UHlUEIft Verschijnt dagetics, behalve op Zo** ea Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit de Omstreken Binnenland 28e Jair ga nf, No. T971 DINBDAQ 29 JUNI 190» A HAARLEM S DAGBLAD ABONHBiHBHTBH S>B8 oaia MAAMOBNl Vex» Haarlem \20 voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland1.65 Amondenl]k8 nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 W de omstreken en franco per post OAS FJifgave der Vcnnooteefc&g Loarena Coster. Djrectes? I. C. PEE8EB03& AOVBRTENTIËBJi Van 1—9 regels SO Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Bulten hei Arrondltseateai Haarlem van 1—S regels 1—elke regel meer /0.E8 Reclames 30 Cent per regel. B( Abonnement aanzienlijk rabat AdvertentKn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 28 Cts. per plaatstngi 50 Cti. voor 3 plaatsingen h contant Redactie ta Administraties Groote Bootstrant 65. lateicomnmnaal Telelooonnmmer der Redactie 000 ai der Administratis 724. Drnfckerll t Zolder Boitenspaaree 0. Teijlconnammer 122. Tct de plaatsing van advertentKn en reclames van buiten bei Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd hst Algemeen Binnen- en Bultenlandseh Advertentie-Bureau O. V. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephooo tnterc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 23 JUNI. Don Hout: Haarlemsch Muziek korps, 8 uur. TeyIers Museum: 2e Zomertemtoon- etelling, 11—4 uur. Brongebouw: Re'Clamo-Tetntoonsletl- tLng, Verkiezingen voor <1© Tweede Ka mer. Candidaten zijn <le hoeren Jhr. nir. F. K. van Lennep, ie Zandvooxt Mr, J. H. Thiel, te Haarlem De bureaux zijn gevestigd in de petr- ceelen Spaarnwouderstraat 12, Frie se lie Varkenmarkt 38, Klein Heilig land 12, Gasthuisstraat 32, op het Raadhuis, Schoterstraat 2, Leidsche- plein 36, Wijde Geldeloozepad 1, en zijn geopend van des morgens 8 tot des namidiigs 5 uur. Bennebroek: Raadsvergadering 7 3/4 uur. Zoover de voorraad sirekf zuilen wij morgen, Woens dag, van 10 tot 1 uur aan ons Bureau Groote Houtstraat 53, AAN GEABGNNE£RDEN kos teloos blanco bulletins afge ven, waarop zij Woensdag avond den uitslag van de Kamerverkiezingen zullen kunnen invullen. Belangstellenden zullen dien uitslag kunnen aflezen van de ruiten van het kle dingmagazijn van den heer P. G. OTTER, Grooie Hout- straat, die ons daartoe door den heer OTTER opnieuw welwillend zijn afgestaan. Stadsnieuws OmOnsHeen. Dt liet Tweede Blad van dit num mer vinder, onze lozers een artikel „Naar aanleiding van liet Oud-llaar- lemsclie Marktplein", in de rubriek Om Ons Heen. Schoolpauzen. De afdeel ing Haarlem van den Bond van Nederlandsche Onderwij- ze is heeft dezer dagen een adres in gezonden bij den Raad tot liet invoe ren van schoolpauzen. Daarover was het advies der Haarlemsche medici ingewonnen. Thans hebben de hoof den van openbare scholen een af schrift van bedoeld ad nee ontvangen, niet het verzoek 't onderwerp School pauzen" in de schoolvergaderingen aan de orde slellen. Daarna wordt het, advies der gezamenlijke hoofden van scholen gevraagd. Nestjes uithalen. Gisterenmiddag had de 14-jarige Piet Waledijk het ongeluk bij het uit halen van een nestje op hot Bolwerk uit een boom te vallen, met het onge lukkig gevolg, dat hij een arm brak. Onder hevige pijn werd hij naar zijn woning in de Cronjéstraat geleid. Muziek in den Hout. Muziekuitvoering op Woensdag 23 Juni, 's avonds 8 uur, door liet Haar lemsch Muziekkorps, directeur de tieer Ch. P W. Kriens. Programma 1. Marclie Solemnelle, Piemé. 2. Ouverture Die Schone Galathe, Euppé. 3. a. Un Bal, uit de Symphonie Fantastique, Berlioz b. Toróadore et Andalouse. Rubinstein. 4. Grande Fantaisie de l'opéra l'Africaine, Meyerbeer. 5. Ouverture La Muette de Portici, Auber. 6. Mohnblume, Ja pause he Roman ce, Moure t, 7. Loreley Paraphrase, Neswaba. 8. Grande Fantaisie de fopëra Faust, Gounod. R oc lame-Ten to onstelling. Van heden af zal op verzoek van de exposanten de tentoonstelling in de zalen van de Bron 's middags van 57 uur gesloten zijn. Gemeenteraadsver k lezing. De Christ.-Hist, kiesvereeniging be sloot ai de zittende gemeentera adsle- 'den, die altreden moeten, te steunen. Redevoering Mr. H. P. Marchant (Zie Tweede Blad). Mr. THIEL AAN t WOORD. Mr. Thiel, thans onder bijvalsbe tuigingen van do volle zaal het woord verkrijgende, beantwoordt de vragen door mr. Tide maai gesteld, en die on zen lezers uit t ingezonden stuk in ons blad bekend zijn. Aan den socialistischen toekomst staat gelooft spreker niet. Sociaal-de mocraat is hij nooit geweest en zal 't ook nooit worden. Hij heeft daaraan nooit gedacht, vroeger niet en thans niet. Wat mr. Tideman aanleiding gal tot 't stellen van deze vraag was een misschien eenigszins onvoorzichtige uitlating van spr. bij 't debat met ma-. Troelstra. Deze had eens gezegd, dat hij 't gewenscht zou vinden, wanneer men de antithese zou kunnen vervan gen door een overeenstemming op verschillende punten van actueele po litiek. Spr. heeft toen gedacht: dat is nu net mijn idee. Daarom heeft hij tegen ma1. Troelstra gezegd: Nu goed, doe dat dan] Nooit heeft spr. er echter aan ge dacht zich aan de soc.-dem. te ver hinden .Zijn bedoeling was alleen om mr. Troolstra dit aan te toonen, als gij dat niet doet, dan staat uw socia lisme uw democrat:© in den weg. Hoe rnr. T idem an er toe kwam deze vraag te stellen, verklaart spr. niet te be grijpen. Dan de tweede vraag over de school kwestie. Spr. vindt 't niet kwaad de subsidie te verhoogen voor 't bijzon der onderwijs; maar dan met zeer deugdelijke waarborgen, dat het staatsgeld alleen ten goede komt van het onderwijs. Men moet links niet zoo naar de dominees kijken, maair eindelijk eens naar- de kinderen. Zoolang de Christ, school er is, moet links zorgen, dat zij goed is. Daarvoor kan men spre kers stem krijgen. (Applaus). Hij wil er echter wel bijvoegen, dat die boo- gere subsidie er toch komt, of links 't goed vindt of niet.De vrijzinnigen zul len verstandig doen niet te zeer te kij kern in den schoolstrijd naar de bij.z. school, maar meer naar de open bare. Het is spr., toen hij nog onder wijzer was, altijd opgevallen, dat de genen die warm liepen in den school strijd, en dat deden m die dagen alle moderne predikanten, de openbare school droevig verwaarloosden. Het heeft spr. leed gedaan, dat die vraag door mr. Tideman gedaan is. Moet ik nu nog vertellen, zegt spr., dat 'k er niet voor ben om 't openbaar door 't bijzonder onderwijs te laten opslokken? Daarvoor moeten echter alle vrijzinnigen pal staan, dat er in elke gemeente voldoend openbaar la ger onderwijs gegeven wordt. Een erger gevaar, dan de hoogere subsidie aan 't bijzonder onderwijs,; ziet spreker in 't geen de Christ.-Hist. willen, nl. 't aantasten van 't neutra- La karakter der openbare school. Dat mag hier in Haarlem wel eens ge zegd worden. Mr. Tideman heeft bij deze verkiezingen zijn taak als vrij,- lib. goed vervuld, dat getuigt zijn op treden als candidaat voor de Kamer en "t geen mr. Tideman schrijft. In „Bloemend. Weekblad", dat mr. Tideman redigeert, kwam een adver tentie voor: „Op ton strijde tegen rechts!" Heeft rnr. Tideman dat niet geschreven? kir. TIDEMAN roept: Neenl Mr. THIEL vervolgt dan. Dat is] jammer, dat u dat niet geschreven heeft Maar hij heeft toch wel ge schreven, dat in Beverwijk moest ge stemd warden hij de eerste stemming de herstemming of op den vrij-lib. of op den vrijz.-dem. Mr. Tidemans vragen wanen over bodig, hij kent spr. van binnen en van builen; maar spr. wil thans mr. Tideman deze vraag stellen: Wat is er gebeurd, tusscben 5 Juni, toen ge dat advies gaaft voor Beverwijk en 17 Juni, toen ge mij vragen stelde? Mr. Tideman is verplicht daairop antwoord te geven. Hij is de eenige vrij-lib. geweest, die zijn mond open deed. Haariem zit op den uitkijk wat mr. T. zal besluiten (gelach). Maar nu in ernst Wol is uw be sluit? Nu moet ge voor den draad komen, daar is geen ontkomen aanl (langdurig applaus). In de pauze beveelt de politie-agent eeaiige aanwezigen, die opgestaan zijn, op hun stoelen te gaan zitten. Geroep: Leve de politie! DEBAT.- De heer J. VISSER dient zich aan als eenvoudig kiezer. Hij begrijpt de antithese demooratie-conservatisme niet. Met een beroep op den richter Samuel en de houding van het Direc toire tegen Napoleon tracht hij aan te toonen, dat Iemand conservatief en tegelijkertijd democraat kan wezen. Die antithese is dus niet zuiver, stelli ger is die van geloof tegen ongeloof. Daaraan heeft men houvast. .Verder vraagt spr. of de democratie van de vrijz.-democraten ook niet gericht is tegen 't Koningshuis. Mr. TIDEMAN vindt de tegenstel ling van bestrijding bij de eerste ver kiezing «n do hofmakerij ten opzichte der Vrije lih. wel groot. Hij laakt mr. Thiol's manier van optreden tegen spreker. Dat herinnert hem aan den heulsdienst, die mr. Marchant straks door ds. Rudolph deed verrichten. Met het antwoord van mr. Tihiel ben 'k nog niet, waar 'k wezen wil, zegt spr. Hij gaat dan in den hreede na de beteeken is van de verschillende politieke partijen en zegt dan over de vrijz.-dem. „Ik ben 't niet, die 't zegt, maar anderen zeggen wel eens, dat de vrijz. dem. zich vrijzinnig noemen, opdat zij iets uit 't liberale bakje en demo cratisch, opdat zij iets uit 't democra tisch© bakje kunnen krijgen. Dat zegt spr. niet, daarvoor is hij te beleefd. Het doel van de gestelde vragen is te komen tot helderheid. Spr. wil we ten is de democratie van de vrijz.- dem. een, dde wil de belangen van 't gelieele volk of slechts van een doel. Is mr. Thiel voor 't laatste strijdt hij voor één klasse, dan zal spr. nooit adviseeren op hem te stemmen voor de Tweede Kamer. Dan hoort hij daar niet thuis; maar in een poli tiek armenhuis. Met mr. Th fel is spr. dus niet in 't reine; maar mr. Van Lennep moet men niet stemmen (applaus). Spreker protesteert er tegen, dat mr. Marchant volgens mr. Tide man beweerd heeft, dat de vrije- lib. societeitsloopers zijn. Mr. J. LIEFTINCK uit de zaal roe pend: „Dat is niet waar mr. Tide man, dat heeft mr. Marchant niet ge zegd. Mr. Tideman: Maar men vei-onder- steit dan toch, dat men in „Trou moet Blycken" op Mr. Van Lennep wel stemmen. Geroep: Neen! Nadat mr. Tideman geëindigd heeft, sprak mr. LIEFTINCK en betoogt, dat do wij lib. die n i e t op den vrijz.- dem. stemmen, omdat deze hun te rood is, dat niet doen enkel en alleen omdat zij bang zijn voor hun porte- monnaie, omdat do vrijz.-democraten met hun sociale wetgeving hun te veel kost. Die beschuldiging ka<n spre ker bewijzen. (Applaus). Spreker antwoordt aan den lieer Visser, dat de democraten niet aniti- koningsgezind zijn. Zelfs begrij.pt spreker zich jrrlet waarom er geen sociaal-democraten zijn, die monarchistisch denken. Mr. TIIIEL (in tweeden termijn). Mr. THIEL wederom het woord ver- krijgende, constateert., dat mr. Tide man met geen enkel woord heeft ge antwoord op sprekers vraag, naar 't geen er gebeurde tusschen 5 en 17 Juni, dat hij op dezen datum weer aan 't dobberen ging, terwijl hij toch op 5 Juni vast wist wat hij wilde: Ir. eik geval tegen rechts! Mr. Tideman mag die vragen, wel ke hij deed, niet meer doen. Hij ver laat nu 't vaandel, dat hij zelf geko zen heeft. Als hij nu niet spreekt op dit oogenblik mr. Tideman had de zaal verlaten dan pleegt hij deser tie in tijd van oorlog. En daarop staat maar één straf: De doodstraf! (bijval). Mr. Tideman spreekt de po litieke doodstraf over zich zelf uit. Mr. Tideman is scherper dan iemand anders tegen rechts ten velde getrok ken. Wie heeft ar iets dergelijks over Dr. Kuyper durven beweren als mr. T. te Ommen deed? Wie sprak or ooit van corruptie bij rechts? Spr. legt den scherpen nadruk op een zinsnede door rnr. Tideanan zelf neer- geschreven, dat lafaards zijn zij., dio uit vrees voor hun hachje bij stem ming of herstemming rechts stemden. Mr. Tideman, gaat mr. Thiel voort, is hier ongevraagd gekomen, nu hij niet antwoordt bewijst bij geen poli tiek plichtsbesef te bezitten. In 1905 liepen, de vrijz.dem. en de werklieden- verhonders zich 't vuur uit de sloffen voor mr. Van Styrum. Mr. Tideman saat nu een achterdeurtje open zet ten, om de vrij-lib. een excuus te ge ven zich van stemming te onthouden. Mr. Tideman verkoopt smoesjes om zo er af te helpen. De vraag omtrent spr.'s meening over 't openbaar on derwijs is ongepast, waar spr. twee jaren geleden met bijna algemeene stemmen door den Haarlemschen Raad met de zorg voor 't openbaar onderwijs is belast. Mr. MIEDEMA, een der leden van 't Comité-Van Styrum beveelt mr. Thiol met overtuiging aan. Spr. zegt: stemt nooit rechts, altijd links, dus Thiel. ND'. MARCHANT beantwoordt den lieer Visser. Hij verklaart de antithe se conservatisme-democratie en be toogt, dat de dom oer alen er niet aan denken 't Koningschap te ondermij nen. De vrijz.-democraten willen het geheclo volk vertegenwoordigd zien. Menschen als mr. Tideman vertegen woordigen maar een zeer klein deel van T volk. De heer Marchant be twist dan, dat hij de vrij-lib. zou aan gezien hebben voor kroegloopers, ook dat hij verliefd op hen is. V00143 orLtiseert hij een strooibil jet voor mr. Van Lennep en zet uit een, dat naar zijn innige overtuiging alle millioenen in de landsverdedi ging vrijwel zijn weggegooid, wan neer men daardoor niet krijgt een krachtige weermacht. 't Gaat er nu bij de herstemming in de eerste plaats om, of de ooalitiie of de oppositie mot ©en man zal worden versterkt en in de tweede plaats, wie de man is, naar zijn richting, die ge kozen zal worden. Door 't spreken van mr. Thiel dubbel aangevuurd be veelt spr. mr. Thiel aan en eindiigt met do bewening, dat Thorbecke zich in zijn graf zou omdraaien, als mr. Van Lennep Woensdag met de hulp der vrij-lib. gekozen wordt. Jubileum. Men schrijft ons Zondag 1.1. vierde do heer M. Klein- schmidt zijn 25-jarig jubileum als op zichter bij de waterleiding voor Am sterdam te Leiduin. Bij deze gele genheid ondervond de jubilaris zeer veel belangstelling van de zijde van vrienden en bekenden, in den vorm van bloemstukken en fraaie ca- deaux. Maandagmorgen te 10 uur werd de jubilaris aan het pompstation ont vangen door de voormannen der onder-afdeeJingen en gecomplimen teerd door den ingenieur Van Poel geest, die 0. m. gewaagde van bet feit, dat de jubilaris, als controleur van den waterstand in de duin-reser voirs, gedurende 25 jaar dagelijks 25 K.M. had moeten afleggen. Voorts sprak de ingenieur van de trouwe plichtsbetrachting van den jubilaris en van diens kameraad- sohappelijken omgang met zijn mede- ambtenaren gedurende al dien tijd, en bood als bewijs van sympathie na mens de ambtenaren een gouden hor loge met inscriptie aan, een fraaie, door den heer Burk getcekende oor- lcotnde, waarop de namen der schen kers voorkwamen, en een zeer goed geteekend duinlandschap, waarop mem den hoer Kleinschmidt in uni form zag wandelen mot zijn onaf- scheidelijken wandelstok. De werklieden boden den jubilaris sn zeer mooien barometer en een pendule aan, waarbij de stoker H. van Gennep een toespraak hield. Van den onder-directeur en diens echtgenoote ontving de hoer Klein schmidt een persoonlijk bezoek, en •hfvolle bloemvaas, gevuld een prachtvolle bloemvaas, gevuld mei bloemen. Ook de directie liet zich niet onbe tuigd, en bood de gebruikelijke enve loppe met inhoud aan. it was een dag, dien de heer Kleinschmidt nie>t licht vergeten zal. S ch adepostj e. Gistermorgen omstreeks half twaalf viel in de Groote Houtstraat van een wagen een. kist met suiker. De suiker werd onbruikbaar. Vele jongens stop- tern hun zakken vol zoetigheid. Bevolkingscijfer. De Staatscourant bevat de mede- dool ing, dat op 1 Januari 1909 de ge meente Haarlem 70348 inwoners tel de, waarvan 33481 mannen en 36867 vouwen. Milita lre Zaken. De sergeant Hermse van het 10e re giment infanterie alhier, is wegens geëindigden diensttijd op zijn verzoek mei paspoort uit den dienst ontslagen. De 2e-luitenant-kwartiermeesier M. F. S. R. Queck, van het Ge regiment infanterie is op 1 Juli e. k. overge plaatst bij het 10e regiment infanterie alhier in garnizoen. De korporaal Bohlmeyer van het 10e regiment infanterie alhier, is be vorderd tot den rang van sergeant. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haar lem, op Donderdag 24 Juni 1909, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den hoer W. Ezerman. Programma No. 1. Prélude en Fuga, E. Mo- bach. No. 2. Adagio (2e Symphonie), Beethoven. No. 3. Sonate No. 3, A. Guilmant. a. Allegro maestoso, b. Fftstorale. c. Fuga. No. 4. Largo, Iltindel No. 5. Aria uit„Elias", Mendels sohn. Fontein. Men schrijft ons: Zondag heeft de pas daar geplaat ste fontein op het Frans Halsplein, zeer ten genoegen van de bewoners, voor het eerst gespoten, hetwelk in de omgeving een zeer mooi effect ople verde. De spuitende fontein trok veel kijkers. N aar Brazilië. Den 21sten Juli zullen van hier vijf huisgezinnen naar Brazilië vertrek ken, eat wel drie van Ili Lie gom en twee van Heemstede. Chr. Naaischool. De Chr. avond-naaischool zal half Augustus worden uitgebreid. Deze in stelling verheugt zich in grooten bloei. De school blijft gevestigd L. Margaroth astraat 13. Zondag bracht de ZwLlsersche con sul in ons land meit een groot gezel schap een bezoek aan onze stad. Met extra-trains reed men daarna naar Bloemendaal, waar in hotel „Duin en Daal" vertoefd werd. Terug van Zandvoort. Morgen zal de eerste groep kinde ren, na een verblijf van vier weken, van het Haorlemsch Kinderhuis aan den Hoogeweg te Zandvoort, naar hier terugkeeren, om plaats te ma ken voor de tweede groep, die in den loop dezer week naar Zandvoort gaat. Eindexamens Gymnasium. De eindexamens van 't gymnasium te Haarlem zullen gehouden worden op 24, 25, 26 en 28 dezer. R.-KATH. KERK. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Schie dam (O. L. Vr. Visitatie) den weieerw. heer M. A. Piepertot kapelaan te Rotterdam (H. Laurentius) den wei eerw. heer L. J. Boogmans tot kape laan te Amsterdam (H. Bonifacius) den weieerw. heer Ch. N. J. Meijsing tot kapelaan te Assendelft den wei eerw. hoer A. J. M. Hoogeveentot kapelaan te Amsterdam (H. Maria Magdalena) den weieerw. heer M. J. van der Burgtot kapelaan te Eg- mond (Rinnegom) den weieerw. lieer N. Appelman, die kapelaan was le Oude Tong©tot kapelaan te Amster dam (0. L. Vr. Onb. üntv.) den wei eerw. heer C. J. Boekhorst; tot kape laan te Rijswijk den weieerw. lieer A. J. J. Lousen, die kapelaan was to Haarlemmermeer (St. Joanu. de Doo- per)tot kapelaan te Dordrecht den. weieerw. heer P. J. A. van der Cam- 111en, tot kapelaan te 's-Gravenhage (II. Jacobusj den weieerw. heer J. A. liendrikx tot kapelaan te Hoorn den weieerw. zeergeleerd, heer Dr. E. M. M. Hamer, die assistent was to Delft (H. Ilippoiytus)lot kapelaan te Middelburg den weieerw. heer J. A. Annegarn, die kapelaan was te Borvencarspeltot kapelaan te Am sterdam (H. Dominicus) den weieerw. pater fr. J. D. Janssen O.-Pr. en tot kapelaan te Alkmaar (H. Dominicus) den weieerw. pater fr. A. E. J. van der Heijden O.-Pr. Ge v. Voörw. Een jongensjas. Korte Poellaan no 12 B. Twee koperen gewichten, Paul Kru- gerstxaat 3G rood. Een kluwen sajet, Begijnhof 1. Een fantasie broche, Rozenstraat 51 K. Een fantasie broche, waarin twee portretten, Boterstraat 10. Een bruinharig hondje, Bakkerstr. 14 rood. DeRegelmatigheidsrit N. A. C. De heer Berendsen uit Nijmegen, in wiens Darracq een onzer don auto tocht van 5 tot 7 Juni als controleur meemaakte, schrijft ons, dat deze wa gon don eersten prijs heeft behaald in den wedstrijd voor zwaardere wa gens. (Zie vervolg Stadsnieuws onder d* laatste berichten). IIAARLEMMERLIEDE. Van den veehouder Van Galen, Ouden Weg bij Haarlem, en J. von Bruggen, Zuid-Schalkwijk, is gister avond een koe door den bliksem ge dood. HAARLEMMERMEER. R.-K. School. Te Nieuw Vennep zal een R.-K. Pa rochiale lagere school worden go- sticht. De daarvoor benoodigde grond is reeds aangewezen en wol in de onmiddellijke nabijheid der R.-K. kerk aldaar. Ton nadeeie van den bloembollen- handelaar Vr. te Hi 1 legom, is van zijn land, liggende aan den ringdijk, jn deze gemeente, in een der laatste nachten een partijtje bloembollen ge rooid en ontvreemd. Het is niet de eerste maal, dat ten zijnen nadeelo van dat land diefstal van bloembollen heeft plaats gehad, zoodat de politie er than9 mede in kennis is gesteld. De schade, die Vr. er door onder- voindt, bedraagt thans pl.m. f 25. De algemeene opinie is, dat hier ao.11 een wraakneming moet worden gedacht. Tot keurmeesters bij liet a.s. con cours hippiqu© zullen optreden de lieeren N. v. d. Poll. te Bemmol, D. A. Bloem, te Loenen en D. Taps. le Eist, alle drie paardenfokkers en le den van de vereeniging Jong-Gelder- land. BENNEBROEK. De opbrengst der jaaxlijksche col lecte voor den gewapenden dienst be draagt de som van 16.23. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt legen P. T., alhier woon achtig, en H. v. d. B., uit Noordwij- kerhout, wegens het zoodanig buren gerucht verwekken, dat de omwonen den bijna allen in hunne nachtrust zijn gestoord. ZANDVOORT. In ocne hedenavond gehouden ver gadering van Zandvoort's Schaakclub is een aanbod van den heer W. A. T. Schelfhout, om in Juli ae. een simul taan seance te geven, aangenomen. HOFBERICHTEN. Men seint ons uit Den Haag Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat, dank zij de natuurlijke voeding Prinses Juliana zeer voor spoedig opgroeit en gestadig In li chaamsgewicht vooruitgaat. DE IIEER DOBBELMANN. Naar ,,I)e Tijd" verneemt, is de heer F. Th. J. II. Dobbelmann, oud-Kamer-, Staten- en Raadslid te Nijmegen, ern stig ongesteld en van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. GEEN MASSAGEPRACTIJK TE DOMBURG. II. M. de Koningin heeft afwijzend beschikt op het verzoek vain dr. W. C. Meager, te Parijs (den zoon van den bekenden massage-specialiteit, dr. Joh. Meager, die onlangs aldaar overleed), om te Domburg de niassa- ge-practijk te mogen uitoefenen. VACANT1EKAMP „VOLKSWEERBAARHEID". Als hoofdleider van het vacantia- kamp van de Vereeniging „Volka- weerb aar beid" (niet te verwarren met het militaire kamp van de Kon. Ned. Weerbaarheidsvereeniging, waarme de dit vacantiekamp niets heeft te maken) zal optreden de heer G. Poivliet, de welbekende strijder voor de ontwikkeiing van gezonde volke kracht door een deugdelijke volksop voeding, die de inrichting en werking der schoolkampen In Engeland uit eigen aanschouwing heeft loeren ken nen. Hem zullen ter zijde staan ver schillende voormannen op het gebied van open-lucht-spelen en lichaamsoe feningen wij noemen 0. a. de leera ren in de gymnastiek H. A. Elias, J. Zeeman en W. Speerstra, den lieer A. E. Dudok van Heelr voorzitter vau de afdeeling Naarden van „Volks weerbaarheid" en den heer P. Peel ent Jr., bestuurslid der afdeel ing Amster dam van deze Vereeniging. Wegens onverwacht optffBthoud bii

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1