Verschijnt dagelijko, behalve op Zon- en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Stadsnieuws Binnenland 27e Jaargang. No. 8025 DINSDAG 24 ADGCSTÜ8 1909 ABONHEMENTEN AD VERTENTLVi psR DR,B ba&ndbni-Van 1—5 regels 60 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Entten he» Arrondlsemail Voor Haarlem ƒ1.29 Haarlem van 1—5 regels/L—elke regel meer ƒ0.29 Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente) 1-30 I aaKv%a. aVT Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing t Fpuico per post door Nederland1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen i contant P P-aarang, Afzonderlijke nummers<»:-»}''Wipê Êt n/» Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haariem0.3TH Redactie ca Administratie: Groote Hontstraat de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 es der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap i-otarens Coster. Pirectear J. 0. PBEREB00I3.Drukkeriji Zolder Boltenspaarns Tekfocnnummcr 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buttenlandsch Advertentie-Bureau D.~yTaLTA, Warmoesstraat T6—78, Amsterdam. Tetephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 25 AUGUSTUS. Den Hout: Concetrt Haarlemsch Mu ziekkorps, 8 uur. Da Zaak-PISt. .Iet tekort van don voortvluclitlgen makelaar vertegenwoordigt inderdaad »en belangrijk bedrag. Naar we vernemen beeft men tot nu reeds een passief van ƒ30.000 tot 40.000 geconstateerd. Daarbij zijn nog geen buis-schulden. Bovendien kan bet bedrag veel grooter worden, daar dagelijks nog vorderingen binnenkomen. Piët deed veel zaken, die bij voor zijn kantoor verborgen blijkt gehouden te hebben. Hot totaal-tekort zal de ƒ50.000 wel overtreffen. De verificatie-vergadering is vast gesteld op 30 September. STUKKEN VAN DEN RAAD. HET PERSONEEL AAN DE AVOND-, HANDELSSCHOOL. Den 6en September zal worden ge opend de Avondschool voor Handels onderwijs alhietr, vermoedelijk met een 224-tal leerlingen. Voorloopig zullen aangesteld moeten worden drie leeraren Yoor Ncderlandsch, één lcer- aar voor Fransch, drie leeraren voor Engelsch, één leeraar voor Duitsch, één leeraar voor boekhouden en han delstekenen, twee leeraren voor han delstekenen, één leeraar voor han- /iels-aardrijkskunde en één leeraar voor schoonschrijven. Na advies van den Inspecteur van het middelbaar onderwijs en ook van de plaatselijke commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs al hier ingewonnen te hebben, bevelen B. en W. voor een benoeming aan: lo. voor leeraren in de Nedcrland- sche taal: C. Max, A. van Ekcren, en F. J. A. Paesi; 2o. voor leeraar in de Fransche taal: R. Bogtstra; 3o. voor leeraar (es) in de EngeLsche taal: Mej. A. N. H. W. van der Lin den, J. A. J. Paulen en H. Cransberg; 4o. voor leeraar in de Duitsche taal: A. It. D. Spruit: 5o. voor leerares' in boekhouden en handelstekenen: Mej. M. H. Sabelis; 6o. voor leeraren in het handelsre- Venen: H. Wieringa (tevens directeur) en L. J. Raadersina; 7io. voor leeraar In de handels- uardrijkskunde: E. de Boer, en 8o. Voor leeraar in het schoon schrijven: F. J. A. van Ghert. B. en W. merken op dat het niet mogelijk was voor elke dieir betrek kingen een aanbeveling in te dienen, waarop meer dan een benoembare persoon voorkwam. TE LAGE RAMING. Het bij de gemeente-begrooting voor het jaar 1909 ten behoeve van den meentelijken ontsmettïngsdienst toe gestane bedrag ad 2650 is ontoerei kend. Zoo is, gedurende het tijdvak van 1 /anuari tot 1 Juli 1909, reeds meer loon aan de ontsmetters uitbetaald en reeds meer aan ontsmettingsmid delen uitgegeven dan bij de hegroo- üng voor 1909 voo rdien tak van dienst was geraamd, terwijl het te voorzien is, dat de uitgetrokken be dragen voor het vervoer der goedeven en voor het gebruik van den particu lieren ontsmettingsoven mede niet voldoende zullen zijn. Met het oog op het onzekere van het aantal ziekte-gevallen,, welke zich in den loop van dit jaar nog kunnen voordoen, stellen B. en W. voor als nog een bedrag van 1950 beschik baar te stellen. B. en W. stellen voor de percee- len Kleine Houtstraat 130 c en d en Burgwal 93 rood onbewoonbaar te verklaren. Stedelijk Museum'. Nu. de nieuwe catalogus van b.g. ïnuseum Is verschenen, is men be gonnen met do schilderijen te ver nummeren, noodag door de nieuw in gevoegde stukken. De oude catalogi ■zijn dus geen betrouwbare gidsen ijpieer. I W andeltocht. Men schrijft ons: Zondagmiddag te ongeveer kwart yoor drieën marcheerde van de Bo termarkt af het kinderkoor van de Zang -en St. Nicolaasvereeniging On derling Genoegen, met zijn geleiders en Directeur, om een wandeltocht te maken. Het doel van den tocht was Bloemendaal, welk doel werd bereikt na eèn heerlijke en een gezellige wan deling over Oveirveen. In het Bloe- mendaalsche Bosch werden met opge wektheid eenige liederen gezongen en daarna wandelde men naar de speelplaats van den heer v. d. Holst; aldaar worden eenige ververschlngen gebruikt en vermaakte de jeugd zich bijzonder, Na deze verpoozing werd de terugtocht aanvaard en marcheer de men, onder het loopen nog eenige liederen ten beste gevend, langs de Kleverlaan weder in de richting van Haarlem. Alvorens te scheiden, ver toefde men nog eenige oogenblikken in den speeltuin van den heer Bak ker in de Saenredamstraat, waaide gen de jongelui niet het minst op te gen hadden. Het dient dan ook gezegd te worden, dat hét voor de kinderen een recht gezellig samenzijn was. Te ongeveer 8 uur werden de kindexen weder naar hun ouders terugge bracht. Muziek ia den Hout. Muziekuitvoering op Woensdag 25 Augustus, des avonds te 8 uur. door het Haarlemsch Muziekkorps, direc teur de heer Ch. P. W. Kriens. Programma 1. Marche de l'opéra Les Troyennes k Carthage, Berlioz. 2. Ouverture Titus. Mozart. 3. Twee Noordsche Rhapsodiën, Lalo. 4. Fantaisie de Topérette La Belle Helène, Offenbach Coenen. 5. Ouverture I-es Dragons de Vil- lars. Maillart. 6. Twee Spaansche dansen, Mos- kowsky. 7. Balietmuslk aus der verkauften Braut. Smetana. 8. Fantaisie de l'opéra comique Les Saltimbanques, Ganne.. ORGELBESPELING op Donderdag 26 Aug. 1909, des nam. van 23 uur, in de Groote- of Sint- Bavokerk alhier, door den heeT W. Ezerman. No. 1. Sonate No. 5, A. GuHmant. a. Allegtro appassionato. b. Adagio. c. Scherzo. d. Recitativo. e. Koraal en Fuga. No. 2. Cantilène, G. Plerné. No. 3. Andantluo, César Franck. No. 4. Duet uit Stabat Mater (op ver zoek), Rossini. DE KEIZER VAN DUITSCHLAND EN DE TUINARCHITECTUUR. Zooals men weet heeft de Duitsche Keizer bij zijn bezoek aan Mid dachten den parkarchitect, de heer A. C. Poortman, geridderd. In het laatst verschenen nummer van het Bouw kundig Weekblad brengt onze stad genoot, de heer Leonard A. Springer hulde aan den heer Poortman en deelt o.m. mede, dat in ons land nog geen enkele tuinarchitect is gedeco reerd om zijn kunst. De heer Springer hoopt dat dit voor beeld navolging mogen vinden en schrijft: „Wij tuinkunsten aars mogen trots op zijn, dat Poortman, als een onzer, In zijn werk erkend is en wol d-oor een man, die vorst is over een volk, waar de tuinkunst hoog staat aangeschreven en bloei't, zeker hooger en beter dan hier." Benoemd. De heer G. S. Valk alhier is be noemd bij het lager onderwijs te 's-Gravenhage. Examens. Geslaagd voor L. O. Fransch mej. P. van der WerL alhier. G. V e 11 h u ij s e n Sr. Blijkens een bericht in het laatst verschenen nummer van „De Bood schapper"', Is de toestand van den hoogbejaarden voorganger der Ze- vendags Baptisten le dezer stede, de heer G. Velthuijsen Sr., van dien aard, dat beterschap uitgesloten schijnt. Voor de leden dezer gemeen te ,die nog gaarne oen woord van hun beminden leeraar willen hooren, zijn vroeger verschenen artikelen van den heer Velthuijsen uit 1876 afgedrukt. As gebroken.- Gisteravond omstreeks negen uur reed er op het Wilsonsplein een wa gen, welke zwaar beladen was met steenen. Doordat er een as van den wagen brak, zakte de wagen in en was het verkeer gestremd. Nadat een an dere kar was gehaald werden de stee nen overgeladen. Fietsongeval. Gisternamiddag reden twee wiel rijders, een heer en een dame, tegen elkaar op den Dreef. De dome bezt de zich zoo, dat zij met hulp van de omstanders naar haar woning moest gebracht worden. Haar aanrijder was intusschen verdwenen. Militaire zaken. Parade. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koning in zal op 31 Augustus a.s. op het ter rein voor de Cavaleriekazerne, door de troepen alhier in garnizoen, een groote parade worden gehouden. Door het 4e bataljon, 10e regiment infanterie alhier in garnizoen, wer den op het strand bij Zandvoort schiet oefeningen met scherpe patronen ge houden. Fa i 11 i s s e ui e n t e n. Door de Arr.-Rechtbank alhier zijn op heden in staat van faillissement verklaard: L. Ghoen, winkelier in kruideniers- en grutterswaren te Haarlemmer meer. J. C. van Hemert, slager te Zand voort. P. Terhaak, broodbakker te Wor mervee r. T. K. Moolenaar, handelsreiziger, te Heemstede. H. v. Niel Hzn., horlogemaker te Haarlem (Gr. Houtstraat). P. Dictus Jr., winkelier te Velsen. Bij vonnissen d.d. 24 Augustus 1909 zijn door de Arr.-Rechtbank alhier opgeheven de faillissementen van: D. Groenendaal, groentenhandelaar te Haarlem. Uitgesproken 22 Juni jl. J. M. Uljee, koopman te IJmuiden, ultgespr. 5 Aug j.l. K. Dekker, boom- en bloemkweeker, te Schoten. Uitgespr. 10 Aug. jL W. Vring, smid te IJmuiden, uit gesproken 24 Maart 1908. ARR.-RECHTBANK. Terechtzitting van 24 Aug. 1909, UITSPRAKEN. C. T., arbeider te Hillegom, dief stal, 2 maanden gevangenisstraf met aftrek der prev. hechtenis. 2. J. B., tuinknecht te Uitgeest, diefstal 14 dagen gevangenisstraf met aftrek als voren. 3. J. B., tuinknecht te Uitgeest, diefstal 14 dagen. Th. C. W. D., los werkman, te Schoten, diefstal, 6 maanden gevan genisstraf (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. De heer T. Popma alhier is ge slaagd voor L. O. Fransch. OVERVEEN. Mej. A. v. d. Have uit Haarlem, is tijdelijk benoemd als onderwijzeres aan de O. L. school alhier. Hedenmiddag werd door twee werk lieden, die bezig zijn met het afgra ven van de duinen, een jonge man naar het politiebureau gebracht, die ongeoorloofde handelingen wilde ple gen met een van de meisjes der O.L. school alhier. Op het hulpgeroep kwamen do werklieden te hulp. SCHOTEN. Alweer is in een perceel aan de Dr. Leydsstraat alhier de muntgas meter gelicht. Aan den dienstplichtige J. y. Dijk, der landweer, is door den Commis saris der Koningin verlof verleend, zich tot Augustus 1911 op te mogen houden in Gladbeck, Duitschland. HEEMSTEDE.- Ten nadeele van J. M. L'ommerse Is een rijwiel ontvreemd, dat hij een oogonblik onbeheerd had laten staan yoor een perceel aan den Heerenweg. Diefstal. Tegen vijf jongens alhier ls proces verbaal opgemaakt, wegens diefstal van appelen uit den tuin van Dr. de II ar tog alhier. HILLEGOM. Bij het lager onderwijs to 's-Gra- venliage is benoemd de heer K. van der Heide, alhier.- SLOTEN. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de naamlooze vennootschap Stoom Co- cao-Chocolade en Suikerwerk fabriek „Deli", te Sloten. Het doel der vennootschap is het fabriceeren van en den handel in cacao, chocolade, suikerwerken en aanverwante artikelen. De vennoot schap kan zich mede belasten met 1 waarnemen van agenturen. Het kapitaal dar vennootschap be staat uit 260.000, verdeeld in 520 aandeelen, ieder groot ƒ500, waarvan 20 preferente en 500 gewone. Van de gewone aandeelen zijn 110 geplaatst en volgestort. Voor L. O. Fransch is geslaagd mej. C. A. Redeker, alhier. IJMUIDEN. In d<e week van 15 tot en met 21 Augustus kwamen te IJmuiden bin- uon 53 stoomschepen, inhoudende 250.497 kub. M. en vertrokken 50 stoomschepen, inhoudende 222.802 ku bieke M. Zondagmorgen is de bliksem in de katholieke kerk geslagen, doch er ont stond geen brand. ZANDVOORT. Raadsvergadering. Om half acht 't tijdstip Yan het begin der Raadsvergadering in het Zand voorts che Gemeentehuis. Van B. en W.... niemand. Van de Raadsleden... niemand. De secretaris... afwezig. Vijf minuten la tea-: De B. van B. en W. verschijnt met 'n Raadslid. De secretaris wordt ergens opge- vischt en verschijnt. Langzaam drup pen de Raadsleden naar binnen, of eigenlijk niet „do" Raadsleden, doch eenige Raadsleden, want omstreeks 8 uur is van het Zandvoortsche elftal nog net de helft plus 1 bijeengekomen en kan de vergadering beginnen. Een misverstand was een vorig maal de oorzaak, dat de geloofsbrie ven van de nietiwgekozenen wel werden goedgekeurd, maar niet tot toelating der leden was besloten. De heer COLLOT d'ESCURY ver schafte den Raad de gelegenheid dit verzuim goed te maken. De gekozenen werden thans toegelaten. Omtrent de Ingekomen stukken werd 't volgende besloten. Een verzoek om strand te mogen pachten werd aan gehouden tot de volgende strandver- pachting. Een verzoek om ver bete ring van de jaarwedden van de Ge meente-ambtenaren werd aangehou den tot de begrooting. Met het gemeentebestuur van Haarlem zal in overleg worden ge treden om tot een overeenkomst te kunnen geraken in zake de heffing van schoolgeld op de H. B. S. aldaar. De agenda ging aanvankelijk vlot af. Oninbare posten werden goedge keurd; de gemeente-rekening over 1908 werd voorloopig vastgesteld tot een bedrag van 62.816.71 in ontvang sten, 57.650.08 lï2 in uitgaaf, dus sluitend met een voordeelig saldo van f 5166.62 1/2. Het kohier van het schoolgeld werd eveneens vastgesteld, nl. tot een be drag van 1494. Toen stokte 't evenl De Gemeente-opzichter vroeg om herbenoeming. Nog eens voor een jaar stelden B. en W. voor. De zes leden stemden; vijf hunner op den gegadigde, den beer H. G. Scholten, en één in blanco. Doch het Reglement van orde schrijft voor, dat de helft plus 1 der briefjes „behoorlijk" moet zijn „ingevuld". Het zesde briefje was in '4 geheel niet ingevuld, dus was de stemming nietig. Een volgende maal zad er nu worden overgestemd. Dat is In t begin van September. Evenwel de tijd van den opzichter Ls met 1 September 'om. Wat dan? vroegen sommige Raads leden. Dan benoemen we hem met een be sluit dat we van terugwerkende kracht verklaren, adviseerde de Bur gemeester. Besloten werd tot de overneming van de Zuiderstraat en de stiraat achter het Diaconiehuis van de maat schappij „Zandvoortsch Duin". DE VERBREEDING VAN DE GROO TE KROCHT EN HALTESTRAAT, lokte een breedvoerige beraadslaging uit. De Groote Krocht is 8 M. De Raad wenscht dit drukke verkeerspunt ver breed tot 12 M. Maai- de erven Jb. Koning meenen, dat het overblijvende gedeelte van het land over het Tram- plein dan te smal wordt om te be bouwen. Het geheele stuk willen ze ook niet aan de gemeente verkoopem Besloten werd de rooilijn vast te stellen op 12 M. en B .en W. te mach tigen de voorbereidende maatregelen te treffen om den grond wegens alge meen belang te doen onteigenen. De Haltestraat zal van 8 M. op 10 M. gebracht worden. D. w. z. op 2 M. van het onbebouwde land zal bouwverbod worden gelegd en voor de bebouwde terreinen zal die rooi lijn gelden, als er nieuwe huizen wor den neergezet. Het bezwaar werd ingebracht, dat men een onregelmatige 6tiraat zou krijgen, althans zoolang de reeds ge bouwde perceelen niet verbouwd zijn. Dil bezwaar werd niet gedeeld. Uit de besprekingen over de Groote Krocht bleek, dat B .en W. daar voor nemens zijn een uitstekende verbete ring in den toestand te brengen. Er komen aan weerszijden trottoirs van S M. breedte. De erven Jb. Koning hadden aan vankelijk 20 per vierk. M. ge vraagd voor 't geheele terrein. Belde wegverbeteringen werden aangenomen. De beer Koning was tegen die van de Haltestrant. Het Woningreglement voor de ar beiderswoningen der gemeente werd vastgesteld. De huur is 1.60 per week. Men kan zulk een huisje huren, als men 5 jaar ingezetene is, in 2 jaar geen achterstallige huurschuld heeft gemaakt, geen eigen woning bezit en geen commensaals houdt, B. en W. kunnen van sommige dier bepalingen afwijking verleenen. Als er nu eens meer gegadigden ko men, dan er woningen zijn, opperde de Voorzitter. Dan bouwen we maar bij, meende een der heeren royaal. Later zal beraadslaagd worden, wie de voorkeur zal genieten, of wel dat het lot in dat geval beslissen zal. Een alhier gehouden collecte ten bate van het Ilaarlemsche Diacones- senhuis heeft ƒ36,41 opgebracht. Maandagavond werden voor een stampvolle zaal weder bioscoopvoor stellingen gegeven door Alberts frè- res, In het Groot Badhuis. HOFBERICHTEN. De Prins komt 30 dezer van Dobbin op Het Loo terug. Prins Hendrik is voornemens 2 Sept. de tuinbouwtentoonstelling te Zeist ie bezoeken en heeft aangeno men de uitnoodiging van het gemeen tebestuur van Zeist om bij die gele genheid ton Gemeentehuize het déjeu ner te gebruiken, aangeboden namens den Raad der gemeente. Het bezoek, dat H. M. de Koningin- Moeder morgen aan Rotterdam brengt, zal geen officieel karakteir dragen; integendeel zal een streng in cognito gehandhaafd worden. Ko ningin Emma beoogt met haar bezoek alleen om haar gasten, de prinsessen van Bentheim, In de gelegenheid te stellen de Rotterdamsche havenwer ken en het stoomschip Rotterdam der Holland-Amerikalijn te bezichtigen. Gistormiddag bracht de Koningïn- Moeder met Hare gasten de Prinses sen van Bentheim een bezoek aan de keuze-tentoonstelling van dc Laren- sche schilders gedurende deze maand In de Villa Mauve gehouden. HET KEIZERLIJK BEZOEK AAN MIDDACIITEN. De graaf en de gravin BentLnck te Middachten hebben aan de Inwoners van De Steen- hun waardeerüig be tuigd voor de wijze, waarop de bevol king medegeleefd heeft met Middach ten tüdens het keizer!ük bezoek. Het heeft hun goedgedaan, dat de hoogt eer door De Steeg en Ellecom op prijg Is gesteld. De keizer heeft dan ook uiting ge-geven aan zijn verrassing over de geestdriftige ontvangst. LUXETREIN. Van 1 October af zal driemaal pei week een luxe-trein loopen van Vlis- singen over Berlijn naar Petersburg. Negen slaapwagens worden naar Vlissingen overgebracht. GEEN FOOIEN AANNEMEN. De Minister van Financiën hoeft in een circulaire aan het douane-perso neel dit ernstig gewaarschuwd tegen het aannemen van fooien en geschen ken aanzien hem is gebleken, dat sommige ambtenaven der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen die nog steeds accepteeren. Dit aannemen van geschenken in geld of anderszins, onder welken naam of welk voorwendsel ook, Is zonder uit zondering ten strengste verboden. Zóó streng, dat de minister mededeelt dat men bij overtreding van dit ver bod niet cp toegeeflijkheid behoeft te rekenen. Van elke overtreding moet hem rapport worden uitgebracht Verder hebben de ambtenaren er ook voor te waken, dat ook bun particu liere klerken dit verbod niet overtre den. Aan den handel is door den mi- nistor om medewerking verzocht. HET ONGELUK OP DE „ZAANSTROOM". Het onderzoek naar de vraag of hij hot ongeluk aan boord van de „Ztuui- stroom" aan „dood door schuld" moot gedacht worden, heeft uitgewe zen, dat hiervan goen sprake is. VERNIETIGING RAADSBESLUIT. Meldden wij een week geleden een en ander betreffende een te verwach ten Koninklijk besluit, waarbij vernie tigd zou worden het raadsbesluit der gemeente Breda tot aankoop van de onder de gemeenten Teteringen, Prin- senhage en Ginnlken liggende Baro nielaan, thans is het Koninklijk be sluit iuderduad afgekomen, do vernie tiging van den koop heeft plaats op grond van sLrijdiglieid met het alge meen belang. Men is te Breda zeer verlangend te weten, wat er nu verder zal gebeuren; de weg ls gekocht eu door de gemeen te betaald. DE VERKIEZING IN BREUKELEN. Omtrent de vergadering van liet Centraal Bestuur der R.-K. Kiesver- eeniging in het district Breukelen wordt aan „De Tijd" nader gemeld Ter te Utrecht gehouden vergade ring van het centraal bestuur der R.-K. Kiesvexeeniging in het district Breukelen, met het oog op de aan staande verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, waren alle aangesloten plaatse lijke kiesvereenigingen vertegenwoor digd, zoodat een juiste meening ge vormd kon worden omtrent het gevoe len der R.-K. kiezers in dit district. Uit de zeer ernstig gevoerde be raadslaging, waarbij het vóór en te gen van een katholiek candidaat breedvoerig besproken werd, bleek ten duidelijkste, dat de katholieke kiezers ditmaal niet te bewegen zullen zijn, bij eerste stemming van een anti-rev. candidaat ter stembus ie gaan, maar dat eenparig een katho liek candidaat gewenscht wordt. Het hoofdbestuur werd dan ook ge machtigd, om op de conferentie, die het met het hoofdbestuur der anti revolutionaire kiesvereeuiging over deze quaestie houden zal, de be raadslaging in dezen geest te voeren. Men meende de gegronde hoop te kunnen koesteren, dat onze bondgo- nooten, die toch in zoovele districten onze krachtige hulp ontvangen, be reid zullen zijn, het rechtmatig ver langen van de katholieke kiezers in Breukelen" te helpen bevredigen. Vertier werd besloten, de eerstvol gende centrale vergadering te lioudeu op Zaterdag 4 September a.s., 's mor gens te half elf. ten einde een groslijst van candidaten op te maken. Op Za terdag 11 September kan dan tot defi nitieve candid aatstelliug worden overgegaan. ZIGEUNERS. Zondagnamiddag arriveerde te 01- denzaal uit Duitschland <ecn troep Zweedschc Zigeuners, sterk 18 man.- Ze waren voorzien van een buiten- landschon pas, geviseerd, door een consulairen ambtenaar to Gothenberg en hadden plaatsbiljetten tot Rotter dam, waar, volgens bun mededeeling een andere troep, voorzien van paar den en wagens, op hen wachtte. Do aan liet station dienstdoende mare- chaussée De Groot belette hun echter verder te reizen, waarop ze zich voor zagen van plaatsbiljetten naar Rhoi- tie geldgebrek hadden 2e in geenen deelo en naar Duitschland terug-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1