NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. ëinitenlandsch Overzicht Onze Lachhoek Stadsnieuws FEUILLETON De roede Pimpernel in Gevaar. 27e Jaargang. No. 8000 Verschijnt dergelijks, behalve op Zon» en Feestdagen. MAANDAG 26 JÜLI 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB BAANDBNl Voor Haariem 12S Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd b (kom der gemeente)1.30 franco per post door Nederland 1.63 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 K de omstreken en lranco pet post 045 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Pirectenr 1. C, PEBREBOOM. ADVERTENT IÈNI Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel mes? 10 Cts. Buiten het ArrondfestttJenl Haarlem van 1—5 regels ft—elke regel meer/a 20 Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advert en tiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie en Administratie t Groote Hootstraat 55. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Znider Bultenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. tweede blad. WakeLUfcch Beursoverzlcht van Merens Tieleman. weekbericht tot 24 juli ïm In de afgeloopen weck was de han del in alle afdeelingen opgewekter, dan in weken liet geval wanvoora' geldt dit voor de Amerikaanse ho af- aceling, waarin voor versohillerade aandeelensoort-en eene verdere koers- Verbe bering te vermelden valt, vooral trok een verdere, nliet onbelangrijke Stilering in de lichtere aandeelensoor- ton, met name Rock's, Southern Rails Erie's e. d., de aandacht. In Steel- tfliaras had tn den aanvang der week een niet onbelangrijke koersverbete- ring plaats en deze shares konden tot circa 711/2 pet. verbeteren op be richten, dat de inkomsten der Steel- Irust enorm zijn, en de uitzichten Ivoor de toekomst bijzonder gunstig geacht worden, met het oog hierop, dat de verbetering op liandelsgebied zich thans pas in een aanvangssta dium bevindtbovendien is het meer dan waarschijnlijk, dat het dividend op het einde dezer maand op minstens l pet vastgesteld zal worden, en daarom niet te verwonderen, dat Steels deze hoogte bereikt hébben temeer, daar nog zeer groote baisse- engagementen af te wikkelen zijn. De stijging der katoenprijzen druk te op de katoenvervoerende sporen. Van goed Ingelichte zijde wordt de pessimistische beoordeeling der ka toenmarkt overdreven geacht, en verwacht men met het oog daarop eene stijging in Southern Rails en Louisville-Nashville shares. Ook voor Union en Southern Paci fic houden de goede koopen aan Voor deze waarden verwacht men een Verdere aanzienlijke verbetering. De uitstekende oog3 the rich ten zijn spe ciaal voor het gebied der Atchison Topeca-spoor gunstig, deze shares kunnen als zeer koopwaardig aanbe volen worden. Ofschoon In Amerika een beslist optimistische stemming de overhand heeft, zal men toch goed doen, alvo rens zijne engagementen bij Aineri- kaansche shares belangrijk uLt te breiden, den afloop der discussion 'omtrent de nieuwe tariefwetten af te wachtendeze kunnen allicht nog verrassingen brengen en wij geloo- ven, dat voor verschillende aandee lensoorten hoogere koersen zullen jijn weggelegd. Amerika is een land. waar alles zich spoedig aan nieuwe toestanden aanpast, zoodat wij niet kunnen ge- looven hoe de nieuwe tarieven ook mogen zijn dat de groote finon- rieele leiders der hausse hunne be langen bij een verdere rijzing "zullen prijsgeven. De koperwaardon liggen zwak, Amalgamateds en Anaconda Worden voortdurend aangeboden. Men zegt, dat Rockefeller, die deze waarden controleert, tegen een koers- verbetering is men moet aan den anderen kant niet vergeten, dat spe ciaal voor Amalgamateds in New- York een baisse-consortium bestaat, dat toch binnen korter of langer tijd tot dekken moet overgaan. Voor Oliewaarden blijven voor de Koninklijke Olie-aandeelen en de af hankelijke maatschappijen de goede «ankoopen beslist aanhouden, eene verdere verbetering dezer aandeelan schijnt niet tot de ommogedijkhedem te behooren. Voor Cultuurwaarden vonden op de zoozeer verhoogde koer een winstnemtngen plaatsdit be hoeft niet te verwonderen, nu ver schillende soorten een enorme koers- verbetering hebben ondergaan, en een verre toekomst o. 1. reeds ruim Cn de koersen is verdisconteerd. Do tab aks markt had vooral de laat ste dagen dezer week een veei beter aanzien, trouwens verschillende soor ten zijn op zóó'n buitengewoon laag koerspeil aangeland, dat aankoop voor geduldige houders weinig risico meer kan opleveren. Mot het oog op de ongekend lage geldkoersen geld was voortdurend tot anderhalf pet. en zelfs tot 1 pet. te verkrijgen waren Staatelomdsen en speciaal Hoüandsche aanhoudend voor belegging gezocht en konden doze in koers vooruitgaan. Ook voor Russon en Zuld-Ameri- kaansche waarden bleef de stemming voortdurend vast. HET NIEUWE FRANSCHE MINIS! ERIE. Müristeriee hebben vooral in 't Frankenland I niet lang te le ven 1 Sinds de uitroeping der repu bliek zijn er al 43 kabinetten alkaar opgevolgd en nu is no. 44 aan de beurt. Slechts 5 ministeries hebben 't langer dan twee jaar uitgehouden 't stel Watdeck-Rousseau sloeg t re cord door 2 iaar, 11 maanden en 15 dagen op het kussen te troonen. Cle men ceau's combinatie heeft het twee jaar, acht maanden en vier dagen uitgezongen en maakt dus in de ver zameling een goed figuur. Bij dit ééndags-Leven der Excellen ties (tusscluen haakjes zij opgemerkt, dat die geregelde verandering aan de behartiging van 'a lands zaken meest al niet bevorderlijk zal zijn) is het een geluk, dat men ook niet lang talmt, om nieuwe ministers In de plaats der omgekegelde departement- bestuurders te planteen. Dinsdag avond zag men Clemenoeau c. b. ten grave dalen, en Zaterdagavond kon men onder de telegrammen al lezen, wie in do komende periode de leiding zouden hebben. Na eemig geharrewar werd het uit gemaakt (door president Fallières en de publieke opinie) dat ArLstide Briand kabinetsformateur zou zijn. De andere candidaat, Léan Bour geois, was.... in 't buitenland op reis en niet te v'aden. Of speelde hij op zettelijk verstoppertje Briand nam de eervolle opdracht aan en ging er op uit, om nieuw© mi nisters te zoeken. O, moderne tijd t Hij ging per auto door Parijs tuffen, om de nieuwe Excellenties te verza melen. Na een moeilijken dag met veel geconferoer, is Briand klaar ge komen. Ziehier de „tableau de La troupe" Briand: minister van binnen- landsche zaken en president van den ministerraad. Barthou: minister van justitie. P i c h o n minister van buiten- iandsche zaken. Genei-aal B r u n minister van oorlog Jean Dupuy: minister van handel. R u a u minister van landbouw. Vice-admiraal Boue de Lope- r e y r e minister van marine. C o c h r y minister van finan ciën. Millerand: minister van open bare werken en posterijen. Doumergue: minister van "on- derwijs. T r o u i 11 o 4 minister van kolo niën. Vivianl: minister van arbeid. Als onderstaatssecretarissen treden op financiën René Renault, oorlog: Sarraut, marineChéron, kunsten en wetenschappenDujardin-Beau- metz. We noemen deze namen hier nog eens opzettelijk, omdat man t lijstje eens goed moet aanzien. Niet minder dan zes Clemenceau-ministers ziet mem in de verzameling. Briand zelf was onder den vorigen premier mi nister van justitie en eere-dlenet. Barthou is van openbare werken naar justitie bevorderd en de heeren Pichcm, Doumergue, Vivianl en Ruau wordeai in dezelfde functies overgeplaatst. Wanneer men daarbij bedenkt, dat Briand, wait de groote politiek betreft, vrijwel op hetzelfde standpunt staat als Ctemanceau. en ook dat de mi nister van buitoni andsche zaken hliift, dan de conclusie gewettigd, dat het nieuwe ministerie de zaken vain Clomenceau vrijwel op cbemzelfdjem voet zal voortzetten. Reeds daarom 'e het nu al mogelijk, dat veronderstel lingen gemaakt worden, over de par lementaire werkzaamheden, die aan de orde zullen komen. De „Etoile BeLge" vertelt al over de regeeringe ver klaring „Met het oog op het naderend ein de der zitting zal de regeering al hare krachten wijden aan de meest ur gente hervormingen, w. o. in de eer ste plaats die betreffende de arbei- derspens'oenen en de nu bij den Se naat aanhangige hervorming van de krijgsraden. De regeering zal eene polit'ek van verzoening tusschen kapitaal en ar beid volgen, geane eenzijdige, maar eene, waarbij zij op de medewerking der arbeiders rekent, waardoor aan het kapitaal zekerheid voor den dag van morgen wordt verschaft. Wat de buiten 1 andsche politiek be treft, zal de xegeering blijk geven van continuïteit der regeeringsinzichten en haar oprechten wensch te kennen geven, om evenals in het verleden aan het voortbestaan van den vrede te arbeiden, terwijl zij van hare trouw aan de bestaande bondgenootschap pen de verzekering zal geven." De nieuwe ministers zijn geen nieu welingen. Bijna allen hebban ze reeds een plaats bekleed in vorige kabinet ten. Cochéry, dsie, inplaats van Caillaux, minister van Financriën werd, be kleedde reeds vroeger dezen post en was ook herhaaldelijk rapporteur der begrootLngs-commissie. Hij is gema tigd radicaal. Millerand, die de portefeuille van Openbare werken van Barthou over nam en tevens Posterijen onder zijn berusting krijgt, was reeds vroeger titularis onder het ministerie Wal- deck-Rousseau 1899—1902. Hij was, evenals Cooherv, lid van de Kamer van Afgevaardigden. Trouiilot, thans senator, radicaal, was tijdens het ministerie Combes onderstaatssecretaris van Posterijen. Thans vervangt hij MilRès-Lacroix als minister van Koloniën. Jean Dupuy, de nieuw benoemde minister van Handel, gematigd radi caal, was eveneens lid van den Se naat Hij was reeds eenige malen mi nister van Handel. Hij is eigenaar en directeur van de Petit Parisian". Nieuw zijn de ministers van oorlog en marine. Opmerkelijk is. dat zij weer eens beroeps-militairen zijn. wait in langen tijd in Frankrijk niet is gebeurd. Nu ook een enkel woord over de vallen ministers. De marine-man is verdwenen. Zal z'n opvolger kans zien, om den warboel aan dit depar tement eens te regelen Is dan een „groote schoonmaak" te verwachten Belangrijk is ook. dat de onder staatssecretaris Simyan is verdwe nen. Wat zullen de postiers lachen, nu ze toch hun zin hebben 1 Beteekent de verandering aan het ministerie van openbare werken, waaronder de post behoort, ook een zachtere houding tegenover de ont slagen postambtenaren uit de sta kingsbeweging De persoonsverande ring en de val van Simyan is wel op merkelijk I De regeeringsbladan begroeten het nieuwe ministerie met sympathie. Dat ook begr ij pel ijk. Andere is het met de Katholieke pers. Ook de correspondent van „De Tijd" is teleurgesteld, en schrijft o.a.: Men weet, dat de tactiek van Briand ia, tie ergste slagen aan de kerk toe te brengen onder een schijn van recht. Hij is de sluwste politieke advocaat, dien men zich denken kan, heeft voortdurend dien mond vol over rechtvaardigheid, maar schroomt in- tusschem niet kerkelijke goederen te onteigenen, christelijke scholen op te lieffen, congregaties te ontbinden en het vrije woord der Bisschoppen te smoren. Dit laatste althans zal hem niet ge lukken, want ondanks de rechterlijke veroordeelingen, die hij uitlokt, gaan de Bisschoppen voort zich aan zijne tyrannie niet te storen en de waar heid te verkondigen. En de socialisten Men weet, dat de premier Briand vroeger socialist ia geweest, nu is hij een „renegaat". De socialistische bla den spotten, dat hun oud-vriend nu met FaLLières den Tsaar van Rusland vriendelijk zal gaan begroeten. DE STRAF-EXPEDITIE VAN SPANJE IN MAROKKO. De tijdingen worden van dag tot dag erciBtiger 1 Op 23 Juli is weer hevig gevochten, welken strijd de Spanjaarden ver loren 6 officieren gedood en 13 ge wond, en 260 soldaten gewond. Hoe veel soldaten er gedood zijn, meldt het telegram niet. maar 't zal zeker wel eau 100 of 150 zijn. De Spaanse!te generaal moet uit Melilla geseind hebben, dat hij nog ">.000 man noodig heeft en dat de stad het niet lang meer zal kunnen volhouden tegen de Mooren, wier stoutmoedigheid toeneemt, nu zij bemerken, dat de Spanjaarden zich uitsluitend tot verdediging bepalen. Hoe die 40.000 man bij elkaar te krijgen Tegen elke troepenzending wordt tn Spanje geprotesteerd. Over dit verzet worden eenige bijzonderhe den gemeld. Op 21 en 22 Juli bezocht koning Al fonso eenige kazernes, waar hij ge tuige was van hoogst onvriendelijke be toegingen. Ook hebben drie com pagnieën jagers gepoogd aan hot mui ten te slaan en daarbij hunne supe rieuren bedreigd. Toen op 21 Juli een trein mat re servisten zou vertrekken, hadden er op het Station zeer heftige tooneelen plaats. De menigte drong het station binnen en wierp dwarsleggers over de rails. De politie was machteloos tegenover de talrijke menigte, en de burgergarde moest ten slotte met kolf slagen het volk van de rails verwij deren. Er wordt een zeer strenge censuur uitgeoefend, slechts weinig telegram men worden doorgelaten en ook liet telephoonverkeer wordt onderdrukt. Socialistische vergaderingen zijn ver boden en op de bladen wordt streng toezicht gehouden. Het ziet er voor Spanje dus niet gunstig uit. RUSSISCHE POLITIE- SCHANDALEN. Verzekerd wordt, dat een vriend van Boertzef, de man, die in den laaisten tijd zulke belangwekkende onthullingen heeft gedaan over de werkwijze van de Russische politie in het buitenland, een brief heeft ont vangen uit Wiborg in Finland, waar in hem wordt medegedeeld, dat dr. Doebrowin, het feitelijk hoofd van de Russische zwarte bende, een week geleden eenige zijner sujetten naar Par'is heeft gezonden met de opdracht Boertzef te dooden, en dat daarna nog een hooger geplaatst ambtenaar van de geheime politie naar Parijs te vertrokken, om op te treden als hoofd van deze kleine bende. Ondervraagd, welke maatregelen hij thans zou nemen, verklaarde Boertzef, dat hij eerst van plan was geweest liet zwijgen te bewaren over deze nieuwe vervolging. Nu echter zijn vrienden ruchtbaarheid aan de zaak hebben gegeven, stelde hij er prijs op mede te deelen, dat hij zich door geen bedreiging zal laten weer houden om de taak, die hij op zich heeft genomen, de ontmaskering na melijk van de geheime politie, tot het einde toe te volbrengen. TER DOOD VEROORDEELD. Gelijk te verwachten was, is te Landen het doodvonnis uitgesproken over Madar lal Dinghra, den Ind'er, die onlangs Sir William Curzon Wyl- lie en dr. Laleaca in het Imperial Institute dood schoot. Ook gedurende deze rechtszitting bleef de beklaagde zijn onverschillige houding bewaren. Op de vraag of hij schuld erkende, antwoordde hij „Naar mijn begrippen ben ik niet schuldig ein ik refereer mij aan de verklariDg, die ik op schrift stelde en die men in mijn zak gevonden heeft." GROOTE BRAND IN EEN STATION. Zaterdagmiddag te 4 uur is brand ontstaan in het Main-Neckar-station 1e Darmstadt. De brand ontstond »'n het vertrek ander in den klakketoren, waarschijnlijk door kortsluiting. Het middengebouw, waarin de wachtka mers, wordt als verloren beschouwd. Er zijn troepen opgecommandeerd tem behoeve der afzetting. Om half zes was het den kracht igen pogingen van de brandweer, die ook een paar locomotieven als stoom- brandspuiten dienst liet doen, gelfctft, den hrand tot den eigenlijken vuur haard te beperken. De vlammen hebben den klokketo- ren en de beide bovenste verdiepin gen rondom het trappenhuis van het middengebouw vernield. De wachtka mers eerste en tweede klasse zijn slechts weinig beschadigd. Eveneens bleven de loketzalen gespaard. De treinenloop werd om half zes weder in zijn gebeelen omvang her val. Er zijn blijkbaar geen persoonlijke ongelukken te betreuren. EEN VISCHTRAWLER MET OPVARENDEN VERGAAN. De te Frederikstad binnengedoopen Engelsche ijzeren bark „Gladis" over voer bij Doggersbank een Engelsche viLsschersboot met stoom vermogen. Deze werd dwars door midden ge varen en is onmiddellijk vergaan, met de geheel e bemanning, bestaande uit 9 koppen. SPOORWEGONGELUK IN BEIEREN. De Frankforter sneltrein i§ ip het station Passau ontspoord. Ben reizi ger werd zwaar gewond. SURROGAAT. Schilderes: Heeft u er niets tegen, dat ik op uw akker ga zitten schet sen BoerWélneen, dat houdt de vo gels van de erwten af. Wij wilden er toch een vogelverschrikker zetten. VERZUCHTING. Willem Hé, pa, ik wou dat ik ten tijde van Karei den Groote geboren was 1 Vader: Waarom? WillemWel, dan behoefde ik niet alles te leeren wat naderhand ge beurd is MINDER JUISTE UITLEGGING. U moet het kind dagelijks de melk van één koe laten gebruiken, me vrouw, zei de dokter. Maar, dokter, hoe zou ik er dien plas nu in krijgen 11 MUZIKAAL. HeerWaarom spoel je toch eiken ochtend een uur lang voor de gevan genis De gevangeneu geven je .och niets? Draaiorgeiman Ik speel ook maar voor één hunner. Die hoeft mij, vóór hij er inging, vier weken vooruitbe taald. IN DE VERLEGENHEID. Rechter De getuige heeft u wol be- leedigd... maai* moest u dan dadelijk met de mestvork op hem inslaan? Kon u niet met woorden de beleediging beantwoorden BeklaagdeJa, weet u. Edel Achtba re, ik kon niet dadelijk de juiste uit drukking vinden. HUMOR. Bedelaar (tot juffrouw, die hem een halven cent geeft) O, dank u, dank u duizend maal. Zeker een erfenisje ge had, hé? ZEER EENVOUDIGE OPLOSSING! Rentenier: Dokter, ik kan 'snachts niet slapen. Wat is daaraan te doen Dokter Wel, vriend, doe 't dan overdag. LANGS EEN OMWEG. KoopmanEn jij, ventje, wat wil je? Kleine jongen Mama laat vragen of u zoo goed zou willen zijn een bankbiljet van 100 gulden ie wisselen; 't bankbiljet sai ze Zondag meebren gen. VERHEVEN EN BELACHELIJK. Gedurende een voorstelling van het een of ander stuk, kondigt een he raut aau De Koning I Stem uit do galerij Wat l Hij de koning? Hij is mij nog tien gulden schuldig. GEMEENTERAAD. Vergadering van don Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 28 Juli 1909, des namiddags ten 1£ ure, m de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mbdedeelingen en ingekomen stuk ken. Naar het Engelsch, door Barones Orczy. ui Zij lueld van Juliette, om de geva ren, die Percy had moeten doorstaan, om de angsten, die zij zelf had moe ten doormaken alleen vandaag, te midden van dezen moeien zonneschijn dezen heerlijken dag, had zij plot seling een krankzinnige, overstelpen de angst gevoeld, oen doodelijke haat voor het wilde, avontuurlijke leven, dat hem zoo dikwijls van haar zijde ■wegnam. Zijn opgewekt, schertsend antwoord hield haar terug, het onder werp verder voort te zetten, terwijl het vroalijk gebabbel van de men- achen om haar heen haar waarschuw de voorzichtig m^t haar woorden en blikken te zijn. Maa? zij scheen nu de behoefte te Voelen alleen te zijn en op een of andere wijze trok haar die afgelegen tent aan met. haar schreeuwerig ge kleurd aanplakbiljet en de schreeu wende man met de vrijheidsmuts op oefende een spookachtige betoovering op haar u>t. Instinctmatig wendde zij haar schreden daarheen, en even instinct matig volgde haar de luchthartige kring van vrienden. Sir Percy alleen was blijven staan, om oen woordje te wisselen mét Lord Hastings, die juist was aangekomen. li denkt er toch zeker niet aan, dat gruwelijk schouwspel met uwe tegen w oordighedd te vereoren, Lady Blakeney zei Lord Anthony Dew- hurst terwijl Marguerite bijna werk tuiglijk op eenige meters afstand van de eenzame tent was blijven staan. Ik weet het niet, zei ze, met gedwongen vroolijkheid, de tent schijnt mij aan te trekken. En ik be hoef niet maar de vertooning te kij ken, voegde zij er veelbeteekenend bij, terwijl zij wees op een met ruwe hand geschreven biljet aan den in gang van de tent „Tot hulp voor de uitgehongerde armen van Parijs." Er is een vrouw met een knap gezicht, die zingt, en oen afschuwe lijk mechanisch speelgoed, dat be weegt, zei een der jonge mannen uit het gezelschap. Het is heel donker en bedompt in de tent Ik kwam er toevallig binnen en was er even gauw weer uit. Ik verzoek u allen, mij daarbin nen te laten gaan, zei Marguerite luchthartig. Ik wil graag die eoed uitziende vrouw hooren zingen, al zie ik dan dat leelijke speelgoed niet in beweging. Mag ik u dan geleiden, Lady Blakeney zei Lord Tony. Neen 1 ik zou liever alleen gaan, antwoordde zij, een beetje onge duldig. Ik verzoek u, geen notatie te nemen van deze gril, en mijn te rugkomst af to wachten, waar de mu ziek het vroolijkst is. Het zou van slechte manieren ge tuigd hebben, te blijven aandringen. Met een knikje tegen al haar vrien den verliet Marguerite de in hun hart protesteerende cavaliers, en ging snel de ruw in elkaar ge-zotte deuropening door, die toegang gaf tot de teut. Een man, in oude tooneelvodden gekieei en met de karakteristieke roode muts op, stond onmiddellijk in den ingang en ratelde met drukke ge baren met een geldbus. Voor de uitgehongerd» armen van Parijs, riep hij mei gerekten neusklank, op het oogenhlik, dat hij Marguerite in haar kostbaar gewaad in het oog kreeg. Zij liet wat geld in de bus vallen en ging toon verder. De temt was vain binnen somber en zag er verlaten uit na hét overvloedi ge licht van de warme Scptember- zon en do rumoerige drukte, dié op het grasveld buiten heerschte. Blijkbaar had juist een voorstelling plaats eehad op het platform, want eenige jongelieden draalden nog wat besluiteloos rond, blijkbaar van plan om de tent te verlaten. Eenige onsamenhangende opmer kingen bereikten Marguerite's' ooren, terwijl zij naderde, en de kleine groepjes verdeelden zich, om haar gelegenheid te geven te passceren. Een of twee vrouwen gaapten haar in verbazing aan, om haar mooi ge waad, terwijl anderen eerbiedig een buiging maakten. Hét mechanische speelgoed trok dadelijk haar aandacht. Zij vond hét niet zoo afschuwelijk als zij verwacht had, alleen onbeschrijflijk belache lijk, met al die kleine houten poppe tjes, met hun eigenaardige, houterige beweginkjes. Zij kwam wat dichter bij om beter te kunnen zien, en de jongellö, die bleven dralen, wachtten af, of zij misschien oen of andere opmerking zou -maken. Mylady is in Frankrijk geboren, fluisterde een der mannen vlak bij haar, zij kan weten, of het werke lijk zoo gebeurt. Zij schijnt er belang in te stol len, zei oen ander fluisterend. Kijk, zei een glundere deern, die aan den arm van een zenuwachtig jangmensch hing, ik geloof, dat zij om meer geld komen. Op het platform aam het verst afge legen eind van da tent was Juist een slanke gestalte verschenen, die van een jonge vrouw, in eigenaardig som bere kleuren gekleed, en met een zwart kanten mutsje luchtig over haar hoofd geworpen. Marguerite dacht, dat het gelaat haar bekend voorkwam, zij merkte ook op, dat do vrouw een groote, ge borduurde reticule in haar met, een mitaine bekleede hand droeg. Het oogenhlik, waarop zij ver scheen had or oen grooten uittocht plaats. De feestgangers van Rich mond hielden niet van het gezicht van die reticule. Zij vonden, dat er al voldoende geld uit hun beurzen verdwenen was, als men hun magere inkomsten in aanmerking nam, en daarom wilden zij niet tot extra-uit gaven overgaan. Toen Marguerite het mechanische soeelgoed den rug toedraaide, was de laatste van het kleine gezelschap verdwenen, en zij was alleen in do tent mot de vrouw met haar donkere japon en zwart kanten mutsje. Voor de armen van Parijs, me vrouw, zei de laatste, werktuiglijk haar réticule ophoudend. Marguerite keek haar aandachtig aan. Het gelaat kwam haar bekend voor, en riep in haar geest herinne ringen wakker uit vroegere dagen tn Parijs, voordat zij trouwde. Zeker een of andere jonge actrice, uit -Pa rijs verdreven door die verschrikkelij ke revolutie, die al zooveel ellende en Lijden veroorzaakt had. Het gelaat was mooi, de gestalte slank en elegant, en de blik van blijk baar verdriet in de donkere, ain^xlol- vormige oogen was er op berekend, om sympathie en medelijden op te wekken. Toch voelde Lady Blakeney s-Vch onaangenaam aangedaan door hot aanschouwen van dit somber gekleed persoontje een instinct, dat zij niet zou hebben kunnen verklaren, en dat zij voelde als iots zonder grond, waarschuwde haar, dat op een of andere wijze die droefheid niet op recht was, het beroep op de armen niet uit het hart voortkwam. Toch haalde zij haar beurs te voorschijn en liet eenige soevereinen in de groote reticule vallen toen zei ze heel vriendelijk Ik hoop, dat u tevreden is met lietgeen hier inkomt, mevrouw ik vrees, dat ons Engelsche volk de kooi* den van zijn beurzen wat vasthoudt in dezen tijd. De vrouw zuchtte en haalde haar schouders op. O, mevrouw zed ze op eon toon van de grootste neerslachtig heid, men doet wat man kan voor z':n uitgehongerde mectemenschen, maar het is heel moeilijk om hier sympathie op te wekken voor ons be minde volk I fWordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 5