Aankomende Naaister Weerbericht Thermometerstand KEIJ3ER'S SohoenenmagaiUn Binnenland Sport eo WedstrQta Laatste Berichte» Burgerlijke Stank Telegrammen Advertentiën Gevraagd MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Biidt, 29 Juni 1909. Hoogst» barometerstand 761.0 m.M. te Seydisfjord; laagste 752.7 m.M. te Haparanda (Oostkusrt van Zweden). Verwachting tot den avond van 80 Juni: Wind: zwakke tot matigen Noor delijken tot Oostelijken wind. Gesteldheid van de lucht: bewolkt iot zwaar bewolkt, waarschijnlijk re gen- of onweersbuien. Temperatuur: iets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag uur 760 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 762 m.M. ié Haarlem. Dinsdag 39 Juni Hoogste gisteren 9 uur F. 63 L*ef»te hedennacht F. BI Hoogste heden tot 18 uur F. 65 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. 91 Lange Veerstraat vasten predikant, den lieer Ds. Creutzberg. Behalve dat een z.g. steenenfonds Werd opgericht., dat ruim 5000 gulden Opbracht, kwamen zeer aanzienlijke schenkingen in, o. a. van elfduizend, vijf-en-een-half duizend on later nog eens duizend gulden, terwijl ook de benoodigde grond gratis werd afge staan. Toch had men nog niet voldoende om de werkelijk grootsche plannen, die men met den bouw voor heeft, ten Uitvoer te brongen. Ten einde het fonds te versterken heeft men nu een fancy-fair op touw gezet, die niet minder dan vier ach tereenvolgende dagen zal duren, n.J. 29 en 30 Juni en 1 en 2 Juli en daar voor een belangstelling is betoond, die treffend aandoet. Een bolangstel- ■ling n iet alleen van IJ muiden en om streken, maar uit het geheeie land. Dinsdagmiddag heeft de officieel© ope ning plaats van deze fancyfair, die gehouden wordt in de lokalen van de bewaarschool, belendend aan do oude, veel te kleine en hoogst primi tieve, kerk. Men heeft de gelukkig© gedachte gdliad ook den grooten speeltuin bij de lokalen te trekken en zoodoende den bezoekers de gelegenheid gegeven van tijd tot tijd de zeer zeker volle zalen te ontvlieden en zich te verfris. echen in de verkoelende avondlucht. Heden wanen we in de gelegenheid vooraf een kijkje te nemen in de nog niet geheel voltooide zalen en tuin, doch wat we zagen overtrof onze stoutste verwachting. Is ecm fancyfair dikwerf niets an ders dan een verzameling van waar- delooze of weinig waardevolle voor werpen, hier is een collectie bijeenge bracht van bruikbare, nuttige en luxe- voorwerpen, waaronder van zeer groot© waaide en groot© kunst, te veel om op te noemen. Smaakvol geëtaleerd, versierd met groen en vlaggen, helder verlicht met Öectrische booglampen en gloeil'ich- ten, maakt het geheel een verrassen den indruk en getuigt van het geduld en de enorme werkkracht van hen en haar we noemen nog geen namen die deze fancyfair hebben voorbe reid en met zooveel smaak en kunst zin hebben samengesteld. Ter opluistering zullen iederen avond in den tuin concerten worden gegeven. Over het groot aantal interieurs en vermakelijkheden zullen we nader iets melden. Deelen we voorioopig mede, dat op het terrein een eigen postkantoor niet besteldienst is ge bouwd en dat do fancyfair een eigen courant uitgeeft. Voor zoo'n fancy fair, wier welslagen verzekerd mag genoemd worden, getroost men zich gaarne een aanslag op de porteauon- naie. BLOEMENDAAL. GEMEENTERAADS VERKIEZING. Naar we vernemen wenscht Dr. Van Lennep wegens gezondheidsredenen niet weder zitting te nemen als lid van den Raad. In zijn plaats werd heden Candida at gesteld de heer Jlir. P. F. Teding van Berkhout van Boe kenrode. ZANDVOORT. Van rijkswege is m»n begonnen met 't opruimen van enkede wrakken aan de kust, o.a. van de Alha. VAN ROTTERDAM KOMEN LOOPEN. Bij Zandvoort werd gisteravond om 9 uur een man aangetroffen, die heel van Rotterdam was komen loopen. E>e man was zoo op, dat hij niet ver der kon. Op een fiets werd hij toen door eenige personen naar het poli tiebureau in de Kerkstraat gereden, waar hij van de lange wandeling kon uitrusten. HEEMSTEDE. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Tot hedenmiddag waren candidaat gesteld de hoeren J. C. v. d. Eybe, A. Honig en J. H. M. van Houten, allen aftredenden en de heer J. Preyd» Gzn., in de plaats van den heer J. G. Janssen Hendriks, die zich niet her kiesbaar stelt. Deze Candidaatstelling geschiedde door de R. K. kiesvereen. Door de liberale kiesvereeniging „Heemstede" werden gesteld de hee- ren K. van Andel, A. Honig (aftr.), J. H. M. van Houten (aftr.) en J. Tates, de laatste beambte aan de E. S. M. Ds Gronlngschs Academiefeesten (Van onzen bijzonderen verslaggever). II. Groningen 29 Juni Zelden heeft de noordelijk» hoofd stad zoo vele feestgangers in hare straten gezien als heden. Drommen vreemdelingen kwamen reeds vroeg met treinen en andere vervoermidde len binnen de feestende veste, die in keurig feestgewaad is gestoken. Over al eerebogen, tropeeën, groensliugers, bloemen, vlaggen en wimpels. De on vergelijkelijk schoone piednen, de ruime straten van Gruno's veste schij nen één groot» lusthof. Tot in de stegen ziet men versie ringen. En daar zijn men weet het voldoend» redenen voor. Toen op den avond van don 30en Augustus 1906 de statige Academie, de trots van Groningen, door vuur werd verteerd, hcerschte verslagenheid alom. De be- teekenis van de Alma Mater voor Gro ningen kan niet Ln enkele woorden worden geschetst Alleszins begrijpelijk is het, dat nu de Academie uit haa rasch is herre zen, geheel de bevolking jubelt met de studenten, die hun 59e lustrum te gelijk vieren. Op het Academieplein is op de fundamenten van het onder gebouw een tempel gegrondvest, schooner don eenige Universiteits stad hier te lande kan aanwijzen. Na Parijs, Napels, Lauzanne en Leipzig bezit thans Groningen de grootste en schoonste Academie van Europa. Boven een deur der aula staat ge beiteld: „Nee pluribus imp ar" (Niet aan velen ben ik gelijk), een trotsche spreuk, echter geheel in overeenstem ming met het fiere gebouw. Reeds een week na den brand kwam de Rijksbouwkundige voor de gebou wen van onderwijs, de heer Vrijman, met een volledige teekoning en plan voor de reconstructie van de Acade mie. Dit plan werd door de Curatoren met grooto sympathie begroet en is dan ook nadat de Kamers zonder discussie de beaioodigde gelden had den gevoteerd uitgevoerd. Bijna 3 en een halve ton zijn mot den her bouw gemoeid geweest. Vooral de toenmalige minister Rink beeft met energie de plannen voor de herrijze nis van het gebouw aangevat. In Noord-Nederlandschen Renais- sance-stiji opgetrokken, prijkt de nieuwe tempel dor wetenschap met eeii 65 M. hoogen slanken toren, waarin een uurwerk, door de burgerij aan hoeren Curatoren ten geschenke gegeven. De oorspronkelijke frontbreedte van 70 M. is behouden. Het majestueus© gebouw ook maar terloops te beschrij ven zou buiten ons bestek vallen, maar enkele voorname bijzonderhe den moeten toch vermeld worden. Daar is bijvoorbeeld in het midden- bovengedeelte van de academie, de Aula, die 20 bij 12 M. groot is, in een woord een pronkzaal; voorts de schit terend© Senaatskamer met de portret ten van zeer vele vroegere hoogleer aren, welke afbeeldingen gelukkig uit den brand zijn gered; de curato- renkamer en de diverse faculteitska mers. In het benedengedeelte is een groote vestibule, van waaruit gangen leiden naar de collegekamers, elf in getal. Voor prof. Heymans, den beroem den psycholoog, zijn geruisch- en ge- luidlooze kamers ingericht, voor den hoogleer aar in de Astronomie, den niet minder beroemden Prof. Kapteyn is in het sousterrein een trilvrij lo kaal geconstrueerd, waar starrekun- dige observaties (zonder dat dus de instrumenten trillen), kunnen ge schieden. Ziehier slechts een greep uit het vele, dat het nieuwe gebouw biedt. Bij de inwijding van een zoo sohoo- nen tempel is de algemeene jubel verklaarbaar. En niet weinig Is de bevolking gevoelig voor de eer van liet Koninklijke Bezoek van de Ko ningin-Moeder en den Prins. Te 1.07 hedenmiddag kwamen do Hooge Gas ton met gevolg per extra-trein aan het station aan, waar de Commissaris der Koningin Ln deze provincie, Mr. C. C- Geertsema, de burgemeester jhr. nir. Tjarda v. Starkenborgh de Vorste lijke personen verwelkomde. De tocht van het station naar het Gouverne mentshotel was inderdaad een zege tocht gelijk. Langs den geheeien weg stonden de nienschen en haie de Hoo ge Gaston toe te juichen om hun diep gewortelde Oranjeliefde spontaan tot uiting te brengen. De Noordelingen hoe ten koel van aard, maar liet hul debetoon van heden was het ondub- belzinnigste bewijs voor het tegen deel. In tegenwoordigheid, van de Hooge Gasten en de Ministers Heems kerk eai Van S wind eren, alsmede ten overstaan van talrijke hooggeplaatste personen uit den lande, van de Cura toren en den Senaat en een stroom van reünisten, studenten e. a. ge- noodigden heeft straks de plechtige inwijding Dlaats in de Martinikerk. Daar zal de president-curator Mr. Geartsema een rede uitspreken vermoedelijk minister Heemskerk het woord voeren. De inwijding zal voorts geschieden door den reet or al agnificus, Prof. Heymans. Na afloop daarvan wordt het nieu we gebouw bezichtigd door de genoo- digden tot de plechtigheid Ln de kerk. Daarover morgen, als wanneer tevens de maskerade intocht van Willem Karei Hendrik Friso en zijn gemalin stof te over zal geven voor een ver slaggever. Groningen, Maandagavond. Aan den avond van den eersten feestdag zijn do reünisten en studen ten in plechtigen optocht naar do Martinikerk getrokken alwaar door Dr. D. Bos uit Winschoten een feest rede werd uitgesproken. Dr. Bos schetste, na allen welkom te hebben golieeten, de ontroering die ontstaan was bij den brand der oude acade mie, welke ontroering thans Ln blijd schap verkeerd is. Zoo ook gaat het met de wetenschap. De oude acade mie in een nieuw huls: zoo ook het beeld der blijvende eenheid, in de nooit eindigende uitbreiding van we tenschappelijk onderzoek. Ook in de toekomst zal de Groningsche Univer siteit met hare voortreffelijke krach ten duizenden in waarheid een voe dende moeder zijn. Dat beseffen voor al de oud-studenten die volvertrou- wen de toekomst voor de Groningsche Hoogeschool gadeslaan, gedenkend wat die Ahna Mater eenmaal voor hen is geweest. Spr. eindigd» zijn gloedvolle rede aldus: Er klinkt krachtiger dan Ooit te voren in ons binnenste een toon, die doorklinkt als de jaren heen vliegen; di» zwelt in kracht, tot bruisend ge luid, wanneer opnieuw een oud-stu dent van deze plaats tot u richt het woord naar overoude zeden, als de derde eeuw ten eind» is gespoed; i toon, waarin geheel ons hart zich uitstort, onze hoop en ons vertrou wen. Leve, groeae en bloeie de Uni versiteit van Groningen. Orgelspel van den heer II. P. Steenhuis luisterde de plechtigheid op. Na afloop bracht het studenten corps een serenade aan de reünisten in de Harmonie. DE HALVE MAEN" Maandag is het interessante scheep je „De Halve Maen", dat op d© Rijks marinewerf te Amsterdam werd ge bouwd en als feestgeschenk der Ame rikanen, ter gelegenheid der Hudson- feeotem in September a. s., aldaar zal worden aangeboden, van daar door de binnenwateren in de richting van Rottendam gesleept, alwaar het Rot- terdamsche publiek nog in de gelegen, held gesteld zal worden, het te be zichtigen, waarna het wordt inge scheept op de „Soestdijk", welke liet VLIEGEN IN NOORD-BRABANT. Aan 't verhaal van den verslagge ver van 't Hbld. ontleen en we: Een schitterend schouwspel, een historische gebeurtenis! Ook binnen onze landpalen Is thans door een menschelijk wezen met be hulp van mechanische kracht een tocht door het luchtruim volbracht. En toch werden duizenden, wellicht tienduizenden, teleurgesteld. De opstijging was te vier uur be paald, maar 't is veel, veel later ge- wordenl Reeds uren te voren bewogen zich van alle zijden Brabantsche karren, auto's, rijwielen en dichte drommen voetgangers naar den zeer moeilijk te bereiken Klappenberg. Het publiek verzameld© zich in den hollen weg, of lag in groepjes bijeen in het heide kruid. Jammer dat men niet mot be hulp van borden het publiek, dat op 25 a 30.000 personen geschat werd van den stand van zaken op de hoogte hield en ook in den tegenspoed deed medeleven. Do vliegmachine was opgesteld in een groot» hangar of loods, speciaal voor dit doel gebouwd. De machin» bestaat uit een geraam te van hout, overtrokken met geolied linnen. D© beide schroeven maken 1700 slagen in de minuut De lucht reiziger of de luchtreizigers nemen plaats op een tweetal stoeltjes, naast elkander, die van de pooten zijn ont daan. Het geheeie toestel weegt 600 KG. De Lambert (de vlieger) is een blon de, tengere jongeling, met een ge bruind gelaat van zeer ernstige uit drukking. Na lang wachten verklaarde hij zich, hoewel de wind zeer ongunstig was, kalm tot vliegen bereid: Zijn hals zou hij toch eens breken en of dat van daag of morgen geschiedde was hem hetzelfde. Tegen zes uur was de wind gedaald tot een kracht van 8 a 9. Daarna werden de schijnbaar klei ne, inderdaad echter geweldige mo toren in werking gebracht, opdat de machin ©aanstonds zou kunnen op stijgen. Een aantal photografen richtten den codex op de zoo uiterst primitie ve en toch zoo vernuftige machine. Daar maakten 10 seconden vóór de opstijging de Amerikaansche, Fran- sche en Nederlandsche vlaggen op den hangar eensklaps en totaal on verwachts een slag om. De lucht zag violet en was bezwangerd met hevi ge regenbuien, die weldra zouden neerpiassen. Een krachtige wind stale nu op uit het westen, dus ongeveer uit de tegengestelde richting. Nog nooit had de luchtreiziger zulk een windverandering beleefd. Dat was een teleurstelling...m om „dol" te warden, zoo hoorden we het kernachtig uitdrukken. De duizenden toeschouwers begon nen weg te stroomen. Er zou nu toch wal niet meer worden gevlogen waarom dan nog langer startbuien en honger weerstaan? De invités op liet gereserveerde ter rein kregen toen te half acht de ver zekering: „gevlogen wordt er ln elk geval." Tien minuten voor half negen. De Lambert trekt de klep van zijn pet omlaag en neemt op een der stoeltjes met de afgezaagde pooten van zijn machine plaats. De regen viel bij stroomen. Pang. Daar valt het gewicht. De machine glijdt vooruit. Welk een magnifiek schouwspel. Aan het eind van de rail is ze reeds ongeveer 1/2 Meter opgevlogen. De weinige aanwezigen worden enthou siast. Statig beweegt de machine zich dan naar het zuiden. Ze keert. Men juicht den koenen reiziger toe. De machine gaat achter den hangar om, vliegt weer naar het zuiden. Daar ziet men ze onverwacht dalen, naar schatting op 1 K.M. afstand van de plaats van opstijging. De vlucht heeft 4 minuten geduurd. De weinige hongerige getrouwen rennen in den plasregen door het moeilijk begaan bare, modderige heideveld vol bulten, plassen, greppels en slooten, naar de plaats der daling, om daar de oorzaak van het afbreken der reds te verne men. Door den ontzettenden regen was er water in de magneten gekomen, en uit vrees voor kortsluiting besloot De Lambert toen maar op een geschikte plek te dalen. Deze landing geschied de zeer voorspoedig. De heer Heerma van Voss was met den luchtreiziger vooraf overeengeko men, dat de uitgeloofde som zou wor den uitbetaald nadat een vlucht van minstens 10 minuten was volbracht. Of de heer Heerma de Voss thans de uitgeloofde som zal uitkeer en, ook al is niet ten volle aan de bepalingen voldaan? De hoer Heerma van Voss bericht, dat graaf De Lambert vandaag nog eens te Leur zal vliegen. DE ZEPPELIN I. Het luchtschip Z. I. ving Zondag te 12 uur den tocht naar Metz aan en is 's morgens te 4 uur bij Midden-Bi- berach geland, wegens het slechte weer. Gemeenteraadsverkiezing. HedxmmMKSBLg wiukui in net eerst© district candidaat gesteld de aftre dende leden, de heer en: J. J. Sneltjes, Mr. W. N. J. M. Smit, J. H. Welse- naar en Dr j D. Kruseman en voorts Mr M. Siingenbarg, W. Koppen, L. J. J. C. Poppe, J. Joosten en W. A. J. Bremer. In het tweede distriet zijn candi daat gesteld de aftredende leden Ernst H. Krelage, F. M. baron van Lijnden, J. F. Hulswlt, en Dr. J. Tim mer, en voorts de hoeren W. Koppen, L. J. C. Poppe, J. Joosten, en W. A. J. Bremer. In het derde district zijn candidaat gesteld de aftredende leden de hoeren Dr. J. Nieuwenhuijzen Kruseman, Jhr. air. F. W. van Stynim en C. G. Loomeijer Jr.; en voorts de heer J. H. Bregonje, W. Koppen, L. J. C. Pop pe en J. Joosten. Op de 1ste pagina leest mem een stuk over' 't 25-jarig bestaan der Zwemschool. Door een fout van den zetter Is da naam Sprenger foutief in Springer veranderd. Prof. Bosscha. In den toestand van Prof. J. Bos scha Is een gunstige wending geko men. Prins Hendrik Liet dezer dagen in lichtingen nopens zijn toestand in winnen. Schadepostje. Vanmorgen viel op het Klokhuis- plein een melkemmer van een wagen, waardoor 30 Liter melk verloren ging. Gevonden voorwerpen (te bevragen aan onderstaande adressen): Een medaillon. Burgwal 55. Een rozenkrans, Esschilderstr la. Een onderstuk van een kinderoor bel, Gen. Cronjéstr. 114. Een vaarboom, Zijlweg 59. Een handtasch, Drappenierstr. 11 r. HAARLEM. BEVALLEN Juni 28. S. T. Verkruissen—Klum- per, d.II. WillemseEichhom, <L 27. J. Kamp—v. Straalen, d. OVERLEDEN Juni 28. A. J. de Jong, 53 j., Wes tergracht, J 22 m., <L v. P. Brand, Kerkhofstraat. OORLOG TUSSCHEN TURKIJE EN GRIEKENLAND. LONDEN, 29 Juni (Reuter). De „Daily Mail" verneemt uit Saloniki dat de militaire toebereidselen, met het oog op een mogelij ken oorlog met Griekenland met koorts achtl gen haast worden voortgezet. De com mandant van het derde legerkorps kreeg bevelen voor de onmiddellijke mobilisatie der reserves. Anuterdamsclie Benrs. Openingskoersen van 29 Juni. LABOUCIIERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was onveranderd. ZUID-AMERIKAANSCIIE STAATS FONDSEN. Peruanen 91/4 en 351/4. TABAKSAANDEELEN flauw. Bind- jey 90, Deli 436, Medan 231, Nieuwe A sa hun 74, Rotterdam Deli 320, Se-1 nembah 385. PETROLEUMAANDEELEN vast, doch weinig affaire. Koninklijke 435/6, Moeara Enim 188, Sumatra Pa- lembaag 1601/4, MIJN A A N DE ELEN onveranderd Great Cobar 116. De AMERnv. MARKT opende niet willig. Atchison 113 1/2, Denver 48, Erie 35 1/4, Kansas 45 3/4, en 71 1/2, Missouri 40 1/4, Rock Island 31 1/4, i Southern Railway 30 5/8, Southern Pacific 130, Union Pacific 192 1/2 a 193 1/2, Wabash 21 5/8, Steels 66 5/8, Oarren 55 1/2, C. Marine 8. Pref. Marine 24 1/4. CULTUURWAARDEN zeer vast. Vorstenlanden 180, Rescontre Ned. Handels-Mij. 177 3/4. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een geduldig en smartelijk lijden en na voorzien te zijn van de Heilige Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder, de Wed. P. J. KLEINHOUT, gob. HEKKERT, in den leeftijd van 41 jaar. C. J. BALTERS. E. BALTERS—HEKKERT J. II. HEKKERT. J. W. KLEINHOUT. Ja. Wa. KLEINHOUT. Ja. KLEINHOUT. R. KLEINHOUT. Haarlem, 28 Juni 1909. Marktnieuws Haarlem, 28 Juni 1909. Groentenmark t. Aardappelen. Aangevoerd. 29 H.L., verkocht 20 II.L., 2.505.50. Bloemkool. Aangevoerd en ver kocht 7000 st., 0.04—0.10. Spinazie. Aangevoerd en verkocht 89 mnd., 0.40—/0.70. Salade. Aangevoerd en verkocht 760 mnd., 0.20—1.20. Wortelen. Aangevoerd en verkocht 2000 bos, 0.06—/0.10. Op de Maandag alhier gehouden Botermarkt waren aangevoerd en verkocht: Boter 56 KG. f 1.40—/ 1.50 per KG. Biggen 17 stuks, 9f 11 per stuk. N. Kalveren 5 stuks 12—/ 14 per stuk. PURMEREND, 29 Juni 1909. Kaas. Aanvoer 151 stapels kleine, 30.50 per 50 KG. Boter. Aanvoer 1700 kg., prijs fl.20 a /1.25, gemiddeld 1.22J per kg. Vee. 442 runderen, waaronder zijn 238 vette, 21 stieren. 45 paarden, 80 a 300 per stuk. 250 vette kalveren, 0.65 a 0.85 per kilogr. 320 nuchtere dito, 12 a 25 per Stuk. 186 vette varkens, 48 en 52 oent per kilogr. 54 magere dito, 15 a 25 per st. 156 biggen, 6 a f 11 per stuk. 2264 flrh n non f n 'lanimnrm. Eieren. Kip- 3.50 a 4.10, eend- 3.90 per 100. Vette koeien prijshoudend, han del matig, 0.58 a 0.75 per kg. Geldon koeien prijshoucljend, han del matig 120 a 180 per stuk. Melkkoeien prijshoudend,, handel matig, 140 a 230 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel matig. Vette varkens prijshoudend, han del vlug. Magere varkens en biggen prijshou dend, handed stug. Vette schapen prijshoudend, han del vlug, 18 a 24. Overhouders prijshoudend, handel matig, /7a /12. BEVERWIJK. Groentenmarkt. Spinazie per Heet. 2. Postelijn, per mandje 0.30. Raapstelen, 100 bos /2. Radijs 100 bos 2. Wortelen, 100 bos 10. Komkommers, per 100 10. Aardap. klei, p. Heet. 6.50. Peulen, per Kilo 0.16. Doppers p»r Kilo 0.14. Capucijners per Kilo 0.20. Tuinboonen, per 1000 1.50. Bloemkool 10—/ 16. Sla, per 100 krop 0.60—/ 0.80. Rabarber per 100 bos fo. Pieterselie per bos 0.06. Selderie per bos 0.06. Aardbeien, per mandje 0.07f 0.09 Getrouwd: MAURICE LA BEUR en MARTHA LAK. Dunkirk, N. J., "U. S. A. 15 Juni. Heder. overleed zeer onver wacht te Zandvoort onze gelief de Eehtgen'oót, Vader, Behuwd- en Grootvader Dr. ELIZA VAN DER VEN, Ridder van het Legioen van Eer, Conservator van Teyler's Phy- sisch Kabinet, in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam: A. VAN DER VEN- VAN HEIJNINGEN. Haarlem 4 27 Juni 1909. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Eenige en algemeene kennis geving. De teraardebestelling heeft plaats Donderdag 1 Juli ten 12 ure op de begraafplaats Scho- terweg. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een geduldig lij- dein en na voorzien te zijn van d© Heilige Sacramenten der stervenden, onze eenige, gelief de Zuster, de Wed. P. J. KLEINHOUT, geb. HEKKERT. in den leeftijd van 41 jaar. J. PEL. Ja. W. PEL—HEKKERT. Haarlem, 28 Juni 1909. KOSTELOOS. Bij vonnis der Arrondissement©- Rechtbank te Haarlem van 18 Mei 1909 is het huwelijk van EVERTJEN W1ESSENBERG, wonende te Haar lem en PETER LAMMERT LAND MAN, wiens woon- en verblijfplaats onbekend is, door echtscheiding ont bonden verklaard. De procureur van eischeres: Mr. H. R. RIBBIUS. HUWELIJK. Net, oppass. persoon, 27 j., (vakman), onbem., zoekt kennismaking met net Meisje, met fortuin, om een degelijke zaak over te nemen. Brieven onder No. 17971 Bur. Haarl. Dagblad. Een flink DAGMEISJE gevraagd, niet beneden 16 jaar. Aan melding 's avonds na 7 uur, Jansstr. 87 (winkel). DAGMEISJE gevraagd in klem gezin, van 95 uur, Loon 1.—. Adres t.e vernemen Bur. Haarl. Dagblad. fr-wrangd e>n eenige LEERLINGEN. Koninginneweg 24. Werkster gevraagd, ongehuwd, 3 halve dagen in d© week, Maandag, Woensdag en Zaterdag, 's morgens van 7 tot 12 uur. Barteljorisstraat 44. Gevraagd met Aug. een Dienstbode boven 17 jaar, P. G.f v. g. m. g. v. z. Aanmelden 's avonds na 8 uur, Kruis weg 6. Er biedt zich aan een Huishoudster, door sterfgeval buiten betrekking geraakt, P.G., middelb, leeftijd. Ook genegen hulpbehoevenden op te passen. Br. fr. No. 17968 Bureau v. d. blad. flink en handig meisje, niet ben. 18 jaar, van g. g. voorz. Van 8—8 uur. Loon 2.50. Zondags na 12 uur vrij. Br. onder No. 17962 Bur. v. d. blad. gevraagd Adres: Keizerstraat 9rood. Er biedt zich aan voor direct of tegen Aug. eennetR.K. meisje, v. g. g. v. voor keukenmeid of meid-alleen, liefst in een stil gezin. Brieven No. 17969 Bur. Haarl. Dagbl. Gevraagd Een net MEISJE om Dinsdagmid dags een waschje te komen doen van 2 personen. Adres te vern. Bureau Haarl. Dagbl. Een net meisje vraagt beleefd eenige nette werkhuizen. de 4 eerste d. der week vrij hebb. geen winkel. Ook gen. v. hulp in de huisli. Br. onder No.17914 Bur. Haarl.Dagbl. Gevraagd een flink Dagmeisje van 's morgens half acht tot 's midd. drie uur. Adres: Groote Houtstraat 79. Een net Burgermeisje biedt zich aa'n voor den winkel of tot assistentie in tie Huishouding. Brieven onder No. 17973 Bureau Haarl. Dagblad. Gevraagd een nette DIENSTBODE goed kunnende werken en bekend met koken, wasch buitenshuis. Loon 100 gulden met verval. Brieven, No. 1077, Boekh. P. F. C. ROELSE, te lJmuidon

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2