NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Stadsnieuws 27e Jaargang. No. 8011 Verschijnt dagelijks, behalve cp Zon* en Feestdagen. ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1909 HAARLEM S DAGBL ABONNEMENTEN PBR DRIB MAANDBNl Voor Haarlem1.23 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland.1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 y, .de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loorens Custer. Directeur J. 0. PEEREBOOfS. ADVERTENTIE Ni Van 1—5 regels 50 Cts-: iedere regel meez 10 Cts. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer/0. tti Reclames 30 Cent per regel Bq Abonnement aanzienlijk rabat Advertentlën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing j 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie ca Administratie: Groote Houtstraat 5b. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724* Drukkerij: Zolder Bnltenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiienlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ZONDAG 8 AUGUSTUS, Den Hout: Muziekuitvoering, 2J u. Sociëteit „Trou. moet blijeken",: Concert Haarl. Muziekkorps, 8 uur. Stoofsteeg 6Anti-kermisvergade- riug, 8 urn-. Jacobij nestraat 20 Anti-kermisver- gadering, 8 uur. Schouwburg Jansweg. Ned. Too- neelvereeniglng: „Oud-Heidelbetrg", 8 uur. 's Middags 2 uur: „Asschepoetster." Schouwburg Stoel en Spree, Park- laan: „De dochter van Ouwe Jaap", 8 uur. Soc. Vereeniging: Specialiteiten- voorstelling gezelschap Henri ter Hall, 8 uur. Brongebouw: Voorstelling gezel schap „Ensemble Artistique", onder Solser en Hesse, 8 uur. Bioscoop-gebouw St. Bavo: Cinema tograph Pathé frères, 8 uur. Kleine Vereeniging: Specialiteiten voorstelling, 7 1/2 uur. 's Middags 2 uur: Kinder- en Far milicvoorstelling. Bioscoop Alberts frères (Groote Markt tegenover de Smeclestoraat): Middag- en avondvoorstellingen. Bioscoop-theater (Groote Markt naast de Kroon), Voorstellingen. MAANDAG 9 AUGUSTUS. Schouwburg Jansweg: Ned. Too- leelvereeniging: „Hofgunst", 8 uur. Schouwburg Stoel en Spree: „De dochter van Ouwe Jaap", 8 uur. KL Vereeniging: Specialiteiten- voorstelling, 7 1/2 uur. Bioscoopgebouw St. Bavo: Cinema tograph Pathé frères, 8 uur. Bioscoop Alberts frères (Gr. Markt óver de Smedestraat): Middag- en avondvoorstellingen. Bioscoop-theater (Gr, Markt naast de Kroon): Voorstellingen. Boottochten. Zandvoort: Nat. Chr. Geheel Onth.- Vereeniging: Openlucht-meeting, 2 u. Polygraph. In de Staatscourant zijn opgeno men de statuten van de naami. ven nootschap Chemische kunstinrichting „Polygraph" to Haarlem. De vennootschap heeft ten doel liet Tervaardigen en in den handel bren gen van clichés en het daarmede in verband staande beoefenen der che- migraphie. Het kapitaal is vastgesteld op 100.000, verdeeld in 975 preferente aandeelent elk groot 100, en 100 ge wone aandeelen, oorspronkelijk groot 500, waarop afgestempeld 475, en aizoo voor den vervolge groot f 25. De eerstgenoemde aandeelen zijn preferent voor kapitaal en cumula tief preferent voor 5 dividend. Voorloopig worden 375 preferente en 100 gewone aandeelen uitgegeven, welke bij het verlijden dezer akte van wijziging zijn geplaatst en volgestort. De vennootschap geeft 100 winst bewijzen uit, gesteld op naam yan den eigenaar MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID De tentoonstelling der reproducties van verschillende geweven stoffen, die in de Rotonde van het Museum geopend is, geeft ons een overzicht van de weefindustrie zoowel in de Oostersche landen als ln Europa. Zij toont aan hoe de patronen der orien- taalsche weefsels ingang vonden in Europa en aldaar verder werden ver spreid, grooten Invloed uitoefende op de ornamentiek; eveneens wijst zij 't verdere verband aan dat zich tus schen de producten der nijverheid van Beide werelddeelen heeft ontwik keld. Zondag ls de toegang kosteloos. Hooger Beroep. Door den heer Officier van Justitie alhier is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis, waarbij J. G. C, alhier door de Rechtbank is vrij gesproken van diofslaL De Kermis. Hot kermisvermaak is thans ln vol len fleur. Des avonds en in den mid dag vertoeven eon groot aantal men- schen op het kermisterrein. Do vermakelijkheidsgelegenheden hebben over 't algemeen flink-bezette zalensommige zelfs zijn uitver kocht. Nu dezer dagen in de verschillende lokaliteiten de programma's worden herhaald, zullen we geen afzonderlij ke verslagen daarvan meer geven. We vatten hier echter nog eens sa men, wat er heden, morgen en Maan dag te zien is. In den SCHOUWBURG vanavond derde her haling van Kurt Kraatz' klucht „O, die luitenants", Zondag staat op het program het altijd weer aantrekke lijke „Oud-Heidelberg" en Maandag „Hofgunst", mode een tooneolspel, dat graag gezien wordt. Zondagmid dag geeft het Nederl. Operettegezel schap „Asschepoetstor". STOEL EN SPREE bevinden zich zoo goed bij de opvoeringen van de „Dochter van Ouwe Jaap", dat Zon dag en Maandag nogmaals voorstel lingen van dit stuk gegeven worden. In de SOC. VEREENIGING de Revue „Kijk je nog 's om Deze voorstellingen blijven steeds veel pu bliek trekken. IN HET BRONGEBOUW trad Solser en Hesse's „Ensemble Artistique" voor een groot publiek Vtr ij dagavond weer met enorm succes op. Vooral de dramatische schets O Gust, die merkbaar indruk maak te en bij vele dames zakdoeken te voor schijn deed komen had hier een groot aandeel aant terwijl het komische ge deelte van het programma door Sol eer en Hesse zelf, door den humorist Martin Kempinsky in de tweede plaats uitstekend vertegenwoordigd was. Trouwens, al de overige num mers sloegen evenzeer in en degene die nog een der laatste voorstellin gen wil bijwonen, kan zeker zijn al les „first class' te krijgen. DE KLEINE VEREENIGING geeft goede specialiteitenvoorstellin- geu. Eindelijk geven Alberts frères en de Bavo-bioscoop en die op de Groote Markt hun pakkende beeldenreeksen te zien. BIJ ALBERTS FRèRES op de Groote Markt was do toeloop gisteravond weer bijzonder groot. Een keurig programma werd daar afge werkt. De opneming der Hindoescho tempels gaven den bezoekers gelegen heid kennis te maken met Oostersche zeden en toestanden. Een hertenjacht deed wilde herten in den natuurstaat bewonderen. Een verwelkte bloem vergunde ons een kijkje in het kunstenaarsleven. Voor het komische gedeelte werd ge zorgd in de nummers: Een meneer, die graag z'n schoonmoeder kwijt is, en de Avonturen van meneer Piet. Een goede piano begeleidde uitste kend; een der heeren Alberts lichtte op z'n voortreffelijke wijze de beel den toe. Nod Herv. Gemeente. De Herv. Gemeente, hier ter stede, heeft dit jaar den maatregel inge voerd, dat de lidmaten niet ambtshal- op de lijst van stemgerechtigden worden gebracht, doch zich moeten aanmelden, willen zij kiesgerechtigd zijn. Tot dit doel worden aan de lidma ten formiilieren ter invulling gezon den. Deze formulieren zijn des Maan dags ook verkrijgbaar bij den koster der Groote Kerk. De aangifte moet vóór September geschieden. Deze nieuwe maatregel is genomen, omdat, zeer velen geen gebruik maak ten van het stemrecht en bij vertrek of overlijden geen opgaaf daarvan werd gedaan. Thans is de administra tie begrijpelijkerwijze veel vereenvou digd. EXAMENS HANDTEEKENEN LAGER ONDERWIJS. 's-Gravenhage, 6 Augustus. Ge slaagd de heeren C. de Boer, A. Bon, J. J. Bosse en IL G. R. Bremer, te Haarlem. EXAMENS FRANSCH L. O. 's-Gravenluige, 6 Augustus. Ge slaagd de dames S. F. Beenens en D. M. A. II. A. Janse te Haarlem.. De voortvluchtige Makelaar. Van een Haarlemsche familie ver namen we eenige belangrijke bijzon derheden over de vlucht van den ma kelaar Piët Het geval wilde, dat onze stadgenooten Piet ontmoetten op de boot, waarmee do makelaar de wijk nam naar de Nieuwe Wereld. Het Haarlemsche gezin deed namelijk ©enigen zijner leden uitgeleide. Onze stadgenooten reisden Vrijdag 23 Juli in een derde klasse coupé met den trein van 2 uur 46 min. van hier naar Rotterdam. In dezelfde coupé zat een dame met haar 15-jarig doch tertje. Het meisje zat voortdurend te huilen. Een der Haarlemmers kreeg medelijden met haar en daar hij vermoedde, dat de medereizigers ook naar Amerika gingen vertrekken, be gon hij een gesprek. Hij zinspeelde daarbij op het ver trek van zijn eigen familie. Do dame beaamde het, dat zulk een afscheid wel vreeselijk wasmaar sprak ver der niet veel. Des avonds om 8 uur ontmoette het gezelschap de dame met hot meisje op de nieuwe boot van de Holland Amerika-lijn do „Rotterdam", in ge- zolschap van een persoon, die later Piet bleek te zijn, en diens drie zoons De Haarlemmers kenden den ma kelaar niet persoonlijk, hoewel zij don naaip wel kendon en zijn gezicht hun wel bekend voorkwam. Piët reisde met zijn gezin 2de klas se en had zijn hut vlak tegenover de Haarlemsche familie. Op de deur van zijn hut stond de naam Piët, zoodat de makelaar zich dus onder zijn eigen naam had laten inschrijven. Doordat do hutten zoo dicht bij elkaar waren, kwamen de beido gezinnen dien avond nog al eens mot elkaar 1n aan raking. Piët vertelde, dat hij evenals zijn mede-reizigers een ticket tot New- Ycrk had genomen. Nu achteraf meende men, dat Piët wel iets gejaagds had maar toen viel dat niet op. Des avonds togen 12 uur trok de makelaar zich in zijn hut terug, doch was om 3 uur al weer aan dek. Daar do „Rotterdam" Zater dagsmorgens om 5 uur zou vertrek ken, hadden de Haarlemmers te kwart vóór vijven afscheid van de vertrek- kenden genomen. Toen zij zich van boord wilden begeven, kwam Piët op den oudste van hen toe en vroog hom: „Gaat u nu weer naar Haarlem to- rug Op het bevestigend antwoord zeide hij „Zooals u gelezen zult heb ben op do hut ben ik Piët. Wilt u niot in Haarlem vertellen, dat u mij hier op de boot gezien hebt T' Onder don indruk van hot afscheid beloofde men dat en ging van boord. Te vijf uur lichtte do „Rotterdam" de ankers en vertrok naar Hoboken, bij New-York. De Haarlemmers hebben niet go- weten aan wien zij beloofd hadden het stilzwijgen te bewaren, vóór de krant het hun vertelde. Een hunner, die bij een vorige bank-catastroplie de dupe was gewor den, verzekerde, dat, wanneer hij ge weten had, welke Piët bet geweest was, hij zijn woord niet zou gehou den hebben. Muziek in den Hout. Muziekuitvoering op Zondag 8 Aug. des middags 2 1.2 uur, door Haar- lemsch Muziekkorps, dir. do heer Ch. P. W. Kriens. Programma 1. Üngarischer Marsch, Fucik, 2. Ouverture der Beherrscher dor Geis ter, Weber, 3. Terpsichore Fantaisie Ballet, Ganne. 4. Fantaisie de l'opéra Un BaJlo in Maschora, Verdi. 5. Ou verture Flotte Bursche, Suppé. 6. Valse du Ballet La Fille au Bois dor mant, Tsaikowsky. 6. Fantaisie de i'opérette Le Grand Mogol, Audran. Sociëteit „Trou Moet Bly- cken". Concert op Zondag 8 Augustus 1909, 'g avonds 8 uur door het Haarlemsch Muziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kriéns. Programma 1. Marche du Cortège, Kriens. 2. Concert-Ouverture, Massenet 3. „Souvenir de Rome", Paraphrase over Padila's „Mandolinata", Coenen. 4. „Hourida", grand valse de con cert, Gillet. 5. Fantaisie over motieven uit Mo zart's „ZauberflÖte", Coenen. 6. Ouverture „Le Père Galllard", Reber. 7. a. Le dernier sommeil de la Vierge, Massenet. b. Serenata, Moskowsky. c. Menuetto, Paderewsky. 8. Declarations-Walzer WaldteufeL 9. Bouquet Musical, Gasner. Douchebaden. In het douchebadhuis aan het Leid- Scheplein zijn ln de afgeloopen week genomen 565 baden, ln dat aan den Koudenhorn 549. VOOR DE KOLONIëN. Bij .het Departement van Koloniën is ingekomen onder den poststempel „Haarlem 28 Juli 1909" een schrijven met onderteetkening „een Roomsch- Katholiek Priester, waarbij wordt aangeboden een© som van f 5(7. in twee-bankbiljetten van f 25 en met de aanwijzing „Dit geld behoort bij de financiën voor het beheer der Kolo- Plelziertochtje. Men sclirijft ons: Maandag 9 Aug. houdt de firma G. de Koning Tilly, Haarlemmeroliefa- brikante, Achterstraat alhier, met haar personeel een pleizierreis met een der booten van de maatschappij W. Bus. De tocht gaat van Haarlem naar Amsterdam, vandaar over de Zuiderzee naar Muiden en verder langs de Vecht; 's avonds weer via Amsterdam terug. (ZI© verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. President Steijn hracht gisteren een bezoek aan Bloemendaal. SCHOTEN, Tramongeluk. Vrijdagmiddag had op den Rijks straatweg een aanrijding plaats van de Stoomtram met een handwagen, die tusschen de daar bestrate rails bekneld was geraakt. De handkar, be laden met schoonmaakartikelen en toebehoorende aan R. K. te Haar lem, had belangrijke schade. Oogge tuigen vertelden dat het ongeluk ge makkelijk voorkomen had kunnen worden. Van de warmte. Een juffrouw viel gistermiddag op den Schoterweg flauw ten gevolge van do warmte. Zij werd ln een wo ning binnengedragen en ln de gele genheid gesteld het zich gemakkelijk te maken en zich te verfrisschen, waarna zij zich per rijtuig naar hare woning liet brengen. Gistermiddag had een meisje, dat voor hare moeder in een flesch iets vootr het middagmaal moest halen 't ongeluk daarmede te vallen, zoodat niet alleen het vocht over de straat en haar kleertjes stroomde, maar zij bo vendien een groote wond aan den arm kreeg. Behulpzame buren en omstanders hielpen haar en daarrna toog zij naar huis. Dat de Exploitatie-Maats, er genoeg van heeft om tweemaal hetzelfde werk te doen, blijkt wel hieruit, dat de nieuw aan te leggen straten zon der trottoirbanden worden gemaakt, en deze pas zullen worden neergelegd als er aan die straten zal worden ge bouwd. De lieve jeugd had van de andere straten, bijna over de geheele lengte het trottoir opgebroken. Met niet ge ringe kosten zijn deze weer in orde gemaakt. De woningbouw in den om trek dor O. L. school is nog niet veel. Wel wordt er een enkel huisje neer gezet, maar toch nog niet voldoende. Toch belooft dit Oostelijke gedeelte van het kwartier zeer goed te worden, daar er zeer goede burgerwoningen worden neergezet. SANTPOORT. Bijenteelt. De Noord- en Zuid-IIollandsche Vereeniging tot bevordering der Bijenteelt in Nederland heeft weder om op Kei ting's modelstal te Sant- poort een openbaren cursus gegeven. Na een inleidend woord va'fi den heer Frans Netscher, die mededeelde dat 15 September a.s. weder een was- en honigbeuns te Amsterdam zou worden gehouden, besprak de lieer Giersbergen, rijksleeraar to Wag© ningen, op interessante wijze do bijencultüur, meer in het bijzonder daarbij 't oog hebbende leering te ge ven aan de talrijke dames- en heeren- liefhebberijbijenhouders. en daarbij aan t© sluiten het groote belang yan dit bedrijf voor ons land. HAARLEMMERMEER. Door den wielrijder B. werd te Nieuw-Vennep de 10-jarlge M. van S aangereden, met het gevolg, dat het meisje viel en in bewusteloozen toe stand werd opgenomen en bij dan heer W. werd binnengebracht. Toen zij weer bij kwam trachtte zij te loopen, hetgeen haar niet gelukte, daar zij weer in elkaar zakte. Ver wondingen kon men niet bespeuren, zoodat het geneeskundig onderzoek zal moeten uitmaken, welke kwetsu ren zij heeft bekomen. Het meisje is naar de ouderlijke woning overge bracht. Vanwege de alhier bestaande af- deeling der Holl. Maatschappij van Landbouw zal te Hoofddorp weder een tweejarigen landbouwwintercur- sus gehouden worden. HALFWEG. De Unie-collecte heeft alhier opge bracht f 144.30. UMUIDEN. Ongeluk. Van dien haringlogger Elsa IJM 85 zijn door een tros twee man over boord geslagen, waarvan één kon worden gered, doch de 16-jarige A. Stam van IJmuiden, verdronk. Vreemdelingenverkeer. In de eerste bestuursvergadering der Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer te IJmui- den, zijn benoemd tot voorzitter de heer Dr. E. F. Römeling, tot vice-voor- zitter de heer A. M. Roggeband, tot secretaris de heer R. de Boer, Rijks straatweg 32, en tot penningmeester de heer J. J. Knaap. De vijf overige leden treden op als commissarissen. DE GLIP. Hedenmorgen werd de bakkerswa gen van D. Janus door de stoomtram aangereden. De voerman en het paard bleven ongedeerd. De wagen werd echter geheel in elkaar gereden. BianeelsM KINDEREN AAN IIET STRAND. Aan de „N. CL" schrijft een lezer, dat zijn echtgenoote onlangs op één middag tweemaal een dolend kind aan H strand ontmoette. En Donder dag gaf hij zelf een kind, dat In de volte zijn geleiders niet kon terugvin den, aan de zorgen der politie over. Zijn schrijven, dat zeer zeker aan dacht verdient, luidt verder als volgt: „Hoewel 't voo rmij onbegrijpelijk is dat ouders hun kleine kinderen op H Schcv. strand uit 't oog verliezen, gebeurt dit bij mooi weer dagelijks, ik durf zeggen meermalen per dag. Al3 men, zooals ik, veel van kinde ren houdt, en dan zoo'n verdwaalden stakkerd ontmoet, dan stemt dat droef. Welk een angst staat zoo'n kind uit, gezwegen van de gevaren waar 't aan blootstaat, gevaren van alle kanten. Dat de ouders ook angst hebben, is te begrijpen, maar deze hebben wel wat verdiend. Om den angst van deze kleinen, die verdwaald zijn, te verkorten, en ze zoo spoedig mogelijk aan hun bewa kers terug te geven, zou ik op 't strand een houten verhevenheid (stel- lage) gebouwd willen zien, in de buurt van of bewaakt door een poli tieagent. Een kind dat gevonden wordt, wordt bij den agent gebracht, deze neemt 't naar boven, blaast op een hoorn om aandacht te trekken., en stelt den vondeling ten toon. Van deze inrichting en doel daar van zou op verschillende plaatsen en aan t strand mededeeling gedaan kunnen worden. De bewaking is noo- dig, daar er anders een spelletje van gemaakt kon woi'dcu." EEN OPLICHTER. Bij een firma iq Rotterdam kwam eergisteren een jongeman, en be stelde een regenjas en een jockeypet, welke bezorgd moesten worden in het Brielsche koffiehuis op de Geldarsche kade. Toen een bediende met het be stelde kwam, stond de jongeman reeds te wachten en nam de goede ren in ontvangst zonder te betalen. Den volgenden ochtend kwam de jon geman bij den zelfden winkelier en bestelde een uniform als zeeloods, zeggende als leerling bij het zee loodswezen geplaatst te zijn. De fir- ma won alvorens de bestelling uit te voeren, inlichtingen in, en toen bleek, dat men bij het loodswezen van zijn benoeming niets wist. De politie werd gewaarschuwd, en de man aangehou den. Men herkende direct in hem den 23-jarigen J. M. V., varensgezel, die de vorige week reeds getracht had Rotterdam eenige sigarenwinkeliers op te lichten voor groote bestellingen. De jockeypet droeg hij, terwijl de jas ireeds bij „Oome Jan" beland was. DE REGENVAL. H. schrijft in de Zutph. CL: Hoe ongelijk de regenval somtijds over ons land verdeeld ls, blijkt wel uit de weerberichten der laatste da gen. Terwijl er toch alhier op 1 en 2 Au gustus 48 m.M. sregen viel, was zulks te Helder 10, te Groningen 8, te Am sterdam 13, te De Bildt 18, te Vlissin- gen 5 en te Maastricht 2 m.M. Vooral wel opmerkelijk ten opzich te van Groningen en Maastricht, daar Zutfen ïn de lijn tusschen deze beide plaatsen gelegen is. Daar viel op 1 Augustus geen regen; hier 26 m.M. Wij hebben dan ook zeker de laatste dagen, in vergelijking met andere plaatsen, niet over droogte te klagenl ERFPACHT. B. en W. van Amsterdam hebben aan den raad 'een voorstel inge diend tot wijziging van de uitgifte van grond in erfpacht. De bezwaren, die aan den dag kwa- on, tasten het beginsel der erfpacht niet aan, merken B. en W. opzij gelden slechts do wijze, waarop zij door de gemeente is geregeld. Na ernstig onderzoek kwam het B. en W. voor. dat er één middel ls, dat, gepaard aan afschaffing van de half- jaarlijksche vooruitbetaling van den canon, al de bezwaren ondervangen kan, namelijk ditde erfpachter stort, reeds vóór zijn aanvraag in den raad wordt behandeld, een waar borgsom, die niet zooals thans twee maal den canon bedraagt, doch slechts eenmaal dat bedragdit be drag wordt hem niet teruggegeven, zoodra de bouw is voltooid, maar blijft in handen der gemeente tot het einde van de erfpacht. Dan bedraagt het door oploopende rente [k 3 1/2 na 100 jaren) ongeveer 60 pet. van hetgeen de opstal heeft gekost, en wordt den erfpachter uitbetaald, bij aldien de erfpacht niet verlengd en de opstal in goeden staat van onder houd opgeleverd wordt. RIJKSOPSPORING VAN DELF STOFFEN. De boring 100 Meter diep is to Uden geëindigd en men is bezig de buizen uit den grond te trekken. Op 40 Meter diepte vond men twee stuk jes hout en op 70 M. de schelpzand laag. Goed geconserveerde schelpen en schelpjes werden naar boven ge haald. Men meent hier met schelpen te doen te hebben uit hot Plioceenter- tiaire tijdperk. Van hier wotrdt de boormachine vervoerd naar Volkel, Boekei en Ge- mort, alwaar gelijke boringen plaats hebben tot 100 Meter; zijn de bevin dingen gunstig dan zal naderhand! besloten worden waar men een boor toren voor dicpborlng tot 1500 M. zal plaatsen, voor verder onderzoek naar steenkolen. DE AANSTAANDE WETHOUDERS- BENOEMING TE AMSTERDAM. Naar het „Hbld." met zekerheid verneemt, is de heer Ketelaar, met het oog op de pas gehouden Kamer verkiezing voor district V. niet voor nemens zich beschikbaar te stellen voor het wethouderschap in 'Amster dam. BEGROOTING 1910. Naar „De Vaderlander" uit goedfl bron verneemt, zal Minister Kolkman in September de Kamer mededeelen, dat op de aanstaande begrooting een tekort is van 12 millioen. EEN TELEPHOONGESCHIL. De heer W. Benders te Schevenin- gen, aan het telephoonuet aangeslo ten, waardoor hij recht heeft op plaat sing Yan éénmaal zijn naam of firma) in den Telephoonglds, vond in den laatst verschenen gids zijn naam of firmanaam niet vermeld. Onder opmerking, dat supplemen ten en errata op dien gids in de mees te gevallen zoek raken, heeft de heer B. nu in een adres aan den Ilaag- schen Raad „een behoorlijke" ver goeding van do daardoor geleden groote schade gevraagd. Klanten en omwonenden, 'die tel© phonisch hun bestellingen opgeven en daartoe den gids raadplegen, de den immers zegt hij nu bij een van zijn wel in den gids voorkomen de concurrenten hun bestellingen. Adressant meent, dat de Gemeente verplicht is, hem de schade te vergoe den doch zulks werd hem door de directie geweigerd, op grond van art* 13 der Bepalingen en Voorwaarden, waarin echter alleen wordt gespro ken over verkeerde verbindingen of storingen.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1