AdvertentlBn Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET 'KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 80 Juli 1909. Hoogste barometerstand 768.3 m.M. Ie La Coruna (Spanje) laagste 743.8 m.M. te Riga (Rusland). Verwachting tot den avond van .81 Juli Wind meeat matige Westelijke tot Zuidwestelijken wind. Gesteldheid van de luchtzwaar bewolkt, regenbuien. Temperatuur dezelfde. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 761 m.M. c Tbermometentand ia Haarlem. Vrijdag 80 Juli Hoofrte tetereo 8 «ut V. 13 leegde Wdeaaaebl f. 16 Hoogste heden tol lfi uui r. 68 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 80 Cis. per regeL IEIJSEH'8 HLuHVMntrul Ongeveer tien- tot twaalfduizend gul den beloopen. In de Viaschershaven heeft eene aanvaring plaats gehad tusschen den Engeischen stoomtrawler Silverdale G IJ 999 en den lichter Christine, van de Naamlooze Vennootschap Voree- nigde Steenkolenhandel. Da llohter Werd swaar beschadigd. AERDENHOUT. Dat viel niet moe. Gewapend met een stel vunzige prentkaarten en beneveld door den sterken drank, in het bezit van eene [folie flesch jenever, wilde de 43-jarige Btucadoor O., uit Haarlem, alhier Jiijn arbeidsveld kiezen, echter tegen den zin van de beide alhier gestation- neerde veldwachters Smits en Stoffer, die het raadzaam oordeelden, hem ter ontnuchtering een poosje vrij lo gies te geven in de bekende .Walter- itiohter-cel te Ovarveem ZANDVOORT. .VERGADERING VAN DEN GE MEENTERAAD. Gisteravond kwam de Zandvoorl- sche Raad bijeen. Aaa weerszijden van de groene tafel waren loege stoe len aan de korte einden. Daar zaten •.vroeger de heeren Slagveld en Drie huizen. De eerste nam onlangs ont slag als Raadslid, de laatste werd niet herkozen en schijnt nu zijn zetel tót September a.s. leeg te zullen la ten. Althans hij had een verzoek Inge diend om ontslag als ambtenaar van 'den Burg. Stand, T welk hem ver leend werd. Met September zullen hun intrede In de raadszaal doen de heeren Bückmann en Van der Plas. Hun gelofsbrieven werden door een commissie, bestaande uit de heeren Van der Werff, Jac. Koning en Van ■Toombargen nagezien en in orde be tonden. De volgende zitting zal over hun toelating beslist worden, om ge legenheid te geven tot het Indienen van bezwaarschriften, hetgeen bin nen 8 dagen behoort te geschieden. De kaaopneming geschiedde op 23 'Juli. In kaa was f 4273.37. Meegedeeld werd* dat de kasgeld- leening gesloten was bij de firma Merens en Tieleman te Haarlem te gen 8 1/4 pot. Inzake een V^aag ,van den (heer Slagveld in een vorige vergadering, deelde de heer Bückmann mee, dat de aanschaffing van een nieuwen sproeiwagen te kostbaar is. De wagen alleen zou f 660 kosten, terwijl de be dien ln gskosten f 4.75 per dag bedra gen. De gemeente-rekening over 1908 Ward aangeboden en zal nagezien worden door een commissie bestaan de uit de heeren Bakkenhoven, Toom- bergen en Schaap. In ontvang bedraagt de rekening een som van 62.816,71 en in uitgaaf f 57.650.08, zoodat er een voordeelig Slot is van 5166.62 1/2. Dat is zeker een gunstig resultaat, daar het jaar aangevangen werd met een voordee lig saldo van slechts f 1303.05. B. en W. zullen nader praeadvisee- ren over een aanbod van grond door de Naam!. Venn. Zandvoorts Duin, te Heemstede en de familie Quarles van XJfford te Haarlem. Deze gronden zijn gelegen bij het Diaconiehuis, de arbeiderswoningen en de Zuiderstraat. De rooilijn van de Oosterstraat zal zoo uitgezet worden, dat de straat een breedte krijgt van 8 M. In verband hiermee wordt een bouwverbod gelegd op een strook ter breedte van 4 M. Door de overneming van de be waarschool van den heer Van Lennep diende voor die school een financieelo regeling getroffen te worden. De toestand is er zoo, dat mej. Van der Enden, behalve vrij wonen en vrij vuur en licht (althans als dat over-1 schiet van het bcnoodlgde voor 'de be waarschool) een salaris van f 500. ontvangt. Twee helpsters ontvangen f 6 per maand en drie helpsters f 5 per maand. Mej. Van der Enden zal nu behalve vrij wonen enz. een salaris genieten van f 600 en bovendien op 65-jarigen leeftijd een pensioen ontvangen van f 500. Daarvoor moot de gemeente een jaarpremie betalen van f 187.90. De heer M. KONING vond dit pre miebedrag wat hoog en pleitte er voor eigen risico te dragen. Dat zou dan komen, meende de VOORZITTER ten laste van latere budgetten. Dat achtte hij niet geweuscht, omdat het een onbillijkheid zou zijn tegenover de belastingbetalers, die dan in de kosten der gemeente-huishouding bij droegen, terwijl de thans bedragen den de diensten van mej. Van der En den genoten. Daarom werd tot pen sioeninkoop besloten. De heer COLLOT d'ESCURY merk te op, dat niet de juiste verhouding bestond tusschen het bedrag van het pensioen en dat van het salaris, daar deze bedragen ongeveer even groot waren. Terecht werd er op gewezen, dat het salaris niet slechts f 600 zal bedragen, doch een belangrijk hooger cijfer, ongeveer f 900, indien vrij wo nen en vuur en licht meegerekend worden. De helpsters zouden volgens het voorstel van B. en W. 8 of f 6.50, per maand krijgen. Dat vond de heer M. KONING te weinig. Zijn voorstel gesteund door den heer BAKKEN HOVEN en overgenomen door B. en VV. bracht de salarissen op f 12 en f 8 per maand. Twee krijgen er nu f 12 en drie f 8. Inderdaad nog geen hoog bedrag, al zijn deze helpsters ook maar 15 tot 18 Jaar oud. Tegen woordig heeft men gediplomeerde be waarschool-onderwijzeressen en dito hoofdonderwijzeressen. Die onderwij zeressen zal men zeker op Zandvoort niet krijgen voor een 96 en 144 per jaar. De schoolgeldregeling aan de be- waarscliool werd progressief vastge steld. Zij bedraagt voor één, twee, drie en meer kinderen uit een gezin onderscheidenlijk voor ouders wier belastbaar inkomen volgens de Plaats, directe belasting minder dan f 200 bedraagt: 5, 7 1/2, 10 en 12 1/2 ets per week; tusschen f 200 en 700: 10. 15, 20 en 25 ets. 700 tot 1700: 15, 25, 80 en 35 ets. ra oer dan f 1700: 20, 80, 40 en 50 ets. De tegenwoordige heffing was voor allen gelijk, nl. 10, 15, 20 en 25 ets. Mr. Thiel te Haarlem had gunstig gepraeadviseerd over de voorwaarden van de II.IJ.S.M. om aan de gemeen te te vergunnen een buis door den spoordijk te leggen. In een huishou delijke vergadering van den Raad zuilen, B. en W. en een ingenieur van de H. IJ. S. M. de zaak nader toelich ten. Donderdagmiddag was de acte ge passeerd omtrent den weg te maken door het land van den heer Groen. De weg zal dadelijk geheel worden aangelegd. De heer M. KONING verzoekt de werkzaamheden uit te stellen tot het slechte seizoen om den werkloozen arbeid te verschaffen. Daarmee zal rekening gehouden worden, als 'i mo gelijk is ook mét het grondwerk voor de nieuwe xioleering. Bij de Rondvraag vroeg den heer BAKKENHOVEN om verbod van het luidkeels aanprijzen van koopwaar door venters op Zondag. Daarvoor moet de politieverorde ning worden aangevuld. In eene door do Zandvoortsche feestcommissie gehouden vergade ring Is besloten legen 31 Augustus een volskfee-st te organiseeren. Er zal een aubade worden gegeven, de schoolkinderen, die der vacantlekolo- niën, alg ook de patiënten van het Badhuis voor minvermogenden, zul len worden onthaald. In den mild- dag zullen volk spelen worden gehou den. Als leden der terreincommLssie werden gekozen de hoeren H. Meyer, S. VIsscher en J. Water. Lawn-tennis. Om half tien namen de dried aag- sche wedstrijden, uitgeschreven door de Zandvoortsche Hotel- en Terrein maatschappij, een aanvang. De lei ding dezer wedstrijden, waaraan tij delijk in Zandvoort verblijf houden den deelnemen, berust bij de heeren Gerko en Blussé. Ingeschreven hebben voor heeren single 35, damessingle 19, heeren-dou- ble 32 en mixed-double 32 personen. Niettegenstaande de gunstige lig ging der J)anen tusschen de duinen, hadden de spelers nog vrij wat last van den feilen wind. Om elf uur be gon het ook te regenen, en moesten de wedstrijden gestaakt worden. De stand was toen Ileerensingle J. Bonnet 6loat Van der Valk 62. 64 S. v. d. Bergh slaat Nieman 6—1, 6—8Tawlcer slaat J. P. H. de Kruijff 6—4, 6—3 F. Mendes de Lean slaat W. Becck- man 60, G0. Damessingle Mej. B. Boon slaat Frau Lella Lachmann 6—1, 6—1 mej. A Steckmer slaat mej. C. Wijs man 6—2. 6—1. Aangekomen badgasten: Ds. D. Loeb, Darmstadt, 8 pers. Grand-Hotel. J. Mandry, Weenen, 3 pers. Grand-Hoitel. Ds. J. Eltzbacher, Stuttgart, 2 pers. Grand-Hoitel. K. X. Becker, Leipzig, 4 pers. Grand-Hotel. S. Krochl, Leipzig, 4 pers. Grand-Hotel. Wagenmann, Jena, 2 pers. Grand-Hotel. X. Kessler, Frankfort a. M. Grand-Hotel. Dr. Silberstein, Nurnberg, 3 pers. Grand-Hotel. L. Katz, Charlottenburgt 4 pers. Grand-Hotel. W. G. Patmos, Apeldoorn, Swalue- straat 1, Mevr. Fortgens, Haarlem, Parkstr. 2, 4 pers. A. J. Stijns, Heemstede, Haltestraat 39. A. J. Stijns, Maastricht, idem. J. Wjersum, Mensigeweer, Pension Zomerlust. H. Korter, idem., idem. H. B. Heerdt, Wildervank. idem., 3 pers. IC. Ross, Amsterdam, idem., 4 p. Reinders, idem., Hoogeweg 30, 8 p. F am. Nopoi, idem., Haltestraat 39, 5 pers. Fam. Weening, idem., idem., 5 p. Muller, Idem., Idem., 5 p. Fam. Oostveen, idem., Pension S. v. d. Mije, 2 pers. P. J. van Beresteijn, idem., Maris- straat 9. J. en H. Beenhouwer, idem., Hotel d'Orange, 2 perB. P. Pinnow, Berlijn, Pension Beau Rivage. H. Dinglinger, Amsterdam, idem. Mevr. Vollmar, Berlijn, Hotel Bel védère, 2 pers. N. Dreesman, Nijmegen, idem. R. Dreesman, Utrecht, idem. K. Bareiez, Stuttgart, Hotel d'Oran ge. A. Silbermann, Berlijn, idem, 2 p. J. Spinath, Antwerpen, idem. Mevr. S. Moltzer, Bloemendaal* id., 2 pers. Binnenland PRINSES JULIANA. Woensdagnamiddag was (naar de Tel. meldt) dr. Haversmidt op 't pa leis Het Loo, ten einde een onderzoek ln te stellen naar den gezondheidstoe stand van Prinses Juliana. H. K. H. is zeer welvarend en wordt zoo het eenigszina kan, eiken dag minstens 2 keer door de verpleegster achter het paleis ln den tuin geruimen tijd ge dragen. GELUKKIG IN VEILIGE HAVEN. Naar van Urk wordt medegedeeld, is aldaar binnengeloopen de sleep boot „Idial", waaromtrent vermoed werd, dat haar tijdens den storm een ongeluk was overkomen. ONGELUKKEN. Woensdagmiddag is te Alkmaar nabij de Heiloflrpoort een 5-jarig jon getje van C., wonende Lindelaan, on der de Haorlemsche stoomtram ge raakt, doordat hij er op wilde sprin gen. De hand werd geheel afgereden en een been en het gelaat ernstig ge kneusd. Het knaapje is eenige uren later in het ziekenhuis overleden. Donderdag had in de Keizerstraat te Scheveningen een ernstig ongeluk plaats. De pachter van het koffiehuis „Volksbelang" in de Keizerstraat, de heer B., reed met zijn rijwiel, doordat hij een oogenblik het stuur, waar. aan een zwaar pak hing, niet meester was, juist tusschen den motor- en den aanhangwagen van een in beweging zijnde trom in, toen hij tusschen de tram en een vrachtwagen wilde pas- seeren. Hij kwam te vallen en werd door den aanhangwagen overreden. Zijn linkerarm en -been en zijn rech tervoet werden vreeselij'k verminkten het duurde ruim een kwartier voor het been was uitgezaagd. De verwon de riep de omstanders herhaaldelijk toe, den voet maar af te hakken, op dat men hem zou kunnen vervoeren. Door de opdringende menschenme- nigte werd het verleenen van hulp aan den ongelukkige, zeer bemoei lijkt Toen hij bevrijd was, werd hij naar de woning van den brigadier Blokpoei in dezelfde straat vervoerd, waar hem de eerste hulp werd ver leend. Daar do auto van het Ziekenhuis niet beschikbaar was, werd de ver wonde per tram daarheen vervoerd. Hij overleed echter spoedig daarop. BEVORDERING VISSCHERIJ. In de te Katwijk voorgezette verga dering kwam aan de orde een voor stel van de afdeeling Katwijk, waar in aan de vereenlging werd opgedra gen zich tot de Regeering te wen den, met het verzoek het daarheen te leiden, dat eene subsidie aan de ge meente Katwijk worde verleend ter verkrijging van eene vaartverbete- ring van IJ muidon naar Katwijk aan Zee. Door den ingenieur der gemeente Katwijk zijn de plannen opgemaakt volgens een kostenraming van /iOü.OUO, en het daaromtrent uitge bracht rapport van den deskundige dor provincie goeft aan een ramings- eijfer van 550.000. Hot voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Gistermorgen begaf de officier van justitie uit 's-Hortogenbosch zich naar Mill, alwaar hot LI. Dinsdagmiddag wederom geducht i.s toegegaan. In het café van v. H. ontstond tusschen ze keren J. R., uit Beers, en B. Cr. te Mill, een hevige woordentwist, welke zoo hoog liep, dat een ernstige vecht partij er hot gevolg van was, waarbij R. een gapende wonde in het onder lijf werd toegebracht, waaruit do in gewanden te voorscliijn kwamen, en C. een levensgevaarlijke verwonding in de linkerzijde en eon diepe snede over het rechterbovenbeen bekwam. Dr. Anderegg, aldaar, vorleende do oorste geneeskundige hulp. Hij achtte het raadzaam, dat beiden verwonden do H. Sacramenten der stervenden werden toegediend. Daar aan de vechtpartij ruim een tiental personen 1 deelnamen ,woet men tot op heden niet, wie do eigenlijke daders der ver wondingen zijn. Naar men vernoemt is de toestand van R. zeer zorgwek kend, terwijl dia van Cr. redelijk kan genoemd worden. Een streng onder zoek is intusschen naar een en ander ingesteld. HET SPOORWEGONGELUK TE GOES. Met Ingang van 1 Augustus wordt de heer H. H. F. S., stationschef te Goes, als adjunct-commies te ZuL pbeu geplaatst. Deze overplaatsing geschiedt tn verband met het beken- do spoorwegongeluk te Goes op 1 Juli J.L Laatste Berichten DE LIGHAL. Met genoegen hebben we vanmor gen gevolg gegeven aan de uitnoodi- ging om eens een kijkje te nemen op het terrein van de Lighai voor Tuber culoselijders naar de veranderingen, die daar in den laatsten tijd zijn ge schied- Wanneer men don tuin Inkomt, wordt men verrast over den aangena- nien aanblik van den mooien grooten tuin rond de ligplaats der patiënten. Door den zorgvuldigen aanleg, door den heer Leonard A. Springer, zijn hier fraaie bloemperken aangelegd. Wel hebben deze door den storm van de laatste dagen eonigsztns geleden, maar toch zijn er nog genoeg, om den verpleegden een vriendelijk rustpunt voor het oog te verschaffen. De aan leg van heesters enz. is zoo gemaakt, dat men op het terrein geen overlast ondervindt van nieuwsgierige voor bijgangers. Door den bouw van de wo ning van den opzichter, die thans on der den kap is, heeft men in het hoofdgebouw eenige ruimte vrij ge kregen, o. a. voor een waschgelegen- heid voor de patiënten en een kelder. Voorts heeft men de lighai zelf eenigszins verbouwd. Nieuw gemaakt zijn twee ruime kleedkamers voor mannen en vrouwen, die de kleed ruimte van thans zullen vervangen, terwijl tevens een vertrek voor den ontsmettingsdienst is Ingericht. De vereeniging beschikt over een ontsmettingstoestei volgens Plügger, waarmede de opzichter, behalve in bovengenoemd vertrek, waarin de dekens, stoelen, enz., der lighai ge desinfecteerd worden, ook in de ge meenten rondom Haarlem gelegen, ontsmettingen voor tuberculose ver richt. De Lighai is voor het belangstellend publiek ter bezichtiging opengesteld, waartoe de opzichter mede de drie eerstvolgende Zondagen (1, 8 en 15 Aug.) 's middags van 3—5 uur op het terrein aanwezig zal zijn. Het bestuur heeft gemeend reeds nu het publiek tot een bezoek te mogen uitnoodigen, opdat men thans, ter wijl alle gewas zooveel mogelijk groen is en bloedt, eea indruk krijge omtrent het dagelijksch verblijf der patiënten van de Lighai. Kwartatwedstrijden. Aon den nationalen zangwedstrijd voor kwartetten en dubbel-kwartet- ten, uitgeschreven door de zangveree- niging „Arli et Religioni", op Zon dag 1 Augustus in liet Brongebouw alhier, zal worden deelgenomen door de volgende Haarlemsche kwartetten: In de 2de afdeeling solo-kwartetten door „Onder Vrienden" en „Or pheus' In deze afdeeling zijn vijf deelne mende kwartetten. In de 1ste afdeeling solo-kwartetten door „Loreley" en „Sempre Ani- mato". In deze afdeeling zijn 11 deelne mende kwartetten. In de afdeeling dubbele kwartetten: „Laudate Deum", directeur de heer Frans Phlippeau „Damiaatjes", di recteur de heer J. J. Sturm „Haar lem's dubbelmannenkwartet", direc teur de heer Henri Pielage en dub belmannenkwartet „Zanglust", direc teur de heer C. Heemskerk. In deze afdeeling zijn 10 deelne mende kwartetten. De jury bestaat uit de heerenJac. Ruigrok, ArnhemJ. P. J. Wierts, DelftIsr. J. Olman, Amsterdam; N. H. Andriessen, en Jac. de Jong, te Haarlem. De klinkerbestrating. Een zware wagen van Consael zak te hedenmorgen door de bestrating van de Leidschestraat Zes paarden waren niet in staat het gevaarte uit het gat te trekken. Later kwamen er nog meer en toen slaagde men er ln het voertuig uit den kuil te trekken. Bij de brug is de straat ook geheel stuk. De zware wagons moeten er toch overheen. En nu gaan ze met zulk een vaart, dat de stukken steen den voorbijgangers om de ooren vliegen. De Barrevoetestraat is bij de Boter markt ook stuk gereden. Hier is een groot gat ontstaan. Op de Botermarkt zelf staan de „kleine steentjes" al danig uit H gelid. Een locomobiel van Alberts frères kreeg een kapot onderstel door het stooten op de bestrating ln de Leid schestraat, Iets goeds valt te zeggen van de be strating op het Bolwerk. Het pad van den Jansweg naar de brug aan den Schoterweg is bestraat, zeer ten ge-, rieve van de talrijke werklieden, die anders bij vochtig weer daar door een modderpoel moesten waden. In werking gesteld. Om het overtollige water, ïn de laatste dagen gevallen, te loozen was heden het stoomgemaal aan Spaarn- dam in werking gesteld. Gevonden voorwerpen (te bevragen aan onderstaande adressen): Een band van een kinderwagen, Nassaustraat 2. Een blauw grijze duif, Klerksteeg 10. Eon zilveren halsketting, Klever- parkweg 66. Een zilveren pepermuntdoosje, Scheeprnakersdijk 19. Een witte damesblouso, Delftstraat 7 rood. Een zilveren horloge met ketting, Kloosterstraat 58. Een slot met ketting, Ripperda- steeg 8 B. Een blauwe cape, Brouwerstr 45. M1f t a I t e Zaken. De twee compagnieën van het 10de regiment Infanterie, die ln de leger plaats bij Harskamp zijn gekampeerd tot het houden van schietoefeningen, keeren morgen per trein van 12.55 in het garnizoen terug. SCHOTEN. Hedenmorgen werd door 't gemeen tebestuur aanbesteed het maken van een beerput op 't terrein der vuilnis belt. Ingeschreven werd door: C. Benoord te Haarlem, voor f 799.90. P. Boks, te Schoten, voor f 888. J. H. van Wagoningen te Spaarn- dam voor 900. H. Visser, te Haarlem, voor 955. Firma Steenkist te Haarlem, voor' 1087. Hedenmorgen omstreeks half zeven had de monteur Otte, werkzaam aan den nieuwen gashouder alhier, het ongeluk van eon 10 meter hoogen stei ger te vallen. Hierdoor is hij aan een zijnor beenen en arm verwond ge raakt hij is door het andere perso neel naar huis gebracht. Volgens een geneeskundige is de val buitengewoon goed afgeloopen. Toch ls zijn voet zwaar gekneusd en zal hij eenigen tijd zijn werk niet kunnen verrichten. Door de alhier gevestigde slagers is gisterenavond een vereeniging opge richt, uitsluitend de slagers betref fende, en waarin men zich op straffe van 2o gulden boete moet hebben ver bonden. om de vleeschwaren niet on der de thans vastgestelde prijzen te verkoopen. Sport en Wedstrijden CRICKET. Gister werd de wedstrijd 's-Grav. C. C.—Ayr C. C. te 's-Gravenhage voortgezet. De Schotten vervolgden hun innings, die bedroegen: Booth c. Eigeman b. Feith 54 Jacques c. idem b. idem 6 Moffat run out 22 Barrow c. Debens b. Eigeman 62 J. Highet c. La Chapelle b. v. Vel- zen 10 Farrington 1. b. w. b. Feith 28 Morton b .Eigeman 62 D. Highet c. Aernout b. Feith 5 F. Dewar b. Eigeman 1 W. Dewar not out 35 Hutchingson b Eigeman 22 Parker b. Eigeman 11 Extra's 10 Totaal 274 Feith 4 voor 78; v. Velzen 1 voor 31; Eigeman 5 voor 106; la Chapelle 0 voor 37; Aernout 0 voor 12. Er bleven toen nog 7 kwartier over om te spelen. Bijna het geheele Haag sche team faalde, slechts Feith Sr. scoorde 43. Als om 6 uur geëindigd wordt zijn 8 wickets neer voor slechts 86 runs; de wedstrijd efndigde dus in een draw. Nederlandscta Elftal Ayr Cricketclub. Vanmorgen om half twaalf begon nen de Hollanders met batten; Jhr. mr. C. Feith (H.C.C.) en Eigeman (Amstels C.C.), waren de eerste ba.ts- luL Spoedig had de Haagsche cap tain zich ingespeeld en deed eenige mooie slagen, waaronder een paar harde vieren. Eigenman speelde daar entegen vrij onzeker en sloeg op 17 een bal ln handen van den bowler, zonder nog gescoord te hebben. J. van Gogh kwam nu ln en samen met Feith verhoogde hij het totaal tot 28, waarop de steeds dichter vallende re gen verder spelen onmogelijk maakte. Om kwart over twaalven werd be sloten eerst te gaan lunchen. De stand der Hollandsche Innings was toen Jhr. Mr. C. Feith, not out 22 W. Eigeman, c. and b. Barrow, 0 J. van Gogh Jr., not out, 4 Extra's 2 Totaal 1 wicket voor 28 Rechtszaken EEN GEVAARLIJKE HUWELIJKSCANDIDAAT. De 20-jarige Arie van den H. Jr., te Rhoon, die onlangs aan de dochter van mevrouw de weduwe Deo Hollan derSaarioos van Barendrecht uit het gevaarlijke postpakket zond, om dat die dochter doof bleef voor zijn huwelijksaanzoeken, is door de Rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, met aftrek der voorloopige hechtenis. Telegrammen DE TOESTAND IN SPANJE. CERBèRE, 29 Juli. Uit Granollers wordt bericht, dat aldaar twee kloos ters In brand zijn gestoken. Te Casa de la Selva werd de burgerwacht door het gepeupel ontwapend, gevan gen genomen en opgesloten in de kazerne De reservisten van de lichting 1906 en 1907, benevens de verlofgangers van 1908, zijn opgeroepen geen en kele meldde zich echter in de ka zerne. MADRID, 30 Juli. Officieel wordt meegedeeld, dat de berichten uit Bar celona bevredigend zijn. In de huiten- wijken Clothilde en San Martin dreef de cavalerie de hoofdmacht der op roerlingen bijeen, terwijl de artillerie het vuur op hen opende. De oproer lingen, die groote verliezen leden, gaven zioh over en leverden hun wa pens uit. Er zijn nu nog slechts eeni ge kleine benden in de om Barcelona gelegen dorpen, die uiteengedreven moeten worden. SPANÏE EN MAROKKO. MELILLA, 29 Juli. Gisteren werd oen zeer verwoed gevecht geleverd. Vijf bataljons onder bevel van een brigade-generaal namen daaraan deel. De generaal werd door een ko gel aai het hoofd gewond. Oofc Ver» den do luitenants Colones van het ja- gerbataljon Arapiles en Las Neves benevens vele andere officieren van hetzelfde bataljon gekwetst. Omstreeks 8 uur hield het gevecht op. Heden had de plechtige uitvaart plaats van de militairen, die in hél gevecht van gisteren waren gesneu veld. MADRID, 30 Juli. Uit Melilla wordt gemeld, dat in het kamp rust heerscht. AARDBEVING OP SICILI6. MESSINA, 29 Juli. In den afgeloo pen nacht en heden werden tien aardschokken, waaronder drie zeer hevige, gevoeld. De bevolking is hevig verschrikt. Een zeer hevige wind be lemmert het verkeer. tóargerii/ke ütaaöi HAARLEM, ONDERTROUWD 30 Juli. P. Prins en M. van den Berg. BEVALLEN 27 W. H. ,J. Heijerman, geb. Van Maas, z 20 Juli. M. Voetelink, geb. De Nieuwe, z. I. Smal, geb. Duive- stein, z. A. van Lent, geb. Jan sen, d OVERLEDEN 28 Juli. J. Voorderhaak, 78 j., Jans- straat. HAARLEMMERLIEDE. Bevallen A. M. VriesekoopDay men, z., M. L .E. Nolting—Tünge, d., M. C. van GastelenJukes, d., M. JonkerBalabrega, d. Overleden N. v. d. Welv. Oosten, 72 jaar. Anuterdamscbs Bears. Openingskoersen van 30 Juli 1909, LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. T.el. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was stil: Nederl. Certificaten 78 3/8, Rus sen 1909 92 5/8, Consols 85 1/4, Hope's 85 1/4. ZUID-AMERIK. STAATSFONDSEN Peruanen 9 1/8 en 35 1/4. TABAKSAANDEELN: Bindjey 99, Deli 610, Nieuwe Asahan 72 1/4, Rot terdam Deli 345t Senembah 339, Ua Langkat 440. PE I'ROLEUM-AANDEELEN. Ko ninklijke 450, Moeara Enim 8688, Sumatra Palembang 162, Dordtsche Oliewaarden 181, Z. Perlak 174, Per- lak 1G6 MIJNAANDEELEN. Ketahoens 273. AMERIKAANSCHE MARKT Den ver 481/2, Erie 36 7/8, Kansas 47 5/8 en 721/2, Missouri 422/3, Rock Island 38 3/8, Southern Railway 33, Union Pacific 1981/2, Wabash 2115/16, SlecJs 711/4, Carren 63, Marine 7 1/8-241/4 -69. CULTUURWAARDEN. Vorstenlan den 1681/2. Den 12den Augustus hopen onze ge liefde Ouders-, Behuwd- en Groot ouders KRIJN SCHIPPERS en CATHARINA BOUTERSE den dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaar in den Echt verbonden werden. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Receptie Zondag 1 Augustus van 2 tot 4 uvu\ Haarlem, Voortingstraat 41. fwtffiiw Getrouwd: P. M. J. VAN WIJNGAARDEN en G. C. VLINKERVLEUGEL, die tevens dankzeggen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden.' Amsterdam, 29 Juli 1909. Geboren: ANDRIES, Zoon van J. BAART Azn., en G. BAART-TAIJBER', Heden overleed tot onze die pe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten de: Stervenden, mijn innig geliefdr Echtgenoot en ons aller Vader Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, de Heer JACOBUS KAMP, iu den ouderdom van 72 jarei. Namens Kinderen, Behuwd Klein-, en Achterkleinkir: deren, Wed. KAMP- VAN GALEN. Haarlem, 29 Juli 1909. Glasblazerstraat 15. DANKBETUIGING Het gezamenlijk personeel der RiJ- tulgfabriek van de Heeren Gebrs. H. en F. KIMMAN, betuigt door dezen zijn hartelijken dank voor den feest dag, hun door de Heeren KIMMAN bereid bij het 25-jarig bestaan der fa briek. DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt mede na mens zijne Eohtgenoote zijn oprech ten dank aan de Heeren Gebrs. H. en F. KIMMAN en het gezamenlijk per soneel voor de erkentenis hem be toond bij de herdenking zijner 25-ja- rige werkzaamheid. F. KATER.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2