Weerbericht Thermometerstand KEIJSER'S Sebosnenmagazljn, Uit de Omstreken Binnenland Telegrammen Burgerlijke Stand Marktnïeuws Sport en Wedstrijden MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorni. 10.50 uur). De Bildt 21 Mei 1909. Hoogste barometerstand 774.1 m.M. te Neufahrwasser (Oostzeekust van Duitschland)laagste 754.9 m.M. te Horta (Azoren). Verwachting tol den avond van 22 Mei Wind meeat matige Zuid-Oostelij ke wind. Gesteldheid van de luchtlicht be wolkt, droog weer. Temperatuurgeringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag be 2 uur 767 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 772 m.M. te Haarlem. Donderdag 20 Mei Hoogste gisteren F. 68° Laagste heden nacht F. 46' Hedenmiddag 12 uur F. 65® Vrijdag 81 Mei Hoogste gisteren .F. 66* Laagste heden naoht. F. 50c Hedenmiddag 12 uur F. 74® INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 6 86 Cta. par lugei. i 88 Lange Veeretraat vermindering der abonnementskaar ten op alle lijnen der bedde Maat schappijen geldig, waardoor toch ook aan dien in beperkten kring werken den handed en industrie de gelegen heid wordt geboden om op min kost bare wijze hunne relatièn uit te brei den. Moeilijk te verdedigen uit het oog punt van publiek belang schijnt der Kamer de handhaving door beide Maatschappijen van hun eigen voor waarden voor de uitgifte van werk- manskaarten, vooral ook omdat die beide tarieven zoo aanmerkelijk ver schillen. Eecoe kleine vetrhooging voor die der Staatsspoor en eene verlaging voor die der E. IJ. S. M. voor langere trajecten, met eene uniforme regeling .voor beide Maatschappijen, zou zeer eeker de voorkeur verdienen. Bovendoen komt het haar zeer ge- wenscht voor dat die kaarten in den vervolge verkrijgbaar zullen worden gesteld voor alle werklieden die bui ten hun woonplaats hun werk Vin den, onverschillig In welke plaats de werkgever zijn hoofdverblijf heeft. De tegenwoordige regeling levert voor vele werkgevers en werklieden een noodeloos bezwaar op en geeft aan- 4eid:ng tot allerlei ontduikingen. De afschaffing van alle overige speciale tarieven en plaatskaarten der beide Maatschappijen, hoewel ze ker voor menig reiziger, vooral in den zomer, een financieel nadeel, ver dient toch alle aanbeveling omdat daardoor aan tal van vergissingen en teleurstellingen aan de zijde van het publiek een einde zal worden ge maakt. Het ocxrdeel der Haarlemsche Ka ntor over de voorstellen in zijn geheel samenvattende,, vermeent de Kantor, vooral als zij Let op het handelsver keer, dat de madeelsan door de voor deden woorden opgewogen em er alzoo harerzijds geen aanleiding bestaat om zich tegen de aanneming der ge dane voorstellen.' te verzetten ook dan wanneer onverhoopt wijziging op en kele punten niet zou kunitoa worden verkregen. Het komt haar voor dat de maat schappijen geen overwegend bezwaar zullen hebben om ook de tarieven der vverkm ansk aartan uniform te regelen en de daaraan verbonden bepalingen te herzien in den geest als hierbo ven door haar is aangegeven. Nog meent zij te moeten steunen het verzoek van de Kamer te Vechel, waarbij des Ministers tusschenkomst wordt gevraagd, ten einde te bewer ken, dat ook de Noord-Brabantsch- Duitschfe Spoorweg-Maatschappij in de oomhinatie der tariefsherziening worde begrepen, zoodat de abonne mentskaarten ook voor de lijn dier Maatschappij geldig zullen worden, desnoods met een kleine tariefsver- hoogtn gwanneer het bereizen daar van door den houder van het abonne ment wordt gewenscht. R. K. Volksbond. Op Maandag 24 Mei a.s. zal voor de leden en eere-leden een feest\*>r- gadering ter herdenking van de uit vaardiging van de Encycliek „Rerum Novarum" en de geboorte van Prin- »as Juliana, van den Ned. R. K. Volks bond, afdeeling Haarlem, gehouden Worden, waarbij als spreker zal op treden de Hoogeerw. Heer Mgr. G. \V. Kon inga, Centraal Adviseur. Ook de zangvereniging „St. Bavo" zal haar medewerking verleenen. WEDSTRIJDEN HAARLEMSCHE!*' KEGELBOND. De uitslag van den bonden wedstrijd Is als volgt: 1. Amsterdam, 781; Haarlem, 758; 3 Utrecht, 756; 4 Rot terdam, 739; 5 Zwolle, 696; 6 Alkmaar 047. Treffersprijs: Amsterdam. Nogenprijs: Haarlem. Achtenprijs: Utrecht. Zevenprijs: Zwolle. E ereprijs: C. P. G. Nieman, 'Amster dam, 75 kaarten. Uitslag korps wedstrijd: 1 Minerva I, Amsterdam, 266; 2 Twee duifjes, idem, 259; 3 Kleiu Hamburg, idem, 258; 4 Q.Q.Q. idem, 256; 5 Q.Q.Q. I, idem, 254; 6 Nooit gedacht I, idem, 246; 7 Onder ons, Den Haag, 243; 8 Onder ons, Amsterdam, 242; 9. Op de plank, idem, 242; 10. Moed houdien II, idem, 241; 11. Je hebt ze niet aan een touwtje, Utrecht, 241; 12 Water pas 1, Haarlem, 241: 13. Koekoek, Amsterdam, 240; 14 Oranje kegelclub, idem 239; 15. Klein Hamburg, Rotter dam, 238; 16 Allen om 1, Amsterdam, 238; 17 De Tien, Haarlem, 236; 18 Prins Hendrik, Rijswijk, 235; 19. R. O. L. L, Rotterdam, 234; 20, District III, Amsterdam, 231; 21 Prins I, Haarlem, 229; 22. S.S.S., Amsterdam, 229; 23 Hout of fout, BloemendaaJ, 227; 24 De Wijnman, Santpoort, 227; 25. Altijd hout, Hilversum. 225. Treffersprijs: De twee duifjes, Am. sterdam, 48. Negenprija: De Tien, Haarlem, 8 negens. Achtenprijs: Q.Q.Q., Amsterdam, 8 achten, Eereprijs: J .Weasels, Amsterdam, 69. ConsoLatieprijs: .Van Weel, Amster dam, S9. Treffersprijs voor een Haarlemsche club: Prins I, Haarlem. Voor de verstkomende club: Zwolle. Zondag worden de eere-wedstrijden gehouctem. Aangereden. De heer J. C. Meelbarg werd dezer dagen door een fietsrijder aangere den. De heer M. kwam te vallen en brak een been. Hedenmorgen omstreeks tien uur werd er op den KLnderhuissingel een zesjarig knaapje, dat voor een rijtuig uitweek, door een fiets rvangereden. Het jongentje, dat achterover viel, bezeerde het achterhoofd. Door eenige voorbijgangers werd hij naar zijne woning aan de Nassauetraat ge bracht. Polyhymnia. Donderdag maakte het Gemengd Zangkoor „Polyhymnia" (directeur J. Wolter us Grootend orst) een boot tocht naar Alkmaar, vergezeld door een gedeelte van de muziek van het tiende. In de ooncertzaal van de Harmonie te Alkmaar weid een matinée gege ven, waar ook liet dubbel Gemengd Kwartet Con A more zich lieit hooren en herhaaldelijk werd toegejuicht. Op de terugreis werd een bezoek gebracht in den theetuin Prins Hendrik te Zaandam, waar de muziek ook eeni ge nummers gaf. Om half elf keerde men weer in Haarlem terug. Het was een prettige en gezellige dag. Nachtvelllgheidsd ienst. Bij voldoende deelneming van inge zetenen bestaat 't voornemen in Haar lem en Heemstede een nachtveilig heidsdienst en contróle te organisee- ren. De heer M. Pothoven zal de di rectie voeren, terwijl de heer Jhr. G. Graafland belangloos als commissa ris optreedt. In ons volgend nummer komen we op dit plan terug. Vechtpartij. Gisteravond omstreeks 10 uur heb ben de vrouwen met haar begeleiders weer eens duchtig op liet Bolwerk, ter hoogte van den Jonsweg, gevoch ten. De mannen kregen er zoo van langs, dat eenige liuzaxen voor hun leven vreesden en pogingen deden om de vechtenden te scheiden, maar nu wilden zij legen de huzaren beginnen, zoodat een brigadier zijn sabel trok en er gevoelige klappen mee uitdeel de. Eerst toen was de rust weer her steld. Een eeinfout? De „Telegraaf" weet mee te doe len, dat er tijdens 't Prinsessefeest hier ter stede 371 horloges, zegge dxiediondord-één-en-zeventig geen enkel minder zijn gerold. Dat is een verbijsterend getal. Zou de Rijles, telegraaf der couranten „Telegraaf" dit kooltje gestoofd hebben In elk geval moet 't vermelde getal minstens door 10 worden gedeeld. Verlichting en geen ver- lichting. Woensdag en Donderdag heeft men hier en daar nog eens geïllumineerd. Hier en daar maakten straatbengels van de gelegenheid misbruik om met petten en steenen lampions af te gooien en buit te muken. Zoo hel verlicht als de Groote Houtstraat Dinsdag was, zóo donker was 't er Donderdagavond in 't ge deelte Ged. Oude Gracht—Anegang. Daar weigerden de booglampen ge durende eenige uren haai- dienst. Volks weerbaar he id. Door de vereenigingen Volksweer baarheid en Bloemoüdaol Commando werd gisteren een rijwieltocht ge maakt naar 's-Graveniiage. Na terug komst werd om 5 uur nam. aange vangen mot een schietwedstrijd. De uitgeloofde prijzen werden hierbij be haald respectievelijk door de lieeren IJking, Swart, K. Traanberg, Kruup, De Jong, Vader, Bremer, Van Ivessal on Van Leut. De prijzen bestonden uit kunst voorwerpen. Morgenavond zal door genoemde vereenigingen een velddienstoefening worden gehouden in de richting van Vogelenzang. De oefening zal ta 8 uur aanvangen. Leger des Heils. Het „Leger" maakte gisteren een prettigen boottocht met muziek naar de Zaanstreek. Op eenige plaatsen werden samenkomsten gehouden. Gekneusd. De agent van politie Kolt hieeft 1.1. Dinsdagavond, toen op het Begijnhof eenige huzaren met burgers aan het vechten wanen, en hij die wilde schei den met een hard voorwerp een slag op den linkerarm ontvangen, waar door deze is gekneusd. Hij is sedert tehuis en onder geneeskundige be handeling. G e v. V o o r w. Een ceintuur, Oranjeboomstr. 181. Een heererihorlogo, Meester Joos- tenlaan 2 C. Een rozenkrans. Begijnhof 4 A rood. Een kinderschoen tje, Koudenhorn 14 rood. Een paar dameshatudschoeneai, L. Annastraat 12 B. Een gouden ring, Jansstraat 60. Een koperen bus van een rijtuig-as, Saenredamstraat 9 rood. Een ceintuur, N. Kruisstraat 6. Een taschje van een rijwiel. Wes tergracht 23. Een hemd, een paar «okken en een zakdoek, Asseiid.slver^crw.t 33. Eten iap katoen, Dijksiraat 6 rood. Een geborduurd kraagje, Teding v. Berkhoutstraai 7. Een slagersstaal, N. Kruisstraat 12 rood. Een dameshorloge, Brandstraat 11 (Schoten). Een mes in scheede, Burgwal 53. Een medal jon met portretten, KI. Houtstraat 111 rood. Een broche, Gierstraat 75. Twee klossen garen, Park laan 17. Eten zwarte kat, KI. Heiligland 41. Een broche met portretten, Bake- nessergracht 104. Een ceintuur, Keanemerstr. 9. Een jongenspet, Ampzingstx. 83. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een dameshorloge, van het verliezen van 12 horloges. OVERVEEN. Onze corr. schrijft: Zooals we reeds meldden zal het oranjefeest op Donderdag 27 Mei a a te Bloemendaal gevierd worden. Woensdagavond had er weer een ver gadering plaats in het Hotel van Ouds het Raadhuis, van de verschil lende commissies Koninginnedag en Êloemendaal's Bloei. Besloten werd onder de leiding van den heer Martin te Haarlem, 12 wedstrijden voor jon gens en 12 voor meisjes te houden op het voetbalveld achter Duin en Daal. De heeren Leistikow, Ulehake en Houwen werden uitgenood! gd voor ongeveer f150 aan prijzen voor die wedstrijden te koopen. Er zullen op het terrein twee groote tenten komen tot berging der consumptie en het on der dak brengen der kinderen bij slecht weer. De lichtstoet zal weer door Bloemendaal trekken en zoo spoedig mogelijk zal den ingezetenen bekend gemaakt worden, welke wegen de stoet zal passeeren. Er heeft zich «naar we nader vernemen, te Bloe mendaal een commissie gevormd om den 27sten Mei waardig te versieren. Het feest belooft dus heel aardig te zullen worden en heeft grootere afme tingen gekregen dan men eerst ge dacht had. 't Is nu maar te hopen, dat we goed weer hebben (Haarlem's weer). BLOEMENDAAL. Ontspoord. Hedenmorgen is in KweekduLn een wagen vaneen zandtnein ontspoord. De looo-aotief liep daardoor ook uit de rails, en kwam met 't voorste ge deelte in 't zand te liggen. De machinist werd daardoor be klemd, maar na zijn verlossing uit die benarde positie bleek hij gelukkig niet gewond. SCHOTEN. Onderzoek verlofgangers. Het onderzoek der verlofgangers zal dit jaar voor deze gemeente ge houden worden 4 Juni op den Doelen. Kiezerslijst. De vastgestelde kiezerslijst voor 1909/10 bevat voor de Tweede Kamer 1229 kiezers, voor Prov. Staten 1224 kiezers en voor den Gemeenteraad 1193 kiezers. HAARLEMMERMEER. De afdeeling Aalsmeer en omstre ken der maatschappij voor tuinbouw en plantkunde schonk H. M. de Ko ningin een keurige bloemenmand, die, vooraf schriftelijk aangeboden, gisteren op den door H. M. vastge steld en dag naar liet Koninklijk Pa-- leis ia gebracht. SLOTEN. Lijk gevonden. Onder deze gemeente is in de TIaarlemmertrekvaart, tusschen den Sloterdijkermeerweg en den Uitweg drijvende gevonden het lijk van een meisje naar gissing 15 16 jaar oud. Zij was gekleed in cen> marineblauw rokcostuum, waarover een brons ge kleurde half lange mantel en droeg een grooten grijzen matelothoed, waarom een groen fluweelen Lint. Verder was het meisje gekleed als volgteen katoenen hemd, een kee per onderbroek, ee>n tricot borstrok, zwarte wollen kousen, met elaslieke kousenbanden rood en zwart ge streept, voorzien van stalen gespen en had nog bij haar een witten zak doek. blauwgestreept. Zij heeft een Israëlietisch voorkomen, zwart haar en grijsbruine oogen. De burgemeester van Sloten te Slo- terdijk verzoekt inlichtingen en vast stelling van de identiteit van de dren keling. VELSEN. De gemeenteraad van Velsen ver gadert Dinsdag om 2 uur. Aan de orde komt: Stemming over het voorstel van B. en W. om adhaeaie te betuigen aan een adres van den Ned. Boud voor S taatspen sdoneer i ng. In de vorige vergadering hebben de stemmen gestaakt. Als tweede punt Is vermeld aan koop van een huisje van R. van Ven- deloo en aangaan van een geidiee ning daarvoor. Wanneer de gemeenteraad kan be sluiten tot den aankoop van het be doelde huisje met erf, aldus de toe lichting, zullen de kosten moeten worden gevonden uit eene geidiee ning. Deze kosten zullen bedragen: Aankoop huisje en erf 1250, in orde brengen van een muur geraamd op ƒ200, Kosten overdracht enz. pl. ui. 50, totaal 1500. B. en W. stellen daarom voor aan te gaan een geidieening, van ten hogste 1500 tegen een jaarlijksche rente van ten hoogste 4J Van Gebrs. Gerr.ts te V eiser oord en F. Schuijt te Santpoort zijn bij den Raad van Velsen ingekomen verzoek schriften tot opheffrag van gedeelten van het Wijk aan Zeeër voetpad. Ten einde een meer juist overzicht te krijgen van de beteekenis van het gedeelte van dit voetpad, loopende over het land van Gebrs. Gerrits, hebbea B. en W. van Maandag 26 April tot en met Zondag daaraanvol gende de personen, die van het voet pad gebruik maakten doen tellen. Hun aantal heeft in die week bedra gen 5267, dus ongeveer 260.000 perso nen in een jaar. De weg, die van Velseroord naar IJmuiden zou moeten worden gevolgd bij opheffing van het gedeelte van het Wijk aan Zeeër voetpad, is daarbij ongeveer 2 maal zoo lang. B. en W. en de Commissie van P. W. stellen eenparig voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Tem aanzien van het verzoek van den heer F. Schuijt stelt de meer derheid van de Commissie den ge meenteraad mede voor afwijzend daarop te beschikken. Eton gedeelte van dit voetpad wordt drukker, een ander gedeelte minder druk gebruikt. De minderheid is voor de inwilli ging van het verzoek. B. en W. en de Commissie zijn van gevoelen, dat alleen in zeer bijzonde re gevallen de opheffing van een openbaren Weg of voetpad moet wor den toegestaan. Daar de gemeente Velsen niet de beschikking heeft over zeestrand, stel len B. en W. voor, aan S. van der Kolk, Voorstraat 123, te Wijk aan Zee, te berichten, dat zijn verzoek, om met een tentje met ververschingen te mogen staan op het zeestrand aan de grens van Velsen en Wijk aan Zee, niet voor inwilliging vatbaar is. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Velsen op Dinsdag 25 Mei 1909, namiddags 2 uur, ten ge meentehuize. Agenda 1. Stemming over het voorstel om adhaesie te betuigen aan een adres van den Ned. Bond voor Staatspensio neer in g. 2 Aankoop van een huisje van R. van Vendeloo en aangaan van een geidieening daarvoor. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen F am. Mogendorff, Amsterdam, Pen sion Zeldenrust, 2 pers. Mej. Moinat, Rhenen, Pension de Roos. Mej. Murkens, Utrecht, idem. E. Polak, Amsterdam, Villa Frede- rlka, 4 pers. K. Rouwur, Blaije, Grand Hotel. F. W. Deussen, Crefeld, id., 2 p. C. P. Schleicher, Rotterdam, idem, 3 pers. In de maand April werd aan de Rijkspostspaarbank Ingelegd ƒ3421.08 en terugbetaald 7420,38. Er werden 8 nieuwe boekjes agegevem Het bezoek aan onze badplaats was gisteren groot. Aan het strand wemel de het van bezoekers en een muziek korps bracht daar veel iet de gezel ligheid bij. De stoelen waren goed bezet en er werd ook menig zeiltocht je gemaakt. In de passage werd een concert gegeven. Door den opzichter van Rijnland D. Drayer alhier is proces-verbaai opge maakt tegen C. W., uit Amsterdam, wegens paardrijden in de helmbe planting van duinen die onder toe zicht en in onderhoud zijn van Rijn land. Een go kleine ontwerpen volgden. En vóór middernacht nog g:ng de Kamer van 1905, zoo niet formeel, dan toch in werkelijkheid, ter ziele. DE „NEDERLAND". Lloyds seint uit Coquimbo, dat het Nederlandsche fregatschip „Neder land", van Melbourne naar het Kar naai, de haven is binnen ge loopen na verlies van een deel der bemanning on mot belangrijke averij, opgeloopen in een hevigen storm. Of ook de lading schade heeft g don, is nog niet uitgemaakt. De ka pitein, de tweede stuurman en vijf leden der bemanning zijn verdron ken. HEIDEBRAND. Een brand heeft Woensdag bij Apeldoorn mcor dan 400 H.A. hei, be- hooronde aan de gemeente Apeldoorn en den heer Delcourt, uit Rosendaal, verwoest. Er stegen hooge rookzuilen omhoog, die op uren afstand zicht baar waren en van heinde en ver de monschen lokten. Bij den straatweg ApeldoornArnhem wist men den brand door vóórbranden meester te worden en daardoor de hier staande hoeven te behouden. GROOTE BRAND TE HILVERSUM. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft een ernstige brand gewoed in de sigarenfabriek der fir ma Van Oenen en Manssen te Hil versum. Uitgebrand is de geheele rechter vleugel d. i. het grootste gedeelte van de fabriek. Hierin bevonden zich o.a. de sorteerkamer, de werkplaatsen voor de sigarenmakers, de geheele voorraad natte sigaren enz. Door de zen brand zijn ongeveer 160 werk lieden voorloopig zonder werk. De fir ma zal echter alles in het werk stel len om den arbeid zoo spoedig mo gelijk te doen hervatten. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is ombe kend. E>r haperde iets aan de waterlei ding, waardoor 't blusschin gswerk be moeilijkt werd. EEN VEETENTOONSTELLING. Er wordt een tentoonstelTng van vee van rund veefokvereenigingen ge houden ter gelegenheid van het 61ste Nederlandsch Landhuishoudkundig Congres, Donderdag 3 Juni, van des morgens 11 uur tot 's namiddags half twee, op de Veemarkt te Hoorn. DE TWEEDE KAMER heeft Dinsdag haar arbeid voor het laatst nog een beetje schots en scheef door elkander gegooid. In den voormiddag was besloten om die beraadslaging over het voorstel tot wijziging van het reglement tan orde te heropenen en de lieer Lobman had van die gelegenheid gebruik ge maakt om zijn voorstel om dies nam. te 1 uren te beginnen in te trekken. Deze steen des aanstoots verwij derd zijnde, werd des middags nu "t geheele voorstel aangenomen. Eveneens werden goedgekeurd de justitieele achterstan dson t werpen. Deels des daags, deels des avonds werd een suppletoirs Indische be grooting behandeld, voor 1909. De subsidieering van het bijzon der Middelb. Onderwijs ontmoette nog eenige tegenkanting (de heeren Van Deventer, Ter Laan en Van Kar ri ebeek voerden eenige, deels princi- pieele bedenkingen aan) doch het voorstel werd goedgekeurd met 46 te gen 10 stemmen en de suppletoire begrootimg werd goedgekeurd. Het voorstel betreffende den aankoop van terreinen voor uitbrei ding van het gebouw der Tweede Kam ar werd goedgekeurd. DE ITALIAANSCHE KAMER. ROME, 20 MeL In de Kamer bracht Negrotto ln herinnering, dat het 50 jaren is geleden sinds de Fran- sche en ItaLiaansche soldaten bij Montebello een overwinning behaal den, waardoor de onafhankelijkheid van Italië werd voorbereid. Hij ver zocht de Kamer om uiting te geven aan de dankbare herinnering jegens degenen, die gestreden hebben voor het vaderland, en een heilgroet te brengen aan cle Kamer en het volk van Frankrijk. De voorzitter vereenigde zich met het voorstel. In de gangen werd het feit, dat de regiering zich bij deze betooging der Kamer niet heeft aangesloten, druk bespraken. DE TURKSCHE TROONREDE. KONSTANTINOPEL, 20 MeL In de troonrede, die de Sultan in het Par lement voorlas, verklaarde hij, zich gelukkig en trotsch te gevoelen, nu hij zich bevindt te midden van het Parlement, dat als de verpersoonlij king is te beschouwen van de Otto maansche natie. Hij Is er zeker van, dat de leden van de Volksvertegen woordiging zijn overtuiging deelen, dat het lot van het vaderland afhan kelijk is van de Grondwet, die de welvaart moet verzekeren van alle onderdanen zonder onderscheid. Hij zal de bedrijvers van de moordaansla gen te Adana straffen, en den slacht offers hulp doen toekomen, terwijl hij herhaling van dergelijke misdaden zal verhinderen. Hij beveelt eendrach tige samenwerking aan om de rijk dommen van liet land te ontginnen en somt der hervormingen op in de administratieve, burgerlijke en mili taire zaken. „Wij zullen voortgaan," zoo besloot (te Sultan, ,de goede be trekkingen met liet buitenland te on derhouden en te versterken." HAARLEM. ONDERTROUWD: Med: H. J. Bronkhorst en L. J. Blom M. H. v. d. Wateren en C. B. J. Weijers; J. H. J. van Kimmenaede en J G. Verboog. BEVALLEN: 18 Mei: G. A. Bok—v. d. Lee z. 19 E. M. VallenduukWillem se d. 20 E. C. J. WernerCraamer z. 19 C. J. Kruijer—Ritsema d. J. M. Klein Schiphorst—Philips z. OVERLEDEN: 20 Mei: A. J. M. Willemse, 68 J., Schotersingel, 18 J., 5 aajr, zoon van G. v. d. Boogaard, Fr. Halsstr. 20 M. A. A., 13 m-, dochter van J. P Stam, Zijlstraat; 19 A., 11 maanden, dochter van T. Janus, Nassaulaan, 21 M. C. Taconis, 19 jaar, Kennemerstraat. SPAARNDAM. GETROUWD: A. G. Steenvoorden en AL Finson. BEVALLEN: R. Hartogvan Riet, zoon. BENNEBROEK. BevallenC. C. Dubbeling, echtge- noota van E. L. Axxhoek. d. HOOFDDORP. Graanmarkt. Witte tarwe ƒ9.9010.25 p. 80 kg. Roode tarwe 9.9010 p. 80 kg. Haver ƒ8—ƒ8.50 p. 100 kg. Rogge ƒ5.80—ƒ6 p. 75 kg. Paardenboonen 7.607.75 p. 75 kilogr. 390STE STAATSLOTERIJ. 5e Klasse. 4e Lijst. TREKKING VAN 21 MEI 1909. Hooge prijzen No. 13600 50.000. No. 3652 8205 10739 en 12585 ieder 1000. No. 11427 ƒ400. No. 11432 16174 18362 en 20780 leder ƒ200. No. 2399 7101 12229 13553 en 19819 ieder 100. Prijzen van 70. 6263 «263 11986 14839 17465 6434 9298 11983 15000 17483 6460 9368 12025 16249 17636 6476 9426 12164 16347 18079 6499 9441 12256 15390 1809» 6687 9734 12664 16561 18267 6698 9b76 12677 16771 18296 6760 10129 12691 16831 18688 6967 10169 12751 16886 18729 6981 10187 12901 16031 18801 6991 10218 18048 16046 19017 7069 10257 13231 16148 19094 7814 10427 13266 16306 19266 7838 10556 13386 16807 19291 7608 10643 13619 16387 19304 7637 10666 13674 16342 19462 7640 10836 13990 16498 19808 7941 10868 14002 16569 19921 8091 10964 14214 16690 19963 8418 11083 14261 16738 20095 8472 11189 14350 16766 20176 6479 11257 14426 16770 20334 8618 11618 14464 16787 20363 8616 11547 14616 16860 80408 8864 11673 14619 16943 20462 9167 11685 14561 17097 20608 9169 11744 14563 17105 20680 9196 11873 14688 17131 20889 61 2937 69 2996 176 3020 247 3193 288 3253 599 3302 903 3318 1081 8321 1104 8697 1129 3824 1163 3908 1170 4106 1314 4332 1497 4497 1556 4600 1680 4603 1692 4846 1715 6178 1717 6259 J727 6269 1769 6328 1837 5367 1893 6760 2081 6771 2279 5902 2607 6912 2646 6169 2718 6264 2771 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 26 2792 6699 8656 11728 15282 18047 129 2868 6733 8673 11799 16368 18032 143 2946 b779 8690 11892 16419 18278 158 2989 6795 8721 11942 16438 18299 159 3037 6799 8724 11966 16486 18870 192 3188 6021 8712 12031 16508 18384 238 3372 6034 8840 12062 16648 18451 244 8402 6062 8879 12061 16681 18606 267 34U4 6089 8886 12127 15781 18686 336 8421 bl02 8917 12139 16765 18660 369 3462 6107 8939 12172 15778 18779 387 3457 6i33 8980 12348 16780 18784 399 3510 6lb2 8989 12349 16781 18786 425 8570 bl83 8046 12371 16866 18804 455 3684 02u3 9069 12393 16886 18860 608 8606 6217 9097 12629 16900 J8885 516 3667 6289 9170 12678 16909 18966 660 3858 6297 9293 12760 16946 18990 668 3899 6329 9316 12807 16966 19081 772 3946 6417 9326 12848 16978 19)04 803 3972 6503 9511 12897 15998 19113 902 4016 6616 9634 12912 16000 19168 916 4066 6669 9651 12964 16006 19266 1009 4137 6697 9689 12967 16043 19843 1026 4166 6789 9704 12991 16072 19361 1037 4175 6820 9782 12994 16087 19354 1086 4210 6963 9768 18102 16191 19365 1106 4218 6978 9790 13172 16201 19414 1192 4249 6984 9791 13218 16208 19642 1263 4267 7066 9798 13226 16221 19613 1822 4329 7120 9818 13264 16321 19702 1414 4424 7128 9839 13414 16364 19783 1484 4610 7164 9966 13626 16364 18337 1467 4617 7296 9976 18702 16369 19988 1558 4687 7306 10064 18708 I64O6 19948 1561 4689 7324 10122 13834 16430 20015 1649 4662 7353 10181 13903 I6468 20U20 1686 4608 7371 10190 14017 16606 20039 1719 4772 7486 10266 14037 1664b 20044 1814 4808 7464 10278 14074 16664 20057 1822 4820 7665 10291 14095 16669 20065 1887 4830 7679 10420 14134 16662 20088 1901 4868 76b0 10426 14141 16701 20090 1916 4894 7682 10426 14167 16801 20123 1933 4917 7668 10433 14199 16811 20'62 1980 4957 7674 10472 14226 16878 20266 2001 6066 7727 10664 14246 1689g 20429 2011 5076 7763 10599 14249 16981 20435 2016 6082 7770 10624 14320 17107 20465 2022 6089 7824 10693 14419 17124 20472 2060 6186 7846 10701 14426 17166 20643 2083 6149 7888 10863 14470 17220 20549 2)02 5184 79l7 10888 14530 17288 20609 2123 6220 7966 10895 14584 17880 20646 2i26 6268 8044 10966 14603 17390 20661 2188 6276 8062 10971 14663 17408 20786 2192 6307 8129 10984 14666 17416 20798 2198 6317 8168 11002 14785 17498 20833 2204 6324 4169 11028 14829 17502 20860 2241 6342 8262 UÜ66 14862 17603 20857 2307 6865 8384 11105 14891 17513 20890 2372 5368 8349 11118 14923 17514 2093» 2417 6377 8397 11664 14967 17672 20968 2611 6410 8424 11226 16002 17728 20997 2618 5440 8468 11260 16073 17776 2632 6499 8466 11266 15088 17832 2649 5606 8509 11454 16092.17851 2698 6632 8667 11504 15134 17940 2702 6649 b603 11662 16167 17990 2704 6678 8652 11711 16261 18004 5e Klasse 3e Lijst19597 moet zijn 19797, 20260 70 moet zijn 20230 ƒ70, 290 moet zijn 70. 10465 ontbreekt STUDENTEN-ROEIWEDSTRIJD. De voorwedstrijden op de Schie nabij Delft zijn Woensdag geroeid onder begunstiging van goed weer en onder veel belangstelling van de zijde van het publiek. Van het nummer jonge vier had Nereus zich teruggetrokken, zoodat deze heat kwam te vervallen* De volgende heats hadden tot uit slag: Te 4 uur 15 werd gestart tus schen Laga aan boei 1 en Njord aan boei 2. Njord wint" met 3/4 boot» lengte. Tijden, Njord 7 minuten 2 sec., Laga 7 min. 44/5 sec. Te 5 uu* 15 starten voor de tweede heat: Ne reus aan boei 1 en Triton aan boei 2. De Njord was inmiddels omgeloopenj aanvankelijk komt door korten snel len slag Triton voor, maar weldra haalt Nereus met langen krachtigen slag op om ten slotte het eerst ove? de finish te gaan. Tijden; Nereus 6 minuten 58 seconden^ Triton 7 mL nuten 3 seconden. VOETBAL De gisteren gespeelde wedstrijden hadden het voLgende resultaat: Promotie Westelijke tweede klfissè,\ AmsterdamA. F. C.Ajax (L-) 1-1. Ajax blijft le klasse.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2