A. fi. W. VAN WAVEHEN, hervat heden de practiik. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. {Opgemaakt voonm. 10.50 uur). De Bildt, 16 Juni 1909. Hoogste barometerstand 771.2 m.M. Ie Vatentia (Zuidkust van Ierland) 'laagste 761.0 m.M. te Nice (Zuid- Frankrijk). Verwachting tot den avond van 17 Juni Windzwakke tot matigen Noor delijken tot Ooetelijken wind. Gesteldheid van de luchtg ■lijk bewolkt, mogelijk regenbuien.. TemperatuurIets koeler. Barometerstand te haarlem. Barometerstand hedenmiddag te 2 'jiur 767 m.M. Stilstand. Vorige stand te 2 uur 770 m.M. Thermometerstaad t* Haarlem. Woensdag 18 Juni floogeto gisteren fi uur F. 61 Laagste hedennacht P. 64 Hoogste heden tot IS uur F. 70 IMGJZZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 CU. per regel. KEIJ8ER'S SchosnsnmajazlJn e I §S Lange Veerstraat waren schitterend verlicht. Er heerschte een geanimeerde stemming; een goed begin dus voor den officiee- len openingsdag. 'AANRANDING. Twee dames wandelden een dezer dagen in het gedeelte der Sahevenimg- eclie Boscbjes tusschen Hotel de la 'Promenade em Kerkhoflaan, onge veer half vier 's middags, toen een 'harer door een jongen kerel, die haar achterop kwam, werd aangerand baar taschje met circa 25 waarde, dat zij aan den arm droeg, werd af gerukt ein de dief verdween in het (kreupelhout. Op haar hulpgeroep verschenen een politieagent en twee tuin lieden, die getracht hebben den 'dief te achterhalen, doch helaas niet Vonden. Ook het verdere politieonder zoek schijnt nog geen resultaat te hebben gehad. S. D. A. P. en S. D. P. Men schrijft aan 't „yad." A.s. Donderdagavond treedt do heer Henri Polak die als voorzit ter van liet Vakverbond na het Deven ter congresbesluit aftrad voor de eandiidatuur-Troelstra in Amsterdam III op. De volgende week treedt rue- ivrouw Roland Holst tot hetzelfde doel als spreekster op. Verscheidene uitgetreden leden ga ven zich gisterenavond, in de verga dering van de S. D. A. P., waar men dien ontslagen gemeente- ambtenaar Z. Gulden in district III candidaat voor den gemeenteraad stelde, weder els liid van de S. D. A. P. op. Alles wijst er op, dat de vrede meer en meer terugkeert en de beteeken is der tribunistasche actie weldra tot haar ware afmetingen zal zijn terug gebracht. DE HERSTEMMINGEN. DE HOUDING DER S. D. A. P. In „Het Volk" is opgenomen een ^Manifest aan alle Nederlandsche ar beiders en aan de Socialistische Kie zers." Daarin wordt aa. gezegd: Het resultaat dat de schending der verkiezingsbeloften van 1905 door <le vrijzinnige partijen zich aan hen beeft gewroken door een teruggang van hun stem-men tal met 17.500, even veel als de sociaal-democratie heeft 'gewonnen, ter wijd de verbonden ker kelijke partijen 6000 stemmen meer hebben behaald dan in 1905. Terwijl de socialisten in 1905 11.4 procent der uitgebrachte stemmen op zich veree- higden, is hun aandeel daarin geste gen tot 14.3 procent. De vrijzinnigen daalden daarentegen van 36.9 op 33.5 procent, terwijl de stijging voor de kerkelijken liep van 51.7 op 52.2 pro cent. De uitslag der verkiezingen is ver- dei', djat de verbonden kerkelijke par tijen reeds thans zeker zijn van een meerderheid in de Kamer, groot ge noeg, om hunne regeering in staat te stellen, 'alles wat de rechterzijde wil door te drijven. Daar in die rechterzijde het con servatieve element zeer sterk is, zal ook de Regeerjng onophoudelijk moe ten worden voortgestuwd tot demo cratische en aociaLe hervormingen. De aanwezigheid eener zoo sterk mo gelijke sociaal-democratische fractie In de Kamer is daarom voor de arbei dersklasse van groot belang. Alle candidaten, die voorstanders «ijn van algemeen kiesrecht, hebben onzen steun, mits aan het algemeen kiesrecht geene voorwaarden zijn verbonden, die de positie der arbei dersklasse zoodanig verzwakken en de werking van het algemeen kies recht zoodanig vervalschen, dat wij daardoor niet vóór, maar achteruit gaan. Dit geldt aan de eischen, door de vrij-Liberalen aan het algemeen kiesrecht vastgeknoopt, met name van de versterking van de positie dor Eerste Kamer door aan deze het recht van amen-dement toe te kennen. Het zou ook gelden voor hen, die ne vens het algemeen m armeen kies neobt niet het algemeen vrouwenkiesrecht, doch een kiesrecht alleen voor de be zittende vrouw zouden wallen invoe ren. Volgens dit beginsel komen dus slechts de candidaten der Liberale Unie en die van den Vrij.-Dem. Bond In aanmerking, om door cte socialis tische kiezers te worden gesteund. Daar de Liberale Unie en de Vrijtz. Dem. Bond evenmin als wij willen weten van versterking van de macht dar Eerste Kamer, terwijl hunne in zichten omtrent het vrouwenkies recht, hoewel van de onze verschil lende, niet een zoodanig karakter dragen, dat wij hen daarom met den conservatief zouden moeten gelijkstel len, is ons advies aan onze afdeelin- gen en aan de soolalistiscbe kiezers, hen te steunen. Te steunen, niet half, maar heed, met alle macht. Waar vrij-liberalen in herstemming komen met den kerkelijken candi daat, dienen onaes inziens de socia listische kiezers zich van stemming te onthouden en wij wekken onze afdee- 1 in gen op, hen daartoe aan te spo ren. Liep de strijd bij de stembus voor ons tegen het clerical isme, wij zou den hen moeten steunen; maar hij loopt tegen liet kapitalisme. Bij de herstemmingen moet voor ons de eco nomische en politieke verheffing der arbeidersklasse den doorslag geven. Het is ons niet onbekend, dat in dien ons advies algemeen wordt op gevolgd, in enkele districten een ker kelijke zal worden verkozen, dien wij evenmin wenschen ais den vrij-libe- raal; maar deze wordt dan niet door socialisten, doch door onze tegen standers verkozen. Voor die keuze dragen wij dan geene verantwoorde lijkheid; terwijl dat niet het geval is, als door onze kiezers de vrij-liberaal in de Kamer wordt gebracht. De candidaten, die volgens liet be sluit van het Partijbestuur (zie ma nifest) door de S. D. A. P. worden gesteund, zijn Amsterdam V Th. M. Ketelaar. Arnhem K. Eland. Assen M. W. F. Treub. Brtelle A. Roodhuizen. Dordrecht P. J. do Kantter. Gouda W. Th. C. van Doorrt. 's-Gravenhage II W. Dolk. Haarlem J. H. Thiel. Den Helder Th. H. de Meester. Hoorn P. B. J. Ferf. Lochem G. Jannink. Rotterdam I: H. Goeman Borgesius. Rotterdam IID. de Klerk. Rotterdam III J. B. Vertiey. Rotterdam V E. E. vaai Raalte. Veendam E. A. Smidt. Winschoten D. Bos. Zuidhom E. M. Teenstra. Zutphen F. Lleftiiinck. In de gisteravond gehouden verga dering der Vrijz.-Dem. Kiesvereeni- glng te 's-Gravenhage constateerde de voorzitter, rnr. Merchant, in zijn ope ningswoord, dat de verkiezingsslag verloren is voor ai wie in zijn hart democraat ie. Of de overwinning voor de kerkelijke partijen winst is, kan echter worden betwijfeld. &pr. bracht een woord van dank aan die niet-her- kozen vrijz.-dem. Kamerleden Nol- ting, Van Deventer en Limburg, voor hetgeen zij in het belang der partij hebben verricht. Besloten werd voor de herstemmin gen te steunen in district 2 rnr. W. Dolk; in district 1 den heer K. ter Laan, tenzij aan het bestuur mocht blijken, dat het advies van het partij bestuur der S. D. A. P. om de vrijz.- dem. can dada/turen bij de herstem ming te steunen, ni.et wordt gevolgd in districten, waar vrijz.-dem. in her stemming zijn; zulks naar aanleiding van een bericht in een der bladen, dat de soc.dem. in Veendam voorne mens zouden zijn op dien candidaa/t der anti-revolutionairen te stemmen. In zijn te 's-Gravenhage gehou den vergadering heeft het Centraal Comité der anti-rev. Kiesvereenigin- gen besloten, de Kiesvereenigingen op te roepen, om in alle districten, waar een antirevolutionair, een roomsch-katholiek of een christelijk- historisch carudidaat, met inbegrip van Den Helder, op 23 Juni e.k. in herstemming komt, niet nog grooter krachtsinspanning dan op 11 Juni 11. diens verkiezing te helpen bevorde ren; doch daarentegen in de zes dis tricten, waarin twee candidaten der limksche groepen tegenover elkander staan, zich van allen steun aan deze te onthouden. „Het Centraal Comité gevoelt zeer wel, wordt in „De Standaard" ge zegd, dat de besturen der Riesveroe- nigingen niet alle kiezers van onze partij in hun macht hebben, maar diringt er daarom te meer op aan, dat de besturen der Kiesvereenigin gen op gee nar lei wijze een der beidie candidaten in deze zes districten zul len steunen." Men deelt aan „Het Volk" mede, dat liet bestuur der Chr.-Dem. Partij, afd. Amsterdam, heeft besloten., nu die anti-rev. candidaat Huizin ga is uit gevallen, im III mr. Troedstra te steunen. DE CHRIST.-HIST. BIJ DE HER STEMMINGEN. Do „Nederlander" adviseert, tn alle districten, waar het gaat tusschen liberaal en socialist, den liberaal krachtig te steunen, DE „TEMPS" EN DE VERKIE ZINGEN. Reuter aeinl uit Parijs Naar aanleiding van de verkiezin gen tn Nederland merkt de ..Temos" op, dat minister Heemskerk de vrees, door zijn voorganger gewekt, heeft weten te verjagen en door zijn buig zaamheid en bonhomie pet wantrou wen, waarmede hij, toon hij aan de negeetrlng kwam, werd ontvangen, heeft weten te ontwapenen. Hij heeft bewezen, dat een ministerie rechtsclie staatkunde kan voeren op vredelie vende wijzo en conflicten kan ver mijden en zelfs met de linkerzijde kan onderhandelen, wanneer liet re geert in het algemeen belang van het land meer nog dan in dat der partij. Dezelfde gematigden, die in 1905 Kuy- per bestreden, stemden ditmaal voor Heemskerk en die hem hun stem niet wilden geven, hebben zioh voor het moerendeed onthouden. Zoo valt het succes van de regee- ringspolitiek te verklaren een suc ces van het beste allooi, het gevolg van gematigdheid en van wederzijd- sche inschikkelijkheid. MISDRIJF Hot „Hbld." schrijft In den nacht van Zondag óp Maan dag, omstreeks kwart voor één, kwam een heer het politieposthuis Willemspoart binnensnellen met de mededeelinig, dat er iemand in de Haarlemmervaart bij het Nassau- piein gesprongen was. De politie snelde ter hulpe em de drenkeling, oen jongeman, (de maga- zijnknecht G.) werd zonder teek enen van leven opgehaald. Men slaagde er evenwel in de levensgeesten op te wekken en de drenkeling werd naar 't Wilhélminagasthuis overgebracht. Daar is hij echter Maandagavond overleden. De oudens van den overledene, wo nende in de v. Beuningenatraat, zijn van meening, dat hun zoon 't slacht offer is geworden van een wraakne ming en dat de familie van een meis je, dat door den jongen man verlaten is, meer van de zaak weet. De naam dier familie kennen de ouders even wel niet eens. Hun zoon was in zijn uitlatingen over dit meisje zeer te rughoudend. De jonge man is nog door de poli tie gehoord. Hij verklaarde absoluut niet te weten hoe hij in het water was terecht gekomen. Sporen van mishan deling werden niet op hem bevon den. In de haast verzuimde men den naam op te nemen van demgeaie, die liet eerst de politie van het ongeval in konnis Stelde Vandaar, dat de politie thans aan degenen, die gezien hebben, op welke wijze die man te water is geraakt, verzoekt, zich ten spoedigste te vervoegen aan het poli tiebureau Spaarndammerstraafo£0. De overledene moet dien Srbnd onder den invloed van sterken dronk verkeerd Rebben. ONGELUKKEN. Te Gastelsveer nabij Rozendaal kreeg de knecht van den landbouwer R. eenige trappen van een paard te gen hoofS en buik, zoodat de man doodelijk gewand werd en bewuste loos bleef liggen. De toestand van den gekwetste was van dien aard, dat hij niet vervoerd mocht worden. 'AAN DEN GROND. Men meldde gisteravond alt Mans- sluis: Een Nederlandsche kanonneerboot is op de Maasvlakte aan den grond gevaren. De sleepbooten Maassluis en Pemis, benevens de stoomredding- boot Prins der Nederlanden zijn ter assistentie vertrokken. EEN GEVAARLIJK HEER. Reeds eenige dagen werden de om streken van De Teugen, tusschen De venter en Apeldoorn, onveilig ge maakt door een Individu, dat zich in de bosschen schuld hield. Door de politie is aanvankelijk zon der succes naar hem gezocht, doch nu is het de Apeldoornsche politie gelukt, hem te snappen. Hij bleek te zijn zekere M„ uit Apel doorn, die naar tevens aan 't licht is gekomen zich ook heeft schuldig gemaakt aan verduistering van een rijwiel. Bovendien herkende men hem als den persoon, die dezer da gen bij den winkelier De G., te Teu gen, de winkellade trachtte te lichten. NOORD- EN ZUID-HOLLANDSCHE REDDING-MIJ. Men meldt uit 's-Gravenhage Behalve om de Noord, werd giste ren om de Zuid een proeftocht ge daan met de onomk an telbare red dingboot van de Noord- e<n Zuid-Hol- landsche Redding Maatschappij, ge stationneerd aan de Vissohenshaven. De bemanning roeide de boot uit de haven tot in de branding, welke nog al sterk was, teneinde de waarde der boot bij lievige beweging na te gaan. De boot bood goed weerstand aan de slingeringen, door de golven veroor zaakt, en had geen last van onikan- teling. Bij deze gelegenheid werd ook van het Zuiderhoofd af het vuur pijltoestel beproefd eai de pijl voor het eerst gericht door den brigadier van politie H. J. Blokpoel, die sedert kort met de bediening van liet toestel is belast. De pijl, in de richting van 't Noorderhoofd geschoten, bereikte een afstand van 400 meter, wait zeer voldoende werd geacht. Nog werd van uit het semaphore- toesteJ bij de haven een proef geno men met het wipper-toestel, dat. naar bekend, strekt om schipbreukelingen va-n het in gevaar verkeerend schip af, door middel van een lijn, waar aan een mand is bevestigd, aan wal te halen. Ale proeven slaagden. LANDBOUW-TENTOONSTELLING TE ROERMOND. Door den Limburgsclïen Landbouw- bond werd Dinsdag te Roermond een groote landbouwtentoonstelling ge opend. De belangstelling was buiten gewoon groot. Tot Donderdag blijft de tentoonstelling geopend. Prins Hendrik ia ©erevoorzitter; minister Talma voorzitter. Om kwart voor twaalf kwam Z. K. H. in de versier de stad. Vooaaf had nog een bezoek aan de kerk der Herv. gemeente plaats. De Prins was gekleed in bur ger en vergezeld van zijn adjudant Van Suchteien van de Haaire. Bij aankomst op 't tentoonstellingster rein werd Z. K. IL het Wil helmus als welkom toegezongen. Een enthousiaste menigte was eaamge- stroomd. De heer Ruysch de Beeren- brouck, Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, heette Z. K. H. als ©erevoorzitter van den Limburg- schen Landbouwbond welkom en ging daarbij de geschiedenis van den Bond na. Z. K. H. antwoordde, dat hij met groote ingenomenheid aan het ver zoek om deze tentoonstelling te ope nen gevolg had gegeven. Daarna ga ven Roeruioüd's Mannenkoor en Roer mond's Zang- en Muziekvareeiiiging een uitvoering van „Hollands Glorie" Om 3.30 verliet Z. K. H. de stad. De Koningin-Moedor zal Donderdag op haar thuisreis die stad met een be zoek vereeren. Kerk en Sdioo! NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Lin- schoten door dis. Jolh. Kioots te Mas tenbroek te Cuyk door den lieer E. Was, cand. te St. Oedemrode. Aangenomen het beroep te Balk (Fr.) door ds. P. Bootsma te Exmor- ra en Aliingawier. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Beroepen te Kampen ds. C. Vis te Zijpe (N.-H.); te Warga ds. M. On nes Mz. te W Leringen, GEREF. KERKEN. Beroepen te Heirikenszand de heer JC. Brussaard, cand. te Dordrecht. Rechtszaken VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De jongeman, die voor de 4e Kamer der Rechtbank te Amsterdam terecht stond ter zake van het vervaardigen en het ten hoofdpostkantor© ter beta ling aanbieden van een valschen postwissel, groot 47.50, hoorde 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Do man, di© be kende, bleef ontkennen, dat hij zich reeds vroeger aan een dergelijk feit had schuldig gemaakt er werden nl. in den laatsten tijd herhaaldelijk valsche postwissels te Amsterdam aangeboden en uitbetaald. GEBRUIKTE PLAKZEGELS. De Haagsche rechtbank veroordeel de W. J. II., bankier te 's-Gravenha ge, wegens liet gebruik maken op wissels, van reeds eenmaal gebruikte plakzegels, tot twee geldboeten van 10 of 2 maal drie dagen. AANKLACHT WEGENS BELEEDI- GING. Door den heer R. Kruger, voorzitter van de nieuwe Toonkunstenaarsver- eeniging, is tegen den heer M. C. van den Rovaert, voorzitter van de Amsterdamsche Toonkunstenaarsver- eeniging, bij den officier van justitie Uj Amsterdam een aanklacht inge diend naar aanleiding van een ver slag, voorkomende in het blad Toon kunst, orgaan van de Amsterdamsche Toonkunstenaarsvereaiiiging, door welk verslag de heer Kruger zijn oer en goeden naam acht aangetast. VALSCHE MUNT. Voor hert Amsterdamsch Gerechts hof werd in hooger beroep behandeld de zaak van den loodgieter, Jacobus Genardus te Gué, die den 2en April 11. door de vijfde kamer der Recht bank aldaar werd veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf ter zake van bet vervaardigen van een aantal valsche guldens en het in betaling uitgeven van een valschen gulden. De jonge man bekende. De adv.-gen. zei, dat beklaagde als een zeer kundig werkman te boek stond en in staat was op eerlijke wij ze zijn brood te verdienen. Maar hij verbrak zijn dienstbetrekking en daardoor kwam 'hij in ernstige om standigheden te verkeeren. Toen zocht hij langs oneerlijken weg liet brood voor zijn vrouw en kind te ver dienen. Dat hij, die op eerlijke wijze zijn brood kon verdienen, dien weg opging, moet heem bij zulk een ernstig misdrijf worden aangerekend. Spr. acht daaro pde strenge straf van twee jaren cel, diie de Rechtbank oplegde, gewettigd, evenwel met af trek van 8 maanden in voortoopige hechtenis doorgebracht. De verdediger pleitte clementie. DE PAPENDRECIITSCHE STRAFZAAK. Het openbaar ministerie hij den I-Ioogen Raad concludeerde gisteren in zake GarSthagen, die door hot Ge rechtshof te 's-Hertogenbo&oh veroor deeld was tot twee maanden gevan genisstraf wegens smaadschrift tegen den gemeenteveldwachter de Me ij te Papendrecht en den rijksveldwachter Van den Berg to Sliedrecht, tot ver nietiging vaai het arradt van bet ge- re clitshof te 's-Hertogenbosch, en verwijzing der zaak naar een aan grenzend Gerechtshof. Het openhaar ministerie meende ander meer. dat gebruik is geonaakt van aanwijzingen, die op haar beurt weder door aanwijzingen bewezen zijn, hetgeen rechtens ongeoorloofd is voorts, dat inderdaad het Hof een beperkte opvatting heeft gehul digd, door alleen de waarheid van helt door roquirant aan de veldwach ters ten laste gelegde als rechtvaar digheidsgrond voor een beroep op handelen in het algemeen belang aan te merken. Het Hof had behoo- ren na te gaan of inderdaad beklaag de met zijn imputatie het dienen van heit algemeen belang op het oog had. Uitspraak 28 Juni. MR. R. TIL BIJLEVELD. Mr. R. Th. Bijlevelld, sedert 5 Maart 1888 procureur-generaal bij het Ge rechtshof te 's-Gravenhage, heeft te gen 18 Juli eervol ontslag uit zijn ambt aangevraagd. ZAAKBESCHADIGING. De vierde kamer der Amsterdam sche Rechtbank veroordeelde den ge wezen etectrlcien van „Flora", die tooneelcostuu ms enz., toebehoorende aan de zangeres Bertha Douzeck, op tredende onder den naam Palaggi, met zwavelzuur onbruikbaar maakte, omdat zij te weinig fooi had gegeven, overeenkomstig den eisch van het O. M., tot drie maanden gevangenisstraf wegens zaakbeschadiging. ONTROUW BRIEVENGAARDER. In de strafzitting van Maandag wordt door de rechtbank behandeld de zaak tegen den brievengaarder uit Halfweg. Letteren en Knust MEVROUW JULIA VAN LIER NAAR INDIë. In een correspondentie aan die „Soerabaja Ot." wordt er op gedoeld, dat mevrouw Julia van LierCuy- pers wel naar Indië wil gaan. Thans zoo schrijft men nu de financi- eele resultaten van het bedrijf voor den. directeur Van Lier niet zoo bijs ter schitterend zijn, wordt de moge lijkheid grooter, dat mevrouw Van Lier nog eens naar Indië komt, om ons kunstgenot te brengen. Laatste Berichten TWEEDE KAMERVERKIEZING. We vernemen, dat de S. D. A. P. gisteravond besloot de candidatuur- Thiel te steunen, wijl deze zich be slist voor algemeen kiesrecht ver klaard heeft. Br werd besloten de actie zelfstan dig te voeren en geen aansluiting te zoeken bij de gecombineerde partijen. In het bestuur werd gekozen de heer W. A. J. Bremer. Van 't Kantongerecht EEN SLACHTOFFER DER JULIA- NA-FEESTEN. Haarlem zou feestvieren. De ver- si erings werken moesten in korten tijd aangebracht worden, en als men spoed verlangt, eischt de uitvoerder ook goede betaling. Zoo kwam 't, dat een jeugdig werk man die aan 't versieren was, nog al over een ruime portemonnaie be schikte en aan 't bier drinken ging. 's Avonds na 't versieren, was er toch nog zooveel geld over, dat hij met kameraads „uit" ging. Van al dit uitgaan is 't gevolg ge weest, dat de jongeling dronken, werd en in 't poli tie-bureau belandde. Heden stond hij terecht wegens openbare dronkenschap. De ambtenaar van 't Openbaar Mi nisterie eischte voor dezen eersten keer, twee gulden boete of 2 dagen hechtenis. De kantonrechter vermaande den jongeling :t bij dezen eersten keer ook te laten. Hij beloofde dat. EEN OVERTREDER IN 't GROOT. Een IJmuidenaar reed met een hondenkar en werd door de politie bekeurd,, le. omdat de hond geen muilkorf droeg, 2e. omdat er geen steunsels onder den wagen waren aangebracht en 3e. omdat zijn naam niet op den wagen geschilderd was. Voor elke overtreding luidde de eisch ƒ0.50 boete of 1 dag hechtenis. VEROORDEELD. 't Raadslid E. te Beverwijk werd wegens 't maken van nachtrumoer veroordeeld tot 5 gulden boete of 3 dagen hechtenis. UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: W. L. M„ te Wijk aan Zee en Duin, overtreding Drankwet, 20 boete of 14 dagen hechtenis. A. B. H., te Haarlem, straatschen derij, 5 boete of 3 dagen hechtenis. P. J., te Haarlem, en R. v. N., te Velsen, een trekdier onbeheerd laten staan, 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. E„ te Beverwijk en T. A. M., te Heemstede, (rumoer verwekken, 5 boete of 3 dagen hechtenis en 3 boe te of 3 dagen hechtenis. J. de W., te Haarlem, en 8 anderen, loopen op verboden grond, 5 boete of 3 dagen hechtenis, 3 boete of 3 dagen hechtenis, en 2 boete of 2 da gen hechtenis. G. J., te Haarlem, en G. A. V., te Schoten, overtreding A. P. V. Haar lem, 4 maal ƒ1 boete of 4 maal 1 dag hechtenis en 2 maal ƒ1 boete of 2 maal 1 dag hechtenis. W. P. D„ te Spaarnwoude, over treding Haarlemmerliede en Spaarn woude, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. v. B., te Velsen, loopen op den spoorweg, 2 boete of 2 dagen hech tenis. G. v. R., te Haarlem, en 25 ande ren, overtreding Motor- en Rijwiel- reglement, no. 1, ƒ3 boete of 1 dag hechtenis, de anderen ƒ1 boete of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 34 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 10 boete of 3 dagen hechtenis, 5 boete of 8 dagen hech tenis, 3 boete of 3 dagen hechtenis, 2 boete of 2 dagen hechtenis en 1 boete of 1 dag hechtenis. G e v. Vooxw. Een blauwe postduif, Nassaiistraat No. 2. Een portemonnaie, inhoudende een stuivertje, Voorzorgstraat 23. Een zilveren armband. Gr. Hout straat 85. Een portemonnaie, inhoudend geld, Ge weerstra at 5 (Heemstede). Een grijze poes, J. Nieuwenhuiizeni- straat 22. Een rozenkrans. Baren daas tra at 54. Een honidenhalsband, Ledd&che- tffcraat 116. DAMWEDSTRIJD TE PARIJS. Bij de zesde ronde slaat Fabro Dumont, positiespel Dumont ver- Si W^ss' 1 Baledent verliest togen Batlefetd, slagzotDo Haas remise Molimard, positiespel Bizot romise Weiss, gewoon Zevende ronde: Baledent verliest van Dumont door een blunderBat- tefeld remise Molimard, positiespel: Bizot slaat Weiss, positiespel Fahre verliest tegen De Ilaas, positiespel. Achtste ronde. Dumont verliest 'te gen Balédent positie. De Haas slaat Fabr© positie. Weiss slaat de Balé dent combinatie. Een hondenli.alsband met penning No. 1703, van 1907, Gasthuislaan 11Ö. Een kinderknoopl aarsje, Oranje boomstraat 32. Een pakje, waarin een boezeroens en een werkkiel, Papemtorenwest 80. Een parapluiestok, Stoofsteeg No. 6 rood. Sport en Wedstrijden leïegraiJimen BELASTINGPLANNEN IN DE VER. STATEN. WASHINGTON, 15 Juni. (Reuter.) Omtrent de heden gehouden vergode- ring van het kabinet is uitgelekt, dat president Taft gunstig gestemd is voor da voorgestelde belasting op de netto-win,sten van trusts, niet alleen wegens het aanzienlijk bedrag, dat de ze belasting zou opbrengen, maar als een besliste stap in de richting van het uitoefenen van toezicht op die trusts, waarop Taft reeds in zijn in de maand December d. v. j. aan hot congres gerichte boodschap had aan gedrongen. Men veronderstelt, dat volgens dit plan een belasting van 2 proc. van de netto-winst van een trust zal vvoïxlen gelieven, waardoor jaarlijks 50 millioen doll, in de schat kist zouden vloeien, hetgeen zou bij dragen om een einde te maken aan liet tekort in de schatkist. Am8t8rdamsch8 Beurs. Openingskoersen van 16 Juni 1909, LAROUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem, Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. Ned. Certificaten 7615/16, 913/4. TABAKS-A ANDEÉLEN onveran derd. Bindjey 101—3/4, Leli 444, Nieu we Asahan 741/2, Rotterdam Dell 350, Sanembah 394. PETROLE U M A AN DEELEN fla uw. Koninklijke 432, 28/7, Moeara Enim 181/2, Sumatra Palembang 159. MIJNAANDEELEN ongeanimefcrd. Retahoens 283—0, 450, Great Cobar 1191/2. De AMERIK. MARKT opende flauw Atchison 112, Denver 50 1/2, Erie 35, Kansas 45 en 71 5/8, Missouri 41 3/8, Rock Island 30 3/4, Southern Rail way 30 7/16, Union Pacific 192 1/2, Wabash 23, Steels 65 3/4, Carren 55J. CULTUURWAARDEN. Vorstenlan den 171 1/43/4, Rescontr© Ned. Ilan- deis-Mij. 174 3/4 es divid. Marktnïeuws Haarlem, 16 Juni 1909. Veemarkt. Koeien. Aangevoerd en verkocht 1 St., ƒ135. N. Kalveren. Aangevoerd en ver kocht 52 st., ƒ14—ƒ8 per stuk. Schapen. Aangevoerd en verkocht 60 st., 21f 16 por st. Lammeren. Aangevoerd en ver kocht 54 st., 14ƒ8. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD Juni 15. A. F. J. Dam en. M J. H. Fransen, 16. C. Alsema en A. P. Pis te or, C .H. de Ridder en C. W .Pel, G. Veer en N. Biederode, J. Wielen ga en J. Krul, C. v. Gog en J. Melchior. GETROUWD Juni 16. A. J. Schweitzer en G. Voriioeff, C. Balk en N. Leendcrtso, J. Broekman en I. F. Kokkelkoren, J. Hijkoop en G. v. Wijland, M. P. Wub- be en P. Blonk, M. M. Paardebek en M. Peper. BEVALLEN Juni 13. C. J. v .Ruiten—v. Leeu wen, z. 14. A. C. Poorter—Comelis- sen, z. SCHOTExN. Bevallen S. J. WeberBos, z. J. Toepoel—Rusbach, d„ P. de Visser Schipper, z., M. C. MinNipius, d., A. M. CobelensVan Aalst, z., L. A. C. EbingVan Gemert, d. Advertentlën Den 2en Juli a.s. hopen onze ge liefde Ouders JOHAR NICOLAAS JOSEPHÜS H00GEB00M en ANTJE DÜITS den dflg te herdenken waarop zij vóór 25 jaar in den Echt zijn verbanden. Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wensch hunner dankbare kinderen: W. HOOGEBOOM. f K. HOOGEBOOM. J. HOOGEBOOM. 'A. HOOGEBOOM. Haarlem, 16 Juni 1909. ARTS,

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2