Verschijnt dagelijks, behalve op Zoo» en feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. OM ONS HEEN Stadsnieuws Uit de Rechtszaal Uit de Omstreken 26s Jaargang. No. T951 VRIJDAG 28 MEI 1909 J\ HAARLEM S DAGBLAD ABOHMEMEHTEH PER DRIB MA&NDBNl Vooi Haarlem I lI l f \2& Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd te (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers®*02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 h „de omstreken en franco per post 0-45 Uitgave der Vennootschap Locrens Coster. Pïrecteai J. PEERE300ES. Toft da plaatsing van advertenüSn AD VERTENTIËNi Van 1—5 regels 50 Ctej Iedere regel meer 10 Cts. Buftai het ArrondfsgSfflad Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0. Sè Reclames 30 Cent per regeL Abonnement aanzienlijk rabat Advertent!5a van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsingj 50 Cts. voor 3 plaatsingen A contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 55. Isiereommnnaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zolder Boltenspaarne 6. Telefoonnummer 122. reclames vafl buiten bet Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN., EERSTE BLAD. Ne. 039. Toch electrische Trams? De Noord-Zuid-Hollandsche Stoom tram schrijft eert obligatteleening uit vaai drie millioen, tweehonderdvijftig duizend guide®, die wellicht bij de lezers van „Ilaarlem's Dagblad" eeni- ge belangstelling opwekken zal. wan neer zij lezen waar deze som voor dienen moet „Het doel der leening is gelden te „verkrijgen, benoodigd voor de elec- i.trificatde van een deel der lijmen „van de Noord-Zuid-Hollandsche „Tramweg-Maatschappij, voor de „aanschaffing van het daartoe be- „noodigd rollend materieel en voor „uitgave® met de electrificatie in ver band staande. Nagenoeg het geheele .uitgegeven aandeelenkapitaal is in „het bezit van de Holl. IJzeren Spoor- „weg-Mij." Intusscben meene men niet, dat liet alleen om de stoomtram van Haarlem naar Leiden te doen is. Neen, de naam Noord-Zuid-Holland sche Stoomtram geldt een veel uitge breider lijnencomplex, zooals ten dui delijkste blijkt uit de toelichting, die in het prospectus tot de plannen wordt gegeven. „De stoomtramwegen van Haarlem „naar Leiden, van Haarlem naar „Alkmaar, van Leiden naar Katwijk „en van Rijnsburg naar Noordwijk „doorkruisen gedeelten van ons land, „welke tot de goedbevolkte en wel varendste gerekend mogen worden. „De aan die tramwegen gelegen „plaatsen gevoelen meer en meer be- „hoefte aan een naar de moderne „eischen ingericht vervoermiddel, „waarbij de stoom door electricite't „als beweegkracht wordt vervangen. „Ontegenzeggelijk zal een eleetr- „sche tram aan de toeneming van „het verkeer tusschen die verschil lende plaatsen bevorderlijk zijn en „te eerder zal het verkeer worden „verlevendigd, wanneer de electrische „tram niet, zooals thans de stoom tram, aan de grens der gemeenten „Haarlem en Leiden eindigt, doch „die steden binnendringt." De bedoeling is nu, al die lijnen in een en dezelfde onderneming samen te brengen, de concessie voor den paardentram weg te Le'den over te nemen en pogingen aan te wenden, om de concession voor electrische tramwegen te Haarlem, thans voor loopig aan de Holl. IJzeren Spoor w.- Maats. verleend, ten zijnen name overgeschreven te krijgen. Waarschijnlijk zal de lezer door een uitdrukking in de toelichting ge troffen zijn, namelijk waar deze ge waagt van „dringen in Leiden en Haarlem". Hoe het daarmee in Lei den gesteld is, kan-'ik niet zeggen dat het prospectus zoo boud spreekt van overneming der tramconcessie aldaar, doet wel vermoeden, dat de Hollandsche Spoor ook deze reeds in handen heeft, maar wat Haarlem aangaat wil ik er nog eens uitdruk kelijk op wijzen, dat de electrische lijn, die van Leiden zal komen, bui ten de Haarlemsche grens eindigt en die naar Alkmaar buiten Haarlem aanvangt, zoodat, geen van beide ver binding hebben zal met de electrische team, waarvoor in Haarlem aan de Hollandsche Spoor voorloopig conces sie is verleend. Immers nog maar en kele weken geleden heeft de Holland sche Spoor zelf, tegenover de bezwa ren die ons gemeentebestuur oppende tegen een doorgaande intercommu nale lijn, genoegen genomen met een lokale electrische tramlijn, derhalve zonder aansluiting naar Noord en £uid. In verband daarmee moet be schouwd worden de uitdrukking in bet prospectus, waarin gewaagd jvordt van liet gedeelte Heemstede Haarlem, dat electrisch zal worden omgebouwd, IN AANSLUITING aan de binnen de gemeente Haarlem en to de richting Bloemendaal aan te leggen lijnen. Men kan natuurlijk die uitdrukking in aansluiting ver schillend opvatten. In dit geval kan zij niet anders beteekemen, dan dat de electrische lijn HeemstedeHaar lem en die in Haarlem elkander dicht naderen, zoodat de reizigers gemak kelijk van de eene naar de andere kunnen overstappen. Bijvoorbeeld zoo als men op het Stationsplein over stapt in den wagen naar Bloemen daal. Niet eens evenwel, zooals daar, op een doorgaand spoor. Wie van Heemstede in Haarlem wil gaan, zal dus niet kunnen blijven zitten, maar bij de grens moeten overstappen. De bedoeling is niet, al de lijnen die ik daarboven heb opgenoemd, te gelijk voor electrische tractie om te bonwen. Voorloopig wil men begin nen met de paardentram te Leiden, de stoomtrams LeidenKatwijk en lijdenN o o r d w i j kbenevens met het traject HeemstedeHaarlem. Voor de Heemstedenaars is dit inderdaad een blii.de tijding. Ik heb er al meer dan eens op gewezen, dat de onbelemmer de ontwikkeling van deze plaats wordt tegengehouden door het gebrek kig vervoermiddel dat zij in de stoom tram bezit. Zoodra Heemstede haar electrische tram heeft, zal zij, evenals Bloemendaal, zij het dan ook niet in die mate, zeker voor woonplaats meer dan tot dusver worden gezocht. De lengte van de lijnen, die men electrisch maken wil, is 40 kilometer, d''e van 't gedeelte, dat voorloopig stoomtram blijft, 52 kilometer. In een gesprek, dat een onzer in de maand Maart had met den leider der Holl. Spoor, Jhr. Van der Wijck, bleek ook reeds, dat men niet alles in eens wenschte te doen. „Ons plan in groo te lijnen is dus", zoo zeide de heer Van der Wijck, te wei-ken in perio den. Eerst de stadslijnen door Haar lem later doortrekking naar Lei den met de zijlijnen en eindelijk de lijn naar Velsen." Alleen schijnt men in zoover van dat plan te zijn afgeweken, dat nu ook het gedeelte HaarlemHeemstede electrisch worden zaL Het kan zijn, dat men weten wil, hoe de Maatschappij hare rekening voor dit nieuwe plan heeft opgezet. Zij wil van de leening 4 1/2 procent rente betalen en raamt de bruto ont vangsten der electrische lijnen op 525.000, de exploitatiekosten op f315.000, zoodat de netto ontvangsten f 210.000 bedragen. Hierbij komt 53.000 als netto ontvangst der over blijvende stoomtramwegen, zoodat de voor rente en aflossing benoodigde som van 177.000 daarmee ruim schoots gedekt zou wezen. Die bruto ontvangsten der electri sche lijnen zijn geraamd naar eene opbrengst per dagk'lomeler van f 36. Om dit cijfer te vergelijken, wijst de Maatschappij op de Electrische Spoor weg Maatschappij, die op haar lijn AmsterdamZandvoortHaarlem f40 op de ceintuurbaan f 30 en op de Bloe- mendaalsche lijn f 45 ongeveer per dag en per kilometer ontvangt. Het is zeker niet heel duidelijk, waarom de Maatschappij begint met aan te leggen het kleine traject Haar lemHeemstede, waarom bijvoor beeld niet dadelijk Haarlem—Hille- gom, of, aan den noordkant, Haar lemVelsen Misschien houdt het eerste verband met moeilijkheden, die in Maant bleken te bestaan ten aanzien van liet gebruik van den Rijksstraatwegin elk geval doet de leek maar beter, z;ch te houden bui ten bespiegelingen over bet hoe en waarom van spoorwegplannen, waar van de roerselen toch geheel en al buiten het gebied van zijn waarne ming liggen. Twee zaken schijnen door deze nieuwe plannen vast te staan vooreerst, dat het de Hollandsche Spoor ernst la met haar concessie in Haarlem uit ie voeren, vervolgens, dat er een begin wordt gemaakt met 'electrische verbinding van Haarlem naar Noord en Zuid, die niet anders kan zijn, dan to het be lang van de daar gelegen dorpen en dus ook in dat van Haarlem. J. C. P. Huldebetooging Prins Hsndrik. De afgevaardigden van de ongeveer 30 vereenigingen, die hedenavond te 9 uur een betooging zuilen houder ter eere van den Prins, zullen te half negen van den Doelen vertrekker en met muziek in den stoet langs Boter markt, Verwulft, Oude Gracht en Spaarne naar liet gebouw van de Hol landsche Maatschappij van Weten schappen gaan. Daar zingt „Zangen Vriendschap", begeleid door Itriens' orkest. De „Harmonie" geeft een con cert in <ie feestelijk verlichte muziek tent van „Koninginnedag", die in het Spaarne drijven zal. Na de huldiging te kwart over ne genen wordt de stoet dadelijk ontbon den. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. Bij zijn concert van gisterenavond in de groote zaal der Vereeniging mocht „Doopsgezind Zangkoor" weer veel belangstelling ondervinden een gevolg wel van de wetenschap, die sinds lang tot de kunstlievende leden moet zijn doorgedrongen dat deze vereeniging steeds met een vol doende belangrijk, en ernstig voor bereid programma voor den dag komt. Ook de jongste uitvoering bood den toehoorders herhaaldelijk gele genheid zich hiervan te overtuigen. Ik ga het negen-tal voorgedragen koomummers niet elk afzonderlijk bespreken fk kon ze trouwens maar voor een deel hooren. Maar onder het gehoorde waren een paar noviteiten, die niet nalieten de goede hoedanigheden van het koor en het talent van zijn muzikaien leidsman, den heer J de Nobel, zeer gunstig te belichten. „Blij Nederland", een ter gelegen heid van de geboorte van H. K. H. Prinses Juliana door M. H. van 't Kruys gecomponeerd frisch lied, werd al zeer verdienstelijk uitgevoerd, en vooral het in een warmen toon ge houden middengedeelte klonk heel mooi. Ook „Zomergetij" van Otto W. de Nobel werd met animo en groote zekerheid gezongen hoewel de hoo- ge ligging van sopraan- en tenor partij een enkele maal den adel van klank bedreigde. De componist zoo hii tegenwoordig was heeft de voldoening kunnen smaken, zijn eigen geestdrift uit den koorzang te hooren opklinken. Aan beide deze nieuwe werken beleefden koor en di rigent veel en welverdiend succes. Solisten waren mej. Marie Bies van hier en de heer Jac. Ph. Caro, bard- ton, te Utrecht, terwijl de heer N. H. Andriesse.n zich met de begeleiding had belast. Van de eerste hoorde ik Schubert's geweldig lied „Die All- machit". Prachtig klonk haar gouden geluid de zaal in en iedere phrase sprak van den ernst» waarmede zij zich van haar doen rekenschap geeft. De concertzaal moet nu voortaan haar studie-lokaal zijn. In den heer Caro leerden wij een zanger kennen met een gezond, frisch en krachtig orgaan, die volstrekt zoo'n alledaagsch verschijnsel niet bij zijn zingen voortdurend den indruk geeft méér te voelen voor het gezongen lied, dan voor zijn eigen stem. Ik hoorde hem, zéér goed, Hol's bekende aria „Geheel des menschen ziel", en, nog heter, een in volks toon geschreven Danklied (bij het herstel onzer geliefde Koningin. 1902) van L. F. Brandts Buys zingen waarmede hij op het auditorium een blijkbaar diepen indruk maakte. PHILIP LOOTS. GESTRAFTE BALDADIGHEID. De straatjeugd heeft de lieve? ge woonte, de vuilnisbakken na te zoe ken en daaruit voorwerpien mede te nemen. Zoo namen ook hedenmor gen twee jongens een üesch en een kan mee en lieten eerst de flesch aan gruis vatten midden op den weg, daarna kreeg de kan een beurt., doch deze viel zoodanig op den hiel van een der jongens, dat deze schreeu wende en hinkende het Leidschepliein verliet.. NIEUWSTE AANLEG VAN TUINEN. Men bleeft tuinen voor en achter ecu, huis; Amerikanen bezitten turnen op het dak, maar een goede Hollander heeft ze op... de zonnetent va© een motorboot. Gisteren bewonderde wij zulk een tuin op de motorboot „Haar lem". De paden waren netjes afge zet door grasranden en het pad was met schelpen belegd; twee mooie perkjes voltooiden het geheel. V er beter in g. In de advertentie sluiting van kan toren, in ons nummer van gister avond, staat o. m. Haarlemsche Cre- dietbank, dit moet zijn Neder- landsche Credietbank. EXAMENS BOEKHOUDEN. Voor de examens in boekhouden en handelscorrespondentie voor de prac- tijk vanwege de vereeniging van leeraren in het boekhouden in April en Mei te Amsterdam, 's-Gravenha- ge, Rotterdam, Utrecht en Meppel ge houden, slaagden o.m.: Voor boekhouden, de hoeren D. Blom, J. H. J. Kuypers, D. Slinger en mej. II. B. Wuister, allen van Haarlem. Voorts de heeren J. Boogaard van Schoten, J. H. Damman van IJmul- den, J. G. Molenaar van Beverwijk, G. Schouten van IJmuiden en mej. B. Rijkeboer van IJmuiden. Voor Duitsche handelscorrespon dentie slaagde mej. M. Blooker van Haarlem en voor Engelsche handels correspondentie de lieer H. Cransberg van Haarlem. EXAMENS HOOFDONDER WIJZER. Tot voorzitter der commissie voor het examen ter verkrijging van de akte van hoofdonderwijzer of hoofd onderwijzeres, waarvan het schrifte lijk gedeelte op 25 Juni en het monde ling onderzoek op 14 Juli daaraanvol gende zal aanvangen, 'is voor Haar lem benoemd de heer Dr. J. H. Gun ning te Amsterdam. Tot leden o. m. de heeren K. J. Razelius, schoolopziener in het ar rondissement HaarlemP. H. van der Ley, directeur der Rijkskweek school voor onderwijzers te Haarlem; F. de Graaf, onderwijzer stiu de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Haarlem J. W. Sevenhuyse®, hoofd der leerschool, verbonden aan de Rijkskweekschool voor onderwij zers te HaarlemJ. B. A. Saeijs, hoofd eener openbare lagere school te Haarlem. Voorts tot lid-plaatsvervanger o.m. de heer H. Bussemaker, directeur bijzondere kweekschool voor onder wijzeressen te Haarlem. Zwemvereeniging., Men schrijft ons: Voor eenige dage® nam de heer S. de Groot, bestuurslid van genoemde afdeeling, commissaris voor zwem men, het initiatief tot het vormen van eene zwemvereemgtog van onderwij zeressen en onderwijzers. Hoezeer daardoor aan een behoefte werd tegemoet gekomen, blijkt hier uit, dat de vereeniging nu reeds is opgericht en 10 dames- en 32 heeren leden telt. Een voorloopig bestuur is gekozen; de zwemoeffaningen zijn he den begonnen. Het feit, dat de onderwijzeressen en onderwijzers door hun voorbeeld blijk geven ernstig te willen medewerken in de richting door den Bond inge slagen, brengt de afdeeling Haarlem en Omstreken een schrede nader tot het doel, de lichamelijke ontwikke ling der jeugd. En daar komt het toch voornamelijk op aan. Jubileum Bruynsteen. Zaterdag 12 Juni zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer E. F. Bruijn- steen als organist bij de Doopsgezin de gemeente adhter in functie trad. Gedurende al dien tijd heeft de heer B. tot groote tevredenheid van de vete trouwe bezoekers der kerk zijn welluidend instrument weten te bespeten en heeft daardoor veel bij gedragen tot stichting der gemeente. Liberale Unie. Algemeeue vergadering op Dinsdag 1 Juni a.s., des avonds te 8 1/2 uiren, in het Nutsgebouw, Zijlstraat. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verkiezing van 7 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren J. L. E. I. Breda Kleijnenberg, G. P. Cheriex, A. van der Voort Azn., W. C. J. Wijsmuller Jr., N. J. Dar- denne Ankringa, G. J Droste Jr., en G. Smits. (De heeren van der Voort en Dar- denne Ankringa stellen zich niet her kiesbaar). 4. Verkiezing van een Voorzitter. 5. Iedem van een Vice-voorzitter. 6. Camdidaatstelling voor de as. gemeenteraadsverkiezingen in dis trict I, II en Hl. 7. Rondvraag., Aanbestedi ngen. Donderdagmiddag werd door den architect C. L. M. Robbers alhier aan besteed Het bouwen van twee hee renhuizen aan den Zijiweg te Over- veen. Ingeschreven werd als volgt J. J. Vogel, Overveen, f 17150. Comelissen en Kreuger f15687. P. Rings, Santpoort., f 17880. Schiphorst en Philips, f17630. J. J. Koning 16760. D. P. en M. Joustra, f15274. T. J. Verzijlbergh, f14876. Gebr. v. Slingerland, f 15752. Goöp. Bouwersbond, ƒ17671. C. Groot, f17571. J. Kroon van Diest 16400.' P. v. Duuren, f 16989. P. Box, Schoten, 17471.. Gebr. Winnubst, 15874. De inschrijvers bij wie geen woon plaats is vermeld, wonen alhier. Donderdagmiddag werd door de Vereeniging tot Bestrijding van Tu berculose alhier aanbesteed: Het bou wen van een opzichterswoning bij de Lighal te Schoten. Ingeschreven werd als volgt Comelissen en Kreuger, f 4550. P. Smit, Heemstede, 5345. P. Box, Schoten, 4-144. Th. J. Verzijlbergh, 5285. H. van 't Wout, 4995. J. Turkenburg en Zn., Schoten, 5359. J. T. Bakker, ƒ5280. G. ter Reehorst, Nieuwveen, en H. G. Schol ten, Haarlem, f 4666. De inschrijvers bij wie geen woon plaats is vermeld, wonen alhier. Gegund aan den laagsten inschrij ver. RAADSLID EN BURGEMEESTER. In aansluiting met 't gister vermel de omtrent de rechtszaak tegen het Bevarwijksche gemeenteraadslid J. E., die den Burgemeester Jhr. Strick van Linschoten en een veldwachter beteedigd had, nog het volgende: Mr. Simons, de verdediger, drong aan op vrijspraak. De houding van den veldwachter was de aanleiding tot het gebeurde. Deze had kunnen weten, dat er een onaangename ver standhouding bestond tusschen den Burgemeester en den bekl. Een zeer geacht gemeenteraadslid van Bever wijk heeft aan pleiter schriftelijk meegedeeld, dat niet ten onrechte een deel der bui'gerij op den heer Strick gebeten is. Bekl. is zich to een oogen- blik van opgewondenheid te buiten gegaan. Wanneer er geen vrijspraak volgt-, moet den bekl. zeker een minder zwa re straf worden opgelegd. De substituut-officier zegt in zijn dupliek, dat pleiter insinuaties bezig de tegen den Burgemeester, dat ver wondert hem, te meer, daar, op ver zoek van Jhr. Strick van Linschoten de zaak zoo kiesch mogelijk is behan deld, wijl bekl. lid van den Raad is. Nieuwe Zaak. In het perceel van Marumstraat 30, is door den lieer J. A. A. Mathot ge opend een nieuw gerestaureerde zaak in wijnen enz. Door de f Linke etalage en verlich ting mag deze zaak een aanwinst ge noemd worden voor genoemde straat. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de laatste berichten). BLOEMENDAAL. Kennemier Electriciteit-Maatij. Op den 25en Mei j.l. had ten kanto re der vennootschap de gewone jaair- lijksche vergadering van aandeelhou ders plaats en werd die balans, en winst- en verliesrekening keurd. Uit het door die directie uitgebrach te verslag bleek: lo. dat in het afgeloope® boekjaar het aantal aangesloten lampen met 13.3 dat der motoren met 15.6 en dat der afgeleverde eenheden met 10.93 is vooruitgegaan; 2o. dat het electrisch licht in Aer- diemhöut meer en meer veld wint en reeds 20 perceel-en zijn aangesloten. Omtrent de exploitatie valt het vol gende te oonstateeren: De bruto-inkomsten bedroegen in 1907: 122.064.80, in 1908: f 133.424.20. De exploitatiekosten bedroegen in 1907: 74.474.69^, in 19°8: f77.623.81 1/2 zoodat da bruto-winst bedroeg, in 1907 f 47.590.10 1/2, in 1908: jf 55.800.38 1/2. Het onverdeeld winstsaldo op 31 December 1907 ad 3.190.48 vormt met de bruto-winst ad f 55.800.38 1/2 een totaal van 58.990.86 1/2 en werd voorgesteld dit bedrag als volgt te be steden: Extra te reserveeren voor het O. R. fonds f 5000. Op reserve te boeken f 20.000. Af te schrijven f 30.879.34 1/2.. Het restant ad f 3.111.52 over te boeken op nieuwe rekening. Uit de bestemming der gelden blijkt, dat, voor alsnog geen dividend kan warden uitgekeerd. Het aantal Commissarissen werd met 1 uitgebreid en den heer A. B.. Heintjes als zoodanig gekozen. Bij periodieke aftreding wterd de heer II. G. Blickraan als commissaris herkozen. KINDERFEEST TE VOGELENZANG.. Ofschoon door de vereeniging Ko ninginnedag te Overveen en Bloemen daal besloten was, om voorloopig van de feestplannen af te zien, wegens 't boerse hen der mazelen; de heer W. J. die Wild, hoofd der O. L. school te Vogelenzang wist te bewerkstellen, dat deze in zijn school doorgingen, omdat zich daar nog geen enkel ge val dezer ziekte heeft voorgedaan. Daarom kwamen dan ook gister morgen 10 uur de leerlingen to het schoollokaal om ntet hun onderwij zers en onderwijzeressen 't feest te vieren. Er werd begonnen met 't zingen der nationale liederen, waarna men zich naar de speelplaats begaf voor de spelen om prijzen.Ilier was inmiddels ook de heer Tichelaar gearriveerd met zijn versierd orchestrion-orgel. 't Ongel bracht veel vroolijkheid. Nu begonnen de kinderen met hun spelen; voor de grootere jongens met turfrapen en voor de meisjes met bal len gooien, terwijl de jongeren maak ten met muziek een rondedans, waar na men zich weer gezamenlijk naar het schoollokaal begaf om versnape ringen in ontvangst te nemen. Op de speelplaats stond ook opge steld een Marionetten-theater of an ders gezegd een poppenkast, die voor de kinderen twee voorstellingen heeft gegeven en wel van 1112 uur en van 12 1/21 1/2 uur. De vertooner wekte door zijn komiek spel de lach lust der kinderen op en had veel suc ces. In de pauze werd door den heer Tichelaar een nationale voordracht ten beste gegeven, getiteld: Terecht zitting voor don Hollandsche® admi raal Jan van Spyck. 's Middags werden de prijsspelen voortgezet, met zakloopen, ballen- gooien voor de jongens en hardloopen voor de meisjes. Na afloop der spelen verlieten allen de speelplaats e® stel den zich op voor de ander wij zeis-wo ning, aan den straatweg naar Voge lenzang. Alle waren getooid met sjer pen van oranje en droegen Neer lands driekleur. Met muziek weid 't dorp doorge wandeld tot aan het huis van den heer Lokersan, waar gekeerd werd om langs de R. K. kerk weder naar school terug te keeren. Hier ontving ieder nog ee® aanden ken bestaande uit boeken en speel goederen. Met vreugde zal nog menig ouder en kind dezen dag in dank herdenken Een woord van dank mag dan ook niet onthouden worden aan hen, wtel- ke het hoofd der school door het ver- leenen van subsidie in staat gesteld hebben dit feest te arganiöeeran. Ook den heer W. J. de Wild zelf komt huidie toe. AERDENHOU.. Alle villa's bewoond. De vraag naar gemeubileerde en ongemetibiLeerde villa's is zoo groot, dat thans alle villa's betrokken zijn, waaronder villa Cornelia, die van haar ontstaan (ongeveer een viertal jaren geleden) af nog geen bewoner heeft gekend. Deze villa zal thans be trokken worden door den heer J Max, makelaar te Amsterdam. SANTPOORT. Eergisternacht zijn op het buiten goed „Duin- en Kruidberg" van den heer J. T. Cremer op ruwe wijze een groote hoeveelheid seringen ont vreemde Door de Vereeniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer zijn langs verschillende wandelwegen in ons dorp, dat om zijn natuur-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1