Verschijnt dagelijks, behalve cp Zoo» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Blnaesland 27e Jaargang, No. 8020 WOENSDAG 18 ADGCSTDS 1909 A ABONNEMENTEN PBR DRIB AAANDBNl Voor Haarlem 1,1,1.23 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers a 0.02HI Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037H „de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeor J. G. PEEREBOOIL ADVERTENTIÉWi Van 1—5 regels 50 Cts,: iedere regel meer 10 Cts. Buiten hd Arrondissement Haarlem van 1—5 regels /t—elke regel meer ƒ0.29 ïteclames 30 Ceni per regel, Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertsntiün van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing i 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat Sb'. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij i Znider Buiteospaarae 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentien ea reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd bet Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon tnterc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN, EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 19 AUGUSTUS. Gr. Kerk. Orgelbespeling, 2-3 uur. Bloemendaal. Raadsvergadering, I uur. Heemstede: Raadsvergadering, 7^ Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Vacantie" in de rubriek Om Ons Heen. ONZE PUBLICITEIT. Een ingezetene die personeel zocht, had, alléén aan Haarlem's Dagblad, een advertentie opgegeven om die driemaal te plaatsen. Gister avond werd ze voor de eerste maal opgeuomen en vanmorgen kreeg onze administratie een briefkaart, waarin hij schrijft: „U doet mij een groot plezier aLs u de advertentie niet meer plaatsen wil, want ik heb er zes uit de ongeveer honderd liefhebbers uit gezocht." Examens. Geslaagd L. O. Fransch: Mej. E. M. H. Poell en H. S. van der Putte, bei den uit Haarlem. Voor M. O. Boekhouden: G. Hout- .wipper te Haarlemmerliede. Examen hoofdacte. Haarlem, 16 en 17 Aug. Geëx. 12 maunelijke candidaten. Geslaagd de heeren J. Koekoek en A. M. J. Smee- len, te 's-Gravenhage S. W. Bakker, te Wormerveer; J. Hogervorst, te Buiksloot; S. Prins, te Haarlemmer meer; J. Schouten, te Zoeterwoude. ZIEKE BOLLEN. Dezer dagen vernamen we dat nog lang niet alle hyacintenkweekers do door hen afgekeurde bollen onver koopbaar maken alvorens ze op den vuilnishoop te werpen. Een groote hondenkar, waarop eenige zakken met dergelijke bollen toch, werd in een der zijstraten van Haarlem be speurd. Wat gebeurt er nu met zulke bollen? Ze worden door de z.g.n. scharrelaars aan den man gebracht en het publiek koopt later, geen kwaad vermoedende, de bollen. Te leurstelling kan natuurlijk niet uit blijven, de bollen moeten mislukken en het gevolg is, dat de liefhebbers in den vervolge geen bollen meer koo- pen. En meen niet lezer, dat de zieke bollen alleen hier in Nederland blij ven! Integendeel, groote hoeveelhe den gaan de grenzen over en zullen er toe bijdragen, dat het vertrouwen in onzen handel er niet beter op wordt. Laten we daar voor oppas sen! Laten we onze bollen vernieti gen, geheel doorsnijden, dan kunnen ze niet meer verkocht worden. (Wkbl. v. B. C.) DE TRAMCONCESSIE. B. en W. stelden voor een der ont wórpen tramlijnen, waar-voor in be ginsel aan de II. IJ. S. M. concessie zal worden verleend, te ontwerpen: Stationsplein, Kruisweg, Kruisstraat, Smedestraat, Groote Markt, Groote Houtstraat. Plein, Dreef tot grens der gemeente, en in omgekeerde richting: Dreef, Plein, Groote Houtstraat, Gier straat, Koningstraat, Groote Markt, Barteljorisstrraat, Kruisstraat, Kruis weg Stationsplein. Jhr. mr. Van Styrum heeft een amoudement ingediend om deze lijn te ontwerpen: Stationsplein, Kruis weg. Kruisstraat, Barteljorisstraat, Groote Markt, Koningstraat, Gier straat, Groote Houtstraat, Plein, Drcof, tot de grens der gemeente, en In omgekeerde richting: Dreef, Plein, Groote Houtstraat, Groote Markt, Smedestraat, Kruisstraat, Kruisweg, Stationsplein. De bedoeling van dit amendement Is, om het ten onzent geldende begin sel van rechts rijden, ook In dit geval In toepassing te brengen, wat betreft de gedeelten, waar met dubbel spoor gereden zal worden. Van 't Kantongerecht LEERPLICHTWET. Verschillende vaders en moeders waren voor den kantonrechter gedag vaard, om te vertellen, waarom hun kinderen niet geregeld de school be zoeken. Veel nieuws leverde de behandeling dezer zaken niet op. Alleen is H. ver- meldingswaard, dat een vrouw voor de derde maal terechtstond, omdat haar a c h tj a r I g zoontje de school verzuimt. De onderwijzer deelde mee, dat de jongen bijna nooit ter school komt. De moeder geloofde dit wel, maar verdedigde zich met de bewering, dat 't kind niet naar school wil. Dit vond do kantonrechter kras! Een ouder moet een kind van acht jaar onder den duim hebben. Wan neer hij dit niet heeft, is dit een aan klacht tegen de opvoeding, die dan niet is zooals ze behoorde. Tegen de vrouw werd nu 10 gulden boete of 5 dagen hechtenis gevraagd. TREURIG. Een 64-jarige vrouw werd bij z e- v e n d e herhaling vervolgd wegens openbare dronkenschap. De Ambtenaar van 't O. M. eischte 3 dagen hechtenis en 1 jaar plaatsing In een Rijkswerkinrichting. Eenige mannelijke dronkaards wa ren ook voor de zooveelste herhaling gedagvaard. Tegen de meesten weid drie dagen hechtenis en twee jaar plaatsing in een Rijkswerkinrichting gevorderd. NIET UITWIJKEN. De voerman, die onlangs voor den kantonrechter stond, beschuldigd we gens 't niet uitwijken, waardoor een vrouw werd aangereden, werd heden veroordeeld tot 25 gulden boete of 5 dagen hechtenis. De eisch luidde 14 dagen hechtenis. UITSPRAKEN: Heden werden de navolgende uit spraken gedaan. G .A. A., te Schoten, overtreding Hinderwet, 5 boete of 3 dagen hech tenis.. P. B., te Schoten, en A .B., te Vel- een overtreding Woningwet, 5 boe te of 3 dagen hechtenis, en 10 boete of 3 dagen hechtenis. J. de K., te Haarlem, overtreding Jachtwet, 7 dagen hechtenis. C. N. N., te Schoten, strooperij, vrijgesproken. J. G. V., te Haarlem, een trekdier laten staan, f 1 boete of 1 dag hech tenis. A. K., te Haarlem, 'rumoer verwek ken, I b boete of 3 dagen hechtenis. A. O., te Haarlem, en 3 anderen, rijden op verboden grond, 1 boete of 1 dag hechtenis, en 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. N., en J. II., te Haarlem, over treding A. P. V. Haarlem, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. B. R te Amsterdam, overtre ding A. P .V. Zandvoort, 1 boete of 1 dag hechtenis. H. M., te Velsen, overtreding Reg lement Visschershaven, ontslagen van rechtsvervolging. J .G., te Veisen, en 5 and exen, over treding Provinciaal Reglement, 2 boete of 2 dagen hechtenis, 2 maal 1 boete en 2 boete of 2 maal 1 dag hechtenis, en 2 dagn hechtenis, en 2 maal ƒ0.50 boete en 2 boete of 2 maal 1 dag hechtenis en 2 dagen hechtenis. I. G. L. v. d. V., te Haarlemmer meer, met een motorrijtuig met on zichtbaar letter en nummer rijden, f 6 boete of 3 dagen hechtenis. A. K., te Haarlem, met de bel geen signalen voor de veiligheid van het verkeer geven, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. J. P. V., te Haarlem, en 17 an deren, rijden met een rijwiel zonder licht, 1 boete of 1 dag hechtenis, en 2 boete of 2 dagen hechtenis. Voorts werden er nog 9 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 2 boete of 2 dagen hechtenis, 3 boete of 3 dagen hech tenis en 4 boete of 3 dagen hechte nis. tSchietgebouw. Daar thans het schietgebouw aan de Schouwtjeslaan door B. en W. bewoonbaar is verklaard, werd he den de bovenwoning betrokken. Als gemeld, zal 't schietlokaal zelf op 31 Aug. door de Haarl. afd. van den Bond van Oud-Onderofficieren In gebruik genomen worden. Typografen. Door de leden van den Alg. Ned. Typografenbond, afd. Haarlem, zal op Zondag onder leiding van de Com missie v. Maatsch. Werk, een bezoek worden gebracht aan de lettergieterij en stereotypeerinrichting van de fir ma Joh. Enschedé en Zonen, alhier. R. K. K e r k. Donderdagmorgen zal de geestelijke W. H. Th. Outersterp in de kerk van het Allerheiligst Hart van Jezus, in het Kleverpark, zijn eerste H. Mis op dragen. Als feestredenaar zal daarbij optreden pastoor F. M. K. Kersber gen, te Nieuwveen. B e n o e m d. De heer J. Heyman alhier is be noemd tot onderwijzer In het machi- nebankwerken en metaaldraaieu aan de Ambachtsschool te Appingedam. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. Uit de Omstreken SCHOTEN, had de werkman K., werkzaam aan den nieuwen gashou der alhier, het ongeluk zich aan een gloeienden nagel aan den arm te branden. Dit is zoodanig aangeko men, dat hij zich onder geneeskundi ge behandeling moest stellen. Vanwege de Vereeniging Koningin nedag alhier worden plannen ge maakt om op den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus voor de leden en hunne kinderen een boot tocht te organiseeren; wanneer dit doorgaat, dan zal er in het kwartier niet, zooals andere jaren, van de feestvreugde veel zijn waar te ne men. Men zegt, dat dit verband houdt met de vereeniging tot bevordering van volksvermakelijkheden, die be sloten heeft, dit jaar niet op den Ko ninginnedag mede, feest te vieren. HEEMSTEDE. B. en W. stellen voorx goed te keu ren het bouwplan der Woningvereeni- ging „Berkenrode" te Heemstede. Gevonden voorwerpen. Ter secretarie zijn inlichtingen te bekomen, omtrent een zilveren hor loge op straat gevonden. HAARLEMMERMEER. Bij enkele personen, wonende aan den Sloterweg, nabij den Venneper- weg heeft men in de laatste nachten van het erf wasehgoed en eenige an dere kledingstukken ontvreemd. Van den dader is geen spoor te ontdekken. Daar dergelijke diefstallen ln die om geving reeds meermalen voorvielen, heeft do politie een uitgebreid en zeer nauwkeurig onderzoek ingesteld, dat evenwel tot heden geen resultaat heeft opgeleverd. Eenige vreemde werklieden, werk zaam bij den landbouwer Intveld, kregen onderling ruzie, die al spoe dig op een vechtpartij uitliep. Zekere A. v. M., afkomstig uit Genderen, werd daarbij zoo toegetakeld, dat hij bijna ontoonbaar was. v. M. heeft de politie met een en ander in kennis ge steld, zoodat een zeer streng onder zoek te verwachten is. SLOTEN. Ter paardenmarkt waren een 80 paarden aangevoerd; handel vlug, prijzen 90 a 365. ZANDVOORT. Op werkdagen tusschcn 10 en 12 uur voorin, zijn aan het politiebureau alhier inlichtingen te hekomen om trent de navolgende gevonden voor werpen, een vlieger, portemonnaie met eenig geld, een rozenkrans en 'n zilveren armbandje. Alhier circuleert een adres aan den Raad, waarin wordt aangedrongen op het tot stand komen eener water leiding. Aan de Zandvoortsche feestcommis sie is toestemming verleend de trac- tatie van de schoolkinderen op 31 Augustus a.8. te doen plaats hebben ln de scholen. Mej. A. Oostenbroek alhier staat op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare school te Landsmeer. Aangekomen vreemdelingen Fain. Rilling, Crefeld, Burgem. En- gelbertstraat 2, 3 pers. A. Bonneken, Bonn, Pension Cor- thuna, 3 pers. L. Haltera, Duisburg, idem. C. H. Lentink, Sloten, Haarlemmer straat 18, 2 pers. Schnell, Amsterdam, Schoolstraat la, 3 pers. Fam. Bueninck, Idem, Pensioen de Roos, 5 pers. Jongeh. Henke, idem., idem. D. C. J Gogwaardt, Hotel Groot Badhuis, 2 pers. Mevr. C. Geera.rdt, idem., idem, 4p. Mej. A. ter Kuijle, Enschedé, idem. Mevr. J. EbelingJanntnk, id. A. C. G. ter Kuile, idem., idem, 2p. G. Unsworth, Steep, idem. E. v. Lier, Utrecht, idem. Dames Ingenegeren, idem, Hotel Belvédère, 2 pers. J. Puncke, Bussum, idem., 2 p. Tilman, 's-Hertogenhosch, Pension Beau Sejour, 3 pers. Buurma, Hoogezand, idem, 4 p. Jhr. Van Asch van Wyck, Wouden berg, Pension Jacobus, 4 pers. Fam. Van den Hoek, GoeSj Pension de Roos, 3 pers. Mevr. Visser, Engeland, idem, 2 p. A. Kocli, Dusseldorf, Hotel Belvédè re 2 pers. Dames Miranda, Amsterdam, Bur gem. Engelbertstraat 2, 2 p. J. H. G. Götz, idem., idem., 5 pers. W. Goedhuijs, idem.. Kerkstraat 14 3 pers. A. B. Cooper, Hotel Groot Badhuis, J. C. Eischcr, idem., idem. J. Schillemans, idem, idem., 4 p. G. du Marchie v. Voorthuizen, id., 2 pers. Mevr. Dr. G. Frank, Zwolle, idem., 5 pers. H. v. Beukei, idem., id., 2 pers. H. E. J. Geerardt, Roermond, id. J. Weeze, Niederheim, id.. 2 p. B. J. de Geer, Den Haag, ld. J. A. Pool, Haarlem, id., 5 pers.. F. Neess, Keulen, id., 2 pers. C. Richelmann, Leipzig, id., H. Haltzman, Berlijn, ld. Th. Beek, Greiz, id. Bij eene door de politie gehouden controleering over de verloflocalltei- ten is tegen den bierhuishouder A. G. S. proces-verbaal opgemaakt wegens het in zijn localiteit voorhanden heb ben van sterken drank. Ruim 15 liter werd in beslag genomen. HOFBERICHTEN. Z. K. H. Prins Hendrik vertrok he denochtend te 8.54 uur naar Dobbin, terwijl II. M. de Koningin-Moeder te 9.57 uur op het Loo kwam. DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN. De minister van Buitenlandsche Zaken zal Dinsdag 31 dezer ter gele genheid van Hr. Ms. verjaardag, den hoofden van buitenlandsche en Ne- derlandsche gezantschappen in de re sidentie aanwezig, een gala-maaltijd aanbieden. AUDIëNTIES. De minister van Buitenlandsche zaken zal Vrijdag 20 Augustus geen audiëntie verleenen. De audiënties van den minister van Koloniën zullen, te beginnen met 27 dezer, Vrijdags om 1 uur plaats vin den. De minister van Marine zal Vrij dag 20 en 27 Augustus geen audiëntie verleenen. DE KAMERVACATURE TE BREUKELEN. Aan „Het Centrum" wordt uit Breu- kelen geschreven Ondor do Katholieken wordt de aan staande Kamerverkiezing reeds da-uk besproken. Zoover mijne waal-nemin gen konden gaan, beschouwt men het als vaii-zelf-sprekend, dat ditmaal de strijd wordt aangebonden met een Katholieken candidaat. Men zal trach ten, het daarheen te leiden, dat de anü-revolutionnairen bij eerste stem ming onzen candidaat steunen, maar ook dan, als deze poging zou misluk ken, zal men niet afzien van een eigen candidatuur. Er bestaat een sterke stroom ing, ba ron De Wyckerslooth te candideeren hij moet reeds wel wat voorbarig door eenige kiezers gepolst zijn. An deren zouden met het oog op de be langrijke en aan de orde zijnde defen- sie-quaestie liever een bekwaam mi litair gekozen zien. Nog anderen wen- schen vóór alles een bekwaam man uit het district zelf, en noemen als zoodanig dr. Ariëns. Deze meenings- verschillen zijn echter van weinig be- teekenis eensgezind wil men een ka tholiek, die met eere het district kan vertegenwoordigen. Nog deze weèk zal het Centraal Be stuur onzer kiesvereenigingen verga deren. TWEE DAGEN KAMERLID. Als de sociaal-democraten er ln slagen om 10 leden te winnen voor him poging... Als dan de Tweede Kamer inder daad nog tegen 17 September wordt bljoon geroepen... Als de zitting, zooals te verwach ten is, den 18en wordt gesloten... Als de Kamer tijd en lust vindt om terstond geloofsbrieven te onderzoe ken... Als de geloofsbrieven worden goed gekeurd.... Als tot onmiddellijke toelating be sloten wordt-. En als de nieuweling zich dan „toevallig" in het gebouw van de Ka mer mocht bevinden... ...Dan zal de heer Van Maanen, bij overrompeling gekozen Kamerlid voor Ede voor het nog loopende zit tingsjaar, toch waarachies nog twee dagen Kamerlid kunnen zijn. Als... Maar there is many a slip between the cup and the lip. (Hbld.) OUD-GOOISCH MARKTPLEIN TE LAREN. Het bestuur van de vereeniging La- xen's Bloei" heeft besloten den duur van het Oud-Gooische marktplein te verlengen tot en met 29 Augustus. NED. MAATSCHAPPIJ TOT BE VORDERING DER PIIARMACIE. Dinsdagmorgen opende de voorzit ter dr. P. A. Vos te Leeuwarden 't congres met een rede, waarin hij de geschiedenis en ontwikkeling der maatschappij schetste. Op 31 December 1908 telde de maat schappij 11 eerelcden, 23 algemeene, 527 gewone en 9 buitengewone leden, wat een vooruitgang bij 1907 is. Enkele rapporten werden voor ken nisgeving aangenomen. 11 departemeuten en 341 contribu- eeren aan 't ondersteuningsfonds. 10 ondersteuningen werden verleend. Er zal een commissie benoemd wor den van 16 leden voor de wetswijzi ging dor maatschappij in verband met de „vakorganisatie". In de plaats van de periodiek aftre dende leden L. A. Bouwy, G. H. van der Wal en A. H. Teljer, worden tot leden van het hoofdbestuur gekozen de heeren J. Hofman, te 's-Gravcn- hage; W. H. J. Ganivoort, te Rot terdam en R. Duym, te Haarlem. Aangenomen werd o.a. een voor stel om te benoemen een commissie, waaraan wordt opgedragen, een on derzoek in te stellen naar de meest geschikt en meest voordeelige ivijze van uitgave van het orgaan der Maatschappij en van haar onderzoek zoo spoedig mogelijk, althans voor 1 April 1910 verslag uit te brengen. Aangehouden werden de voorstel len der commissie om te komen tot een grondtabel en pr ij zeneenheid in de pharmacie. De vergadering stelde verschillen de eischen aan de inrichting van ziekenfondsen of ziekenkassen en zal deze voorwaarden ter kennis brengen van de Regeering met het verzoek om, bij het tot stand komen eener ziekteverzekeringswet, bepalingen als hierin omschreven zijn, aan zulke in stellingen wettelijk voor te schrijven. De contributie werd met 1 ver hoogd. De volgende vergadering zal te Haarlem gehouden worden. EEN ZONDERLINGE ZAAK. De Prov. Gron. CL schrijft: In het café De Boer, aan de Reite- niakersrijge, te Groningen, kwam Zaterdagavond een Duitscher een broodje eten. Toen hij daairmede half klaar was, bleef hij opeens onbe weeglijk op zijn stoel zitten staren naar een bepaald punt in de kamer. Dat duurde zoo eenlgen tijd en toen het opmerkelijk lang een oaar uur geduurd had en de vreemdeling bó* vendien blauw in het gelaat werd, werd men ln het café ongerust. Men waarschuwde de politie. Do Inspecteur, de heer Jonkman, en ecu rechercheur verschenen. De Duit scher zat nog maar steeds onbeweeg lijk te staren, blijkbaar naar eene plaat aan den muur. De heer Jonk man kwam op het idee, de plaat om te keeren, en op hetzelfde oogenblik sprong de vreemdeling op. Hij was tot zich zelf gekomen en kon nu al lengs ondervraagd worden. Hij gaf op te zijn G. F., schilder, wonende te Bremen, en verklaarde onder hyp nose te verkeeren van een dokter uit Bremen. Hij wist niet, met welke bo- stemming hij hier gekomen was, Hier gekomen, is hij naar Grijpskerk ge wandeld. Toen kreeg hij, zooals hij zegt, weer „contact met den geest", die hem gesuggereerd heeft, dat hij zal worden doodgeschoten. Hij is naar hier teruggewandeld en in het bovengenoemde café gegaan, met het bekende gevolg. De politie nam den vreemdeling mee naar het bureau. Onderweg sprak hij zooveel wartaal, dat het gewenscht scheen hem naar het zie kenhuis te brengen. Dat is gebeurd* Hij is daar in observatie en intus- schcn is aan zijne familie, die te Bremcrhafen woont, kennis gegeven van het gebeurde. DE BEDRIEGER BEDROGEN. Maandagnacht is in een der winkel- magazijnen aan den zeekant te Schc- veningen inbraak gepleegd. Men vond een reistasch gevuld met allerlei voor werpen uit den winkel, welke zaken blijkbaar bij de vlucht achtergelaten waren. Het vermoeden bestaat dat de dieven zich vóór het sluitingsuur van den winkel hebben laten insluiten, maar, door de stevige sluiting van deuren en luiken geen raad wetende hoe er uit te komen, ten slotte met achterlating van den buit door een klein puiraampje zijn ontkomen. GEVAARLIJKE KARNEMELK. Men meldt uit Grootebroek (N.-II.), dat daar eenige menschen vergiftigd zijn door het gebruik van karnemelk. Om ze wat zoeter te maken, was er iets aan toegevoegd, waarschijnlijk saccharine. WET OP HET ARBEIDSCONTRACT. Op de jaarvergadering van den R.t K. Metaaibewerkersbond werd met al gemeene stemmen de volgende motie aangenomen „De afgevaardigden der afdeelin- gen van den Nederl. R. K. Metaaibe werkersbond, in vergadering bi jee» in het St. Jczefsgozellehhuis te Am sterdam op Zondag 1 Augustus 1900, kennis genomen hebbende van de ervaring door nagenoeg alle afdee- lingsbesturen ondervonden, dat na melijk zoo goed als alle patroons de goede bepalingen der Wet op het Ar beidscontract uitschakelen ten nadee- le der arbeiders en dit in strijd met de bedoeling der Wet, spreekt als hare overtuiging uit, dut het noodzakelijk is de bedoelde Wét zoo spoedig mogelijk te herzien en meer van dwingend recht te maken, draagt het Bondsbestuur op, dezen eisch aan de Regeering kenbaar te maken4 en gaat over tot de orde van den dag. ZE BLIJFT ONTSLAGEN. Zooals eenigen tijd geleden is ge meld, had de Gemeenteraad van Oij- storland aan mej. G. do Haan onge vraagd eervol ontslag als onderwijze res aan de openbare lagere scliool le Beetsterzwaag verleend. In de laatste drie jaren was zij niet minder dan ze ventien maanden, waarvan het laatst vie*r maanden aaneen, wegens onge steldheid afwezig geweest, van her vatting harer werkzaamheden wan geen sprake meer. Ged. Staten keur den het besluit van den Raad goed. Mej. De Haan kwam hiertegen bij do Koningin op en werd daarbij ge steund door het Hoofdbestuur van den Bond van Ned. Onderwijzers, liet heeft echter niet mogen baten. Door den Minister van Binnenlandsche Za/> ken is haar te kennen gegeven, dat ex voor tusschenkomst der Regeer ing geen termen bestonden. ONGELUKKEN, In het Ziekenhuis te 's-Gravenhage is overleden een 77-Jarige man, die op den hoek van do Wagenstraat en de Stille Veerkade door een automo-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1