NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 27e Jaargang. JSo. 802S Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 21 AUGCSTUS 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN P3R DRSB MAANDENi Voor Haarlem f 1.28 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente) 1.30 tanco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 037 H de omstreken en franco per post 0.45 CItgave der Vennootschap fcoorens Coster. DIrectear J. C. PEEREBOÖfil ADVERTENTIÊBii Van 1—5 regels 50 Cts,: Iedere regel meer 10 Cis. Eulfen het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ0. iö Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advert en tl6n van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing J 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie ea Administraties Grootc Houtstraat Ictercommonaal Telefoonnummer der Redactie 600 eo der Administratie 724 Drukkerijs Zolder Bnltenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentfën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 22 AUGUSTUS. Den Hout: Concert Haarlemsch Muziekkorps, 2 1/2 uur. Brongebouw: Concert Stafmuziek 10e Reg. Inf., 8 uur. Soc. Trou moet Blycken: Concert Haarl. Muziekkorps, 8 uur. MAANDAG 23 AUGUSTUS. Zandvoort: Raadsvergadering. Ondergefieekentie zal ge< durende omstreeks 14 dagen afwezig zijn. Hij verzoekt daarom, brie ven bestemd voor Redactie, Administratie of Drukkerij niet aan hem persoonlijk, maar aan die afdeelingen zelve te adresseeren. Particuliere brieven wor den naar zijn tijdelijk adres doorgezonden. J. C. PEEREBOOM. Stadsnieuws Diefstallen in bet bloe- mistenbedrijf. ij lezen in het Weekblad v. B. C., dat Zondagnacht dieven de bloembol- lenschuur van den beer S. D. Scbiff, te Velsen, zijn binnengedrongen. De ongenoode gasten zijn daar op de meest baldadige manier te werk ge gaan. Een groote partij bloembollen werd medegenomen en een deel werd over den grond verspreid. De politie vond later een gedeelte van het gesto- lene op den weg. De heer Schiff is tegen inbraak verzekerd bij de maat schappij Mercurius de politie is de dieven nog niet op het spoor. Voorts dat door de politie te Haar. lem twee personen zijn gevangen ge nomen, verdacht van poging tot in braak in de blocmbollenschuur van den beer J. J. van Loghem in het Haarlemmerhoutpark, en voorts dat onder Wijk aan Duin is ingebroken bi de bloembol lenschuur van den beer W. de Boei', waaruit eene partij tul pen werd ontvreemd. Als verdacht van dezen diefstal is door de Rijks politie opgespoord en aangehouden een vroegere knecht, die nu ter be schikking van de justitie is gesteld. Soc. Jongelingsvereeni- gingen. Door een uitlating is gemeld., dat Ce wandeltocht der Soc. Jongelings- verëen. uit Amsterdam, Haarlem en Den Haag Zondag zal plaats hebben, in plaats Zondag 29 Augustus, gelijk do datum is. Zijn verdiende loon. Gisteravond hadden eenige jongens In de Berckheijdestraat de flauwe aardigheid, door het spannen van een dun touw de aldaar passeerende personen hunne hoofddeksels van het hoofd te rukken. Dat deden zij ook bij een aldaar passeerenden militair, dien zijn kepi van het hoofd werd ge rukt, deze liet zich dat niet zoo ge makkelijk welgevallen en zette de jongens achterna, totdat hij er een te pakken kreeg en dezen zoo'n pak slaag gaf, dat hij door eenige perso nen moest worden ontzet. Vooreerst zal het met die flauwe aardigheid wel uit zijn. Muziek op de Markt. De muziek op de Groote Markt trok gisterenavond, in weerwil van het ongunstige weer, vele toehoordei's, die zich zelfs niet door een regen buitje lieten verjagen. Ook de café's zaten vol luisteraars. 'De heer Kriens had een populair programma van wel 12 nummers sar mengesteld, dat zeer ten' genoege van omstanders en omzittenden werd uit gevoerd, al klingelden paardentram en E. N. E. T. nu en dan en roeze moesden rijtuigen er ook tusschcn door. Militaire Zaken. De korporaal van Heusden, Van liet 10e regiment infanterie alhier in gar nizoen, is bevorderd tot den rang van Sergeant.: De Eendracht. De Staatscourant bevat de gewij zigde statuten van de Coöperatieve Bouwvereeniging „de Eendracht", te Haarlem. Het Waterfeest. In een bovenzaaltje van de „Veree- niging" waren gisteravond weereen aanta lofgevaardigingen van veree- nigingen bijeengekomen, die deel zul len nemen aan het Waterfeest. De heer G. B. Grommelin, voorzit- ter van „Koninginnedag" zette op de hem eigen opgewekte wijze uiteen, dat vanavond de waterspecialiteiten aan 't woord zouden zijn, omdat het gold de regeling van het Waterfeest. Daarvoor is de medewerking van ve le Haarlemsche vereenigingen noo- dig. Als die steun verleend wordt, ho pen we weer een prachtig feest te kunnen vieren, zeide de heer Crom- melin. De heer M. H. Binger gaf daarop nog eens breedvoerig aan, wat er den 31sten Augustus gebeuren gaat. 's Middags: zwemfeest, wedstrijd van de Waterpolo-club, muziekfestival, muziek- en zanguit voering van „Zang en Vriendschap' en „Onder Ons', Haarl. Muziekkorps en het korps van het Tiende Regi ment, zwemoefeningen en gondel- tocht. Des avonds muziek- en zanguitvoe ring van D. I. N. D. U. A., Haarl. Zanggenot en Caecilia en Haarl. Muziekkorps. Dan bioscoopvoorstelling op het water, watervuurwerk en vaart met verlichte gondels. DE GONDELTOCHT belooft „het" nummer van het feest programma to worden. Des middags varen de versierde gondels op de Haarlemsche wateren en des avonds die gondels wederom, maar thans verlicht. Wie zich nog uit het jaar 1902 het Waterfeest herinnert, weet hoe sprookjesachtig mooi zulk een stoet van geïllumineerde vaartuigen zijn kan. En ditmaal zullen er bijzonder keu rig getooide vaartuigen aan den tocht deelnemen. De Commissaris der Koningin, mr. G. van Tienhoven, en de Burgemees ter Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Ho- gelanden, zullen met gezin en gasten elk in een vaartuig het Waterfeest meemaken. Deze mededeeling werd met ap plaus begroet. „Koninginnedag" komt met twee booten, die de Stoomvaartmaat schappij Bus beschikbaar stelt, en zal op elk dier twee een flink muziek korps plaatsen. „Cremer" vaart mee op een versierd vaartuig. „Het Spaarne' komt uit met ongeveer 8 wherries, sloepen en zeilbooten, de stoomvaartmaatschappij Bus komt zelf met een fraai versierde boot, Verder hebben zich reeds een zestal motor-booten opgegeven en is er een inschrijving van een vloot van kleine bootjes. Toegezegd zijn voorts zes dekschui ten, terwijl eenige eigenaars hun be slissing aanhielden tot den laatsten dag. Het Kaarseladeveer stelt een sleepboot voor 's avonds na zes uur beschikbaar. De directie van de E. S. M. zal een vaartuig clectrisch verlichten. De Haarl. I-Iengelaarsbond zal waar schijnlijk deelnemen. Bovendien zijn te Amsterdam dekschuiten te huur voor f 2 per dag. 'Als motieven voor de versiering, die men zou kunnen bezigen, werden opgegeven: Eskimoschuit, bemand met Eskimo's, een zwaan, een wal- visch, een tentjacht uit de 17e eeuw. een Venetïaansche gondel, een Rood huiden-kano. Voorts zouden veel suc ces hebben een deelnemer op water schoenen en een waterrijwiel. Voor de verschillende groepen wor den zilveren, bronzen en herlnnerlngs medailles uitgeloofd. Nadat nog meegedeeld was, dat het festival van 2 1/26 en van 7 1/2 tot, 10 uur (de inschrijving daarvoor is vrij groot) zal duren, sloot de heer Grommelin met een warme aanspo ring tot deelneming aan 1 Water- fees^ de bijeenkomst. Naar IndiS. Wij vernemen, dat onze stadgenoot, de heer Henri van Rijswijk, lid dei- Koninklijke Letterlievende vereeni- ging „J. J. Cremer" door den heer Louis Bouwmeester is geëngageerd, om begin November naar Neder- landsch-Inddë te vertrekken.: Muziek ln den Hout. Muziekuitvoering op Zondag 22 Augustus, des middags te half drie, door het Haarlemsch Muziekkorps, directeur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma 1. Marche Solennelle. Pierné. 2. Ouverture Namensfeier, Beetho ven. 3. Sa Source Ballet, Delibez. 4. Zwei Milit&re Marsche, Strauss. a. Militar Marsch. b Kriegsmarsch. 5. Ouverture l'Etoile du Nord, Meyerbeer. 6. Valse du Ballet Casse Noisette, Tschaikowsky. 7. Fantaisie de l'opéra Don Carlos, Verdi. „Trou moet Blycke n".- Concert op Zondag 22 Augustus 1909, des avonds to 8 uur, door het Haarlemsch Muziekkorps; directeur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma 1. Marche und Chor aus der Oper „Tannhtiuser", Wagner. 2. Ouverture „Zauberflöte", Mozart. 3. „Danza delle ore", ballet de l'opéra „La Gioconda", Pon- chielli. 4. Grande fantaisie de l'opéra „Car men", Bizet-Mann. 5. Ouverture „La Part du DIable", Auber. 6. Ballet Egyptien, Luiginl. a. Allegro. b. Allegretto. c. Andante. d. Finale. 7. „Gesohichten aus dem Wiener Wald", Walzer» Strauss. 8. Grande fantaisie de l'opéra „Ca- valleria Rusticana", Mascagni. (Op verzoek). STRAATSCHANDALEN Vanmorgen kwam er zich iemand op ons kantoor beklagen, dat een aantal jongelui, een Zondagavond naar de Overveensche kermis of althans het overschotje daarvan wilden trekken, door de Bloemen- daalsche politie zee? hardhandig was aangepakt, omdat zij aan 't zingen gingen. Er was met den gummistok geslagen, speurhonden op do on schuldige wandelaars afgestuurd, met revolvers geschoten.... We vertrouwden al dadelijk heel weinig van dit verhaal, daar een ze ker slag vau Haarlemsche jongelie den zich ergerlijk pleegt te gedragen. En nadat we 't geval onderzocht had den, was het ons een raadsel, hoe iemand het optreden van de politie nog durft te laken, 't Geval was, dat een bende van 2ö j ongens, waar v an versclxeidenen dron ken waren, Zondagnacht na twaalf uur kabaai-makend en met een mondharmonica-bespelend aanvoer der voorop burengerucht te Overveen maakte en zich met stoorde aan de waarschuwingen der Bloemendaol- sch politie. Een der politie-beambten, die, ver gezeld vau een der pol'tie-hondcn, de troep volgde, probeerde eindelijk eenige der onrustigsten aan te hou den, waarop door den geheolen troep heftig verzet werd geboden. Gelukkig kon de politie-inan door hulp de rust verstoorders op een afstand houden. Te verwonderen valt 't niet, dat degenen, die to dicht in dc nabij heid van don hond kwamen, dit moee ten ontgelden en hun klceren ge scheurd werden. Wat het schieteu mot revolvers be treft, dit is in Bloemendaal het gewo ne sein om hulp. Natuurlijk werd in de luclit geschoten. De politie-beumbte liep eenige klap pen op, vóór een ander hem te hulp kwam. Tegen drie van de Haarlem mers word prooes-verbaal opge maakt. De Rechtbank heeft dus in deze het laatste woord, en zal, naar we hopen, ook deze lawaaimakers voorbeeldig straffen. "t Gaat hoe 't gaatmaar aan dien overlast moet een einde komen. De brand in de Damsiraat. Ons wordt verzocht te melden, dat bij het oproepen der brandweer op het telefoonbureau geen vertraging is ontstaan. De heer Jansen zou pas te half elf uur, juist bij het aflossen van de telefoniste, voor het eerst hebben gescheld. Het antwoord zou toen zoo spoedig gegeven zijn, dat hoogstens 4 minutc-n na het opschellen van den heer Jansen, men aan het telefoon bureau de brandweer al hoorde uit rukken. 6ö-j arlgjubileum. Den 5en September a.s. hoopt de heer J. Mus den dag te herdenken, waarop hij vóór 60 jaar geleden in dienst trad bij de firma Zocher en Co. alhier., BOND VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. Hedenmorgen zijn in de gebouwen en op het terrein van de Cavalerie- kazeme de vóór-wedstrijden begon nen voor de in October te 's-Graven- hage te houden wedstrijden. Voor de regeling van deze vóór wedstrijden heeft de garnizoenscom mandant eene commissie uit de offi cieren benoemd. De wedstrijden worden gehouden in gymnastiek en verschillende balspe len. Deze laatste hadden voortgang, on danks het zeer ongunstige weer en den slechten toestand van het veld. Deelgenomen wordt door de ver schillende garnizoenen uit de provin cie, die een 200 deelnemers zonden. Museum van Kunstnij- varheid. Do waardevolle reproducties van Orientaalsche en Europeeeche weef sels, die in de Rotonde van het Mu seum van Kunstnijverheid thans te bezichtigen zijn, geven hoogst merk waardige voorbeelden der stileering van bloemen, planten en dieren uit verschillende tijdperken en landen, waardoor deze tentoonstelling voor hen, die de ornamentiek beoefenen, van het grootste belang is. Zondag is de toegang kosteloos. Dader bekend. De dader van den lafhartigen aan val op den heer P. A. Leui>en is ge lukkig bekend geworden, liet is ze kere v. d. M.. werkzaam aan de Ka toenmaatschappij. Doucbebaden. In liet douchebadhuis aan den Kou- denhorn zijn in de afgeloopen week 1072 baden genomen in dat aan het Leidscheplein 720. (Zie vorder Stadsnieuws onder laat- ete berichten. Uit de Omstreken SCHOTEN. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Gisteravond vergaderde de Raad onder presidium van den Burgemees ter, den heer F. F. F. Führhop. Benoemd wordt een commissie, be staande uit de heeren Hooy, de Graaff cn Nelis, om de geloofsbrieven te om derzoeken van de nieuwgekozen Raadsleden, de heeren C. de Braai en N. Cobelens. Na gunstig advies wordt besloten, die heeren als Raadslid toe te laten. Vervolgens worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, goed gekeurd en vastgesteld. Daarna worden behandeld de inge komen stukken. Van den Commissaris der Koning in voor Noord-Holland is een mach tiging ingekomen, om gas te leveren aan de gemeente Spaarndam. Van den Bond van Gemeente-amb tenaren is oen adres ingekomen bij de a.s. gemeente-begrooting wel te willen denken om de salarissen der ambtenaren. Beide stukken worden voor kennis geving aangenomen. Van den Minister van Binnenland- sche Zaken is een schrijven ontvan gen, naar aanleiding waai-van beslo ten wordt, B. en W. op te dragen te confereeren met B. en W. van Haar lem, ten einde te geraken tot een overeenkomst met de gemeente Scho ten ln zake de schoolgelden voor de inrichtingen Yoor M. O. te Haarlem, in dien zin, dat leerlingen uit Scho ten niet meer behoeven te beialen dan de in Haarlem woonachtige. Van de heeren J. C. Eggink en J. R. Bangma is ingekomen een schrij ven, waarin er op gewezen wordt, dat de bode van het Raadhuis in den tijd, dat hij zijn ambt moest waarne men, dus buiten de (rusturen, heeft meegewerkt aan den verkiezings strijd; verzocht wordt in vervolg een dergelijk optreden te voorkomen. De VOORZITTER stelt voor, den adressanten te berichten, dat maat regelen zullen geüroffen worden, waartoe besloten wordt. Ingekomen is de begrooting der ge zondheidscommissie voor 1908, be dragende voor de gemeente Schoten de som van f 167.56. Dit wordt voor kennisgeving aange nomen. Voorgelezen wordt een bericht van den Commissaris der Koningin voor Noord-Holland, waairin den burge meester der gemeento Schoten van 115 Aug. 1909 veria' was verleend.: Een verzoekschrift is ingekomen van P. J. Westerhout en J. Vink, om afwijking van de Bouwverordening bij het uitvoeren van diverse bouw werken. Dit werd toegestaan. Overgegaan wordt tot de benoe ming van twee commissies voor het nazien van de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur en de begrooting van de gemeente-gasfabriek. Gekozen worden voor beide com missies de heeren Teeuwen en Van Schie. Bij de rondvraag maakt de heer HOOIJ melding van het feit, dat in do vorige maand een bespreking heeft plaats gehad in de gemeente over een betaro watervoorziening, en dat toen tot do conclusie is gekomen, dat een aansluiting bij 't Haarlemsche water leidingnet in deze de beste oplossing zou zijn; de burgemeester denkt, dat deze aansluiting der gemeente veel geld kan kosten Dc heer HOOY meent, dat dit nog niet vaststaat Besloten wordt, dat B. en W. een officieele vraag hierover aan B. en W. van Haarlem zullen richten, om te weten of een dergelijke aansluiting mogelijk is. Bij de verkiezingen moesten een aantal kiezers, na lang gewacht te hebben, zonder Stemming naar huis gaan. De heer HOOY oordeelde één stembureau voor een gemeente als Schoten, waar 80 van de bevolking uit arbeiders bestaat, die weinig tijd hebben, niet meer voldoende. B. cn W. adviseereu tot indiening van een schriftelijk voorstel in den Raad, om hierin tc voorzien. Vervolgens gaat de vergadering over in geheime zitting. Na horopening der Raadsvergade ring word aan B. en W. een crediet verleend voor don aankoop van twee paarden yooi- de gemeentereiniging. Voorts werd besloten tot inbouw van een vierden oven en liet bijplaat sen van een vierde zuiveringskist aan de gasfabriek. HEEMSTEDE. Aanbesteding. Voor don bouw van 25 woningen met een administratiegebouw voor de Woningvereeniging Berkenrode te Heemstede zijn ingekomen 23 inschrij- vingsbiljetten. De drie laagste in schrijvingen zijn van M. van Dam te Nieuw-Vennep, voor f 45.G00, G. Mos selman te Haarlemmermeer, voor 46.499 en de Haarlemsche Coöperat. Bouwersbond, voor 46.597. De gunning is aangehouden. HILLEGOM. Met een 15-tal gasstraatlantaarns aan de Van den Endelaan alhier wordt dezer dagen vanwege de gas fabriek een proef genomen met auto matische ontsteking en blussching, welke proef tot dusverre goede resul taten afwerpt. Wegens aan mejuffrouw Rasch, onderwijzeres aan de O. L. School, tengevolge van ziekte verleend verlof, is tot tijdelijk onderwijzeres benoemd inej. Lust. uit Haarlem. HALFWEG. De „Oranje-Vereenigïng" allüer zal 31 Augustus verschillende feestelijk heden doen houden, waarbij ring- rijderijeu met paard en rijtuig en met rijwielen, optocht van versierde rij wielen. enz. In de Donderdagavond te houden ledenvergadering van de alhier be staande afdeeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw zullen o. m. behandeld worden de instel ling van een landbouwwintercursus en onderlinge ongevallenverzekering. HAARLEMMERMEER. Volgens aloud gebruik zou op een jehouden bruiloft van B. alhier een dor gasten eens „bruidschieten". Hierbij ging hij zóó onhandig te werk, dat een meisje, dat in zijn on middellijke nabijheid stond, door een schot in den arm word getroffen. Ge lukkig kreeg zij niet het volle schot, anders waren de gevolgen niet te overzien geweest; nu heeft zij alleen maar een lichte kweteuur aan haar rechterarm bekomen. Do aardappelziekte, die zich lot op lieden in deze gemeento onder de vroege aardappelen vertoonde, heeft thans ook de „laten" aangetast. Groo te velden ziet men reeds geheel zwart staan, VELSEN, Gisteravond circa half zes sprong van de atoompont „Kennemerland" een der staaldraden, waaraan de ket tingen bevestigd zijn en geraakt® daardoor defect. Gelukkig was juist de stoompont „Velsen" gereedgeko men met inleggen der nieuwe kettin gen, en bad daardoor geproefstoomd. Hoewel de vuren reeds „afgedekt" waren, trad het personeel onder lei ding van den kapitein en den hoofd machinist Groeneveld met zulk een vlugheid op, dat binnen zeer minimeu tijd het mochi gelukken de „Velseu"- in de vaart te brengen. Door de op stopping van rijtuigen ondervond de stoomtram HaarlemAlkmaar eeni ge vertraging. Hoewel het incident geen ongeluk keu veroorzaakte (behoudens eenige met verf besmeerde passagiers, daar men juist bezig was de „Velsen" op te schilderen) komt het ons toch wenschelijk voor, dat deze staaldra den op den wal onder eenige bedek king worden gebracht, daar bij on verhoopt wederafbreken het terug slaan van zulke draden ernsiige ge volgen zou kunnen hebben. Een woord van hulde aan het per soneel voor hun van goed plichtsbe sef getuigend optreden. (Hbld.) IJMUIDEN. Koninginnedag. De plannen voor het feestelijk vie ren van den verjaardag van H. M. de Koningin zijn gisterenavond defini tief vastgesteld. De feesten zullen be staan uit een optocht van versierde fietsen, waarvoor fraaie kunstvoor werpen als prijzen zullen worden uit geloofd, verder uit een waterfeest mét versierde en verlichte stoom- en mo torbooten, waarvoor medailles dispo nibel gesteld worden en waaraan al le muziek- en zanggezelschappen zul len deelnemen, en ten slotte uit een schitterend vuurwerk op het Sluis- plein. Mej. B. Rijkeboer is geslaagd voor M. Boekhouden. Oorlogsschepen. Zaterdagmorgen zijn van de kust- manoeuvres te IJmui&en binnengeloo- pen de oorlogsschepen Evfertsen, Piet' Hein en Jacob van Ileemskerck. De „Jantjes" zijn druk bezig de schepen een Zondagsch rokje te geven, zoodat ze morgen op zijn mooist zullen zijn. De schepen blijven, naar we verne men, tot Maandag over. ZANDVOORT. \an de Gezondheidscommissie, ge zeteld le Bloemendaal, waaronder dezf gemeente ressorteert, is door B. en W. vergunning verleend tot het plaatsen van een klachtenbus aan do buitenzijde van het Raadhuis. Dc agenda voor de tegen Maandag avond a.s. e houden Raadsvergade ring luidt Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Oninbare posten. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1908. Kohier schoolgeld. Benoeming gemeente-opzichter. Overneming straten. Vaststelling rooilijn Groote Krocht en Ilalteatraat. Woningreglement arbeiderswonin gen. Binnenlaat DE MINISTER VAN BUITENLAND- SCHE ZAKEN is van zijne reis uit Amerika terugge keerd en heeft zijne werkzaamheden aan zijn departement hervat. TRAM UTRECHT—ZEIST.. De electrische tramdienst tusschen Utrecht en Zeist is gisteren geopend. BRUTALE INBREKERS. Uit Philippine meldt men, dat, toen Donderdagmiddag Dc Neuf en zijne kinderen te huis kwamen aan het station Bouchaute (België) zij hun vrouw en moeder aan een stoel in de huiskamer vastgeboden vonden «met een prop in den mond, terwijl alles overhoop lag. Nadat de vrouw uit har re netelige positie verlost was, vers telde zij, dat twee mannen, haar on bekend, al het geld hadden gestolen,# DOOR DEN DRANK, Te Horn hij Roermond had een droevig voorval plaats. Do voermans knecht W., uit Roermond, was, in dienst van de firma K. aldaair, met kar en paard uitgereden, twee zijner

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1