Weerbericht fhermometerstand KEIJSER'S SclioeneiimajazUn, Uit de Omstreken Binnenland imstentamsche Beurs. Burgerlijke Stand MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Büdt, 8 Juni 1009 Hoogste barometerstand 768.6 tn.M. te Valentia (Zuidkust van Ierland) laagste 751.5 m.M. te Haparonda (Oostkust van Zweden). Verwachting tolt dén avond van 9 Juni Windzwakke tot matigen Weste lijken tot Noordelijken wind. Gesteldheid van de lucht lijk bewolkt, waarschijnlijk weer. Temperatuuriets warmer. droog BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te uur 765 m.M. Stilstand Vorige stand te 2 uur 765 m.M. te Haarlem. Dinsdag 8 Juni Hoogste gisteren 9 uur F. 56 Laagste hedennacht F. 58 Hoogste heden tot 19 uur F. 60 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 4 80 Cte. per regel. Lange Veeratraat het Zuidiaarder meer geen nest oe ver", maar wel een „westoever". Al lermalst zijn de „erratische" blok ken van de Drentsche hei den Haar- lemsehe lezer als „Arabische" blok ken voorgezet. Hij zal daarover ver wonderd zijn geweest; maar moet z'n oogen wel uitgewreven hebben, toen hij las van „den walmenden rook van een dooden ezel". Met de hand op m'n hart verklaar 'k noch op de Drentsche hei noch er gens anders in ons land ooit een roo- kende ezel gezien te hebben. Die ezel van de niet „van een' o zetter telegraafjuffer was ee „egel" en ook dien liet 'k niet «rooken, maar wel een heibrand. Dit te mijner rehabiliteeringl JAC. C. M. Jr. Ver be tering. In de opgave van 3 Juni is een zet fout ingeslopen. Bevallen isJ. Spoor— Blo-mmaert, z. Maatschappij van Nijver heid. Woensdag a s. houdt het departe ment Haarlem der maatschappij van nijverheid eene vergadering. De agenda bevat de volgende punten van behandeling: 1. Ponten van besohrij- ving der algemeene vergadering; 2. Benoeming van afgevaardigden3. Wat verder ter tafel zal komen. Verkiezingspropa ganda. Do ijverige propagandiste voor vrouwenkiesrecht heeft in tramwa gens onze gemeente rondgereisd, aan alle vrouwen die zij aantrof strooi biljetten uitreikende. Dat noemt uien nog eens wat voor een ideaal over hebben. Hier ter stede is verspreid het ver kiezingsnummer van Jong Holland officieel orgaan van den 13oud van v i ijzinnige propaganda-veroenigin- gen. Het bestuur van de afd. Haarlem en omstreken van den NederL Bond voor Staatspensioneorinè heeft liet volgend antwoord van Jhr. mr. F. .W. van Styirum ontvangen: „De candid aten voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer ontvan gen van zooveel zijden verzoeken om op verschillende vragen te antwoor den, dat ik mij in principe heb voor genomen daarop niet in te gaan. Ik kan dus niet aan uw verzoek vol doen." Gisteravond werden voor liet ven ster van het bioscoop-theater op de G-roote Markt liet portret van jhr. mr. F. W. van Styrum geprojecteerd met allerlei bijschriften. De politie maakte bezwaar wegens het verzuimen van vergunning vra gen. Wellicht zullen dezen avond weder om dergelijke lichtbeelden worden vertoond. Oplichting? Een schoenwinkelier schrijft ons: Dezer dagen vervoegde zich bij ons een als verpleegster geklcede juf frouw, opgevende zuster v. V., Diaco- nessenhuis, te zijn. Zij verzocht een paar laarzen te mogen medonemen sis een model, dat zij bij zich had, doch bij nader inzien is ons gebleken, dat de naam aan dit adres niet be kend. is, zelfs in geen enkele andere inrichting van dezen aard- Vermoed wordt dus, dat dit op oplichting be rust. Men zij dus op zijn hoede. Faiilissera enten. Bij vonnis van de Arr. Rechtbank alhier, d.d. 8 Juni 1909 is in staat van faillissement verklaard J. Koster, brands toffeahandelaar «n vrachtrijder, wonende to Sant poort. Rechter-coinm Issaris mr. P. J. G. I-OP der Muelen. f MEERENBERG. We ontvingen het jaarverslag van het gesticht Meerenberg over 1908. Er waren aan het einde van hot verslagjaar 1373 verpleegden (670 m. en 703 vr.), 18 beambten on 283 per sonen als personeel (79 m. en 204 vr.). Er kwamen dit jaar 121 mannel ij keen 146 vrouwelijke verpleegden bij vertrokken 72 mannen en 80 vrouwen en overleden 52 mannen en 62 vrou wen. Hersteld werden ontslagen 19 mannen en 39 vrouwen verbeterd 27 m. en 18 vr.niet verbeterd 26 m. en 23 vr. Er kwamen 5 pogingen tot ont vluchtingen voor. Allen werden te ruggebracht. Er kwamen geen zelfmoorden voor. Geregeld werd voor ontspanning ge zorgd door tooneel-, muziek- en zang uitvoeringen. De inkomsten bedroegen f 511.137.761/2 en de uitgaven 531.830.681/2, zoodat er eon nadoe- Jfg saldo is van 23.692.92. Errata, In ons bericht over wijten Dr. de Wiitt Huberts zijn twee fouten geslo pen, die de vriendelijke lezer zelf reeds zal hebben verbeterd Hamer- ting moet zijn Hamerling en de koning van Siam de koning van S i o n. Vrouwenkiesrecht In de Ned. Herv. Kerk. De Ned. schrijft: Een aantal predikanten der Ned Herv. Kerk hebben bij het Classicaal bestuur van Haarlem een voorstel in gediend om te komen tot het kies recht der vrouw in de Ned. Hervorm de Kerk. De eerste onderteekenaar van dit voorstel is ds. A. Snethlage, predikant te Heemskerk, die zich be reid heeft verklaard het te verdedigen in de aanstaande classical© vergade ring te Haarlem, op Woensdag 30 Ju ni e. k. De adressen van instemming met het vrouwenkiesrecht in de Ned, Herv. Kerk zijn te Utrecht geteekend door 1091 lidmaten. LeelijkevaL Zondag te zeven uur had een koet sier in de Wilhelminastraat hef on geluk, daar hij te ver uithaalde en daardoor tegen het trottoir stootte, door den schok van den bok te vollen en zich ernstig te bezeeren. Het bloed vloeide hem o.a. uit deu neus. Toch klom de man weer op den bok, om paard en rijtuig naar den stol te brengen, daar hij zich erg ongesteld gevoelde. Chr. Geh. O nth. Bond. In de gisteravond gehouden verga dering van de afdeeimg Haarlem van aen Chr. Geh. Onth. Bond werd be sloten laatsten Kennis-Maandag a. s. een boottocht te houden naar Mui den, Muiderberg en Marken. Door het Ln dleiisttneden bij de Zuid-Hall, Elec. Spoorw. Maatschap pij, lijn RotterdamScheven ingen, van deal heer P. Sommeling, is in het bestuur van het Zieken- en Onder steuningsfonds der Ceaiir. Werk plaats een vocaturo ontstaan. Tenein de daarin te voorzien, zal Dinsdag 15 dezer een verkiezing gehouden wor den. Gevonden voorwerpen (te bevragen aan onderstaande adressen): Een zilveren broche, waarin een poxtret, Pres. Steijnstr. 59. Een zilveren schakelarmband, De Clercqstraat 96. Een doublé medaillon, waarin een portret, Sophiaplein 4. Een hond, Wijde Geldedoozepad 34 rood. OVERVEEN. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare school te Overveen de heer A. J. van den Berg, onder wijzer te Haarlem. SCHOTEN. Baldadigheid. In den nacht van Maandag zijn vier groote miten ingegooid bij een bewo ner van de Kloosterstraat Men ver moedt, dat hier wraakneming in 't spel is. De politie doet onderzoek. Goed afgeloopem. Maandag wilde de gemeentebode an Beverwijk op de tram springen vóór dat deze gestopt had. Hij greep daartoe de leuning van een achter- balcon, doch werd met de tram mee gesleurd en kwam in zeer gevoelige aanraking met de lantaarnpaal, die vóór het raadhuis geplaatst is, waar door hij kwam te vallen, vlak voor den bagagewagen. Gelukkig dat de tram inmiddels gestopt had, anders zou er zeer zeker een ernstig ongeluk zijn gebeurd. Nu kwam hij er met ©enige ontvellingen af. Plants oenen. Aan de Paul Krugerkade voor de Sdial kb ur gorkode wordt een plant soentje aangelegd, waarom een flink hek wordt geplaatst, zoodat het te water raken op deze uiterst govaar- lijke plaats is voorkomen. SPAARNDAM. Een nieuw kunststukje om aan reis geld te komen, werd alhier Zaterdag 1.1. uitgevoerd, door een zo ogenoom- den armen werk zoekenden man. Midden in ons dorp zakte hij ineen en kreeg een toeval op zijn manier. Medelijdende menschen droegen hem ergens binnen, do dokter werd er bij gehaald, en deze bracht hem spoedig weer tot bewustzijn. Toen gaf hij op genaamd te zijn van der Linde, van Castricum, vader van een talrijk ge zin bovendien leed hij aan toevallen zoodat hij niet vertrouwd was alleen op reis te gaan. De armoede dreef hern evenwel de deur uit. Men bracht eenig geld bij elkaar, een goede boterham werd hem ver strekt en ten slotte kwam een rijtuig voor de deur, om den stumperd naar Castricum te brengen. Eon geleider werd medegegeven en zoo kwam men met hot vrachtje te Gastricum aan en daar bleek, o verrassing, dat onze reiziger niette Castrlcum woonde, niet getrouwd was en niet lijden de ia aan toevallen. Vrij zeker zal de ze sluwe oplichter op andere plaat sen, dit kunstje ook wel uithalen men zij dus op zijn hoede. HAARLEMMERLIEDE C. A. Door den Commissaris der Ko ningin zijn de brandspuitmeesters iin deze gemeente, ten getale van 6, aan gesteld tot buitengewoon gemeente veldwachter. Aan de Commissie van Rijkswege ingesteld voor de grondmeting en wa terpassing ie de toren te Spaarnwon de ten gebruike afgestaan. HEEMSTEDE. Maandagavond hield Dr. W. P. Ruysch, condidaat voor de Tweede Kamer in liet district Haarlemmer meer, gesteld van liberale zijde, in „Het Wapen van Heemstede" eene politieke lezing. Het aantal luisteraars was niet groot, iets wat spreker trouwens overal hoeft ondervonden. In 1905 was de belangstel ling van 't publiek veel grooter. t Spreker behandelde de anti these en noemde liet onwaar, wat van rechts beweerd wordt, dat alleen Katholie ken en Calvinisten Christenen zou den zijn. Dr. Ruysch behandelde uitvoerig de vraagstukken betreffende de ouderdomsverzorging en 't algemeen kiesrecht- Bij de beschouwingen over de ouderdomsverzorging gaf hij een beschouwing over het Duitsc-he en Engelsche stelsel en verdedigde dit laatste. Ook verdedigde Dr. Ruysch de kies- recht-eischen der liberale partijen en keurde t Huisgianskiesrecht af. Wanneer rechts de overwinning be haalt, zal er vermoedelijk weer een Kuyper-regime komen, door 't voorop stellen der antithese. Met een opwekking om zijn candli- datuur te steunen, eindigde spreker zijn rede. Van de gelegenheid tot debat werd >en gebruik gemaakt. HILLEGOM. Statistiek. De Staatscourant bevat de opgaven omtrent de bevolkingscijfers van de provincie Zuid-Holland. Voor HiMe- gom vinden wij daaronder de vol gende cijfers4026 mannen, 3781 vrouwen, totaal 7807. AERDENHOUT. Gebeten door een hond. Dajt men zeer voorzichtig moet zijn met het aanlialen van honden, bleek hedenmorgen, toen de 22-jarige doch ter van den veldwachter Smits verwachts werd aangevallen door den hond van haar vader, op het oogenblik. dat zij het beest aanhaal de. Zij werd op verschillende plaat sen van het lichaam en in het aange zicht ernstig verwond. Haar vader schoot spoedig ter hulp en slaagde er in haar van het woeste dier te bevrij den. HAARLEMMERMEER. Uit de Ringvaart van Haarlem mermeer, bij den Vijfhuizerweg, drijvende gevonden en opgehaald het lijk van een onbekend, goed gekleed manspersoon. Het lijk is Maandag avond ter schouwing en herkenning naar Hoofddorp gebracht. Door het bestuur van den Haar- lemmermeerpoider is het vischwater den polder in het openbaar ver pacht. De opbrengst was 1283, zijn de f 34 nieer dan bij een vorige ver pachting Ln 1908. Het vischwater in de Ringvaart bracht f 1353 ep, zijnde f 138 meer dan het vorige jaar kon worden besoind. Wegens het verbeteren van den op rit van den LLsserweg, heeft het be stuur van den Haarlemmermeerpol der toestemming verkregen, dezen weg van de ringvaart af tot aan den Sloterweg tijdelijk af te sluiten voor het verkeer. ZANDVOORT. Maandagavond werd door don heer J. C. Eggink, voorzitter der afdeeling Schoten van de S. D. A. P., in het café van den heer J. de Rood© alhier, eene bespreking gehouden over do verkiezingen. Spreker betoogde, dat de partij vijf punten op haar program heeft en wol algemeen kiesrecht, R ij kspensioensverzekering, tien-urige arbeidsdag, uitbreiding der Ongevallenwet, en ver betering van woningtoestanden, welke elk afzon derlijk in het kort besproken werden. Door do hoeren Bierman, De Jonge Luitink. werd kort gedebatteerd. De vergadering, die goed bezocht was, werd om ongeveer elf uur geslo ten met een opwekking om Vrijdag 11 Juni as. allen te stemmen op den heer J. van Leeuwen. Te half negen vergaderde Maan dag de Eerste Kamer. Mededeeling werd gedaan van ingekomen stuk kan. De laatst aangenomen wetsont werpen van de Tweede Kamer ont vangen, zullen morgen en zoo noo- dig overmorgen in de af deelingen onderzocht worden. Woensdag of Donderdag (tot 1 uur) openbare ver- gadening ter behandeling van de Middelbare Schoolsubsidièn en enke le kleine wetten. Do Kamer gaat Donderdag uiteen om in het laatst der maand voor de verdei-e afdoening van zaken terug te keeren. Woensdagmiddag ont vangst der Kamer ten paleize tot adn- hioding van 't adres van gelukwen- sching aan II. M. de Koningin. DE NALATENSCHAP VAN EEN BEDEELDE. In de gemeente Schoterland kreeg een bejaard man onderstand van de kerkelijke gemeente. Bij zijn dood voor enkel© dagen vond men in zijn woning, zorgvuldig in een kastje verborgen, een bedrag van eenige honderden guldens. D© kerkelijke ge meente oordeelt, dat deze som haar toe^rnt en nam ze voarloopig voor fin deel in bezit De erfgenamen zijn daarmede niet tevreden; men ging ad vies bij een advocaat vragen, dl© oor deelde, dat het kerkelijk armbestuur in dezen geen aanspraak kan maken op een deel der nalatenschap. Geeft dit college die som niet terug, dan zal het in rechten worden aangesproken tot terugbetaling. ARBEIDSDUUR KANTOORBE DIENDEN. De Nationale Bond van handels- en kantoorbedienden Mercurius heeft aan de candidaten voor de Tweede Kamer verzocht, hunne meening te mogen vernemen over de vraag, of de arbeidsduur der Itandels- en kan toorbedienden, de inrichting der kan toorlokaten enz. aan wettelijke bepa lingen behooren onderworpen te zijn. De Bond is voornemens, na ont vangst dar op de vraag ingekomen antwoorden, deze te publiceeren. HET GETUIG EN BEWIJS. Men meldt uit Groningen aan de Residentiebode Plaats van handeling: het college van professor Simon v. d. Aa: Er wordt getikt. Een student treedt binnen, zegt „Pardon, professor", vliegt op zijn des students broe dor af en zegt: „Wat bl...f waar heb je die blauwe enveloppe gelaten, die op mijn bureau lag?" Groote consternatie in de college zaal. De aangesproken© antwoordt: „Die heb ik niet," maar de binnendringer grijpt een papier uit den zak van den den ander, roept: „Hier heb ik 't al," maakt een buiging voor den profes sor en verdwijnt. Tableau! De professor beklaagt zich over de ordeverstoring op zijn college vraagt den studenten, een schriftelijk relaas van t gebeurde te onderteeke nen. Daarin getuigen allen, dat de binnendringer zonder eenige verontüchutd igiug handel de en een blauwe enveloppe uit den zak zijns broeders rukte. Uit de gespatieerde woorden blijkt, dat de feiten en de getuigenverkla ring niet kloppen. Tableau? Neen, professor had daarmede juist zijn doel bereikt, want heel het rel letje was vooruit afgesproken met de handelende peroor.cn om te doen zien, hoe weinig waarde soms aan getuigenverklaringen te hechten valt. DIERENMISHANDELING. Men schrijft uit de provincie Gro ningen aan 't „N. v. d. D." Lammeren, die gekocht zijn, wor den Zondag-namiddag opgehaald of afgeleverd aan de kooplieden, die ze Maandags, meerendeels per scheeps gelegenheid. naar Groningen vervoe ren. Daar worden zij dan dienzelfden avond op de lammeroumarkt aange boden en, wanneer zij niet verkocht w-oixlen, Dinsdag op de veemarkt ge- prese-outeerd. Worden zij naar Holland verkocht, dan komen zij Dinsdagmid dag daar aan en., hebben dan in drie dagen niets te drinken gehad. Behalve van dorst, hebben zij ook soms nog veel te lijden van de hitte in do tremen. Hot Strafwetboek heet te waken te gen dterenxuishandeiiiig. Maar niet als deze in *t groot geschiedt, naar 't schijnt. Van dierenmishandeling gesproken: Vrijdag hoorde een dame in een kekier onder een winkel in de Spui straat een klagend kattemiauw zij ging in den winkel en deed er mede- deeiing van, maar kreeg vrij ruw ten antwoord, dat men geen tijd had om zich over een vreemde kat te bekom meren. Dinsdag kwam de dame er wéér langs en hoorde het arme dier, zwakker, nog miauwenmaar ook haar nu herhaald aandringen om liet beest van den hongerdood te redden, bleef vruchteloos. Vrage: valt zulk handelen onder de strafbepaling^ die wreedheid dieren bedeelt tegen te gaan DE BURGEMEESTER VAN EGMOND. De Alkmaarsche Rechtbank, heden uitspraak doende in die zaak tegen burgemeester Pranger, van Egmond aan Zee, beklaagd van valschbeid in geschriften in betalingsmandaten, veroordeelde hem tot twee weken ge vangenisstraf. t.Hbld.") Mr. S. VAN HOUTEN TE ZWOLLE Dezer dagen lxield de afdeeling van den Bond van Vrije Liberalen te Zwolle een openbare vergadering. De hoer Van Houten dankte aller eerst voor de aanbieding der candida- tuur, daar hij zelf toch niet lid is van den Bond van Vrije Liberalen. Spr. zette uiteen waarom hij geen lid wil zijn. Het zit in het verschil van opvatting omtrent de Eerste Kamer. Vervolgens zette spr. uiteen waar het bij deze verkiezing over gaat. In 1905 klonk het: Kuyper moet weg; nu is de leuze Kuyper moet weg blijven. Niet moet Kuyper uit het politieke leven, niet uit de Kamer; dat zou schade zijn. Maar dr. Kuyper moe tuit het mini sterie wegblijven. Daarna zette spr. zijn houding te genover don heer Van Dodem uiteen. Spr. was reeds 10 jaar in de Kamer toen de heer Van Dedem er kwam. Was Van Dedern nu nog de man, die hij toen was, dan had spr. geen can- diaaat willen zijn. De heer Van De dem is verkuyperd, zei de heer Van Houten. Hij is Kuyperiaan. Hij is rechts; spr. linies en nu geeft spr. den raad: bij herstemming moet alles wat vrijzinnig is, zich vereenigen te gen de rechtsche candidaten. Daar om ook heeft spr. geen lust t© strij den tegen iemand, dien hij wellicht over 8 dagen zal aanbevelen. De heer Van Houten is het ni©t eens met hen, die beweerden, dat de linkerzijde niet tol re gee ren in staat Is. Omdat het eens mislukt is, mag links niet van de regeering worden uitgesloten. Spr. zou een onzijdig ka binet v/euschen, een zakenkabinet. Want spr. is overtuigd, dat het on zijdig terrein ontzaglijk is verwaar loosd. Alsau besprak de heer Van Houten de richling-Kuyper en haar invloed. Door het samengaan van Rooin- schen en Kuyperianen dreigt nu de neutrale onkerkelijke staat verloren te gaan om ie krijgen een twee-ker- kc lij ken staat. Dat nu wonscht spr. tegen te gaan. I-lij wil voorstaan een rechtsstaat, waarin ieder zicii vrij gevoelt. Teu slotte besprak de iteer V&n Hou ten de reden, waarom hij persoonlijk zou wenschen weder in de Kamer te komen. Indertijd heeft spr. een Ont eigeningswet ingediend en hij wensch te daartoe opnieuw het initiatief te nemen. Daarop zette spreker de grond gedachten van zijn ontwerp uiteen. Het is sprek-uïs overtuiging, dat een woning zonder een voet grond voor een arbeider eer. uitgave is. Daaren tegen is een woning met een tuin pro ductief. Om dit meer algemeen te be werkstelligen zou spr. zijn onteige ningsidee nog wel eens verwezenlijkt willen zien. Dat is een sociaal be lang. D© redevoering werd met groote be langstelling door een klein gehoor gevolgd. JAVA-KOFFIE Een dor lezers van de .Haagseho Cour." schrijft - Dezer dagen reisde Ik met een der Indische booten. Wat zégt gij ervan, dat van Rotterdam geregeld met elke boot 400 500 balen Santos naar Java gaan en dat dezelfde firma dan soms een dergelijke hoeveelheid van Java naar Rotterdam verscheept Vette varkens prijshoudend, han del ma rig. Magere varkens en biggen prijshou dend, handel matig. Vette schapen prijshoudend, han del matig, f 17 a 25. Overhouders prijshoudend, handel matig, 6 a 13. Openingskoersen van 8 Jun il909. LABOUCHERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. lel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was iets lager: Nederl. Certificaten 76 3/4, 71 7/8, Russen 89 3/4, Consols 83 15/16, Hope's 95 1/2 en 83 3/4. ZUIÜ-AMERIKAANSCHE STAATS FONDSEN: Peruanen 8 15/16. TABAKSAANDEELEN onveran derd: Bindjey 1045, Deli 410, Medan 257 3/4, Nieuwe Asaha-n 77 1/2, Rotter dam Deli 360, Senembah 395. PETROLEUMAANDEELEN iets vaster. Koninklijke 4211/2, Moea-rc Enim 189 3/4, Sumatra Palembang 1551/2—6, MIJ NAANDEEI.EN eerder aangebo den. Ketahoeos 292—3, 465, Siin.au 810, Great Cobar 123—7 vast. De AMERIKAANSCHE MARKT onende ongeanimeerd. Atchison 115, Denver 501/4, Eri-e 37 1/8, Kansas 46 1/8 en 72 5/8, Mis souri 42, Rock Island 33, Southern Railway 313/4, Southern Pacific 129 3/4, Union Pacific 190 1/2, Wa bash 215/8, Steels 65 7/8, Carren 571/2. CULTUURWAARDEN vast. Vor stenland-en 662. HAARLEM. GETROUWD Juni 8. H Klein ©n E. Cohen. BEVALLEN Juni 6 H. L. M. FabelKreemers, d H. C. AldersDamen, d.8. L. J. PoolScheepmaker, d OVERLEDEN Juni 5. N., 13 m., z. v. P. de Waard, Burgwal, 7. H .A. Prince. 91 j., Sine- destraat, II. J. v. Oploo, 29 j., Sckeep- makersdijk. SPAARNDAM. BEVALLEN P. Visser, geb. Schouten, d. Marktnieuws BEVERWIJK. Groentemarkt. Aangevoerd en verkocht te Bever wijk op 7 Juni 1909 Spinazie, per Heet. 1.40. Postelijn, per mandje 35 ct. Raapstelen, 100 bos 1.50. Radijs, 100 bos 2. Wortelen, 100 bos 20. Komkommers, per 100 12. Asperges, per bos 40 ct. Aardap. klei, per Heet. f 4.50. Id. zand, 4. Peulen, per kilo 40 ct. Doppers, per kilo 40 ct. Capucijners, per kilo 60 ct. Bloemkool, per 100 f 25. Uien, per Heet. f 5.50. Sla, per 100 krop 1.75f2. Rabarber, per 100 bos f 6. Pieterselie, per bos 7 ct. Selderie, per bos 10 ct. Aardbeien, per mandje 25 ct. PURMEREND, 8 Juni 1909. Kaas. Aanvoer 230 stapels kleine, f 29.50 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 2739 kg., prijs 1.20 a 1.25, gemiddeld f 1.221/2 p. kg. Vee. 757 runderen, waaronder zijn 222 vette, 23 stieren. 78 paarden,, f 50 a 360 per stuk. 270 vette kalveren, f 0.70 a 0.90 per kilogr. 386 nuchtere dito, f 12 a 26 per stuk. 260 veLte varkens, 47 a 51 cent per kilogr. 27 magere dito, f 14 a 24 per st. 245 biggen, 7 a 12 per stuk. 3550 schapen en lammeren. Eieren. Kip- f 3.40 a f 4.eond- 3.90 per honderd. Vette koeien prijshoudend, bon dol matig, f 0.56 a 0.76 per kg. Gelden koeien prijshoudend, han del stug, f 110 a f 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, 140 a f 230 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig. 390STE STAATSLOTERIJ. 5o Klasse 14© Lijst, ïlrekking van 8 Juni 1909. Hooge prijzen: 18358 f 1500. 8107 1000. f 400 3797 58C1 7158, 15177 15358. 200: 5622 19358. f 100: 608 1034 3059 3582 4193 5334 6870 7369 7409 11905 17420 18924 19704 20298. Prijzen van ƒ70. 40 3022 6669 10469 14298 16819 18963 66 3U40 6612 10482 14537 16684 18000 197 3281 6770 10705 14578 16696 19049 246 8303 6841 1U759 14600 16777 19212 261 8462 6945 10770 14626 16845 19246 884 3629 7016 1U852 14668 16925 19299 622 3689 7132 llObö 14678 16932 19363 657 3747 7261 11212 14S03 16988 19573 745 8829 7828 11270 149l5 17048 19671 784 3870 7865 11274 14978 17065 19677 887 3976 7744 11611 15017 17085 19730 985 4063 7781 11680 15090 17191 19781 960 4256 7825 11687 15106 17*88 19H04 0i4 4860 8228 11750 16226 17448 1SÖ4P 128 4369 8234 11810 15295 17444 19867 1242 4493 8271 12022 16360 17453 19889 1305 4496 8296 12096 15387 17700 20947 1441 4498 8309 12137 16481 17804 20152 1599 4621 8841 12191 1548117843 20171 1668 4769 8467 12199 15547 17897 20227 1747 4970 8478 12209 16662 18006 2027# 1767 6022 8633 12287 16738 18043 203*7 2129 6161 9672 12629 15789 18063 20363 2]6* 5l«6 9078 12b24 16808 18112 20364 2803 5337 9199 12900 16872 18146 20611 2410 53t>6 9872 12944 16890 18181 20648 2464 6876 9640 13072 16962 18384 20666 2533 6405 9b24 l3l*6 15955 18388 20698 2640 6647 9c03 18161 16102 18450 20801 2564 5662 9953 18401 16132 18462 20869 26b7 6644 9997 13404 I62i3 18476 20684 2664 6801 *0027 18406 16263 18566 2713 6868 *0094 18629 16469 18640 27*6 5871 10156 18948 16460 18712 2840 6070 10277 14023 16466 18740 2968 6073 10382 14068 16516 18787 8017 6663 10430 14:09 16607 18828 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen. 8 3217 599b 8833 12177 15408 18071 81 8220 6198 8834 12178 16414 18091 87 3236 6009 8ö63 12226 16429 18U98 60 3277 6üll 8861 12227 15432 18li4 92 3297 6024 8886 12281 15476 18161 116 3328 6106 8890 12316 16480 18169 121 8340 6113 1916 12367 15529 18197 136 3413 6161 8961 12873 16662 18199 234 3439 62i# 9121 12376 15566 18230 283 3468 6265 9ib9 12409 16b07 lbüoö 805 3569 6344 92ü6 12444 15638 18272 841 3601 6378 9228 12477 15760 18836 381 3626 6412 9267 12658 15760 18374 408 3644 6650 9b63 12570 15787 18411 426 3666 Ö667 9884 12677 15805 18436 435 3677 6559 9öb6 12684 15825 18456 439 3731 6570 9397 12608 16845 184,2 469 3736 6584 94!8 12696 16863 18627 495 3745 6587 9427 12756 15873 18646 613 8748 6691 9438 12763 16875 18688 63l 3768 6623 9473 12768 15888 186&5 670 3814 6641 9478 12817 16915 18658 714 8832 6642 9638 12871 15916 18710 768 3856 6657 9663 12988 16936 18728 818 3878 6692 96i9 12986 16060 18744 816 8896 6716 #627 12995 16098 1875L 848 3962 6811 9-61 13U1Q 16107 18783 88i 3966 6845 9679 13031 161Ü& 18788 922 4010 6871 9726 13087 16116 1S866 923 4IJ27 6889 9747 13111 l6ló6 ife«6| 924 4043 6917 9776 13122 16171 18961 939 4051 6963 9797 13134 16138 18967 1004 4060 6969 9788 13161 16282 19020 1026 4113 6988 9848 18196 16283 19077 1038 4153 7006 #877 13243 16306 ïfauaö 1043 4176 7U18 9880 13270 16343 19115 1060 4183 7039 993b 13346 16382 I9i8# 1088 4215 7062 9994 13362 16402 19188 1091 4269 7064 10059 13370 16431 19208 1099 43il 7086 10082 18386 16486 19229 1146 4337 7111 1U1U1 13400 16623 19331 1216 4378 7152 10118 13461 16627 1941Ö 1218 4408 7186 1Ü147 13493 16666 19425 1320 4480 7244 10162 13500 16597 iy438 1321 4458 7*49 10219 13507 16644 19440 1352 4462 7264 10226 18581 16646 19448 1857 4482 7255 10244 13584 16672 19468 1392 4555 72b9 10380 13661 16681 19501 1418 4567 7812 10346 18698 16712 19677 1522 4680 7361 10380 13739 16724 19684 1534 4587 7376 10396 13762 16768 19621 1549 4599 7422 10465 13766 16784 19627 1596 4603 7476 10487 13794 16854 19669 1614 4641 7498 10511 13869 16928 1974B 1644 4644 7600 10630 13876 16944 19763 1657 4649 7&il 10636 18929 16972 19831 1758 4683 7518 10552 13951 17062 19848 1761 4707 76*6 106IÖ 13967 17073 19856 1806 4735 7645 10638 13988 17099 19882 1834 4738 7568 10643 14022 17125 1S89(J 1891 4740 7572 10684 14031 17182 19902 1978 4758 7678 10687 14044 17i68 19904 2016 4761 7607 10814 34062 17173 19912 2032 4802 7619 10835 14111 17187 19911 2039 4826 7629 10366 14171 17204 19942 (21.0 4S70 7095 10896 14187 17229 J9957 .2174 4948 7703 10901 14280 17249 19960 12186 4962 7741 10903 14269 17255 26010 2241 4969 7761 10966 14281 17328 20048 2242 4983 7752 10992 14300 17326 20060 2268 4986 7767 11012 14413 17340 #0086 2264 4999 7780 110S9 14440 17355 £0'08 2293 5007 7786 11118 14477 17376 20166 2348 5018 7846 11190 14508 17891 20193 2857 5042 7866 11271 J4&87 17406 20201 2367 5047 79i0 11275 14597 17463 20310 2395 5074 792Ö 11349 14609 17469 20341 2424 5129 7J42 11384 14687 17475 20375 2428 5182 8007 11444 14^69 17489 20395 2472 6193 8047 11463 14676 17627 2041# 2520 5iy4 8064 11456 14685 17584 20418 26*5 6199 8090 11466 14699 17550 20489 2530 6211 8180 11662 14736 17569 20494 2546 5350 8195 11664 14760 17597 20496 2590 5371 8200 11591 14782 17608 20544 2620 6404 8219 11637 14806 17619 20654 2657 6415 S261 11640 14841 17627 20664 2693 6422 8270 11696 14944 17664 20767 2701 6476 8275 11748 14994 17659 20766 2714 5520 8326 11775 14<*96 17772 20782 2760 6597 8406 11811 16006 17821 20806 2839 6611 8444 11872 15076 17862 20824 2856 6716 8468 11898 16140 17868 20888 2867 6720 8525 11914 15184 17891 20916 2887 6728 864Ö 11995 16204 17921 20910 2927 6778 8546 12009 16205 17996 20938 2929 5810 8632 1B019 16211 18001 20953 2988 6816 8686 12038 15263 18003 20983 8007 6820 8728 12066 16275 18014 3016 6893 8772 12119 16286 18019 8066 5894 8786 12186 15320 18026 8085 69.18 8791 12145 16865 18048 3189 6931 8815 12157 16869 18055 8186 6947 8828 12163 15401 18069 5e Klasse 13e Lijst: 70. 11170 m.z. met

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2