Thermometerstand KEIJSEB'8 Kerk en School Letteren en Kans! Pers-Overzicht Sport eo Wedstrljdeo Telegrammen Amstsrdamteha Bsurs. Burgerlijke Stand AdvertentiSn Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET K0N1NKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 2 Aug. 1909. Hoogste barometerstand 769.5 m.M. te Stornoway (ten Westen van Schot land) laagste 753.2 m.M. te Hapa- jranda (Oostkust van Zweden). Verwachting tot den avond van 8 Augustus Wind zwakke tot matigen Noorde lijken tot Oostelijken wind. Gesteldheid van de luchtafne mende bewolking, weinig of geen re gen. Temperatuur: iets warmen BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 tuir 760 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 760 m.M. te Haarlem, Zondag 1 Augustus Hoogste gisteren F. 13* Laagste heden naoht F. 56* Hedenmiddag 12 uur F. 65° Maandag 8 Augustus Hoogste gisteren .F. 65c Laagste heden naoht. F. 56* Hedenmiddag 12 uur F. 57* INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cta. per regeL i M Lange Vearatraat opengebroken, doch de brandkast iverd te vergeefs geforceerd. Vermist worden een naaimachine en zilveren horloge en een gouden ring. De naaimachine werd in beslag Senomen in de bank van leening in e Oranjeboomstraat. Het horloge en de zilveren ring wer den in andere pandjeshuizen aange troffen. Een tweetal verdachten wer den aangehouden, namelijk de losse werklieden C. B. en J. van M. Op hen werden een 25-tal losse sleutels ge- yonden NIET PLEIZ1ERIG. Op den Schiedamschen dijk te Rót- sterdam ontstond twist tusschen een iechllder en een bootwerker. Op een gegeven moment vloog een pot bruine werf door de lucht, toebékoorend aan ;ften schilder. De inhoud werd bij het nederdalen gelijkelijk verdeeld over Ipte jassen van de twee heeren D., an tiquairs, daar woonachtig. De beide jassen zijn totaal bedorven. Van hét gebeurde is proces-verbaal opgemaakt, hoewel terstond nog niet kon worden uitgemaakt, of de schil der, dan wel de bootwerker den hee ren D. de douche bezorgde. ONGELUKKEN. Bij het lappen der glazen van de Late étage van een perceel in de Nieu we Spiegelstraat ie Amsterdam nel eene dienstbode uit het raam, door éen glazen afdak op 3e binnenplaats. Waardoor zij beide polsen verwondde en vermoedelijk twee ribben brak. Nadat een geneesheer haar de eerste hulp had verleend, is zij naa.r hel Binnengasthuis overgebracht en al daar opgenomen. EEN EERE-DEGEN VOOR GENERAAL VAN DAALEN. Door een deputatie van Europee- sclie ingezetenen van Atjeh is ten liu'ze van Generaal Van Daalen te 's-Gravenhage aan dezen een eerede gen met oorkonde overhandigd als een bewijs van achting en een protest tegen zijn vervanging door kolonel SwaxL Op de kling zijn gegrift de woorden: Nimmer noodeloos getrokkenal tijd eervol opgestoken". DOOR GASVERGIFTIGING GESTORVEN. In de Cornelis Ever teenstraat te Utrecht was (zoo lezen we in 't Utr. Dagbl.) een familie dezer dagen uit ide stad gegaan een zoon, reserve- onderofficier, bleef evenwel achter, omdat hij zijn dienstplichten had te vervullen. Bij een familie naast de deur zou het jongmensch het middag maal komen gebruiken, maar toen hij Dinsdagmiddag op het afgesproken uur niet verscheen, sloeg men daar verder geen acht op, in de veronder stelling, dat de dienst In de kazerne hem had verhinderd te komen. Toch hield men het eten lot laat in den avond voor hem warm. Woensdag vervoegde zich een on derofficier aan het huis van don jeugdigen reserve-militair, om te in formeeren, waarom de jonge man dien dag van dienst wae weggeble ven. Op zijn herhaald schellen kwam echter geen gehoor, reden waarom hij zich in verbinding stelde met de bu ren, om nader te informeeren, maai1 ook dezen waren met de afwezigheid van den zoon des huizes onbekend. Gezamenlijk stelde men thans een onderzoek intoen men door de fran jes van het neerhangende gordijn naar binnen keek, zag men den jon gen voorover op tafel bggen. Politie werd gewaarschuwd, om het huis J>innen te gaan eenige agenten for ceerden het slot van de voordeur en .vonden den jongen man als dood voor de tafel zitten. Het bleek, dat de kamer geheel gevuld was met gas het vermoeden Ligt voor de hand, dat de jongen, thuis gekomen, de lamp heeft aangestoken om te gaan zitten werken. Tijdens z'n studie is hij in slaap gevallen, hij het voorover buk ken in z'n dommeling een gasslang van de lamp aftrekkende, die in ver binding stond met een klein lampje op tafel Door dat losrukken van de slang is het gas vrijelijk de kamer in gestroomd, ten gevolge waarvan de jongen spoedig bewusteloos werd, om kort daarna te overlijden. In deze bukkende houding vond men hem, toen de politie binnentrad. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroependr. Van Zadelhoff kwam met een zuurstof koffer, maar kon niet anders dan den dood consta- teeren. De arme jongen was reeds langen tijd dood. Politie-autoriteiten kwamen weldra voor het onderzoek ter plaatse en de den hot lijk van den jongen man, die te Utrecht student was, in een der kamers neerleggen. Gisteravond om 9 uur zou zijn moe der, een weduwe, van haar reisje fce- rugkeeren. KOPPELARIJ. Do gemeentepolitie te Maastricht maakte proces-verbaal op tegen het echtpaar S., caféhouders. Ezelen- markt, verdacht van koppelarij (overtrediug van art. 250 Wetboek van Strafrecht). Verschillende minderjarige meisjes, van 16 jaren af, waren geregelde be zoeksters van dat huis. Het onder zoek werd geleid door den inspecteur Becker ing. G.L. K.») GEDENKTEEKEN JOAN VAN OLDENBARNEVELDT. De Koningin-Moeder heeft aan de vereeniging „Joan van Oldenbarne- veldt" te Amersfoort doen toekomen een gift van 50 ais bijdrage voor het door haar te stichten gedenkteeken van den Raadpensionaris van Hol land, d^e 14 September 1547 te Amers foort werd geboren. OOIEVAARSDIEVEN. In verband met de voorgekomen diefstallen, van jonge ooievaars inde Neder-Betuwe heeft de veldwachter in een gemeente, waarin deze dief stallen zich voordeden, ontslag aan gevraagd. (Hbld.) GROOTE LANDBOUWTENTOON STELLING TE EINDHOVEN. Op Maandag 6 September zal deze groote tentoonstelling, waarvan Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden welwillend het beschermheerschap heeft aanvaard, plechtig geopend worden door Zijne Excellentie den minister van Landbouw. Intusschen zal reeds toegang gebo den worden aan het publiek op Zon dag 5 September, wanneer op de ter- rei nen,een groot festival zal worden gehouden. NED. HERV. KERK. Beroepen te Steenbergen ds. J. C. Kars te Stolwijk. De heer J. W. H. Kalkman, predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente te Hilversum, heeft tegen 1 November zijn eervol emeritaat aangevraagd. CHRIST. GER. KERK. Bedankt voor het beroep te Ensche dé door ds. L. H. Beekamp te Arn hem. Door hot Prov.- Kerkbestuur van Noord-Holland is aan ds. P. Deelman, na 45-jarige ambtsbediening, en aan dr. J. Ph. Hoede maker, beiden predi kanten bij de Ned. Herv. Kerk te Am sterdam, met ingang van 1 Nov. eer vol emeritaat verleend. EERE-DOCTOREN. In „De Hervorming'" 'vinden wij medegedeeld, dat de Amsterdamsche hoogleeraar dr. A. Brulning en de Utrechtsche dr. J. J. P. Valelon Jr. door de hoogeschool te Genève ter gelegenheid van haar feestviering tot haar eeredoctor zijn henoemd. LOUIS BOUWMEESTER TEN DERDEN MALE NAAR INDI6. De Tel. schrijft Hot zal er nu toch van komen, dat Louis Bouwmeester ten derden male naar Indië vertrekt. De zaak begint lioe langer hoe meer vasten vorm aan te nemen. Twee zeer invloedrijke mannén steunen hem, zoowel finan cieel als in de keuze van het reper toire. En steunende op zijn ondervin ding van vorige Jaren, hoopt hij het Indische publiek zoo goed als onder de gegeven omstandigheden mogelijk is, zijn kunst te brengen. Een tournee in Indië is niet alleen een hoogst moeilijke, maar ook een kostbare onderneming. Bouwmeester wordt hierin echter gerugsteund door eene groote ondervinding. Hij heeft met veel zorg zijn repertoire samen gesteld. Ter wille der concurrentie mogen wij geen namen noemen, doch de nieuwste werken van den tegen- woordigen tijd heeft hij laten verta len, terwijl hij zijn voorstellingen zóó denkt in te richten, dat het langduri ge en afmattende karakter, opvoerin gen in de tropen eigen, geheel ver dwijnt. Wat zijn gezelschap betreft, naar hij zelf zegt, de grooten in naam of daad gaan niet mee, dat hebben we al gezien. Toch heeft hij met eenige artiesten van beteekenis, die hem voldoende zullen bijstaan, de onder handelingen geopend. Zijn plan is, geen al te grooten troep om zich heen te vormen. Wel is 't eigenaardig, dat het meorendeel der artisten gaarne bereid is, Louis naar de tropen te volgen. Dat komt, omdat hij zelf steeds do ziel van zijn troep blijft en meestrijdt in do voorste gelederen. Gemengd Nieuws SCHIPBREUK. Twee zeilschepen zijn bij Damkerort (aan de Oostzee) op een zandplaat goworpen, de Nederlandsche brik „Iloffnung" (vroeger in Duitsch bezit) en de Ilamburgsche tweemaster „Ma- Ihilde". Be'de schepen kwamen uit Stolpmunde en voeren in westelijke richting. De „Hoffnung" had rogge, de „Mathilde" haver en meel als la ding. Vooral de redding van de be manning van de „Mathilde" was een moeilijke zaak. Toen het schip nog een heel eind van de kust af was, sprong een jongen van 10 jaar met een zwemgordel om te water en kwam na geruimen tijd uitgeput aan den wal aan. Nadat het schip wat dichter bij het strand was gekomen, deed ook de vrouw van den kapitein den sprong. In de zware branding was het gebruik vau booten onmogelijk. Ook zij kwam gelukkig aan land. Aan het strand was de spanning lan gen tijd onbeschrijflijk. De lading van de twee schepen is als verloren te beschouwen. IIET HUDSON-FULTON-FEEST. Uit New-York wordt gemeld, dat het IIudson-Fulton-feest in New-York aanleiding zal warden tot een groote sohe internationale vlootschouw. Min stens 80 oorlogsschepen, waaronder 55 Amerikaansche. zullen in de New-Yorksche watereu bijeenkomen. Reeds nu is bekend, dat de marines van Nederland, Frankrijk, Engeland, Duitschland, Italië. Mexico en Japan vertegenwoordigd zullen zijn. Ook uit Zuid-Amerika komen oor logsschepen voor zoover reeds be kend is geworden, Yijf. DE NIEUWE SJAH VAN PERZIë. Een journalist heeft dezer dagen in het paleis Kamerati een onderhoud gehad met den jeugdigen Sjah van Perzië. Hij verhaalt daaromtrent het volgendeOp liet terras van het pa leis werd ik ontvangen door een bui tengewoon mooi knaapje, met groote zwarte, verstandige oogen, gekleed in een wit pakje en met eon met briljan ten versierd diadeem op het hoofd. Vriendelijk lachend reikte hij mij de hand en vroeg mij daarop„Wat voor nieuws staat er in de couran ten De jonge Sjah maakte op mij den indruk voor zijn leeftijd buitenge woon ontwikkeld te zijn en zijn posi tie ten volle te begrijpen. Hij geeft reeds blijken van dat groot zelfbe wustzijn, dat het gevolg is van de eigenaardige opvoeding van de Per zische prinsen, die nl. van hun prille jeugd af een staf van ministers om zich heen hebben, met welke zij ge sprekken voeren over politieke en fii- uancieele zaken. Toon ik den jongen Sjah feliciteer de met zijn troonsbeklimming en hem mededeelde, dat het volk zijn uitroe ping tot Sjah met zoo groote geest drift had ontvangen, zeide hij „Ik bemin mijn volk en hoop, dat mijn omgeving mij zal helpen om met mijn volk in vrede en eendracht te leven. Ik verzeker u, dat mijn vader niet zooveel schuld heeft aan het ongeluk, dat ons land getroffen heeft, als men gewoonlijk denkt. Misschien waren zijn raadslieden wel de ware schuldi gen''. Daarop vroeg hij mij, of ik het dekreet, bevelende dat de medsjbs ten spoedigste bijeengeroepen zou worden, had gelezen en hij voegde daaraan met zekere zelfingenomen heid toe„Dat dekreet is mijn werk". Terwijl wij aan het spreken wa ren, hoorden wij buiten schieten. In tegenstelling met de hofbeambten, die allen hunne kalmte verloren, bleef de SjaJh badaardhij gaf een der beamb ten last ie informeeren wat er ge beurd was en zette toen het gesprek met mij rustig voort. Toen ik eindelijk vertrok, drukte de jonge Sjah mij stevig de hand en zeide hij „Wil de men6chen, die van mij houden, hartelijk bedanken. Ik zal mijn best doen hunne liefde te ver dienen". DE ZAAI; KUYPER-SWEERTS. „Het Vaderland" zet boven een ar tikeltje „de aftocht" en merkt op, dat de „onthullingen" van het Hbld., die aanvankelijk deel schenen uit te ma ken van eene omtrekkende beweging, waarin èn burgemeester Sweerts èn dr. Kayper bun Sedan zouden vin den, ten «lotte zijn geëindigd in een niet zonder talent uitgevoerde retrai te, onder leiding van den Haagschen hoefijzer-correspondent. Men zou, zegt het blad, na van het artikel In het Hbld. een overzicht ge geven te hebben, mogen verlangen, dat de heeren Sweerts en Lehmann (dan) niet door het Hbld. in éénen adem genoemd waren, en dat hét blad zich direct eoo krachtig en be slist mogelijk zou verzet hebben te gen de uitlegging, die vrijwel door de geheele pers aan de meedeelingen van het Amsterdamsche blad werd gege ven, dat het verband tusschen het een en het ander vaststond, ook wat den heer Sweerts aangaat. Met het Hbld. blijven wij gelooven aan de schuld van dr. Kuyper. De aanwijzingen van de „bevriende" Tijd zijn in dat opzicht duidelijk ge noeg. Ten opzichte van den hear Sweerts echter blijft geen schuld over, maar alleen nog grooter onbestemdheid en onzekerheid ten aanzien van 's bur gemeesters politieke richting, een on zekerheid die door de tegenstrijdig heid tusschen zijn heden en zijn var led en gevoed wordt, en waaruit alleen hij zelf, door een royale open lijke daad of verklaring, ons zou kun nen verlossen. ,,'t Nieuws van den Dag" ontdekt in 't Hbld.-artikel eenige feiten die tot verbazing aanleiding geven. Vooreerst in den aanhef, de zonder linge gelijkstelling van een „bericht" welks gegrondheid in goed ver trouwen op eene hoofdredactie moet worden aanvaard met een beschul diging, betichting of bewering waar door de goede naam van een of meer personen wordt aangetast. En dan dien getuigenisdwang van den Jour nalist or bij te halen!... Wij zullen daar verder het zwijgen toe doen. Ten tweede: de verzekering, dat de „onthulling" van het Hbld. niet zoo- wèl den heer Sweerts als den heer Kuyper treffen moest, zij 't indirect, maar ten minste even sterk. Niot al leen baron Sweerts, maar nagenoeg de Iieole pers moet dan op wijze misgetast hebbern Het N. v. d. D. brengt in herinne ring, dat zij reeds vroeger de moge lijkheid van een geval aanduidde, waarin de heele „zaak" tot iets lioel eenvoudigs zou worden terugge bracht. Daar begint het, zegt zij, wel naar te lijken, want het HIbd. preci seert nu: onder andere voor de pro vinciale verkiezingen in 1907 zou ba ron Sweerts de antirev. partijkas ge steund hebben. Een van tweeën dus: óf de heer Sweerts is, hoewel niet bij eenige partij aangesloten, naar gezindheid een „man van rechts" geworden, ten minste in de laatste jaren, on dan is dr. Kuyper's aanbeveling zeer natuur lijk; of de heer Sweerts steunt slechts in bepaalde gevallen de politiek ter rechterzijde, maar dat bewijst niets, dat andere dan politieke overwegin gen hierbij in T spel zijn, tenzij men wil aannemen, dat de heer Sweerts in 1907 het overlijden van den heer Mol- lerus in 1909 heeft kunnen voorzien. Wat blijft er dan echter over van de vergelijking met het geval Leh mann en waartoe dan al die geheim zinnige ophef? De zaak i3 voor de betrokkenen te onaangenaam, anders zou men waar lijk denken aan die „verschrikkelijke geschiedenis' van Andersen's kippe- veertjei „Het Centrum" oordeelt: „Zoo wordt dan de heer Sweerts als beschuldigde uitgeschakeld en blijven al» zoodanig alleen over dr. Kuyper en da regeering, aafi welke laatste het HbL o.a. de lange duur der vacature verweet. Maar wat (rest er eigenlijk van do beschuldiging begen dr. Kuyper, wan neer de aantijging tegen baron Sweerts vervalt? Met hetgeen de medewerker van t Hbld. verder schrijft hebben wij ons niet in te laten. Al die omhaal van woorden kan slechts strekken, om de zaak te ver troebelen en de aandacht of ta lel den van datgene waarop het eigen- lijji aankomt: de verplichting van het Hbl. om zijn beschuldiging te bewij zen. Slechts een enkele vraag. De correspondent deelt mee, dat hij alleen „het feit-Sweerts, niet de zaak- Kuyper-Sweerts" te onderzoeben heeft gehad. Moet men hieruit opmaken, dat de briefschrijver zich van alle verant woordelijkheid voor het opwerpen Yan die „zaak" wenscht te ontslaan en dat hij de moeilijkheid om het maar heel zacht te zeggen gevoelt, waarin de hoofdredactie van zijn blad zich met de beschuldiging tegen dr. Kuyper heeft gebracht? Het lijkt er veel op." VLIEGEN TE 's-GRAVENHAGE. Niettegenstaande het ongunstige weer heeft Lefèbvre gisteren een vliegtocht van 2 minuten gemaakt. Er waren veel belangstellenden. CRICKET. AMSTELS C. C.—ROOD EN WIT. A. C. C. KAMPIOEN DER EERSTE KLASSE 1 De over het Nederlandsch eerste- klasse-kampioenschap beslissende match A. C. C.—Rood en Wit werd Zondag te Amsterdam gespeeld, en dank zij vooral Rincker slaagde A. C. C. er in, do overwinning en daar mee het kampioenschap te behalen. Rood en Wit batte eerst en maakte 92, waarvan Posthuma 20, Kruseman 15, Van Gpgh Jr. 14, Van Waveren 10 Svvens 7, Van Spenglar 7, Gordon 4 pot out A. C. C. maakte daarop 105, waar van Van Velsen 31, Schröder 17, Eigoman 13, De Groot 10, Bollee 8, Van Booven 8. F. Holdert nam 4 wickets voor 34, Kool 4 voor 31, Van Waveren 1 voor 11. Rood en Wit ging nu nogmaals aan bat, maar gaf den strijd op, toen op 29 reeds 6 wickets neer waren (Kool 15, Van Gogh Jr. 11). Rincker bowlde in de beide Haar- lemsche innings respectievelijk 6 voor 4-4 en 5 voor 14, Eigeman 4 voor 64 en 1 voor 3. H. C. C.—V. V. V. De Ilaagsche won hier met gemak met innings en 132 runs. H. C. C. maakte 220, Feith Jr. 76, Aernout 45; V. V. V. maakte slechts 28 en 60. RESERVE le KLASSE. ROOD EN WIT II—H. C. C. II. De Haagsche kwam met slechts 7 man, maar won toch nog. Rood en Wit II maakte 141 (Bouw meester 59, Jacobi 34) en 36, de Haag sche maakte 131 (v. d. Pot 65) en 92 (Fokker 25). en won dus met 47 runs. WIELRENNEN. Het Nederlandsch wegkampioen- schap over 100 K.M. werd Zondag op den weg NijmegenVenlo en terug verreden, en gewonnen door Chx. Kalkman in 3 uur 7 min. 81 sec. Tweede was Nijland (een half wiel achter), 3e Damen. 4e Van Kersen. TOUR DE FRANCE. Deze reusachtige wielerwedstrijd is tenslotte gewonnen door Francois Fa- be r. WATERPOLO-CONCOURS. R. Z. C.—A. Z.. 1—2. Het Y—Dolfijn, 3-6. Op 29 Augustus komen Het Y en de A. Z. in de beslissing uit. NEDERLAND—BELGIë. De Nederland-België w a terpolo- wedstrijd op Zondag a.s. in de zwem inrichting van den heer Van Heem stede Obelt le Amsterdam. wordt thans definitief gespeeld. De „Tel." vernam tot haar groote voldoening, dat zeer waarschijnlijk het bestuur van den Nederlandschen Zwembond persoonlijk zich met de leiding van den wedstrijd zal belasten, en dus de financieele bezwaren overwonnen zijn. TENNISWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag werd als volgt ge- Heeren double. Jolles en Rasch slaan Vas Visser en E. Holdert 6—8, 6-4, 8-6. S. van den Bergh en G. H. de Kruijff slaan J. Boom en A. F. Baar slag 61, 63. J. C. Beker en J. J. Borren slaan Van der Valk cn Biincker 61, 64. C. A. H. Gerke en E. H. Brandts slaan F. Broitenstein en jhr. mr. W. Schor er 63, 64. Jhr. N. G. Teding van Berkhouten jhr. F. Teding van Berkhout slaan Ajax en Hector 6—2, 6—1. Ferwerda en Stoffers slaan J. W. L. Alberdingk Thijm en B. van Mus- schenbroek 26, 6—3, 6—4. F. Mendes.de Ieon en C. A. Mendes de Leon slaan jhr. Quarles v. Ufford en mr. Lieftinck G—4, 06, 63. E. II. Brandts en C. A. H. Gerke slaan R. G. Teding van Berkhout en F. Teding van Berkhout 3—6, 64, 6-1. Mixed double. Mej. A. Steckmer en E. Vas Visser slaan mej. A. Mendes de Leon en Van Musschenbroek 61, 6-2. Mej. I. Dubourcq en A. Heldring slaan mej. T. Boom en S. J. van den Bergh 6—4, 16, 64 Mej. E. Lonting en W. Cramerus slaan freule A. v. Citters en jhr. P. Quarles v. Ufford 61, 63 Mej. L. Dolleman en jhr. mr. J. W. Schorer slaan mej. J. Greeven en E. II. Brandts 75, 61. Mej. L. Dolleman en jhr. mr. J. W. Schorer slaan mej. H. L- Brusse en J. Watters 6-0, 6-0. Heeren single. E. II. Brandts &laat A. F. Baarslag 62, 60. J. Borren slaat B. Yan Musschen broek 61, 62. Vas Visser slaat Meyerlioff 62, ret. Zondag werd de match voortgezet; met het volgende resultaat: Heeren double. A. Heldring en W. Cramerus slaan W. de Vlaming en Niemann 61, 61. S. van den Bergh en G. II. de Kruyff slaan J. C. Beker en J. J. Bor ren 2—6, 7—5, 63. F. Mendes de Leon en C. A. Men des de Leen slaan Ferwerda en Stof fers 53, 36, 64. A. Heldring en W. Cramerus slaan Jolles en Rasch 63, 9—7. Semi-finale. C. A. H. Gerke en E. II. Brandts slaan F. Mendes de Leon en C. A. Mendes de Leon 61, 6—3. W. Cramerus en A. Heldring slaan S. v. d. Bergh en G. H. de Kruyff 6—3, 64. Finale. W. Cramerus en A. Hel dring slaan C. A. H. Gerke en E. H. Brandts 75, 75. Mixed double. Mej. E. Dolleman en N. G. Teding van Berkhout slaan mej. B. Boom en G. P. H. de Kruyff 6—1, 64. iSej. A. Steckmer en E. Vas Visser slaan mej. Prins en Stoffers 64, 6-3. Mej. I. Dubourcq en A. Heldring slaan mej. N. Waller en G. G. Bor ren 63, 63. Mej. E. Dolleman en N. G. Teding van Berkhout slaan mej. E. Lenting en W. Cramerus 6—1, 7—5. Heeren single. H. Jolles slaat E. Holdert 6—2, 6-3. Jhr. mr. G. W. Schorer slaat Stof fers 61, 6—0. W. Cramerus slaat S. v. d. Bergh 64, 6L F. Breitenstein slaat J. Bonnet 64 64. J. Borron slaat C. A. H. Gerke 6—3, 6—2. H. Jolles slaat J- C. Beker 64, 60 G. W. L. Alberdingk Tbijm slaat Vas Visser 7—5, 6—4. E. H. Brandts slaat F. Breitenstein 64, 64. I N. G. Teding van Berkhout slaat jhr. mr. G. W. Schorer 63, 62. J. Borren slaat C. H. Mendes de Leon 63, 6—4. Dames single. Mej. E. Dolleman slaat mej. A. Vos 60, 61. Mej. Ter Haar slaat mej. N. Wal ler 6-4, 3-6, 9—7. Mej. G. Ledeboer slaat Frl. Olga Lachman 75, 60. Mej. I. Dubourcq, slaat mej. Ter Haar 64, 60. Semi-finale. Mej. G. Ledeboer slaat mej. B. Boom 6—4, 6—2. Men meldt ons De internationale wedstrijden, uit geschreven door de Noordwijksche Sportvereeniging en Nationale Kam pioenschappen, uitgeschreven door den N. L. T. B. op de banen van de Noordwijksche Sportvereeniging ta Noordwijk aan Zee, zullen aanvan gen op Dinsdag 3 Augustus a.s, des voormiddags 1 uur. I-Iet aantal inschrijvingen is zeer groot en daaronder van vele goede spelers. Dit jaar, voor het eerst, zul len de Nationale Kampioenschappen, uitgeschreven door den N. L. T. B., gehouden worden op de banen der Noordwijksche Sportvereeniging, die met de beste banen in Nederland kunnen wedijveren. Laatste Berichtea Ongeluk Hedenmiddag omstreeks half twee is zekere Hagebout, los werkman, wonende in de Koolsteeg op de Oude Groenmarkt door de gladheid van de straat uitgegleden en zoo ongelukkig terecht gekomen, dat Dr. Mooijen slechts den dood kon constateeren. Hoewel onmiddellijk getelefoneerd is aan de politie en dan ook weldra politiebeambten ter plaatse waren, duurde het, naar een bewoner van de Groenmarkt ons meedeelt, nagenoeg 20 minuten, voordat de brancard aan gekomen was. Veel te lang naar onze meening. De brancard behoort onmiddellijk direct na de eerste waarschuwing, op de plaats te zijn. Militaire Zaken. Van 4 tot 12 Augustus e. k. zal de Koninklijke Vereeniging van Neder landsche Scherpschutters haar léden grooten nationalen schietwedstrijd houden op het landgoed Ockenburgh, te Loosduinen. Aan den hoofd-korpswedstrijd zal worden deelgenomen door een deta chement vau het 10de regiment infan terie alhier, ter sterkte van 1 sergeant en 5 miliciens. Da 2e-luiteuant Jhr. J. J. Teding van Berkhout, onder wiens leiding de vooroefeningen hebben plaats gehad, zal bij den wedstrijd tegenwoordig zijn. E e n kras oudje. Gisteren was het voor Juffrouw Lu nenburg, het 82-jarige oudje, dat 50 jaren op het hofje op de Volders- gracht heeft gewoond, een heele feestdag. De regenten hadden gezorgd voor het benoodigde en daarmede vermaakten de jubilaresse, haar buurtjes en familie zich opperbest. Natuurlijk kwamen de heeren gelukwenschen. Des middags en 's avonds was het er heel druk in het met bloemen en groen versierde wo ninkje. 's Avonds kwam liet zelfs zóó ver, dat het oudje op de maat van de liarmonika-muziek meedansen ging. V erkiezlngsquaeatie. Naar we vernemen, heeft het justi tieel onderzoek uitgemaakt, dat de persoon, die bij de verkiezing te Vel sen gestemd had op een stemkaart van een ander, dit niet deed mot kwade bedoelingen, 's Mans naam en zelfs zijn voorletters kwamen over een met die op de stemkaartalleen het adres verschilde. De jonge man had evenwel kunnen weten, dat hij niet mocht stemmen, daar hij den vereischten leeftijd nog niet heeft bereikt. G e v. V o o r w. Een bril. Baljuwslaan 16. Een rijtuigmoer, Linschotenstraat 28 rood. Een bruiharig hondje, Scheepma- kersdijk 40 rood. Een sportriem, 2e Zuidpolderstraat No. 27. Een zakdoek en een portemonnaie met geld, Amsterdamstraat 3 K. Een lorgnet, Frankestraat 41 roocL Een gummi bal en een bruine gum mi c&pe, aan het Politiebureau. Een zilveren broche, waarin haar. Amsterdamstraat 4. Een hoed, Soutmanslraat 32. Een koffiekruikje en een zakje, Roosveldstraat 48. Een zilveren medaillon, waarin 2 portretten, Zuiderstraat 29 rood. Een protestantsch kerkboekje. Krom 18 rood Een bronzen broche, Leidschestraat No. 111 Een enveloppe, inhoudende prent briefkaarten, Brouwersstraat 82. Een spaarbankboekje ten name van W. v. d. Heijden, Vooruitgangstr. 2. Een kinderschoentje, Amsterdam sche Vaart 46. Verloren. Aangifte is gedaan van het verlie zen van een gouden dames-remon- toirhorloge, een gouden ring en een gouden damesring. DE TOESTAND IN SPANJE. CERBèRE, 1 Augustus. (Reuter). Volgens de jongste berichten uit Bar celona zijn 40 revolutionnairen zon der vorm van proces in het fort van Montjuich gefusilleerd. Onder hen is Emiliano Igtesïas, directeur van het blad „Progreso". De gevechten duren met groote hardnekkigheid voort- Openingskoersen van 2 Augustus. LABOUCHERE OYENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 8. TeL No. 577. De STAATSFONDSENMARKT waa prijshoudend 3/. 92 3/4, Nederl. Certi ficaten 78 9/16, Russen '09 921/2, '06 963/4, Consols 851/4, Hope's 851/4. ZUID-AMER1KAANSCHE STAATS FONDSEN. Peruanen 9 en 341/2. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 100, Deli 444 3/4, Nieuwe Asalian 72, Rot terdam Deli 345, Senembah 388. PETROLEUMAANDEELEN. Ko- ninklijke 454, Moeara Enim 190, Su matra Palombang 170, Perlak 168 %t Z Perlak 175 MIJNAANDEELEN. Ketahoens 276, Redjang Lebong 915, Great Cobar 1161/2. De AMERIKAANSCHE MARKT opende vast. Atchison 117 5/8, Denver 49 1/4, Erie 37, Kansas 47 7/8 en 72 1/2. Missouri 42 5/8 Rock Island 38 3/8. Southern Railway 33 3/8, Southern Pacific 133, Union Pacific 1993/4, Wabash 22, Steels 73 1/4. Carren 66 1/4, Marine C. 7 3/8, pref. 22 9/16, Bnds 69 3/4 CULTUURWAARDEN. Vorstenlan den 172, Rescontre Ned. Handels Mij. 178 3/4 Marktnieuws Haarlem, 2 Aug. 1909. Graan- en Zaadmarkt. 3000 Iv.g. Kar weizaad. Per 50 Kg. f 15.30. HAARLEM. BEVALLEN Juli 31. J. M. PlevierJansen, Aug. 1. II. A. aan de KerkWikke, d., W. H. J. Bruin—Hock, z., M. SmeetsMooij, d., I. H. DuijnsLin deman, d. ZANDVOORT. Ondertrouwd K. Paap en J. P. van Keulen. Bevallen C. F. KuykenVan den Eynde, z., G. Hulsbosch—Langeveld, levenl. d. Overleden J. J. van der Mey, 16 ]n PRO DEO. Bij vonnis van de 'Arrondissement^ Rechtbank te Haarlem, d.d. 23 Maart 1909, is het huwelijk tusschen KARL LUDWIG SCHUMANN, kellncr, wo nende te Rotterdam, en JOHANNA HELENA HOFFMAN, zonder beroep, mede wonende te Rotterdam, ten ver zoeke van eerstgenoemde, door echt scheiding witbonden verklaard, met al de gevolgen bij de wet bepaald. De procureur van Eis char, Mr. C. W. THöNE.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2