RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Raadseloplossingen brievenbus Een Sermoen. 'Acht uur tn öon morgen dtaiai een kleine bronzen pendule, waarop een krijgsman te paard prijkt Mijnheer en mevrouw Dompeling maken hun toilet Mijnheer ts reeds aangekleed daar springt bet knoopje van zijn overhemd, dat 't verraderlijk heeft uit- gehoudea tot hij zijn Jas aam had. Do gebruikelijke weeklachten van mijnheer blijven niet achterwege. Mevrouw snelt, in haar peignoir, met haai' naaidoos toe, om het euvel te herstellen. Een knoopje, op deze wijs» aange zet, wordt menigmaal een trait d'uniotn to het huwelijksleven. Van den eanen kant zal men geen gehuwd man aantreffen, die niet de meening ts toegedaan, dat zijn vrouw hoofd zakelijk naar het echtaltaar werd ge leid om knoopjes aan overhemden te zetten 5 van den anderen kant zal 'geen vrouw van eenigen tact deze ge legenheid laten voorbijgaan, om eens te zeggen, wat ze op haar hart heeft. Zoo ook mevrouw Dompeltog. Zij kent de waarde van den tijd, en weet haar oogenblik met behendigheid te kiezen. Dompeling is voor eenige mi nuten weerloos aan haar overgele verd en zij begint een snaar aan te roeren, die zij reeds vijf- of zesmaal hij efea minder geschikte occasie vruchteloos getokkeld beeft. Er moet een nieuw knoopje aan Willem daar zullen 'n minuut of vijf mee heengaan. Maar dat ig zoo erg niet, een referendaris heeft het recht om een kwartiertje te laat te ko men als je zoo'n arme drommel van *n klerk waart, zou 't anders wezm. Nu, vijf minuten tête-è.~tète met je Vrouw dat Is lang zoo heel erg niet, Wel 't Treft juist gcedwamt toeval lig heb ik je iets te zeggen over een zaak, die voor ons helden van het hoogste belang 1s: want het betreft het geluk van ons kind. Sta nu een oogenhliik stil, andera kan ik Je nkt heipon I Je hoort daar liever niet van; dat weet ik. Maar je zult door den zuren appel moeten beenbij ten, manlief. Het oogenblik Is nu gekomen, om eens ernstig over Marie te spreken. Zij fs mooigroote, schitterende oenen, prachtvol haar, enfin, ai wat de jon gelui gelieven mooi te vtoóea. Zij heeft alle mogelijke huiselijke deug den, die een man van deze eeuw met mogelijkheid maar kan verlangen. En toch is ze nog niet gevraagd 1 Dat allemaal ls niet meer voldoende, beste mande hedendaagsche jonge lui vragen eenvoudig wat krijgt ze mee Zij bewonderen onze schoon heid maar ze trouwen ons geld. Ja, daar zit 'm de kneep. Je zult over de brug moeten bomen, Willem Als je zoo ongeduldig bent, kan ik je onmogelijk helpen dan zijn we vanavond nog niet klaar... Ik houd meer van het meisje dan jij, Willemwant ik heb al eens ge zien of we niets van belang voor hei lieve kind hebbeneen paar Turk- sche obligaties, die je zeer verstan dig eens gekocht hebt toen ze nog geld waard warenmaar dat hoeft nu allemaal niet veel meer te bedui den. Het huwelijk 1® een schoone Instel ling, maar die gaat verloren bij ge brek aan geld. De tegenwoordige jon gelui zijn geslepen vossen, die bedor ven zijn door do aanbidding van het gouden kalf. Op het gebied van vrou wen gevoelen zij slechts liefde voor huizen, landerijen en geldswaardig papier. De jongelui hebben een spreekwoord verzonnen Geen geld, geen echtgenoot. En een echtgenoot hoeft men nu eenmaal noodig, als men zijn dochter wi'l uithuwelijken. Ja, ik ben zoo klaar, 1 levert. Ik weet, boste Willem, dat je juist bezuinigingen wilt maken, dat je premleloteü genomen" hebt. fn de hoop van spoedig 'n 150.000 guldens te trek Item. Maar als onze lieve Marie daarop moot wachten, dam kon zij haar eerste jeugd wed eens verliezen. Ik weet, het is niet benijdenswaar dig met ons gesteldwij hebben geen oude tante ergens op eon buiten wo nen, met asthma en wat geld; wij zijn niet zoo verstandig geweest, om er een rijken oom in Amerika op na te houden. En toch, mijn vriend, Ma rie werd verleden week reeds twee-en- twintig jaar I Er bostaan moedige en opofferende vaders, baste Doinpeling, die trachten zich zei ven to helpen. Zij brengen hun dochter ,i/n de wereld". Een vader a,an den arm zijner dochter I Kan men zich iets tref fenders voorstellen. Honderdmaal heb ik je aangezet, om toch eens met je dochter uit te gaan altijd heb jo er mij voorgespannen. Eten waar vader zou mot zijn doch ter op do wandelparade gaaneen waar vader verzuimde geen gelegen heid, ging geregeld met haar naar de opera. Je zegt, dat je daar niet van houdt, Willem. Oud nieuws, mijn vriend, ik w©9t wel, dat je liever eeuwigdurend zit to quadrilleeren mot dien naren Van Boom en dien cn- ui tstaanbereoi Leendortsz. Maar an deren maken van die gelegenheid ge bruik en wij zullen met ons kind blij ven zitten. Dadelijk zoo dadelijk ben ik klaar. Ik ben al aan 't aanhechten. Maar vergun mij je te zeggen, Dom peltog, dat er bitter weinig mot je uit te voeren is. Ik heb er wel eens aan getwijfeld, Willem, of je wel zoo ver standig bent als je er uitziet. Hoe tcch ben je er toe geraakt, om referenda ris te worden 1 Dit vraag ik me me nigmaal met bezorgdheid af. Je doch ter uithuwen die gaat de moedor aan, zog je. Den hemel roep ik tot ge tuige, dat ik al vier jaar lang 't on mogelijke doe. Maar wat vraag ik van jo Dat je me een weinig do bahulpza- i me hand zult Woden hinders niet. Ik ben van plan om dezen winter wat meer partijen te geven maar hoe kan ik dat doen als Je hardnekkig weigert om de honneurs waar te nemen. Zou je daar zoo van bederven, als je eens een enkele maal walst, of je vernede ren om aan een cotillon mee te doen Jawel, liever je partijtje quadrille met meneer Leendertsz en meneer Van Boom en meneer hoe heet die andere kwibus ook weer Bn als je nu absoluut niet van dan sen houdt, waarom weet je dan niet andere middelen te verzinnen, om aan een dragel ij ken schoonzoon te komen? Willem, een referendaris heeft collega's, vrienden, relation van allerlei aard, ondergeschikten. Hoor eens, kort en zakelijk Marie moet trouwen, 't ls tijd. Wij moeten een schoonzoon hebben. Kies, als er keuze is; anders maar den eersten den beote. Die 't onderst uit de kan wil hebben, krijgt 't lid op den neus; dat is de treurige geschiedenis van menig huwelijk, dat niet gesloten wondt. Wacht nog één, twee seconden. Man, wat ben je toch ongeduldig en anders heb je zulk visschenbioed! Van af dut uur stel ik je verantr woordaiijk voor het lot van Mario; dat wil zeggen: voor haar huwelijk Je haalt oe schouders op goed ga je gang maar. Als je maar zorgt, dat zij een man krijgt. Ergens moet er toch een wezenais je maar zoety Chrlstoffél Columbus heeft Ameri ka ontdektWatt de stoommachine, zou jij, een referendaris, nou geen schoouzoon kunnen vinden Zou or op de heele wereld geen man te vin den zijn voor een meisje zonder geld? Ik zeg je dan, dat ik je geen minuut rust laten zal, dat je geen partijtje meer maken, dat je geen oog meer sluiten zult, voor dat die zaak voor Marie beklonken is; en ik zal Marie zeggen, dat zij mijn voorbeeld volgt. Je moet nu maar weten, wat je te doen staat. Mooi, je knoopje zit er aan't zal nu niet heel gauw weer loslaten." (U. CL) DE NIEUWE KLAVIATUUR. De heer Fred. Clutsam heeft voor eenigen tijd te Berlijn voor een gezel schap van deskundigen, zijn nieuwe uitvinding, de z.g. „boog-kiaviatuur", gedemonstreerd. Nadat de musicus aangetoond had, dat zijne uitvinding, op een Ibach-vieugel toegepast, vol komen tot haar recht kwam, gtog de heer Clutsam over tot de uiteenzet ting van de eigenaardigheden en de voordeelen zijner uitvinding. De boogklaviatuur onderscheidt zich van de tot dusver gebruikelijke daar in, dat haar toetsen zoouls denaam aangeeft to den vorm van een cir kel-segment zijn aangebracht. De meer verwijderde gedeelten der kla- viatuur rechts en links bevinden zich dus op dichter afstand van den spe ler, dan vroeger het geval was, en een aantal hand- en elleboogbewegin gen, d'e bij de rechte klaviatuur on vermijdelijk waren, worden door Clutsam's uitvinding overbodig. Ben zorgvuldige berekening was van noode om een natuurlijke, onge dwongen handhouding to alle liggin gen te vinden .Op de rechte klavia tuur zijn de afmetingen overal gelijk, doch iu de pianopractijk blijkt het, dat, vair het midden uitgaande, de hand zich over deze verschillende af standen steeds minder gemakkelijk en mtoder natuurlijk beweegt. Bij het nieuwe model is nu vóór alles de on gedwongenheid van de handhouding beoogd, n.l. door de ongelijkheid der verschillende afmetingen bij gelijk- bl ij venden straal van den cirkel. De speler kan nu volkomen rustig blijven zitten en behoeft zich niet meer ze nuwachtig van bas- naar diskant t« bewegen. Op deze wijze wordt een groote hoeveelheid kracht en Lijd be spaard. De bogen klaviatuur verkort natuurlijk ook hot lntervalspel. En't spel in decimen, voor groote handen zelfs in ducdedmen, heeft bij deze nieuwe inrichting geen bezwaren meer. Do meeste ongewoonte zal de aan 't vroegere klavier gewende speler echter ondervinden bij het octaven- sped DOOVB OF SLECHT ZIENDE KOETSIERS. De Duiteche bladen dringen ernstig aan op een Rijkswet op het verkeer, waardoor het b.v. onmogelijk is. dat oen doove of een niet goed-ziende ai9 koetsier op een bok plaats neemt. Onlangs had een ernst'g oneeluk plaats, in Mecklenburg. De heer Roe s' en zijn vrouw reden in hun 24 P.K. Mercédes van Hamburg naar Berlijn. Een boerenwagen reed voor hen uit en week op herhaald hoornsignaal niet uil. Toen de auto er vlak achter was gekomen, week de wagen eerst naar rechts uit en in 't oogenblik van liet voorbijrijden plotseling weer naar links. De auio kwam met de voorwie len tegen den wagen aan en bonsde tegen een boom op met het treurig ge volg, dat de heer en mevrouw Ross! beiden aan schedelbreuk stierven. Het bleek, dat de koetsier van den boe renwagen doof was. Dit geval wijst er nadrukkelijk op, dat er maatrege len genomen moeten worden, die zoo 'ets onmogelijk maken. Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden idoor jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kin. deren, die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zenden, wor den in het volgend nummer bekend gemaakt).: IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk., (Ingezonden door Joh. en Anne Fa- her). Mijn geheel is een deeii yan Neder land van 12 letters. 6 2 8 7 9 is een vogel 12 10 10 11 is een jongensnaam 3 5 1 is een lichaamsdeel 4 7 2 9 ts een meisjesnaam 2- (Ingezonden door Johannes Raat gever). Welk hekend rijmpje van twee re gels leest ge hieruit gen tus doen mij leg lan zeg en ge schen len gen 5. (Ingezonden door Jo en Bets ie Ploeg). Zet onder elkaar Den naam van een maand Een land Een stad in Z.-Hollend! Een geldstukje Een meisjesnaam Een roofdier Een plaats waar veel boomeh 'staian Een provincie Een rivier Een bloem De beginletters vormen den naam Van een stad in Zeeland. 4. (Ingezonden door Jo Aarts). Ik ben een diepte, doch omgekeerd een verhevenheid. 5 (Ingezonden door Roelof, Suze en Lina Smink). Mijn 1ste is in een tuin. Mijn 2de en 3de geven water.- Mijn geheel is een stad ln Zuid- Afrika. 6. (Ingezonden door Piër Hoidweiller) Ik besta uit 9 letters en ben een plaats in Noord-Holland). 4 5 6 7 hebt gij wel eens gelezen, in een 1 8 2 7 woont iedereen. 9 8 7 5 8 9 is een gebouw. 3 5 4 5 6 kunnen we eten. 7. (Ingezonden door Paulien Koele- mij). Neem -een deel van een fiets, of auto (van drie letters en een klein dier, dat onder den grond leeft, ook van drie letters. Doe die twee door elkaar en 't is lang niet netjes 1 8. (Ingezonden door Aaltje Huiztoga). Ik ben een bevestigend antwoord. Zet er een letter achter en ik ben een jongensnaam.- 9. (Ingezonden door Corrie Vreugden- hil). Éi Bolland kom ik nooit, In Limburg even weinig., Maar wel to Gelderland, Daar ben ik altijd veilig., En die er wel op let, Die vindt mij strijk en zet, Ook midden in het bed. 10. (Ingezonden door Hans Koopman) Ik besta uit 14 letters en ben een plaats in Rusland. 3 4 5 Is een dier 11 13 12 14 vindt men bij een ri vier. 7 10 8 9 8 2 13 is een jongensnaam 11 6 7 14 vindt men in Zwitserland. 1 4 9 is een jongensnaam 11. (Ingezonden door Cato Maas). Als Jan zijn werk heeft, gedaan gaat hij to een hoekje staan. Wie is Jan 12. (Ingezonden door Jeanne Kors). Ik ben een wapen uit den ouden tijd Ook in des jagers hand geducht. Neem daar de eerste letter af. Zoo ben ik een lekkere vrucht. Doe nu hetzelfde nog eens weer, Dan krijgt gij, ja, raad eens wat, Iets dat geen geld is en toch op prijs gesteld wordt als een schat. De oplossingen der raadsel» van de vorige week zijn I. Ilaas aas. 8. Arbeid verwarmt, luiheid ver armt. Wei ram hei veer beer vilt duit bad alarm muiter liter tarwe. 8. Nergens ergens. 4. De kleeren maken den man. 5. Haarlem. Haar leer hamer. 6. Marie Arie. 7. Broek op Langendijk, Bols ward Rhenen Ootmarsum Eem Koevordea Oldenzaai Pampus Lochem Ameland Naarden Gerrit Edinburg Nederland Doggersbank IJseisteln Kandia 8. Biervliet. 9. Soerakarta. raak taart aas roer. 10. Dakpan. Dak pan,. II. Een eL 12. Een pop. Goede oplossingen ontvangen van Johannes Raatgever 11» Zus Duursma 12. Wilhelm M. Heiji 12. Aaltje Huiztoga 12. Johan C. Kistemaker 12.- Paultoa Koelemeij fi. Johanna Kater 11. Tinus en Herman Bonke 9 (van de vorige week). Cato Maas 11. Roeland en Jan van Vendeloo 10. Dries en Chris Brbrink 12* Nanne Nauta 12. Hendrika de Nobel 12. Beppie Meijer 10. Betsie Ploeg 11. Abraham van Brussel II* Maria Boots 11. Bertha Boots 11. Ruurtje Aarts 12. Johanna Aarts 12. Jan en Cor Huijer 11, Gijsje Kok 12. Nelly en Margaretha Willeïófieft 10. Maart je Ver del 12. Hendrika Klerk 12. Erust Moolenaars 12. Suze, Roelof en Lina Smink 12. Piër Heidweiller 12. BEGRAVEN DIEREN. Autwoorden* 1. Tijger 2. Zebra 3. Kameel 4. Panter 5. Egel 6. Zwijn 7. Slang 8. Kalf 9. Ezel 10. Mains 11. Zeist 12. Utrecht 13. Rome. 14. VijihuizeiL Goede antwoordefi ontvangen Vah Johannes Raatgover 12. Zus Duursma 14. Wilhelm M. Heijl 14. Aaltje Huiztoga 14. Johan C. Kistemaker 5. Paulina Koelemeij 9. Johanna Kater 12. Roeland en Jan v. Vendeloo 13. Dries en Chris Erbrink 14. Nanne Nauta 14. Beppie Meijer 12. Betsie Ploeg 14. Piër Heidweiller 14- Ma art je Verdel 14. BERICHT WEDSTRIJD. Wedstrijdinzendtogen ontvangen v an Jan Wilhelm van Vendeloo. Roeland van Vendeloo. Annie M. Rozenhart. Johannes W. Raatgever, Anna Brinkman. Pieter Brinkman. Wilhelm M. Heijl. Willemien de Koter. Zus Duursma. Jaap van Diemen. Nicolaas J. Twisterling Elizabeth Frölich. Aaltje IL Huiztoga. Neily Kater. Johan Fab er, Johannes van Egmond, Lucia Voetelink. Herman Bonke. Marttous Bonke» A. Erbrink. C. H. Erbrink. Cornelis Nauta. Nanne Nauta. Ruurtje Aarts. Johanna Aarts. Gustav Rühl. Jopie B. Geertsema. Jacob P. Kenzen. Bernard Biersteker* Cato Maas. Jan Huijer. André Smit Hazevoet. David Hendrik v. Daalen.- Maartje Verdel. Extra Wedstrijd. Ik heb, zooals jullie gezien hebt, heel wat opstelletjes gekregen 1 En nu zijn jullie zeker allemaal erg nieuws gierig naar den uitslag 1 Maar je zult nog wat geduld moeten hebben, want er is heel wat aan na te kijken, hoor Ik zal jullie daarom in dien tus- schentijd maar wat anders te doen geven, en ik hoop, dat je dit even prettig zult vinden als opstelletjes maken. Neem maar eens een stuk papier voor je, en schrijf daarop den naam van een plaats in Nederland, bijvoor beeld A m 8 ter dam. Nu moet de volgende plaats begin nen met de letter, waarmee de vorige eindigt en dus in dit voorbeeld met een M, bijv. Medemblik. De vol gende plaats begint nu met de laat ste letter van Medemblik, dus met een K. Je kunt dan bijv. Kampen op schrijven en dan moet de volgende plaats met een N beginnen. En zoo ga je verder. Nu ben Ik nieuwsgierig, wie mij de langste lijst van plaatsen op die ma nier maken kan Er zijn drie prijzen, n.l. boeken to prachtband. Schrijf de plaatsen netjes onder el kaar. Ben j9 aan den laats ten regel gekomen, trek dan netjes met pot lood langs een liniaal een dunne lijn er langs en schrijf daarnaast een tweede rij. Maar denk er aan het moeten alle maal plaatsen in Nederland zijn en geen rivieren of eilanden, of iets an ders. Onder plaatsen versta ik zoo wel steden, al» dorpen en gehuchten. Iedere plaatsnaam mag maar één keer gebruikt worden. En dan verder I. Iedere inzending moet voorzien zijn van naam, leeftijd en adres van den inzender. II. Bij iedere Inzending moet ver meld zijn of het werk met of son de r hulp is gemaakt. III. Slordig of onduidelijk werk wordt onmiddellijk ter zijde ge legd. IV. Alle inzendingen moeten aan mijn adres: Wagenweg 88, bezorgd zijn vóór of op 1 September 19D9. Raymond, de herder. Een Sprookje. (Vervolg). Den volgenden morgen, heel vroeg, stond Raymond op en trok het bosch in. Spoedig kwam hij aan een kruis punt en, zooals de Uil hem gezegd had, hij nam het pad rechts. Toen hij een eintlweegs dit pad ge volgd had, zag luj een oude vrouw, die hout sprokkelde. Het scheen dat dit haar veel moeite kostte, en daarom bood Raymond aan, haar te helpen. - Gij zijt zeer goed, jonge man I zeide de oude vrouw, toen hij een groot-en bundel voor haar gezocht en bij elkaar gebonden had. Kan ik ook iets voor u doen De eene dienst is de andere waard - Ik zoek Prinses Cecilia, zeide Raymond. Kun', u mij misschien ook eenige inlichtingen over haar ge ven - Neen.dat kan ik niet, maar De Kabouter kan het wèl, als hij maar in zijn humeur is l Probeer het maar pens. Neem deze ganzeveer, geef die aan Den Kabouter en zeg hem, wat je wenscht 1 Waar woont hij O, hier vlak bij I Loop dit pad af, tot gij een heel dikken eik ziet, die midden op den weg staat. Klop drie maal op den wortel en wacht geduldig tot hij naar buiten komt, want hij houdt er niet van gehaast te worden. Raymond bedankte haar en ging verder. Spoedig zag hij den eik en klopte drie maal op den wortel. Hij wachtte en wachtte een heelen tijd en eindelijk wilde hij maar weer verder gaan. Maar juist op dat oogen blik hoorde hij een hoog stemmetje binnen in den boom. Wie is daar Ik ga juist slapen K-om op een anderen keer nog maar eens terug I Och, ga als je blieft niet slapen, vóór gij gezien hebt, wat ik kom bren gen, vroeg Raymond, knnt ge niet nog een oogenblikje wakker blij ven Och, hemel I geeuwde de Ka bouter. Dat zal dan wel moeten, als het zoo belangrijk is L En hij opende een klein deurtje on der in den boom en kwam naar bul ten. Het was een grappig mannetje, maar hij scheen erg slaperig te zijn. Kom, gauw een beetje, jong- mensch 1 Laat me niet staan wach ten 1 Raymond gaf hem de veder en zoo dra de Kabouter die gezien had, ver anderde zijn gezicht en werd hij vriendelijk. Zoo, komt ge van mijn vriendin, de Oude Vrouw in het Bosch Dat zie ik aan deze veder 1 Nu. dan zijt ge van harte welkom wat kan ik voor u doen Zeer verplicht antwoordda Raymond, ik zoek Prinses Cecilia en de Oude Vrouw dacht, dat gij mij misschien zoud't kunnen zeggen, waar zij is Zoo, zoo I Nu weet ik wat voor plannen de reus had, toen ik hem laatst 's nachts met zoo'n haast door het bosch hoorde loopen zeide de Kabouter half hard bij zich zalf. Toen wendde hij zich tot Raymond. Ik denk, dat ze is opgesloten in het kasteel van den reus met de zeven hoofden, die op het eiland in het Be- tooverde Meer woont. Kromneus, de Uil, heeft een reus met de Prinses zien wegloopen en die .neus had zeven hoofden. - Nu, dan moet je eerst naar het Beitooverde Meer. Maar ik ben heusch te moe om je er te brengen. Wacht eventjes I En voor je tot tien kon tellen, was bet mannetje ln den boom gewipt en kwam met een eikeblad in zijn hand weer te voorschijn. Kijk eens hier i Werp dit blad over je rechterschouder en de wind zal het in de goede richting blazen. Deze zeven graankorrels moeten mor genochtend als de zon opkomt in het Meer geworpen worden. Maar pas goed or. dal je ze niet \erhest I Toen verdween de Kabouter op nieuw in den eik en sloeg het deurtje achter ziek dicht (Wordt vervolgd). (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw VENEMA—VAN DOURN, Wagenweg no. 88, Haarlem.) JOHANNES R. Het is best. als je het weer terug komt halen, Johan. Dan za) ik het tegen dien tijd wel klaarleggen. Jammer, dat de neefjes er nog niet zijn. 't Was met de ker mis juist gezellig geweest, vind je niet. ANNA B. Ik vind het voor jou juist erg goed, als je aan onze wed strijden mee doet. Het zou toch ook erg jammer zijn. als je alles weer vergat, wat je vroeger geleerd hebt. Wat doe je nu wel den geheelen dag thuis Jij bent toch zeker de oudste, is 't niet PIETER B. Ja, als je zooveel leest, is het wel een moeilijke keus en de boeken, die je opnoemt, zijn ook erg mooi. Had je dit „Jonge Volk je" ook uil de schoolbibliotheek ZUS D. Heerlijk, om weer een poosje naar D. te gaan, hè Ik hoop van harte, dat je het nu eens heel joed met het weer zult treffen en dat iet zonnetje ook mee naar D. gaat. Krijg jj de courant dan opgestuurd, en hoeveel weken blijven jullie weg PAULINA K.. en DRIES en CRIS E. De nieuwe raadsels zijn goed. WILH M R Ben Je al weer thuis, Wim Wat leuk, dat we elkaar nu zoo goed kennen, hè 't Is nu nog veel gezelliger om elkaar brieven te schrijven, vind je niet? BETSY F. Wel ja, natuurlijk is het goed, dat jij weer mee hebt ge daan. Ik vind het juist aardig, dat ieder kind doet, wat hij of zij het prettigst vindt De „Zaterdagavond" is er ook echt voor ons plezier, vind je ook niet AALTJE H. Ja. naar F. is een lastige reis met al dat overstappen Misschien kan het een volgend jaar wel 1 Ben je er wel eens meer ge weest Ga je met Vader en Moeder naar Zandvoort Of is het al ge beurd JOHAN C. K. Je moet het maar niet opgeven, al heb je In het begin ook wel eens weinig raadsels. 'Als je geregeld mee doet, gaat het hoe lan ger hoe heter. JOHANNA K. Je schrijft, dat je alle raadsels hebtmaar dan heb je zeker het vierde vergeten op te schrij ven, want dat stond er niet bij en ook No, 7 en 8 van de begraven die ren ontbraken. Zit Nelly op school in lste klasse En is zij je jongste zusje JOHAN F. Ik heb je opstel nog niet gelezen ik weet dus nog niet, of ik het boek ook zoo mooi vind. Maar dat de keus moeilijk was, kan ik me best begrijpen. TINUS B. Hebben jullie om de beurt don hengel gehouden, of had je ei' ieder een En waar ben j© gaan visschen Weet je een goed visch- plekje in de buurt En waar ga je de duinen in om bramen te zoeken op Dan helpen do groote jongens Je zeker een beetje. Wanneer krijgt Wim vacantie Wil je Moeder mijn groe ten doen A. ERB. Je hebt vergeten, je leef tijd er bij te schrijven. Wil je dat nog even doen NANNE N. Jongen, wat heb jij weer een prettige vacantie t Je moet me maar eens schrijven, hoe bet al lemaal geweest is, en wat wel de prettigste dag geweest is. Ben je wel eens meer in Monnikendam ge weest BEPPIE M. Ja, „Wilde Bob" is een aardig boek. Dat vinden alle kinderen haast en je kunt het best meer dan eens lezen I Heb je er geen opstel over gemaakt Wat zal het grappig zijn, als de kleintjes een jaar worden en beginnen te loopen, vind je niet Je verlangt er zeker a* naar BETSIE P. Als je aan Jo schrijft, wil je haar dan bedanken voor haar mooie kaart Wanneer komt ze weer thuis RUURTJE en JO A. Ja, Jullie opstellen heb ik gekregen. Maar er zijn er zooveel gekomen, dat ik zé nog niet heb kunnen lezen. Ik geloof ook wel, dat opstellen maken iets is, wat veel kinderen prettig vinden 1 Maken jullie je werk eerst op klad, of schrijf je het ineens zoo op SUZE, ROELOF en LINA S. Nu moeten jullie me de volgende week maar schrijven, wat je met de kermis al zoo uitgevoerd h-ebi I De vacantie begint nu al weer op te schieten, hè? Tot wanneer hebben jullie BROER B. Wel. dat is aardig, dat jij een brief voor Zus schrijft I Vind je brieven schrijven nogal pret tig? Ben je ook wel eens in Den Maag geweest? En zou Zus geen heim wee krijgen naar jullie allemaal? Hoe lang blijft ze weg RIKA B. Heeft niemand je nu geholpen aan je briefje, Rika Ik vind dan. dat jij al flink schrijven kan, hoor I Ja, in het Bloemendaal- sche bosch en de duinen kan jp heer lijk spelen I Is het voor jou niet te ver, er naar toe en weer terug te loo pen CATO M. Toen je vroeger mee deed was mijn zuster zeker nog aan .de courant, is 't niet Ik herinner me je tenminste niet. De nieuwe raadsels zijn goed. Ga je nu voortaan gere geld meedoen MAARTJE V. Het is best. als Ni colaas ook mee doet Laat hij dan do raadsels maar sturen Wat een heer- lij kin verjaardag heb jij gehad, Maartje. Dat was een prettige dag, hoor Is het kopje nog niet gebroken? En mag je er alle dagen uit drinken PIëR H. Het nieuwe raadsel is goed. Ja. het leelijke weer heeft er misschien ook wol schuld aan. dat er van 't jaar niet zooveel bramen zijn als andere jaren 1 Als er veel rijp zijn, moet je me eens waarschuwen dan ga ik ook eens in de duinen kij ken. Ben je ook op de HaArlemeche kermis geweest en hoe vond je die Wanneer is het kermis In Over- veen NELLY en MARGa. W. Ja. ®an het tweede raadsel was heel wat te zoeken, maar een beetje lastig is ook wel eens prettig, vind je niet Was het rapport, waarmee je over ging, mooi En blijf Je op deze school nu nog één jaar HERMAN B. Ik kan me best be grijpen, dat je buiten spelen prettig vindt. Wat doe je tegenwoordig, hoe pelen, of knikkeren, of vechten La ten jullie ook wol eens een vlieger CATO B. Dank je voor de mooie kaart 1 Heb je veel pleizier Mevr. VENEMA—v. DOORN. 7 Augustus 1909.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 13