NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. dit de Omstreken Binnenland 27e Jaargang. No. 8027 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. DONDEBDAG 2« AUGUSTUS 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PSR DRIB HAANDBNl Voor Haarlem i f 1.28 Voor de dorpen In den omirek waar een Agent gevestigd ls (kom der gemeente)130 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en franco per post 0.45 ültgava der Vennootschap Lonrens Cosier, Directeur 1, C. PEEREBQOlfc ADVERTEBJTIËNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts, Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer 0.ïfc Reclames 30 Cent per regel Bg Abonnement aanzienlijk rabat Advert en tiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant Redactie eo Administratie? Groote Houtstraat tatercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 eo der Administratie 724. Drukkerij: Zolder Buiteuspaarue 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. V. ALTA, V/armoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Stadsnieuws Bedrijfsbelasting. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de in- ,-ezetenen dezer gemeente, dat de op den 23en Augustus jl. executoir ver klaarde kohieren Nos. 3 en 4 op de bedrijfsbelasting dezer gemeente, dienst 19091910, op lieden aan den ontvanger der directe belastingen zijn ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldi gen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te vol doen. Hollandsche Maatsch. van Landbouw. De afdeel!ng Haarlem en omstreken vergadert dezer dagen. Onderwerpen ter behandeling zijn onder meer: Rekening en verantwoording der af deel ing over 1908. Benoeming van 2 leden van het be stuur in de plaats van do hoeren W. K. Loeff, overleden, en mr. H. Ph. de Kantor, naar het buitenland vertrok ken. Benoeming van twee afgevaardig den ter aigemeene vergadering, te houden te Gouda op 1 September, en punten van beschrijving voor die ver gadering. Bekroond. Onze stadgenoot, de heer Ph. Deijs, behaalde op de groote tuinbouwten toonstelling te Zeist, een eersten prijs met lof van de jury, voor zijn inzen ding dubbelbloemige knolbegonia'j Jubileum. Heden herdacht de heer J. N. Bles graaf, werkzaam in do afdeeling drukkerij hij de firma Job. Enschedé Zonen, den dag waarop hij vóó'r 25 jaar bij genoemde firma in dienst trad. Door de gezellen dier afdeeling was Desloten dien dag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Hem werd bij monde van den beer F J Bert, een fraai geschenk aan geboden. Verbetering. Een gedeelte van den Schotersin gel zal een goede verbetering onder gaan. Men is thans bezig met het be straten en het leggen van een hard steen en trottoirband van dc Berckheij- destraat tot aan het Frans Halsplein. Illuminatie. Evenals vorige jaren zal ook nu het Stadhuis met Koninginnedag wor den verlicht. Gister is met den aan leg begonnen. Examens. Voor M. O. Hoogduitsch is geslaagd de heer P. K. van Cittert en voor L. O. Fransch de heer W. Stender, bei den uit Haarlem. Roekeloos r ij den. Hedenmorgen werd op den straat weg naar Amsterdam trein No. 556 door .en auto bijgehouden zelfs door Halfweg werd de wedstrijd volge houden. Naar Zann'voort. Gisteren vertrok de laatste ploeg kinderen van do Vacantie-lcolonie naar Zandvoort. De Haarlem sc lie jongens op hun slechtst Woensdagavond, moesten een aan tal jongens uit het zoogenaamde Am- eterdarnsche kwartier, voornamelijk uit de buurt van de Romolenstraat en omliggende straten, op het, bureau van politie komen. Herhaaldelijk toch komt het voor, dat zij met steenen gooien, welke dan vaak bij de buren ioor de ruiten gaan. Door eenige der lastig gevallenen is om politietoezicht verzocht. De regenvaL Maakten wij in ons vorig nummer melding van het malen van stoomge malen en molens, noodzakelijk door den buitengewonen regenval van Dinsdag, een onzer buiten-correspon denten meldt ons, dat het malen der molens Woensdag wegens weinig of geen wind, niet mogelijk bleek. De polders zijn letterlijk vol, op meerde re plaatsen staan plassen op het land. Ook hedenmorgen was er geen „mo- Ienwind".; Besmett. Ziekten. In de week van 18 tot en met 24 Augustus zijn voorgekomen Te Haarlem 2 gevallen van typhus, 1 geval van roodvonk. Te Bloemendaal 1 geval van rood vonk. Te Haarlemmermeer 1 geval van typhus. Te Velsen 1 geval van dipbtheritis. Nieuwe badplaats I Gisteravond omstreeks halfacht war ren een twintigtal jongens op een stuk land achter de Spaanschevaart- straat, dat door den geweldigen re gen geheel is ondergeloopen, aan het pootje-baden. Herstellingsoord H. IJ. S. M. Dezer dagen zal in de Soc. „Vereeni- ging" in de Begijnestraat alhier, de aigemeene vergadering gehouden worden van de Herstellingsoordver- een iging van het personeel van de H. IJ. S. M. Op de agenda komt o. m. voorVerkiezing van zes bestuursle den, door periodieke aftreding, en oprichting van een restitutiefonds. Aan de leden der vereeniging is in druk uitgegeven do rekening over het jaar 1908. Tele urgesteld. Gisteravond trokken velen naar den Hout, om naai- liet concert van het Haarlemsch Muziekkorps te luisteren. Aldaar aangekomen vernamen zij tot hun spijt, dat de muziek wegens het regenachtige weer was afgelast. "t Was jammer, want nu was het droog. Militaire Zaken. Aan den milicien der lichting 1908 J. M. F. Dubois, van het 10e regiment infanterie, herkomstig uit de ge meente Haarlem, is vergunning ver leend Lot verblijf in Oost-Indië tot 1 Januari 1911. De schoenmaker Rijsdara, van het 10c regiment infanterie, is op zijn ver zoek overgeplaatst bij liet 7e reg'ment infanterie te Amsterdam. Ned. R. K. Volksbond. Dezer dagen zal bovengenoemde Bond een aigemeene vergadering hou den in St. Bavo, waar als spreker zal optreden de heer F. X. M. Schiphorst roet het onderwerp„Het laatste schrijven van het Doorl. Episcopaat over de Katholieke Vereenigingen". Centrale Werkplaats. Ingaande 1 September a. s. is tot assistent-opzichter aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. benoemd de beer J. Kok, thans waarnemend &ss.-opzichter. Concert. Het wegens ongesteldheid van me vrouw Visser van Hazorswoude uit gestelde concert van de Zangvereeni- ging „Zanggenot" in combinatie met de Muziekverecniging „Harmonie" te Bloemendaal zal nu plaats hebben op Zondagmiddag 29 Augustus a. s. Ten gehooro wordt gebracht o. a. „Hol lands Glorie". (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. OVERVEEN. De onverlaat, welke met een negen jarig meisje niet nader aan te duiden handelingen pleegde in de duinen, is ter beschikking van de justitie ge steld. SCHOTEN. Bvenals in andere omliggende ge meenten, zal ook hier aan 't Raad huis een klachtenbus worden ge plaatst voor de gezondheidscommissie te Bloemendaal, waaronder Schoten ressorteert. Aan de voetbalclub H. F. C. Haar lem is door het gemeentebestuur ver gunning verleend voor den bouw van een tribjpe op haar terrein aan den Schoterweg. Tot verbetering van haar terrein, ziet men al verscheidene dagen het land, door een zware steenen !rol, getrokken door een paard, beharden. Maakten wij eerst melding van de groote verbetering door het plaatsen van een ijzeren hok om de R. K. be graafplaats alhier, wat alleen het gedeelte van den Doodweg betrof, thans werd ons medegedeeld, dat een dergelijke omheining zal geschieden langs den Rijksstraatweg. Tot dat doel zal de daar bestaande sloot wor den gedempt* Tijdens de loting die alhier giste ren heeft plaats gehad door 77 jonge lieden, wat voor Schoten gering te noemen is, zijn gelukkig geen straat schandalen voorgekomen. Alle waren vroolijlt, maar pleegde geen baldadig heden. Deregenval.. Door den stortregen staat het ter rein rondom de gasfabriek, dat gere serveerd is voor de vuilnisbelt geheel blank De werkzaamheden aan den nieu wen gashouder zijn zoover gevorderd, dat hij binnen enkele weken voor het gebruik gereed zal zijn. Door baldadige jongens werd gister middag getracht een hondje in het Spaarne te werpen. Eenige voorbij gangers, dit ziende, beletten het hun, waarna de helden de vlucht namen. HEEMSTEDE. Armwezen. De»dioor het Burgerlijk Armbestuur ingediende begrooting voor 1910 be draagt in ontvangst en uitgaaf 6301.51 1/2. Het Armbestuur vraagt een gemeentelijk subsidie van 5300. Straten Bosch en Vaart. De bestaande straten van Bosch en Vaart, zijn door de gemeente over genomen. Met het opknappen der plantsoenen wordt een begin ge maakt. BENNEBROEK. Dinsdag a. s. zal ter gelegenheid van den ven-jaardag van H. M. de Ko ningin door het Harmoniekorps „Kunst na Arbeid" 's morgens op het terrein voor de Ned. Herv. kerk ko- raalrnuziek worden gegeven, des avonds geeft het fanfarekorps een uit voering in de open lucht. AERDENHOUT. De spoorwegarbeider W. Kokkel- koorn, vader van een talrijk gezin, dat woont aan de Zandvoortschelaan, overkwam gisterenmiddag, terwijl hij werkzaam was aan de spoorbaan on der Leiden een ernstig ongeluk. Ter wijl hij bezig was met bet verleggen van spoorrails kwam een der rails op zijn linkerbeen terecht, waardoor dit bijna is verbrijzeld. Direct werd hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Daar werd een eer ste verband gelegd, waarna Kokkel- koorn per rijtuig naar zijn woning werd vervoerd. HAARLEMMERMEER. De oogst, voornamelijk de erwten en haver, die nog gemaaid op het land aanwezig is, beeft veel geleden van de hevige plasregens, die gevallen zijn. Het bouwen van een bouwmanswo ning bij de boerderij „Onvermoeid Vooruitvoor rekening van den heer A. Roos, aan den Spieringweg, is on derhands gegund aan de aannemers A. den Ouden en M. van Daaien, te Nieuw-Vennep. SLOTEN. Onze burgemeester, jhr. A. van Suchtelen van de Haare, heeft zich metterwoon gevestigd aan den Adm. de Ruyterweg. SLOTERDIJK. Te geef Een burgerinboedel aan den Over toom, waarop door den gemeente ambtenaar F. de Haan wegens ach terstallige belastingen beslag weid gelegd, bracht gisteren bij een open bare verkooping 0.53 1/2 op. Kasten werden voor 2 ceni, stoelen ander hal ven cent. kachels één cent, tafels 2 1/2 cent, spiegels 3 cent per stuk ver kocht. Als men nagaat, dat daarvan het loon voor den afslager en getuigen- geld moet worden betaald, is dit een schadepost voor de gemeente. VELSEN. In do tweede aigemeene vergade ring van de Nederlandsche Vereeni ging van. Machinepersoneel, in dienst bij den Rijkswaterstaat in Nederland, te Velsen gehouden, werden de ont werpstatuten goedgekeurd. Een be stuur werd definitief gekozen en is thans samengesteld uit de heeren H. Groenewoud, te Velsen, voorzitter A. Hartman, IJmuiden, secretaris B. P. Burkens, IJmuiden, penning meester, en A. van Verade en H. Wet ting, commissarissen. Besloten werd tot de u'tgave van een vakblad. De contributie werd vastgesteld op 0.20 per maand, voor donateurs minstens f 2.50 por jaar. De jonge vereeniging „Koninginne dag" te Velsen organiseert Dinsdag a.s. haar eerste feest en komt met een rijk program. Des morgens 9 uur vindt bij den boom, geplant bij gele genheid der troonsbestijging van H. M. de Koningin, koraalmuziek plaats en zal de zangveneeniging „Cecilia" enkele nummers geven. Direct daarna gecostumeerde optocht en wedstrijd met versierde rijwielen. Dies namid dags volksspelen om prijzen, terwijl de feestdag wordt besloten met bios coop-voorstelling, afgewisseld door tableaux-vivant. Het harmoniegezel schap van de Kon. papierfabriek „De Eendracht" zal het geheel opluiste ren. B. en W. zenden den Raadsleden in druk toe het adres met toelichting van de afd. Noord-Holland van den Bond Yan Gemeente-ambtenaren, in zake de verbetering der jaarwedden. Dit adres werd reeds eerder door ons vermeld. IJMUIDEN. Witte Kruis. Ter gelegenheid van het 15-jairIg be staan der afd. Velsen werd te IJmui den een aigemeene ledenvergadering gehouden, die een eenigszins feeste lijk karakter droeg. In de openings rede herdacht de voorzitter den druk ken arbeid van het laatste jaar bij het bouwen van het wijkgebouw.ver- plegingsstation voor schipbreukelin gen en den steun daarvoor ondervon den van het Koninklijk Huis en de re geering, van welke laatste een jaar- lijksch subsidie wordt genoten. De heer M. J. 'Schuitenmaker, aan de beurt van aftreden, werd met ai gemeene stemmen herkozen en voor zijn vele verdiensten tot eerelid be- •noemd. Medegedeeld werd, dat bij aanne ming der voorgestelde wijziging der statuten van het Provinciaal bestuur de afdeeling in den vervolge jaarlijks 53 zal ontvangen in plaats van 350 per jaar bijdragen. De begrooting voor 1910 werd vastgesteld in ont vangst en uitgaaf op f 3100. Voor de gelukwonschen der afdee ling bij de geboorte van Prinses Ju liana was van het Koninklijk echt paar een dankbetuiging ontvangen. Nederlandsche Vereeniging van ma chinepersoneel in dienst bij den Rijkswaterstaat in Nederland. In de tweede aigemeene vergade ring van bovengenoemde vereeniging te Velsen gehoudon, werden de ont- werp-statuten goedgekeurd en beslo ten daarop de Koninklijke goedkeu ring aan te vragen. Een bestuur wordt definitief geko zen en bestaat thans uit de heeren H. Groeneveld, te Velsen, voorzitter A. Hartman, IJmuiden, secretaris B. P. Burkens, IJmuiden, penning meester; en A. van Verade en H. Wetting, commissarissen. Besloten werd tot de uitgifte van een vakblad. De contributie werd vastgesteld op f 0.20 per maand, voor donateurs minstens f 2.50 per jaar. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Mevr. v. d. Minne, Zalt-Bommel, Hotel Belvédère, 3 pers. P. Blom van Lennep, H'lversum, idem., 8 pers. Chr. Boissevain, Amsterdam, Pen sion Mundhenk. Jongeh. B .Lewenstein, Bussum, Kerkstraat 32. Jongb. E. Spiering, Haarlem, id. Thans zijn bier 5108 badgasten aan wezig. AUDIËNTIES. Te beginnen met 28 Augustus, be houdens tegenbericht, zullen de audiënties van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken wederom Zater dags te 1 uur plaats hebben. Vrijdag 27 Augustus geen audiëntie van den Minister van Marine. EEN CHR. SOCIALE CONFERENTIE „Patrimonium" meldt, dat vermoe delijk weer een „christelijk sociale conferentie" zal gehouden worden. In zijn jongste vergadering besloot bet Verbondsbestuur h'ertoe voorloopig stappen te doen. Het bestuur van den Chr. Nat. Werkmansbond werd reeds bereid gevonden tot medewerking. CHRISTELIJK CONGRES TEGEN HET ALCOHOLISME. Te Utrecht is een Christelijk con gres tegen het alcoholisme gehouden. In de Domkerk.had een wijdings samenkomst Dlaats. waarin als spre kers optraden dr. J. R. Slotemaker de Bruine, Herv. predikant, te Utrecht, en ds. W. H. Gispen Jr., Geref. pred. te Zwolle Een groote schare vulde het ruime kerkgebouw. Onder de aanwezigen waren de eereleden van het congres, minister Talina, en mr. dr. A. F. ba ron Van Lynden, burgemeester van Utrecht, en het Kamerlid Duymaer van Twist. Dr. J R". Slotemaker de Bruine hield een rede naar aanleiding van Jes. 57 14 Spreker deed een beroep op alle Christenen, om de geheelonthouding te bevorderen. De Koninklijke Utrechtsche Veree- ninging voor Kerkgezang bracht eeni ge stukken ten gehoore, o. a. „Gods lof in de natuur", von L. van Beetho ven. Ds. W H. Gispen Jr. sprak naar aanleiding van 1 Cor. 13 5 b, „De liefde, die zichzelf niet zoekt". Nadat oen Psalmvers gezongen was, gingen de vergaderden uiteen, om zich wederom te vereenigen in de kleine concertzaal van bet Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, al waar de bogroetingssamenkomst zou plaats hebbeu. In deze samenkomst hield dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de voorzitter van het congres, een welkomstrede. In '.iet hijzonder riep spreker een woord van welkom toe aan den ver tegenwoordiger van den minister van Binnenlandsche Zaken, den heer mr. Pearbolte, minister Talma, baron Van Lynden en de verschillende afgevaar digden. Wij zijn hier zoo zei spreker met 10 vereenigingen in Ênkrateia verhonden en wij hebben alle reden, om dankbaar te zijn. De samenwer king is noodig om onzen gemeen- schappelijken vijand te bekampen, om elkaar te leerea kennen en van elkaar te loeren. Vervolgens brachten de freules Van Lynden kamermuziek ten gehoore. Het woord werd daarna gegeven aan de:i vertegenwoordiger van mi nister Heemskerk, den heer Liebaert PeerbolUi Deze zeide uiting te willen geven aan rijn gevoel van vreugde. Het was spreker meermalen opgevallen, dat het Protestantsche deel der drankbe strijding zoo achteraan kwam, ook op buitenlandsch© congressen. Spreker hoopt, dat het Christelijk element moer en meer uitgedragen worde en tot uiting kom©. Voorts ge waagde spreker van de belangstelling van den minister in de Christelijke drankbestrijding en bad haar Gods besten zegen toe in de toekomst. Het woord was daarna aan minister Talma. Deze sprak ongeveer als volgt Waarde broeders en zustersIk was hartelijk verheugd, toen de plan nen voor dit congres tot mij kwamen. En toen het comité mij het eere-lid- maatscliap van dit congres aanbood, heb ik dit met groote blijdschap aan vaard. Ik heb dit gedaan, niet in mijn kwalite-'t, maar toch ook niet afgezien van die kwaliteit. Mijn arbeid bepaalt zich tot de welvaart van het volk in den vollen zin des woords. Ik ben niet alleen minister van Landbouw. Han del en Nijverheid, maar ook minister van Arbeid en bij dien „Arbeid" kan het niet anders, of mijn oogen gaan telkens naur bet alcoholisme, dien vijand van de volkswelvaart. Ik be hoef dit niet in breed betoog te ver klaren ik beschouw den strijd tegen het alcoholisme als een dei- belang rijkste bewegingen. Nu is het ver keerd om al de oorzaken van het maatschappelijk kwaad op de schou ders van het alcoholisme te leggen. Drank is maar een exponent, de drankzucht voor een goed deel pro duct van maatschappelijke misstan den en daar ook voor een goed deel de oorzaak van. Als minister hoopt spreker, dat de pogingen van de Pro testantsche Christelijken vrucEl mo gen dragen. Wanneer spreker zich van harte mede verheugt, dan doet hij dit als oud medestrijder en spre ker wenscht den voorzitter geluk, nu op dit oogenblik dit congres geopend is. Om Christus wil voor het volk, daarin zit het probleem van den strijd. Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck sprak aLs voorzitter van „Sobrietas" de hoop uit, dat in de toekomst meer en meer samenwerking moge ont- staan. CHRISTEN-GEHEELONT HOUDERS. Te Utrecht is een vergadering ge houden van de besturen der Provin ciale organisaties der Nationale Christen-Geheelonthouders Vereeni ging. Deze voorvergadering werd gepresi deerd door ds. A. Drost uit Loenen. Aan de orde was gesteld de vraag: Hoe staat de Ver., dus ook de Prov. af deeling, tegenover allerlei maat schappelijk werk. De inleider, de lieer Bos van Groningen kwam tot enkele stellingen. 1. de roeping der Chr. Gem. is, wat haar arbeid betreft, het licht der Evangelie te laten schijnen op aller lei persoonlijke, huiselijke sociale verhoudingen, het aan de sociologen overlatende de waarheden van het Evangelie in hun verschillend werk toe te passen. 2. De roeping der N. C. G. O. V. is overeenkomstig die der Chr. Gem. haar licht te laten schijnen over het Drankvraagstuk in zijn veelzijdigen vorm, b.v. huisvesting en drank, ter wijl haar taak niet is verbetering der woningtoestanden ter hand te nemen: arbeidsverhoudingen en drank, ar moede en drank, misdadigheid en drank, enz. 3. Allereerst is haar terrein de Clrr.- gemeente, teneinde haar te brengen tot het vervullen harer roeping tegen over de drinkgewoonte. 4. De Vereeniging wake er zooveel mogelijk voor, dat haar leden werke lijke Christenen zijn. De heer Woltman van Edam leidde nog de vraag in hoe men denkt over samenwerking van plaatselijke afdee- lingen met andere drankbeslrijdings- vereenigingen. Na uitvoerige besprekingen kwam men tot de conclusiesamenwerking plaatselijk en onder reserve. Daarna werden eenige hu'shoudelij* ke zaken afgehandeld. In het hoofdbestuur werden herko zen mevr. C. W. baronesse van Ver- schuer van Balveren, ds. C. L. van den Broek, J. Huizinga, A. L. Soete» kouw, en ds. D. van Krekeleu, De vereeniging telt thans 209 afdee* lingen, met naar schatting ruim 10.000 leden. GARNALEN VERGIFTIGING. Woeusdag heeft zich t© Amsterdam en geval van garnalen-vergiftiging voorgedaan, dat nogal gunstig verloo- pen »s. liet gezin van den werkman Van Bessem, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, wonende Goudbloem straat 156, geraakte na het eten van garnalen ernstig onwel, onder ver schijnselen van diarrhee en braken. Dr. De Vries en dr. P. Herderschee constateerden vergiftiging, vermoede lijk tengevolge van den garnalen- maaltijd. Een voorschrift word gegeven en na eenigen tijd was reeds zooveel verbe tering in den toestand van het gezin te constateeren, dat dr. Herderschee, die gemeente-arts is, overbrenging naar een gasthuis mot noodig oor deelde. Dr. Herderschee deelde mede, dat hij in den laatsten tijd verschillende soortgelijke gevallen van garnalen- vergiftiging t© dier stede heeft behan deld, in welke mededeeliug 't HblcL aanleiding vindt het publiek voor zichtigheid en goed toezien bij den in koop van garnalen aan te radon. Oude waar schijnt vooral nadeelig voor de gezondheid te zijn. JUWEELENDIEFSTAL TE BREDA. Men meldt uit Antwerpen, dat de politie aldaar heeft aangehouden don 23-jarigen Hollander W. A., wiens aanhouding en uitlevering was ver zocht door de Nederlandsche regce- ring, wegens een te Breda gepleegden juweelendiefstal. UIT DEN AMSTERDAMSCHEN RAAD. In de zitting van Woensdagmiddag werden twee commission benoemd tot onderzoek der ingekomen geloofsbrie ven van veertien tot raadslid herko zen of. gekozen heeren. Ruim een uur duurde het, vóór de commissies met haar taak gereed waren, en de reuen hiervan was gedeeltelijk te bevroeden. Namens do eerste commissie werd, door den heer J. N. Hendrix, gunstig geadviseerd ten opzicht© van de hee ren H. J. den Hertog, L. J. H. M. Lambrechtsen van Ritthum, Z. D. J. W. Gulden, mr. D. P. D. Fabius, B. C. E. Zwart, F. J. Perquin en S. de Vries Czn., en dienovereenkomstig werd besloten. De tweede commissie adviseerde gunstig, bij mond© van mr. D. P. D. Fabius, ten opzichte van de heeren J. G. van Kuykhof, KI. de Vries Szn.,- Cli. E. H. Boissevain, dr. C. de Man en L. Serrurier. Restten de heeren mr. E. M. Meijers en J. W. Smit. Wat betreft den eerste verzocht da commissie haar conclusie later te mo gen mededeelen. Het nader onderzoek houdt ver band met de omstandigheid, dat de verkozene is bezoldigd secretaris van het (gemeentelijk) „Fonds tër bevor dering van de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkloos heid". Mr. Meijers, deze moeilijkheid voor ziend, heeft reeds bedankt voor ge noemd secretariaat, zoodat het wach ten nu alleen nog maar is op inwilli ging van het ontslag door B. en W. Wat aangaat den heer Smit ver klaarde de commissie, dat er vóór de vaststelling van het proces-verbaal door het stembureau tegen zijne ver kiezing geen bezwaren gehoord wer den. wel daarna door middel van

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1