Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28e Jaargang. No. 7938 WOHN8UAG 12 MEI 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DR0B JNAANDBNl Voof Haarlem '.li:'.'./1.29 Voor de dorpen fa den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland .1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 tf „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Looreas Coster. Directeur i. PEEREBQOSL ADVERTENTüÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels t—, elke regel meer ƒ0. M Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentie» van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen Ji contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Drukkerij: Znlder Bnltenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon lnterc. 6229. M. NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 13 MEI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 23 uur. Schouwburg: HolL Tooneelgez. Sal via Silombra, 8 uur. Teylers' Museum: Tentoonstelling Van otrigineele teekeningen, 114 uur Evamge 1 isatie 1 okaalDrappenier- etraat 11: Belangrijke Opwek kin gs- Samenkomst. Cursus in de Roomsch-Katholieke geloofs- en zedelteer, 88 1/2 uur St. Bavo, Leidschevaart. Onderwerp: Kemteekenen van Christus' kerk in 't bijzonder om de heiligheid. OM ONS HEEN No. ®31. Zomerwenschen. Nu de tijd van wandelen weer aan komt en op mooie Zondagen niemand die anders kan, thuis blijft, mag ik zeker wel eens eenige wensohen uit spreken. We zijn in de laatste jaren vooruit gegaan in zooverre, dat de inwoners van Haarlem niet meer warm behoe ven te wezen voor het vreemdelingen verkeer in de omliggende gemeenten, walt ze ook moeilijk konden worden, omdat zij daar nu eenmaal niet wo nen. Bevordering van vreemdenver- keer is nu eenmaal een vorm van be schaafde zelfzucht en zoo min als iemand genieten kan van een verma kelijk gesprek, dat drie huizen van hem af wordt gehouden, kan hij de rechte geestdrift gevoelen voor een druk verkeer in een andere gemeente. Oprechte Haarlemsche menschen heb ben zichzelf maar eens eerlijk af te vragen, in hoever de spoor- en tram- drukte naar Bloemend aal hun be langstelling inboezemt en ze maken zich op dat punt geen illusies meer. Het is dus goed, dat Bloemend aal, Heemstede en Bennehroek zich tegen woordig in het bezit van een eigen vereeniging voor vreemdelingenver keer verheugen. Dat is voor ons, Haarlemmers, meteen gemakkelijk, omdat we nu weten, waar we met onze klachten terecht kunnen. En dan wil ik maar dadelijk aan de ver eeniging voor Heemstede en Benne hroek een vriendelijk verzoek doen. Naar mijn overtuiging zou daar veel meer gewandeld worden, wan neer de wegen niet zoo stoffig waren. Wie op den Wagenweg kuiert en zich verlustigt in het mooie lommer of in een bevallige villa aan den wegenkant, ziet met schrik in de verte een automobiel opdagen, achter zich aanslepende een warrelende staart van stof. De wandelaar staart ter tinker- en ter rechterzij vergeefs, de vlucht is niet mogelijk. Hij moet den naderenden stofzuiger ondergaan als ©en man, het eenige wat hij doen kan is met den rug naar het midden van den weg ie gaan staan, waar mee hij tegelijk zich althans een wei nig tegen het stof weert en meteen, ongezocht, zijn afkeer aan het mon ster toont. Ssssjt... daar suist het voorbij en hult den wandelaar in een wolk, d'ie zijn kieeren doet vergrijzen, in zijn •ogen dringt en hem letterlijk op de tanden doet knarsen, wanneer hij den mond niet stijf dicht heeft ge houden. Nu kan hij verder gaan, ïnaar minuten lang nog ademende in de wolk van verontrust en prikke lend stof, en pruttelend op de auto's, die een stof opjagen, dat de gemeen te niet heeft gezorgd, neer te slaan. Hoe Door een sproei wagen. Het is alles goed en wel, dat Heemstede, toen er sprake was van annexatie van een gedeelte bij Haarlem, be toogd heeft, dat ze heel wel voor zich zelf kon zorgen, maar dan moet ook doen wat daarvoor staat. In de moderne samenleving nu is een flin ke sproeiwagen, althans op dien Zon dag, voor een gemeente, die natuur schoon bezit, even noodzakelijk als een tandenborstel op de waschtafel van een bevallig jong meisje. ïs zoo'n wagon er eenmaal, dan zullen wij, rustige wandelaars, wan- we vermoeid worden, ook met kunnen uitrusten op de banken, die er dan, naar we willen hopen, ook neergezet zullen zijn. Want. op dit oogenblik staan ze er niet, het is inderdaad een merkwaar dig verschijnsel de meeste banken in Heemstede en Benniebroek zijn er niet Spotters hebben wel eens van vereen Lgingen voor vreemdelingen verkeer gezegd, dat ze vooral banken- stichters waren, maar in Heemstede en Benniebroek is die betichting te om- pas. Je kunt er heele einden loopem, zander een bank te bespeuren. Hoe weriscbelijk het zou wezen, er een paar dozijn over de beide gemeenten uit te strooden, kan blijken uit onze Haarlemsche ondervinding, dat de zeer talrijke banken in den Houf op mooie Zondagen im de wandeluren geen oogenblik onbezet zijn. In de gemeente Bloemend aai is het niet anders. Met de banken bedoel ik, want een sproeiwagen is er en die werkt op drukke dagen naar behoo- ren. Maar de banken zijn er al even dun gezaaid als in Heemstede. De armoede aan rustplaatsen in de par ken wordt alleen nog overtroffen door die op den straatweg. Ik heb mij wel eens afgevraagd, of misschien deze vereenigtogen, die en terecht de belangen van al de ingezetenen wenschen te bevorderen dn hun banken wat schaars zijn, om den k of fieh uishou der niet. al te zeer in zijn bedrijf te benadeel en. Mij dunkt, die vrees is ijdeL De koffiehuis bezoeker komt daar niet enkel omdat hij vermoeid, maar ook omdat hij dorstig is en zich laven wil. Zelfs zou ik durven veronderstellen, dat wie op een publieke bank tot rust gekomen is, het dorstgevoel scherper zal on dervinden dan wie door de afwezig heid daarvan doorloopen moeit en in de omgeving opnieuw voor zijne ge dachten afleiding vindt. Dit is even wel een zielkundige quaestie, die ik verder ter beoordeeling aan meer bevoeeden overlaat. En nu ik dan toch over koffiehuizen spreek, mag ik meteen even wijzen op wat in de Kampioen dezer dagen is gezegd. Vroeger heb ik er al eens op gewezen, dat in de café's, zonderling genoeg, de niet alcoholi sche dranken over 't algemeen op veel hooger prijs worden gehouden, dan de alcoholische vooral de gemakke lijke kogelfleschjes» die een cent of vijf inkoop kosten, worden hoog be rekend, tegen twintig, vijf en twintig soms dertig cent 1 Maar de heer Henri Meyer vestigt er nu de aan dacht op, dat het zoo moeilijk is een glas water te krijgen. „Een diezer, die op dit gebied on dervinding heeft opgedaan, schreef mij dezer dagen een ernstigen brief, waarin hij zich beklaagde over de onvriendelijke bejegening, die hij meermalen op zijn tochten had on dervonden, wanneer hij voor den dorst in een of ander café een glas schoon water bestelde. Tm sommige deftige inrichtingen ondervond hij, dat het bedienend per soneel plotseling doof werd als hij heit woord water had uitgesproken. In andere café's scheen men zijne be doeling niet te begrijpen en ook gee nerlei poging te willen aanwenden óm te begrijpen. Men nam de order een voudig voor kennisgeving aan liet hem verder aan zijn lot over. En toch wilde onze peddelaar voor een glas zuiver water graag evenveel betalen als voor een glas bier. In ge val van ergen dorst zag hij zich dan ook meermalen verplicht, zijn bestel ling vergezeld te doen gaan van een soort memorie van toelichting, waar in hij duidelijk uiteenzette, dat zijn dorst nu eenmaal niet met bier, maar alleen met zuiver water zonder toe voegsels gediend was, dat hij heele- maal niet iemand was, die op een koopje uit wilde wezen, dat hij graag voor het glas water een behoorlijken prijs wilde betalen en nog een fooi geven ook En dan, na al dat geparJemeoteer, kreeg hij zijn glas water. Maar dan wilde het ongeluk, dat de waard, de buffetjuffrouw of de keliner er abso luut niets voor In rekening .wilde brengen 1 En dan stond de waterdrinker per slat van rekening voor een even dwaas geval als wanneer de kellners hem niet begrepen en hem uit den weg liepen.... Men ziet hieruit, hoe moeilijk het is om in het waterrijkste land ter wereld een glas water te hekomen. Om aan een glas water te komen, moet men zelfs tot krijgslisten zijn toevlucht nemen. Men bestelt bijvoorbeeld een „kleintje mokka" en zegt tot den keli ner „als de „mokka" soms nog niet gezet is, brengt dan maar eerst het glas water." Of men bestelt een glas zuiver wa ter met een halven citroen apart Als het water geserveerd 1s, betaalt men, laat de mokka of den hal ven citroen in den steek. Na een dergelijke listigheid moet ge er u echter ndet over verwonderen, dat men u met bezorgdheid nastaart en dat de keliner hardop denktdat loopt bepaald niet goed af met dien 1 Tot zoover de Kampioen. Zou dat in onze omgeving wezen Ik geloof van niet Gewoon drink je nu eenmaal alleen thuis. Daarbuiten moet je het altijd in een vermomden vorm slikkenmet kool zuur er door, of met wat stroop, of als hop en mout-product..« zuiver water in een koffiehuis te drinken, schijnt eenmaal voor dwaasheid te al den daar schrob je de vloer ,ee Zouden de vereeniging en voor vreemdelingenverkeer nu niet zoo vriendelijk willen wezen om aan de koffiehuishouders te verzoeken, een biljetje in hun lokaal of verandah te hangen met de woorden GLAS WATER TIEN CENTS. Dan zijn de waterdrinkers gehol pen en de koffiehuishouder maakt percentsgewijze een goed zaakje, zou willen, dat hij er dagwerk van had. J. C. P. Stadsnieuws DE POSTDUIVENVEREENIGING „DE SNELVLIEGER". Deze vereeniging hield Zondag 9 Med haar eerste onderlinge wed vlucht van Roosendaal, 95 K.M. De duiven werden te 7 uur 23 min. los gelaten en hadden te kampen met een sterken Noordenwind. Zij kwa men in deze volgorde aan: G. Heerschop, idem, J. J. Don- glas, G. Heerschop, P. J. v .Daaien, C. Heiligers, J. Hartel, J. J. Doeglas, P. J. van Daalen, C. Heilagens, idem, H J. Loomans, idem, C. Nieten, J. Hartel. De snelste duif legde 892 M. per minuut af. Verbetering van gevang n en- In de vergadering van de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Ge nootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen bleek uit het jaar verslag van den secretaris, mr L. R. van Sloterdijck, dat van de 38 aan vragen om steun er 31 waren inge willigd. Van hen gedragen er zich 18 goed, hetgeen een bevredigend resul taat mag genoemd worden. De rekening van den penningmees ter, mr. P. Tjeenk Willink, bedra gend in ontvangst 561 en sluitend met een voordeelig slot van 30, werd goedgekeurd. Naar de algerneene vergadering werden afgevaardigd Mrs. L. R. van Sloterdijck, j. N. J. E. Thijssea en P. Tjeenk Willink. Faillissementen.. Op den llen Mei 1909 zijn nog door de Rechtbank alhier in staat van faiL lissement verklaard C. Romeyn, timmerman te Haar lem, de Clecqsfcraat C. Bruin, bouwer te Schoten de nalatenschap van EL Soellaard, bouwer te Schoten, overleden 21 April 1909; P. van Tü Jr., bloembolLenhande- iaar te Schoten S. Aardema, aannemer te VeJ&em. H. Oostiadie, koffiehuishouder te Zaandam. Rechter-commissaris in al diere fail lissementen mr. P» j, G< van der Muelen. Het Feest der Gemeente. Het voorloopig f eestprogram voor Dinsdag vermeldt Muziek van den toren der Groote Kerk, Spelen van het Carillon van de St Bavo, Aubade van 6000 kin deren Kinderspelen in den Herten kamp, Kerkconcert, Concert op de Groote Markt met medewerking van een kinderkoor, BI oemenop tocht, Voorstellingen in verschillende za len, Concert op de Groote Markt, Bioscoopvoorstelling, Zanguitvoering door „Zang en Vriendschap", Illumi natie, Vuurwerk. We verwijzen naar achterstaande advertentie, waarbij afgevaardigden van vereen igingen enz. worden op geroepen voor een vergadering op Donderdag ter bespreking van den te houden optocht, waarvoor de bloe men ter beschikking van de deelne mers zijn. In de gisteravond gehouden verga- ring der Groote Houtstraatbewo ners is een comité van 9 leden be noemd, die heden de andere bewo ners der straat zouden bezoeken, ten einde een overzicht te krijgen over de geldmiddelen, waarover beschikt zal kunnen wordteen. Voor de Barteljorisstraat heeft rich hedenmorgen een commissie van vijf heeren gevormd. In de Kruisstraat is rnen thans ook aan 't werk getogen. Daar gaan op het oogenblik initeeken- lijsten rond voor het gedeelte Nas- saustraatNieuwe Gracht. Er wordt ai aardig geteekend. Maar men wil graag hot andere gedeelte van tie Kruisstraat bij hebben. Ais de Kruis weg dan nog meedeed, kreeg men een versierden weg van het station tot den Hout Voortmaken is de leus. De illuminatie van het Stadhuis ge schiedt op de gewone manier. In het middenstuk wordt echter een i bij de W en H gevoegd. e Vereeniging tot het vieren van den Koninginnedag in het Wester kwartier zal behoudens goedkeuring van B. en W. Maandagavond de fees- teh'kheden openen. Het plan bestaat avonds tusscheq, 7 en 10 uur een ommegang met muziek door 't Leid- sche kwartier te maken en den leden een verrassing thuis te bezorgen. BEWAARSCHOOL-ONDERWIJS. Naar aanleiding van de opmer king, in de vergadering van het Nut gemaakt, dat het onderwijs aan de bewaarschool in dte Stoofsteeg ,,'t Pie- tershuis" meer en meer in rechtzin nige richting wordt geleld, hebben we de hoofdonderwijzeres, miej. M. Strating, om inlichtingen gevraagd. Zij vertelde, dat de richting van het onderwijs reeds sinds 26 jaren de zelfde is geweest, als zij nu nog is. Van beslist Christelijk ondierwijs is geen sprake. De schooltijden worden geopend en gesloten met een eenvoudig kindergebedje van Van Alphen en daarna wordt een vers ge zongen, echter ge- Bij 't vertellen warden wel alge rneene godsdienstige begrippen aan gebracht; maar zoo, dat geenerlei re ligie use gevoelens worden gekwetst. Als een bewijs, dat de school daar in slaagt, mag gelden, dat ander de leerlingen zijn kinderen van Katho lieken, Protestanten en Israëlieten, o.a. de kindealen van dien Rabbijn. De Bijbel wordt niet bij het on derwijs gebruikt. Een ien ander schiedt met medeweten van en goed keuring der regen ben, op dit oogen blik de hoeren Mr. A. W. Thömfe en J. J. van Oorde. Omtrent ,,'t Pietershuis" valt ver der nog mee te dieelen, dat het dag- teekent uit 1558 en gesticht is door P. Uytenhage en zijn eebtgenoote Lub busreh van Heussen. Regenten zijn niet aan 't Gemeentebestuur reken- plichtig, doch die benoeming der re genten moet door B. en W. warden goedgekeurd. „Arti et Religion L" Op de onlangs gehouden algerneene vergadering werd besloten het eerst volgend concert tot een Oranje-con cert te vormen; den lsten Augustus a.s. zal een concours gehouden wor den voor mannenkwartetten, tot be vordering van den Nederl andschen M anmenzang. Militaire Zaketi. De kapitein W. J. J. Hasselbach, op non-activiteit van het wapen der in fanterie, wordt met ingang van 15 Mei a.s. in actieven dliemst hersteld en ingedeeld bij het 10e regiment in fanterie, to Helder in garnizoen. Niet één, maar drie! Men doet mij opmerken, dat de vra genlijst inzake arbeid van leerplich tige kinderen het werk is van de drie gecombineerde coonmissiën tot we ring van schoolverzuim. De passus in Om Ons Hoen: op de door de wakkere Commissie C. gestelde vragen" was dus minder juist Daar ig natuurlijk Commissie C. niet minder wakker om. J. C. P. Personalia. De seimhuiswachtier le kl. v. d. Meer is 13 Mei 25 jaar in dienst bij de H. IJ. S. M. Van 't Kantongerecht ONBEVOEGD UITOEFENEN DER TANDHEELKUNDE. Eenige weken geleden gaven we een verslag van de behandeling eener zaak tegen een maker van kunsttan den te Amsterdam, tegen wien door den ambtenaar van het O. M. twee geldboeten van 100 of 20 dagen hechtenis werd gevraagd, wegens 't onbevoegd uitoefenen der tandheel kunde. Beklaagde had te IJmuiden bij een meisje twee voor uitgegroeide tanden verkleind. Heden werd de zaak vervolgd. Nu werd alg deskundige gehoord de heer Son, tandarts alhier. Deze verklaarde, dat hetgeen de beklaagde gedaan heeft tot 't uitoefenen der tandheelkunde behoort, ook al was de behandeling onschadelijk te noemen. Beklaagde werd verdedigd door den heer K immel, tandarts, te Am sterdam. Die was van andere mee- mmg. t Betreft hier gezonde tanden, die alleen verfraaid zijn, zooals b.v. kapper 't haar knipt. Alleen wan neer een zieke tand behandeld wordt is van tandheelkunde sprake. De heer Son ontkende dit. D© ambtenaar van 't O. M. onder schreef de verklaring van den heer Sou. Daarom moet een veroor- deeling volgen, waarom de eisch ge handhaafd werd. Uitspraak over 14 dagen. TOESLAG IN D-TREINEN. Een makelaar in granen uit Apel doorn is op 14 Februari in een D-trein van Amsterdam—Haarlem aangetrof fen, zonder een geldend bewijs, dat hij 't suppletie-geld voor 't reizen in een D-trein betaald had. Beklaagde had wel een suppletie-biljet, maar dit bleek niet door hem gekocht te zijn, want, dan zou 't nummer van zijn abonnementskaart op 't biljet ver meld zijn geworden. Ook zijn verkla ring, dat hij het biljet bij Amers foort in een spijswagen gekocht heeft, kan volgens de als getuigen gehoon- de conducteurs niet waai' zijn. 't Op hem gevonden biljet is vermoe delijk door dein reiziger gevonden, vooral omdat het gehaveaid was. Het O. M. eisebte tegen dezen rei ziger wegens 't reizen op een ongel dig biljet 25 gulden boete af 10 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. UITSPRAKEN, Heden wei-den de navolgende uit spraken gedaan M. v. G., te Haarlem, J. C. K., en S. S., to Velsea, overtreding Drank wet no. 1/25 boete of 8 dagen hecht., no. 2 en 3 50 biete of 14 <L hecht. F. J. K. te Schoten, en G. de B., te Krommenie, overtreding Wapenwet, no. 1/5 boete of 3 dagen hecht.,no. 2/3 boete of 3 dagen hecht. F. D. te Velsen en 7 anderen, over treding Wetboek van Strafrecht, res pectievelijk 6 dagen hecht., 5 boete of 3 dagen hecht., /2 boete of 2 da- gen hecht., en 1 boeteof 1 dag h. G. C., te Haarlem, en 5 anderen, overtreding A. P. V. Haarlem, res pectievelijk 5 boete of 1 dag hecht.3 boete of 2 dagen hecht. 3 boete of 1 dag hecht., 2 boete of 1 dag hecht en 1 boete of 1 dag hecht P. v. K. te Haarlem, en J. de J., te Heemstede, vrijgesproken. J. D., te Velseroord en 5 anderen, overtreding A. P. V. Velsen, respec tievelijk 0.50 boete of 1 dag hecht. 3 maai 0.50 boete of 3 maal 1 dag hecht, 1 boete of 1 dag hecht, /2 boete of 2 dagen hecht, en /5 boete of 2 dagen hecht. D. K., te Vogelenzang, C. Z., zwer vende, en W. K. te Zandvoort, over treding A. P. V. Bloemendaal, no. 1 vrijgesproken, no. 2/1 boete of 1 d. hecht., no. 3/2 boete of 2 d. hecht H. J. EL M., te Naaldwijk, overtre ding A. P. V. Zandvoort, 5 boete of 2 dagen hecht J. v. d. B., te Amsterdam, overtre ding Alg. RegL Vervoer, /2 boete of 2 dagen hecht J. v. d. K., te Wijk aan Zee en Duin, en 3 anderen, overtreding Pro vinciaal Reglement J1 boete of 1 d. hecht., 2 boete of 1 dage hecht, en /2 boete of 2 dagen hecht J. N-, te Velsen en 6 anderen, over treding Motor- en Rijwielreglement, /I boete of 1 dag hecht Voorts werden er nog 21 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 3 dagen hecht., en 2 boete of 2 dagen hecht K1NDER-ZAKEN. A. M. S. R.a te Haarlem en 9 onde ren, overtreding van het Wetboek v. Strafrecht, teruggave aan oudera zonder strafoplegging. R. C., te Schoten, overtreding Mo tor- en Rijwielreglement 2 maal 1 boete of 2 maal 7 dagen tuchtschool. T e e k e n-m e d i u m. Dezer dagen zal een teekententoori- stelling gehouden worden, die deze eigenaardigheid heeft dat de ten toongestelde werken geteekend zijii door ©en eenvoudige burgervrouw, die nooit toeken- of schilderles heeft genoten. De teekeningen zijn ge maakt in een toestand, waarin dé teekenares zich geïnspireerd gevoelt door geesten van overledenen, zoo >gt zij. Mevrouw Assmann, zoo heet ze, ia fcn normalen toestand niet in staat dergelijke werken te vervaardigen. Do teekeningen moeten aangenaam aandoen door kleur en samenstel ling. Ons werd inzage gegeven van eenl- w i bladen, o. a. Haagsche, waarin een ernstige bespreking der tentoon stelling voorkwam. Zilveren medaille. Hedenmiddag te 12 uur werd In de kifanterie-kazerne alhier door den kapitein-adjudant W. C. Schönstedt de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den oergeajiit-majoor-schr ij vei' Van der Werf. Het 4de bataljon met de muziek stond hiertoe op da.t uur op de bin nenplaats aangetreden. Na afloop der plechtigheid werd voor den jubilaris gedefileerd, daarna werd hem door eenige onder-officie ren een blijk van kameraadschap aangeboden. Examens L. O. Haarlem, 11 Mei. Geëx. 8 vrouweL candidaten. Geslaagd de dames: M. J. R. van Dijk en W. Draayer, bei dein Leiden, N. Roosloot, Den Helder, A. de Vries en B. W. van der Mast, bei den Edam, en G. J. Millaard, Alk maar. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Eerstdaags zal het hotel Hartelust heropend worden. De exploitatie is nu in handen van den lieer J. v. Bree maat. Wij verwijzen naar de advertenties, AERDENHOUT. De historische optocht die ln den Aerdlenhout hedenavond gehouden wordt, heeft tot onderwerp: „De Roem van Twintig Eeuwen hul de brengende aan Prinses Jullana"- an is als volgt samengesteld: Muziek. Groep I: Kaminefaten, Bonifacius. Groep II: Graaf Willem II met ge volg, Graai Floras V, Witte van Heemstede, Gravin Jaooba van Beie ren, Hertogin Maria van Bourgon- dië met gevolg; Laurens Jansz. Cos- ter. Groep III: Gravin Juliana van Stol berg met gevolg; Graaf Jan van Nas sau, Willem I, prins van Oranje, Louise de Coligny, Flandrina van Nassau, dochter van Willem I, Graai Lodewijk van Nassau, Graai Adolf van Nassau, Kenau*. Simons Hasse laar. Groep IV: Prins Fnederik Hendrik; Frans Hals en Rembrandt, Prins Willem II, Prins Willem III, Corne lia Tramp, Prins Willem V, Prinses Wilhelm ina van Pruisen. Groep V: Koning Lodewijk Napo leon, Koningin Horten se met gevolg. Groep VI: Koningin Annua. Pau- lowna, Willem III als Kroonprins. Groep VII: Afgezanten van Java, Japan, Spanje, Lapland, enz. De stoet vertrekt om half acht van de tramhalte Aerdenhout, en neemt den volgenden weg: Aerdenhoutsweg tot villa Edison, Aerdenhoutsduiaiweg tot viüa Lausanne, N. Beetslaan, Schulpweg, Eikenlaan tot villa Ei kenrode, AJerdenhouts duinweg, N. Beetslaan, Tramweg, Eikenlaan, Beatveldsdum weg tot Reersema Sa tes terug langs Bentveldsduinweg,,

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1