Weerbericht Thermometsrstand KEIJSER'S SoïnenenmagazUn. Binnenland Koloniën Gemengd Nieuw# Stoomvaailbeiichksj telegrammen Amsterdamsche Beurs. burgerlijke Standi Sport en Wedstrijdsa ■♦fEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Biidt, 3 Juni 1909. Hoogste barometerstand 770.8 m.M. ■te Malinbead (Ierland)laagste 751.3 m.M. te Corona (Spanje). Verwachting tot den avond van 4 Juni Wind meest matige Noordelijke tot -Oosteflijkem wind. Gesteldheid van de lucht: bewolkt, waarschijnlijk droog weer. Temperatuurlets warmer. Barometerstand te haarlem. Barometer's tand hedenmiddag te 2 fcur 765 m.M. Vooruitgang. .Vorige stand te 2 uur 760 m.M. ta Haarlem. Donderdag 3 Juni Hoogete gister .n 9 uur F. 60 Laagste hedennacht F. 50 Hoogste heden tot 19 uur F. 67 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 80 Cts. per regel. 98 Lange Voorstraat bedankt heeft, benoemd de heer W. F. van Lierop. alhier. Voor het voorbereidend militair on derricht heeft zich in deze gemeente één jongeling aangemeld. BLOEMENDAAL. Toen Dinsdagavond de heer Rou- iwens roet zijn rijwiel om den hoek van de Kleverlaan kwam, weigerden zijn remmen en kwam hij met de fiets onder den volgwagen der train. Zijn rijwiel was geheel verbrijzeld. Gelukkig remde de conducteur dade lijk, waardoor de heer Kouwens er met een lichte verwonding en ge scheurde kleeren afkwam. Te Bloemen daal schijnt een persoon er zijn werk van te maken, om een kamer te huren of ergens in den kost te gaan, en dan met lekker eten te be ginnen, waarna men hem echter doorgaans niet meer terug ziet. Men zij dus op zijn hoede. De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde statuten van de sehöetvereeniging „Willem Tel", te BloemendaaL De vereenigmg is gevestigd in de gemeente Bloemend aal en omvat de gemeenten Bloeniendaai, Zandvoort, Heemstede, Ben nebroek, Haarlem mermeer, Schoten, HaarlemmerlLede, en Spaarnwoude, Spaarndam en Yelsen. Het doed is mede te werken tot ver hooging van 's lands weerbaarheid, doch bovenal, uit den aard van de betrekking die de leden bekleed-en, meer vaardigheid te verkrijgen in 't schieten met de revolver. HAARLEMMERMEER. In publieke veiling is Woensdag middag te Hoofddorp verkocht een© boerderij groot 20 ILA. bouwr en wei land, voor f 33.000, aan den heer C. Slikker, te Haarlemmermeer. De boerderij, gelegen aan de Hoofd- vaart te Haarlemmermeer, was het eigendom van mej. de wed. M. Baars alhier. De groote wolmarkt zal te Hoofd dorp gehouden worden op Donderdag 24 Juni a. s. De heer J. II. M. Balvers schrijft in „de Tijd" Men heeft me in het district Haar lemmermeer candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Na hetgeen in dozen reeds passeer de, verwondert me dit feit niet, al betreur ik het ook ten zeerste. Het verwondert me niet, dat kie zers er toe overgingen op deze wijze op te treden tegen de onrechtvaardi ge en unfaire wijze, waarop mijn voorloopige candidatuur door som mige leiders, voormannen en andere leden in Roomsch-Katholieke politie ke organisaties van het district Haar lemmermeer is bestreden. Om den wille der eenheid onder de Katholieken en ton opzichte van som mige locale Katholieke Kiesvereeni- gingen, betreur ik nochtans deze can- didaats telling ten zeerste en verklaar xiog eens openlijk, dat ik nie neerleg ook bij de onrechtvaardig en onrecht matig verkregen beslissing der Kath. Centrale Kiesvereeniging. De red actie voegt hieraan toe Hoofdzaak in dit schrijven lijkt ons, dat de heer Balvers zich f e i t e 1 ij k bij de beslissing der Kath. Centrale Kiesvereeniging neerlegt. Dit is dan ook de reden, waarom wij zijn schrij ven vermeldenswaard achten en liet kunnen opnemen, zonder verder op ie ongemotiveerde beschuldiging, daarin vervat, in te gaan. HOUTRIJK EN POLANEN, Onze corr. meldt: Vanwege de liberale kiesvereeni ging alhier trad gisteravond de can- didaat der vrijzinnige partij, district Beverwijk, Dr. Schuckink Kool hier op. De zaal was matig bezet. Onder het gehoor merkten wij een drietal .dames op, meerdere katholieken on kiezers van het district Haarlemmer meer. Spr. begon met een Inzicht te geven over de verschillende partijen tn ons land (9), die kunnen worden samen gevat In twee groepen, n.l. vrijzinni gen en clerlcalen voorts het samen gaan van de twee hoofdgroepen van laatstgenoemde partij, ondanks de punten van verschil, om vervolgens de wisselende Ministeries, hunne meerdere of mindere werkkracht te bespreken, daarbij verklarend, dat 't tegenwoordige Ministerie niets heeft gedaan uit zuiveren tactiek, n.l. om geen aanstoot te geven. De vrijzinnigen en in het bijzonder de vrijzinnig-democratische partij, waartoe spr. behoort, zal in de eerste plaats trachten algemeen kiesrecht te verkrijgen, want hierin is Nederland ver ten achteren bij andere landen eerst de vele mannen buiten het kie zerscorps staande, daarin op te ne men om daarna ook de aandacht te vestigen op de beweging der vrou wen dienaangaande. Uit dat alge meen kiesrecht vloeit voort het billijk evenredige kiesrecht met evenredige vertegenwoordigingdan belastingen naar draagkracht, directe en niet in directe zooals Invoerrechten en ac cijnzen, die te veel door den minderen stand betaald wordsa. Ook verzorging van ouden van dagen, eeai punt al zoo dikwijls in verschillende vormen en combinaties ontworpen en voorge steld, maar oorspronkelijk komende van de vrijzinnigen (Helde), moet, volgens spr., als zijnde een maatr schappelijk belang, met betaling naar draagkracht wettelijk geregeld worden. De heer Roosendaal, van Beverwijk vroeg spr. inlichtingen, in hoofdzaak omdat naar zijn meening van een pensioen voor ouden van dagen, als de vrijzinnige partij aan het roer komt, de eerste 4 jaar niets zal ko men, wijl no. 1 van het program al gemeen kiesrecht allen tijd zou vor deren en de verschillende richtingen' der vrijzinnige partij het onderling over bei'de punten volstrekt niet eens zijnnog merkte hij op, dat niet was medegedeeld, waar voor Staatspen sioen het geld vandaan moest komen. In den korten tijd, dien de heer Kool nog over had, werden de ver schillende opmerkingen door hem be antwoord. De heer Kruseman, voorzitter der kiesvereeniging, dankte spr. voor zij ne belangrijke voordracht, en meteen opwekking aan de kiezers om 11 Juni hunne plichten te vervullen, sloot hij deze vergadering. HALFWEG. De pulp, die bij de a. s, campagne aan de suikerfabriek zal verkregen worden, ig reeds nu geheel verkocht, zoodat de nog steeds inkomende aan vragen, moeten worden afgewezen. R.-K. MIDDENSTAND. Naar wij vernemen is men voorne mens een inter-dlocesanen Midden standsbond op te richten. Daardoor zal dus oen federatie tot stand wor den gebracht tussohen de verschillen de diocesane middenstandsvereend- gingen in ons land. MIDDENSTAND. In een te Hilversum gehouden ver gadering van afgevaardigden van midden st andsve reeni ginge n uitA mers- foort, Baarn. Bussum, Laren, Hilver sum en Weesp, weid in beginsel be sloten tot het oprichten van een ge westelijke middenstandsvereeniging. DANKBARE AMERIKANEN. Een paar jaar geleden werd de pro vincie Friesland bezocht door den heer W. Elliot Griffis, uit Ithaca, N. Y. Alles wat Friesland betrof, wekte in hooge mate zijn belangstelling, in het bijzonder ook het feit dat het de Staten van Friesland waren geweest, die het eerst van al de Geünieerde provinciën aan haar gecommitteer den ter Staten-GenexaaJ te 's-Graven- hage bij besluit van 26 Febr. 1782 had den opgedragen, het er toe te leiden om John Adams door de Hollandsche Republiek ais gezant der Vereenigde Staten te doen erkennen. Om van die belangstelling te doen blijken, heeft genoemde heer nu ee- nigen tijd geleden, mede namens ©e- nige andere Amerikanen, aan liet gewestelijk bestuur aangeboden, ter herinnering aan voormeld feit op een daarvoor' geschikte plaats in de ge meente Leeuwarden een gedenkplaat te doen aanbrengen. INSTITUT COLONIAL INTERNA- TIONAL. Woensdagmorgen werd de vergade ring onder voorzitterschap van den Prins hervat. Aan de orde was de behandeling van het onderwerp „Over de acclima- tisatie van de blanke rassen iai tropi sche koloniën" ingeleid door prof. dr. Hubrecht, (Nederland). De lieer Caniille Janssens, secreta ris van het Instituutt opperde liet denkbeeld om eene speciale commis sie te benoemen, die voor het Insti tuut de velschillende thans bespro ken qüaesties nader in studie zou ko men nemen. Na eenige discussie werden hiertoe benoemd de heeren prof. Hubrecht (Nederland), dr. Dreijpont (België, prof. Rathgen, Duitschland; Graf von Huttey Czapski, Duitschland; en Chailley (Frankrijk). 's Middags namen cEe leden deel aan de gardenparty te Santpoort. 's Avonds was er te Scheveningen een feestmaaltijd. TENTOONSTELLINGEN IN ARGENTINIë. Te Buenos-Ayres zullen in 1910 twee internationale tentoonstellingen worden gehouden, bij gelegenheid van het honderdjarig cnafhankelijk- heidsfeest der Argentljnsche Repu bliek. De eerste dezer tentoonstellingen omvat spoorwegen en andere vervoer middelen te land, de tweede alles wat landbouw en veeteelt betreft; zij be loven zeer belangrijk te zullen wor den en kunnen ook aan Nederland een uitmuntende gelegenheid bieden zijne voortbrengselen meer bekend te maken ln een staat van zóó grooten economischen vooruitgang, als Ar gentinië ontegenzeggelijk is. Inlichtingen geeft de heer G. Broens, Av. de Mayo 621, te Buenos- Ayres. Er worden besprekingen gevoerd, ten einde in Nederland zelf eene spe ciale sub-commissie tot stand te bren gen. HET PRINSESSEFEEST IN SCHEVENINGEN. Het feest werd door 't minder gun stige weer wel bemoeilijkt, maar is gisteren toch good geslaagd, 's Mor gens waren er optocht dor schoolkin deren en muziekuitvoeringen, 's Mid dags trok een groote optocht veel be kijks De historische voorstellingen waren zeer mooi. De feestvierenden weiden verrast door een bezoek van H. M. de Koningin, gezeten in een open rijtuig met vier paaiden bespan nen. Haar werden door de vele feest vierders spontane ovaties gebracht. 's Avonds was er verlichting, die o. a. door H. M. de Koningin-Moeder be. zichtigd weid. Het slechte weer belette hot vuur werk af te steken. CHINEESCHE GEHEIME GENOOT SCHAPPEN. Een ordonnantie is vastgesteld, houdende bepalingen tot wering van Chiimieesche geheime genootschappen in Indië, en luidende: Artikel 1. Met geldboete van ten hoogste 100 of ten arbeidstelling aan de publieke werken voor den kost, zonder loon, van ten hoogste 3 maanden, met of zonder verbeurd verklaring der voorwerpen van over treding, wordt gestraft de Chinees, die: le. in het bezit wordt gevonden vaai eenig document, geschrift, em bleem of stempel, afgegeven dooir of vanwege eenig Chineesch geheim ge nootschap, hetzij voor hem zeiven, hetzij ten behoeve van anderen; 2e. gebruik maakt van eenig onderschei- dings- of horloenningsteeken met het kennelijk doel, om zich als lid van eenig Chineesch geheim genootschap bekend te maken; 3e. bijeenkomsten van leden van eenig Chineesch ge heim genootschap aanvoert of leidt, dan wel zoodanige bijeenkomsten in zijn woning of op zijn erf toelaat of op eenige wijze begunstigt, dan wel, van het houden of bijeen roepen van zoodanige bijeenkomsten kennis dra gende, verzuimt daarvan het bestuur kennis te geven; 4e. op eenigerlei wij ze iemand tracht over te halen, om tot een Chineesch geheim genoot schap toe te treden; 5e. aan Chinee- sche geheime genootschappen gelde- lijken steun verleent of te hunnen be hoeve tracht te verkrijgen; dan wel: 6e. onder welken vorm ook, handelin gen verricht, welke de strekking heb ben om het bestaan of de uitbreiding van Chineesche geheime genootschap pen in de hand te werken. Artikel 2. De rechter kan de ver nietiging of onbruikbaar making ge lasten van voorwerpen als bedoeld in artikel 1 sub le. Artikel 3. Deze ordonnantie treedt in werking op 1 Juni 1909. DE 30 pCt. ADDITIONEELE RECHTEN. De „Wekker' van Willemstad schreef reeds, te hebben vernemen, dat er alle kans bestond op spoedige afschaffing der additioneele rechten voor van de Antillen afkomstige goe deren in Venezuela. De „Amigoe" teekende nu betref fende 'dit onderwerp het volgende aan: „Uit de toelichting van Z. E. don minister van buitenlandsche zaken op het Protokol zien wij dat, dank zij het voorzichtig beleid van dien fijn diplomatisch aangelegden be windsman, jegens wien Curasao niet dankbaar genoeg kan zijn, de af schaffing der 30 nog slechts een quaestie van tijd is. Komen doet zij zeker. „De Venezolaansche pers versterkt ons nog in dit gevoelen; zij roept om de afschaffing, als een eisch der rechtvaardigheid. Het zoude ons daarom volstrekt niet verwonderen, zoo van het aanstaande congres, dat einde Mei in Caracas zal gehouden warden, zelfs een voorstel uitging tot afschaffin gder additioneele rechten; instemmen met die afschaffing doet het Congres zeker. „Een vriendenhand zond ons „El Relampago" van Porlamar op het ei land Margarita. Die collega wordt zelfs woest tegen de vreemde han delshuizen, die de handhaving der 30 nog durven voorstaan. „Het schoeit weinig of de 30 wor den een krijgsleuze tegen de vreemde lingen. Moge het optreden van Neder land spoedig ten tweeden male aan onze woelige naburen de vrijheid her geven en do rust. BRUTALE TREINROOVERS. 't Is weer gebeurd in Amerika... Zes roovers sprongen op een trein van de Great Northern, terwijl deze in beweging was en maakten een ge deelte van den trein van het overige los, zoodat de wagens met de passa giers onder aan een helling bleven staan, terwijl de locomotief en het postrijtuig daartegen opreden. Boven aangekomen het treinpersoneel hadden zij met hun revolvers in be dwang plunderden zij het postrij tuig. Hun buit bedroeg ongeveer 50.000 gulden. Ten slotte dwongen zij den machi nist alle remmen los te maken, waar- o pde locomotief en hot postrljtuii; met vervaarlijke snelheid de helling afrenden en beneden de daar achter gelaten personenrijtuigen verbrijzel den. De meeste reizigers hadden de wa gens reeds verlaten, maar niettemin werden 32 hunner gewond, verschei- denen zelfs doodelïjk. EULENBURG „LASTIGER AUSLaNDER". Naar de „Kurier" van Hannover verneemt, zou de Oostenrijksche re geering voornemens zi.in, prins Eulen- burg als „hinderlijk vreemdeling" uit Gastein te verwijderen en over do grenzen te zetten. Ook is de vraag op geworpen, of Eulenhurg door zijn reis naar Gastein de borgstelling van 100,000 rak., die hij voor zijn invrij- heklstellinig heeft moeten betalen, in gevaar heeft gebracht. Men meent van niet, omdat hij de noodige formali teiten ten naaste bij vervuld heeft en men dus niet van een vlucht kan spreken. Onttrekt hij zich echter aan de vervolging, dan zou niet alleen de borgstelling aan den staat vervallen, maar ook zijn geheele vermogen in genomen worden. ONGELUK DOOR ELECTRICITEIT. To Rheindorf zijn door de electri- sche leidingen, die vlammen van zich gaven .eenige brandjes ontstaan. Ze konden alle door de brandweer ge- bluscht worden. Maar het ongeval, waarvan de oorzaak nog niet werd opgespoord, had nog een ander ge volg. De stc-enfabrikant Neukirch, die ook zijn huis door vlammen bedreigd zag, wou den geleiddraad naar bene den halen .Hierbij kwam hij in aanra king met den draad waaraan hij bleef hangen. Vijftien personen, die den heer Neukirch te hulp snelden, vielen als door den bliksem getroffen tegen den grond, maar werden met ernstig gewond. De hoer Neukirch zelf, die 10 minuten aan den draad hangen bleef, kreeg echter vreeseiijke wonden. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht. STRAFFEN IN 't TURKENLAND. Mohammed V heeft de volgende doodvonnissen bekrachtigd: over den eersten eunuch van AM oei Hamid, Desjwer; den douane-beambte Tew- fik; den redacteur der Vulcan, Loet- fi; den staatsraad Tajar, den tabak snijder van Abdoel Hamid, Moestafa Toefenkdzji; den kolonel Haiib; den beambte aan het ministerie van oor log, Fneizit. De lijf-eunuch van Abdoel Hamid, Nadir; de lijfarts Narredin pasje; 63 officieren en 37 burgerlijke beambten alsmede negen hodzja's zijn wij ge sproken. Negen naar het eiland Prinkipo verbannen waardigheidsbekleeders van het oude regime (onder wie de oud-minister van oorlog Riza pasja, de grootmeester der artillerie Zekki pasja, de oud-minister van marine Hassan Rahmi, de oud-minister van binnanlandsche zaken Momdoeh, staatssecretaris Tachrèn en de ka merheer Ragib) zijn naar het ministe rie van oorlog gebracht en vervolgens gedegradeerd en tot vestingstraf ver oordeeld. Hun vermogen is verbeurd verklaard. EEN GERECHTELIJKE DWALING? Het „Handelsblad van Antwerpen" herinnert aan het feit, dat drie en een half jaar geleden te Giily een klein me'sje, met den familienaam Hendrickx, vermoord werd. Talrijke aanhoudingen werden gedaan en een der meest verdachten, zekere Belle, die voor een ander feit naar Frank rijk was gevlucht, werd aangehou den. uitgeleverd, en, als plichtig aan den meisjesmoord, ter dood veroor deeld, ondanks a! zijn verzet en zijne loocMniingen. En hij loochent nog. „Thans, in de gevangenis van Leu ven opgesloten, is het hem gelukt, door tusschenkomst van een losgela ten medegevangene, zijne vrouw een brief te doen toekomen, in welken hij een handelaar van Charleroi formeel als den pleger van den moord aan duidt. Vrouw Belle haastte zich, den brief aan het Parket va.n gezegde stad mee te deel en en dit zal nu de noodige slappen aanwenden om te ontdekken of de beschuldigingen van den veroordeelde gegrond zijn." JAPANSCIIE DREADNOUGHTS. Uit Tokio komt het bericht, dat twee Dreadnouerhts op stapel zijn ge zet, elk van 2080Q ton, oen te Youkous- lca en een te Koulé. Alle onderdeelen, de machines niet uitgezonderd, wor den in Japan vervaardigd. De schepen zuilen een vaarsnelheid van 20 Lugelsche mijlen in liet uur moeten hebben en bewapend worden eik met 12 stukken zwaar geschut eai nog 2ü uurmonden van middelbaar en klein kaliber, benevens 5 torpedo- lanceerbuizen. De beide schepen moeten in den loop van het volgend jaar worden af geleverd. EEN NIEUWE UITVINDING. Volgens de te Stockholm verschij nende bladen, hebben de beide Zweed- sclie ingenieurs Egner en Holm- stroem, na een arbeid van verschei dene jaren, een mi krop hoon vervaar digd, die zoo gevoelig moet zijn, dat de tegenwoordig grootste telephonye- ringsaf&tand kan worden verdub beld. Het stoomschip Godé, van Java naar Rotterdam, arriveerde 2 Juni te Suez. Het stoomschip Temate, van Rot terdam naar Java, passeerde 1 Juni Pantellaria Het stoomschip Prins Willem V, van Paramaribo naar Amsterdam, passeerde 31 Mei St. Michaels. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 2 Jum Ouessant. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 2 Juni van Suez. Het stoomschip Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, passeerde 2 Juni, des voormiddags 7 uur 30 m., Lizard. Het stoomschip Pyrrhus, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 31 Mei van Port Said. liet stoomschip Gorontalo, van Ja va naar Rotterdam, vertrok 2 Juni van Padang. Hot stoomschip Solo, van Rotter dam naar Java, vertrok 2 Juni van Antwerpen en passeerde Vlissingen. Het stoomschip Lombok, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 2 Juni Kaap del Armi. Het stoomschip Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, passeer- le 2 Juni, des voorm. 11 uur 50 min., Prawle Point Het stoomschip Prins Willem V, an Paramaribo naar Amsterdam, passeerde 31 Mei St. Michaels. Het stoomschip Rijnland, van Am sterdam naar Brazilië en Buenos Ayres, vertrok 1 Juni van Lissabon. ONLUSTEN. PHILADELPHIA, 3 Juni. (Reuter). Bij de onlusten in verband met de treinstaking is gisteren een politie agent doodgeschoten er zijn honderd deelnemers aan de relletjes door de politie gekwetst. Vijf tramwagens weiden verbrand, en een aantal tram beambten, die werkten, werden mee- doogenloos mishandeld. AARDBEVING. SANTIAGO DE CHILI, 2 Juni. (Reu ter). Op het eiland La Plata bij Gua yaquil werden 36 aardschokken waar genomen, die gepaard gingen met zwaar onderaardsch geknal en hevi- gen wind. Toen de dag begon aan te breken, was de hemel gedurende 10 minuten helder verlicht door bliksemstralen, zondetr dat men eenig gerommel hoorde. MESSINA, 3 Juni (Reuter). Een kwartier na middernacht werd een hevige golfvormige schok waargeno men, die gedurende 23 seconden aan hield en gevolgd werd door zwaar gerommel. Eenige muiren stortten In. Om half één werd opnieuw een schok gevoeld, deze was echter lich ter. Openingskoersen van 3 Juni 1909, LABOUCHF.RE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr Markt No. 1 en 3. Tel. No. 677. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd: Nederl. Certificaten 76 5/8, 91, Russen 89 7/8 en 95 1/2. ZUID-AMERIK. STAATSFONDSEN onveranderd: Peruanen 9 3/8. TABAKSAANDEEI.EN flauw: Bind- jey 101, Deli 438, Medan 252, Nieuwe Asahan 74, Rotterdam Deli 350, Se- nembah 383. PETROLEUMAANlftELEN flauw. Koninklijke 4045, MIJNAANDEELEN verdeeld. Keta- hoens 302, 3, 474, Redjang L&bong 935 Great Cobar 1221/2. De AMERIKAANSCHE MARKT opende in verdeelde stemming. Atchison 110 1/2, Denver 49 3/8, Erie 34 11/16, Kansas 46 1/4 en 72 3/16, Mis souri 411/2, Rock Island 31 1/16, Sou thern Railway 31 1/4, Union Pacific Wabash 20 3/4-21, Steels 65 7/8, C arren 57. CULTUURWAARDEN. Vorstenlan den 161 1/2, Rescontre Ned. Handels- Mij. 1751/4. HAARLEM. ONDERTROUWD Juni 3. H. J. P. Cornet en M. E. Schutte, J. P. Roosemailen en C. Schol te. GETROUWD F. II. Schoemaker en M. T. Selg- nette, M. H. v. d. Wateren en C. B. J. Weijers, H. J. Bronkhorst en L. J. Blom. BEVALLEN Juni 2. A. S. de ICruif—Hofstee, d. M. E. v. VeggelSchot, d.3. J. Blommaert, z. OVERLEDEN Juni 2. C. F. Moorhoff, 74 j., Boere. steeg, E. A. Veen, 47 j., Meester Lot- telaan, C., 3 j., d. v. B. Gr oenewegen, Kleine Houtweg, M. Versveldv. Geest, 63 Kamperlaan. SPAARNDAM. OndertrouwdP. M. J. Mol en L. W. de Landgraaf. Haarlemsche Postdulven- bond. Zondag was er bondsconcours met oude duiven van Quievrain (België), afstaud 231 K.M. Do duiven werden losgelaten te 7 uur (stadstijd) met prachtig weder en Z.W. wind. Het aantal deelnemende duiven was 199. De volgorde van aankomst was al dus: C. Giebels, J. J, Moerkerk, II. IC. Keerwodf, G. II. Stouten, C. Giebels, G. II. Stouten, Mem, II. T. Hölsken Jr., W. F. v. Doelen, C. Giebels, H. T. Ilolsken Jr., L. v. Bragt, C. Giebels, Idem, L. v. Bragt, Jos. v. Seggelen, J. J. Moerkerk, G. H. Stouten, C. Gie bels, G. H. Stouten. De snelste duif deed er 10 uur, 26 minuten en 5 seconden over. Klasse II (98). 1. G. II. Stouten, 2. G. H. Stouten, 3. W. F. v. DeeJen, 4. C. Giebels, 5. H. T. Iïólsken Jr., 6. L. v. Bragt, 7. C. Giebels, S. C. Giebels, 9. L. v. Bragt, 10. J. J Moerkerk. K: .sse III (22). 1. C. Giebels. 2. H. T. Hölsken Jr., 3. L. v. Bragt. Aangetoonde duif W. F. v. Doelen te 10 uur 41 min 24 sec. lo Snelheid 1115 95 M. p. minuut. Laatste snelheid 1050 M. per minuut. Door den heer C. Giebels werd voorts nog behaald 1 punt op elk der twee uitgeloofde vvlsselmedailles. S90STE STAATSLOTERIJ. 5e Klasse 11e Lijst. Trekking van 3 Juni 1909. Ilooge prijzen: 9310 1500. 5690 en 12909 ieder 1000. f 400: 7771 10974 13123 13518 17759 19313. f 200: 3135 C866. f 100: 5295 C041 6965 7307 8529 8782 10929 14494 18427. 132 216 887 333 882 445 670 611 673 720 750 1027 1185 1206 1228 1272 1281 1837 1896 1627 1696 1760 1812 1&23 1886 2020 2261 2828 2369 2529 2561 2666 2712 2728 2809 2933 2W62 30ö8 3183 8197 3198 8247 3346 3508 3531 3761 3787 3837 3886 4012 4121 4166 4185 4384 4457 4677 4768 4787 4906 4966 5084 6110 5235 6292 5323 6417 5427 Prijzen van ƒ70. 5460 8577 12938 15136 6464 8762 13003 15174 5496 8960 13110 15363 6549 9327 18202 16876 5590 9765 13275 15406 6t83 10004 13293 15424 6792 10042 13346 15467 6898 10051 184i2 1&477 6153 10114 13437 16490 6283 10205 13543 15664 6284 10290 13662 15869 6303 10417 14599 16120 6446 10697 137l2 16163 6627 10632 13737 16413 6644 10736 13798 16429 6749 10742 14080 164y6 6763 10819 14119 16516 6766 10869 14131 16586 6822 1)199 14242 16673 6825 llEOl 14243 16686 686& 11882 14283 16826 6989 11419 14328 16839 7113 11606 14369 17004 7117 11618 14421 17020 7l85 11628 14498 17226 7235 11673 14686 17292 7311 11690 14620 17810 7322 11818 14632 17316 7560 12278 14707 17327 7698 12304 14743 17496 7661 12424 14886 17686 7962 12426 14889 17750 84i9 12518 16013 17805 8666 12851 16030 17908 17961 17968 18153 18262 18317 18437 18664 18666 18T62 18977 19055 19081 19149 19146 19202 19289 19361 19379 19891 19443 19687 19740 1981T 19926 20011 20167 20406 20411 20507 20569 20679 2071» Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 6 2941 6704 8624 11282 14819 18139 63 2998 6747 8640 11291 14882 18148 69 3042 6765 8647 11343 14942 13165 122 3099 6796 8663 11357 14968 18185 137 8101 6814 8697 11414 14978 18200 145 3127 6817 8722 11465 14988 18203 191 3129 5833 8738 11476 16182 18224 832 8188 6867 8744 11481 15182 18277 «61 3246 6879 8757 11491 16230 18280 b92 3279 6895 8872 11618 16243 18800 461 3313 6949 8899 11676 16260 18387 605 3326 6097 8910 11755 16279 18349 634 3361 6098 8926 11787 16361 18366 674 3389 6116 8970 11809 15361 18378 682 3406 6171 8985 11822 16362 18430 617 8419 6173 9027 11860 16427 18443 624 3426 6253 9048 13869 16428 18464 626 3433 6301 9061 11886 16526 18466 688 8476 6349 9065 11899 16530 18513 801 3480 6395 9086 11922 16639 18516 866 8484 6411 9110 11927 16648 18687 872 3642 6418 9)26 12039 15567 18698 877 3530 6437 9130 12074 15673 18600 920 3645 6478 9146 12171 16626 18609 921 3647 6508 9168 12193 15696 18622 971 3653 6682 9175 12)97 1572S 186«4 992 86b3 6692 9»l2 12231 15774 18692 996 3096 6605 0377 12306 15795 18706 1018 3739 6640 0381 12380 16802 18717 1079 3776 6678 9416 124)9 168)4 18790 1130 3801 6703 9440 12513 16880 18824 1138 8809 6772 9449 12542 15843 18845 1)81 3839 6781 9468 12668 16864 18879 1241 8842 6785 8499 12626 16980 18897 1262 3905 6817 9612 12627 16988 18908 1264 3919 6837 0541 126S2 16091 18920 1288.8973 6850 0&6O 12641 16110 19007 1290 3996 6866 9677 12673 16130 19054 1306 4019 0869 9590 12681 16140 19060 1308 4035 6878 9646 12719 16161 19129 1819 4061 6950 9663 12739 16164 19260 1329 4064 6976 8667 12739 16192 19288 1382 4076 6977 9686 12750 16229 19322 1864 4165 7023 9710 12805 16234 19389 1399 4167 7027 9746 12846 16244 19394 1409 4168 7036 9768 12904 16247 19401 1466 4)80 7045 9862 12973 16296 19661 1463 4212 7063 9866 12974 16298 19601 1464 4266 7071 9909 12977 16300 19619 1489 4268 7088 9914 12979 16380 19628 1483 4973 7104 9957 13022 16426 19647 I486 4281 7129 9992 18064 16426 19684 1625 4304 7160 9996 18108 16436 19699 1560 4323 7936 10007 13116 16462 19720 1562 4843 7821 10014 13145 16492 19774 1566 4362 7472 10019 13154 16670 19807 1667 4375 7478 10032 18174 16671 19811 1589 4663 7490 10072 18189 16674 19816 1620 4664 7683 10118 13222 16612 19841 1626 4620 7661 10l8l 13267 16622 19866 1826 4635 7686 10150 13281 16626 19868 1861 4662 7601 IO164 13205 16632 19896 1872 4678 7616 10171 13304 16664 19979 1896 4692 7642 10102 13307 16697 20036 1922 4708 7669 10193 13368 16747 20067 1923 4761 7734 10209 13382 16753 20078 1931 4760 7763 10237 13419 16776 20129 2009 4840 7768 10281 13421 1688R 20151 2066 4916 7814 10811 13451 16926 20917 2064 4925 7829 10325 13613 16939 20239 2074 4949 7836 10443 13535 16949 20287 2146 4977 7860 10499 1-3604 16956 20307 2167 4987 7872 10518 13621 16978 20320 2169 4992 7918 10629 13633 16988 20332 2172 5028 7961 10568 18696 17036 20389 2182 6062 7965 10686 18709 17057 20459 2189 6083 7986 10613 13742 17084 £0490 2228 6096 7989 10644 18764 17199 20504 2312 5126 8009 10647 18768 17203 20511 2321 6143 8030 10658 18828 17212 20590 2824 5173 8039 10669 18889 17289 20604 2361 6209 8046 10686 18891 17303 £0690 2376 69)6 8077 10718 13910 17306 £0712 2442 6278 8087 10786 18941 17341 20728 2446 6a7« 8118 10763 18982 17379 20779 2461 5287 8303 10804 14049 17384 20807 2648 6306 8806 10848 14079 17385 20828 2648 5313 8321 10861 14124 17412 20851 2589 6329 8388 10897 14239 17536 20886 2606 5839 8488 10928 14271 176S3 20897 26b7 5399 8470 10984 14866 17648 20901 2660 6471 8480 10976 14366 17717 20919 2678 5486 8487 10988 14428 17799 20948 2686 6492 8619 110Ü6 14488 17808 20968 2725 6628 8641 11040 14484 17818 20966 2789 6629 8542 11060 14617 17826 2802 6667 8565 11062 14686 17868 28)0 6668 8664 110&6 14564 17864 2827 5600 8672 11098 14618 17868 2896 6637 8591 11112 14636 17868 9914 6639 8594 11141 14664 17878 2921 6664 8696 11161 14686 17988 9931 6666 8614 11268 14764 18017 6e Klasse 10e lijst: Geen foutefff.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2