NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 26e Jaargang. No. 7939 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 13 MEI 1909 HAARLEM AGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB HAANDBNl Voor Haarlem1.23 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom dei gemeente)130 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037^ „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Custer. Dlrectenr J. PEEREB00SI ADVERTENT IÈNI Van 1—5 regsls 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts, Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels elke regeï meer ƒ0. S9 Reclames 3) Cent per rtgeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentlfin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen i contant Redactie en Administratie; Groote Bontstraat 55. fe&ercommun&a! Telefoonnummer der Redactie 600 ec der Administratie 724. DruLkcrij: Zolder Baitenspaaras 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem Jn dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA„ Warmoesstraai 7678, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 14 MEL Schouwburg: Amsterdamsche Ope rette-club: De Geisha, 8 uur. Teylers Museum: Tentoonstelling van origineel© teekeningen, 114 u. Soc. Vereeniging: Tentoonstelling van schilderijen van het Schilcter- Medium, 10—8 uur. OM ONS HEEN No. 032. Opgegraven Schatten. Hier te Haarlem zijn schatten op gedolven. Niet door den vermaarden Spanjaard, die zeil in de gevangenis zucht en door zijn knecht aan licht- geloovige menschen laat schrijven, dat koffers met millioenen ergens op een station zijn blijven staan 1 Maar door een Nederlander, die in vol maakte tegenstelling met den Span jool zijn medemenschen iets heeft aan te hied en en in ruil daarvoor niets van hen hebben wil, dan weinig belangstelling. En om den lezer er niet langer naar te laten raden, wil ik zeggen, dat deze schat graver de heer John F. Hulk is, de conservator van Teylers Schilderijen- kabinet, die de schatten van prent kunst uit de laden van helt museum opgegraven en aan het daglicht bracht heeft. Niet, dat ze werden weggehouden voor 't oog van het publiek. Integen deel, ieder die wou kon, nadat hij een briefje aan den conservator 6chreven had, zich de portefeuilles, die voorhanden waren, laten voorleg gen. Maar iedereen begrijpt, dat daar van maar weinigen gebruik maak ten. De mees ten wisten het niet, de anderen vonden het. hoe zal ik gen, wat overdreven, zagen er wat togen op om den conservator aldus, expresse lijk voor hun plezier, aan 't werk te zetten. Er kwam dus niet van. Toch zou de heer Hulk het wel aangenaam hebben gevonden, wan neer hij er druk werk van had gekre gen. Artiesten zijn zoo ze stellen be langstelling voor kunst bijzonder op prijs en zoo sprak dan ook de heer Hulk mij met oen zekere erkentelijk heid, zou ik bijna zeggen, van een groepje dames, die geregeld porte feuilles komen zic-n. Want overmaat van belangstelling te da kunstenaar van het publiek niet gewoon. Vooral do beeldende kunste naar niet. De musicus is nog in betere conditie, er zijn nu eenmaal meer menschen, die zelf aan zingen, piano- of vioolspelen, dan aan schilderen of beeldhouwen doen. Waarschijnlijk ligt daarin de verklaring van het feit, dat er evenwel niet mee wordt ter zijde geschoven. Ik heb daar een schilder met een lachend gezicht eens ongeveer de volgende boutade over hooren houden Kunst gaan hooren, muziek, een opera, wel, dat is immers zoo klaar als de dag, als men daarvoor geen plaatsen bespreekt, komt men achter aan of e.- heelemaal niet in. Dat zou wat moois wezen. Zus en Zoo speelt, iedereen gaat, 't zou net zijn of wij biet muzikaal waren. „Toe, Mietje, ga eens gauw plaatsen halen, laat de boel maar zoolang liggenwat- blief, is t niet hier Och, lieve man, w»rg jij er dan voor en ga vanmiddag oven naar Amsterdam." Bij de meesten is 't inderdaad be langstelling, die hen op doet gaan naar Thalia's tempel. Door te gaan hooren leerde men waardeeren, en door te waardeeren gaat men hoornen. En dan, openhartig te bekennen, dat men van muziek eigenlijk ndets begrijpt, 't genieten maar o zoo «hatigjes is, dat toch zou wat veel gevergd zijn van een op beschaving Prat gaand menschen kind. Nooit naar een schilderij-tentoon stelling te gaan, de musea te kennen, of in 't geheel niet of uit den tijd, dat men op een zonnigen zomerdag met oom en tante, die te logee ren waren, er heen werd gezonden, te zeggen „wat maken ze tegenwoordig toch een drukte over die Halsen", ronduit te verklaren, dat men niks niemendal geeft cm schilderijen en beeldhouw werk, och, daarin steekt geen schan de, integendeel, 1 wordt u verklaard roet een soort van zelfverheffende bra voure en zijt ge kunstenaar, dan, honderd tegen een, ziet de spreker u met goejig medelijden aan en vertelt er bij, dat ie er vroeger ook wel aan deed, alles wat hij zag teekende ie naen met een gemak, neen maar „Er zit bepaald wat in dien jongen", zeiden ze dikwijlshij was toen nog j op school, ziet nu, maar z'n ouwe heer was verstandiger geweest, ders, ja, zoo schilderenen als te over een jaar of wat uit de zaken gaat, wieweet, hè oude liefde roest niet Of daar niet wat van aan is, moet de lezer maar eens goed overdenken. Maar intusschen ben ik van mijn onderwerp afgedwaald. Het zou on billijk wezen, niet te herdenken, hoe ook de voorganger van den heer Hulk, de beer H. J. Scholten, gear beid heeft om de kunstschatten van Teyler bij het publiek bekend te ma ken. Vóór mij ligt een lijvig boek, de beredeneerde catalogus, in de Fran- sche taal geschreven, van de teeke ningen uit de Fransóhe en Neder- landsche school, meer dan zeshonderd bladzijden groot. En daarin staan nog niet eens de Italia arische Dingen vermeld I Hoe groot de verzameling is. kan men zich hieruit oenigszins denken. En toen Mahomet niet tot den berg kwam, gaf de heer Hulk in overwe ging dat de berg de eerste stap tot toenadering doen zou Directeuren van Teylers Stichting, altijd om de kunst te steunen en het kunst begrip te vergTooteu, vereenagden zich gaarne met zijn denkbeeld tot het houden van kleine zomer-tentoon- steH'ngen in een van de boven zalen. Daar kan nu de bezoeker eene ver zameling teekeningen vinden van De Wit en Jan Luiken. Het is maar klein zaaltje, maar dat daardoor des te intiemer indruk maakt. Wie ge woon is, des winters de lezingen in Teylers Aula bij te wonen, kijkt half verwonderd rondhij kent het lo kaal, maar herkent het niet. 't Is de vestiaire tot de gehoorzaal, voorz'en van bovenlicht, met den peinzend en kop van den natuurvor- scher Cu vier bovien de deur, maar voor deze gelegenheid ingericht met muisvaal pluche aan de wanden, waarop cte teekeningen zeer gelukkig uitkomen, een palm in het midden loopers aan de kanten. Het ligt niet op mijn weg, hier een kunstbeschouwing te geven, dat zal anae medewerker voor kunst, de heer Kerkhoff, dezer dagen doen. Maar het heeft mij toch opnieuw getroffen, hoe verkeerd wij doen, door ons niet aan grooter belangstelling voor beeldende kunst te gewennen. Het Is inderdaad zoo aangenaam, midden in de drukte van den arbeid, eens, al is het maar een half uurtje, af te zonderen, om te gaan zien, wat kunstenaars van penseel en teekenstift tot stand heb ban gebracht. Ik weet wel, dat niet iedereen daartoe de gelegenheid heeft, maar er zijn velen in Haarlem, die den ti'd er wel degelijk voor beschik baar hebben. Welnu, zij vinden er kosteloozetn toegang, de expositie is puur voor hun nut en genoegen inge richt. Daartegenover belangstelling door bezoek te -toonen is een zaak, niieft alleen van erkentelijkheid, maar van welbegrepen eigenbelang. Misschien komt het door de nabij- lieid van Teylers Stichting, dat juist de bewoners van Haarlem er nu en dan wel eens koel onder blijven. Mooie dingen ziet men uit de verte wel eens beter, dan van dichtbij. Ai de deskundigen van elders toonen de be teekenis van deze kleine tentoonstellingen wel degelijk te be seffen op Woensdag, den openings dag, waren twee leden von t bestuur van Arti daarvoor expresselijk over gekomen. Het is dan ook te hopen, dat direc teuren van Teyler en de conservator van het schilder ij enk abinet aanlei ding zullen vindon, om de nu geno men proef, waarvoor wij hun dank baar mogen wezen, voort te zetten. Misschien zou de heer Hulk de be langstelling zelf op gemakkelijke wij ze kunnen bevorderen. Kunst zien doet kunst kennen, kunst kennen doet weer kunst zien. Een ware cirkelgang. Maar de mees ten hebben bij het zien van beeldende kunst een kleine voorlichting noo- dig. Die kan de heer Hulk aan eiken bezoeker onmogelijk mondeling ge ven. Zou hij nu willen overwegen, of het geen zaak is, aan de bezoekers een korte, gedrukte verklaring te la ten geven, waarin hun aandacht wordt gevestigd op het mooiste, dat er is en de redenen, waarom dat zoo mooi is door teekening, groepeermg, belichting of wat dan ook. Hiermee zou, dunkt mij, een soor; van cursus gegeven zijn, die bij de leeken de geschiktheid om kunst te zien op den duur zeer vergroeien en dientengevolge de neiging daartoe bij zonder aanwakkeren zou J. C. P. Stadsnieuws Huiseigenaren. Men schrijft ons: Op initiatief van het bestuur dier Haarlemsche huurwaarborgvereeni- giing had gisterenavond in het Ge bouw de Nijverheid alhier, eene ge combineerde bestuursvergadering plaats van even genoemd bestuur, het bestuur der Vereenigdtö Huiseige naren te Haarlem, en het bestuur van de Vereeniging van huiseigena ren te Schoten. Do oir den Voorzitter van de Haar lemse he Huurwaaxborgvereeniging werd uiteengezet, het groote belang, dat voor do leden der verschillende vereenigingen betrokken was, bij een geregelde samenwerking van de be sturen en het nut daarvan door al len in beginsel erkend. Een voorstel om als begin van de verlangde samenwerking, eene cor respondentie te openen tusschen de drie besturen om elkander op gezette tijden mededoeling te doen van de opgedane ervaringen in het afgeloo- pen tijdvak, zal op de eerstvolgende algemeene ledenvergaderingen in be handeling worden genomen, om in een tweede gecombineerde bestuurs vergadering, zoo mogelijk daaraan een vasten vorm te geven. FEEST IN DE LBIDSCHESTRAAT. Men schrijft ons: Het plan bestaat bij genoegzame deelneming, de Leidschestraat, ter gelegenheid van het as. Dinsdag te houden feest, met lampions te ver lichten. Tevens zal het comité een optocht uitschrijven van versierde fietsen en sportwagens, waarvan de deelnemers srs) niet ouder mogen zijn dan 16 jaar. Achterstaande advertentie ver wijst naar het adres waar men zich ter deelneming kan opgeven. Gaarne wekken wij bewoners van andene straten in het Laidsche kwartier op, ook verlichtingen aan te brengen, wat neer tot verhooging van de feest vreugde zal medewerken* Hinderwet. B .en W. van Haarlem, doen te weten, dat bij hunne beschikking van 10 Mei j.L aan P. Machóelse ver gunning is verleend tot oprichting van eene si garendrogerij in het per- ooal aan de Duvenvoordeetraat no. 21. Aanbesteding. Door het Pro-v. Bestuur van Noord- Holland werd heden aanbesteedHet leveren en plaatsen van meerpalen langs de groote schutsluis te LJomi- den. Minste inschrijver M. Daalder te Alkmaar voor ƒ3320. Het maken van een ziekenbarak en tuinafs cheiding voor de reeds be staande Paviljoens III van 't gesticht Duin-en-Bosch" te Castricum. Minste inschrijvers V. Ph. Braun en Zoon te Beverwijk, voor de zieken barak 11.470, en voor de tuinafschet- ding ƒ2190. Het Feest der Gemeente. Naar men ons meedeelt worden nu ook in de Anegang en Zijlstraat In- te&kenlijsten rondgezonden. Door het comité voor do Anegang is een flinke som bijeengebracht, waardoor deze straat met groen en bloemen versierd en 's avonds met vetpotjes verlicht zal worden. Ook de bewoners der Kleine Hout straat van de God. Oude Gracht tot de Kampervest hebben een comité ge vormd, om de straat een feestelijk aanzien te geven. Door de bewoners van de Kruis straat is gisteravond in de Leeuwe rik een vergadering gehouden. De voorloopige commissie mocht zich in succes verheugen en beschikt reeds over fllnken steun, zoodat ook daar versiering en verlichting zeer goed zullen kunnen slagen. In de Kleine Houtstraat was men gisteren weer druk aan 't vlaggen. Dat geeft weer een vroolijk gezicht aan de straat. In de Anegang wil men Zondag weer gaan vlaggen. Lotende andere straten nu ook haar vlag gen tooi vermeerderen. Voor liet Stadhuis is men thans ook bezig illuminatie aan te brengen voor het zuidelijk deel van den voorgevel- De Groote Houtstraat zal, loopt het weer mee, aardag voor den dag ko men. Behalve door een groen versiering overdwars en langs palen, die om de 10 AL tegen het trottoir worden ge plaatst en welk groen door wimpels vlaggetjes en oranje-lampions wordt afgewisseld, zal de straat worden opgeluisterd met 1300 eleotrische gloeilampen. Aan het begin en het einde zal de straat worden afgesloten door de wapens van Nederland en Haarlem aan de eene zijde en die van de Koningin en Prins Hendrik aan den anderen kant, op groote schilden, omgeven door groen en electnische lampen. Naar ons meegedeeld wordt richten de bewoners van de Zijlstraat een monumentale fontein op, op de Nieu we Groenmarkt. Uit de Rechtszaal EEN BLOUSE GEKAAPT. Ben oud mannetje en een even oud vrouwtje slijten hun levensavond in de Spaarwouderstraat, waar ze met eau uitdragerij tje" juist genoeg ver dienen om te leven. Zulke menschjes te bestelen is niet moo». Hij, die t dan ook gediaan heeft is volgens den officier v. justitie een oude bekende dief. Hij kwam in 't winkeltje om een klokje te verkoo- pen, maar toen hij daarin niet slaag de nam hij een blouse mee als „scha devergoeding." Een duur hlousje, wont t O. M. eischte een half jaar gevangenisstraf. EEN ZINKDIEFJE. Langs onze wegen en straten staan zekere gelegenheden die groen ge schilderd zijn. Daarin is zink aange bracht voor de waterspoeling. Een jongen heeft nu de brutaliteit gehad, om uit verschillende van deze gelegenheden o.a. aan t Prinsen- bolwerk, Droef en de Leidschevaart zink te stelen. Deze 19-jarige heeft 't zink «an ee- nige opkoopers verkocht en ontving er respectievelijk 6, 23 en 32 cent voor. Dit gedd heeft hij... versnoept. Do jongen was als kantoorbediende werkzaam en verdiende 3.50. Hij kreeg 25 cent in de week voor snoep- geld. Nu loopt hij zonder werk rond. De gemeente-opzichter de heer Van der Roest verklaarde, dat die vernie ling nog al belangrijk is, voor elke gelegenheid bedraagt de schade on geveer drie gulden. Nu is H lood door ijzer vervangen, omdat H minder kostbaar is. 't O. M. vond t een ernstig mis drijf .wanneer een jongen die een joede betrekking heeft, zich vergrijpt aan goederen die de gewone schip breukelingen op de levenszee nog met rust Laten. Daatrom eischte 't O. M. zes m aandien gevangenisstraf. VERNIELING EN MISHANDELING. Een man uit Velsen is zoo verniel zuchtig geweest, om op Vrijdag 12 Maart in een café te Volseróord de deur kapot te trappen. Ook heeft hoeft hij een bezoeker eon blauw oog De beklaagde, dis dronken was, scheen 't tegen Haarlemmers te heb ben. Hij zei althans tegen den bezoeker: Ben je een Haarlemmer? Toen 't ant woord uitbleef, sloeg hij er meteen op. Tegen dezen beklaagde werd twee maanden geëischt. BRANDKASTDIEFSTAL TE VELSEN. De rechtbank veroordeelde heden G. W. H. en J. v. d. P. de brand- kastdieven van 't station te Velsen den Ion tot twee jaar en zes maan den, den 2den tot drie jaar gevange nisstraf, beiden nvet aftrek dor pre ventieve hechtenis. B EDRIEG ELI J KE BANKBREUK. Vorder stond een Beverwij ker, N. <Ie W.t terecht, die 8 November van 'L vorige jaar uit zijn faillieten boe- dol ƒ310 aan bloembollen aan iemand had gegeven, om te voorkomen, dat deze, die borg voor hem was voor een schuld bij de Haarl. Bank, scha de zou lijden. Bovendien had hij bij de inventarisatie een bascule, die bij een ander stond, verheimelijkt. BekL beweerde ter goeder trouw ge weest te zijn. Geëischt werden drie maanden ge vangenisstraf. UITSPRAKEN: A. S., los werkman te Koog aan de Zaan, diefstal, dtrie maanden gevan genisstraf. J. F. v. d. B., zonder beroep te Vel sen,, ontuchtige handelingen plegen, 8 dagen gevangenisstraf. A. v. W., bierhuishoudier te Haar lem, overtr. Hondenbelasting 6 boe te of één dag hechtenis. H. M. B., wagenmaker, te Haar lem, als vorccn, feit en straf. J. M. v. d. B., lompenkoopman, te Haarlem, feit als voren, 15 boete of 3 dagen hechtenis. H. v. d. V., los werkman te Haar lem, diefstal, 8 weken gevangenis straf. J. II. S.,- werkman te Beverwijk, diefstal, 5 boete of 5 dagen hechte nis. J. v. A., arbeider te Beverwijk, dief stal, 4 maanden gevangenisstraf. J. v. W., koopman te Wognum en G. B. arbeider te Purmerend, weder- spannigheiid, elk een week gevangie- nisstraf. A. E., warmoeziersknecht te Deem ster, mishandeling, 15 dagen gevan genisstraf. J. S., Yischvemiter te IJmuiden, appèl drankwetovertreding, 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending R.W.I. KOSTELOOS GEBRUIK VAN DE ZWEM- EN BADINRICHTING AAN DE HOUTVAART. B. en W. maken bekend, dat. de zwem- eu badinrichting aan de Hout- vaart tot einde September a. s. kos teloos toegangelijk is: lo. op alle werkdagen voor manuien en jongens van des morgens 6 uur tot des avonds S uur 2o. op Maandag, Dinsdag, Donder dag en Vrijdag van des middags 12 tot des namiddags 5 uur on op Woensdag en Zaterdag van des mid dags 12 tot des namiddags 4 uur voor vrouwen en meisjes 3o. op Zon- en feestdagen voor man nen en jongens dos voormiddags van. 6 tot 9 uur. Kinderen beneden don leeftijd van acht jaren worden niet toegelaten. De zwem- en badinrichting is voor mannen en jongens uitsluitend toe. gankedijk door de deur aan de oostzij de der inrichting en voor vrouwen en meisjes uitsluitend door de deur van het dienstlokaal. V acature-r echter. Door de arrondissements-rechtbank te Leeuwarden is ter vervulling van eene vacature van rechter in dat col lege, opgemaakt de navolgende al- phabetasche lijst van aanbeveling: mr. P. C. J. A. Boeles, mr. A. M. Lede- boar en mr. L. R. van Sloterdijck, al len substituut-griffier, respectievelijk bij de arrondissements-rechtbank te Leeuwarden, '&-Gravemhage en Haar lem BELEEDIGINGSQUAESTIE. Door de justitie wordt een zaak onderzocht betreffende het beleedigen door politiebeambten. Een air Uk el over die beambten heeft in een geïl lustreerd tijdschrift gestaan en daar de schrijver of schrijfster er van door genoemde politiebeambten Is aange klaagd, zal deze zaak ook wel ter te rechtzitting warden behandeld. DIEFSTAL VAN TELEPHOON- DRAAD. Naar het Huis van Bewaring zijn overgebracht drie jeugdige personen, allen bekenden van de justitie, als verdacht van diefstal van telephoon- draad te Heemstede. DE ZAAK VAN DEN BRIEVEN GAARDER. De rechter -commissaris hield een instructie tegen den brievengaarder V. De zaak zal spoedig verwezen wor den naar dc openbare terechtzitting., Personali a. De seinhuiswachter P. v. d. Meer herdacht heden, onder vele blijken van belangstelling, ook van stoffelij- ken aard, zijn 25-jarige werkzaam heid bij de H. IJ. S. M. Eer e-m a a 11 ij d e n. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland en me vrouw Van Tienhoven hebben In deze week twee diners gegeven, telkens met oen 50-tal gasten, tor herdenking van do geboorte van Prinses Juliana. Do Uylen van de Eerste en Tweede Kamer, voor zoover ze in Noord-Hol land en Haarlem wonen, benevens vlag-, opper- en hoofdofficieren van zee- en landmacht en verschillende civiele en rechterlijke autoriteiten int deze provincie, behoorden tot de ge nood i gel en. Door den gastheer werd in hartelijke bewoordingen een heil dronk ingesteld op H. M. de Koming'n ~n de leden van 't Vorstelijk Huis. Examens vrije- en orda- oefeningen der gymnastiek. Haarlem, 12 Mei. Geslaagd mejuffr. N. Roosloot, Dein Helder. (Zie vervolg Stadsnieuws onder do laatste berichten). Uit de Onistrekea Het AerdenbontsciiB Prlnsessefeest Een feesuorgie.... onze dagen zijn rood-wit-blauw en onze nachten oran je. 't ls een bachanaal van lichtschit- tering en v urn-ge stroom. En feesten in soorten I Je hebt er van zwaar kali ber, waarvoor je anderhalve pagina nog te krap toegemeten vindter zijn er van duo-decimo formaat, die je stilletjes-weg in vijftien regels ver slaat. Ook 't lieflijke Aerdenhout is zich gisteravond kojnen voegen in de rij van fecsi-cenira. Waarom ook niet! Nu ja, Bloemen*- daal had al gefeest op den 3Usten April, maar de Aerdeiüiouters bewo nen zoo een afzonderlijk kwartier, dat <le feestvreugde van den laatsten dag' van Grasmaand er niet door drong. Dies werd een eigen festijn op touw, gezet, en 't bleek aardig te zijn ook, dat kan al op den voorgrond gezegd worden. Onwillekeurig ging je er naar toe met. een lach om je linker mondhoek en een gevoel in je, of je vanavond nu er eens met een doos kinderspeelgoed mocht spelen. Maar zóó was 't toch nietde eleotrische tram had, behal ve de gewone diensten, nog 20 extra,» HaarlemAerdenhout ingevoerd. Men kan dus ©enigszins nagaan, dat er heel wat kijkers nog waren. Tegen half acht kwamen uit de lommerrijke lanen de deelnemers aan den optocht aangestapt. De bloem van de Aerdenhoutsche jongejing- scliap schreed piechtiglijk voort in haar historische gewaden. 't Waren wel aardige tafereeltjes. Daar stapte Gravin Juliana van Stol berg in de sober-fraaie kleedij van zwaar-plooiend zwart fluweel met witten kap uit een berceau-vonuig laantje, waar de avond-schemer zich reeds vergaarde. Even verder kwam een jonkvrouw, dïeL oütee de Coiigny verbeeldde, of Prinses Wilhelmina' van Pruisen, die haar eind-18de eeuwsoh gewaad sierlijk op te nemen wist. In ©en bonten stoet kwamen ze langs alle dreven van mooi-Aerden- hout bevallige edelvrouwen en fiere ©delen en prinsen. Daar waren b.v. Prins Willem ©u z'n broeders. „U i3 zeker Graaf Jan maakten we een praatje. „Nee, ik ben Lode wijk." „O, en is dat uw broer Adolf, die in VrieeLandit in den slagt gebleven is?" „Ja, maar hij is nu weer Levend ge worden", lachte de Graaf terug. We spraken onze bewondering uit togen een van do Oranjes, 't kan Graaf Jan, 't kan de groote Zwijger zelf geweest zijn, over de fraaie costuums van fraai-kleurig fluweel. „Ja", lichtte de Oranjevorst in, „daarvoor heeft meneer Van Riems dijk gezorgd, die is ook aan 't tooneel, weet u 1" We wisten 't en bekeken de tweede groep van de Hollandsche graven, die zich hier aog evengoed thuis voelden.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1