Spart en Wedstrijden Onze Lachhoek Ais gij uw kind Kerk en School Vpeolgoed fee bekijken en In de nabij heid von Alfonsine gelukte het een boer, het vaartuigje aan land te hal len. Hoe verbaasd stonden de land lieden over hun vondst. Het kleine vaartuig was zorgvuldig met teer be streken en in het dek waren gaatjes geboord. Binnen-ln lag een klein meisje, goed ingepakt, in den mond een sj>een van een nog half gevulde mei kf ie sell en rondom lagen kleertjes van de kleine- Op de borst van het kind lag een couvert met 600 Hue en een papiertje met do woorden „Ik ben twee'dagen oud, neem mij aan en gij zult gelukkig worden." De boer bracht het scheepje bij zijn pachtheer en deze, rijk en kinderloos, adopteer de het wteht onmiddellijk. EEN DRIEJARIGE ROOKER. Bij een onderzoek van schoolkin deren to Oxfordshire werd bevonden dat oen driejarig jongentje reeds een volleerd rooker was. Er werd ver klaard, dat de vader deai jongen in het rooken getraind had en hem dan tegen entree zijn „kunsten" in het openbaar hebben laten vertoonen. De jongen moet tot tien sigaretten petr dag gerookt hebben I Een hartspeeiall- ieit, die over dit geval ondervraagd werd, verklaarde, dat de nadeehge gevolgen van het rooken op het hart xilet erfelijk zijn en dat dientengevol ge uit de aanwezigheid van een der gelijk defect moet volgen, dat de jon gen zelf gerookt heeft. Bij ee<n kind zouden reeds zeer weinig sigaretten dn staat zijn, een storing in. den vorm van een onregelmatige werkzaamheid van het hart te voorschijn te roepen. Deze storing moet zeer dikwijls bij de lagere klassen der maatschappij die slechte tabak rooken voorkomen, terwijl bij hen die betere tabaksoor ten consumeeren, zich de gevolgen van al te sterk rooken, meestal open baren in plotselinge toevallen.: DOOR HET LEZEN VAN DETECTIVE-ROMANS. Erich Bock, oberkellner in een dar grootste hotels te Beu-lijn, is in hech tenis genomen, nadat hij op heerter- daad betrapt was bij het plegen van oen juwoedendiefstalHij had sinds zijn zeventiende jaar niet minder dan honderdtwintig keer in hotels kostba re voorwerpen van reizigers gestolen 011 maakte zich nog onlangs meester van een prachtigen dasspeld, bezet niet diamanten en een grooten parel. Ook stal hij dikwijls geld en opende daartoe de koffers der logeergasten met vaische sleutels. Bock heeft verklaard, dat hij door het lezen van vele boeiende detective verhalen op het denkbeeld was geko men .diefstallen te plegen in hotels. VALSCHE POLITIEAGENTEN. Het schijnt dat het voorbeeld van don kapitein van Köpenick aansteke lijk werkt, vooral bij de Duitschers, maar dat zij dit nu ook al te Antwer pen W'llen beproeven, dat ie wat al te erg en de rechtbank heeft daar eens een goed voorbeeld voor gegeven. Twee Duitschers dus hadden zich in een kosthuis bij een Schot aangebo den en bewerende, dat zij politie agenten in burgerkloederen waren, hadden zij dien man verplicht de 500 fr., die hij bezat, aan hen af te geven. De rechtbank veroordeelde die twee mannen elk tot achttien maanden ge angenisstraf. EEN NIEUW OORLOGSGEVAAR? Tusschen Rusland en China is eea ernstig incident gerezen. Het Novoje V.Hem ja bericht, dat de Russische diplomatieke agent in Charbin, Po- poff, zich in gezelschap van den Rus- si&cben consul-generaal Smolkikoff en met tien grenssoldaten einde April in opdracht der Russisclie regeering naar Taoyanfoe in oostelijk Mongolië heeft begeven, waar hem de Chinee- sche autoriteiten vijandig hebben ont vangen en hem eenvoudig hebben verklaard, dat hij de plaats zoo snel mogelijk verlaten moest. Toen Popoff dezen „raad" niet wil de opvolgen, werd hij door dë Chi- ïieezeu eenvoudig geboycot, zoodat niemand hem onderkomen gaf, tot hij d't na lang zoeken eindelijk bij een Russischen koopman vond. Nadat Popoff elf dagen in de stad had ver toefd, ontving hij een uitzettingsbevel van den vice-koning van Moekden, die Popoff beval, de stad binnen 24 uren ie verlaten. Dat kan zóó niet blijven, voldoening wordt geëischt. AANVARING MET EEN IJSBERG. Het Britsche stoomschip „Lake Champlain," met 1000 passagiers aan boord op reis van Liverpool naar Montreal is bij Kaap Rache geduren de een mist 1n botsing gekomen met een ijsberg. De boeg van heit schip werd ingedrukt en d« kapitein besloot de reis niet te vervolgen maar in de haven van St. John, Newfoundland, binnen te loopen om do passagiers aan land te zetten en het schip nigszins te laten herstellen. Toen het water met zooveel geweld het schip binnenstroomde, wisten de officieren de dreigende paniek te onderdruk ken en de passagiers, na den eerste 'eclu-ik tot kalmte gebracht, bleven onbewust van het groot e gevaar, waarin zij verkeerden. Ondtertus- schen werkte de bemanning met kracht en onverdroten ijver aan de pompen, en zoo gelukte het, de „Lake Champlain" veilig in de haven te brengen. De ijsberg moet de grootste zijn gowoest, die sinds vete jaren in de ^Atlantische vaart werd gezien. DE DOOD VAN DEN SCHILD WACHT. Wij hebben gemeld, dot vlak bij de schietbaan te Altenberg een pionier dood in een sloot was gevonden. Thans wordt over dit geheimzinnig drama gemeld, dat zelfmoord uit vrees voor straf hier niet is buiten gesloten. Doodslag door vreemden is hier vrijwel onmogelijk, daar aan het lijk .morgens sporen van geweld zijn aan getroffen en bok de kloeren volstrekt niet den indruk maken, alsof een worsteling heeft plaats gehad. Bo vendien zijn gedurende don tijd, dat de misdaad moet hebben plaats ge vonden, verscheiden personen daar ln de buurt geweest, zonder dat ie mand hulpgeroep heeft vernomen. Man vermoedt thans, dat de gestor ven pionier door het wegwerpen van een luciter woudbrand hoeft veroor zaakt en toen, nadat hij had ge poogd, zich de bajonet van zijn ge weer in het hairt te steken, uit vrees voor straf, zich door verdrinken van het leven heeft beroofd. KLEINE OORZAKEN Een 45-jarige heer, gehuwd en va der van een gezin, gleed aan de Vischmarkt te Brussel op een sinaas appelschil uit. Bij het vallen werden zijn schedel en verscheidene ribben gebroken. In allerijl naar het gast huis overgebracht, overleed de man er spoedig. OVERVAL OP EEN TREIN. In den staat Washington werd een sneltrein door een rooverbende over- ailen. De roovers boeiden het looo- motiefpersonec-1, koppelden den post wagen van den personentrein af en reden er mee voort. Ze maakten vele stukken van waarde en over de 20.000 dollar aan baar geld buit. Toen zij daarna den postwagen ver laten hadden, rolde deze, daar hij zich op een sterk hellend spoor be vond, terug en botste op den perso nentrein, waardoor twaalf personen zwaar gekwetst werden. UIT DONKER RUSLAND. „Free Russia" (1 blad „Vrij Rus land) vertelt het volgende over de be ruchte Schlüsselburg en de behande ling van de aldaar opgesloten politie ke gevangenen. Een der schoonste resultaten van den tijdelijken triumf der Russische revolutie van 1905 was de „opheffing" van des T sa ars Bastillede staatsge vangenis Schlüsselburg. Zij werd ont ruimd en de regeering maakte be leend, dat er ntet langer gebruik van zou worden gemaakt als plaats van opsluiting. Dit lugubere oord werd opengesteld voor bezoekers, gephoto- grafeerd, beschreven in de pers en werd beschouwd als een afgrijselijk overblijfsel, als een afschrikwekkend beeld van voorbijgegane barbaarsch- heid. Maar zoodra had niet de reactie weer het verloren terrein herwonnen, of de keizerlijke regeering verbrak haar woord op dit punt, als op zoove te andere. Schlüsselburg werd op nieuw een hel op aarde. De opgeslo ten politieke gevangenen namen hun toevlucht tot de traditLoneele metho de van passief verzetzich te laten uithongeren. Zes keer gingen zij over tot hougeirstakingen. Eiken keer werd de poging met barbaarsclie wreed heid onderdrukt. De gevangenen wer den zoo meedoogehlooQ gegeeseld, dat sommigen met gebroken sleutelbeen neervielen. Ten slotte gaven de gevan gen! s-superieuren toe en een zekere verlichting in het kerkersysteem volgde. Niet voor Langen tijd evenwel. De Ingewilligde verbeteringen be schouwden de hoogere ambtenaren van het gevangenis-departement als een bewijs van zwakheid en bijzonde re maatregelen werden genomen om het oude régime te verscherpen. Op den 215 Januari 1908 werd het kasteel Schlüsselburg verklaard on der de krijgswet te staan. Met andere woorden wat tot dusverre wet was, werd vervangen door den persoonlij ken wil van den commandant en de vervolging nam een aanvang. Onder liet vorige stelsel was net den gevan genen niet verboden te zingen. Maar in Januari 1908 trad Zimberg, de di recteur dor gevangenis, de cellen bin nen .gevolgd door bewakers en gewo. pende soldaten, en nam zes politieke gevangenen mede, onder voorwend sel, dat zij inbreuk hadden gemaakt op de discipline, door te zingen. Zij werden afzonderlijk opgesloten onderworpen aan een sclierp régime. Dit was nog niet genoegaan de be wakers werd de vrije band gelaten, wat zij met de zes gevangenen wil den doen. Deze waardige dienaren be grepen den wenkvan nu af was hun houding tegenover de gekerkerden niet langer die van superieur tegen over ondergeschikten, maar van on- menschen, die eindelijk hun vijanden ln htm macht hebben gekregen en be sloten zijn dezen ten volle hun ellen de te doen gevoelen. Aan de laagste en brutaalste plagerijen stonden de ongelukkigen bJoot. Toen een van hen het waaguSe aan deze plagerijen een einde te maken, ontving hij op bevel van den directeur 25 slagen met de plet, een sterke zweep van gevlochten Leder, die in het vleesch snijdt als mos. Onder de Russische politieke vangenen heerscht een stork gevoel van kameraadschap en solidariteit. De onrechtvaardige en schandelijke be- ijanueuug hunner zes niouegevange- nen bracht de overige opgeslotenen Dot liet uiterste. Hoewel zij vroeger volgens de let ter der wet onderworpen waren aan straffen aan den lijve, vaardigde het gouvernement altijd geheime instruc ties uit om deze niet toe te passen op politieke gevangenen. De regeering zelve schiep alzoo zekere tradities, waarmede thans op de meest uittar- tende wijze werd gebroken. De daar door ontstane spanning word ver groot door de dagelijks terugkeeren- de plagerijen en brutaliteiten hunner bewakers, die voelden, dat zij genoe gen dieden aan hun superieuren, door, de gevangenen te kwellen. Er heersch-' te een tot het uiterste opgedreven ver bittering, waarin de verschijning van hoogere autoriteiten, verantwoorde lijk voor het stelsel, aanleiding tot een gevaarlijke uitbarsting kon ge ven. En Juist zulk een tijdstip koosde heer Koorlov, hoofd van hot gevange nisdepartement en te voren als pro vinciaal gouverneur berucht wegens de door hem aangestichte pogroms, om een bezoek te brengen aan de cel len in de Schlüsselburg. Een der gevangenen, «de student Speronsky, begroette hem met den kreet„Ga weg, jij ellendeling Voor deze baleediging werden Spe ronsky en een lotgenoot Aronovich ge naamd, administratief gestraft mot vijftig slagen met de „plet". Vóór do toepassing der straf moest het baar van do, gevangenen warden kort ge knipt. De bewakers trokken hen bij het haar en sloegen hen, waarbij de directeur Zimberg stilzwijgend toe- zag. Speronsky viel in onmacht bij den vijf en twiritigsten. zweepslag. Arono vich bloedde zóó sterk uit vele won den ,dat men met de geeseling moest ophouden. De beide slachtoffers wer den daarna met twee andere gevan genen uit de gemeenschappelijke cel overgebracht naar hetzelfde lokaal, waar de zes, die be voren waren ge- schokten, verblijf hielden. Hier moes ten alle tien vier en een halve maand doorbrengen, voot het grootste deel van de tijd onder correctioneel ré gime. „Gedurende al dien tijd, schrijft een dezer ongelukkige», in een parti culieren brief, waaraan „Free Rus sia" deze bijzonderheden ontleent en waarvan liet blad verklaart gegronde reden te hebben om aan de betrouw baarheid te gekloven gedurende ai dien tijd werden wij tienen zóó ge kweld en getergd, dat het was om gek te worden. Er waren oogenhlikken, en zij kwamen dikwijls voor, dat wij, tot wanhoop gedreven, naar de bewa kers stoelen wierpen, onze drinkbe kers, in 't kortalles wat wij konden meester worden. Op den 26en Maart 1908 werden alle tien gevangenen met geweLd opgepakt, gebonden en met hun gezicht over den vLoer gesleept. Nadat zij allo tien in een hoek waren geduwd begon de les. De bewakers stompten en sloegen hen zoolang, tot de meesten bewus teloos waren. Aronovich werd daarna aan een ijzeren hek gebonden, waarop de be wakers achtereenvolgens op hem toe traden om hem te beieedigen en te mishandelen, tot de weerlooze man in onmacht zonk. Een van de mishandelden verloor 't spraakvermogen, ten gevolge van liet doorstane lijden. Verwonderlijk is het, dat zij niet bezweken of voorgoed hun verstand verloren. DE DOMME CHINEEZEN. In China hebben omstreeks het be gin van de vorige maand de eerste verkiezingen plaats gehad en wel voor den landoag in de provincie Kiangsoe Verschillende Chinees c he bladen kunnen hunne teleurstelling over de uitkomsten dier verkiezingen niet ver. bergen en een daarvan komt ronduit met zijne meening voor den dag, dat het Chineesche volk nog niet rijp Is voor zelfbestuur. „In China behoort eerst door alge meen volksonderwijs het valkskarak ter veredeld en gevormd te worden", schreef het. Gelijk bekend is dan ook eon der eerste voorwaarden, door de regee ring gesteld voor invoering ©ener grondwet in China, deze dat in 1916 50 van de bevolking moet kunnen 'ezen en schrijven. Hoever men daar nu nog van ver wijderd is, blijkt wel uit hot feit, dat in de provincie Sjangtoeng, waar de bevolking tot het meest verlichte deel der natie behoort, op heit oogenbiiK nog slechts 2 per mille van die bevol king ter schole gaat. De oprichting van scholen is geheel aan het initiatief van deze ovei gala ten, en waar de wil onder de bevol king daar toe ontbreekt, staat de re geering daar machteloos tegenover. Kenmerkend voor de toestanden in China is om op de verkiezingen voor don landdag in Kiangsoe terug te ko men, dat vole kiesgerechtigden zich onthielden, omdat ze uit vrees voor hun geld niet wilden dat men w< ten zou, dat ze over een vermogen van meer dan 5000 dollars beschikten. Rechtszaken EEN KWAKZALVER. De kantonrechter te Medemblik heelt het tegen den bekenden kwak zalver Eiiers te Oegstgeest uitgespro ken vonnis van 2 maanden hechtenis vernietigd en na gedaan verzet op nieuw rechtdoende hem overeenkom stig den oorspronkelijken eisch van lie-: O. AI., wegens het onbevoegd uit oefenen der geneeskunde veroordeeld tot 2 malen 2 maanden hechtenis. MEINEED. Het Gerechtshof te Amsterdam ver nietigde het vonnis der Amsterdam- sohe Rechtbank, waarbij do 32-jarige A&ron van L., uiit Deii Haag, tot 1 1/2 jaar gevangenisstraf werd veroor deeld, wegens meineed, gepleegd op die zitting van 1 December toen Bern. Franse, van der Burg, mede uit Den Haag, zich te var antwoorden had ter zake van oplichting van den veehouder II. Z. van Kesteren. Op nieuw rechtdoende, werd bekL de zelfde straf opgelegd. FIJN VERSCHIL. Fritsje klom de pas schoone trappen op. Hei, Frits, zijn je voeten wel schoon riep Mina, de keukenmeid, hem na. Ja, antwoordde Frits, terwijl hij door klom, alleen m'n schoenen zijn maar vuil. ZIJN BIJDRAGE. Dame. lk verzoek u beleefd om een bijdrage voor de oprichting van een tehuis voor verwaarloosde kin deren, mijnheer. Ik zie, dat u zelf kinderen hebt Heer des huizes. Ja, zeker, me vrouw, en d<e kunt u allen meene men ook J MISLUKT COMPLIMENT. Zij. Het verheugt mij, dat u mij na zoovele jaren nog niet vergeten is. Ik was er bang voor. Hij. O neen, juffrouw, oude ge zichten vergeet men niet. KINDERLIJK. Zusje. Jansje, je vrijer heeft een kanl hoofd Oudere zuster. Onzin hij heeft een hoog voorhoofd. Zusje. Van achteren krijgt hij ook al een voorhoofd. VOORHEEN EN THANS. De drankbestrijdingsiboweging heeft bij onze studenten reeds vasten voet gekregen. Ja, gisternacht hebben zij een besclionkên politieagent thuisge bracht. HEERLIJK RESULTAAT. Een ouder, die tegen lichamelij ke straf was, schreef den onderwij zer van z'n zoon „Wil Theo nooit slaan. Wij doen 't thuis óók nooit, behalve in g van zelfverdediging." DAMESTOILET. Heer (tot kellner). Woes zoo goed en laat me morgenochtend om 4 uur wekken. Kellner. Om 4 uur Heer. Ja, ik wil met mijn Vrouw vorder reizen en zou den trein van 11 uur ntet graag missen. 't INTERVIEW VAN BEEUWKES. Beeuwkes krijgt hulp! De „Delft- fiche CL schrijft o.m.: Hiertegen moest men nu eindelijk toch eens algemeen opkomen. liet is niet waar wat door enkelen tegen Beeuwkes wordt opgemerkt dat de ontaarding van dit wedstrijdwe- zen alleen enkele eerste-kl as-s pel era tmefL Het geheele voetbalspel, dat op zichzelf zoo n mooi en ontwikkelend spel is, wordt door de overdrijving van bet wedstrijden aangetast ln verschillende mate maar toch nage noeg overal vizidt men dae razende lust om te wedstrijden en Leder kent de slachtoffers, iedereen kent voor beelden van Jongelui, die van dat ge- wedstrijd de nadieelen hebben onder vonden, hetzij in hun studie, hetzij in hun algemeen© ontwikkeling. Daartegen nu dient opgekomen. Den jongelui, die de wereld natuur lijk zonder voetbalwedstrijden niet gekend hebben en dus aan die wed strijden als aan iets onvermijdelijks gelooven, dient duidelijk gemaakt, dat overdrijving schaadt 'en dat er al overdrijving is, wanneer het wed- strijdwezen niet binnen die engste perken wordt gehouden. Het is de taak der ouders, al vroeg en kan het zijn gezamenlijk tegen die ovier drijving op te komen. Daarbij moe ten zij niet met het badwater het kand uitgooien. De sport in bovenbe doelden zin is iets uitstekends, het voetbalspel is een mooi en een nuttig 1. Doch liet overdreven gewed- strijd is een groot gevaar de lx voetbalspelers en met name deze dappere heer Beeuwkes erkennen het zelf. dam als sprekers op de hoeren J. R. Snoeck Henkemans, te 's-Gravenha- ge, en dr. J. Th. de Visser, predikant e Amsterdam. De waarnemende voorzitter, jhr. mr. P. A. J. van don Brandeler (de voorzitter, dr. L. Heldring, was ver hinderd), noemde de oprichting van een nieuw gesticht naast de bestaan- en gebiedende eisch, waar de staat door gebrek aan ruimte geen weg meer weet met de jongens on zo If erkent, niet te kunnen geven wat de particuliere opvoeding geeft. De heer Snoeck Heukemans betoog de o. a., dat de vrees voor verzwak king van de verantwoordelijkheid der ouders door ontzetting of onthef fing nimmer er toe mag leidon een kind te Laten in een toestand van geestelijke ellende, zoolang de wet de gelegenheid geeft liet kind daaraan te onttrekken. Zoowel voor de voog dij- als voor de regeeringskinderen achtte spr. stichting van een opvoe dt n-gscesticht noodzakelijk en ten aan zien dat laatste herinnerde hij aan de woorden van minister Cort van der Linden, dat van rogeertngswege nooit <Lie consequentie en intense godsdien stige behandeling kan uitgaan, d!e door do regeerlng op zoo hoogen prijs wordt gesteld. Dr. J. Th. de Visser wees er op, hoe het vooral de taak van de Hervorm de Gemeente te Amsterdam Is de op richting van een opvoedingsgesticht te steunen waar hot grootste doel der regeeringskinderen uit Amsterdam afkomstig is. Bij de gelegenheid tot het stellen van vragen voerde het woord ds. G. W. Melchers, van Ursem, die vroeg hoe het stond met do vertegenwoordi ging der vrijzinnigen ln de commis sies voor hot gesticht Ds. Chr. Hunningiher, van Amster dam, vroeg op welken grondslag de opvoeding Ln het gesticht zal berus ten, waar er zooveel meeuingsver- schil is ln de Hervormde Kerk. Dr. De Visser antwoordde, dat in derdaad ook rekening is gehouden met de vrijzinnige richting. Ten aan zien van de leest, waarop de opvoe ding zal geschoeid moeten worden, staat vast, dat die opvoeding één geest moet ademen en dat zij tegen over het neutrale karakter der rijks gestichten moet dragen een beslist christelijk karakter. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 80 Cts. par regel. De groote haast en de drukte van het tegenwoordig, dagelijksch lev dragen er toe bij, dat er thans zoo veel aan verstopping der ingewanden en diergelijke kwalen geleden wordt Mannen en vrouwen hebben geen tijd om op hun gezondheid te letten zij slaan geen acht op de waarschuwin gen der natuur, on menigmaal wor den de ingewanden zoo veronacht zaamd, dat ze verstopt raken en bui tenmate worden uitgerekt, wat krampachtige pijnen in de maag ver oorzaakt, vrouwenziekten, pijn tus schen de schouders en in de borst, en somtijds aambeien. Verstopte dar men hinderen die vrije beweging van de spijsverterings-organen en zijn zoodoende de directe oorzaak van slechte spijsvertering (indigestie), gal achtige hoofdpijn, 't zuur, matheid, varlies van energie en geestkracht, hraken, verarmd bloed, enz. E enige dosissan Foster's Maagpillen zullen de regelmatige werking der ingewan den herstellen, de vaste stoffen af voeren en die kanalen dor ontlasting van onzuiverheden reinlg-etn. Foster's MaagpilLen geven leven en Veerkracht aan de spijsverterings-or ganen, maken de maag schoon en be zorgen U een gezonden eetlust. Eén pil is een dosis, en wanneer mem een maal door Foster's Maagpillen gene zen is, is men voorgoed genezen. Overtuigt U, dat U de echte Fos- ster'a Maag pillen krijgt, voorzien van de handteekening van James Foster op elke doos. ^Inhoud 50 stuks). Deae pillen zijn te Haarlem ver krijgbaar bij de Heeren K. van Eden Spaarne 38; en J. J. Göppinger, Groo te Houtstraat 147a A 0.65 voor één, of f 3.60 voot zes doozen. gezond, vroolijk en frisch van geest wilt zien opgroeien, geeft hst dan Dr. HOMMEL's Haema- togen. Laat U echter geene der vele namaaksels aanpratenl OPVOEDINGSGESTICHT DER NED. HERV. KERK. Men schrijft uit Amsterdam aan de N. R. Crt In een vergadering, belegd door de provinciale commissie voor Noord- Holland tot aanbeveling en uitvoe ring van het besluit van de Synode dor Ned. Herv. Kerk, tot Inzameling van gelden voor een opvoed ingsge- I sticht voor j oneens, traden te Am ster- PREDIKBEURTEN DONDERDAG 20 MEL (Hemelvaartsdag). NED. GEREF. KERK. GROOTE KERK. .Voorn1. 10 ure, Ds. de Haad, pred. te Pu ra Heiend* NIEUWE KERK. Voorm. 10 uur, Ds. Veen. JANSKERK. 's Avonds 6 ure, Ds. Bremer, pred. te Égmond aan Zee. BAKEN ESSER-KERK. (Voor de Kinderen). Voorm. 10 ure, Ds. Knottenbelt, EGLISE WALLONNE. Jour de l'Ascension. 10 1/2 heitres, Mr. Martin. Duponl GEREFORMEERDE KERK, (Ged. Oude Gracht). Voorm. 10 ure, Ds. Mulder. EBEN-HAëZER-KEKK. (Klein Heiligland). Voorm. 10 ure, Ds. Tibben. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Zuiderstraat). Voorm. 10 ure. Docent de Bruin, pred. te 's-Gravenhage. NOORDERKERK (Ridderstraat). Voorm. 10 ure, Da Ringnalda, LUTHERSCIIE KERK. Voorm, 10 ure, Ds. Lenderink. KERK DER VEREEN. DOOP3. GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Plantenga. REMONSTRANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Haemtjens. KERK DER BROEDERGEMEENTE. Geen dienst. VEREEN, v. VRIJZ. HERVORMDEN. Lokaal: „Weten en Werken", (Gedempte Oude Gracht), Geen dienst. BAPTISTE GEMEENTE. (Lokaal: Stoofsteeg 6). Geen dienst EVANGELISATIE „der Goddelijke Genezing", Drappenlerstraat 11 zwart 's Avonds 8 uur. Openbare Samen komst EVANGELISATIEGEBOUW. Jacobijne8traat 26. Voorm. 10 uur, de heer J. M. Straub uit Zeeland. 's Avonds 6 1/2 uur, de liieor J. M. Straub, niet medewerking van 't Kindierzongkoortje. Vrijdagavond 8 uur. Evangelische Samenkomst, geledd door J. M. Straub, uit Zeeland. ZANDVOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. 39-OSTE STAATSLOTERIJ. Trekking van 18 Mei 1909. 5e Klasse 2e Lijst Hooge prijzen: 11889 1000. f 4UÜ: 1741, 10500, 10573, 16725. f 200: 14863 18941. f 100: 1259, 6194, 7867, 13904, 15615, 17915, 18702 20598. Prijzen van 70. 45 3704 6455 i096ï 13496 16615 193S0 181 3742 65-2 10973 18731 16754 19529 276 3;34 6753 11051 13909 16795 19631 317 36*0 6766 11128 1422» 16703 1988 391 3929 6793 11218 14291 16814 20024 423 4072 7058 11462 14294 17145 20238 618 431b 7t>63 11501 J4382 17258 20259 623 4365 7666 11686 14623 173.5 20428 702 4364 7714 12064 14*77 17354 20663 958 4465 7723 12212 14740 17378 20964 1033 4650 79 5 12243 14766 17394 20977 1268 4886 8252 12298 14808 17541 1300 4890 8320 12362 14836 17677 1421 6229 8360 12376 14840 17769 1462 6309 8373 12469 14x4» 17815 1546 6812 8389 12633 14883 18129 1860 5320 8727 12812 14x97 18218 2290 6541 8881 12828 14921 18219 2669 6669 8913 13036 14982 18525 2682 67b7 9090 13077 16080 18669 2622 6842 »2I8 13086 15216 18696 2780 0X66 9698 1309Ü 16278 18726 2862 697810336 13104 16373 18827 8019 5888 105L9 18210 15404 18886 8131 600010791 13215 16482 19022 8136 601410868 18286 16038 19181 8448 635310917 18308 16211 16268 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 22 2858 6789 9028 11792 14646 17682 9160 11816 14664 17694 9178 11824 14b60 17645 9174 11836 14665 17649 144 8204 60-8 9234 11839 14722 17737 800 8211 6191 9280 11877 14761 17823 811 8242 6206 9831 11884 14768 17830 823 3264 6228 9428 11947 14776 17848 370 3369 6252 9484 11981 14783 17879 897 8379 6302 8514 12002 14796 17883 626 3382 6361 9516 120Ó1 14811 17902 554 3406 6366 9528 12030 14869 17944 656 8444 6403 9ö38 12092 14668 17967 675 8460 6414 9661 12343 14887 17979 691 3523 6422 9672 12436 14902 18141 676 3560 6486 96H7 1Ï446 14913 18161 704 857e 6474 9691 12466 14934 18218 9*94 12470 14990 18220 9795 12620 16005 18228 9820 12549 15016 18441 9886 12552 16089 18463 9894 12569 16115 18637 911 3918 6814 9962 12644 15221 18612 976 3964 6»16 9*72 12660 16265 18628 1031 3977 6843 *0006 12716 16864 18662 1067. 3983 6846 HHUT 12722 1Ö402 18923 1084 4026 6862 10043 1278Ü 15518 18961 1140 4070 6868 lGllQ 12781 15516 19001 1173 4174 6925 10163 12792 16518 19069 1223 4186 6947 10191 12880 15531 19072 1236 4195 7087 10196 12868 J5821 19079 1406 4312 7107 10310 12878 15661 19078 1412 4359 7284 10316 12986 15694 19|l6 1487 4433 7339 10332 12962 15709 191Ó8 1612 4445 7349 lü3«0 129&2 16753 19201 1544 4447 7383 10480 13016 16775 19221 1691 4602 7387 10521 18126 16798 19317 1602 4559 7388 10648 13139 15926 19406 1666 4578 7391 10647 13218 15989 19411 1780 4585 7895 10564 18235 16012 19621 1798 4706 74*6 lüó87 18268 lbü92 19603 1844 4767 74Ï3 10601 13*77 16094 19644 1852 4775 7644 10625 13282 16186 19681 1853 4874 7699 10664 l33l4 16194 19778 1871 4395 7622 10693 18406 16196 19795 1963 4909 7726 10761 18411 16274 19821 1976 4918 7787 10788 18481 16319 19946 1979 4971 7804 10792 13608 16368 19966 2053 6004 7816 10794 13609 16398 20054 2076 502» 7821 10820 13696 16408 20094 2088 6032 7930 10909 136l2 16447 20099 2089 6040 7999 U057 18664 16470 20)26 2145 50S6 8021 11069 13665 16582 20240 2178 6102 8042 11104 18668 16579 20264 2209 5107 8096 11282 13746 16617 20318 2244 6166 8246 11269 13787 16623 20384 2265 6167 8326 H844 188U3 16739 20410 2300 6181 8331 11410 13881 19780 20413 2322 5201 8377 11488 18924 16889 2Ü461 2377 6239 8436 11480 13926 16967 20478 2387 5248 8498 11485 13928 17043 20550 2418 5260 856) 11490 I89b2 17060 20632 2662 6283 8645 11494 18983 17093 20674 2067 5379 8678 11603 13992 17106 20768 2679 5444 8708 11526 14335 17134 20869 5690 5461 8761 11540 14342 17177 20907 2691 6487 8761 11559 14344 17294 20979 2705 5528 8850 11588 14360 17296 20684 2706 5630 8900 11691 14411 17849 2709 5686 8912 11601 14496 17381 2787 6660 8918 11668 14621 17452 2794 5670 8987 11685 14649 17467 2807 5676 8984 11743 14562 17490 9812 5694 9005 11764 14569 17509 89 3098 5779 79 3102 5835 126 8118 6885 790 3681 6624 818 3597 6529 840 8607 6713 851 8632 6786 866 3802 6790 BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. Gerth van Wijk. BEVERWIJK. Voorm .10 ure, Ds. van Bommel. BLOEMENDAAL. Geen opgave ontvangen. HEEMSTEDE. Voorm, 10 ure, Ds. van Paassen, pred. te Haarlem. HILLEGOM. Voorm. 10 ure, Ds. den Hertog. HOUTRIJK EN POLANF.N. Voorm. 10 ure, de heer Barends, Evangelist te Heilo. SANTPOORT. Voorm. 10 ure, Ds. Bax. EVANGELISATIE. Voorm. 10 ure, de heer Hofmeester. SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Ds. Baljon. VELSEN. Voorm. 10 ure, Ü3. de Sopper. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 ure, Ds. Berkelbach van der Sprenkel. UMUIDEN. Voorin. 10 ure, Ds. Creutzberg. 5e Klasse le Lijst: 12558 m.z. 12548, 14288 met f 70 m.z. 14280 met f 70, 6231 m.z. met f 70. POSTKANTOOR HAARLEM. Lijst van onbestelbare brieven, Ie* helft der maand Mol 1909. Binnenland. BrievenT. Tenzan, Alkmaar, M. H. Vos Martin us Amorongen, Zuster Odalia, v. Latum, S. Schel, Humani- tas, J. Eijsher, allen Amsterdam, D. v. Meer, Bolsward, F. Meyer, J. D. Stein, M. Haas, A. M. Lucaesen, Vor- oort J- Coster, allon 's-Gravenhage, M. A. Tin WutsaLm, A. J. Warren, J. Hoixnes, J. Hoogerhoyde, J. A. Over boek, allen Haarlem, J. P. Rusen Hil versum, H. A. Lemger, Knollendam, E. Lagerwey, Krommenie Purmer- ender Courant, Purmerend A,. Bergs- ma, Santpoort, C. Traksel, Zand- voort Briefkaarten M. v. d. Meulen, J. H. Telkomp, M. v. Zeist, Olie, mevr. J. v. d. Har ken Schermer, Terhoeven, Wol ter s, M. Boon, M. v. Opzeeland, S. Maar- sohalkerweerd, allen Amsterdam, P- Boirgestein, Arnhem, Marions, II. G.. Leen te 's-Hage, Terpoorten, G. Mul, E. Hanzen, W. Drai, L. Hulsbos, allen Haarlem, L. de Jong en E. v. Couvent Ledden, P. Top, Utrecht, D. Bokhorst Velsen. Buitenland. BrievenH. Lenzen, Anvers, S. C. C. Hemkes, Golwich, K J. Hollander, Dusseldorf, H. v. d. Linden, Lucar- no L. Brantjes, London, L. Uiten- daal, Marxloh, A. II. Portel, Now- York, H. Lammers, Paris. Briefkaarten U. Schuitemaker, Enfield, G. NIjb- sen, Luar, J. v. Veggelen, NewYork, Hartlieb, Leuve, G. Schreier, WIen, v. Schoo, Wiesdort

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 7