK. Met het oog op mogelijke rustver storingen op 1 Mei en ten einde bij een staking van beambten der tele grafie niet zonder verbindingen met het binnen- en buitenland te zijn, heeft de Fransche minister van ma rine een aantal bijzondere maatrege len genomen. Er zullen nl. kruisers, die voorzien zijn van stations voor draadlooze telegrafie gestationneerd worden op verschillende punten van de kust, bij HAvre, SL Nazaire, aan den mond van de Gironde en in de golf Juan en deze schepen zullen door de verbinding met de stations te Duinkerken, Cherbourg, Brest, Lo- rient, Rochefort, Toulon, Parijs en de verschillende militaire stations het telegrafisch verkeer met alle groote steden verzekeren. Reeds zijn genie-soldaten en mari niers te Angers, Toulouse en Mont- pe eillsrbe mafamafaradaral lagmg der stations. CASTRO. De Parijsche correspondent der N. R. Ct. schrijft: Geen mensch is Castro Zondag ko men opzoeken, zoo melden laconisch de enkele Parijsche bladen, die zich nog met den gewezen president bezig houden. Zelfs geen interviewer of pho tograaf heeft zich aangemeld aan het hotel, het allerduurste van Parijs, waar de zoogenaamd geruïneerde man zijn intrek genomen heeft. Slechts enkele couranten gaven zich de moeite nonchalant naar het hotel te telefoneeren om te vragen wat de heer Castro uitvoerde. Zij kregen tot antwoord, dat de „generaal" rust nam, eenige brieven schreef en zich de verslagen over zijn aankomst en zijn interviews uit de Parijsche bla den vertalen liet. Dit laatste werk zal heden heel wat minder tijd genomen hebben,, daar geen onkel blad zich meer beschikbaar gesteld heeft voor het wereldkundig maken van 'e hoe ren Castro's lyrische veronitwaardir ging, van zijn komisch ijdele pseudo- geschledkundige citaten en vergelij kingen. Mocht liet zoo voortduren! De neer Castro Is een man, die zeer ze ker nog lastig wezen kan en die, als men hem zijn gang liet gaan, moge lijk nog stoornis zou kunnen brengen in de betrekkingen van verscheidene mogendheden met Venezuela. Het is daarom van belang het oog op hem te houden en het blijft ook op den weg der pers liggen het publiek Ln te lichten omtrent 's mans reizen en trekken en omtrent d.e andere zaken, die verband kunnen houden met een mogelijk nog door hem te spelen rol. Maar het is geheel oiuioodig, en ook onwensclielijk, hem tot een groot en belangwekkend held der actualiteit te blijven opblazen en nog voortdurend geheele kolommen te vullen met zijn fantastische grootspraak en zijn wei nig waarheidlievende, maar meestal vrij handige vertoogen. Het Mémorial Diplomatique schrijft een kort artikel, dat tot opschrift heeft: „Castro beschuldigd van moord' en toont, met de weergave en verta ling van een cijfertelegram van Cas tro van 13 Februari 1907 aan, dat Castro, ondanks zijn ontkenningen, wel degelijk order gegeven heeft tot het doodschieten van generaal Pare des en diens lotgenooten. Het tele gram in kwestie is een stuk uit het dossier van de instructie wegens moord, die door het Hooge Hof tegen Castro geleid wordt, op aanklacht van de broeders van generaal Pare- Het overtuigln,gs9tuk, waarover hier sptrake is, is een in een Spaan- sche code-taal opgesteld telegram, dat gemakkelijk te ontcijfetren is met den sleutel, die de nieuwe Venezolaansche regeering na Castro's verdwijning in handen viel. De code van Castro was eenvoudig. Hij bediende zich van het Spaansche woordenboek van Toro en Gomez, dat in Venezuela algemeen gebruikt wordt. Om een woord in die code-taal over te brengen, verving hij het door het 23ste woord, dat er op volgde. Om het telegram van Castro te ontcijferen, behoeft men dus enkel het 23ste woord op te zoeken, dat aan het code-woord voorafgaat. En dan verkrijgt men den volgenden tekst: Den heer generaal L. Varela Ciudad Bolivar. U moet onverwijld last geven, om Pairedes en zijn staf dood te schieten. Meld mij ontvangst en voltrekking. Voor God en Federatie Capriano Castro. INTERNATIONAAL CONGRES VOOR VROUWENSTEMRECHT. Door mevr. Carrie Chapman Catt, voorzitster der in 1902 te Washing ton gegrondveste International Wo men's Suffrage Alliance, is he* inter nationaal congres voor vrouwenstem recht te Londen geopend. In de eer ste zitting werden huishoudelijke za ken geregeld. O. a. brachten mevr. Van Loenen—De Bordes (Nederland', mej. Branting (Zweden) en mej Emi ly Ford (Engeland) rapport uit over de quaestie van een internationale banier. De namiddagzitting, toen mevr. Mil- licent Garrett Fanectt presideerde, was veel belangwekkender. Verschil lende afgevaardigden uit den vreem de spraken een welkomstgroet uit. De welkomstgroet uit Nederland werd uitgesproken door mej. E. Baelde, voorzitster van den Nationa- Len Vrouwenraad, waarbij, zeide zij, de twee desbetreffende lichamen de Bond en de Vereeniging in Neder land, aangesloten zijn. Mej. Baelde verklaarde, hoe verheugd zij was, den Nederlandscheu Vrouwenraad hier te vertegenwoordigen. Om twee redenen bovenal, voegde zij eraan toe vooreerst toch houden allen in Nederland, die hart hebben voor het vrouwenkiesrecht, steeds den blik ge vestigd op Engeland, het veld waar thans een groote slag geleverd wordt, maar dan ook, wijl de spreekster overtuigd is, dat deze vergadering van zoovele vrienden der goede en groote zaak voeren moet tot opbeu ring der strijders ervoor in hun eigen vaderland, waar de schoonste herin neringen voortleven aan de Juui-du- gen van verleden jaar. (Toejuiching.) Het bezoek der talrijke vreemdelin gen aan Nederland had toenmaals de beste gevolgen. Het bezorgde de goe de zaak in Nederland vele nieuwe krachten en vrienden, ofschoon wel niet betwist kan worden, dat vele vij anden er door wakker geschud wer den Heden is er voortzetting vaD het congres en 's avonds een groote ver gadering in de Albert Hall, vooraf gegaan door een straatoptocht van ongeveer 1000 Londensche werkvrou wen, met lantarens en zinnebeeldige banieren. ANDERE LEVENSWIJS. Door den Amerikaanschen consul te Jokohama wordt in zijn jongste verslag een opmerking gemaakt, dte bevestigt wat ook door anderen reeds als een merkwaardig verschijn sel is medegedeeld: dat de Russ.sche oorlog niet zonder invloed op de Ja- pansche levenswijs is gebleven. Terwijl de Japanneezen vóór den oorlog nagenoeg uitsluitend leefden van visch en inheemsche gewas- schen, in hoofdzaak rijst, hebben zij thans ook brood, vleesch en aardap pelen ln hun dagelijksch middagmaal menu opgenomen. De Japansche sol daten moesten in Mantsj oer ij e tijdens den oorlog langen tijd uitsluitend met blikkenvleesch en Amerikaansche be schuit gevoed worden; dat heeft bij de meesten een smaak-verandering ten gevolge gehaxl, die niet alleen blij vend is gebleven, doch zich weldra ook aan anderen mededeelde, die nim mer aan het front waren geweest. Een ander gevolg van den oorlog is, dat de Japannees zich tegenwoordig met voorliefde Europeesch kleedt. De Amerikaansche consul heeft zelfs on gemerkt, dat Japanneezen in Euro peesche kleedij gemakkelijker werk vonden dan zij, die aan de inlandse lie dracht vasthielden. Er zijn thane zelfs fabrieken en verschillende groo te zaken, die de Europeesche dracht voor hun personeel verplichtend stel len. PREDIKBEURTEN ZONDAG 2 MEI. NED. GERKK. KERK. Kollekte voor het Diaconiehuis in alle beurten, behalve in de Bakenes- serkerk. GROOTE KERK. Voorm. 10 uur, Ds. Barbas, 's Avonds 6 ure, Ds. Knottenbelt. Bevestiging van Kcrkeraadsleden. NIEUWE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. van Raossen. JANSKKRK Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. pred. te Spaarndam. BAKENESSER KERK. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, de heer Hilbrander Kollekte voor de Verwarming. EGI ISE W Al F.ONNE. 9 1/4 heures, Ecole du Dimanche. Volksbelang (Jansweg 40.). 10 1/2 heures Mr. Martin Dupont GEREFORMEERDE KEP" (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder, 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Mulder. EBEN-HAëZER-KERK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. 's Avonds ure, Ds. Tibben. CHR. GEREF. GEMEEN l"R (Zuiderstraat) Voorm. 10 ure, Docent de Bruin, pred. te 's-Gravenhage. 's Avonds 5 1/2 ure, Docent de Bruin. NOORl)ERKKRK IR idderstraat). Voorm. 10 ure, Ds. Ringnalda, 'a Avonds 6 uur, Dezelfde. LU I HEHSI HE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. van Ba kei. Nam. 1 ure, Zondagsschool. (Nassau- laan). KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN Voorm. 10 ure, Ds. Hylkema, REMONS 1RANTSCH- GERF.FORM EERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Haemtjens. Nam. 1 ure, Zondagsschool (in de Kerk). KERK DER BROEDERGEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. Hdlström. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN. Lokaal'. „Weten en Werken". (Gedempte Oude Gracht). Geen dienst. BAPI ISTE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg 6). Voorm. 10 ure, Openbaine Samen komst. Namiddags 12 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Evangelische Sa menkomst. Maandagavond 78 ure, Meisje® Vereeniging. Dinsdagavond 8 ure, Bidstond Woensdagavond 89 ure, Jongeling»- Vereenig.ng. EVANGELISATIE „der Goddelijke Genezing". Drappen ierstraat 11 zwart. Voorm. 7 our, Bidstond. Voorm. 10 ure, Openbare Samen komst. Nam. 3J uur, Kinderbijeenkomst. Donderdagavond 8 uur, Openbare Samenkomst EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobijnestraat 26. Voorm. 10 uur, de heer H. J. Bosch. Nam. 12 1/2 uur, Zondagsschool, 's Avonds 6 uur, de heer H J Bosch. Maandagavond 6 uur, Meisjeskrans. Maandagavond 8 uur, Jong^doch- terskran8. Donderdagavond 8J uur, de heer H. J Bosch. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. Kollekte voor de Kerk. BEVERWIJK. Voorm .10 ure, Ds. van Bemr«el. DOOPSGEZINDE KER" Voorm. 10 ure, Ds Van Csdcar. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Voorm. 10 ure, Ds. M. van Kleef. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure, Ds. Ven Leeuwen, HEEMSTEDE Voorm. 10 ure, Ds. F. A. Visser, pred. te den Hoorn ('".«vel), Doopsbed U*r.K.g. Gewone maandelijksche kol'.e'te voor het „lokaal voor Christelijke Be langen." HILI.EGOM. Voorm. 10 ure, Ds. A. van Veen, Emer. pred. te Voorburg, 's Avonds 6 ure, Ds. Warners,» pred. te Nieuw-\eonep. HOUTRIJK EN P<>l VN FN. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. Doopsbe iien mg. SANTPOORT Voorn». 10 ure, Ds. Bax. Feestelijke godsdienstoefening. EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, de heer Hofmeester. SPAARNDAM. Geen opgave ontvangen. VELSEN. Voorm. 10 ure, Ds. de Sopper. 's Avonds 6J ure, Ds. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelbach van der Sprenkel. IJMUIDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Creutzberg. Nam. 5 ure, Ds. Creutzberg. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Posthumu* Meijjes. Doopsbed'oning.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 11