vertcaqm ctegefipts, behalve op Zo» »a Feeertepea. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Uit de Omstreken 27 e Jaargang. Wo. 7979 DOND1BDAG 1 JüLI 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABOHHBHBHTBB PBB DRIB liASDeil Voos Hajutem I I 1IZI.1I 1-20 tom de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der ownniatt) 1-39 r post door Nederland 'voor Haarlem 0-37H de omstreken en banco per post 04» Dftgava der Vennootschap tonrens Coster. Dfeecteuf I. PEBREBOOM. ADVERTEHTIÊöIi Van 18 regels SO cts-j Iedere regel meer 10 Cta. Bulten bet Arrondissement Haarlem van 1—8 regels /Ir—, elke regd meer /OU Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlek rabat Advert en tiön van Vraag en Aanbod, hoogstens ses regels, 25 Cis. per plaatslngi 80 ets. voor 3 plaatsingen k contant Redactie on Administratie; Groots Houtstraat 55. bdercttmnmiual Telefoonnummer der Redactie 800 eo der Administratie JU. Draaierij i Zolder Bnlteaspaarne 8. Teleioonnommer 122. Tot ito plaatsing vmt advertenties en reclames van bulten bet Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandscb Advertentie-Bureau D. V. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telcphooa toiterc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AQENDA VRIJDAG 2 JULI. Doopsgezinde kerk: Concert, 8 uur. TeyIers Museum: 2e Zomer tentoon- ifteULng, 11i uur. Brongebouw: Reclame-Ten toons tol- Hng. Concert „Onder Ons". nabetrachting van den Gemeenteraad. 't Was gistermiddag in de Raads zitting bijster leeg aan de tafel van B. en W. Behalve mr. Pynacker, die als secretaris zijn Laatste cd althans een zijner laatste Raadszittingen mee. maakte, zaten niet meer dan twee wethouders, Dr. II. D. Kruseman en de heer Joh. de Breuk. De eerste ver ving den Burgemeester als voorzitter, ■wijl deze als gastheer op „Water land" fungeerde, waar het Leger des Heils veMdag hield. En nog eenzamer werd het achter de groene tafel, toen punt 4 aan de orde kwam. Bij de behandeling van dit punt de goedkeuring van de rekening van het St Elisabeth's Gasthuis kwamen de leden van den Raad, die bij deze instelling betrok ken zijn, weer voor de vraag te staan, of zij ingevolge art. 24 van de Ge meentewet de zaal moesten verlaten. Dr. Kruseman loste die quaestie voor zich heel resoluut op, does: den heer De Breuk den voorzittershamer in handen te leggen en heem te gaan. Dat was niet naar den zin van mr. Thijssen, die, gelijk men weet, tot de partij der in-de-zaal-blijvere behoort. Een vorig maal had hij zich neerge legd bij 't antwoord van B. en W., in zooverre, dat bij zich voorstelde later op dit vraagpunt terug te komen, wanneer er weer een dergelijke zaak aan de orde kwam. Dus vroeg hij 't woord en hield zijn betoog, daarbij aanhalend de interpretatie van ande re Gemeentewet-autoriteiten en van een specialiteit, wiens naam hij niet Ln 't openbaar mocht noemen waar om toch niet? maar die zulk een erkende bekwaamheid bezit, dat zijn mode-leden, welke wel 't voorrecht hadden dien naam to vernemen, zei den „Zoo, zoo, dat beteekent nog al iets 1" Verre kwam de heer Thijssen even wel niet in zijn betoog, want de heer De Breuk gluurde eens beei naïef langs sprekers buurman, om mr. Thijssen in 't oog te krijgen, met een gezicht van Wat-hoor-'k-nou-eigenlijk! m inter rompeerde hem daarop, dat die quaestie niet aan de orde was. De heer Thijssen werd boos. „Wat", riep hij geërgerd uit, „moet 'k nu weer van B. en W. hooren, dat 'k er thans ook niet over mag spreken Den vo- rigen keer heb 'k gezwegen, omdat we een groote en belangrijke agenda hadden. En nu we tijd hebben, moet 'k weer zwijgen!" Zoo erg meende de heer Do Breuk 't niet en hij gooide 't met mr. Thijssen op een accoordje vanDan straks bij de Rondvraag maar. Minder prettig was deze discussie voor de heeren, die buiten stonden en den geheelen tijd buiten bleven staan, ofschoon zij bij deze bespreking toch wèl tegenwoordig hadden kunnen zijn. Bij de rondvraag verrees mr. Thijssen andermaal van zijn zetel, om de quaestie uit te maken... .Neen, hij erkende, dat de zaak daarvoor te theoretisch was. En zoo kwam 't, dat 1 afliep met een woorden-steekspel tusschen de heeren Thijssen en De Breuk. De eerste hield volalleen weggaan als de rekening goedge keurd moet worden, maar b 1 ij v e n zoolang men inlichtingen zou kun nen verlangende laatste bleef per tinent heengaan 1 Ais geoogd oen resultaat-loos de bat do raadsleden zijn nog even wijs, en zullen wei niet wijzer wor den, vóórdat een hunner eens ge rugsteund door de uitspraak van mr- Thijssen's zegsman blijft zitten om Ged. Staten in de gelegenheid te stel len uitspraak te doen. Art. 26 van de Gemeentewet toch zegt, dat de Raad het lid 6Chorst, dat ln strijd met art. 24 bij het opnemen en gc&dkeuren der rekening oen er aan het Gemeentebe stuur ondergeschikte inrichting, tot welker bestuur hij behoort, tegen woordig is, esn onmiddellijk het ge val aan Gedeputeerden ter beslissing voorlegt. Ged. Staten kunnen dan maar ook ambtshalve den overtre der van zijn Raadslidmaatschap ver vallen verklaren. Da heer Modoo bracht bij de behan deling van de rekening van het Burg. Armbestuur een geval ter sprake, dat, naar Dr. Kruseman zei, wanneer de lieer Modoo de zaak niet te zwart kleurt, zeer ernstig ie. Een bejaarde vrouw, diie door het Armbestuur in een huisgezin was uit besteed, kwam daar terecht in een al lesbehalve passende omgeving, merk te de heer Modoo op. In het Raads- verslag leze men na, hoe hij den toe stand in het bedoelde gezin schertste. De spreker had de zaak zelf onder zocht en dat onderzoek gaf hem aan leiding mee te deelen, wat hij wist. Te zwart gekleurd? Er ia moeilijk uitspraak te doen in een dergelijk ge val. Zijn de inlichtnmgien juist, die ons gewerden, dan ia de voorstelling der feiten inderdaad wat donker. De bedoelde vrouw is de eenige, die uit besteed is. Andera gebeurt het niet; nu alleen om bijzondere redenen. Het Armbestuur keurt het gezin, waarde vrouw is, zeer goed. Telkens wordt er toezicht gehouden en het Armbestuur overtuigde zich, dat de voeding, be handeling «n-z. niet te wenschen over lieten. Op herhaalde vragen ook nog een week geleden gedaan gaf de uitbestede vrouw ten antwoord niet te willen veranderen. Ligging, voeding, kleeding enz. war esn zeer naar haar zin. Andere commensaals worden or op hot oogenblak niet ge houden. Vroeger was er een. Tot zoover onze inlichtingen. I-Iet onderzoek, dat Dr. Kruseanan toezei, zal wel meer licht brengen. Een andere minder prettige meedee- ling was de verwijdering uit den Ge meentedienst van een beambte van het Slachthuis, wegens een ernstig feit, naar we vernamen.- Twee werklieden aan de Gemeente re'niging zijn niet eervol ontslagen, omdat zij binnen den termijn, zonder hun ontslag af te wachten, een an dere betrekking hebben aangenomen. De heer Rozenhart krijgt gedeelte- Lijk het geld terug, dat hij moest be talen voor water, dat wegvloeide door een lek. Men achtte 't niet billijk, dat do man, die onschuldig was aan het ontstaan van hot lek, de schade ge hoed zou moeten betalen.. De heer Le vert pleitte vergoeding en de heer Van Styrum vond een maatstaf voor de gedeeltelijke terugbetaling. Het argument van de tafel von B. en W., dat men aan andere verzoe kers, wien een dergelijk verzoek ge weigerd was, schromelijk onrecht deed, maakte niet don gewenschten indruk. Tien van de 27 aanwezige lie den gingen slechts met B. en W. mee. Een zeer langdurige discussie werd gehouden over don bouw van een schuurtje bij een perceel in de So- phiastraat. 't Was er altijd geweest, meenden sommigen, 't Was er niet altijd geweest, betoogde de Wethou der van 0. W. en hij ging de lotge vallen van 't dingske na, daarbij con- cludeerende, dat 't minstens twee jaar weg was geweest, want een vo rige eigenaar had 't meegenomen. Maar als 't meegenomen is, dan is t er toch geweest, zei een dor heeren heel logisch, en beslotsomde op grond daarvan we moesten 't schuur tje maar laten staan't hindert nie mand „Laten staan?" vatte de lieer De Breuk op zijn beurt woer vuur. „Dat kan niet, want de huurder kreeg nul op 't rekest, omdat niet hij, maar do eigenares de aanvraag moest doen. Ondanks de man de wei gering van B. en W. in zijn zak had, bouwde hij toch. Nu kunnen B. en W. zulk een handeling niet toestaan. In derdaad;, de huurder ging wat var 1 Andere leden wezen niet ten onrech te op de verwarring, die zou kunnen ontstaan op het gebied van ons bouw wezen, wanneer men achteraf goed gtu« keuren, dat gebouwd werd te gen de steilige weigearing van B. en W. in. Y Slot was, dat B. en W. de zaak ter afdoening krijgen. Bij de Rondvraag vroeg de heer Visser nog, wanneer Y Bolwerk weer voor publieke wandeling zal worden opengesteld De Voorzitter kon daar op nog geen antwoord geven. We ver nemen echter, dat dit misschien reeds de volgende week zal geschie den. De heer Springer heeft 't raad zaam gevonden het publiek niet toe te laten vóór de nieuwe aanplant wat doorgegroeid is, anders was het jonge goed al dadelijk weer vernield gewor den. Groeit het nu wat door, dan kan de wandeling binnen een paar dagen worden opengesteld. Dr. Krueeman's presidium 'k her inner me niet, dat hij eerder den voorzittershamer hanteerde bracht een sfeer van gemoedelijkheid in den Raad. Om kwart voor drie was er al zooveel sigarenrook omhoog gekrin geld, dat de groote zaal al blauw zag. Er waren ar onder de leden, die hun stoelen wat yit de rij schoven en ze in den chaise-longue-vorm gingen benutten. Die gemoedelijkheid gaf ook aanleiding tot opmerkingen, als die toen de heer Vincent Loosjes tot tijdelijk-wethouder, gedurende mr. Thiol's vacantia, was benoemd eon weflgcinotrmlo i-aadgoving Ga er nu maar alvast zitten 1 De Raad lachte maar do heer Lo osjes hield zich nog verre van den wethouderlijken zetel. De Raad lachte ook, toen Dr. Kru seman „een voorstel" onbewoonbaar wilde verklaren en hij schaterde, boen „Dr. H. D." even later in ver strooidheid voorstelde de geheede Spaarnwouderstraat, inplaats een perceel in die straat, onbewoonbaar te verklaren. „Dat is radicaal 1" proestte men, en de heer Kruseman lachte mee. To half vier reeds scheidde men. JAC. C. M. Jr. Stadsnieuws „Jacob vanLenne p". Hedenavond houdt de Haarlemsche tooneelvereeniging „Jacob van Len- nep" in de Kroon haar jaarvergade ring. Punten van behandeling zijn o.a: Jaarverslag van den secretaris; rekening en verantwoording van den penningmeester; vaststelling begroo- trng 19091'JIO; verkiezing van drie bestuursleden die aan de beurt van aftreden zijn. Aanbevolen worden door hert, bestuur de onderstaande heeren: Voorzitter: W. J. Reiningh en G. W. C. van Es9en; 2e secretaris: H. Blindeman en J. de Goyor; 2e commissaris: J. Tuynman en 0. Dau- tuma. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 23 tot en met 29 Juni kwamen te Haarlem 2 gevallen van roodvonk voor; te Haar lemmer li ede c.a. 1 geval van roodvonk; te Haarlemmermeer 1 geval van ty phus; te Heemstede 1 geval van rood vonk. Fietsongeval.. Woensdagavond, ongeveer 8 uur, had in de Damstraat, hoek Spaarne, eeu aanrijding plaats. Een fietsende adjunct-inspecteur van politie werd daar aangereden door twee wielrij- dendo jonge dames, die allen over den grond rolden. De tram, welke Ln aantocht was, stopte oogenblikkelijk, waarna de dames zich oogenblikke lijk uit de voeten maakten. Het voorwiel van de fiets van dein adjunct was zoo verbogen, dat de bciijder het niet verder gebruiken kam KINDERFEEST IN DE „BRON", De Oudt-Haerlemsche geveltjeB heb ben gistermiddag met voldoening ge staald op de feestvreugde in him mid den. Het deed hun goed, de vroolijk- lieid te zien van die kinderen, die de nakomelingschap vormden van onze voorouders, van diegenen, wiens lief en leed zij hebben meegemaakt, en zij hebben met trots en met recht, neergezien op hun tijdgenoot, de Oud-Holiandsche poppenkast, die dooT de tijden heen de vereering wist te behouden van de kleintje®, en gis teren niet alleen de onverdeelde aan dacht trok dei' jongenen, maar ook dor ouderen. De leiding van dit kinderfeest, aan geboden door den heer Van Gasteren aan kinderen van abonné's, berustte bij de heeren Martin. En een woord van lof mag vooral den heer S. Mal tin niet onthouden worden, die op zoo uitstekende wijze het feest leidde, de orde bewaarde en de stemming er iu wist te brengen. Hij huppelde, wipte, liep of sprong steeds vooraan inert, aan eiken arm een ige kleine peuters. Eetn 300-tal kinderen hadden zicli te gen twee uur op het plankier verza meld, en daaroinlieen stonden vele ouderen. Toen mocht iedere jongen een meisje zoeken en vervolgens schaarden zich alle kleintjes achter de kleurrijke muzikanten, en weid een rondgang ondernomen om het grasperk, op welken tocht de paartjes voorzien weeden van oranje-vlaggen, wat het feestelijk aanzien verhoogde. Vervoilgeais werd het bai-champèLre ingezet met een kruispolka, waarna do eene dons volgde na de andere, wat de geveltjes aanleiding gaf tot overpeinzing, hoe ook in dit opzicht de tijden verandering hadden ge bracht., hoe losheid, ongedwon- mheid en gratie de stijvere vormen van vroeger vei vangen hadden en de dtns, die vroeger uitsluitend ln do hoogere standen beoefend werd, thans algemeen eigendom was gewor den. De poppenkast wisselde de dan sen af, en Jan Klaassen en Katrijn, alsmede de beul, die zelf gehangen werd, kunnen er zich op beroemen, de eeuwen getrotseerd en niets verlo ren te hebben van de bekoring, die zij uitoefenden op het jonge geslacht. l)o muzikanten droegen met hun eenvoudige, doch vroolijke wijsjes, als Jaapie is getrouwd, Elr waren twee Bokkies, en dergelijke zeer veel bij tol de pret, en de promenades gingen meorAialeoi over in wilden galop. Een zoetr aardig nummer was Inert ringsteken elk paartje werd voorzien van een houten zwaard, en dat ging dan achter elkaar in galop door oen middeleeuw sche poort van 1572, aan welks bovenlat ringen waren beves tigd. Vele ringen werden veroverd, en dat gaf een gedrang voor „Dros- to's-Soete-Cacao", waar de zegeteeke nen konden ingewisseld worden voor even zoovele soeternijen. Eu daarna maar weer aan 't dan sen, dat 't een lust was. Maar aan al les komt 'n eind. De Laatste rondgang waarop aan ieder deelnemer een toe ter met lange kleurige franje werd uitgereikt, besloot het feest Spontaan werd nog door de jeugd meegezon gen het ilhelmus, en toen stelde de heer S. Martin voor een driewerf hoe ra uan ie heffen voor den heer Van Gasteren, die den kinderen de gele genheid had verschaft tot zooveel pret. Doch de kinderen deden meer behalve door een driewerf hoera be tuigden zij hun erkentelijk! te id door den blinkenden schedel des goeden hoeren Van Gasteren te beuehen on der de franje van hun toeters. 1IAARLEMSCHE HANDELS- VEREENIGING. De aangekondigde vergadering der Haarlemsclue HandeLsvereenigiag is Woensdagavond niet gehouden. Om dat er slechts enkele leden aanwe zig waren, werd de vergadering uit gesteld tot Woensdagavond a.s. WIELRIJDEN. Onze stadgenoot, de heer Jan Tul leken heeft Dinsdag 29 Juni op de wielerbaan te Bergen op Zoom het kampioenschap van Nederland, kor ten afstand voor professionals, voor de vijfde maal gewonnen. De heer Koster behaalde den 3en prijs in het amateurs-nummer. De heer Stouten bemachtigde twee premies. Wandeltocht. Door de Socialistische Jongelieden- Voreeniging zal op Zondag 4 Juli as. een wandeltocht worden gehouden naar Bloemendaal, Santpoort en om streken. Zij vertrekken daartoe te half negen van liet Kennemorplein. BEGRAFENIS E. VAN DER VEN. Heden werd het stoffelijk overschot van den heer Van der Ven grafwaarts gedragen. Rond de groeve had zich een groo te schare belangstellenden verza meld. Onder deze was de burgemees ter Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van ILo- gertandeoi, eenige wetlioudea-9, raads leden, voorts deputaties van Taylor's stichting, van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, van het N. 0. G. en vele leeraren van de H. B. S., Rijkskweekschool en Gymnasium, alsook hoofdonderwijzer a Y Lijkkleed was onder een schat van bloemen bedolveai. Hert eerst werd 't woord gevoerd door Ds. Jer. de Vries. Deze wilde met op deze plaats getuigen van de groote gaven eii talenten op weten schappelijk gebied, door den lieer Van der Ven getoond. Spreker achtte zich daartoe niet bevoegd. Ook is de doo- denakker daarvoor niet de plaats. Daar leeren we begrijpen, dart ons wol ten niets is, en onze kennis gebrek kig. Wel herdacht spreker de groote ga ven van den overledene als mensch. Hij heeft zijn geheele leven gewerkt en vele instellingen en besturen heb ben daarvan geprofiteerd. Was- hij 't niet, d'o hier de H. B. S. geschapen heeft Aan Teyler weidde hij groote belangstelling. Maar genoegIlij heeft gewerkt zoo tang 't dag was, on nu is voor hem de rust gekomen. Do hooge rust, want op hem passen de woorden van Jezus „Die Y geloof in mij aanneemt als een kind, di© tol ingaan". De heer Joh. de Breuk zei, dat de Ned. Herv. gemeente in 't afsterven van haar kerkvoogd veel verliest. Hij toonde een nobel karakter en groote bereid willigheid» Tevens herdacht de heer de Breuk den overledene als zijn oud-Leermeester aan de 11. B. S. en eindigde: nu zien we mijnheer Van der Ven niet meer, maar zijn werken en voorbeeld zullen bij ons lang iu herinnering blijven. Ds. Barbas sprak namens den ker keraad der Herv. gemeente en prees 't kinderlijke geloof van den overle dene Dit graf getuigt dooi ook van een nieuwen morgen na den doodsnacht. Jezus heeft immers gezegd: „lk l>en de opstanding en 't leven, die ln Mij gelooft zal leven." Mr. Th. de Haan Hugonholtz ver tegenwoordigde de commissie voor de kweekschool, voor onderwijzeres sen. Sinds de oprichting Is de heer Van der Ven voorzitter dezer com missie geweest. Wat hij als zoodanig gedaan heeft, werd door den spreker nog kort gememoreerd. De heer Haberinehl herdacht in den overledene den oud-voorzitter eu den cere-voorzitter van de afdeel) ng Haarlem van 't N. O. G. Mr. M Led ©ma sprak uamens de Lo ge „Vicit vim virius"t waarvan de heer Van der Ven vroeger voorzitter is geweest. De Loge blijft steeds ln dankbaarheid 't werken van dezen oud-bestuurder gedenken. Een familielid dankte voor de be toonde belangstelling. Voor zijn benoeming b dankt. De heer Ed. A. van Bilderbeek lieefi voor zijn benoeming tot voorzitter van liet Doopsgez. Zangkoor bedankt. Jubilea. Heden) herdacht de heer E. F. Bruijnsteen den dagi waarop hij vóóir 25 jaren als organist bij de Doopsge zind© gemeente alhier in functie trad. lederen Zondag heeft hij met zijn mooi orgelspel veel tot stichting der gemeente bijgedragen. Velen kwamen den jubilaris complimenteeren j ver scheidene bloemstukken van vrien den en vereerders had do heer Bruynsteen in ontvangst te nemen, 's Middags kwam de kerkeraad zijn gelukwenschen aanbieden. De heer P. Bitter, assistent bij de posterijen, was heden 25 jaren aan 't postkantoor alhier verbonden. De heer Bitter staat bekend als een trouw en ijverig ambtenaar, die steeds met de meeste welwillendheid het publiek te woord stond, en voort hielp, waar hij kon. Van 't personeel van 't postkantoor ontving de jubilaris een fraaie ko peren gaskroon, roet neerhangende kelken. Morgen zal door den heer G. C. C. Reeser Jr., namens vele Haar- lemsche ingezetenen een enveloppe met inhoud worden aangeboden. Vele bloemstukken had de lieer Bitter nog in ontvangst te nemen. Ook de heer W. J. Kruijer herdacht heden den datum, dat hij voor 25 Jaar bij de posterijen in dienst trad. De heer J. J. Severijuse, voorzitter der afd. Haarlem en omstreken van den Nederlandschen bond van Post en Telegraafbeambten „de Post", bood den jubilaris onder een har le lijke toespraak zes fraaie stoelen aan. Ook de heer Kruijer ontving een schat van bloemen. DE GEMEENTE-SECRETARIS. B. cn W. hebben de volgende aan beveling opgemaakt voor de betrek king van secretaris dezer gemeente. Doze luidt als volgt lo. Mr. Dr. J. Wijtema, thans hoofdcommies ter Provinciale Griffie van Noord-Holland, vroeger secreta ris, eerst van de gemeente Assen, daarna van de gemeente Schiedam. 2o.'Mr. Dr. A. van Doorninck, thans commies-redacteur ter gemeente-se cretarie van Utrecht, vroeger secre taris Ier gemeente Diepenveen. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). HEEMSTEDE. Dinsdag vergaderde alhier de Boud tot bescherming van den trekhond, welke een bespreking hield over het houden van een concours en wel in Augustus. De inspecteur van den Bond, de heer Van der Kleij, was hieithj tegenwoordig. De Bond telt heden 20 leden onder deze werd een hond verloot, die door het hoofdbe stuur was gegeven. De winner hier van was de heer J. van Leeuwen. HILLEGOM. Raadsvergadering te Hillegom op Woensdag 30 Juni 1909. Voorzitter: de Burgemeester. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer Van der Schoot. Na opening der vergadering met gebed wordt bij loting nis voorstem mer aangewezen de heer Lommorse. De notulen dor vorige vergadering warden na voorlezing onveranderd vastgesteld. De Voorzittor doet mededeel ing van de sedert de vorige vergadering in gekomen stukken, welke voor kennis geving worden aangenomen. Nadat eenige besluiten van af- en overschrijving ouder den hamer zijn gevallen, wordt aangeboden het ver slag van den toestand der gemeente over 1908, welk verslag bij heeren raadsleden za lcirculeeren, tegelijk mei de gemeenterekening over dat jaar. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de rooilijn voor het café van J. de Donder aan de Hoofdstraat Daast de Herv. Pastorie vast te stel len van hoek op hoek van de naast gelegen erven. Insgelijks wordt vastgesteld de rooilijn voar de Oostzijde van d« Hoofdstraat van de Haven tot de Leidsche straat en de Oostzijde van de Leidsche straat op 9A Meter uit het ha.rt van den straatweg. Ter benoeming van drie leden dor commissie tot wering van schoolver zuim wegens periodieke atfreding van" .de heeren F. Engel Pz. en K. M. do Jong en wegens bedanken door den heer J. II. der Weduwen, worden uit de door B. en W. opgemaakte aanbe velingen benoemd de heeren K. M. de Jong, F. Engel Pz. en J. J. A. van der Starre. De Harmoniekapel „Hillegom" vroeg vergunning hare muziektent op den Houttuin to mogen laten staan, die aldaar geplaatst was bij gelegenheid van de Prinses Juliana- feesten. B. en W. adviseerden*gunstig en ook het Raadsbesluit was dito. Tot afgevaardigden naar de verga dering van Ged. Staten ter behande ling van de reclames Hoofdelijke» omslag, dienst 1908 werd op voorstel van den voorzitter benoemd de boe ren die*1 eel hebben uitgemaakt van de reclamecommissie al hier Besloten werd tot het geven van eene subsidie van 348 voor de Prin ses Juüanafeesten en dat bedrag te vinden door afschrijving op den post voor onvoorziene uitgaven.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1