HI USEE! TEl, Weerbericht %erü eg Weds trip® Gemengd Nieuw® Kerk en School Laatste Berichten Telegrammen Stoomvaartberichten Burgerlijke Stasi Advertentien Faillissement-Verificatie. heeft de praktijk hervat. AFWEZIG J. M. VAN ÖLST, Werkmeisje Gevraagd en aangeboden Net Dagmeisje Dagmeid Dagmeisje Strijksters MEDEDEELINGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 27 Aug. 1909. Hoogste barometerstand 767.6 m.M^ le St. Mathleu (Westkust van Frank rijk) laagste 750.8 m.M. te Seydis- ïjord. Verwachting tot den avond van £8 Augustus: Windzwakke tot matigen Noord- Westelijken tot Westelijken wind. Gesteldheid van de luchtafwisse lende b6wolkingt waarschijnlijk droog iWeer. Temperatuur: geringe verande ring- BAROMETERSTAND TE HAARLElM. Vooruitgang. .Vorige stand te 2 uur 761 m.M. ïbermoHieierstand te Haarlem. Vrijdag 27 Augustus Hoogste gisteren 2 uur F. 63 Laagste hedennacht F. 55 {Hoogste heden tot 12 uur F. 64 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per -regel. KEIJSER'S SdoenenmagazUn, w .iii 32 Lange Veerslraat 'Ver-oomgingen hier ter stede met ver stook om instemming." Na nog eenig debat werd de motie «ooals zij door het hoofdbestuur was Voorgesteld aangenomen met 81 tegen 4 stemmen.: WEGGE LOOPEN. Woensdagavond half acht werd door dén onderwijzer Huyskens.te Naar- 'don op den vestingwal aangetroffen een klein vijfjarig knaapje. Het eeni- go wat hij wist mede te deelen, was dat hij Sjerp heette en van Overmeer of uit de Houtermeer kwam. Ook de Inmiddels gewaarschuwde politie kou niets anders uit het knaapje gewaar .worden, daar het op geen der vragen Antwoordde. Enkele malen zei het Ventje, dat moeder weggeloopen was. ■Na eenigen tijd kon men uit zijn ver warde taal opmaken, dat hij een broer ï-'eiko te Ankeveen op school had. Aan gezien telephonische of telegraphische gemeenschap met de plaatsen in dien omtrek op dat uur niet meer mogelijk was, reed de politie met het knaapje naar 's-Graveland, waar men al spoe dig wist, dat het een zoontje van den arbeider Ridslade in den Houtermeer ïwas.. Daarheen gereden vertelde de 'angstige moeder, die het knaapje reeds dood waande, dat het te Hilver sum, terwijl zij eenig-e inkoopen deed, 'was weggeloopen. INBRAKEN. Te Ruinen is ten nadeele van den lieer H. Jakohs ingebroken, en veel 'geld en sigaren gestolen. Daags te .voren had de heer Jakobs nog 400 gul den naar Meppel gebracht. De politie 'is nog niemand op het spoor. ONGELUKKEN. Toen dezer dagen te Nieuwerkerk, (Zeeland) de ouders van den akker 'thuis kwamen, vonden zij hun kind, éen jongetje van 6 maanden, gestikt in de wieg. De kleine had zich omge woeld en was voorover op den mond rkomen te liggen. ONGBWENSCHTE BEZOEKERS. Bij den caféhouder Mulder, aan dén Hóogendijk te Zaandam is de lade ge licht Een bedrag van circa ƒ12 werd medegenomen. In verband met deze ladelichting zijn door de politie al daar gearresteerd twee Noren, thuis- behoorende op het stoomschip „Mae- da", liggende in de haven aldaar. Zij Zijn als bezoekers van. het café her kend en hadden nog ©enige guldens óp zak. Beide verdachten ontkennen échter ten sterkste. GEREFORMEERDE VEREENIGING VOOR DRANKBESTRIJDING. Nog meldt men uit Utrecht over de ze vergadering: Als bestuurslid werd ds. R. J. W. Rudolph herkozen; in de vacature- Lindeboom werd als besuurslid be- ■noefnd de heer J. Straten. Na afdoening van verschillende huishoudelijke zaken werd aan het n. B. opgedragen aan den Bond van anti-rev. gemeenteraadsleden een adres te richten met verzoek te wil len bevorderen dat in 1910 het aan tal vergunningen zooveel mogelijk ivormindeed wordt. ERGERLIJK! Uit het Oldambt wordt aan de Win- Bchoter bladen gemeld: We kunnen biet nalaten, melding te maken van .het volgende ergerlijk staaltje van 'drinkdwang, zooals die de voorgaan- do week op een der dorpen van het Oldambt is voorgevallen. Voor de waarheid er van staan we ten volle in. Bij den landbouwer B. te E. was men op het land aan het koolzaad- 'dorschen, en zooals bij zulke gelegen heden in deze streek gebruikelijk is, werd de drankfiesch geducht aange sproken. De zoon van B., tevens land «ouwer en wel in een naburig dorD. was mode met zijn personeel bij het doi'schen behulpzaam. Een van die arbeiders nu, een zekere M., weiger de ondanks alle aansporingen drank te gebruiken, vooral ook, omdat zijn broeder ter gelegenheid van een brui- loft, tengevolge van overmatig drank gebruik is overleden. Toen iedere aansporing niet hielp, reide de jonge landbouwer, een arbeider, die niet kon of wilde drinken en zingen, niet langer te kunnen gebruiken. HOF VAN ARBITRAGE. Zaterdagmiddag zal in het gebouw van het vaste Hof van Arbitrage de openingszitting plaats hebben van het scheidsgerecht tot beslissing van hel geschil ter zake van een gedeelte der zeogrons tusschen Noorwegen en Zweden. Van de zittingen van het scheidsge recht zullen alleen de openings- en de sluithigszitting openharen zijn. De le den van het scheidsgerecht, mr. Loeff, Beichman en Hammerskjöld, vergezeld van den secretaris, jhr. mr, W. Röell, hebben zich vooral ter plaatse op de hoogte gesteld van de situatie der vischrijke wateren waar over het geschil loopt. In het begin van het volgend jaar wordt de behandeling tegemoet gezien voor het Hof van Arbitrage van het geschil tusschen Engeland en de Ver- oenigde Staten van Amerika betref fende visscherijen in het noorden van den Atlantischen Oceaan. MAATREGELEN TEGEN DE CHO LERA IN 'T BUITENLAND. Bijzondere maatregelen zijn te Huil genomen om het overbrengen van de cholera uit Rotterdam te voor komen Alle van daar komende pas sagiers worden aan een geneeskundig onderzoek onderworpen. De medische havenautoriteiten te Londen verklaarden Rotterdam be smet in ile haven worden alle uit Rotterdam komende passagiers aan een zorgvuldig onderzoek onderwor pen Soortgelijke voorzorgsmaatrege len zijn ook in andere havenplaatsen genomen. DF. KONINGIN-MOEDER TE ZEIST. II M de Koningin-Moeder bracht gisteren een bezoek aan de Tuinbouw tentoonstelling te Zeist. Op het terrein der tentoonstelling werd II M. ontvangen door jhr. Van Tets, voorzitter van de tentoonstel lingscommissie. Een groots menigte, aan den hoofdingang der tentoon stelling bijeengekomen, juichte H. M. hartelijk toe, en de muziek speelde het Wilhelmus. Aap H. M. werden bouquetten aan geboden door freule Van Tets en jhr. Van Tets. kinderen van den voorzit ter der tentoonstellingscommissie, en door do jongejuffrouw Labouchère, kleindochtertje van nu*. O. M. Blanc- kenhagen, eene-voorzitter van de af- deelirg Zeist van de Maatschappij voor Tuinbouw. Na de voorstelling van verschillen de autoriteiten werd aanstonds be gonnen met een omwandeling over het terrein. Ilare Majesteit bezichtigde belang stellend verschillende inzendingen, en betuigde haar ingenomenheid zoo wel met den praehtigen aanleg en met de tentoongestelde planten en andere inzendingen, alsook met den gr ooien omvang der tentoonstelling.: CRICKET. Zondag 29 Augustus zal op het ter rein nan de Spanjaardslaan een cricketwedstrijd gespeeld worden tus schen de 's-Gravenh. C. C. en Rood en Wit. LUCHTVAART TE REIMS. Reuter seint d.d. 26 Aug.: Latham vliegt 154 KM. 500 Meter in 2 uur 18 min., alle snelheidsrecords slaande. Een ander telegram meldt: Latham vliegt 100 KM. in 1 uur 28 minuten, hiermede verbeterend het afstandsrecord. DE SCHEEPSRAMP BIJ MONTEVIDEO. Reeds seinde Reuter in het kort de vroeselijke ramp in de haven van Montevideo, waar veel personen om't leven kwamen door een aanvaring tusschen de Argentijnsche stoomboot „Columbia" en de boot van de „Bre- mor Lloyd" de „Schlesien". Thans kunnen de volgende bijzon derheden omtrent liet ongeluk gemeld worden, dat droevige herinneringen wakker roept aan de ramp van de „General Slocum" in Juni 1904. De „Columbia" was uit Buenos Ayres afkomstig en had voornamelijk plezierreizigers aan boord, die we gens de nationale feesten naar Mon tevideo kwamen gereisd. Het ongeluk had plaats, toen de „Columbia" de haven binnenliep, terwijl de „Schle sien" die verliet. De schok der aanva ring was zoo hevig, dat de „Colum bia" zoo goed als doormidden werd gevaren oix onmiddellijk begon te zinken. I>e latere berichten loopen uiteen omtrent het aantal dor aan boord zijnde passagiers, zoowel als aan gaande het juiste aantal slachtoffers en don tijd, waarop de ramp voorviel. Volgens e enige Londensche bladen moeten de plezierreizigers op het oogenblik der aanvaring lustig gezon gen, gedanst en gesmuld hebben. Af gaande op andere berichten lag alles aan boord van de slechts 596 ton me tende 50 jaar oude „Columbia" in die pen slaap gedompeld. Voor deze laat ste lezing zou pleiten de omstandig heid, dat de geredde passagiers slechts half gekleed waren. Het aantal reizigers schommelt in die opgaven tusschen de 100 en de 300, maar waarschijnlijk is liet eerste cij fer dichter bij de waarheid. Er zouden 70 personen gered zijn, waaronder een deel van de bemanning en de ka pitein. De „Schlesien" moet dadelijk bijge draaid hebben en reddingbooten heb ben uitgezet. De paniek aan boord van de „Columbia" iu den korten tijd voor haar ondergang schijut onbe schrijflijk te zijn geweest. Het voor schip zonk onmiddellijk, terwijl het achterschip nog eenige oogenblikken bleef drijven. De kapitein deed in zijn radeloos heid oen poging om zich dood to schie. ten, en kon daarvan -slechts met de grootste moeite worden weerhouden. Bijzonder groot is het verlies aan vrouwen en kinderen, die deels bij het to water laten der sloepen of door het kenteren dier broze vaartuigen to wa ter raakten en verdronken. Eenige op varenden konden zich redden, door zicli aan den mast vast te klemmen. Van de haven uit kwamen ten slotte eenige kleine stoombootjes hulp bie den. De bemanning van den Engel- schen kruiser „Amethyst" redde ver scheidene personen. W-ton de schuld van de ramp treft, behoeft na de zelfmoordpoging van den kapitein der „Columbia" nauwe lijks te worden gevraagd, merkt het „Berl. Tagebl." op. De regeering van Uruguay heeft ten toeken van rouw het opschorten der nationale feesten gelast. Later ontvangen berichten melden, dat het wrak der „Columbia" de hor ven gedeeltelijk verspert. De geheele catastrofe speelde zich in minder dan vijf minuten af. De scheepsramp die in de Kaap met vrees wordt vermoed, schijnt inder- daa dte hebben plaats gevonden. Uit EasLLonden wordt gemeld: De krui ser Pandora die in het begin der vo rige week vertrok om de passagiers boot Waratah te zoeken, die reeds verscheidene weken over tijd ia en 300 passagiers aan boord had, is hier teruggekeerd zonder iets ontdekt te hebben. ALG. SYNODE DER NED. HERV. KERK. 't „Hbld." schrijft De vrouw is niet do mindere van den man. maar zij is een andere dan de man. Aan den man de macht, aan de vrouw de invloed. Aan de vrouw is eene andere taak opgedragen dan op te treden op de markt des publ5o- ken levens. Het deelnomen aan den verkiezingsstrijd zal de vrouwen niet opheffen, veeleer verlagen. Op Bijbel- sche en moreel© gronden is toeken nen van stemrecht aan de vrouw ver boden. Al deze bekende woorden kon men bij het debat over het kerkelijk vrou wen-kiesrecht in de Synodale verga derzaal weer hooren klinken. Hoewel ieder het met de commissie van rap port eens was, dat het debat beperkt moest blijven, eigenlijk niet noodig was, omdat de zaak verleden jaar nog pas was besproken en leder zijn stem eigenlijk al bepaald had, was voor velen de gelegenheid toch te ver leidelijk om even iets te zeggen, waarop een ander dan vuur vatte. Er waren besliste voorstanders en ook besliste tegenstanders. En daartus- schen, die wezen op het geringe aan tal adressanten, hoewel men zich ?co voor de adresbeweging inspande. In 1905 ruim 5000 vrouwen uit 79 ge meenten, in 1909 9561 uit 144 ge meenten. Uit sommige grojte ge meenten was liet cijferminimum zier klein, bijv. uit Gouda 23. Anderen vreesden, dat men juist niet dj belangstellende vrouwen aan de stembus zou krijgen, wier belang stelling gedurig als een aanbevelmg gebruikt wordt voor het toekennen van medezeggenschap aan de vrou wen. Deze ernstige vrouwen veroor- deelen zelfs het stemrecht der vrou wen het wordt gewenscht door haar, die door nieuwigheden zich getrokken gevoelen Weer anderen wezen op de conse quentie de verkiesbaarheid van de vrouwen. Meenden sommigen, dat het goed ware de kerk er over te hooren, dit wordt weder bestreden met het betoog, dat de Synode zich niet moet laten leiden en oordeelen. wat in ht:t belang der kerk en barer leden is. Kortom, alle argumenten werden langzamerhand met mindere of meer de.© warmte in het vuur gebracht. Toen kwam de stemming. Het was geene partijstemming. Gemengd ston den de namen door elkander, 't Grng langs 't randje, maar met 10 tegen 9, stemn en was de voorioopige aanne ming van het reglementsartikel, dat de kiesbevoegdheid der vrouw zou vaststellen, verworpen. De kerk zal er niet over worden gehoord. Het voorstel van prof. Mallinkrodt volgde. Dat na de voorafgaande be slissing uitsluiting der vrouw tot de inschrijving voor het kerkelijke hoo- gtre onderwijs en tot de Evangelie bediening te wachten was, liet zich bevroeden. Met verdienstelijke warm te verdedigd© de hoogleeraar 2'ju voorstel. Ook nu grepen sommigen de getogenheid aan tot motiveering van hun stem. Eén stem minder nog dan straks verklaarde zich ten gunste van het ontsluiten van do wel bewaakte deur Wilden sommigen partij trek ken van de groote gaven der vrouw voor Evangeliebediening en herderlijk werk anderen achtten dat voor het bestuur eener gemeente en andere deelen der praktijk eene vrouw in 't geheel niet in aanmerking kwam. En met e.'f tegen acht stemmen bleef de deur toe. e Dientengevolge was het verzoek der dames Gerlings e. a. afgewezen om ingesclireven te worden in het register der kerkelijke hoogleeraren, of. zoo de wet dit niet toelaat, het mogelijk te maliën, afgewezen. Centrale Werkplaats. Hedenavond half 9 zal vanwege de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Trampersoneel een vergadering wor den gehouden in het gebouw „Weten en Werken", waar als spreker zal op treden de heer Machielse, arbeider aan de Werkplaatsen te Tilburg, met het onderwerp „De toestand aan do Centrale Werkplaats te Haarlem, in verband met de laatste gebeurtenis sen". To', waarnemend ploegbaas in de afdeeling wagenmakerij aan de Cen trale Werkplaats der H. IJ. S. M., is benoemd de heer W. Goedhart. Wi 11 e n is Kunne n". Tot directeur van het fanfarecorps „Willen is Kunnen" is tijdelijk be noemd dó lieer Couwenhovon, alhier. Mil it a i r e Zaken. Door het 3e en 4e bataljon, 10e regi ment infanterie wor<J heden onder lei ding van den kapitein Müller een oefening gehouden in de richting van Beverwijk. De troep werd in den na middag door de muziek afgehaald. B r o n-C o n c e r t. Gisteravond hebben de muzieklief hebbers in de Btron een aangenomen avond gehad, door het fraaie concert, dat liet strijkorkest van het Haarl. Muziekkorps gaf. Ook buiten het hek was het getal aandachtige luiste raars zeer groot. Om het hek was het meestentijds zeer stil, alleen maakten ©en paar jongens veel kabaal, maar zij werden spoedig door de politie verwijderd. Concert. Mevr. Visser van Hazerswoudc— Van Merlen verzoekt ons mee te dee len, dat het concert to harent, niet wegens ziekte, maar door andere om standigheden is uitgesteld tot 5 Sep tember. De heer P. Leupen, wiens knie ge kwetst werd door een der Groote Houtstraat-rabauwen, zal nog eenige weken in het Diaconessenhuis ver pleegd moeten warden. Een operatie behoeft niet plaats te hebben. De patient heeft in do laatste dagen veel pijn en slaapt slecht. De geneesheer is over het verloop niet ontevreden. Solt Deo Gloria. In plaats van den heer A; W. Wes- selius, die als zoodanig bedankt heeft, is loc directeur van de Christelijke zangve-reeniging „Soli Deo Gloria" benoemd de heer J. Frenzel, directeur van de zangvereemiging „Ex Animo", te Heemstede. Hooge gasten. in Hotel Funckler, in de Kruis straat alhier, is gearriveerde do Mar kiezin van Salisbury, met een gevolg van tien personen. Gevaarlijk speelgoed. Lucifers is een gevaarlijk speelgoed voor kleine Jen aapjes. Dat merkten gisterenavond twee jongens van een jaar of acht op het Lakenkoopers- veld. Een hunner maakte „een brand je' en kwam daarbij met zijn kloeren bij do vlam. Het goed was reeds be ginnen te branden, toen een voorbij ganger kwam tooloopen. Het gelukte dezen de vlammen bijtijds te blus- schen, zoodat de jongen met eenige kleine brandwonden vrij kwam. VELSEN. Gedeputeerde Staten vernietigden het gemeenteraadsbesluit, waarbij besloten werd tot niet-toelatlng der nieuw-gekozen raadsleden. IJMUIDEN. Op de WiThelminakade reed giste ren een wielrijder in zoo'n woeste vaart een ongeveer driejarig meisje omver, dat de arme kleine nog wel een tiental meters werd voortgesleurd en op verscheidene plaatsen aap het lichaam werd gewond. Zonder naar liet wicht om te zien reed de woesteling gewoon door. Ernstig ongeluk. Bij het opbouwen der schouwburg- tent van de firma Bakker op de ker mis alhier, is een der werklieden, F. de Rooy genaamd, door het aanra ken dei electrische draden van de straatverlichting op slag gedood. ZANDVOORT. De stichting „Ons Huis" alhier werd gedurende het boekjaar 1908'09 be zocht door 71 gezelschappen, bestaan de uit 3416 kinderen en 338 geleiders. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer C. v. d. Werff Wzn., is geslaagd voor akte Duitsch L. O. De uitslag van de loting der Nat. Militie voor deze gemeente was als volgt G. Bakkenhoven no. 40, E. Bol 34, L. Bol 17, P. Bol 6, L. N. van den Bos 14, H. H. Dalman 38, H. van Dam 16, J. F. Decs 33, W. Drayer 7, E. van Dui- venboden 39, R. van Duyn 25, C. v. d. Geer 9, J. J. Groen 36, J. H. Jansen 4, C. Keur 1. L. Keur 22, P. Keur 35, A. Koper 13, W. Koper 10, P. J. Luyen- dijk 19, G. van der Mey 37, W. Mole naar 8, A. van dor Mije 23, R. J. v. d. Mije 27, AL Paap 3, C. Paap 11, J. de Roode 5, J. Schilpzand 24, P.j. van Sluisdam 18, J. Sn-er 21, N. J. Spoclsfra 32, P. Sytsema 26, J. Vink 2, A. Visser 15, C. A. Wolzak 30. J. Zwemmer 20, K. Zwemmer 28, W. Zwemmer 12. De netto-opbrengst van een alhier gehouden fancy-fair, zijnde 80, zal besteed worden ten bate van de armen alhier. Terwijl de heer M. alhier op de Zandvoortschelaan reed met paarden rijtuig ksvam eensklaps zonder dat er een signaal gegeven was, een auto mobiel naast het rijtuig het paard schrok en ging op hol. Na een eind doorgehold te zijn, viel het paard en brak liet lemoen van het rijtuig. De inzittenden kwamen met den schrik vrij, doch het paard is kreupel en het rijtuig beschadigd. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Wegens gezondheidsredenen is aan den heer J. Th. Schuhmacher, hoofd der school alhier door B. en W. een verlof van 6 weken verleend. Aangekomen badgasten: Mevr. Wed. J. F. Holman-Fernant- zen, 2 pers., Kosterstr. 5. S. Hmel, Amsterdam, 4 pers., Haar lemmerstraat 18. Prof. van Calken, Giessen, 5 pers., Pension Beau Rivage. Mevr. Hemiy, Stuttgart, 4 pers., id. Dr. E .Bihler, Munchen, 4 pers. id. J. Rahen, Bussura, pers.. Hotel Beau Site. Wft'VP. EEN STAKING IN ZICHT. LONDEN, 27 Aug. De strijd tus schen do werkgevers en de werklied on in de haven van Londen heeft geleid tot het besluit der werklieden om de quaestie van de algemeene staking aan stemming te onderwerpen. Wordt daartoe besloten, dan zullen ongeveer 20,000 man het werk neerleggen. Het geschil loopt over de werkuren. DE ZEPPELIN-TOCHT. FRIEDRICHSHAFEN, 27 Aug. He denmorgen te half vijf, toen de regen ophield, is de „Z. III" opgestegen en in noordelijke richting naar Ravens- burg vertrokken. EEN ONTPLOFFING. BOEDAPEST, 26 Aug. De patroon- fabriek te Manfried is in de lucht ge vlogen twee personen zijn gedood, 13 gewond, wier toestand hopeloos wordt geacht, en 3 licht gewond. Amsterdamsche Beurs. Openingskoersen van 27 Aug. 1909, LABOUCHERE O YEN'S Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. De STAATSFONDSENMARKT was: Russen 1909: 93 3/4, Russen 1906 97 1/—1/4. Z. AMER1K. STAATSFONDSEN: C. Peru 8 13/16, Pref. Peru 34 1/8. TABAKSAANDEELEN: Bindjey 101, Deli Mij. 447, Medan 235; Nieuwe Asahan 74, Rotterdam Deli 354, Sc- nembah 387. PETROLEUM-AANDEËLEN. Ko ninklijke Pieitr. 445 1/2, Sumatra Po- lembang 163 1/2. MIJNAANDEELEN. Ketahoens 275, Great Cobar 119, Gew. Cult. 173 1/2. AMERIKAANSCHE MARKT. Den ver 471/4, Erie 34 9/16, Kansas 47, 72 1/8, Missouri 401/8, Rock Island 37 3/8, Southern Pacific 126 3/4, Wa bash 20 7/8, Steel 741/16, Carren 651/2 C. Marine's 6 7/8, 20 3/4, Southern Rails 301/8. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. 1-Iet stoomschip Rembrandt, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Aug. te Singapore. Het stoomschip Rijndam, van New- York naar Rotterdam, passeerde gis termiddag 3 u. 30 min., Beachyhead. HAARLEM. ONDERTROUWD: 27 Aug. J. J. Dekker en J. E. Oudolf. BEVALLEN: 27 Aug. L. J. M. Willemse—van Luenen d. 24 J. Scrné—Schornagel z. 26 C. JonkerNaber z. 25 J. M. E. Planting—Koet z. 26 M. de Groot— van Berkel d. HEEMSTEDE. GETROUWD: 'A. J. Prins en M. D. de Paus, P. C. Abrahams cn L. W. Elfering, W. Mesman en P. van Globbeek. OVERLEDEN: II. W. Schoolings—Eldering, 81 j. Voor de vele bewijzen van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Girootvader, Dr. ELI ZA VAN DER VEN, betuigen wij on zen hartelijken dank. Uit aller naam, A. VAN DER VEN- VAN HEUNINGEN. Haarlem, 27 Aug. 1909. Bij beschikking van den EdelAcht- baren Heer Rechter-Commissairis in het faillissement van FRANCISCUS CHRISTOFFEL PIëT, makelaar te Haarlem, is bepaald: lo. dat de inlevering der schuld vorderingen zal moeten geschieden vóór 30 SEPTEMBER 1909, ten kan tore van den Curator, Kenaustraat 1, te Haarlem; 2o. dat de vergadering tot verifica tie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 26 November 1909, 's voor middags ten 10 1/2 ure, in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. W. CNOOP KOOPMANS. ARTS, ARTS. Wordt gevraagd te Utrecht, tegen half Sept.. een flinke DIENSTBODE bovien de 20 jaar. Zich te vervoegen 's avonds na 7 uur, Hasselaersplein 23, alhier. Wegens ziekte wordt terstond GE VRAAGD een flinke, fatsoenlijke Dagdienstbode van den P. G. Loon 100. Aanmelding Kruisweg 51. Een net. R.-K. BURGERMEISJE zag zich gaarne geplaatst als meid alleen, tegen 1 November, v. g. g. v. Br., no. 18605. bur. v. d. blad. GEVRAAGD een nette Keukenmeid goed Loken vereischte, ook genecwn ander werk te doen. en een netM Tweede Werkmeid. Zonder goetö mond. get. onnoncüg zich aan te mei- den. Aanmelding dagelijks na 7 uur, bij Mevrouw G. A. RESTING, Ruy»- daalweg, Villa Nuova. Overveen. EENE HUISNAAISTER een paar dagen disp. hebb., zag dq- zelve gaarne 's weeks bezet. Volk. op de hoogte van het linnen- en wollen vak. Beste ref. Br., no. 18599. bur. v. d. blad. Wordt gevraagd een net van goede getuigen voorzien. JACOBSON. Authoniestraat 48. Net Loopmeisje GEVRAAGD, voor boodschappen en licht huiswerk. 8—12 en 25 uur. Adres Park laan 84 A. Wordt GEVRAAGD mot 1 Novem ber een flinke DIENSTBODE goed kunnende werken on eon burger pot koken, voorzien van goede getui gen. Loon f 125 en 26 waschgeld. Br., no. 18600. bur. v. d. blad. Biedt zich aan terstond of later, een Buitenmeisje, 21 jaar, v. g. g. v.. hot liefst niet als meid-alleen. Brieven aan don Agent A. KLOMP, te Bennebroek. bekwame Keukenm.. 2de Meisjes eu Moisj es-alleen. Adres Mej. LUCAS. Lange Wijn gaardstraat 33. b. d. Smedestraai. Een nette Juffrouw Wed., zetwinkelierster. zag zich te» gen 1 Nov. of eerder als zoodanig we der gaarne geplaatst, uitstekende ref. Met klein salaris tevreden. Br., no 18603. bur. v. d. blad. Mevrouw J. S. COHEN, Parklaan 39 K, vraagt wegens huwelijk dor te genwoordige dienstbode, een flink WERKMEISJE van goode getuigen 'oorzien, per 1 October 'of 1 November. GEVRAAGD, niet beneden de 15 jaar. Gr. Houtstraat 148 rood. GEVRAAGD oen net DAGMEISJE P. G-, de wasch buitenshuis. L. Raamstraat 2. Terstond eene flinke GEVRAAGD,- niet heneden 16 jaar. Mej. WITTGREFE, Bloemendaal. GEVRAAGD een P. G., niet beneden de 15 jaar. Ripperpapark 6. Gevraagd, om met 1 September a.s. in dienst te treden, een flinke DIENSTBODE voor dag cn nacht, van goede getui gen voorzien. Adres Mevr. WELS MEYERSTEIN, Aelbertsbexgstraat 62. Een net. Chr. DAGMEISJE GEVRAAGD. Brieven, onder nummer ".8597. aan het Bureau van dit Blad. GEVRAAGD oen net Meisje, van den P. G.. voor huiselijke bezigheden en kindoren. Zich te vervoegen 's avonds na zes uur. Brouwerskade 57. Net Meisje gevraagd voor halve dagen, voor licht huis werk. Br., no 18574, bur. v. d. blad. AANGEBODEN voor terstond en later, als noodhulp en voor vast. bekw. Keukenmeisjes, dienstb. als Meid-alleen. 2de Meisjes en Dagmeisjes. AdresMej. MOSER, Kleine Houtstraat 91. WINKELJUFFROUW Biedt zich aan een Winkeljuf frouw (Damosconfectie of witte goede ren). Uitstekend met het vak bekend en prima referentiën. Br., no 18585. bur. v. d. blad. AGENTESSEN gevraagd, voor den verkoop van ver» pakt© Thee, tegen hooge provisie en gesteund door flinke reclame. leve ring in depót. Br., nu. 18573, bur. v. d. blad. Modes - Hoeden Neïte Meisjes, reeds hij het vak ge weest zijnde, kunnen zich kosteloos verder bekwamen. Br., no 18575, bur. v. d. blad. Hoodenvak Bekwame Appreteuse zag zich gadr. ne geplaatst. I;neven, onder nummer 18577. aan het Bureau van dit Blad. gevraagd M. VAN DAALEN. Langend ij kalf. No. 34 rood.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2