DIENSTBODE. Bleekersdienstbode Dagmeisje Loopmeisje Gevraagd Dienstbode Gevraagd tegen 1 Sept. Een net gehuwd Persoon MANUFACTUREN. - MODEARTIKËlEH. Llmmen-prijs. Handicap draverij voor Nederlandsche paarden. Minimum afstand 2700 Motor. 1 Kwarteltje (2800), A. Witteveen, In 4.57. 2 Bertha Emil (3000), Ockhorst Jr., In 4.58 eeai vijfde 6ec. 3. Mar1 e W. (2750), Slderius, In 5.00 twee vijfde sec. Akersloot-prijs. Record heat drave rij. Minimum afstand 1600 M. Eerste heat. 1 Minnie H. (1660), Th. Monsieur, in 2.38 een vijfde see. 2 Emily Baron (1690), J. Ensimg, in 2.38 vier vijfde sec. Tweede heal 1 Goudmijn (1645), B. J. van Alkemade. in 2.37 vier vijf de sec. 2 Varro (1660), Snoeck, In 2.38 Vier Vijfde sec Derde heat. 1 Goudmijn, in 2.39 drie vijfde sec. 2e Varro. kt 2.40. Amessa, tweede aankomende, werd gedisqualif'ceerd wegens onregeilma- tlgen gang. Castricum-prijs. Heat draverij. Handicap voor Nederlandsche paarden. Minimum snelheid 150, Minimum afstand 1600 M. Eerste heat. 1 Jola (1615), J. G. de 'Boer, in 2.53 vier vijfde sec. 2e Miss Maggie (1690), W. Ver- Waerd. in 2.54 twee vijfde sec. Twee le heat. Ie Jola. in 2.50 drie Vijfde etc. 2e Lori (1630), Koster Jr., In 2.50 Vier vijfde sec. Gemengd Nieuws DE ENGELSCHE KIESRECHT VROUWEN ALS... HONGER- KUNSTENARESSEN I Mevrouv. WallaceDunlop werd, ruim een week geileden, voor den tijd van eene maand, naar de gevan genis verwezen, omdat ze tot twee maal toe den wand beschadigd had In het Parlementsgebouw. Ze had namelijk een stempel met onuttwisohbaren inkt gebruikt, om den eisch der suffragettes aldus on der de oogen der leden van liet Parle ment te brengen. In de gevangenis opgesloten eisch ic ze als politieke gevangene te wor den behandeld. Toen hieraan niet iwerd voldaan, besloot ze tot een hon- gerkuur, ten einde te laten zien, „uk [welke stof de suffragette is ge maakt.'' In een schrijven, dat in een bijeen komst der suffragettes werd voorgele zen, deelde de gevangene mede reeds 91 uren te hebben gevast, en Dinsdag 1.1., toen ze heusch ergen honger had, ieen gebakken visch, vier sneden brood, drie bananen en een kop war me melk uit het venster te hebben ge worpen, om zich niet aan de verzoe king bloot te stellen. Zij zeido, alle voedsel te zullen blij ven weigeren zoolang men haar niet de voorrechten van eene politieke ge vangene verleent. Men had haar ge dreigd da.t meLk haar door de neus gaten zou worden ingepompt. „Ga je gang", had ze toen gezegd. Maar aan 1de bedreiging was geen gevolg ge geven. „Hoe zult ge 't dan leveren", had ze (nog gevraagd, „wanneer a.s. Vrijdag 108 vrouwen in de gevangenis wor den geworpen en allen dan door de neusgaten zullen moeten worden ge voed Op deze vraag was men haar het antwoord schuldig gebleven. Wat diie 108 vrouwen betreft, van Wie mevrouw Wallace gewaagde, daarmede werd gedoeld op de suffra gettes, die Vrijdag j.l. voor den poli- jtie-rechter hebben terecht gestaan, Wegens de relletjes hij het Lagerhuis top 30 Juni. Mevrouw Pamkhurst werd door den poldtie-rechitar veroordeeld tot eene geldboete van 5 pond sterling, subsi diair een maand gevangenisstraf, iwegeins het toebrengen van slagen aan een inspecteur van politie. Zij zeide het te betreuren, dat deze gekregen had, wat voor de regeering was bedoeld. Van dit vonnis gaat de veroordeel de in hoogar beroep. Zij verbond zich en alle leden der vereenlging, waar toe zij behoort, om tn afwachting van de beslissing in hooger beroep, of tot bet einde van het jaar, Indien de be slissing dan nog niet mocht zijn ge vallen, af te zien van deelneming aan het zenden van deputation naar den eersten mlinister In het Lagerhuis. HET LOT DER RUSSISCHE VOLKS VERTEGENWOORDIGERS. De loden der Russische Doema wer den de vorige week in Parijs en in 'Londen met. groote feesten ontvangen en daarbij zijn prachtige redevoerin gen gehouden over de toekomst van Rusland, over het tijdperk van vrij heid en comstitutionneele regeering, dat Rusland tegemoet gaat. Maar niemand dacht daarbij aan de Doe ma-leden, de afgevaardigden der tweede Doema. ook vertegenwoor digers des volks, die nog steeds zuch ten in de gevangenissen van Rus land. Doem a-leden, die op eene on bewijsbare aanklacht in hechtenis werden genomen, ondanks de imrnu- mlitedts-wetten, en wier inhechtenis neming later werd goedgekeurd in de Doema-bijeenkomst, waarin de iregeering der meerderheid onware verhalen deed. Doema-leden, die ver oordeeld zijn door krijgsraden op onhoudbare beschuldigingen en na een onderzoek, dat een schande is voor een rechtspraak. In de gevangenis te Petersburg zit ten nog 13 Doema-leden, en zij wor den daarin behandeld erger dan de ergste misdadigers. Zij worden ge il cel behandeld op den voet van tot dwangarbeid veroordeelden. Tot voor korten tijd konden zij brieven ont vangen en verzenden dat is nu verboden zij konden wekelijks fami lieleden ontvangen, dat is nu gewij zigd bezoeken mogen slechts een maal 's maands worden ontvangen. Van de 13 gevangenen hebben er reeds 10 de ketting-periode achter zic'h want deze Doema-leden, volks vertegenwoordigers, worden in Ëus- Sische gevangenissen nog aan den ketting gesloten. Alle afgevaardigden bevinden zich bij elkaar in een cel, wat gezellig schijnt, maar in werkelijkheid een ernstig psychisch lijden veroorzaakt. Met modite zijn zij er in geslaagd,- een één-persoonscel te krijgen, waar in zij zich in volgorde laten opslui ten', cwn cienige uren alleen te zijn, ém zich ai te zonderen en uit te rusten van het altoos pijnlijke gezelschap van lotgenootem De gevangeniskost moeten zij samen nuttigen j zij mo gen slechts due roebel per maand uit eigen middelen besteden voor le vensmiddelen. In December worden de ketting!oo- zen naar Siberië gestuurd, tegelijk rnet de Kaukasische afgevaardigden, dlie in de gevangenissen va;n den Kaukasus werden opgesloten. De drie afgevaardigden zullen dan waar schijnlijk naar de gevangenis te Wo- logodsa worden overgebracht. AVONTUREN VAN TWEE DUIT- SCIIERS IN PARAGUAY. Twee voormalige Duiiteche officie ren, de hoeren von Plessen en Kriese, hebben in de Paragueesche stad St. Bernadino een ongelooflijke behande ling moeten verduren van de zijde van den gesa politico (politie-president.) Arce, aldus schrijft het „Berl. Tage- blatt". Arce had eenigen tijd geleden In een restaurant wat veel gedronken en zich ten slotte eenige vrijheden ver oorloofd. De gesa politico verwijder de zich onder liet uiten van bedreigin gen, en kwam even later terug met drie soldaten, met liet geweer in den aanslag. Hij verklaarde de heeron voor „ge vangenen", sloeg hen met zijn rij zweep, en Liet hen naar de gesatuur (politiebureau) brengen. Onderweg wierp hij hen met steenen en bevaJ den soldaten niet meer of minder dan hen van achteren neer te schie ten. Gelukkig waren dezen zoo ver standig, dit bevel niet op te volgen. ïn de gesatuur gaf Arce bevel, de ge vangenen onmiddellijk in de „Gepo", een soort martelwerktuig, te buiten. Ondanks hun protest moesten zij zich in hun lot schikken. Toen Arce zijn slachtoffers weerloos gemaakt had, beval hij den soldaten opnieuw de gevangenen neer te schieten. Toen zij dit niet deden, eloeg'hij de onge- lukkigen zelf met een sabelbajonet, die hij een der soldaten ontrukt had, aanhoudend op liet hoofd en het bo venlichaam. Ten slotte wilde hij hen zelf neerschieten, maar- het gelukte hem niet, zich een geweer to verschaf fen. Nadat de mededeeling van liet ge beurde zich in de Duitsche kolonie iicod. verspreid, gelukte het eindelijk, de hoeren uit hun benarde positie te bevrijden. Neftir het „Berl. Tagebl." van uit stekend ingelichte zijde verneemt, komt deze beschrijving nauwkeurig met de feiten overeen. De keizerlijke zaakgelastigde, legatieraad dr. Ols- hausen, stelde onmiddellijk de Para- gueesche regeering met het voorge vallene in kennis, die in een schrij ven haar diep leedwezen over het ge beurde te kennen gaf. De politiechef Arce werd van zijn ambt ontheven en in arrest genomen, terwijl een straf vervolging tegen liem werd inge steld. Kerk en Schecï NED. HERVORMDE KERK. Aangenomen het beroep te Rhenoy en Gellicum door den heer A. de Kat Angel ino, ©and. te Deal. Bedankt voor het beroep te Bel- iingwolde door ds. J. Buiskool te Dronrijp. Beroepen te Thezinge, Gr., (toez.) de heer T. Leenderts, cand. te Coe- vordea. CHRIST. GER. KERK. Bedankt voor het beroep te Oud- Beijerland door ds. H. Visser, te Vee- nendaal. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te De Bilt ds. J. Schoon hoven te VeenendaaL Aangenomen het beroep te Doetin- chem door den heer S. Doornbos, cand. te Zoutkamp. Bedankt voor het beroep te Iereeke door ds. F. H. Boersma te Wirdum. Beroepen te Zuidland ds. C. W. J. van Lummel te Delft. Bedankt voor bet beroep te Donker broek door den lieer G. de Boe<r>, can didaat te Appingedam. Beroepen te O osterend (Fr.) de heer J. C. Brussaard, cand. te Dordrecht. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Niet in de Nedeaiand- sche, maar in de klassieke letteren heeft Zaterdag de lieer J. D. Meer- Waldt „cum laude" het candidaats- examen afgelegd. Amsterdam. Geslaagd voor het can- didiaats-examen in de Nederlandsohe Letteren „cum laude" de heer J. D. Moerwaldtvoor het aanvullings-cxa- nien volgens art. 135 der wet op het H. O. de heer F. G. Doornbosch en voor het fcheoT. geneeskundig examen de hoeren E. P. Snijders en J. de Ko- ninlc. Door de geneeskundige Staatscom missie zijn bevorderd tot arts de hoe ren J. II. v. Blemmestein, geb. te Soe- rabaja, mej. J. van Rees en jpej. A. P. M. Waller, geb. te Amsterdam. Ge slaagd voor het le gedeelte de heer Gh. Lips. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift ,,De Kanselarij van Putten, Onderzoek naar den rechtstoestand harer bezit tingen" de heer G. A. van Schouwen, geboren te Driebergen. Utrecht. Cand. rechten de heer G. C. van Nieuwenhuizon. Doet. Rechtsw. de heer P. H. Rit- ter. Doet. S taatsw. de heer J. van Best. Bevorderd tot doctor in de genees kunde de heeron E. van de Velde (met lol'), geboren te Keulen, op proef schrift getiteld „De fibrilLaire Struc tuur der Zenuweindorganen", en E. II. B. van Lier, arts, geboren te Utrecht, op proefschrift getiteld „Over de Interfibrillaire stof in de lederhuid bij Zoogdieren". Leiden. Doctoraal examen Neder- landsclie letteren de he eren A. de Vletter en D. Brouwer. Utrecht, 9 Juli. Cand. Rechten: de heer P. j. A. J. Jardens. Groningen. Meit goed gevolg weird door den heer J. Bus het eerste ge deelte van het candidaatsexamen tn de godgeleerdheid afgelegd. Groningen. Geslaagd dö heer J. Of- fringa, doctoraal in de geneeskunde; de heer J. de Groot, kerkelijk voorbe reidend; de heer T. Tarames het ker kelijk voorbereidend. Door den hieer E. P. Borgman werd cum laude afgelegd het tweede ge deelte van het candldaats-examen in de godgeleerdheid. Door de nheer J. F. van Oss met goed gevolg het doctoraal tn de wis- en natuurkunde. Ds. J. A. VISSCHER^ Ned Herv. predikant^ heeft de be noeming tot secretaris van de Neder- iandsche Land kolonisatie en inwen dige zending te 's-Gravenhage aan genomen. In deze nieuwe vereenlging is de arbeid van de arme Friesche heide opgenomen. Ds. Visscher zal op nader te bepalen datum ontslag vra gen als predikant van de Ned Herv. kerk, ten einde zich geheel aan de zen arbeid te kunnen wijden. Kecbiszakeu KINDERMOORD. De Utnechtsche rechtbank veroor deelde de dienstbode, A. van D., uit liaaft ai, die op 8 Juni haar dochter tje door verdrinking van liet leven heeft behoofd, tot 10 maanden, onder aftrek van de maand, in preventieve nechtenis doorgebracht. De eisch was 3 jaar. Letteren en Kunst AUTEURSRECHT. Een driehonderd-tal Belgische schrijvers, componisten en muziek uitgevers, heeft een hulde-adres ge richt aan de Belgische leden der Ne- derlandsch-Belgische Commissie, we gens de zorgen door deze commissie besteed aan den bezwaarlijken toe stand, waaronder de Belgische auteurs in Nederland lijden. Zij ho pen, dat de Belgische Regeering hij de Nedorlandsche zal aandringen op het sluiten van een verdrag in den geest van dat, door de N. B. Conven tie goedgekeurd, opdat de Belgische auteurs voortaan ook in Nederland de bescherming zullen genieten, wel ke hun elders dooi- de Berner Con ventie verzekerd is. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN „Eigen Haard" bevat een artikel over Johannes Calvijn, door Jer. de Vries, de Amsterdamsche Handvlijt- Tento onstell in? met vele afbeeldin gen, het -oude 's-Hertogenbosch der twintigste eeuw, Zwolle en omgeving enz., terwijl in het Bijvoegsel wordt behandeld de Middenstandsten toon stelling, de opening van het Diaco- nielhof, de historische verzameling der schuttel'ij in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam, de Scherm wed strijd te Scheveningon, enz. Leger en Vlooi TORPEDOJAGERS. Men meldt uit Vlissingen, dat aan de Koninklijke maatschappij „De Schelde" aldaar de bouw is opgedra gen van (twee torpedobooljagers en een onderzeesche torpedoboot voor de Kon. Nederl. marine. Pers-Overzicht DE NIEUWE VERKLARING VAN Du-. KUYPER. „De Tijd" schrijft: „Nu dr. Kuyper in zijn briefje irn „De Standaard" den op hem rusten den zedelijken plicht tot het geven va.n nadere verklaringen heeft er kend, zij die keuze van den geschik- ten tijd en van den vorm dier verkla ringen aan hem overgelaten. Te ge ruster kan dit geschieden, daar het bijeenkomen van de nieuwe Tweede Kamer van zelf aan den termijn van uitstel een vaste grens stelt." „De Nieuwe Courant" constateert, dat ieder het er over eens is, dat dr. Kuyper met het antwoord, daags na mr. Tideman's onthullingen opgeno men in de „Standaard", niet kan vol staan, ook dr. Kuyper zelf, die schreef dat hij liefst niet was op reis gegaan „alvorens In de bekencte zaak nader van mij te hebben doen hooren." I-Iij gevoelt dus, dat hij alsnog het woord heeft te nemen en dat zijn eerste en tot nog toe eenige verklaring van het gebeurde ontoereikend is om hem te verheffen boven de verdenkin gen, door zijn omgang met heit zon derlinge gezelschap, dat hem als mi nister bezocht, tegen hem gewekt. Wij schreven reeds dat wij van 't tweede stukje in De Standaard niets begrijpen, indien het niet te beschou wen is als een bewijs dat dr. Kuyper zich in den tegen hem opgestoken storm zéér zwak gevoelt. De secretaris van R. Lehmann heeft aan Mathilda Westmeyer zoo la zen wij in mr. Tideman's Interview „door medelijden bewogen, uit el- gen middelen f 1000 geleend, doch ouder voorwaarde, alle stukken die zijn meester betroffen, terug te ont vangen. Hetgeen dan ook heeft plaats gehad." Ons dunkt, met deze stukken moest de heer Lehmann nu maar eens voor den dag komen. Het plolzier van zijn ridderorde zal er langzamerhand voor hem toch af zijn. Waarom spreekt hij dan niet?, toont hij niet aan, dat den Minister in dezen Verwijt noch ver denking kan treffen?Waarom springt hij niet voor den Leider dei 'anti-re volution aire partij op de bres, „man van rechts" als hij imnters is, zoo niet door geboorte dan toch door o dop tie? Waarom sommeert dr. Kuyper de Lehmann-fami!te niet (zoo deze zelf niet durven of willen spreken) om voor hem op te komen met „al hun stukken"? Waarom daagt hij niet mr. Tldemon voor den rechter of al thans een der vele dagbladredacties die opzettelijk zijn eer of goeden naam hebben aangerand, „door te- lastlegging van een bepaald feit, met het kenlijk doel om daaraan rucht baarheid te geven"? Waarom blijft Mathilde Westmeyer zwijgen? En waar blijft de anti-nevolutionai- re partij en haar Centraal Comité? Kan zij wachten? Kan zij de zware beschuldigingen tegen haar hoofd man laten voortbestaan en voortwoe keren, totdat deze terugkeert „van buitenaf," of meent dat nu wel zoo wat „ai de stukken" zijn bekend ge maakt? Ex is, juist nu dr. Kuyper zoo weinig haast blijkt te hebben, te meer haast voor de anti-revolutionai re partij om aan het land, dat haar pas een stembus-overwinning schonk, te toonen, dat zij niets wenscht te doen te hebben met ridder ordemgeld of Westmeyer-collectes, of Lehmann- contributies voor haar verkiezings- kas. De „Nieuwe Courant" besluit: Wij vinden het briefje in „De Stan daard" van Donderdag een zeer be denkelijk document in deze tragi-ko- medie. Ziehier, naar onze meening, het woord dat 'n belasterd man, die zich schuldloos weet, gesteld voor de keus tusschen zwijgen of spreken, niet spreekt. Na de driestar van verleden week, die elke gedachte aan een mogelijke reconstructie van het Kabinet ver wierp als aan „De Standaard" even vreemd als onwelgevallig, is de in gezonden reisgroet in datzelfde blad een nieuwe stap verder af van het gestoelte der eere. Daags na dit af scheidswoord berichtten de bladen, dat die heer Heemskerk zich een huls op den Vijverberg heeft gekozen. Hij kan er zich rustig vestigen. Bedrie gen niet alle teekenen, dan blijft voortaan dr. Kuyper „buitenaf." NA-VERKIEZINGEN. Wij lezen de volgende driestar in „De Standaard": Er zijn drie na-verkiezingen komen de, in Harlingen, in Schoterland en in Amsterdam IV. Het Cemtraal-Gomité heeft het niet noodig geacht voor deze verkiezing een advies openbaar te maken, om dat voor Harlingen het accoord geldt, en in de heide andere districten het uitkomen met een eigen candidaat z. i. de moeite niet loonen zou. De strijd van die beide districten is bij de eerste stemming of ook bij de herstemming uitgestreden. Het geldt nu alleen vervanging van personen. In Harlingen zijn we tot steun van den Christel ijk-Historischen candi daat gehouden. Bij accoord was Har lingen aan de Christeüjk-Histord- scheai toegewezen, en accoord gaat vanzelf ook door bij vervanging van den persoon van den candidaat. In Schoterland daarentegen en In Amsterdam IV bestaat voor ons geen enkele reden om nogmaals ons ge luk te beproeven. In Amsterdam IV vielen we aan stonds uit, en waartoe dan nieuwe actie en nieuwe kosten, zoo 't toch tot niets leidt. En in Schoterland kan een iegelijk de eerste stemming aanstonds als herstemming opvatten, en zijn stem uitbrengen in die richting waarin hij dit anders bij de hen-stemming zou hebben gedaan. Belang voor de Antirevolutionnaire partij als zoodanig is hierbij in 't spel en hoe spoediger zulke naverklezin gen tot een definitief resultaat leiden, des te beter. Politiek belang hebben ze voor ons niets. INGEZONDEN Van ingezonden «tukken, of niet geplaatst, wordt de kopte den inzender uiet teruggegere Voor den Inhoud deter rubriek atelt de ttedaotle eiek niet aansprakoiyk. AUBADE VAN NEDERL. ZANG- VEREENIGINGEN. Amsterdam, Juli '09. Aan de Nederlandsche Zang- vereeniglngen. L. S. Het Bestuur der Aubade van Neder landsche Zaïigvereenigingen te Am sterdam heeft bij deze de eer ter Uwer kenaiisae te brengen, dat het op grond van ingewonnen inlichtingen van hoogerhand, tot de overtuiging is gekomen, dat H. M. de Koningin en H. D.'s Gemaal volgaarne eene hul- debetooging van Nederlandsche Zan gers en Zangecrossen te Amsterdam in ontvangst willeen nemen, en dat te vens de vertolking dlor Oranje-Nassau Cantate, voor dit doel gecomponeerd door M. II. van 't Kruijs, Ilaor aan genaam zal zijn. Het Bestuur is naar aanleiding daarvan in contact getreden met deen uitgever van bedoelde Cantate en van dezen voor dit doel de door het Bestuur te bestellen muziek tot mi niemen prijs verkregen. De kosten van hot geheel, die later per hoofd oVer de deelnemende ten gers en zangeressen zullen worden omgeslagen, zijn daardoor gering gewordem Waar de Aubade bedoeld wórdt als oen hulde Van Nederlandsche Zan gers èn Zangeressen, die, gelijk rèed3 gemieid, H. M. welgevallig zal zijn, Wenscht het Bestuiiir, öfschóóh de deelneming van alle zijden zeer groot is, de gelegenheid voor die zang- vereenlglngen, die nog niet hebben ingeschreven en zich verplicht achten bij te dragen tot 't verkrijgen eener imposante huldiging, H. M. waardig, alsnog open te stellen tot uiterlijk 20 Juli e.k. Vereen Lgingen, die alsnog aan de zen oproep gehoor wenschen te ge ven, worden verzocht, op de eerstvol gende algemeene vergadering, te hou den Dinsdag 20 Juli e.k., des avonds ten 8 ure in Café Krasnapolsky, War moeestraat, twee afgevaardigden met volledig mandaat te willen zenden, welke afgevaardigden alsdan als zoo danig zitting zullen nemen in het Centraal Bestuur. Deze afgevaardig den gelieven er dan tevens voor te zorgen In hun bezit te hebben de op gave van het aantal deelnemende zangers(ossen) en kinderen, benevens Yan het aantal benoodigde muziek partijen en partituren. In afwachting van Uwe deelneming verblijve, met aangersgroeten, Namens liet Bestuur voornoemd, A. I. DE HAAN, Voorzitter. M. DEGEN, Secretaris, N. Hoogstraat 20. Correspondentie-adres voor de Ver- eenigingen ie Amsterdam: J. M. Loo- man, Bilderdijkstraat 13; voor idem buiten Amsterdam: C. II. F. Schnei der, Leadscbestraat 79. AüvertentiSn Heden werden wij verblijd met de geboorte onzer Dochter GEERTRUIJ JOHANNA. G. FORTGENS Jr. G. J. FORTGENS— UITENBOSCH. 11 Juli 1909. Aan allen, die iets te vorderen; hebben van-, verschuldigd zijn aan- of onder zich hebben, behooren- de tot de nalatenschap van den Heer FOLKERT OENES BLOEMBERGEN, gewoond hebbende te Haarlem, Wil- helmlnastraat 51 en overleden te Bus- sum 28 Juni 1909, wordt verzocht daarvan opgaaf, betaling of mede deeling te doen vóór of op 21 Juli 1909 ten huize van den Heer Mr. S. II. BLOEMBERGEN, te 's-Gravenha ge, Van Speijkstraat 165. Voor een externe betrekking, als Kinderjuffrouw of hulp tn de huishouding, biedt een beschaafd meisje zich aan, P. G., met gunstige getuigen. Dadelijk beschik baar. Adres Bureau van Tcsselscha- de, Spaarne 102, Haarlem. Opletten Dames Een net Meisje, v. g. g. v., nog eenige dagen vrij hebbende, zag die gaarne bezet. Goed met liet costuum- vak op de hoogte. Maakt ook man tels. Bi., no. 18128, bur. v. d. blad. Door ziekte gevraagd, dadelijk of 1 Augustus, eene eenvoudige R.-K. DIENSTBODE v. g. g. v., die zelfstandig een goeden burgerpot kan koken, met hulp van een meisje, voor halve dagen. Br., no. 18120, bur. v. d. blad. gevraagd niet beneden 15 jaar. Voor halve da gen. Kunnende werken, v. get. voor zien, loon f 1.50. Aanbieding 's avonds na 8 uur (winkel). Jansstraat 87. GEVRAAGD, Strijkinrichting Bakkerstraat 17. Gevraagd terstond een flinke DAGMEID niet onder de zestien jaar, bij II. OTTO, Raamgracht 13 A. Net Meisje GEVRAAGD, voor buis en loopwerk. Loon f 1.en vollen kost. Schouwtjeslaan 19. Werkvrouw gevraagd, voor verschillende dagen in de week. Zich aan te melden 's morgens voor 10 uur, Stationsplein 10. Net Meisje gevraagd voor den dag, en een Work- vrouw, voor 2 halve dagen in de week. Konlngsfraat 33. WERKMEID Wordt gevraagd tegen 1 Aug. a.s., in eene familie, die des winters te Amsterdam en des zomers buiten woont, eene flinke WERKMEID, P. G., van g g. v. Br. onder No. 2989, Boekte H. N, MUL, Kruisstraat, te Haarlem. ~DAGMEISJE gevraagd Adres Smedestraat No. 14. voor terstond en Augustus, nette Dienstboden, allen tegen hoog loon, bij Mej. LUCAS, L. Wijngaardstr. 33. Mej. SLOT, te Bloemendaal, vrèagt tegen 1 Aug. een flink DAGMEISJE niet beneden de 16 iaar. Mevr. GEHREIJS, Overveen, vraagt met Aug. een flinke Dienstbode beslist een burger pot kunnende koken. Nette Dienstbode gevraagd, met Augustus, wegens ziekte der tegenwoordige, tegen hoog loon. Adres den Heer J. C. VAN DER LAAN, te Bennebroek. Met 1 Aug. a. s. gevraagd een net te R. IC. v. g. g. v. Adres: Bilderdijkstr 58. Gevraagd met 1 Aug. een flinke Adres Oude Groenmarkt 10 B. een flinke dagdienstbode, P. G., niet beneden de 18 jaar, van goede get. voorz. Zich aan te melden 's avonds tussclien 8 en 9 uur, Koninginneweg 43 Een nette Dienstbode gevraagd, loon 100 gh 26 gld. waschgeld. Z. g. g. onnoodig zich aan te melden. Warmoesstraat 31 r. Er biedt zich aan tegen Aug. of later, te Haarlem ot omstreken, een nette Wed., van bui ten, P. G., 29 jaar, ter assistentie of als huishoudster, liefst in een klein gezin. Brieven onder No. 18116 Bur. Haarl. Dagblad. Een net meisje, 25 jaar, biedt zich aan voor Huishoudster bij eenig Ileer of niet al te groot ge zin, van g. g. voorzien. Brieven on der No. 18108 Bur. Haarl. Dagbi. Tweede Meisje gevraagd, loon f 100, waschgeld f 26, kunnende strijken on tafeldienen, te gen 15 Aug. of 1 Sept. Mevrouw I\'EGO VEÏ'H, Haarl. Houtpark, Lin- naeuslaan 27, Haarlem. Nette Dagdienstbode gevraagd, boven 18 jaar, v. g. g. v., in klein gezin. Loon f 2.p. w. Adres „Ruhe-Ort", Heythuyzerweg 13, a. <L Iü. Houtweg. ESR BIEDT ZICH AAN een ongeveer 16-jarig meisje, als Kin dermeisje on desgevordeid om cenig licht huiswerk te verrichten, liefst in den omtrek van Haarlem. Br., onder No. 18092 Bür. llaarl. Dagblad. Een Juffrouw, middelb. leeft., R. K. biedt zich aan voor HUISHOUDSTER bij werkman, ook niet ongenegen uit werken te gaan. Brieven onder No. 18093 Bur. Haarl. Dagblad. Een bekwame gevraagd bij W. II. KLOES, Scheep makersdijk 32, Haarlem. middelbaren leeftijd, door sterfgeval buiten betrekking geraakt, zag zich gaarne geplaatst als Filiaal- of De pothouder, of iets anders, goed met administratie bekend. Br., no. 18127, bur. v. d. blad. Terstond gevraagd een Wagenmakersknecht of Halfwas bij W. VAN 'T HOF, Wneoiunakar, Vijfhuizerweg, Haarlemmermeer. H.H. Slagers Een flinke SLAGERSJONGEN GE VRAAGD. Pieter Kiesstraat 11. Slagersknecht. Wordt gevraagd een FLINK EN JONGEN, P. G„ zonder goede got. onnoodig zicli aan te melden. Liefst dadelijk, bij Jb. BRANDS Fzn., Paordenslager te Alkmaar. EEN NETTE Slagerslearling GEVRAAGD, liefst iie kan fietsen. Groote Markt 6. Nette, fateoen 1 ij ke JONGEN gevraagd ,tusschen 14 en 16 jaar. Zondags vrij. Alleen zij, welke voor zien zijn van goede getuigen, kunnen zich aanmelden 's avonds na 7 uur, „Toko". Houtplein. GEVRAAGD in een Bloemenwinkel, een Knecht, voor loop- en winkelwcrk, v. g. g. v. Brieven mei volledige inlichtin gen, no. 18126, bur. v. d. blad. Tegen 1 Augustus kan geplaatst worden een jongmensch, om in het vak te worden opgeleid, R. K., niet onder de 15 jaar. Zich in persoon te vervoegen bij de firma Wed. VEEL Si ZOON, Groote Houtstraat 50. Gevraagd twee flinke Spitters G. C. VAN MEEUWEN ZONEN, te Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 3