Weerbericht Tbermometerstand KEIJSER'S Schoenenmagazijn, Binnenïana Sport ea Wedstrijden Markinieuws Burgerlijke Slant! Auisterdamsciie Beurs. Laatste Berichten MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De BUdt, 6 Sept. 1909. Hoogste barometerstand 768.4 m.M. Ie Coruna (Spanje) laagste 744.3 m.M. te Stornoway( ten Westen ran Schotland). Verwachting tot den avond van 7 September Wind meest kraohtige, tijdelijk stormachtige Zuid-Westelijke wind. Gesteldheid van da luchtzwaar bewolkt tot betrokken, regenbuien. Temperatuur geringe verande ring. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 fcur 758 m.M. Achteruitgang. Vorige stand te 2 uur 763 m.M. te Haarlem. Zondag B September Hoogste gisteren F. 61° Laagste heden nacht F. 53° Hedenmiddag 12 uur F. 60° Maandag 6 September Hoogste gisteren .F. 64,, Laagste heden nacht. F. 60° Hedenmiddag 12 uur F. 56° INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. per regel. -r 32 Lange Veerstraat Heide, om eervol ontslag als onder wijzer bii het herhalingsonderwijs, tegen 1 Nov. 1909. 6. Voorloopige vaststelling gemeen terekening, diensit 1908. L Aanbieding gemeentebegrooting, dienst 1910. 8. Aanwijzing van een onderwijzer ?not verplichte noofdakte, aan de O. L. School. 9. Verzoek van H. Hendriks en 28 mede-onderteekenaren, allen bewo ners van de Leidschestnaat, houdende verzoek om aansluiting hunner per- ceelen aan het buizennet der gemeen de-gasfabriek. 10. Verordening Motor- en Rijwiel- jvet. OVERVEEN. Zondagmiddag had bij het buiten Elswoutshoek een ongeval plaats, dat gelukkig goed is afgeloopcn. Do wiel- rijdster C. T., uit Haarlem, die van O verveen kwam, wilde uitwijken voor een rijtuig, van die tegenoverge stelde zijde, maar kwam juist bij het rijtuig te vallen, waardoor het rij wiel onder het rijtuig kwam en hei rijtuig over haar been ging. Hot rij wiel bleef onder het rijtuig zitten, en bet paard schrikte en sloeg op hol, doch de koetsier wist het te houden eu bij de R.-K. Kerk tot staan te brengen, waar het rijwiel onder den wagen werd weggehaald. Door Dr. Bakker, van Bloemen- daal, werd de eerste hulp verleend, waarbij bleek dat de wieirijdster geen ernstige verwondingen had opge daan. Het rijwiel was natuurlijk zeer beschadigd. HAARLEMMERLIEDE. Voor onverhoopte choleragevallen Wordt de ziekenbarak bij Halfweg in orde gebracht. Vanwege het gemeentebestuur zul len ook verschillende wenken en voorschriften ter kennis der ingezete nen gebracht worden. HAARLEMMERMEER. Op de a.s. Zondagmiddag alhier te houden groote meeting vanwege den Geheelonthoudersbond zullen als sprekers optreden Prof. Van Rees. van Hilversum, en P. A. Nicolaas, te Amsterdam. Brutale inbraak. Zondagmorgen was de familie v. Bruggen naar de kerk gegaan. Bij terugkomst ontdekte zij, dat er een brutale inbraak had plaat3 gehad. De geheele boel was ondersteboven ge haald en geopend. Vermist worden ƒ300 aan geld en al het goud en zil ver, dat in huis aanwezig was. Aan gifte is gedaan bij de politie, die een onderzoek instelt. SLOTEN. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Verburg, is tot voorzitter van den Buitenvelder- ec-hen polder gekozen de beer C. A. Steenvoorden, te Nieuwer-Amstel. BEVERWIJK. Vannacht is er hrand ontstaan in de bollenschuur van den heer C. Ta bak alhier. Hoewel die nog zonder behulp van de brandweer kon be dwongen worden, ging er toch eene vrij aanzienlijke hoeveelheid, voor de verzending gereedstaande bollen, verloren. VELSEN. Zaterdagavond speelde de storm de etoompont „Velsen" weder parten. Omstreeks C uur was het niet doen lijk de tram aan de zuidzijde af te laden. Na eenige mislukte pogingen werd weder terug gevaren om het in T gure weer steeds wachtend publiek over te brengen. Na een kwartier op onthoud mocht het eindelijk gelukken ook de tram af te brengen. Het gestoot met de onlangs Inge brachte kettingen houdt aan. Van be- yoegde zijde meent men, dat instede steeds oude ankerkettingen te gebrui ken, expreaselijk voor ae ponten te vervaardigen kettingen het euvel zouden ondervangen eu een meer ge- regeldo vaart zouden verzekeren. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen Menschel, Wurzburg, Pens. Adria- na Olasina, 4 pers. Mej. A. Gimbrére, Tilburg, Hotel Groot Badhuis, 2 pers. A. Muller, Oulinghausen, id. A. Prüsslas, Wiesbaden, id. J. Rlchele, Amsterdam, id. De agent van-politie tevens buiten gewoon gemeente-veldwachter W. v. Keulen, alhier, is aangesteld tot par ticulier jachtopzichter. Door Dr.'C. A. Gerke alhier is van een vertrekkenden badgast ontvan gen een som van 100, om deze te be steden ten behoeve van zieke kinderen alhier. Door den heer Willemse, architect te Vogelenzang, is in Hotel Driehuizen onderhands aanbesteed het bouwen van twee villa's aan den Kost verlor en- straatweg. Ingekomen waren 6 schrijvingsbiljetten en wel van de heeren O. Schrikkema en F. Zwaan alhier voor 8249, J. Water alhier voor 7997, Bijland en Cremer te Haarlem voor 7750, Graneman te HiUegom voor 7520, Koper en Sle- ger8 alhier voor ƒ7396.36 en S. Slag veld alhier voor 7153. ZANDVOORT. Door de politie alhier is een valsch bankbiljet van 40 in beslag geno men. Het was genummerd N. W. 3559. TWEEDE KAMER VERKIEZINGEN. RREUKELEN. De Centrale Anti-re- volutionnaire Kiesvereeniging in bet kiesdistrict Breukelen hield te Utrecht eeu vergadering tot het stellen van een cancödaat voor de Tweede Ka mer (vacature De Waal Malefijt). Ge steld werd als zoodanig de heer F de Monte Verloren, administrateur bij het departement van Waterstaat. De Centrale R. K. Kiesvereeniging ia het kiesdistrict Breukelen verga derde eveneens te Utrecht tot het ma ken van een grostal voor de aan staande Kamerverkiezing. Op de gros lijst werden geplaatst de heeren J. C. Slolemaker en F. Wierdels, te Am sterdam, jhr. mr. J. B. L. C. C. de Wijkerslooth de Weerdestein, te Utrecht, en Roeleveld te Vinkeveen. DE MOORDENAAR UIT GEMONDE. Zaterdagmiddag te half twee Is te Gemonde binnengebracht, zwaar ge boeid, onder geleide van den rijks veldwachter en den gemeente-veld wachter, A. II., die te Gemonde den gepens. militair van het Oost-Indiscn leger Hozemans, met voorbedachten rade vermoordde. Er was een groote toeloop van volk. De moordenaar is na een verwoede jacht, in de bosschen van Gemonde, door 20 politiemannen met behulp van speurhonden gevangen genomen. Nader verneemt de ,,'s-Hert. Crf." nog Om kwart voor twaalf Zaterdag middag waren 30 maréchaussees en rijksveldwachters in politiek te Ge monde op klopjacht, toen zij den be- wusfcen dader eensklaps zagen loopen uit de woning van zijn broer, in de Broekstraat, in bet nabijgelegen bosch. Direct werd het geheele bosch om singeld, toen eensklaps de politie hond van rijksveldwachter Seuren op een halven meter afstand van den dader .aansloeg, waarop deze op sprong en, zich direct door de nabij- zijude politiemannen omsingeld zien de zonder eenige verdediging over gaf met do woorden hier heb je me. DE DRIEVOUDIGE MOORD TE KOERANGE. De „Zwolsche Ct." bevat het volgend verhaal over den gruwzamen moord te Koekange De wachtmeester der marechaussee te Meppcl, die zich na het vernemen van den moord in het Koekangerveld, dadelijk omstreeks 4 uur, derwaarts begaf, heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld en kwam eerst des nachts om 2 uur terug, zonder dat het hem gelukt is tot dusver eonig spoor of eenige aanwijzing van de daders te ontdekken. De hut, waar het misdrijf gepleegd is, ligt eenzaam in het veld. Onze stadgenoot, de heer H. de Vries, die daar eenige bijenkorven heeft staan en ze wenschte te verplaatsen, had Donderdag op de markt alhier met den versJagene H. Bakker afgespro ken, dat deze daarbij zou helpen. Toen De Vries omstreeks half 10 des voormiddags bij de hut kwam, zag hij tot zijn bevreemding terwijl de hond en eenige kippen op het erf lie pen dat vóór de ramen couranten hingen, alsof de bewoners nog te bed waren. In huis gegaan zag of hoorde hij niemand^ alleen lag iu de woonka mer alles overhoop. Denkende, dat de meid aan de wasch zou zijn, ging hij naar buiten, doch ook hier vernam hij niemand. Daarna ging hij naar den bijenstal van den verslagene, ver wachtende dezen daar te zullen vin den. Op weg daarheen bemerkte hij in een slootje het lijk van den herders jongen, dat er afgrijselijk uitzag. Toen wist hij wel hoe het er bij stond. Gelukkig want hij was nog alleen kwam toen een rijtuig aanrijden, waarin de dokter uit De Wijk, die naar binnen ging en daar de beide lij ken vond. Onmiddellijk werd hierna de burgemeester van De Wijk met het voorgovulleno in kennis gesteld. De woning, waarin de misdaad ge pleegd 's, ligt op een uur gaans van Koekange, vlak hij de grens der ge meente Echten. Toen wij er kwamen, stond een veldwachter bij den ingang en een brigadier der rijksveldwachters, met eenige andere veldwachters, onder zocht het terrein in den omtrek. De herdershond lag stil op 'n hoop aarde en hief van tijd tot tijd 'n klagelijk ge huil aan. 1 De woning zelf ziet er weinig be woonbaar uit. De hoofdingang, eeu ouderwetsche, met een deur in twee stukken, waaraan alleen grendels, geeft toegang tot een ruimte, die d'ent als turvenbergplaats. in den hoek bij de deur stond het schopje van don scheper. Links van deze ruimte Ls het woonvertrek, 'n Lage deur door en we waren in de kamer, waar een ont zettende wanorde heersclite. 't Vertrek is niet groot. De ingang bevindt zich aan den linkerkant, vlak bij den wand, waarin twee bedsteden zijn in de bodstede het dichtst bij de deur sliep de knecht, in de tweede sliepen de scheper en de huishoudster. In den wand tegenover de deur zijn twee lage ramen, half bedekt door gore gordijntjes. Tusschen deze beide ramen bevond zmh do schouw, waar een stapel turf lag. Tegen den wand, waarin de deur is, staan twee groote ouderwetsche kasten, midden in de kamer een rood geverfde tafel, waarboven een lamp hangt. In den hoek tegenovergesteld aan die waar de deur is, was de ge wone zitplaats van den scheper, een eenvoudige stoeL Over den vloer lag van alles, kussens, goed uit de linnen kast, huishoudelijke voorwerpen 'n chaos. Op de tafei stond de petroleum lamp, uit den hanger gehaald. De lijken waren reeds overgebracht naar de school te Koekange, waar ze geschouwd zijn, en nu in kisten ston den, verzegeld. Het lijk van don ouden man werd gevonden liggend op den grond in den hoek bij zijn stoel, met afgesneden hals en de sporen van 'n hevigen slag aan 't hoofd. Zijn stoel lag omgewor pen in d'en hoek, en zal wel in de worsteling zijn omgevallen. De witte tegeltjes aan den wand in dien hoek waren bespat met bloed, als was er 'n breede straal tegen aan gespoten. De vrouw had gelegen tusschen de ta fei en den hoop turven. Nog lag daar een bezemsteel, het lijk werd gevon den daarboven op liggend. Do bijbehoorende bezem stond tegen de hoop turven in het andere ver trek, vermoedelijk is die door de eer ste kijkers op den vloer liggend daar gevonden en aan den kant gezet. In de bedstee van den scheper lag het beddegoed dooreengehaald, en 't was duidelijk, dat de moordenaar(s ook nog gewoeld hebben in het bedstroo, om te zien, of soms daar geld verbor gen was. Of het daar was is niet be kend. In de bedstee van den knecht zagen we een gat in den buitenmuur, niet groot genoeg echter om er door te kruipen een paar steenen waren er uit, maar de andere zaten blijkbaar te vast. Op de tafel lag de portefeuille van den scheper, en. stond 'n doos, waarin een zilveren oorijzer, dat niet meege nomen is, denkelijk daar er een naam in staat. Tusschen de beide bedsteden han gen twee klokken. Die 't dichtst bij de bedstee van den scheper hangt, staat stil op dertien minuten \óor twaalf, en hangt scheef. Waarschijn lijk is do bedsieedeur daartegen ge slagen en geeft de klok. dus den tijd van de misdaad aan. De kranten, die als ondergordijnen dienst deden, waren afgerukt, de po litie kon ons niet zeggen, of die zoo gevonden waren of dat de kijkers in 't vertrek dit hadden gedaan. Hoe de misdaad zich heeft toegedra gen is uit deze gegevens met eenige zekerheid op te maken. De scheper was Donderdag naar Meppel geweest en had daar schapen verkocht. Hij keerde met donker huiswaarts een vrouw, die aan 'n pad woont, had hem gehoord, 't zij dat hij een deuntje neurde, 't zij dat hij in zich zelf sprak, 't was beide mogelijk, zei ze ons, daar de oude man nog al vroo- lijk van nature was, vaak in zichzelf liep te zingen en anders toch meestal sprak, hardop dacht. Op den weg naar huis heeft hij nog gesproken met een van zijn beide zoons kinderen van zijn eerste vrouw die op 'n kwartier afstands wonen. Alleen is hij naar huis ge gaan. Het is niet duidelijk of de men- schen al naar bed waren, toen de moordenaar in 't huis kwam of nog in de kamer. De man had niets aan dan ondergoed, de vrouw 'n lijfje en een rok. Het ligt voor de hand aan te nemen dat ze reeds te bed waren, in ver band met het late uur (het was br twaalf) en ook, omdat de bedsteedeur met kracht moet zijn opengegooid, denkelijk door hen zelf, toen zij iemand in de kamer hoorden. De moordenaar zal ook wel gewacht heb ben, tot de bewoners naar bed waren in de eenzaamheid behoefde hij zich niet te haasten, hij kon zijn schandelijk werk 't gemakkelijkst ver richten, wanneer hij do meuschen in bed overviel. liet eerste is blijkbaar de man ver moord. Deze lag 't verste van de bed stee af. Terwijl de moordenaar met den scheper worstelde, schijnt de vrouw er in geslaagd te zijn den be zemsteel te bemachtigen, en heeft ver- moedelijk gepoogd den scheper te heipen. Het knechtje 'n achterlijke jongen van 21 jaar, 'n klein ventje, dat er uit zag alsof hij 16 was zal toen, door het lawaai gewekt en na gezien te hebben, wat er gaande was, eerst gepoogd hebben, onopgemerkt te ontsnappen, door een gat in den bui tenmuur te breken, cn toen dit niet gelukte, moet hij wel de bedstee uit gesprongen en naar buiten gevlucht zijn. Ver is hij echter niet gekomen. De moordenaar, vermoedelijk reeds met de beide andere slachtoffers ge reed, heeft hem vlug nagezet, en niet ver van de woning achterhaald. Het lijk van het knechtje is gevon den in een diepe, droge sloot, aan den kant van Koekange (ten opzichte van de woning), maar naar den kant van Echten zijn bloedsporèn gevonden, be nevens een broodmos, onbevlekt en lucifers, zoodat hij dien kant uit ge vlucht schijnt te zijn, naar de sloot is toogesleept en daar vermoord. Dit is met een worsteling gepaard gegaan, wat blijkt uit de verspreiding van het bloed. Een stokje, nog verscli gesneden, stak dicht bij zijn hoofd in den grond, voorts lag er een groote ijzeren moer, niet geroest, die er dus ook nas schijnt gevallen te zijn, H zij dat de knecht, t zij dat de moorde naar die bij zich had. Den jongen is evenals den man een slag op het hoofd toegebracht en de hals afgesneden. De moordenaar heeft alles in 'thuis overhoop gehaald, zooals wij reeds zeiden. Het voor worp, waarmee de misdaad gepleegd is, is nog niet ont dekt. Waar het lijk van het knechtje lag stond een scherp voetspoor in den met bloed gedrenkton zwarten grond, maar dit kan even goed zijn van hen, die het lijk hebben opgenomen ais van den misdadiger. Of er een of meer daders zijn. is nog niet te zeggen, een vermoeden bestaat er ook niet, al blijkt voldoende <lat hier geen vreemden zijn aan het werk geweest. Immers dan zouden die wel last ge had hebben van den hond, en ook de zen hebben afgemaakt, 't Beest zit nu kalm hij het buis, alsof er niets ge beurd is. Het parket uit Meppel is des middags naar het terrein van de misdaad gegaan, om een onderzoek in te stellen, ilier.was misschien wei iets te bereiken met politiehonden of die gebruikt zullen worden xs ons niet bekend. VERDRONKEN. Te Wemeldinge reed een familie, be staande uit zes personen en afkom stig uit de Langstraat met hun woon wagen in een diepe bermsloot. De oudste zoon van 21 jaar geraak te daarbij onder het voertuig en werd kort daarop- levenloos opgehaald. Sterke drank schijnt ook hier weer oorzaak van hot ongeval. BRANDEN. Doordat kinderen een brandende lamp onder een ledikant hadden ge zet, ten einde hieronder iets te zoe ken, is brand ontstaan ten huize van W. Bosman, te Achteveld, bij Barne- veld. Het geheele huis en de inboedel zijn in vlammen opgegaan. Het gebouw was laag verzekerd. EEN LANDWEERMAN. Een man te Delft, die in beschon ken toestand standjes met zijn vrouw had, greep zijn karabijn, welke hij ais landweerplichtige bezit en loste op zijn vrouw een schot, dat zij ech ter wist te ontwijken. De kogel kwam terecht bij een buurman, .in een bed stede, waarin kinderen sliepen, doch ook dezen bleven ongedeerd. CHOLERA. Volgens de „Courant" is te Amster dam een vermoedelijk choiera-goval geconstateerd bij don olieventer Van Kempen, Bilderdijkstraat De man Is Zaterdagavond te Dui- vendrecht geweest en heeft toen de onvoorzichtigheid gehad, water uit het Merwedekanaal te drinken, da,t, zooals men weet, besmet is. Den vol genden ochtend reeds openbaarde zich de ziekte, zoodat zijn geneesheer dr. A. Spanjaard, onmiddellijk den gezondheidsdienst waarschuwde eoi alie maatregelen nam, welke in een geval als dit zijn voorgeschreven. Gistermiddag werd de lijder en zijn huisgenooten naar bet VYilhelmina- gasthuis vervoerd, de eerste om daar in de verplegingsbarak te worden op genomen, de overigen om in de ande re barak onder observutie te worden gesteld. Intusschen is Van Kempen overle den. Hij is opgegeven aan den burger lijken stand als te zijn overleden aan cholera. Intusschen wordt de uitslag van het bacteriologisch onderzoek af gewacht, waartoe de faeces van den patiënt naar den gezondheidsdienst zijn opgezonden. De personen in observatie maken het allen vrij goed. In observatie is voorts opgenomen George Frederiks, een bejaard man uit de Albert Cuypstraat. Deze man werd hedenmorgen op weg naar zijn werk door een zware diarrhee over vallen en is toen per rijwielbrancard naar het Wiliielmmagasthuis ver voerd en daar in een observatiebarak opgenomen. /.ïjn toestand is vrij goed. Gisteren werd het echpaar Van der Boogaardt uit de Vijzelstraat op ver moeden van cholera m het Wilhelrni- nagasthuis opgenomen. Maar de vrouw bleek aan eeu inwendige ziekte te lijden- Zij bleef in het gasthuis, ter wijl de man weer kon worden ontsla^ gen. DIEFSTALLEN TE ROTTERDAM. Op de Leuvehaven te Rotterdam zijn aangehouden vier personen, die in twee roeibooten ongeveer 1500 kilo gram piekijzer vervoerden. Dit is een gedeelte van liet ijzer, dat gestolen werd van de werf van de Rotterdam- sche ijzer- en metaalgieterij aan den Schaardijk No. 139. Een ander gedeel te is door de dieven ter hoogte van den Schaardijk in de Maas gewor pen. Hiernaar wordt gevischt. De aangehoudenen zijn op het politiebu reau opgesloten. Ten kantore van de firma C. H. Eckhart, meubelfabrikanten aan de Hendrik de Reijzerstraat No. 22, te Rotterdam, is Vrijdagnacht ingebro ken. De daders hebben zich toogang verschaft door over een 21/2 meter hooge schutting te klimmen. Op het kantoor is in de aldaar geplaatste brandkast een gat geboord, zoodanig, dat men het slot kon laten open springen. Uirt de brandkast is een be drag van 10 aan geld 'en voor eene waarde van, naar men er neemt, on geveer 8500 aan certificaten gesto len. Van de daders is geen spoor gevon den, alleen weet men, dat Vrijdag avond omstreeks 10 uur een meisje in de buurt is aangesproken door een man, die inlichtingen vroeg omtrent het sluitingsuur der fabriek. De diefstal werd eerst des ochtends tc zes uur ontdekt. VOETBAL. H. V. V.'s Seriewedstrijden. De eerste dag van H. V. V.'s serie wedstrijden op haar terrein aan den Wassenaarschen weg te 's-Gravenlxa- ge bracht de volgende resultaten ConcordiaII. V. V. Ill 2-0. H. B. S. IIH. V. V. I 0-1. Het eerste ental van H. V. V. kwam hier zeer onvolledig uit). A. F. C.—D. V. V. 0-1. Achilles—IL V. V. II £-2. Volharding—D. F. C. 0-3. Gisteren speelde „Vlos" van Heem stede tegen de H. F. C. „D. O. S. B." op het terreiu van laatstgenoemde. De rust ging in met 70. Met helein de was de stand 101, in het voordeel van „D. O. S. B." ZWEMMEN. Om het kampioenschap van Neder land Waterpolo moesten gisteren te Amsterdam liet Y I en De Jonge Kam pioen I elkaar ontmoeten. Uit vrees voor de cholera bleef liet Y echter weg, hoewel de gemeentelijke gezond heidsdienst het Y-water niet besmet heeft verklaard. De J. K. heeft nu aangeboden de match nog op een der Zondagen 1 September te spelen. SCHEVENINGSCHE WIELERBAAN. De uitslagen van Zondag zijn 1 K.M. Professionals le Van den Bom (Belg), 2e Bouma, Se Tulleken. Match trois 1 K.M. (Amateurs). Ie Ulysses met 3 pt. 2e Nijland met 7 pt. 3e Van Spengen met 8 pt. Tandem wed strijd voor Profs, le FokkingaTulleken, 2e BoumaBoulande, 3e Gebrs Lamey. Wedstrijd met motorgangmaking In 3 manches le manche (15 K.M.) le Simar (Fr.), 2e Waterreus (Iïoll.), 3e Séres (Fr.). 2e manche (25 K.M.) le Sérès, 2e Simar, 3e Waterreus. 3e manche (30 K.M.) le Sérès, 2e Waterreus^ 3e S'mar. 391ste STAATSLOTERIJ. 4e Klasse le Lijst. TREKKING VAN 6 SEPT. No. 19578 ƒ25.000. No. 15982 ƒ5000. No. 3767 1500. No. 15480 1000. Nos. 5437, 6252, 15750. 17222 f 400. No. G1S6 200. Nos. 15414, 16695, 19305, 20180 100. Prijzen van 65. 151 2780 5746 9143 12096 15286 18426 169 2882 5789 9198 12125 16399 18433 223 2959 6032 9806 12171 16462 18489 259 2971 6U40 9320 12187 16486 18527 265 2979 6070 9336 12202 16512 18566 810 81G6 6U78 9385 12296 15853 18666 813 3133 6283 9451 12439 15861 18593 323 3 50 6855 9474 12486 15866 18626 326 3203 6S59 9763 12605 15869 18699 338 3204 6389 9778 12580 15911 18777 386 8214 6496 8832 12576 15938 187S9 401 3254 6598 9857 12600 16062 18879 478 3257 6600 9919 12606 16957 18836 495 3346 6660 99.9 12612 16098 18903 504 3366 «696 9962 12631 16136 18904 644 3521 6728 99d4 12690 16219 18905 561 3642 6766 9991 12715 16244 18917 694 3548 6876 lt009 12746 16327 18981 610 3670 6875 10046 12746 10359 19011 634 3610 6988 RJ082 12814 16381 19015 678 8633 7002 10178 12823 16399 19035 681 3684 7073 10194 12923 16401 19260 762 8804 7080 1Ü2L1 12954 16437 19348. 787 8828 7102 10220 12971 16484 19397 805 3831 7131 10230 12993 16499 19481 897 3875 7ï88 10273 18031 16553 1851Ü 624 3886 7199 10290 13092 16621 19Ö33 934 8929 7254 10822 18098 16708 195/7 lG00 3956 7291 10325 13176 16712 19677 k»30 8968 7353 10338 18206 16763 1960S ll23 3974 7y93 10383 13237 16623 19635 1149 8912 7468 X0462 18300 18325 19641 13 63 4029 7618 10499 13305 16860 19664 1228 4058 7523 10664 13488 16886 19713 1282 4134 7635 10616 18490 16903 19716 1301 4157 7692 10660 13601 16910 19727 I31I 4178 7603 10761 18696 16992 19767 1319 4191 7670 10806 18610 17005 19768 1371 4306 7?30 10838 18681 17008 19852 I466 4328 7766 10849 13747 17068 19916 1461 4329 7816 10926 13764 17117 19924 1462 4418 7848 10976 13787 17126 19965 1607 4423 8020 10984 13792 17i60 19982 1608 4466 8056 11040 13838 17185 200i8 1518 4470 8068 11147 13937 17226 20123 1548 4482 8ll2 11176 14014 17248 20153 '630 4508 8118 11211 14019 17387 20250 1978 4532 8126 11262 14025 17432 20827 1763 4683 8l52 11301 14049 17461 20364 lfc6ö 4596 8263 11331 14056 17658 20365 1878 4843 8292 11342 14198 17560 20451 1908 4893 8296 11413 14203 17584 20522 1963 4938 8306 11466 14228 17602 20528 1977 4542 8351 11494 14239 17615 2U59Ö 19*5 4962 8357 11646 14308 17018 20621 1988 4964 8388 11662 14316 17642 20636 2083 4970 8384 H674 14462 17695 20689 2|30 4995 83b7 11699 14469 17735 20732 2162 5083 8419 11707 14868 17787 20767 2176 5147 8448 11904 14664 17760 20829 2183 6211 8668 11929 14117 17738 20860 2217 5218 8719 11946 14766 17826 20889 2344 6278 8722 11960 14797 18026 20909 2462 6292 8824 11976 14916 18082,20932 2489 6320 8913 11979 14973 18149* 2647 6350 8937 11998 16038 18167 2572 6482 8960 12019 15093 18242 2580 6486 9078 12031 15097 18341 2667 5651 9112 12067 16186 18343 2743 5665 9133 12084 15170 18416 OVERLEDEN Sept. 4. P., 14 ra., z. v. J. de Lang, Houtmarkt, M. J. v. Amstel- De Rid der, 72 j.t Oranjestr., L. Visscher, 35 J., Maerten v. Heemskcrkstr., A. J. Roefs, 54 j., Kruisweg, 5. H. Goede- mans, 27 j., Nieuwe Ivrulsstr., A. v. d. Pol—Buitenkamp, 70 J., Kamper- laan, J. Mast, 29 j., Wolstr., 6. C, MaatmanJansen, 52 j.. Kamperlaan, A., 4 m., d. v. A. W. Wessellus, Voor- helmstr., H., 8 j., z. v. K. Ivrijnen, N. Kruisstraat. SPAARNDAM. OverledenGeertruida de Vries, geb. Krieger. ZANDVOORT. Bevallen A. KeurPaap, d., J. AL BrinkhuisVan Wierst, d. Op de heden alhier gehouden graan en zaadmarkt waren aangeyoerd en verkocht: 30 HL. witte tarwe 8. 47 HL. Rogge 6. 60 HL. Haver 4. 35. HL. Capucijners 14.50—15. HAARLEM. BEVALLEN 3 September.- A. M. Bronstring, geb. Vogel, d. S. J. Pel, geb. Van Marsbergen, z. E. v. d. Weegh, geb. De Blaazer, d. A. M. Wijkhuij- zen, geb. Van Eg, d. 4 September. W. Coré, geb. Evers, d. 5 Septem ber T. J. Kuiper, geb. 'Buiskool, d. A. M. Duin, geb. Van Ekeren, z. 6 September. J. Maaskant, geb. De Haas, d. G. Jansen, geb. Zuide- ma, d. Openingskoersen van 6 Sopt. LABOue.tiu,Ka Lu. BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT. 21/2 Gertific. N. W. S. 78 1/2, 3 1/2 Certific. N. W. S. 93 5/8, Consols 87 3/4, Hope's 37 3/4, Russen 1906 96 1/2, Russen 1909 94. AMERIK. STAATSFONDSEN. C. Peru 8 9/16, Pref. Peru 33 9/16,. TABAKSAANDEELEN. Bindjey 101, Deli Mij. 450, Nieuwe Asahan 75, Rotterdam Deli 350, Senembah 392. PEIKOLEUM-AANDEELEN. Koninkl. Petr. 459 1/2, Sumatra Pa- lembang 169. MJJNAANDEELEN. Ketahoens 274, Great Cobar 122 De AMERIK. MARKT opende kalm-. Atchison Topeka 118 1/4, Denver 47 3/8, Erie 35 3/4, Kansas 47 3/4, 73 1/4, Missouri 42 3/4, Rock Island 39 15/16 Southern Rails 31, Union Pacific 202, Wabash 21 1/2, 9 1/2 Wab. Pittsb.. Steel 79 3/8, Carren 68, C. Marine's 7, 21 3/8. LUCHTBAL-OPSTIJGING. Terwijl de couranten vol staan met verbazingwekkende nieuwtjes over de luchtvaart kregen we gister nog eens een echten ouderwetschen onbestuirr- baren luchtballon in het Bronpark te aanschouwen. Toch nog wel eens aardig zoo'u ouwetje te zien, die nu wel langzamerhand uit den tijd raakt nu de Zeppelins, de monoplans en de biplans het luchtruim aan bet ver overen zijn. Binnen eenigen tijd zal des men- schen oog geen blik meer over heb ben voor zoon peervormig-luchtge- daante, die heendrijft, werwaarts de luchtgolven haar stuwen. Om één uur was men den ballon ,Juliana'' aan het vullen gegaan en achtereenvolgens nam het taffen hul sel de vormen aan, die een één-cents kermispieper vertoont, naar gelang de jongen, die hem volblaast, zijn bolle wagen leeger maakt. Het „Tiende" gaf daarbij concert en blies wat vroolijke en minder vrool-ijke muziek. Terwijl de ballon en het orkest de menschen buiten bezig hield, verklaarde de heer Pot- tum in de zaal een klein-model van Blério-t's monoplane. Het dingske werd nu cn dan opge wonden en snorde dan heel aardig een paar meters de zaal in. De heer Pottum wees daarbij op het nadeel van het twee-schroeven- systeem. Langzamerhand ging het avonden. Tegen kwart voor zeven was de bal lon opstijg-klaar. 't Mandje werd er aan gehangen door den heer Pottum en zijn echtgenoote, welke laatste in een echt luchtvaarster-kostuum was. Toen hield de heer Pottum een toe spraak tot het publiek. Mevrouw Pot- tum-Ruitman zou niet kunnen opstij gen, deelde hij mee. Er was geen gas- aanvoer genoeg. De beambten der gasfabriek weerspraken dit echter. Er was zooveel gas in den ballon, deelden zij mee, als er in mocht. Evenwel mevr. Pottum ging niet mee. In het mandje volgdè het af scheid tusschen de echtgenooten, toen verhief het vrij talrijke publiek zich op de stoelen en na een paar stijg- en- vakbewegingen ging de luchtbal statig de hoogte in. De heer Pottum zwaai de op den rand van het schuitje den aardelicgen het afscheid toe. Over de hoofden der honderden buitenstaan ders, verdween de luchtbal in kalme vaart naar het Zuidoosten. De beer Pottum zou heden te Woer den opstijgen en wilde daarom te Gouda neerdalen, als dat kon. Tot hedenmiddag was echter nog geen bericht van een neerdaling ont vangen. Wegens overmaat van kopie moeten eenige verslagen, o.a. over „Tooneel" tot morgen blijven liggen. Overleden. De agent van politie H. Goede- mans, die verleden week in dienst een bloedspuwing kreeg is gistermid dag overleden. Hij was 26 jaar oud. De overledene wordt Woensdagmor gen door zijn sectie begraven. Arme poes. Zondagmorgen 11 uur hod men In de Nieuwe Gracht nabij do kazerne een poes geworpen, met bet doel om haar te verdrinkeu, maar het arme dier zwom tegen d«n hoogen kant op, sloeg de nagels in doodsangst tus schen de steenen, maar zonk dan weer weg in hot water, totdat eenige jongens medelijden met het arme beest hadden en het uit het water win- ten te halen. Poes werd met hun zak doeken afgedroogd, in de cape van een hunner gerold en in triomf naar huis gebracht-

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2