Dr. Ftp SWEFFED Koloniën Laatste Berichten Telegrammen INGEZONDEN Marktnieuws AdverteniiSn Maria Wilhelmina Beaufort, heeft de praktijk hervat. T. A. C. BöLGER, Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET .KONLNhL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur). De Bildt, 14 Juli 1909. Hoogste barometerstand 771.5 m.M. teHorta (Azoren)laagste 749.0 m.M. te Thorshavn. Verwachting tot dan avond van 15 Juli Wind rwakke tot matigen meest Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtgedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuurgeringe vorande ring. .BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Stilstand. .Vorige stand te 2 uur 765 m.M. Thennomefcrstana U Haarlem. Woensdag 14 Juli Hoogste gisteren 9 uur P. 66 La age to hedennacht P. 67 Hoogste heden tot 19 uur F. 67 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regeL KEIJSER'8 Jjjboinanmagailjn, Lange Voorstraat mededeeling verlangt te klokke negen, of toelaat, dat die nog ge schiedt, wanneer nog geen nieuw uur is ingetreden. Alleen om deze aangelegenheid wordt de beslissing van Ged. Staten over de verkiezing niet zonder span ning verwacht. Overigens keurt men af, dat op den avond van de verkiezing Mr. Tide- man, pear rijtuig met de stembus uit Bloem enda al komende, te O verveen is uitgejouwd en uitgescholden. Dat rijn, de daders zullen het nu na de opwinding der verkiezing wel willen erkennen, geen goede manieren. AERDENHOUT. Het raadslid v. d. Hulst, /oor eenjge weken werd de heer v. Hulst, lid van den Raad der ge meente Bloemendaal, door bloedver giftiging aangetast, waardoor hij een vinger vun de linkerhand kwam te missen. Thans is hij zoover hersteL •lende, dat hij spoedig de raadsverga deringen weer hoopt te kunnen bij wonen. Te water. Daar hij een pantoffel wou grijpen, 'die in het water was gevallen, kwam gistermiddag een schildersknecht te recht in een vuile moddersloot aan de Zandvoorterlaan. Hij werd er door een paar kameraden uitgehaald. HEEMSTEDE. Motor- en Rijwielverordening. De raad der gemeente Heemstede heeft een verordening uitgevaardigd ter regeling van het verkeer op de wegen in de gemeente, in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen, waarvan de voornaam ste bepalingen hier volgen: Voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen zullen de volgende verharde rijwegen in den Hout voort durend gesloten worden: De Juliana- laan, Hendriklaan, Emmalaan, Oran jelaan en Ilildebrandlaan vau de Spanjaardslaan tot Oosterhoutlaan. Als wegen vereischt en geschikt Voor het doorgaand verkeer met mo torrijtuigen en rijwielen worden aan gewezen de navolgende wegen: de Glipperweg, de Achterweg, de .Voorweg, het Wilhelniinaplein, de Caimplaan, het Raadhuisplein, de Raadhuisstraat, de Binnenweg, de Bronsteeweg, de Zuiderhoutlaan en de Fonteinlaan; de Meerweg, de Prinsenlaan, de Van Merlenlaan, de Kerklaan, de Ivoe- diefslaan, de Spanjaardslaan en de Wilhelminalaan de Manpadslaan, de Zandvoortsche- laan, de Leidschevaartweg. Voorts is het aan bestuurders van motorrijtuigen en rijwielen verbo den door te rijden, voordat hun de ge legenheid daartoe is gegeven, indien een weg door eene op marsch zijnde colonne der gewapende macht, door een begrafenisstoet, door een optocht, «loor eene geplaatste wacht, door dienstdoende boambten van het open baar gezag of door de brandweer zoo-, danig is ingenomen, dat de doortocht niet zonder stoornis te verwekken kan paats hebben. Binnen de bebouwde kommen der gemeente, waaronder verstaan wor-, den de Hout, het Dorp en de Glip, mag met geen grootere snelheid dan 20 K.M. per uur gereden worden. Eveneens is 't den bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel verboden daarmede te rijden op de voetpaden en bermen of zijkanten tot wegen be- hoorende, behoudens wanneer zulte voor het uitwijken noodzakelijk is. Wanneer ontheffing van een dezer bepalingen verleend wondt, zal door B. en W. hiervan een bewijs worden afgegeven, dat ten allen tijde op ver langen moet worden vertoond aan de ambtenaren van Rijks- en Gemeente- poll tie. Overtreding van een der artikelen dezer verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Bij de gisteren gehouden herstem ming voor een lid van den gemeente raad werd herkozen met 367 stemmen de lieer J C. v. d. Eykeu de heer J. Tates verkreeg 357 stemmen. HAARLEMMERMEER. Van de Juliana-feesten, welke Vrij dag a. s. door 16 scholen in Haarlem- mermoeir gevierd worden, wordt veel werk gemaakt. Het feest wordt te Hoofddorp geopend met een aubade, door al de kinderen der openbare en bijzondere scholen te brengen aan den Burgemeester der gemeente vóór het j gemeentehuisvoorts worden kinder spelen gehouden, afgewisseld door muziek en het uitdealen van versna peringen. Verder zullen de ingezetenen hun ingenomenheid te kennen geven door het uitsteken der vlaggen. VELSEN. Bü de Dinsdag gehouden stemming voor vijf leden van don gemeenteraad werden uitgebracht op van de rechts a ftrede'i-le hoeren F. P. Vermeulen 1058, vV. Baron van Tuvll van Se- rooskerken 1019. A. A. M. Mulder 931, Van Rhijn 948 en P. A. Koelemeij 905 stemmen. Op de Jbiksche cand'daten G. Kleuver 734 R. de Boer 792, P. Pool 655, W. Je Clercq 749. H. Hanekroot 247 stemmen Op den lieer W. Lande- weer (soc.-dom.) 631 stemmen. Gek ïzen zijn de hoeren Vermeulen en Van Tuyll van Serooskerken. Herstemming tusschen de 3 aftre dende rechtsche en de lieeren Kleu ver, De Boer en De Clercq, vrijzin nig. Uitgebracht waren 1929 stemmen, waarvan 31 van onwaarde. Op de begraafplaats ,,De Biezen" had Dinsdagmiddag de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer W. Boerlage, oud-notaris alhier. Aan liet graf werd gesproken door den heer Willemse, notaris te Haarlem, die den overle dene schetste in zijn nauwgezetheid aLs ainbteraar, zijn eenvoud als mensch, zijn liefde tot zijn gezin. De heer G. D. Boerlage dankte namens de familie. Een 10-tal kransen en bloemstukken dekte de baar terwijl collega's uit den omtrek zich bij den stoet aansloten, en tal van woningen langs den weg waren gesloten. SinacalïSH! Een bezoek aan de „Frlsla". Van onzen bijzonderen verslaggever. Reeds van de verte zag je haar lig gen, die nieuwe trotsche boot van de lvon. Hall. Lloyd. liaar lichtgrijze romp stak duidelijk af tegen de om geving en verhief zich hoog boven de zeiljachten aan den Ainsterdamschen Jachtsteiger. Drommen menschen ver- drongeu zich langs de statietrap om aan boord te komen en het mooie vaartuig te bezichtigen, ja, zóó groot was de belangstelling gisteravond dat de wachter, bevreesd, dat de trap liet niet houden zou, de menschen van tijd tot tijd tegenhield* totdat de trap ontruimd was. Wie eenmaal aan boord was, vond gedienstige beamb ten gereed om de bezoekers rond te leiden. Eorst werd het achterschip be zichtigd, waar de middelklasse pas sagiers verblijf houden, 120 passa giers kunnen daar slaapgelegenheid vinden in één- en twee-persooushut- ten., terwijl ook eenige familiehutten aanwezig zijn. In de groote eetzaal, waar 80 personen tegelijk kunnen eten, was een der lange tafels gedekt, zoodat het publiek kon zien, hoe het in de 2e klasse eetzaal toegaat. Aan badkamers geen gebrek. In het tusschendek kunnen 1280 derde klasse-passagiers of landver huizers een plaats vinden: deze sla pen allen vlak naast en boven elkaar in een groote slaapzaal; voor vrou wen is een aparte slaapgelegenheid ingericht met 120 bedden. Voor uitstekende ventilatie is ge zorgd. Vermelding verdient dat voor de tusschendekspassagiers hospitalen zijn ingericht met 't oog op besmette lijke ziekte en dat een operatiekamer aanwezig is. De talrijk© bezoekers bewogen zich met moeite door de nauwe gangen van het schip. Er waren zeker 1500 kijkers te gelijk aanwezig, en daaron der zag je vole lichte toiletten, aardi ge en frissclie gezichten, die de aan dacht afleidden van het schip zelf. In de machinekamers in de diepte, op de smalle ijzeren trapjes zelfs, waagden zich stoutmoedige jonge dames en hoorde je meisjesstemmen belangstel lend om inlichtingen vragen. In het middenschip, dat het minst aan slingering onderhevig is, worden de eerst e-klasse apartementen gevon den. In de hutten is daar plaats voor 80 personen. Als bijzonderheid dient vermeld, dat er twee luxe-vertrekken aanwe zig zijn, bestaande uit bad-, slaap- en zitkamer, fijn en smaakvol ingericht. Het deksalon, het daar beneden ge legen eetsalon en het rooksalon zijn keurig in empireetijl uitgevoerd. Vooral het roomkleurige eetsalon en het deksalon mot mahoniehouten meubelen met oranje-satijnen zittin gen boden een rijken aanblik. Do vloeren zijn belegd met india- rubbor, wat het uitglijden tot een mi nimum beperkt. Achter het roolcsalon bevindt zich de windvrije veranda, ook wol zomer tuin genoemd. Do ge makkelijke rieten stoelen noodden de vermoeide kijkers tot rusten en velen konden do verzoeking niet weer staan, en vlijden zich neder om te genieten van de heerlijk zachte avond koelte en van het gezicht op het mooie Ij, dal daar neerlag in kalme irlm- poling, omgeven door een gordel van lichtpuntjes. Op het sloopendek stond je op eens tegenover den reusachtigen gelen schoorstoen met zwarten band; wat voelde jo je daar klein bij. Daar zag je niet minder dan 18 sloepen, waar onder 4 opvouwbare reddingsloepen, gebouwd naar een nieuw systeem. In het voorschip huist de beman ning, die 140 koppen sterk is. De ..Frisia" nieet 7441 ton, is 420 voet lang, 54 voet breed en 37.6 voet diep. Aan boord bevindt zich een toestel voor ilraadlooze telegrafie, een onder- water-kloksignaal, dat bij mistig weer* waarschuwt voor in de buurt zijnde schepen* en dus aanvaringen moet voorkomen, en een zoeklicht. Het schip is gebouwd door de Ned. Maatschappij „De Schalde", waar mee opnieuw hei bewijs is geleverd, dat de Nederlandsehe scheepsbouw kan meedingen, waar het den bouw dei* grootste zeeschepen betreft. Den 21sten Juli zal de „Frisia" haar eerste reis naar Zuid-Amerika maken onder bevel van kapitein W'ijtsma. KAMERVERKIEZING AMSTER DAM IV. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor de Tweede Kamer in het dis trict Amsterdam IV (vacature IJzer man) werden uitgebracht 1371 geldige stemmen. Hiervan verkreeg prof. Van Hamel 1249 stemmen, de heer Wijn koop, candidaat der S. D. P. 122 stemmen. Gekozen is derhalve de prof. mr. G. A. van Hamel. KAMERVERKIEZING HAR- LINGEN. Gisteren zijn officieel candidaat ge steld voor lid der Tweede Kamer in het district Harlingen mr. ds. J. An kerman (van kerkelijke zijde), te Wommels, ds. A. v. d. Heide (S. D. A. P.), te Britswerd en de heer A. Plate (lib.), voorzitter der Kamer van Koop handel te Rotterdam, oud-Kamerlid. TEGENSPRAAK. De heer J. A. J. Jansen, secretaris van NedL en Oranje te Dordrecht, schrijft aan de „N. R. Ct.": „Eenigen tijd geleden kwam m uw geeerd blad het bericht voor dat dr. Kuyper aan den secretaris der Anti- Rev. kiesvereeniging te Dordrecht een brief had gezonden waarin hij zich beklaagde over den uitslag der Kamerverkiezing in het district Dord recht. Zoolang dit bericht een gerucht bleef, heb ik het gelaten voor hetgeen het was. Nu echter ,,De Vaderlander" dit be richt neemt als grond voor een karak- terbeoordeeling van dr.Kuyper, meen ik uwe redactie te moeten mededee- len dat het bestuur dar Anti-Rev. Kiesver. te Dordrecht nooit een brief van dr. Kuyper heeft ontvangen die over dit onderwerp handelde." DOODSLAG. In Nordhorn heeft een zekere O., afkomstig uit Almelo, zijn vrouw met een bierfleschje en een bezemsteel zoodanig geslagen, dat zij in het Krankenhaus aldaar is overleden. O. is voortvluchtig, terwijl de 4 kleine kinderen naar de grootouders te Glauerhrug zijn gebracht. NED. BOND VAN HANDELSREIZIGERS. In de voortgezette vergadering van dezen Bond was tegenwoordig de heer G. ELhorst, lid der Tweede Kamer, die zijn sympathie betuigde met het stre ven van den Bond. Besloten werd, dat het hoofdbestuur in een onderhoud met het bestuur der Staatsspoorweg-Mij. zal trachten liet Belgisch systeem ingevoerd te krij gen. Besloten werd tot het verstrek ken van de gelegenheid tot goed vak onderwijs aan de liaxrdeLsreiz'gors. De heer II. E. Hillisum nam in ge voelvolle woorden afscheid van den Bond, en werd onder algemeen ap plaus benoemd tot eerelid. BRUG AANGEVAREN. Dins lag kwam Iir. Ms. monitor „Rhetnus", toen hij door de opening wlLld© varen, in aanraking meit de schipbrug te Deventer, waarvan het gevolg was dat hij daaraan vrij be langrijke schade toebracht. OP VRIJE VOETEN. De man, die Zondagavond in een logement op de Lijnbaansgracht te Amsterdam zijn vrouw toetakelde, is weder op vrije voeten gelaten, daar de justitie geen termen aanwezig achtte om den man preventief te zet ten. ONVEILIGHEID IN DE BOSCHJES. In de Scheveningsche Boschjes is weer een dame aangerand. Zij begaf zich cp klaarlichten dag door de laan langs het Israëlietisch Kerkhof naar haar woning in het Archipel-kwar tier. Gen vrij fatsoenlijk gekleed werkman stapte eensklaps op haar toe, en ontrukte haar een liandt asch- je, met eenige geldswaarde, waarna hij t op een loopen zette. De politie stelt een onderzoek in. ONGELUKKEN. Maandagavond is te Bussum bij den overweg, op het einde der Brink laan, een paard van den groenten- venter Van Velzen, uit Hilversum, door den trein overreden on gedood. Toen de groenteboer den overweg wilde oversteken, geraakte de kor be zijden den weg vast, door liet te ver uithalen voor een paar fietsers, die op datzelfde oogenblik passeerden en ook het paard geraakte met zijn Hoef beklemd tusschen de rails. De baanwachter liep den naderen den trein wel tegemoet, doch het ge lukte hem niet den machinist nog tij dig op het ongeval opmerkzaam te maken. Het paard was onmiddellijk dood. Persoonlijke ongelukken had don gelukkig niet plaats. LAN DL OU WON GE V ALLEN- VERZEKERING. (Zie ooL ons vorig nummer). Na de openingsrede van den voor zitter, den heer K. Czn. de Boer, uit AssenJaift, had de behandeling plaats van de omwerp-statu(en vaai de Cen trale Landbouw-Onderlinge, Neder landsen© Laindbouwvereeniging tot. het onderling dragen van het be drijfsrisico. Hier 1 oor was de oprichting van de Centrale Landbouw Onderlinge een Mt geworden. De vergadering ver leende machtiging tot aanvrage van de Koninklijke goedkeuring op deze statuten. Vervolgens kwam aan de orde het ontwerp-reglemant van de Land bouw lied v ij fsongev allen regeling, bedoel d in art. 2 alinea 1 van de statuten. Ook dit reglement word in zijn ge heel aangenomen. llierna had de verkiezing van de directie plaats. Tot directeuren wor den benoemd de heeren mr. H. P. L. C. de Kruyfi en F. E. Posthuina, loei den reeds directeur van de Tuinbouw- Onderliuge, zoodat de onderlinge land- en tuinbouw-ongevallenverzeke- ring onder ééne directie komt. Tot commissarissen weiden be noemd de heeren K. Czn. do Boer, te AssendaiftR. P. Dojes, lid der Eer ste Kamer, te Uithuizen, en mr. W. J. baron Van Dedem van de Rolle- cate, te Nicuwleusen. Het college van commissarissen zal, zoodra de provinciale verzeko- ringsvereenigingen zijn opgericht, worden uitgebreid mat voor iedere vereen i ging één commissaris» aan te wijzen door de besturen dier verecni- gingen. INBRAAK. In den afgeloopen nacht is te Gou da inbraak gepleegd bij den kruide nier C. van Tangerloo, op de Markt, en is, behalve vele gouden en zilve ren voorwerpen, voor een bedrag van ongeveer 400 aan geld gestolen. Het huis, waar de diefstal plaats had, grenst bijna onmiddellijk aan het politiebureau. Van den dader geen spoor. GOUVERNEUR VAN CURASAO. „Onze West" meldt „Volgens gerucht heeft de gouver neur van Curagao ontslag gevraagd." TEGEN LEPRA. Het „Protestantenblad' meldt, dat een jonge Hindoe beweert, een ge neesmiddel tegen lepra te kennen. Reeds een paar zieken zoo zegt men moet hij volkomen herstel hebben bezorgd, o. a een jongetje van ongeveer 10 jaar, dat nu weer de school bezoekt. De jonge man vertelt vroeger zelf in erge mate ziek ge weest te zijn, doch op zijn 15de jaar door een hoogbejaard echtpaar, wo nende buiten de stad, genezen te zijn. Uit dankbaarheid heeft hij toen voor de oudjes gewerkt bot huu dood. De zen zouden hem dan voor hun sterven met liet geneesmiddel hebben bekend gemaakt. B ij t ij d s gered. Dinsdagmiddag, ongeveer te 5 uur, geraakte een jongetje aL spelende in den Heerensingel. Door eenige voor bijgangers werd hem spoedig een haak toegestoken, met geen gevolg, en intusschen was het ventje reeds zinkende, toen gelukkig een voorbij ganger zich gekleed te water begaf, dien het gelukte het kind te redden. Aan wal werden hem allereerst eeni ge klappen toegediend, waardoor liet ventje weer bijkwam. Haarl. Arbeiders-Secreta riaat. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering van bovengenoemde vereeni- ging werd besloten instemming te be tuigen met den Bond van Kantoor- en Handelsbedienden, inzake 8-urensl ui ting. In de vacature-Riesebos werd geko zen de heer Klinkenberg. Een slechte koetsierl Men schrijft ons Hedenmorgen omstreeks halftlen weigerde een niet te breed uitziende schimmel, gespannen voor een der ex peditiewagens van de Gobr. de Boer, den geladen wagen tegen de hooge Leidsclie brug op te trekken. Na lang tobben kreeg de koetsier eindelijk liet gezonde denkbeeld het paard bij den teugel te nemen, waarna 't beest ge willig zijn plicht deed. Toen stopte hij midden op de brug, sprong op den wagen en ranselde het beest geducht af bij den afrit naar do Oranjekade. Begreep deze man niet, dat het schandelijke der mishandeling nog daargelaten liet paard een volgend maal bij de brug zeker onwillig zal zijn, daar het bij instinct weet geran seld te worden zoo het zijn plicht doet Het paard was gemerkt no. 1739. Voortdurend hebben hier dergelij ke gevallen plaats, trouwens wij we zen er meermalen op. Gelukkig ver mindert het, „omdat men hang is voor de courant", zooals we meermalen persoonlijk hoorden. Mili taire Zaken. Aan den kapitein E. C. Okhuizen, van het 10e regiment infanterie is eer vol ontslag uit den dienst verleend, onder toekenning van pensioen. Gedurende liet verblijf in de leger plaats bij Laren van de leden van Volksweerbaarheid, welke legerplaats op 26 Juli e. k. zal worden betrokken, zullen van het 10e regiment infante rie 1 sergeant en 6 miliciens, die zich hiertoe vrijwillig beschikbaar heb ben gesteld, voor verschillende func- tiën werkzaam zijn. Ongïluk. Gisterenmiddag omstreeks 3 uur gebeurde te Zcndvoort eeu vrij ern stig ongeluk. Van een in aanbouw zijnd huis vied eeu groote steen op t hoofd van den metselaar H., die een gapende wonde aan het lioofd kreeg. Er werd geneeskundige hulp ingeroe pen. Na verbonden te zijn, werd de man naar zijn liuis vervoerd. Woest r ij d e n. Meo schrijft ons Gisteravond omstreeks half aoht wend in de Kamperstraat liet 5-jarig dochtertje van den heer Piers, aldaar woonachtig, door een fietsrijder aan gereden. Daar deze een zeer snellen gang had, werd het kind eenige me ters meegesleurd. Gewond werd het door een voorbijganger opgenomen en naar de ouderlijke woning over gebracht. De vader schrijft ons daarover nog, dat hij den man flink genoemd zou 1 lebben, wanneer hij het kind zelf had afgegeven. Terecht waarschuwt de vader tegen den roekelooze. Zoo gaat liet: in hun woestheid be gaan dergelijke gevaarlijke personen ongelukken en daarna missen zo den moed om de gevolgen te dragen. Uitstapjes. Morgen maken de leerlingen der hoogste klasse van de school aan de Bakkerstraat onder leiding van hun ne onderwijzers, de heeren Peere boom en Paulen, een uitstapje naar Arnhem. GEMEENTERAAD Vergadering van den raad der ge meente Haarlem op Woensdag 14 Ju li., des middags te 1 1/2 uur. Afwezig zijn de heeren Nieuwen- huijzen Krusenian, Loomeijer en Spoor. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. De VOORZITTER deelt mee, dat door oen misverstand van de agenda is afgevallen 't voorstel van B. en W., in zake de salarisregeling van de se cretarie-ambtenaren en boden. Wan neer de raad geen bezwaar heeft, kan deze zaak nog heden behandeld wor den. De lieer MODOO acht de agenda de zer vergadering reeds voldoende be laden en wil daarom aanhouding. De heer SNELTJES ondersteunt dit. Wel vindt hij 't jammer, dat dit voor stel niet behandeld kan warden in tegenwoordigheid van den gemeente secretaris mr. Pijn acker Hordijk, hoe wel de-ze zeker met zorg deze zaak heeft voorbereid. Er zijn evenwel raadsleden, die over deze belangrijke zaak nog willen overleggen, zoodat behandeling op heden niet gewenscht is. Na deze opmerkingen zegt de VOORZITTER, dat dit punt lieden niet behandeld zal worden. Ingekomen is een voorstel van B. en W. om aan de directie van 't Bron gebouw vergunning te verleenen, om de getimmerten in den tuin te behou den tot 19 Juli. In 't vorige raadsbe sluit was 15 Juli genoemd. Dit wordt goedgekeurd. PUNT 2. B. en W. dealen mede, dat de wen- schelijkheid is gebleken, dat worde overgegaan tot verandering van eeni ge raamkozijnen enz. in het gebouw der Opleidingsschool voor jongens, ten einde daardoor te verkrijgen een betere toetreding van daglicht in eenige lokalen d>er scliool, en voorts, dat net gewenscht is, de bestaande waterplaatsen in dit gebouw te doen vervangen door torfit-urinoirs. De kosten van een ander worden geraamd op ongeveer f 2000. Goedgekeurd. PUNT 3. B. en W. stellen voor een som van f 1650 ter beschikking te stellen voor de Meisjesschool voor middelbaar onderwijs, ter aanschaffing van gym- nastiekwerktuigen, wijziging van het gymnastieklokaal en het maken en inrichten van een kleedkamer. Goedgekeurd. (De zitting duurt voort.) Burgerlijke Standi HAARLEM. ONDERTROUWD 14 Juli. D. Begeer en A. Offcnberg. J. J. Scholten en A. Sonnen. A. Kojlerie en M. Weiland. J. C. M. Nieuwvcen en F. Geljon. W. P. A. Dijkgraaff en B. Backer. GETROUWD 14 Juli. P J. Louwkamp en W. Priesmnn. F. J. Mentjox en M. T. P. J. van Esch. A. Negrijn en C. A. E. van Huïjssteeden. T. P. Hub- bers en A M. Passchier. L. Jong- mams en C. M. van Bilderbeek. J. H. A. van Bilderbeek en A. L. de Paus. J. H. Schiltman en C. Klomp. A. BeHaart en C. F. M. v. d. Eijn- de. P. Snel en J. Hijnsbergen. W. Petersen en D. Dijkstra. A. v. Els en H. P van Vugt. BEVALLEN 12 Juli. C. M. van Maarle. geb. Bader, d M. L. B. Wels. geb. Meijerstein, d. 13 Juli. H. Koel, geb. Hartog, z. M. A. C. Bakker, geli. Eeltlnk, d. OVERLEDEN 13 Juli. 1L, 11 m., zoon van II. An- genent, Noorder Schoosteeg. P. W. R. Petri, 44 j., Tweede Hossel aer- straat. SCHOTEN. BEVALLEN M. van Til, geb. Ter Smitten, z. H. Bran'ler, geb. Cats, d. S. Nij- mam, geb. Piers, d. A. van Ever- dingen, geb. v. Scherpen zeel, z. OVERLEDEN S. C. Coet, 1 j. UIT HET HOOGERHUIS. LONDEN, 13 Juli. (Reuter). Het wetsontwerp op den al ge ineen en dienstplicht in het territoriale leger, 'ngediead door Lord Roberts, is ver- w op ren mot 123 stemmen tegen 103. Lord f rewe en Lord Lansdowne be streden het ontwerp, terwijl het ver dedigd werd door Lord Milner ea Lord Curzon. Van ingosonden stukkan, aopiaatat O niet geplaatst, wordt de kopie don inaond» niet ternggegoTo Voor den Inhoud dezer rnbriek stolt de iedactie rich niet aansprakelijk. AFSCHEID. Geachte Redactie Hedenmorgen schreef ik op liet Vermeldingsbord" der Jeeraarska- mer van de H. B. S. aan de Zijlvest het volgende bij gelegenheid, dat iit tegenwoordigheid van de meeste leer aren aan de leerlingen werd medege deeld, wie tot de volgende klasse be vorderd wanen, enz. Bii den aanvang van mijnen le venslangen vacantie-tijd bied ik mijn- afscheidsgroet aan Aan den heer Directeur, Aan de heeren Leeraren en Aan de Leerlin gen der school met beleefd verzoek om hun welwillende Vriendelijk Aan denken. Zegt het voort, asjeblieft. G. II. BLITS. Haarlem, 13 Juli 1909. imstardamsebe Baars. Openingskoersen van 14 Juli LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was vast. Nederl. Certificaten 78 1/16, 921/4, Russen 90 7/8—96 1/4. ZUID-AMERIKAANSCIIE STAATS FONDSEN. Peruanen 8 7/8 en 34. TABAKSAANDEELEN aangeboden. Rindjey 941/2, Deli 437, Medan 234, Nieuwe Asahan 75. Rotterdam Deli 335, Senembah 379. PETROLEUMAANDEELEN vast. Koninklijke 457, Moeara Enim 193, Porlak 1661/2—3/4, Sumatra Palem- bang 167, Zuid Perlak 1761/2—7. MIJNAANDEELEN stil. Ketahoens 293, 465, Great Cobar 112 flauw. De AMERIK. MARKT opende lager: Atchison 114, Denver 46 3/4, Erie 35 3/4, Kansas 45 3/16 en 72 3/16, Missou ri 40 3/8, Rock Island 32 3/4, Southern Railway 30 1/4, Union Pacific 191—2, Wabash 21 3/8, Steels 68 1/8, Carren 57 CULTUURWAARDEN iets vaster: Vorstenlanden 175, Rescontre Ned. Handels-MTj. 178 1/4. Op de heden alhier gehouden vee markt waren anagevoerd en verkocht: Koeien 2 stuks, f 170. N. Kalveren 36 stuks, 8 13. Schapen 12 stuks ƒ16—20. Lammeren 17 stuks aangevoerd, 12 stuks verkocht, 11—15. Paarden 2 stuks. Voor de vele bewijzen van belang- steling ontvangen bij het overlijden van onze lieveling JANNETJE, be tuigen wij onzen hartelijken dank, ixt het bijzonder aan den WelEd. Zeerge leerden Heer Doctor WOLTERSOM, voor de zorgvolle en liefderijke be handeling ons geliefd kind bewezen. N. WISMAN. J. WISMAN—ZEEMAN. Schoten, 14 Juli 1909. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onzen hau- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling ter gelegenheid van onze 50-jarige Eclitvereeniging. NICOLAAS VAN GEILSWIJK, THEODORA VAN GEILSWIJK- THOLEN. Haarlemmermeer, Juli 1909. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze gelief de Zuster, Behuwdzuster en Tante, in den ouderdom van 65 jaar. Uit aller naam, P. BEAUFORT. Haarlem, Gierstraat 20. Eenige en algemeene kennis geving. Tandarts, is na Woensdag 21 Juli afwezig. VERLOREN Door werkman verloren, Maandag nacht, van Staitionspl. n. einde Jans- str., een bruin lederen Sigarenkoker, inhoudende 75 aan bankpapier, zijn de 1 biljet van 40, één van 25 en één van I 10 Den eerlijken vinder wordt beleefd verzocht deze terug té bezorgen tegen goede belooning lang straat 63 boven.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2