Verschijnt dagelijks, behalve op Zo*- eo Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 28a Jraging. No. Ï976 MAANDAG 28 JUNI 160» HAARLEM S DAGBLAD Voos Haarlem Voor de dorpet ABOSHBMENTEH PSl DUB «A&NOBHl tMttartreèd zondagsblad, omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Nederland 112a 139 IJS 0.02H voor Haarlem037 X de omstreken en banco per post 0.45 'ütgate det Veonootscftag ï,oe?ens Coster. Blrecteai L PEBREBOOfl. ADVERTENTïÊHi Van 1—5 regels 50 Cts.j Iedere regel meer 10 Cts. Euiten het Arrondbeemeet Haarlem van 1—5 regels ft—, elke regel meer a KJ Reclames 30 Cent pa regd. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentien van Vraag en Aanbod, boogstena res regels, 25 Cis. pa plaatsing 50 Cis. voor 3 plaatsingen k contant Redactie ea Administratie i Groote Dontstraat SS. tetoeommnnaal Teleloonnaramei der Redactie 600 eo der Administratie 724. DnMeitji Zolder Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien en reclames van bulten bat Arrondissement Haarlem la dit blad Is uitsluitend gemachtigd bet Warmoesstraat Td—T8, Amsterdam. Telephooa latere. 6220. Binnen- eo Buitenlandseh Advertentie-Bureau D. V. ALTA, DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN» EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 29 JUNL Gr. Kerk: Orgelbespeling, 12 uur. Teylers Museum: 2te Zomertentoon- stelling, 11—4 uur. Bron gebouw: Reclame-Tentoonstel ling; concert Hairmoraie, 8 uur. Soc. Trou moet Blijcken: Concert door het strijkorkest van HaairL Mu ziekkorps, 8 uur. Stadsnieuws De Vellingquaestie. t Gebeurde in dein jare negentien- honderd en neigen, den zes-en-twintig- sten van zomermaand, dat wij ons be gaven naar het Verkooplokaal „de Gouden Leeuw", alwaar een publieke veiling van vaste goederen zou wor den gehouden des namidags na 5 uur. Deze tijdsbepaling is natuurlijk zeer rekbaar en bij ervaring wisten we, dat de veiling nooit vóór 6 uur begint zoodat we tegen dat uur op 't appèl waren. De lezer meene niet, dat we tdée hadden in een of ander perceel en ons daartoe ter veiling hadden be geven. Onze aanwezigheid ter plaatse gold iets anders. Toen we te ongeveer 6 uur binnen kwamen was ex nog niet veel publiek aanwezig, zooals dit doorgaans bij zomer-veilingen het geval is. Je vindt steeds de vaste, trouwe Comparanten, die in verschillende groepen kunnen worden verdeeld. In de eerste plaats noemen we de serieu. so kooplustigen, de ware steunpilaren der veilingen, wier namen steeds in de veilingnotoexingem worden aange troffen, dan volgen degenen, die we noemen willen „de speculanten", die ar steeds op uit zijn een „plokkie" te haleui. Die bezoekers koopen zeer weinig, doch bieden op perceelera, waarvan ze dikwijls overtuigd zijn, dat die weer woaxien gemijnd. De hoogste bieder, mits geen koopor wor dende, aidus luidt toch de officieels acte, geniet een strijk- of plokgedd van zoo ein zoo veel. Zeer vaak gaan dan ook die speculanten met een zoet winstje huiswaarts, zonder ook maar één huis te liebben gekocht. Dit is na tuurlijk „boffen", want 't gebeurt wei eens, dat ze blijven „hangen", en dan komt er wat anders kijken dan een plokkie opstrijken. Een ander deel dei- bezoekers be schouw^ de veiling als een beurs van vaste góederen en houden nauwkeu rig nota van de opbrengst der hui zen waardoor ze de verscliillende waarden loeren kennen. Dan wordt het verkooplokaal door een soort van soos, waar ze gezellig den Zaterdagavond onder het genot van een potteke biers of iets anders, in gezellig gekout verpozen. Nu was er Zaterdagavond, behalve de vier genoemde, nog een vijfde categorie toeschouwers, die gevoege lijk met den naam „nieuwsgierigen" kau worden bestempeld, menschen, die eens kwamen kijken, wat er van avond behalve de veiling, zou gebeu ren in verband met de hangende vei- lingquaestie. Tot de laatste groep behoorden ook wij. En voor die belangstelling eui nieuwsgleriglieid bestond alle reden. Men was er van overtuigd er broeide wat. De veilingen staan tegenwoor dig in 't teelten der oppositie. Men weet, da.t een zeker aantal makelaars is toegelaten tot het houden van pu blieke veilingen in „de Gouden Leeuw", z. g. geadmitteerde make laars. Een grooier aantal echter is buitengesloten. Do notarissen wen- schen het bestaande aantal makelaars niet uit te breiden. De nie<t-geadmit teerden zijn over dezen maatregel slecht te spreken. Over deze quaestie is al heel wat gesproken, vergaderd, geschreven, gewreven en gereques- teerd, echter tot op heden zonder ge volg. Eenige der uieL-toegelateu ma kelaars wenscliera blijkbaar dien toe- sland niet langer te doen bestendigen en zoo verschenen tn de plaatselijke bladen van enkele der niet toegela ten makelaars advertentien, waarin zij veilingen aankondigden tegen j.L Zaterdagavond in „da Gouden Leeuw." in het officieel© veiling-lijstje,-" dat geregeld ©enige dagen vóór de ver- kooping wordt uitgegeven, kwamen de bewuste aangekondigde perceelen niet voor, zoodat ze dus niet in vei ling kwamen. Donderdagavond ech ter vond men in de bladen een adver tentie waarin werd bericht, dat een niet in de veilinglijst opgenomen perceel, toch zou worden geveild. De makelaar in quaestie was in 't lokaal aanwezig. Deze quaestie nu was de „clou" van den avond en de oorzaak van een voor eem zomerveiling betrek, kei ijk groote belangstelling. We knoopten met dezen en genen een praatje aan, waaruit ons bleek, dat men wel iets verwachtte dien avond, iets buiten het gewone veilingpro- gram om, oppositie. In die verwach ting hebben we geduldig eenige uren in de atmosfeer van veelgeurigen gureirrook doorgebracht, en geduldig het loven en bieden van publiek en deurwaarder „genoten",, in afwach ting van de dingen, die komen zou den. De veiling Liep op z'n end. Per ceel 19 ging onder dien. hamer, 40, 35, 30, 25, 20, 15, 10, 5 Geluk er voor de respectieve koopera Do heorera worden bedankt voor de vorlieeindo assistentie Nu, n u moest 't komen na 't laatste perceel... wat 's dat? rustigjes staan allen op en beigcven zich naar den uitgang, 't Verwachte kwam niet 1 Even later was 't lokaal leeg. Het perceel werd dus niet geveild en ook weid geen nadere verklaring gegeven tot veler verbazing. „Dat was dus geen „tahleau- vivant" vanavond, heeren", merkte een der bezoekers op. 't Publiek bleef nog staan praten, toen ging weegs. Wij ook. Wij blijven benieuwd 1 ;n poosje elk zijns VEILINGEN, gehouden in het Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" te Haar lem, op Zaterdag 26 Juni 1909, des avonds te 5 uur. No. 1. Een Winkelhuis met afzon derlijk opgaande bovenwoning, en erf, aan de westzijde van de Ged. Raamgracht nos. 2 eox 2 rood. No. 2. Een huis en erf met apart verhuurd bovenhuis, naast en ten zuiden van het voorgaand perceel, No. 4. De perocelen No. 1 en 2 gecombi neerd. II. Koopman, ƒ4670. No. 3. Een huls en erf aan de noordzijde van de Wolstraat no. 11. H. v. d Pol, ƒ1400. No. 4. Een huis met afzonderlijk opgaande bovenwoniing en erf, aan de oostzijde van het Klein Heilig land, met uitgang op 't Nieuw Heilig land, nas. 67 en 67 rood. No. 5. Een huis en erf aan de zuid zijde van het Nieuw Heiligland no. 2. De perceelen No. 4 en 5 gecombi neerd. J. Rouwen s, 1870. No. 6. Een huis en erve met open plaats, aan de zuidzijde van de Gor- testeeg no. 2. No. 7. Een huis en erve met plaats aan .le oostzijde van het Groot Heilig land, op den hoek van de Gortesteeg en grenzende aan perceel no. 6. Get. Na 11 zwart aan liet Groot Hei ligland en no. 11 rood aan de Gorte- sieeg. No. 8. Een huis en erve met open plaats, naast en grenzende ten zui den aam perceel No. 7. Get. No. 13. De perceelen No. 6 tot en met 8 ge combineerd. Opgehouden, 4555. No. 9. Een heerenhuis met ene en voortuin, 2 te Heemstede (Bosch eai Vaart), aan den Heeren weg op den hook van en met een uitgang aan de Uut don Boschstraat, no. 251. W. Bosman, q.q., 11000. No. 10. Eon heerenhuis met erve en voortuin, naast het vorige perceel, aan de Uit den Boschstraat hoek Heereuweg, no. 1. T. Hilarius, q.q., 9500. No. 11. Een heerenhuis met erve en tuin, aar. de westzijde van het Zui- der Buiten Spaarne no. 72 c. J. v. d Weiden, 5000. No. 12. Een winkelhuis met afzon derlijk opgaande bovenwoning, erve en open plaats, aan de Frankestraat No. 49 zwart en rood. H. Smmk, f 2935. No. 13. Een huis en erve met tuin- tpe, aan de westzijde van de A. L. Dyserinckstraat na 54 J. C. Rood, ƒ1815. No. 14. Een winkelhuis met erve en tuin, 8.ui de noordzijde van de Spaa in wouderstraat en uitgang door ee»n gemoi nschappeJijke poort, uitko mende aan de Spaarnwouderstraat en de Houtmarkt, na 71. Opgehouden, 4505. No. 15. Een huis en erve met tuin. aan de westzijde van den Jansweg, nabij de Parklaan, no. 15. J. Walig, 6725. No. 16. Een huis en erve met tuin tje, aan da noordzijde van de De Clercqstraat no. 75. No. 17. Een werkplaats met afzon derlijk opgaande bovenwoning, era achter gelegen opslagplaats en lood sen, naast het voorgaande perceel, no. 73 zwart en rood. De perceelen No. 16 era 17 gecombi nder h J. G. Cobelens, q.q., 6805. No. 18. Een huis en erf met tuin te Schoten, aam don S oho ter weg, op den hoek van do Dr. Leïjdsstraat, get. No. 206 P. v. Duuren, ƒ2925. No. 19. Een huis era erf met open plaats, aan de Koolsteeg no. 7. H. Kooy, 1785. Tentoonstelling Brongebouw. De juxy, bestaande uit de heeren P. Clausing, M. A. Jacobson» P. van Looy, Jan Maandag, en J. R. Prerat, heeft de vodgymde bekroningen toege kend: Firma K. Hoesbexgen, eere-diploma en zilveren lauwerkrans, uitgeloofd door de Koninklijke fabriek van rij tuigen en spoorwagens, firma J. J. Be ij nes. Firma V. H. J. Troupim, diploma voor gouden medaille, uitgeloofd door Mr. G. van Tienhoven, commis saris dex Koningin in de provincie Noord-Holland; Firma A. Weill, diploma voor gou den medaille en verguld zilveren me daille, uitgeloofd door Jhr. rnr. J. W. G. Bareel van Hogelanden, burge meester van Haarlem; Firma P. van Ooy, diploma voor goudera medaille en verguld zilveren medaille, uitgeloofd door het eere comité. Haaxlemsche sodafabriek Haarlem, diploma voor gouden medaille en ver guld zilveren medaille^ uitgeloofd door het eere-comité; Firma Heenk en Wefers Bettank, di ploma voor gouden medaille en ver guld zilveren medaille, uitgeloofd door de Maatschappij tot expkritart© van staaiwaterbroramen te Haarlem; A. H. W. Beekman, trma wed. Oos ten en Zoon, diploma voor gouden medaille era verguld zilveren medaille, uitgeloofd door den Nederlandschen Hotelhoudersbon d Het Raadhuis, diploma voor gou den medaille en verguld zilveren me daille, uitgeloofd door die firma W. Jager Gerlings, (firma J. H. Ensche dé), te Haarlem, J. Sluyter, diploma voor gouden medaille en zilveren medaille, uitge loofd door de vareeniging tot bevor dering van het vreemdelingenverkeer; Fiirma H. van Dijk, diploma voor verguld zilveren medaille en zilveren medaille, uitgeloofd door de vereerai- ging tot bevordering van het vreem delingenverkeer; Firma Pollé, diploma voor verguld zilveren medaille en zilveen medail le, uitgeloofd door het eere-comité; Daudey's Bloemenmagazijn, diplo ma voor zilveren medaille en zilve ren medaille, uitgeloofd door het eere comité; N .V. v/h. Joh. Stokhuijsen, diplo ma voor zilveren medaille en zilveren medaille, uitgeloofd door de directie van het Drongebouw; Firma Tob Groen en Co. te Am sterdam, diploma voor zilveren me daille, uitgeloofd door den heer C. G. Loomeijer Jr.; lid van den gemeente raad. Firma B. I. de Vries, P. Dondorp en Co. en A. I. d© Vries, diploma voor zilveren medaille en bronzen medail le, uitgeloofd door de vereen iging K oiiin gin ned ag", W. G. Boole Cr., diploma voor zil- iren medaille; Firma Dishoeck, diploma voor zil veren medaille; Firma Roest, diploma voor zilveren medaille; Van I.eeuwen, diploma voor zilve ren medaille; Firma den Hertog en Prill, diploma voor bronzen medaille; Firma J. Rooseu, diploma voor bron zen medaille; Fabriek Kennemerland diploma voor bronzen medaille; Biljartfabriek Het Noorden (E. J. de Schepper), Helpman bij Groningen diploma voor bronzen medaille; Firma Koningsbrugge, diploma voor bronzen medaille; Parapluiemagazijn, firma Wan ders, Zijlstraat, diploma voor bronzen medaille; Firma Van Tubergen en Co., diplo ma Yoor bronzen medaille; Firma S. P. van Thiel (P. J. do Vrij), diploma voor bronzen medaille; Johan M. Schmidt diploma voor zilveren medaille; Bulten mededinging waren de in zendingen van Firma Calvé, Delft; Haarlem's Dagblad, Haarlem; Mij. Staahvater bronnen, Haarlem. Daar den heer Jan Benneke, deco rateur. als ontwerper en schilder van het die, be- het zoo artistieke Marktplein, geheel staat buiten mededinging, heeft de jury met algemeene stemmen beslo ten hem het eerediploma te overhan digen met toevoeging van een pracht werk, daarvoor beschikbaar gesteld door zijn leermeester Jan Maandag. ZANGWEDSTRIJD BRONGEBOUW. Daargelaten of zangwedstrijden niet te modern zijn, om te passen in het kader, dat hun eenige dagen om geeft in den vorm van Oud-Holland- sche gevels era dito kleederdracht, is het toch een eigenaardige gedachte geweest van ile directie van het Brun- gebouw, om de vele bezoekers van bet Oud-Iiaerlemsche marktplein Za terdagavond en Zondagmiddag ken nis te doem makera of te hernieuwen met eenige goede mannenkoren uit onze eigen voste en daarbuiten. Wat den opmerkzamen toehoorder era hiertoe rekene men niet de schuifelaars over het grint der paden, noch hen, die meenden hunne luid ruchtigheid te moeten naren aan goe den zang oogembLikkelijk opviel, was wat zijn oog betreft de vreemde omgeving, en wat zijn oor aangaat die accoorden, meer en minder har monisch begeleid door vogelenzang uit de bekende populieren en meer dere bocmem ira het park van Bron gebouw. En.... beklagenswaardige jury, gelijk dit Zondagmiddag geviel, nevens stroomen van klanken, stroo men .an regen te verduren had. Edoch dit zette geen kwaad bloed blijkens de eerste prijs dien regera- achtigen middag, die ten deel viel aan -ceae verearviging. die orader eene hevige bui zong en het zeker gewaar deerd zal hebben, dat de muziekpar tijen, waarvan zij zong, niet gelijk wel eens gebeurt gehectografeerd wa ren, maar gedrukt., anders waren zij verregend. Na deze „waterige" inleiding zij medegedeeld, dat de jury beide af deel! ngen de derde en tweede af- dceling mannenkoren beetorad uit do heonen N. H. Andriessen, Jac. de Jong, Eug. Rap, A. van dei- Velden, allen alhier woonachtig, era Frans Phlippeau, te Amsterdam. In de 3die afdeelin.g dongen mede mannenkoor Caecilia te Beverwijk, directeur de heer L. P. Heemskerk, met „Nimmer Nacht", van N. H. An driessen, en „Hymne aan den nacht", van Von Beethovenmannenkoor Onder Ons, van hier, directeur de heer W. P J. van Gemext, met „Zon dagswijding" van Fr. Abt en „Om hoog" van Hainzeen het Voor- burgsch mannenkoor te Voorburg, di recteur de heer Th. van der Ham, met „Naar Zee" van F. J. Roeske en „In *t Bosch" van Joh. J. M. Verhulst. Bedde eerstgenoemden verwierven, vrij algemeen in overeenstemming met het gevoelen van het publiek, res pectievelijk don eersten en tweeden prijs, eene verguld zilveren en zilve ren medaille en dat wel voor beiden met algemeene stemmen. Zwaarder taak wachtte de jury den volgenden Zondagmiddag. Er werd toen door de vijf deelnemende veree- nigingen over het geheel zeer goed gezongen. Het wanen: De Volharding te 's-Gra- venhage, directeur de lieer IJ. M. van den Bosch, die met 41 stemmen den eersten prijs, eene verguld zilveren medaille, won Wester's Mannenkoor te Amsterdam, directeur de heer Wil lem Hespe, die niet drie tegen twee stemmen dera tweeden prijs won on ze sladgenootenProza en Poëzie, directeur de heer Henri Pielage, die met drie tegen twee stemmen den derden prijs verwierf Kunst na Ar beid, eveneens van hier, directeur de heer W. A. Kwantes, die met drie te gen twee stemmen den vierden prijs verwierf, terwol een toegevoegde vijf de prijs ten deel viel aan Prec'*o5a te Amsterdam, directeur de heer A. M. de Jong, met algemeene stemmen. Het aantal zangers dezer laatste vereen! ging bedroeg slechts 12. De 2e, 3e en 4e prijzen waren zilve ren medailles. De toegevoegde vijfde prijs moge er ook een geweest zijn. Hij was ten volle verdiend. De heer Van Gasteren, die do be kroningen uitreikte, verzuimde niet op te merken, dat diera middag be wezen was, dat zangverenigingen toch ook nog wel liefde voor de kunst aan den dag kunnen leggen, al zijn geen geldprijzen uitgeloofd. Doze meen'ng onderschrijven wij gaarne. En zoo wachten ons de volgende week de eerste- en de ©ore-afdee- iing. Eervol ontslag. De agent van politie 3de klasse D. de Hoer, eerst sedert drie jaren in be trekking, is aia ruim een jaar ziek to zijn geweest, voor den politiedienst afgekeurd. Op zijn verzoek Is hem ©ervci ontslag verleend. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Ged. Staten stellen voor, aan de gemeente Marken, over de jaren 1909 tot era met 1918, als subsidie too te kennen telken jare de helft van de in dat jaar gemaakte kosten van buiten gewone maatregelen ter bevordering dex volksgezondheid aldaar, bestaan de in het uitdiepen van slooten era hot aanvullen van dijksputten met den uit die slooten vex wij derden grond, tot ©en gezamedijk bedrag over dat ge hoede tijdvak van 5000. Tex vaststelling wordt aangebo- <Lera de provinciale rekening over 1907. Do ontvangsten zijn 2.085.126.83, de uitgaven 2.010.445.47 1/2, zoodat het voondeelig slot 74.681.351/2 is. Voorgesteld wordt aan 't Kolo niaal Museum voor elk der jaren 1910 —1912 een bijdrage van 1000 te ver kenen. Ten behoeve van de HAARLEMSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL Willem Ged. Staten voor elk der jaren 1910—1912 ©en bijdrage van 3000 ver- lecraera, mits bet Rijk ƒ7000 era de ge meente Haarlem ƒ4000 geeft. Deze subsidie wexd voor 1909 bepaald op ƒ2200, en slechts voor ©en jaar toege staan, tem einde te voorkomen, dat een nader verzoek om vexhooging reeds in 1910 ingediend, zou moeten worden afgewezen, wanneer de gemeente Haarlem nog tot beschikbaarstelling eeraer ruimere bijdrage dan tot dus verre, besluiten mocht. Daarop schijnt (naar Ged. Staten vernemen) thans uitzicht te bestaan en wel voor een bedrag van meer dan 4000. Hei is in- tusschen ook mogelijk, dat de gemeen telijke bijdrage op ƒ4000 wordt be paald. Maar ook dan nog is de ver houding tusschen liet gemeentelijk en provinciaal subsidie van dien aard, dat de toekenning ©ener provinciale bijdrage groot 3000, gewettigd is. Uit een bijgevoegd adres blijkt, dat liet bestuur der school aam den ge meenteraad ƒ4300 subsidie zal vra gen. Voorgesteld wordt aan de ge meente Zaandam voor elk der jaren 19101912 een bijdrage van 510 te geven yoor den handels-avondcursus. r— Voor 1909 werd aan de maat schappij Alkmaar Packet 4000 sub sidie verleend voor dera stoomboot- dionst 11a rlingem-VI ieland-T er schel, ling. Nu wordt ƒ7000 gevraagd. Ged. Statera stellen voor, over de jaren 19101912 5000 toe te kennen. Ged. Statera stellen voor, elk der jarcra 1910—1912 3350 bij te dragen in de exploitatie eeraer proefzuiv el- boerderij te Hoorn. Aangeboden worden ontwerpen van regiem entera voor :t verleen on van pensioen aan de hoofdbe-ambtera, beambten en verder personeel verbon den aan het provinciaal krankzinni gengesticht „Duinenbosch" en om trent de oprichting van eeci pensioen fonds. Bij vorige besduiten werden de verpleeggelden voor patiënten in 't gesticht „Coudewater" te Rosmalen vastgesteld 100 plaatsen tegen 270 per jaar en 50 tegen ƒ300. Nu wordt voorgesteld de verpletggeldcm voor aile plaatsen op ƒ320 te brengen. Bij de aanbieding van voorstellen tot voorloopige vaststelling der ver- pleegkosten in 't gesticht „Duinera- bosch" en tot herziening der tarieven voor de hoogere klassen in „Moeren burg", gaven Ged. Staten in" 1908 al lo kennen, dat zij voornemens waren eem. nadere regeling der vorpleegkos- ten voer beide gestichten met ingang van 1910 aam de orde te stellen. Nu worden voorstellen door Ged. Staten ingediend. 't Vorpieeggeld voor de 5die klasse wordt gebracht van 320 op ƒ350, voorts voor de 4de klasse 400, 3de klasse 650, 2de klasse 1000 en 1ste klasse 1350. Ingediend Is de begrooting voor „Duinenbosch" met ƒ241.500 als eind cijfer.'t Tekort bedraagt ƒ79.285.50. Carel Phli pp eau. Naar wij vernemen zal de heer Ca rel Phlippeau, tenorzanger alhier, in hot begin van Augustus optreden bij oen orgelconcert te Brussel, dat gege ven wordt door den organist ten Caie. Vechtpart ij. Zaterdagavond, ongeveer halt twaalf, woud de anders zoo stille Ro- molenstraat opgeschrikt door ©era dronken persoon, die aan het vech ten was geraakt mot een kameraad. Dit weixl zoo ernstig, dat eenige om standers het noodig vonden tus schen beiden te komen, era het na veel moeite gelukte hem naar huis te krij gen. op het z.g. B uilehof ja STUKKEN VAN DEN RAAD. BUITENGEWONE SCHOOL VOOR L O. B. en W. stellen voor de volgend© aanbeveling van twee personen, om ©en begin te maken met de benoe ming van vast personeel aan de met 1 April geopende buitengewone school voor lager onderwijs lo. Mej. Th. M. Kemna, te Heem stede 2o. A. H. D. Wepster, onderwijzer aan de school voor gewoon 1. Ou No. 10. ST. ELISABETH'S GASTHUIS. B. en \V. stellen voor de rekening en eraivtwoording van het St. Eli sabeths Gasthuis over 1908 tot een' bedrag van 98.019.48 goed te keuren. Onder de ontvangsten is een gemeen te-subsidie van ƒ54.790.12. Mede stellen B. en W. voor de be groeting over 1910 tot een bedrag van 97.600 goed te keuren. VOORDRACHT SCHOOLHOOFD. B. en W. dragen voor voor de Op leidingsschool voor middelbaar era' hooger onderwijs, die met 1 Septem ber zal geopend worden No. 1 II. Kingma, te Veisen No. 2. S E. Hoogtcrp, te Wormer- veer No. 3. J. W. van Bellen te Rotter» dam, aller hoofd eener school. OVEREENKOMST MET SCHOTEN. B. en W. stellen voor de Verleende vergunning aan d© gemeente Schoten voo rhet leggen en het hebben van een gasbuis langs het fabrieksterrein aan Jen Spaarndamschen weg zóó uit te breiden, dat deze buis kan worden doorgetrokken tot de Paul Krugorkadoen den toegangswog naai- liet terrein van de gasfabriek tü Schoten mede te doen dienera tot uit gang van d© vuilnisbelt van Schoten. ONBEWOONBAARVERKLARING. B. on VV. stellen voor liet perceel Spaamwouderstraat 70 A onbewoon baar te verklaren. VERGADERING van dera Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 30 Juni 1909, die© namid dags te 1 1/2 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zakera zullen aan da orde worden gestold 1. Mededeelingem en ingekomen' «tukken. Proces-verbaal opneming boeken era kas gemeente-ontvanger. Verzoekschrift leeraar II. B. School met 5-jarigen cursus, om eervol onlr slag. 2. Voorstel B. era W.W. vaststelling staten af- en overschrijving begroo ting, dienst 1908, met advies C. B. ge- meentefinanciën. 3. ld. id. Ld. staat betaling uit on voorziene uitgaven begrooting, dienst 1909, met idem. 4. Id. id. goedkeuring rekening era verantwoording, dienst 1908, SU Elia- of Groote gasthuis. 5. Id. id. id. begrooting, dienst 1910» idem. G. ld. id. id. id. id.» Barbara-gast- huis. 7. Id. id. id. rekening, dienst 1908, huiszittend© armen en stadsarm en en ziekenhuis. 8. ld. id. begroobing, dienst 1910,, Idem. 9. ld. id. id. id. id., voormalige cor poration, nee ringen, ambachten era bedrijven. 10. Id. id. vaststelling kohier pi- directe belasting, dienst 1909. 11. Id id. verzoekschrift bestuur afd. Haarlem era Omstreken Ned.. Bond Oud-onderofficieren, om sub sidie. 12. Id. id. aankoop perceel Laragö Hoe ren vest No. 1. 13. Id. id. verzoekschrift „Maat schappij tot verbetering der huisves ting van minvermogenden", aankoop grond De Wit straat. 14. Id. id. id. L. P. Noé, aankoop grond Dreef. 15. Id. id. id. F. Rozenhart, terug gaaf water geld. 16. Id. id. verhuring water Spaarne aan Roei- era Zeilvereeniging „liet Spaarne". 17. ld. id. oubewoonhaarverklaring perceel Burretstraat No. 14. 18. ld. id. id. id. Spaamwouder straat No. 70 A. 19. ld. id. opheffing onbewoonbaar- verklaring pc-rcpcl Ossenhoofdsu«eg 20. Benoeming tijdel ij ken Wethou der voor duur afwezigheid Mr. J. IL Thiel. 21. Voorstel B era W. W. verzoek schrift C. Nederkoorn^ benoeming tot makelaar tn hypotheken en assuran tiën. 22. Voordracht ld. benoeming Hoofd Opl. School voor jongens en meisjes- 23. Id. id. id. onderwijzeres buiten gewone school voor L. O. 24. Benoeming leden en plaatsver- vangende leden stom bureau's verk ia zing ledera gemeenteraad.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1