Verschijnt dagelijks, behahre op Zo»- ea Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 84a Jaargang. No. 7960 WOENSDAG 9 JUNI 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB MAANDBNl Voof Haarlem l l l f 1.29 Voot de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)„1.3G franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 H Qöllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 M .de omstreken en franco per post 0.45 JMjava dor VennootBcftap Lourens foster. Directeur J. C. PEEREBOOA Toö de plaatsing van advertentiên en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem in dit blad la uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buttenlandseh Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon inters. 6229. ADVERTENTIÊNi Via 1—5 regds 50 Ch-j Iedere regel meer 10 Cis. Bulten het Arrondimmeal Haarlem van 1—5 regeli ft—elke regel meer ƒ0. M Reclames 30 Cent per tegel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertenties van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsingi 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie «a Administratie: Groote Bontstraat 55. iBtercommnoial Telefoonnummer der Redactie 600 ea der Administratie 724. Drukkerij i Zolder Bnttenspaarne 6. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAI UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 10 JUNI. Gr. Kerk: Orgelbespeling, 2-3 uur. Brangebouw: Concert Haarlemsch Muziekkorps, 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. OM ONS HEEN N«. 946. Het tijdstip van de verkiezingen Hoewei wij ons, krachtens het be- gtnsel van de neutraliteit, waarop ons blad is gebouwd, in den strijd van de partijen niet mengen, is er wel een en ander te zeggen over den bui tenkant van de verkiezingen, onder anderen over het tijdstip, waarop ze worden gehouden. Merkwaardig toch, die belangstel ling voor politieke lezingen in verkie zingstijd. Wanneer dezelfde rnen- echen, die nu optreden, 'n stillen tijd, tusschen de verkiezingen in, optra den met dezelfde onderwerpen, zou den niet half zooveel kiezers gaan luisteren. Alle zalen zijn nu vol. Maandagavond bij de rede van Mr. Troelstra moesten minstens een hon derdtal personen worden teleurge steld, die toen de hoofddeuren waren gesloten, listiglijk door den Socie- teits-ingang naar binnen probeerden te komen, maar in de biljartzaal door het Societeits-personeel teruggedre ven werden. Dinsdagavond, toen Mrs. Lobman, ïtegout en Anema optraden, was er eveneens in de zaaJ en op de gaan derij geen plaatsje onbezet. Men kon er over de hoofden loopen. En ook de groote zaal van het Brongebouw was vol belangstellenden, die de rede van Mr. Van Styrum kwamen aanhooren. Ik wil dus maar zeggen, dat in den lomer, half Juni, de menschem er toe zijn te brengen, zich op te sluiten in een zaal om naar een politieke rede voering te gaan luisteren. 't Is waar, ze hebben het getroffen in zoover, dat de thermometer niet op zomerpeil stond. De zijdeuren in Sociëteit Vereeniging lieten vrijwat frisscho lucht toe en wie er eenmaal zaten, wisten zich aan de tempera^ tuur aan te passen, zooals een mensch dat kan. Maar neem eens aan, dat er een warmte had geheerscht aJs in de Pinksterdagenhet zou in deze zalen om te smoren zijn geweest. En bij onzen grillig op en neer dansen den Neder I and schen thermometer zou zoo iets immers niet tot de onmoge lijkheden hebben behoord. Ja, het is allerminst buitengesloten, dat wan neer het tweede gedeelte van de ver kiezingscampagne, de herstemming indien we daaraan toekomen aanbreekt, de echte, de ware, de im mers toch ook gewenschte, zomer warmte intreedt en zelfs de meest be langstellende kiezer, bij hot aanhoo ren van zijn candidaat, of vain hen. dio voor hem optreden, de verzuch ting slaakt„was het maar win ter 1" Was het maar winter 1 Die wensch komt anders maar zelden over 's men- schen lippen. Maar in den verkie zingstijd, waarbij immers vergade ringen In zalen een onmisbare rol spelen, is hij volkomen verklaar baar. En dat ie meer omdat de mensch en het rooken bij zulke gelegenheden maar niet schijnen le kunnen nala ten. Fooi, wat zijn we toch tabak- slaven Is het nu werkelijk zoo vree- eelijk, eens een uur of twee, drie door to brengen zonder aan een sigaar stomp of een pijpesteel te zuigen Er zijn er wel, die anders zouden willen, maar zoodra ze een ander zien roo ken, kunnen ze zelf ook de verzoeking niet meer weerstaan, 't Is of, wan neer zij een buurman rookwolkjes zien uiïuISSrP, hun hand onbewust en werktuigelijk tast naar den siga renkoker in den rechterzak, naar het doosje lucifers in den linker, 't Gaat er moe als met gapen wanneer een van de rij begint, volgen dc anderen zijn onbevallig voorbeeld. Welnu, zoo steekt ook, figuurlijk gesproken, één enkele lucifer den brand in een dozijn sigaren. De rookers zullen dat niet willen toegeven. Niemand erkent gaarne zijn zin tot nabootsing. Derhalve hebben ze er wat op gevonden. „Wanneer een ander rookt em je doet het zelf niet", beweren ze, „heb je er meer last van, dan als je zelf meedoet 1" T Is listig gevonden, maar dat het waar is, gelooft in zijn ziel niemand. Als rook hinderlijk is, dan is meer rook immers nog onaangenamer en de meeste rook het onplezierigst. De ze eenvoudige becijfering van meer en minder wordt door geen rookers- sop lus me omver gepraat. Misschien zou deze verzuchting de bestuurders van onze groote zalen een aanleiding kunnen wezen, om tevens het vraagstuk van de ventila tie nog eens te bestudeeren. Nog al tijd zijn ze niet verder gekomen, dan tot den meest kinderlijken vorm van 1 uchtvorversching, namelijk het open zetten van de deuren. Er zijn tegen woordig, dank zij den electrischen ventilatoren, betere systemen. Ik ben geen vijand van rooken, maaralias op zijn tijd I En in vol le zalen, in de maand Juni, is het voor rooken de tijd nrtei 1 Waarom heeft de wetgever niet be paald, dat de verkiezingen, voor de Tweede Kamer zoowel als voor den gemeenteraad, In den winter zouden worden gehouden Dan is het de tijd om te vergaderen, meer dan in Juni of Juli. Dan zijn ook alle menaahec, opeen handvol na. die altijd over de aarde rondzwerven, thuis. Besturen van kiesvereenigingem weten er van mee te praten, hoeveel van hun kie zers in den zomer, de verkiezing la tende voor wat ze is, naar buiten zijn vertrokken. En nu kan men wel zeg gen, dat die mensch en dat zelf moe ten weten, maar zoo is de geest van dezen tijd nog niet. Zooveel mogelijk wil men de kiezers bet stemmen ge makkelijk maken, bijvoorbeeld door uitbreiding van 't aantal stembu reaus waarom dam ook niet door de verkiezing te houden in een tijd, dat men niet reikhalst naar vacantie- uitstapjes 1 Er is nog meer, dan deze twee be zwaren. Voor leden van colleges, die herkozen -worden, is dat geen be zwaar, maar voor nieuwe leden moet het toch wel een moeilijkheid wezen, dat ze onmiddellijk na him optreden in de geheel nieuwe omgeving, wor den gezet voor de behandeling van de begrooting. Dat gebeurt in den Raad zoowel als bij de Tweede Kamer. Ik kan mij voorstellen, dat nieuwe leden veel liever langzamerhand zouden ge- wenneai aan de atmosfeer van de vergaderzaal, op de hoogte komen van de zaken, in één woord zich wat men noemt orienteeren, dan dat zij plotseling worden gezet voor een berg werk, een van de belangrijk ste dingen, die zoo'n college heeft te doen. Wanneer de verkiezingstermijn voor de Tweede Kamer éénmaal op 4 1/2 en die voor den Raad éénmaal op 6 1/2 jaar werd gesteld, zou het tijdstip van de verkiezingen voorgoed in Januari of Februari vallen en de hiiezerssc.li a ar ontslagen zijn van het vergaderen in den zomertijd, wanneer duizenden vervuld zijn van hun var contiereisje. Ik weet niet., waarom indertijd Ju ni en Juli zijn beschouwd als de beste verkiezingemaanden. Misschien dar teert dat uit den tijd, toen de men- schen nog wat hokvaster wanen, dan tegenwoordig en niet door allerlei goedkoope reisbiljetten naar buiten werden gelokt. Heeft men juist den zomertijd gekozen, omdat de men- schen er dan gemakkelijker toe ko men op straat en naar de stembus te gaan wandelen Dan komt het mij toch voor, dat dit al te groote bezorgd heid voor des kiezers gezondheid verraden zou. Zoo teer is hij niet, of hij kan wel een noordenwind of zelfs, als 't zijn moet, oen sneeuwbui verdragen". Het eenige practische bezwaar, dat er tegen een wintermaand bestaat is misschien dit. dat niet in al de onge zellige hokken, waarin de stembu- reaux plegen te worden gevestigd, gaslicht voorhanden is. Dat is een bezwaar, dat in dezen tijd, nu de meeste gtmeenfau haar eigen licht fabriek bezitten, gemakkelijk te ver helpen is Ik meen, dat met de verplaatsing van de verkiezing naar den winter ook de ambtenaren zouden zijn inge nomen. Het voorjaar en de zomer geven bun toch al veel werk wegens de voorbereiding der begrooting. Intusschen, wij kunnen er over praten, maar beslissen doen we niets. Daar komt de Haagsche wetgever aan te pas. En misschien zullen tegen de volgende algemeone verkiezing, in 1913, de politieke partijen het punt VERPLAATSING VAN VERKIEZIN GEN NAAR DEN WINTER, wel op hun programs willen plaatsen. Zij zouden er, o zeldzaamheid, eenparig vóór kunnen zijn. J. C. P. Stadsnieuws Verklezlnjsrede—Van Styrum. (Vervolg van het Tweede Blad). ANTWOORD VAN Mr. VAN STYRUM. De heer Van Styrum zegt dank voor de instemming der aanwezigen, welke die deden blijken en de niet- instem mdug do cur de vragenstellers. Spreker zal alleen de vragen beant woorden! die hij voor beantwoording vatbaar acht Waarom spr. tegen de 1 O-uren motie stemde? Deze stem van spr. wekte veel be langstelling. Spreker gaat de gebeur tenissen in de Kamer na bij de be handeling der drie moties en ver klaart van meening te zijn, dat de gegevens om een oordeel te kunnen vellen, ontbraken. De cijfers van de Soc.-Dem. Studieclub, die van de Ka mers van Arbeid em die der Arbeids inspectie liepen zeer uiteen. Daarbij komt nog de kwestie, of de wetgever bevoegd is in te grijpen in het arbeidsvermogen van den werk man, het eenig vermogen, dat de ar beider heeft. Spreker herinnert aan de interruptie van rur. Drucker in de Kamer, dat uitzonderingen moeten geformuleerd worden, voor men een beginsel in de wet vastlegt. Het spijt spreker persoonlijk, dat de aanneming der bedoelde motie stemming over de andere moties voor kwam. Spreker zou gestemd hebben voor de motie, waarin der Regeering verzocht werd gegevens te verzame len. In zake Staatspensioen herhaalt spr., dat in België zich zoo velen vrij willig verzekeren. Tegen het Belgi sche stelsel zijn niet de bezwaren in te brengen, die er tegen ingebracht worden, meent spreker. De finale oplossing der schoolkwes tie 1 In 1889 dacht men daaraan reeds toe te zijn; maar maakte zich blij met een dooden musch. Dat blijkt uit de H. O.- en M. O.-wetten en er staat ons nog heel wat te wachten op het gebied van liet L. O. De finale oplos sing zal er eerst dan zijn, wanneer ons het we lover de ooren is gehaald, meent spr. Recht en edele concurren tie zijn mooie woorden, 't Kan zijn, dat het bijzonder onderwijs in onze provincie heel goed is; maar er zijn nog andere provinciën. Wanneer links nu mee gaat werken aan dc leegpomping der openb. school, wordt niet langer voldaan aan de eischom der Grondwet, dan wordt die eisch tot een frase. Wanneer de school strijd op eenvoudige wijze te beëindi gen was, dan zou spr. zeggen: Laat er een eind komen aan dien elleudi- gen schoolstrijd!" Sprekers ervaring heeft hem echter geleerd, dat het zoo eenvoudig niet is. Hij zegt nu: 'k Heb er genoeg van, geen concessies meer, eerst afwachten, wat de aangebrach te wetswijziging uitwerkt. Spreker acht het van weinig nu» van avond te spreken over een ande re partijgroepeering. Dat er Links ook heterogeniteit bestaat, bewijst wel mr. Thiel's candidatuur naast die van spreker, 1 Zou zeker mooi zijn, als de groote dagen der liberale eenheid terugkeerden, maar zoo is 't niet. Evenwel meent spreker, dat van een linkerzijde, die regeert meer be vrediging is te verwachten, dan van een linksche meerderheid. De generale grondwetsherziening is noodig. De Staatscommissie stipte 102 paragrafen aan, die gewijzigd dienen te worden, Als alleen de kiesrechtpa ragraaf gewijzigd wordt, bestaat er gevaar, dat er van de andere noodige wijzigingen in afzienbaren tijd niets zal komen. Algemeen kiesrecht. Verlangen zij, die bij alg. kiesrecht kiezer worden zoo naar kiesrecht? Spr. meent, dat dit verlangen grooter is bij de leiders dan bij de kiezers. Er zijn thans veel minder kiezers dan er bij de wet-Van Houten konden zijn. Het absentisme der kiezers bewijst veeL In de districten Amsterdam III, V, IX, Assen, de drie districten van Den Haag en Winschoten bleven in den warmen verkiezingsstrijd van 1905 onderscheidenlijk 2135, 2630, 2777, 2694, 5557 en 2545 kiezers thuis. Het ahsentisme der kiezers, zegt spr., on der luid gelach der aanwezigen, is grooter dan dat der Kamerleden in de Kamervergaderingen. Spreker be schouwt algemeen kiesrecht als een opvoedend element. Het schept het recht en den zedelij ben plicht mee te werken aan en invloed te oefenen op 's lande zaken. De wanbetalers en be deelden dienen uitgesloten te worden. (Applaus). De heer Van Styrum brengt den heer Thiel hulde voor de pakkende leuze, die hij uitvond door te spreken vaai de Eerste Kamer als een terug traprem; maar datzelfde compliment kan hij hem niet maken voor het aan gehaalde voorbeeld der Achterstands- ontwerpen. Spreker gaat de geschie denis dezer wetsontwerpen in beide Kamers na en betoogt dan onder ap plaus, dat de zaak -veel spoediger af gedaan geweest zou zijn, als de Eer ste Kamer recht van amendement had bezeten. Dat de toekenning van dit recht aan de Eerste Kamer anti liberaal zou zijn, betwist spr. Hij vraagt zich af of het niet practiseh zou zijn der Eerste Kamer ook recht van initiatief toe te kennen, opdat sommige wetten eerst door de Eerste Kamer kunnen behandeld worden Spreker zegt ten slotte, dat het woord van den heer Van den Burg over het stemmen als Jongens van Jan de Wit hem nit het hart gegrepen is. Niet, omdat spr. van meening is, dat allen hier aanwezig, op hem zullen stemmen, maar omdat hij hoopt, dat men er zal toe meewerken, dat is de hoofdzaak, dat de Recht- sche coalitie niet in de meerderheid komt en de linkerzijde de vesting Haarlem behoudt. (Langdurig ap plaus.) De heer VAN ROSSUM dankt den heer Van Styrum voor zijn belangrij ke rede. Waarmee hij aan de liborale zaak ongetwijfeld een grooten dienst heeft gedaan. Do voorzitter dankt ook de vragenstellers in 't bijzonder nur. Thiel voor hun optreden en wekt instemmend met de woorden van den heer Van den Burg op zich Vrijdag niet te laten ver leiden tot spa ring van krachten, voor de herstem ming, die naar spreker gelooft er wel komen zal, maar te gaan om te stemmen op den heer Van Styru*i (Bijval). Vele leden van den Gemeenteraad woonden de verkaezingsrede bij. J. P. II a gen. Zaterdag is hier ter stede na een ongesteldheid van een week op 41-ja- rigen leeftijd overleden aan een maagzweer, de heer J. P. Hagen, lid der firma Hagen. Aan de groeve stonden gister vele vrienden en bekenden van den overle dene, die een zeer gezien main was, bij allen, met wie hij in aanraking kwam. Ds. P. E. Barbas sprak, nadat de kist was neergelaten, eenige troost woorden bij dit treffend verlies. „Zang en Vriendschap" hracht daarop aan het ontslapen lid der lie dertaf el een laatsten groet door het zingen van het „Graflied* van Brandts Suijs. Namens de zangvëT^^niging voerde ook de onder-voorzitter, de hoor J. D. Franse het woord om uitdrukking te geven aan de gevoelens van weemoed, die den leden bezielt, nu zij een hun ner oudste medeleden grafwaarts ge leiden moeten. De spreker roemde den omgang van den overledene en huldigde diens verdiensten ten op zichte van Zang en Vriendschap, met welke liedertafel hij van ganscher harte meeleefde. Ook de heer J. Drost, commissaris van de Stuiversspaarbank prees den thans overledene, waarna een der werklieden van de firma Hagen, de onderbaas Broersma, zijn patroon op eenvoudige wijze een groet bracht namens het personeel. De heer J. L. E. I. Breda Kleijnen- berg richtte zich te® slotte in 't bij zonder tot den vader van den over ledene. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Haarlem door ds. P. de Groot, te Noordeloos. Alberts frères. Door de firma Alberts frères zal in de volgende serie bjoscopische voor stellingen een film vertoond worden, dat de laatste dagen van Pompei in beeld brengt. Dit kunstwerk op bios- copisch gebied is meer dan 600 Mot er lang. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen we naar achterstaande adver tentie. Van 't Kantongerecht GEVAARLIJK FIETSRIJDER. Een 18-jarige kantoor bediende stond terecht, omdat hij aan de Nieuwe Gracht met een rijwiel zóó hard de Jansbrug is opgereden, dat de veilig heid van 't verkeer bedreigd werd. Beklaagde gaf dit toe. Hij need met volle vaart de brug op, en kon zijn stuur niet moer meester blijven. Hij reed twee k'nderen om vei- en kwam zelf tegen de brugleuning te vallen. De kinderen waren erg verschrikt, maar kwamen er goed af. Een hun ner had alleen een wondje nan het hoofd. Beklaagde zei, dat zijn rem niet in orde was geweest, anders was het on geluk zeker niet gebeurd. De adjunct-inspecteur Kempers, die liet ongeval zag, zei, dat beklaagde In elk geval te snel gereden had. De ambtenaar eischte tegen dit jomgomensch 10 gulden boete of 5 da gen hechtenis. De kantonrechter vond het mooi, dat de beklaagde eerlijk bekende. Voorts kreeg hij den raad mee, voortaan voorzichtiger te rijden. OVERTREDING DER ARBEIDSWET. Een houder van een winkel van dameshoeden stond terecht, omdat hij zeven me>sjes 's avonds na 8 uur heeft laten werken. Het werk werd niet in hei gewone atelier verricht, maar in een huiska mer boven den winkel. Om lialf negen had de politie een onderzoek ingesteld. Beklaagde zei dat er geen meisjes boven werk ten. Toen de politie naar boven ging, bleek de onwaarheid. De beklaagde en zijn oudste modis te verklaarden, dat de meisjes op Prinsessedag vrij gehad hadden. Nu moest er eenigo avonden overgewerkt worden. De modiste zei ook, dat om acht uur het atelier verlaten was, opdat dit kon opgeruimd worden. De ambtenaar vroeg veertien dagen uitstel der zaak, om nader te onder zoekon, of de huiskamer we! vaker voor werkplaats gebruikt wordt. NACHTRUMOER. Heden werd de behandeling der zaak tegen het Beverwijksche ge meenteraadslid, die de vorige week terecht stand wegenis liet maken van nachtrumoer, voortgezet. Men weet, dat het raadslid onge noegen met de politie gehad heeft over het verblijf van zijn zoon in een café. Heden werden nog eenige personen gehooid, die verklaarden, dat zij het raadslid inderdaad nachtrumoer heb ben hooien maken. De ambtenaar van het O. M. hand haafde zijn eisch van 10 gulden boete of 10 dagen hechtenis. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan J. M. v. d. M., te Haarlem, overtre ding Drankwet, f 40 boete of 10 dagen hechtenis. G. H., te Haarlem, overtreding War pen wet, 5 boete of 3 dagen hechte nis. J. G., te Bloemendaal en 3 anderen overtreding Arbeidswet, reep. 3 boe te of 1 dag hechtenis, 3 maal f 1 boe te of 3 maal 1 dag hechtenis, en 3 maal /3 boete of 3 maal 3 dagen hechtenis. W. v. d. B., te Amsterdam, en H. H. Z. ,te Sloten, overtreding Alge meen Reglement Vervoer, 5 boete of 3 dagen hechtenis. G. K., te Haarlem, en 2 andereu, een trekdier onbeheer laten staan, J 0.50 boete of 1 dag liechtenls, en ƒ2 boete of 2 dagen hechtenis. A. J., te Haarlem, en 6 andexen, loopen op verboden grond, 5 boete of 3 dagen hechtenis, 3 boete of 3 dagen hechtenis, en 2 boete of 2 da gen hechtenis. M. V., te Haarlem, en 4 anderen, overtreding Proetitutieverordeuing te Ilaairlem, allen 5 dagen Iveclitenis. H. J. K., te Haarlem, en 2 anderen, overtreding A. P. V. Haarlem, f 1 boete of 1 dag hechtenis. C. S., te Velsen en A. de M., ie Heemskerk, overtreding A. P. V. Vel sen, beiden 2 boete of 2 dagen hech tenis. D. G., te Velsen, loopen op den spoorweg, 3 boete of 3 dagen hechte nis. J. W. B., te Haarlem, en 14 ande ren, een rijwiel zonder licht berijden, 1 boete of 1 dag hechtenis, 2 boe te of 1 dag hechtenis, en f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Voorts werden er nog 9 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis, en f 2 boete of 2 dagen hechtenis. VERKIEZINGS-PROPAGANDA'. Ter aanbeveling van de Candida- tuur-Thiel zijn circulaires verspreid, cmder de Israëlietische kiezers. Do circulaires is onderteekend eenige kiezers (joden). Een ander reclame-middel is het verspreiden van lucifersdoosjes, waar op aan de voorzijde hel welgelijkend portret van onzen wethouder van Onderwijs, met de woordenKlost Mr. J. H. Thiel. De lichtbeeldenvoorslelllng 'op de Groote Markt, ter bevordering van de eandidatuur van Jhr. Mr. F. W. van" Styrum, trok gisterenavond veel toe schouwers. Het portret van don can didaat werd afgewisseld door ver schillende aanbevelingen, in proza en" poëzie. We noteerden Van Styrum, die voor Haarlem zit, Hij blijve ook ons Kamerlid! Wij roepen luid Houdt Thiel er uit. Wees één van zin. Van Styrum moet er in. Geen Kuyperiaan Stemt Van Styrum 1 Geeft Van Lennep den borts, Van Styrum is ons. Wij roepen hard Maakt Styrum zwart Op 't stembiljet. Kiest den man, die jaren lang Tiaar lem vertegenwoordigt. (Zie vervolg Stadsnieuw» onder de laatste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Vernielzucht. Door de vereeniging tot verfraaiing enz. van Heemstede, is dezer dagen aan den Binnenweg bij den tol een fraaie rustbank geplaatst. Maondag- nacbt is die bank va.n het voetstuk gerykt en omgeworpen. Besteding. Voor de ophooglng vo.n bed, terrein der woningvereenigng Berkenrode ls ingeschreven door A. Schoorl, te Haarlem, voor f 2058 J. Potman te Haarlemmermeer, voor 2190C. Goossens Az„ te Haarlemmermeer, voor 2189.20 en J. Barends, te Haar lem, voor 2752. Het is aan den laagston inschrijver gegund. HAARLEMMEIRLIEDE C. A. Indien noodig zullen stemming en hei-stemming voor den gemeenteraad gehouden worden op 6 en 15 Juli a. s.- Samenwerking. De R.-K. kie6vereenig-ing heeft in zake de gemeenteraadsverkiezing na der besloten de candidate® der anti revolutionaire en liberale k leaver ee- niging te steunen. BENNEBROEK. Gisterenavond trad ln de zaal vont den heer G. van Konijnenburg voor

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1