Weerbericht Tbermometerstand KEIJSER'S Schoenenmagazijn, AL 18 HET EEN UITZONDERING Sport en Wedstrijden Laatste Berichten Burgerlijke Stand Rechtszaken Marktnieuws Kerk en School MEDEDEELINGEN VAN HET XftONINKL. NKD. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt Yoorm. 10.50 uur). De Bildt. 1 Sept 1909. Hoogste barometerstand 767.4 m.M. te Horta (Azoren) laagste 738.9 m.M. ie HernosaDd (Oostkust van Zweden). Verwachting tot den avond van September Wind krachtige Westelijke tot Noord-Westelijken wind. Gesteldheid van de ludht«waar bewolkt tot betrokken, regenbuien. Temperatuur i geringe verande ring BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 fcur 757 1/2 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 781 m.M. te Haarlem. Woensdag 1 September Hoogste gisteren 9 uur F. 57 Laagste hedennacht F. 50 Jloogste heden tot 12 uur F. 58 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. i 32 Lange Voorstraat toch kan een goedkoop rijwiel wel goed lijn. Een dergelijk rij wiel moet men echter alleen koopen van een firma wier re putatie U de kwaliteit waarborgt U weet dat onze naam op rij wielgebied de eerste is, en dus kunt U, wanneer U ons goed- koope rijwiel, de BURGERS E. N. R. populair koopt, er van verzekerd rijn, dat U waar voor Uw geld krijgt. Eerste nederlandsche Rijwiel' en Machinefabriek voorheen H. BURGERS, Deventer Filiaal te Haarlem i Koningstraat 23. Tel. 580 REPARATIE-INRICHTING. HALFWEG. Vanwege de Oranjevereniging Werd gisteren alhier het eerste jaar- leest gehouden aangevangen met een optocht door het dorp, had daar na een ringrijderij met paard en rij tuig in het westelijk deel van het dorp plaats en des middags werden Op het feestterrein verschillende volks- en kinderspelen gehouden, zoo- hls rlngrijden per fiets, mastklimmen, tobbeljesteken, hardloopen met hin dernissen, turfrapen, enz. Aan de eerste ringrijderij namen 14 Êaren deel. De prijzen (luxe. en huis- oudelijke artikelen) behaalden de dames A. Doesburg alhier, De Vries te Sloten, Servaas te Haarlemmer meer, en Van der Wulp alhier. Bij het rlngrijden per rijwiel had men 54 deelnemers. Hier verkregen de prijzen S. de Jong te Sloten, H. S. Knoop Jr. alhier, C. Dijkzeul, Spaarn- E'oude, A. Kerkhoven en E. v. Westen- rugge alhier. De plaatselijke muzlekvereenlging Eensgezindheid" verleende bij een en ander hare zeer gewaardeerde mede werking. 8L0TERDIJK. Gisternacht U ingebroken bij den Warmoezier C. v. Buren, wonende Groenboerspolder. Toen de dief bezig was de linnenkast (waarin geld ge borgen was) open te breken, ont waakte Van Buren en nam de Inbre ker de vlucht, met achterlating van zijn schoenen. Dit laatste geeft aan de politie, die ijverig onderzoek doet, ©enige aanwijzing. Niets kon ont vreemd worden. IJ MUIDEN. Bakken vergaan. Van de sleepboot Brake, van Bre- Jttterhaven naar hier met twee bakken op sleep, zijn de laatste door den ho rigen storm losgeslagen en vergaan. opvarenden konden bijtijds gered Worden. Cholera? Aan boord van het stoomschip F<- Jlacia, van de Cennette plaats Ar changel alhier aangekomen, hebben Inch bij een der opvarenden verschijn selen van diarrhee voorgedaan. Dc Inspecteur van den geneeskundi gen dienst zal een onderzoek instellen en naai bevind van zaken last geven tot observatie, afzondering of verlof Van doorstoomen. Het schip is bestemd voor Zaan dam. ZANDVOORT. Dc feestelijkheden, gehouden ter gelegenheid van den verjaardag van H M de Koningin, mogen, het slech te weer in aanmerking genomen, als 1 goed geslaagd beschouwd worden. Voor den geoosturaeerden optocht was nogal deelneming en werden prijzen uitgekeerd voor een versier den bokkenwagen, versierd autotje., Kabouters en Sneeuwwitje, een Mexi caan een kaartenmannetje, een bloe menmeisje, Prins en Prinses, versier de fiets, Volendainmer-paar, een boerinnetje, een Tiroler meisje, een Urker meisje en een Japausch meis je. Voor de volksspelen was veel ani mo en werden die door een groot pu bliek bijgewoond. Aan het hal in het Gioot Badhuis werd door zeer velen deelgenomen. S5inueoknö Dr. A. KUYPER. Men meldt uit Interlaken, dat de toestand van dr. A. Kuyper naar om standigheden alleszins bevredigend is. Dir. Kuyper is aan de beterhand, zijn toestand vooruitgaande. DE MOORDAANSLAG TE HAZERSWOUDE. Men meldt uit Hazerswoudo aan de „Tel." s Omtrent het echtpaar Spijker, al hier, waarop voor enkele weken een moordaanslag werd gepleegd, kan thans worden medegedeeld, dat de belde oudjes steeds in beterschap blij ven toenemen Niettegenstaande heiden nog steeds onder den indruk van het gebeurde verkeeren, is de vtouw reeds ln zoo verre hersteld, dat zij baar huiselijke bezigheden weer kan verrichten. Haar echtgenoot is echter nog on der behandeling in het ziekenhuis te Leiden, waar uien al het mogelijke aanwendt, om het zoozeer geschon den oog te behouden. Van do daders echter nog geen spoor. LIJK OPGEHAALD. Men meldt uit 's-Hertogenbosch, dal In de rivier De Aa, stroomende ach ter de Citadel-kazerne, het lijk werd opgevischt van den vrijwilliger-soJ- daat Joseph Huhertus Volkers, gebo ren te Wittem, behoorende tot het 2e regiment infanterie te 's-Hertogen bosch, die sedert 1L Dinsdagavond werd vermist. Het hoofd vertoonde een groote bloedende wonde. ONGELUKKEN. Zondagavond is de arbeider J. W. te Hilversum, die onder den Invloed van sterken drank verkeerde, tus- schen Hilversum en de Crailoosche brug door den trein overreden en ge dood, Het hoofd werd geheel van den romp gescheiden. Zondagmorgen, ongeveer half elf, bevond de heer E. L. T. Themps Jr., van 's-Gravenhage, zich met een da me in een roeibootje onder de brug aan de Leidschevaart bij Warmon derhek, toen over die brug een rijtuig passeerde met eenige personen. Plot: seling weerklonk gegil en geschreeuw om hulp en zag de heer Themps rij tuig en inzittenden in het water. Het gelukte hem achter heit rijtuig te ko men met zijn bootje en al dadelijk slaagde hij er in een vierjarig meisje en haar moeder te redden. Op zijn hulpgeroep waren drie hengelaars uit Leiden toegeschoten, die het boot je ln evenwicht hielden. Men slaagde er in, alle personen, die In de open hrik gezeten hadden, spoedig 1e redden. Het waren de hee- ren Leemans, oud-directeur-generaal van 's Rijks Waterstaat, en diens schoonzoon, mr. Kluiver, uit Rotter dam, met vrouw, kind en kinderjuf frouw. De heer Leemans had een ta melijk ernstige verwonding opgeloo- pen door een vallenden koffer. Ge neeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De wonde werd door een ge neesheer te Warmond gehecht. Zondagmiddag omstreeks half vier is ln de Watergraafsmeer een auto mobiel ln botsing gekomen met de Gooisöho Stoomtram, waardoor een conducteur van den wagen der Gooi- sche Stoomtram viel. en door de auto werd overreden. De toes'and van den gewonde is zeer ernstig. Een 7-jarlge knaap, wonende in de 2de Spaarndammerstraat te Amster dam, is aan de Van Noordkada aldaar te water gevallen en verdronken. Het knaapje was In het water ge vallen toen hij den bal wilde grijpen, waarmede hij aan het spelen was. EEN HALVE EEUW BIJ DE RECH TERLIJKE MACHT. De hoer mr. Ph. J. Callenfels, die tegen 1 October a.s. eervol ontslag heeft aangevraagd als rechter in de arrondiasements-rechtbank te Middel burg, zal dien dag juist 50 Jaar bij de rechterlij se macht werkzaam zijn. MIDDENSTANDSTENTOONSTEL LING TE AMSTERDAM. Bestuursleden van een twaalftal verschillende Belgische midden- stands-vereenlgingen uit Brussel, Ant werpen, Gent, Bergen en Brugge, te zamen een vijftigtal, brachten Zondag en Maandag een bezoek aan de mid denstandsten to onstelling. INTERNATIONALE DIEVEN. We lezen ln de TeL: Een Amerikaansch toerist/ voor eenige dagen in Amsterdam vertoe vende, stond zich Maandag in het Rijksmuseum te verlustigen in de schoonheden van een der meesterstuk ken onzer schilderkunst, toen hij plotseling werd aangesproken door een anderen heer, blijkbaar een En- gelschman, die eveneens verdiept scheen in de beschouwing van het kunstwerk. De onbekende, iemand van een zeer fatsoenlijk uiterlijk en zeer goed ge kleed, vroeg hem, wat de titel was van de zoozeer bewonderde schilderij. Onze Amerikaan, een voorkomend man, raadpleegde zijn catalogus en gaf bereidwillig de gewenschte inlich ting. Waarop de vreemdeling hem be leefd bedankte en ter verontschuldi ging van den last, dien hij hem ver oorzaakte, verklaarde, dat hij zijn catalogus verloren had. O, zei onze beleefde Amerikaan, dat is niets, ik heb wel een catalo gus, loop u dan maar met mij mee. i De Treemdeling vond dit erg Vrien delijk en maakte van het aanbod een dankbaar gebruik, zoodat beiden ver der in eikaars gezelschap het museum bekeken. De Engelschman dal was hij ook volgens zijn eigen verklaring noo- digde nu den Amerikaan uit, om met hem te lunchen. Eerst had de laatste daair niet veel lust in, omdat hij in den namiddag reeds verder zou rei zen naar Keulen, doch de andere overwon dit bezwaar met de opmer king, dat hij zelf hij reisde ook voor zijn pleizier met den trein van zes uur naar Keulen ging en dat zij dan samen konden reizen. Beiden gingen dus de stad in en gebruikten in een der groote restau rants een lunch, welke zeer geani meerd was. Toen hij na de lunch het restaurant weer verlieten, liet een heer, die vóór hem liep, zijn porte feuille vallen. Onze Amerikaan, die het zag, raapte haar op en gaf haar aan den heer terug. Deze een Ier, zooals hij later ver klaarde was hierover zeer ver- hougd en In zijn dankbaarheid bood hij den anderen een glas bier aan. Hij wist een heel geschikte gelegen heid, zeide hij. En na eenig tegen stribbelen van den Amerikaan, toog het drietal op weg naar een der bars in het centrum van de stad. Daar werd In zeer geanimeerde stemming een biertje gedronken en de Ier was het door het biertje of door zijn dankbaarheid? tot ver trouwelijkheid bewogen, vertelde, hoe hij kort geleden van een broer, die op Ceylon zaken had gedaan, niet minder dan 80.000 pond sterling of 960.000 had geërfd. Die broer had echter bij zijn leven en althans vóór zijn dood erge filantropische nelgin gen gehad, want hij had In zijn tes tament de voorwaarde gemaakt, dat van die 80.000 pond 20.000 pond of f 240.000 moest worden weggeschon ken aan behoeftige lieden. Ook had hij daarvan ln het bijzonder 12.000 bestemd voor behoeftige gezinnen in Amerika. Die f 12.000 moest de erfgenaam zelf ln Amerika gaan verdoelen, tenzij hij een eerlijk man kon vinden, die bereid was, deze taak van hem over te nemen. Nu had de Ier, naar hij zeide, zelf ernstig bezwaar tegen een tocht naar Amerika, omdat hij altijd zoo'n last van zeeziekte had. En daar om stelde hij onzen Amerikaan voor, de testamentaire taak van hem over te nemen. Voor zijn moeiten en kos ten zou hij hem dan schadeloos stel len met een bedrag van 1200. Onze Amerikaan had hier wel oo- ren naar. De broeder van den Ier had echter ook als voorwaarde gesteld, dat degeen, die eventueel met de taak deur uit en kwam niet meer terug. Toen de Amerikaan tot het besef kwam, dat hij bedrogen was, was do Engelschman natuurlijk ook reeds gevlogen. De Amerikaan deed aangifte bij de politie, maair zijn geld Is hij kwijt. Da Cholera. Meri meldt uit Gorlnchem De in hot ziekenhuis alhier opgeno men choleralijder maakt het tot lie den goed. Andere gevallen deden zich niet voor. De logeergasten en enkele bezoe kers, die op het oogenblik, dat men vermoedde met een geval van cholera te doen te hebben, in het volkslogo- men* van de familie van den cholera lijder aanwezig waren, moeten allen in het logement blijven onder politie toezicht. Naar aan de „Lok Anz." wordt I meld, is te Emmerik een knecht van het uit Rotterdam gekomen schip „Avontuur II", als verdacht van lijden aan cholera, in oen barak plaatst Het schip mocht niet verder varen. Router seint cLd. 81 Augustus uit Kopenhagen De regeering heeft beden Rotter dam dooi' cholera besmet verklaard. ONDERSCHEIDINGEN. (Vervolg). Zijn benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau A. baron Van Dedem, lid van de Tweede Kamer der S-talen-Genearal. Mr. L. A. Gerrits, lid van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant, te 's- lJertogenbosch. Dr. H. Pierson, president-directeur der Heldring-gestichten te Zetten, tot officier in de orde van Oranje- Nassau Mr. A. H. J. Heynaius, gemeente secretaris te Rotterdam. Jhr mr. W. Th. Gevers Deynoot, te 's-Gravenhage. Dj'. C. E. Daniëls. bibliothecaris der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der geneeskunde, te Am sterdam. Dt. H. G. A. Leignes Bakhoven, rector van het gymnasium te Deven ter. A. Pelt, directeur der gemeentelijke hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Zaandam. J IJzerman, directeur der Openbare Handelsschool te Amsterdam. Mr. C. J. Prakken, schoolopziener ln het district Leeuwarden, te Leeu warden. Pb. Zilcken, kunstschilder te 'sGra- venhage. J. C. K. Klinkenberg, kunstschilder te 's-Gravenhage. is bevorderd tot officier in de orde van Oranje- Nassau H van Helden, hoofdinspecteur der ''HollandAmerika lijn. te Rotterdam. Zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau C'. Aarden, lid der Provinciale Sta- belast was, als waarborg voor iljne Noord-Brabant. te Standdüar- eerlijkhed moest toonen, Kï' 1 U1 dat hij zelf geld had. En hoewel nu de Ameri kaan bij het vinden van de portefeuil le voldoende bewijs had gegeven van zijn eerlijkheid, moest men zich hou den aan den lettetr van het testament. De Amerikaan liet nu de chèques zien, welke hij in zijn portefeuille bij zich droeg. Doch deze*chèques werden door den Ier geen voldoenden waar borg geacht, omdat hij niet kon be- oordeelen, of de chèques goed waren. Niet, dat hij den Amerikaan ook maar eenigermate wantrouwde, maar het testament stelde den eisch, dat het geld getoond werd ln den vorm van contanten. Eerst had de Amerikaan wel eeni ge bedenking tegen het Inwisselen van zijn chèques, maar toen de En gelschman hem was voorgegaan, door zijn geld voor Hollandsch geld in te wisselen, stemde hij toe, de chèques 's middags bij de Nederlandsche Bank te gaa nverzilveren. Nog 'n poosje zat men met elkaar te praten waarbij het gesprek ook kwam op wederzijdsch vertrouwen. Scherts send merkte de Ier op, dat de En gelschman hem best zijn geld zou durven toevertrouwen. En inderdaad gaf deze hem zijn portefeuille vol Hol- landsche bankbiljetten en maakte zich volstrekt niet ongerust, toen de ander de bar verliet. Zijn vertrouwen werd niet be schaamd, want na een poosje kwam de Ier terug en gaf hem zijn eigen dom weerom. Ten slotte stapte men op de Ame rikaan om zijn chèques te gaan Inwis selen en maakt ede afspraak, dat men later in den middag weer in dezelfde bar zou terugkomen, om een defini tieve overeenkomst te treffen. Toen onze Amerikaan, na zijn chè ques te hebben Ingewisseld, op het be paalde uur in de bar terugkwam, zat daar de Ier reeds op hem te wachten en kort daarop kwam ook de En gelschman. Weer werd een biertje gedronken en de Amerikaan schreef en teeken- de een ontvangbewijs voor de /12.000, welke hij van den ander zou meekrij gen ter verdeeling ondeT de Ameri- gaansche armen. Inmiddels had de Ier in een royale bui aan den En gelschman |3000 cadeau gedaan. Toen deze laatste vroeg, waarom de Ameri kaan niets kreeg, antwoordde hij, dat deze het niet verdiend had, omdat hij hem niet zulk een bewijs van vertrou wen had gegeven als de Engelsch man, die hem zijn geld had toever trouwd. De Amerikaan, die ook wel zoo'n buitenkansje van ƒ3000 wilde hebben, betuigde nu, dat hij den Ier ook wel zijn geld durfde toevertrouwen. En de daad bij het woord voegende, reik te hij den ander zijn portefeuille over, ongeveer 740 bevattende. De Ier stak deze ln 2ijn zak, ging lachende de P. Moes, lid der Provinciale Staten 'van Zeeland, te Hulst. Jhr. E. J. J. S. von Bónninghauseo, burgemeester der gemeente Borne. J. A. Verbrugh, burgemeester der gemeente Lienden. Ch. Korsten, burgemeester der ge meente Herten. J. Waller, burgemeester der meente Houten. P. A de Rochefort, burgemeester der gemeente Leens. J. van Galen, wethouder der meente Gouda. W. J. Keeman, ontvanger der meente Dordrecht. C. F. Beek, hoofdcommissaris politie te Utrecht. I. C. Theysseu, commissaris i politie te Rotterdam. W H. Olivier, commissaris i politie te 's-Gravenhage. J. Wilbrink Wzn., directeur van de Christelijke Bedelaarskolonie te Beek bergen. A J. de Jong, adjunct-inspecteur v:m de Drankwet, te 's-Gravenhage. S. van Os. voorzitter van het be stuur van de Vereemging Hot Ceu- travc Israëlietisch Krankzinnigenge sticht in Nederland, te A uister dam. Ds. J. H. Donner. voorzitter van de Vetceniging tot Christelijke verzor ging van krankzinnigen in Zeeland, te Breda. A Groutars, voorzitter van het per manent bestuur der Inrichting voor ooglijders in Limburg, te Maastricht. Mejuffrouw A. M. van Stokkum, moeder-overste in het St. Anthonius- gesticht voor blinden en ongeneeslijke zieken, te Rotterdam. J. P. van den Bergh, secretaris van het Koninklijk Scherpschuttersgilde „Oefening en Vermaak" te 's-Graven hage. J. J. H. Corneiisse, leeraar aan een gemeentelijke hoogere burgerschool mot 3-jarigen cursus, te Amsterdam. W. de Visser, directeur van de bur geravondschool te Deventer. VV. B. Wierink, directeur der In dustrieschool van de Maatschappij van den Werkenden Stand, te Am sterdam. Dr. J. L. Herten, schoolopziener in het arrondissement Roermond, te Re»rmond. W J. Wendel. oud-directeur der Rijkskweekschool voor onderwijzers, te Middelburg. Ih. Boersma, hoofd eener openbar re lagere school te Leeuwarden. J. H. Wessel, oud-hoofd eener bij zondere lagere school te Rotterdam. H. te Winkel, hoofd eener diaconie school van de Ned. Herv. Gemeente te Utrecht. B. A. A. 'Smeeman, voorzitter van het bestuur der kweekschool voor on derwijzeressen St. Josephstiohting, te Bergen (N.-H.) J. C. Bunge, bestuurslid der Wag- nervereeniging te Amsterdam. S. van Milligen, toonkunstenaar te Amsterdam. Th. Morren, secretaris van de ver eemging „die Haghe", te 'e-Graven- hage. Jhr. S van Nispen tot Sevenaor, te Prinsenhage. J van Mourik, koster, voorlezer ln do Ned. Herv. Gemeente te Nieuw- Loosdrecht. tot ridder in de orde van den Ne- derlandschen Leeuw D* kapitein ter zee F. M. van Gels dorp, inspecteur van het loodswezen, de betonning, bobakening en verlich ting te Amsterdam. De gepensionneerde dirigeerend of ficier van gezondheid der 1ste klasse dr. J. W. Blanken. Te hoofdingenieur der marine J. S. van Veen. Zijn bevorderd tot officier in de orde van Oranje- Nassau De kolonel der mariniers A. P. Tim mors. F e kapitein-luitenant Ier zee J. Al- barda. De kapitein-luitenant ter zee N. J. van den Worm. Zijn benoemd tol ridder in de orde van Oranje- Nassau De luiienant ter zee der 1ste klasse PHD. Schuttevaer. De luitenant ter zee der 1ste klasse A. C. de Joncheere. De kapitein der mariniers C. P. van Borselen. De officier van gezondheid der 1ste klasse dr. L G. ten Noaver de Brauw. Le officier van administratie der lsi3 klasse C. Flaes. De officier-machinist der 1ste klas se J. J. Jobsis. tot ridder in de orde van den Ne- derlandschen Leeuw R. U. Mesdag, directeur der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen, te Rotterdam. A. W. E. Kwisfchout, oud-voorzitter der examen-commissie voor landme ter van het kadaster, te Roermond, tot officier in de orde van Oranje- Nassau H. A. Sijpkens, betaalmeester te Amsterdam. Jhr. S. Trip, inspecteur der directe be.estingen te 's-Gravenhage (3de af- deeling). J. F. Keiser, controleur van den waarborg en de belasting op de gou den en zilveren werken, te Arnhem. N Glinderman, ontvanger der di- reote belastingen. Invoerrechten en accijnzen te Alkmaar, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. J. J. de Jongh, referendaris bij de administratie van het Kroondomein. BRANDSTICHTING. Te Zuidwending heeft men gepoogd twee boerderijen in brand te steken. Het plan is verijdeld. LANDBOUWFEESTEN TE GOUDA. Ter Stadhuize werden Dinsdag door den burgemeester, in tegen woordigheid der Raadsleden, officieel ontvangen het hoofdbestuur en het afdeeliugsbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw en de ditecteur-generaal van Landbouw. De burgemeester heette de aanwezigen in teti toepasselijke rede welkom, waar op de eerewijn werd aangeboden. Na mens het hoofdbestuur dankte de heer Zaaijer voor de welwillende ontvangst en namens de afdeeling Gouda de voorzitter, de heer Valcke- nir-r de Greve. ROEIEN EN ZEILEN. Bij de wedstrijden van de Konk. Ned. Zeil- en Roeivereeniging te Am sterdam won 't Spaarne van Haarlem den ls ten prijs in de Dory-k losse. De heer E. van Dobben te Haarlem won den 2den prijs in den wedstrijd kiel- en zwaard jachten 6 meter klasse De heer A. H. G. Fokker te Haar lem behaalde in den wedstrijd ronde en platboaemjachten den prijs. F aillissem enten. Bij vonnissen van de Arr. Recht bank alhier d.d. 31 Augustus 1909, zijn in staat van faillissement ver klaard: A. van Merkenstein, kaasventer te Haarlem. Waldeck Pyrmontstraat. G. Buurman, rijwielhandelaar te Lisse. de Vries, wed. H. J. Cramer, winkelierster in koloniale waren, te Zaandam. Rechter-Commissaris in allen mr. W. H. van Nes van Meerkerk. J ubileum. Heden herdacht de heer Jb. Bijster den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad als machinist bij de Mij. v/h. Gebr. Nobels. Door do heeron Nobels werd de ju bilaris gelukgewenscht met dit feit en hem een enveloppe met inhoud over handigd, terwijl hij verder den dag in familiekring doorbracht. Brandje. Gister ontstond in de keuken van de infanterie-kazerne door onbekepde oorzaak brand. Het vuur werd door de manschappen gebluscht. Te water. Gistermiddag bij bet vertrekken van de verschillende booten en boot jes, na afloop van het Waterfeest, kantelde een bootje om, waarin twee personen zaten; op bet Zuider-Buiten- spaarne bij het Haarlemmerhoutpark. Een van de inzittenden wist vlug op een andere boot te springen en de andere werd uit het gezonken bootje getrokken door personen van daar passeerende roeibooten. CENTRALE WERKPLAATS. Den 26sten October a.s. zal de heer E J Borger, opzichter 1ste klasse aan de Centrale Werkplaats der H. IJ S M,, den dag herdenken, waar- oo hij vóór 50 jaar bij de maatschap- pjj iu dienst trad. G e v. V o o r w. Een gouden medaljon, waarin een vrouwenportret, aan het politiebur. Een zilveren ringetje, Tulpenstraat 31 rood. Een bril in étui, Leidschestx. 154. Een zwartharig hondje, Brouwers vaart 126. Een fantasiebroche met letters, Roosveldstr. 76. Een houten kuif van een kast, Oran jeboomstraat 171 rood. Een zwart hondje, GaelsL. 31. Een zilveren kinde r armb and* Kruisweg 41. Een postduif, Konlngstr. 20. Een fantasiebroche, waarin een por* tret, Spaarnwouderstr. 64. Tien schoolspaarzegols, Lombanjr steeg 12 rood. Een ceintuur, Delftstr. 3 rood. Een zilveren armband, M. van Heemskerkstraat 57. Een coilyhond, A. L. Dyserinck- straat 27. Een leesboek, Ged. Oude Gracht 98. Een rood-bruine avonddoek, Bad,, huisstraat 21. Een armband, bestaande uit stui vertjes, Zuidpoiderstr. 113. HAARLEMMERMEER, D'nsdag werd voor 't eerst het nieu we beursgebouw van den beer Treur in gebruik genomen, niet voor graan- beurs, maar voor feestzaal, ter herin, nering aan den verjaardag van H. M. de Koningin. Ondanks den hevigen regen en dea sterken wind, is 't Koninginnefeest te Hoofddorp op 31 Aug. gevierd. Afge wisseld door muziek van het fanfa recorps, dat do levendigheid aan bracht, had er ringrijderij plaats met fietsen en wagentjes en volksspelen voor de kinderen. Er was we'nig volk op de been. Som mige vlaggen hingen aan flarden aan de stokken. HAARLEM. ONDERTROUWD 1 September. L. C. van Opzeeland ei J. Welboren. J. P. van Dam en A. Koster. J. A. A. Brinkmans en J. vaD Waveren. W. Treffers en S. Roeiand. J. P. Heemskerk en L, van Oeveren. F. J. Bakker en W. M van der Horst. P. H. van Vliet en P. J. van Vliet. J. B. Bickhof en C. J Brugge. T. Brandenburg en A. C. Snoeks. A. Zwagerman en A E. Barnhorn. A. Aufderheijde ea A. Peters. GETROUWD 1 September. A. van Nestè en A. NL Ruigrok v. d. Werven. P. Chau- dror en E. Pauw. P. van Zaaien en J. M. Beinema. B. Blanket en A. H de Vries. D. Dollé en E. Schaap. C. Timmer en J. Sum an. C. Fortgens en J. C. S. van Ven- deloo BEVALLEN 31 Augustus. A. Mone, geb. Pirova- no. d. E. Harsman, geb. Van Es- sen, z. 30 Augustus. A. Eerhart, geb. Hessels. z. 1 September. II. M Toornend, geb. P;. Goede. d. P- Boersma, geb. Den Adel, z. OVERLEDEN 29 Augustus. C. Schoon, 53 j., Sme- destraat. 30 Augustus. H. Stuur man 91 j.. Jansstraat. T. Ophof, 81 j.. Van Marumstraat. 31 Augus tus. G. Zwier, geb. Van Esveld, 80 Ged Oude Gracht. Amsterdamsche Beurs. Ojeeningskoersen van 1 September 1909. LABOUCIIERE Uii..\S Co.'s BANV Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. &TAA1 SFONDSENM ARKT. 2 1/2 Certific. N. W. S. 78 7/16, 3 IA Certific. N. W. S. 93, Consols 87 3/4, Russen 1909 94. Russen 19C3 97 1/4. Z U ID- A M E RIK A A N S C H E STA A T S- FONDSEN. C Peru 8 15/16. Pref. Peru 34 1/4. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 102, Deli Mij. 442, Medan 23G. Nieuwe Asaiian 74, Rotterdam Deli 355. Senemhah 390. PETROLEUM A AN DEELEN. Ko- m'nkL Petr. 448, Sumatra Palembang 164 1/2, Z. Perlak 176 3/4. MUNAANDEELEN. Great Cobar 121, Act. Cult. 134, Gew. Cult. 177. De AMERIK. MARKT opende: At chison Topeka 116 1/2, Denver 47 1/2, Erie 35, Kansas 47 7/16, 73, Missouri 41 1/4, Rock Island 38 5/16, Southern Rails 30 3/8, Southern Pacifis 127; Union Pacific 198 3/4, Wabash 20 3/4, Steel 76 3/16, Camren 66, C. Marine's 6 7/8, 20 3/4. RAAD VAN TUCHT. De Raad van Tucht te Amsterdam zal aanstaanden Vrijdagavond het ongeval van de „Zaanstroom" der Hollandsche Stoomboot Maatschap pij behandelen. Als getuigen zijn o. a gedagvaard do directeur der Droogdok-maatschappij en een groot deel der schepelingen. STRAATROOF. De Haagsche Rechtbank veroordeel de G. H., die in het Haagsche Bosch een dame haar taschje en regen scherm ontrukte en daarmede van door ging, tot 1 jaar en 6 maanden. Veemarkt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 1 September 1909 4 Koeien. Hoogste prijs f 200, laag ste 180. N. Kalveren 20, hoogste prijs f 14, ,agste 9. Schapen 17, hoogste prijs 20, laag- sts 14. Op de heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd en verkocht 10 stapels kaas, te zamen uitmakende 1350 kazen en wegende 3234 kilogr., f 23—/ 27. R.-K KEBK. De bisset op van H-arlem heeft be noemd tti k&peJean te '«-Gravenha- ge (AHerh. Hart. d«o Lier D. J. van Noord tol kapelaan te hoorn., deu hoer L. N. Geldermans tot kapelaan to Deemster, den heer P. J. M. v. d. Burf tot kapelaan te Amsterdam (II Willibrordus binnen de Veste) den heer H. M. v. d. Boogaard tot kape laan te Bergen, den heer II. F. Hoyt- veldttot kapelaan te Rotterdam .1. Joseph), den heer A. W. J. Lt.hn lot kapelaan te Spaarnwoude a. d. Lte,

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2