KWARTJES ADVERTENTIE N V RA AC-EN-A ANBOiTSl ADVERTENTIE* 1-6 REGELS 25 CENTS 3PLAATSINCEN f 0.50 BIJ VOORUITBETALING Rechtszaken Leger en Vloot Letteren en Karnt Onza Lachhoek werd hem bekend^ dat een landbou wer aan het Stieltjeskanaal zooge naamd bolderik of afval van koren in voorraad had, en dit niet vertrou wende, stelde hij den rijks- en den gemeenteveldwachter hiermede in kennis, die er in slaagden een groote hoeveelheid verschillende soorten graan bij dien landbouwer op te spo ren en aan het licht brachten, dat een dar arbeiders, een zekere H., veel graan voor een veel lagoren prijs dan de waarde had verkocht, doch dat ook andere arbeiders, in dienst van den heer Leric, waaronder de mees terknecht, in de zaak betrokken zou den zijn. Het koren is in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt, terwijl 6 arbeiders waaronder de meester- knocht, zijn ontslagen. DE VERDWENEN GOUDEN TIENTJES. Naar 't Hbld. verneemt, heeft de beambte der Nederlandsche Bank te Amsterdam, die geschorst werd: in .verband met de verdwijning van een aantal gouden tientjes, dezer dagen gepoogd zich van het leven te beroo- vau. De bovenburen bemerkten een gaslucht, welke uit de woning van den beambte scheen te komen. Zij waarschuwden de politie, deze ver schafte zich toegang tot de woning en vond den bewoner bewusteloos liggen, terwijl de gaskraan opengedraaid was. Men slaagde er in de levensgees ten weder op te wekken en daarop werd de man naar het Bixmen-gast- buis overgebracht. Naar aanleiding van deze poging tot zelfmoord werd hij door den com missaris van politie in de le sectie, den heer W. If. H. Koster Henke. ge hoord. Dezen deelde hij mede uit moe deloosheid gehandeld te hebben. Vrouw en kind hebben hem naar aan leiding van het gebeurde aan de Ne derlandsche Bank verlaten, hij is zoo als men weet, geschorst, en nu zag de man geen uitkomst meer. BALDADIGE WANDELAARS. Een der mooiste wandelingen In den omtrek van Hilversum is die naar het Hoogt van 't Kruis, een landgoed van den heer Temnrmck, vanwaar men op een heuvel een wonderlijk mooi vergezicht heeft. Ziehier echter, wat de eigenaar in het „Nieuws" schrijft: „Mijn grieven tegen een zeker soort van publiek zijn vele. Papieren, waar in mondvoorraad bewaard was, eier- doppen, schillen en andere rommel, welke op de meest ongegeneerde wijze neergeworpen en achtergelaten wor den. Soms kan mijn boschbaas wel een halven dag besteden om dien rommel op te halen. Hoewel ik gaarne aan het publiek gun, om in den bloeitijd van de brem wat bloemen mee te nemen, wordt daarmede te ruw omgegaangeheeie takken worden afgerukt, ingescheurd en de struik wordt voor goed bedor ven. Banken voor het publiek voor mij ne rekening gemaakt, worden niet al leen met namen beschreven en inge sneden, maai1 die banken worden to taal vernield, uit don grond gerukt, en de boschbaas vindt op eenigen af stand de restanten er van Ln het eikenhakhout neergegooid. Gomeene woorden vond ik onlangs in eon mooien beuk gesneden. Met voel moeite heeft de boschhaas die woorden onleesbaar gemaakt. Kamperfoelie en de in het wild op groeiende lijsterbessenstruiken als on derhout in dennebosch, worden dik wijls uitgerukt en meegenomen. In de kweekerij weid nog dezer da gen de omrastering vernield door bal dadigheid", enz. Losbandigheid als deze is een ge woon verschijnsel bij velen, die Zon dags losbreken uit de boeien waarin zij heel de week slaafden. Verbrei ding van eerbied en liefde voor de na tuur kan zulke woeste instincten wel tegenwerken, maai* vaak niet geheel Onderdrukken. KWARTJESVINDERS. Het schijnt, dat de weg van Delft naar Overschie de laatste dagen on veilig wordt gemaakt door valsehc- kaartspelers, die met fietsen aan den ■weg liggen en op een dusdanige wijze den weg versperren, dat naderende wielrijders af moeten stappen. Dezen worden dan uitgenoodigd een partij tje te maken. Dezer dagen bevond zich op weg van Vrijenban naar de ZweLh een heer uit Rotterdam. Mid den v den weg stonden de „hoeren' met de fietsen m de hand, dwar6 het pad versperrend. Do Rotterdamsclie heer, niets kwaads vermoedende, need, zonder zijn snelheid te vermin deren, op hen toe, ®n de veronderstel ling, dat men wel plaats zou maken om hem te laten passeeren. Dit gebeurde niet en- de wielrijder maakte een leedijken vol, waarbij hij kwetsuren opliep. Tot troost noodig- de men hem uit een spelletje kaart te spelen. Hij bedankte er feestelijk voor. Ook sommige wegen in de buurt van Den Haag worden door dergelijke individuen onveilig gemaakt. Men late zich met hen niet in.- WEINIG YERGADERLUST. Ook Woensdag was de Haagsehe raad, ten tweeden male ter vergade ring opgeroepen, niet wettelijk vol tallig. Er wanen een half uur na den bestemden tijd slechts 21 leden opge komen. Ingevolge art. 49 der Gemeen tewet zal nu ton derden male de ver gadering worden opgeroepen, waarin over de in de agenda vermelde onder wierpen definitief een beslissing zal 'kunnon worden genomen, onverschil lig hot aantal aanwezigen. Die nieuwe vergadering wordt op geroepen tegen heden Vrijdag. BELASTINGPLANNEN. Omtrent de te verwachten tariefwij- (Blping deelt de ,.N. CL" mede, dat het minder in de bedoeling ligt een fis- jCale, dan wel een technische herzle- yolng van de bestaande tarieven ter hand te nemen, waarhij dient opge merkt, dat het ontwerp van minister Harte zeer zeker een fiscale herzie ning beoogde. Op do komende hegrooting wordt, zegt het blad, een tekort van minstens twaalf millioen gulden verwacht. Ge poogd zal worden voor een goed deel liet ontbrekende te verkrijgen uit be lastingwijziging. door samensmelting van vermogens- on bedrijfsbelasting tot een inkomstenbelasting, waarbij de plannen van den oud-minister mr. Th. do Meester goede diensten zullen bewijzen DURE STEM! Daar de heer Van Gastel, lid van den gemeenteraad te Roosendaal, door het uitbrengen van zijn stem vóór heoft medegewerkt tot goedkeu ring der rekening van het burgerlijk armbestuur, waarvan hij mede lid is, moet hij van het lidmaatschap van den Raad vervallen worden verklaard terwijl hij de dirie eerstvolgende jaren niet herkiesbaar is. (TeL) BRANDEN. De boerderij van den beer Lof, te Leek (N.H.) is totaal afgebrand. Hool- hroei is vermoedelijk de oorzaak. Al les was bij een plaatselijke onderlinge maatschappij verzekerd. Het nieuwe koffiehuis van den hear Konings te St. Willcbrord (N.-Br.) is afgebrand. De Inboedel was niet ver- ze kerd. Gemengd Nieuws SLACHTOFFERS DER WARMTE. Uit Frankrijk, Engeland en Ameri ka komen nog steeds ongeveer gelijk luidende berichten over de noodlotti ge gevolgen der thans heersehende, buitengewone hitte in die landen. In Frankrijk werden 15 personen door zonnesteek gedood, terwijl vele anderen door de hitte krankzinnig werden. Ook in Engeland blijft de geweldige hitte aanhouden, zoodat ook daar ve le gevallen van zonnesteek met doode- 11 jken afloop zijn te betreuren. In var- schillende plaatsjes kwamen bij het baden 11 personen om het leven, die verhit het water waren ingegaan. Do noordoostelijke staten van Ame rika zijn opnieuw door een hittegolf bezocht en 's middags steeg de ther mometer tot 88.3 graden Celsius (ruim 100 graden Fahrenheit). Gelukkig was de vochtigheid der lucht niet bijzon der groot. En, ofschoon vele personen ziek werden door de hitte, waren er toch geen gevallen met doodelijken af loop te betreuren. In Philadelphia heerschte op straat een temperatuur van 40 graden Cel sius (104 graden Fahrenheit.), in Bos ton 94 graden F. In deze beide steden zijn vele personen door de hitte ge dood. Men vreest in Amerika, op grond der mededeelingen der meteorologen, dat de hitte langen tijd zal duren. Ook in Duitschland is de hitte bij zonder groot. Te Berlijn zijn elf menschen op straat, ten gevolge van de hitte on gesteld geworden. EEN WONDERLIJKE HONGER KUNSTENAAR. In het café Grande Patisse te Pa rijs zou Eremete Cesare, een Italiaan (Italianen schijnen bijzonder de hon- garkuur te betrachten) gedurende zes weken hongeren, opgesloten in een glazen kast en dag en nacht be waakt, zooals de plakkaten in exten- so vermeldden. VoorEremete zijn gla zen kluis opzocht, word hij gewogen en 110 pd. zwaar bevonden. De proefneming genoot veel belang stelling, vooral bij het vrouwelijk ge slacht in de buurt. Tot de geregelde bezoeksters behoorde ook een dame In goeden doen. De groote. melancho lieke oogen en het zwarte haar van den artist maakten een zeer diepen indruk op haar. Eindelijk kon zij het hongerlijden niet langer aanzien; ze kocht de bewakers om en deze bezorg den aan Eremete's adres eiken avond een mandje uitgezochte lekkernijen, door de medelijdende dame verstrekt De kostelijke gaven vonden in Ere mete geenszins een verachter. Doch het noodlot werkt snel. Toen de zes weken om waren, de donkere Italiaan uit zijn kerker verlost werd en het geneeskundig onderzoek plaats had, bleek dat onze vriend 125 pond geworden was. Het publiek vond de ontdekking niets grappig, het werd zoo boos, dat de politie alle moeite1 had Cesare voor lynchen te bewaren. EENE ROERENDE ANECDOTE. Een medewerker van de „Nieuwe Cour.meldt: In Frankrijk is Medrano van 't Hippodrome te Parijs, in 1880 of daar omtrent, de eerste Gugusse (August do Domme) geweest. Van hem gaat een allerliefste, bijna roerende anec dote. Zij moge heel in 't kort en woordkunsteloos bier vertelt wezen: Medrano werkte nog als gewone clown, doch was niettemin de great- attraction van 't Hippodrome. Aan 't achtjarig dochtertje van een eenvou dig werkman was door de ouders een circusbezoek beloofd, natuurlijk om den clown te zien. Op den dag dat de belofte in vervulling zou gaan, werd 't kind ziek, heel ernstig ziek. Het moest in t bed en rustig worden ge houden. Maar juist dat laatste en allernood zakelijkste bleek onmogelijk.. Het moest en zou den clown zien. Ten einde raad spoedt de vader zich nSar 't Hippodrome, koopt een toegangs biljet en weet door to dringen tot in Medrano's kleedkamertje, waar deze stond zich te grimeeren: „Groote too- neelspelers en virtuozen gingen toch ook wel en soirée... 't mocht dan kos ten wat het zou... maar of mijnheer Medrano niet zoo good zou willen wezen... enz." Den man, die met tra- nen in de oogen bleef soebatten, was onmogelijk iets te weigeren. Medrano ging dan ook, zoodra de voorstelling was afgeloopen met hem mede, doch gekleed in zijn daagsche tusschen twee haakjes zeer modieuze, kleeren. 't Kind wilde echter zóó niets van hem weten. „Dat is de clown niet; dat is maar een mijnheer,' zoo jammerde het. En zonder aarzelen rende Medra no al de negentig traptreden van het huls af: „Fiacre, hier... tien francs fooi... maar halen wat je holen kunt!' Naar 't Hippodrome... en terug... in 't rijtuig 't hansworstenpakje aange daan en eer een uur vcrloopen was, wipte de clown het armoedig zolder kamertje weder binnen, zijn meest groteske buiging afstekend voor 't van opgetogenheid doodstil wordende kind. En daar, op de paar open vier kante meters in 't midden van 't be nauwde vertrek, aan welks eenen muur een nog warm keukenfornuis, aan den anderen een tafel, met een brandend petroleumlampjedaar stond hij, daar heette 't, vóór 't scha mele bedje van 't zieke wicht: „Ris done paillasse"... et saute 1 Op zulk een bekrompen en ellendig verlicht tooneel heeft wel nooit een gymnast zijn waaghalzerijen in het holst van den nacht ten beste moeten ge ven. Maar enfin, Medrano deed het dan, ZWERVER. Dat studie in den tegonwoordlgèn tijd niet die waarde, ving vindt, waar zij recht op heeft-, bewees het geval, dat heden voor de va. mtiekamer der Amsterdamsche rechtl.mk behandeld werd. Een Dultscher van goede fami lie, die vier talen vlooiend kent en een groote studie achter den rug had, ontvreemdde uit eene woning op de Prinsengracht waar hij een kamer gehuurd had, een tweetal beeldjes en een klok. Zijn familie was achteruit gegaan, kon de voortzetting der stu dies niet betalen, wat bekl. zich zoo aantrok, dat opneming in een gesticht voor zenuwlijders noodzakelijk bleek. Daarna mislukte 't hem overal werk te vinden. Al zwervende was hij van Brussel naar Amsterdam gekomen, waar hij uit nood het misdrijf ge pleegd had. Eisch 8 maanden gevangenisstraf. GELDSTUKKEN VAN WILLEM II EN EEN OPLICHTERSTRUC. Een winkelierster in boter, kaas, eieren en vleeschw&ren uit de Hazen straat te Amsterdam, miste herhaal delijk geld, zonder dat ze er achter kon komen hoe het verdween. Ze kreeg er zelfs quaestie over met haar huisgenooten! Tot het haar plotseling opviel, dat ze telkens geld kwijt was wannéér een paar Zigeunervrouwen in den winkel waren geweest om kwartjes en dubbeltjes van Willem II te wisselen, waarvan ze, volgens haar opgave, broches maakten. De politie werd in den airm geno men en een paar rechercheurs stelden zich verdekt op. Bovendien werden eenige geldstukken gemerkt. Op Za terdag 22 Mei kwamen de beide vrou- Dank zij den van de regeering vetr- kregen steun, is het hoofdbestuur der Koninklijke vereeniging van gepensi- onneerde onderofficieren en minde ren van hét Nederlandsche leger, ten doel hebbend 't geven van onderstand aan militairen, gepensionneerd vóór de wet van 1877, en aan hun wedu wen, thans in staat aan de hulpbe hoevende oud-kameraden, die gepen sionneerd zijn in den rang van onder officier, jaarlijks J 150 toe te leggen, terwijl aan hen, die gepensionneerd zijn in den rang van korporaal en daar beneden, respectievelijk 120 en f 100 als bijslag op hun pensioen ver zekerd is. Deze bijslag wordt vol doende geacht, evenals do toelage aan de hulpbehoevende weduwen van le den der vereeniging, die weldra 100 per jaar zal worden vastgesteld. Na 30 jaar i9 het doel, waarvoor de ver eeniging werd opgericht, bereikt, waarom de bijdragen van de onder officieren en minderen van het leger na 31 Augustus niet ineer zullen wor den geïnd. Sjort ea Wedstrydes DE WERELDKAMPIOENSCHAP PEN. WIELRENNEN. Den 15en, 19en en 22en dezer zul len te Kopenhagen de wereldkampioen schappen verreden worden. DE WEDSTRIJDEN OM DEN DELFT SCIIEN WISSELBEKER. De wedstrijden, door Concordia, Delft, georganiseerd, in September, om den Delftschen zilveren wisselbe ker, zijn tot nader order uitgesteld. HERCULES IN TRAINING. Hercules, Utrecht, heeft zich gedu rende het komende seizoen de dien sten verzekerd van den door R. A. P. geëngageerden trainer Blackburn. De Stichtenaren maken er dus ernst mee voor het komende seizoen. De Tel. voegt daaraan toe: Wij die gedurende ons verblijf in Lancashire gedurende de vorige maand de professionals in hunne training hebben gadegeslageu, kun nen de pogingen van sommige clubs, om de spelvaardigheid der spelers door systematische training te ver- hoogen, niet anders dan van harte toejuichen. Deze training, op zichzelf een uitspanning voor de spelers, strekt niet alleen de club ten voor deel, doch in niet geringe mate is zij heilzdam voor de lichaamsontwikke ling der spelers zelf. Wij schrijven de tegenkanting, die het engageeren van een oefenmeester door den N, V. B. van bepaalde zijde ondervond, dan ook hoofdzakelijk toe aan onbekend heid met de wijze, waarop de oefe ning der spelers plaats heeft en meer nog aan totale onbekendheid met de f! heilzame uitwerking op de lichaams- ff? gesteldheid der spelers. ATHLETIEK. Een 24-uurs-wandel wedstrijd wordt 17 en 18 September ln het Stadion te li Londen gehouden. Zes-en-dertig loo- f pers hebben zich doen inschrijven, on- der wie Hammond, die het wereldre- r cord 131 mijl 580 yards op zijn naam I) heeft, Horton, Payne, Wurden en g Clark. VLIEGEN TE ARNHEM. Uit Arnhem wordt gemeld, dat door den heer De ÏÏondt aan liet gemeen- tebestuur van Arnhem vergunning is gevraagd om van 18 tot 23 Augustus te mogen beschikken over een gedeel- j 'te der Kemperheide, ten einde aldaar op 21 en 22 Augustus vliegproeven te doen houden door den luchtschippeu' Gaudart. net zoolang tot het tevredengestelde kind, gelukzalig lachend en kalm zich 't hoofd op de kussens liet neder- vlijen tot genezing aanbrengenden slaap. Iedere andere belooning dan de handdruk des vaders werd door Me drano geweigerd. SCHEPEN, DIE NIET KUNNEN ZINKEN. Een uitvinder van Clermont, Char- train, heeft in eenen vijver van Sar- lièvres eigenaardige proefnemingen gedaan, in 't bijwezen van de afge vaardigden van den minister van ma rine en eene commissie van officieren van het 13e legerkorps. Dio proefnemingen hadden voor doel een stelsel te bewijzen, dat de schepen onzinkbaar maakt Hij deed nu eerst een klein onderzeesch boot je duikelen en maakte dan een gat in den wand. In plaats van nu te zin ken kwam het bootje van zelf naar boven. M. Char train liet dan een metalen schip, in den vorm Van kruiser van stapel. Men doorschoot het heelemaal met kogels maar toch zonk het niet. Die proeven hebben de aanwezigen zeer verbaasd. Uit de Arbeiderswereld DE GRONDWERKERSSTAKING TE AMSTERDAM. Van de achttien werklieden der H. IJ. S. M., die wegens dienstweigering in verband met de staking der grond werkera ontslagen of geschorst wer den, zijn er zes, die een contract tot 3 October a_s. hadden, woer in dienst genomen. De anderen zijn nog efteeds buiten werk. wen, waarvan er één Fransch en de ander Duitsch sprak, kort na elkaar weer in den winkel. Ze kochten er 't een en ander en vroegen weer om dubbeltjes en kwartjes van Willem II. De winkelierster haalde een zak met gemerkte geldstukken voor den dag en één der vrouwen ging aan het grabbelen. Op een gegeven oogenblik verschenen de politiebeambten, die zich verdekt hadden opgesteld; één hunner nam met de linkerhand het geld op, dat nog op de toonbank lag. Daarop trachtte één der beide vrou wen den politiebeambte een rijksdaal der en 'twee guldens in de linkerhand te duwen, blijkbaar met het oogmerk om dit geld bij het andere te voegen dat de politiebeambte in zijn hand hield. De toeleg mislukte echter, door dat de politieman zijn hand dicht kneep en het geld dus op de hand bleef liggen. Deze geldstukken waren gemerkt Beide vrouwen werden meegeno men naar het politiebureau Laurier gracht. Bij fouilleering werd op beide vrouwen gemerkt geld gevonden. Slechts één der twee vrouwen had zich voor de vacantiekamer der Am sterdamsche rechtbank te veranti woorden, 't Was een gehuwde Fran- sche vrouw, 33 jaar oud, die met haar kind op den arm en een veldwachter achter zich voor de rechtbank ver scheen. Het onschuldig gekraai van de kleine vormde wel een schrille te genstelling met den ernst van hét feit, dat aan de moeder ten laste ge legd werd. De vrouw, die tijdens het misdrijf in een woonwagen hij Halfweg bleek verblijf te hebben gehouden, ontkende alle sohuld. Het O .M. noemde de beklaagde 'n gevaarlijke dievegge en elscbte een gevangenisstraf van zes maanden. VLIEG PROEVEN OP OUD- ROOSENBURCH. Zaterdag 14, Zondag 15 en Maan dag 16 Augustus, zullen op Oud-Roo- senburgh, te Watergraafsmeer, de vliegproeven met het luchtschip Voi- sin, door den luchtsebipper Gaudart plaats vinden. Zaterdag zal het bureau om 2 uur geopend zijn en opstijgingen zullen plaats vinden na 4 uur. De terreinen zulen uit veiligheids- oogpunt door militairen te voet en te paard worden afgezet. De vliegmachine Is per Staatsspoor aangekomen. NEDERLAND—BELGIë. Naaa* de Tel. verneemt», wordt van de zijde der Nederlandsche Athletiek- Unie getracht, een jaarlijkse hen wed strijd Nederland-België te doen plaats vinden. Het plan is, de wedstrijden in hardloopen, snelwandelen en sprin gen open te stellen voor de Nederlan ders en Belgen, die door de beide bonden afgevaardigd zullen worden. Het land met het meeste aantal punten in den geheelen strijd is dan te beschouwen als winner. Het voor nemen is, om te beginnen met 1910 en een wisselbeker daarvoor beschikbaar te stellen. De wedstrijden zullen dan om de 2 jaar in Nederland en in Bel gië worden gehouden. NEDERLANDSCH ZANGERS VERBOND. Hoofdbestuur en afgevaardigden van het Ned. Zangersverbond verga derden te Amsterdam, tér benoeming van een voorzitter, in de plaats van Jonkh. mr. W. Roëll, die zijne benoe ming niet had aanvaard; in zijne plaats werd benoemd de heer H. de Roos, voorzitter der Koninklijke Lie dertafel „A'pollo", te Amsterdam, ter wijl jhr. mr. Roëll benoemd werd tot eere-voorzitteuv De Kon. Liedertafel „Caecilia" te 's- Gravenhage, werd gemachtigd uit haar leden een bestuurslid aan te wijzen, waarmede het bestuur com pleet zal zijn. Aan het bestuur werd opgedragen het reglement te herzien en aan te passen aan de wenschen der liederta fels, \yelke binnen vier weken aan 't hoofdbestuur zullen zijn kenbaar ge maakt. Vanwege „Breda's Mannenkoor" werd eene circulaire voorgelezen, dio het aan een veertigtal zangvereni gingen in het Zuiden verzonden had en waarin met kracht werd aange drongen op aansluiting bij het Ver bond. Door „Nijmeegsch Mannenkoor" werd mededeeling gedaan, dat in 1910 eene internationale zangwed strijd zal georganiseerd worden, al leen voor aangesloten verenigingen van het Verbond. Door Apollo" te Amsterdam werd medegedeeld, dat eene matrijs in be werking is met de buste van wijlen den componist G. A. Heinze, welke matrijs liet Zangersverbond zal wor den aangeboden, om bij zangwedstrij den, die onder het patronaat van den Bond zullen gegeven worden, medal],» les te schenken. NED. TOONKUNSTENAARS- VEREENIGING. Te Amsterdam is opgericht de Al- gemeene Nederlandsche Toonkunste naarsvereniging, bestaande uit da Amsterdamsche, de Rotterdamsche, de Arnhemsche Toonkunstenaarsver- eeniglng en de lokaalvereeniging „Amsterdam" van den Allgem. Deuti schen Muslker Verband. Tot onmiddellijke aansluiting bij de Internationale Confederatie werd besloten. Men schrijft uit Zutfen aan het N. v. tl. D.: Een jong violist van grooten aan leg, de heer P. van der Meer, leerling van Carl Flesch wien op een wed strijd te Antwerpen een fraaie viool als prijs werd toegekend is door groote gezichtszwakte in de onmoge lijkheid om in orkesten mede te wer ken, wijl li ij alleen uit het hoofd kan spelen. Om die reden kan hij zijn werkkring op muzikaal gebied alleen vinden als solist. Onlangs werd hij door den heer Groenheim, Dir. der Zutfensche Muziekschool, in de gele genheid gesteld zich in de Buiten- Societeit te doen hooren, en verleden Zaterdagavond behaalde hij opnieuw groot succes bij een uitvoering in do warande van het spoorwegstation.* Maandagavond zou hij optreden in den tuin van De Laatste Stuiver, te Eefde. Te hopen is het, dat concert- besturen hun aandacht zullen vesti gen op den jongen en sympathieken kunstenaar, die om de bovenge noemde reden meer dan menig an der met groote moeilijkheden te wor stelen heeft. NIET HETZELFDE. Hij (tot zijn ontstemde vrouw)Ik begrijp niei, dat je altijd zoo tegen mij uitvaart, als ik 'm een beetje om hebAls in vroegere tijden de oude krijgers uit den strijd terugkeerden, hadden ze toch ook hun gelagen. ZijDat is zoo, maar jij komt eerst' van het gelag terug en dón begin je. te vechten. OPOFFERING. Heer des huizes Weet mijn vrouw; al, dat Ik de vaas gebroken heb? DienstmeisjeNeen, ik heb tl* schuld op mij genomen. MijnheerMaar Marie Dienstmeisje (gemoedelijk)Och, voor d«e paar kwartjes.... en ik" krijg ten minste geen slaag. RECHTMATIGE ONGERUSTHEID. Zakkenroller (die voor het uitstal venster van een kunsthandel heeft ge werkt, met ontzetting): Drie leege por. temonna'esEn zulke lui interea- seeren zich voor de kunst! MODERNE SCHILDERKUNST. Bezoeker (een schilderij beschou wend, die op een ezel staat) Schildert uw mama? Kleine EmileJa, maar zij is aan stonds klaarze heeft zich reeds ge poederd en dan komt ze spoedig.. IMPRESSIE. Wel, Bertha, je hebt dien rijken meneer Willemsan ontmoet, hè Be viel hij je Ma, hij heeft een onvergetelijke» indruk op me gemaakt. Wel kind, dat doet me plezier.- Wat zei hij dan tegen je 't Was niet zoo zeer wat hij zei, dan wat hij dééd, ma. Hij heeft een heel kopje koffie op m'n nieuwe ja pon laten vallen. ALTIJD TER ZIJDE. Alles wat ik schrijf, leg ik voor 48 uren terzij voor ik het aan den uitge ver ter hand stel, zei X. En de uitgever, zei J. legt het om en bij de 48 jaar opzij, eer hij het aan het publiek voorlegt VERBETERD. VreemdelingIk begrijp niet, hoe iemand dezen ouden berg romantisch kan vinden. Gids: Ja, ja, zóó niet... maar dan moet u eens op de ansichtskaarteu kijken 11 EEN BELEEFD ROOVER. Slruikroover (bij het begin van het bosch tot toerist)De weg door het bosch Is gevaarlijk, meneer, zou u uw kostbaarheden niet eerst afgeven?

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6