Sport en Wedsfrijdeo Pers-Overzicht Letteren en Kunst Uit de Arbeiderswereld Gemengd Nieuws Als gij uw kind Ohze Lachhoek Van een dar firmanten tijctelij'k In be waring was gegeven. Door den commissaris van politie, A. J. Heuff, en den inspecteur van po litie, J. M. van den Hout, bijgestaan door personeel van de firma, werd on middellijk een ondersoek ingesteld, dat den geheelen Zondag en Maandag morgen voortduurde. Maandagmid dag 12 uur is door den plaatebaas Dijkshoorn in een der kelders onder het kantoor de bewuste trommel te ruggevonden. Bij opening daarvan bleek echter, dat zij slechte een ge deelte van het vermiste meer bevatte; verschillende papieren, vertegenwoor digende een bedrag van ongeveer 1 140,000 worden vermist. Maandagnamiddag was tot bet in stellen van eeu verder onderzoek de justitie uit Rotterdam tegenwoordig. Het onderzoek duurt nog voort. Hangende het eerste onderzoek wag aan doze vermissing zoo min moge lijk ruchtbaarheid gegeven. Vermist worden 22 stuks 2 1/2 pet. pandbrieven van 1000 Rotterdamsche Hypotheekbank en een idem van ƒ500; 2 4 pet. pandbrieven van. 1000 Rot terdamsche Hypotheekbank en een idem van 500 22 31/2 pet. pandbrie ven van 1000 Nationale Hypotheek- Rank 2 4 pet. pandbrieven van f 1000 Nationale Hypotheek-Bank5 4 pet pandbrieven van 1000 Haarlemsche Hypotheekbank12 4 pet. obligatiön Van 1000 Maatschappij voor Zeker heidstelling van Ambtenaren 4 8 1/2 pet. obllgatiën van ƒ1000 Holl. IJzeren Spoorweg-Mij.8 4 pet. obllgatiën van f 1000 Maatschappij' tot Exploitatie v. ja. Ned. Staatsspoorwegen4 31/2 pet obllgatiën van 1000 Maatsohappij tot Exploitatie van de Ned. Staatsspoor wegen; 26 81/2 pet obligation van 1000 gemeente Rotterdam20 81/2 pet obllgatiën van 1000 gemeente Amsterdam6 41/2 pot. pandbrieven 'van 1000 Ned. Bankinstelling voor Waarden belast met vruchtgebruik en Periodieke Uitkeering; 2 41/2 pet pandbrieven idem idem van ƒ500 8 41/2 pet. pandbrieven Nederi. S cheeps Hypotheek-Bank te Rotterdam van April 1906 van 1000, en 2 stuks 8 1/2 pet Gemeente-Leening Rotterdam.: WAARSCHUWING VOOR WERKZOEKENDEN. Blijkens van den consul-generaal te Hamburg ontvangen inlichtingen, zijn in de laatste maanden tal van Nederlanders naar Hamburg. Altona en Harburg gekomen om werk te zoe ken, zonder dat zij voorzien waren van voldoende geldmiddelen of een bewijs van Nederlanderschap. Dien tengevolge kwamen zij vaak, na gedu rende e enige dagen te vergeefs naar Werk gezocht te hebben, de tusschen- komst van het consulaat-generaal in roepen, om op Staatskosten naar Ne derland te kunnen terugkeeren. Ten einde teleurstellingen te bespa ren, vestigt de Min. van Buitenland sche Zaken er de aandacht op, dat als gevolg van do slapte, die nog steeds in •het Duitsche zakenleven heerscht, het niet alleen moeilijk is om aan boord yan scbepen geplaatst te worden, doch ook om aan den wal werk te vinden. Bovendien is voor velen het gemis van een bewijs van Nederlanderschap oor zaak, dat zij niet geplaatst worden. De Minister ontraadt derhalve een Ieder, die in Duitschland werk wil gaan zoeken, om zonder voldoende geldmiddelen of bewijs van Nederlan derschap daarheen te vertrekken. BELASTING OP PUBLIEKE VERMAKELIJKHEDEN. Naar „Het Vad." verneemt is een Wasting op de publieke vermakelijk heden bij B. en W. van 'e-Gravenhage ózx vergevorderde voorbereiding.! PRINSES JULIANA'S EERSTE TAND. Prinses Juliana, die zeer voorspoe dig blijft opgroeien, beeft Maandag haar eerste tandje gekregen, zonder 'dat de gezondheid der Prinses daar ginder in het minst heeft DE KOMEET VAN HALLEY. Prof. Nijland schrijft in het „Utr. Dagblad" De sterrewacht ontving telegra- phisch bericht van de ontdekking der komeet van Halley door prof. Wolff te Heidelberg Deze komeet zal waar schijnlijk in den zomer van 1910 door haar helderheid ieders aandacht trekken. Thans is zij echter nog zoo zwak, dat alleen de g-rootste instru menten der wereld haar kunnen waarnemen. Zij werd den llden Sep tember op de grens der sterrenbeel den Orion en Tweelingen ontdekt, en beweegt zich voorloopig, langzaam westwaarts, dat is in de richting van ÏAldebaran. De afstand der komeet tot zon en earde beido is thans ongeveer 3.4, zoo de afstand aarde-zon als éénheid wordt genomen. Tegen het eind van bec jaar zal de afstand komeet-zon tot 2.0. de afstand komeet-aarde tot 1.0 afgenomen en de helderheid van het hemellicht derhalve sterk toegeno men zijn. Ik verwacht, dat de komeet omstreeks half November voor den Utrechtschen kijker van 38 c.M., ope ning bereikbaar zal zijn. EEN GRAPPIGE VERGISSING. Men weet, dat „bandjirs" het Ma- leische woord is voor overstroomin gen. De „bandjirs" in Loemadjang zijn nu door een bultenlandsch cor respondent aangezien voor een soort inboorlingen op Java. De te Brussel verschijnende „Der- ïiière he ure" heeft namelijk een ern stig en zeer particulier bericht ont vangen. Het luidt met vet opschrift /vertaald) „ERNSTIGE ONLUSTEN OP JAVA". Hoe oud hun kolonisatie ook is, de .Hollanders vechten er nog altijd te gen de inboorlingen. Den Haag, 4 September. De minis ter van koloniën ontvangt een tele gram van den gouverneur van Indië, meldende dal in den nacht van 29 op 80 Augustus de stad Loemadjang, residentie Piobolingo (leesPasoe- rb&abj (Java), verwoest Ié dooï its Bandjirs. Het aantal dooden bedraagt, naar verluidt, 500. Aan oogst, de nuizen, ha* vee on de levensmiddelen te ern stige schade toegebracht. Verscheide ne bruggen zijn vernield. De spoor weg van Loemadjang naar Pasman is verwoest. De dienst op den spoor weg zal binnenkort voor 6 maan den warden onderbroken. Onder de bevolking heerecht een paniek. Velen hebben de vluoht geno men, De regeering heeft do noocüge maatregelen genomen om de orde te herstelten." Die lastige bandjirs toch 1 VOETBAL. .WEDSTRIJDPROGRAMMA. DER HAARLEMSCHE TWEEDE KLASSERS. E. D. O. (West. 2e kl. A.) 26 September V. O. C. (Rotterd.)—E. D. O. 10 October V. U. C. (Den Haag)—E. D. O. 17 October E. D. O.—A. P. C. (AM.) 24 October D. V. S. (Röttqtd.)—E. D. O. 14 November D. V V. (Den Haag)—E. D. O. 21 November E. D. O.— Achillea (Rotterd.) 28 November Ajax (A'd.)E. D. O. 12 December i E. D. O.—Concordia (Delft).- 19 December E. D. O.—V. O. C. (Rotterd.) Haarlem II en H. F. C. IL (Reserve le kl.) 20 September Haarlem II—Sparta II. H. B. S. II—H. P. C. IL 8 October H. F. C. II—Hercules II. 10 October Ajax II—R. F C. II. Haarlem H. V. V. II. 17 October H. F. C. IIHaarlem II. 24 October Haarlem IIV. O. C. IL Sparta IIH. F. C. II. 14 November Haarlem II—Hercules IL H. V. V. II—H. F. C. IL 21 November Ajax II—Haarlem II. H. F. C. II—Quick IL 28 November Quick IIHaarlem II. H. F. C. II—V. O. C. IL 12 December Haarlem IIH. F. C. IL 19 December V. O. C. IIHaarlem IL H. F. C. II—Sparta IL HET RUSSISCHE GEVAAR. De Nieuwe Courant merkt zeer juist op, dat de, gelukkig in de kiem gesmoorde cholara-besmetting van Rotterdam weder helder in het licht heeft gesteld, dat Rusland met zijn achterlijke toestanden een werkelijk gevaar is voor heel de beschaafde we reld. „Het te onbetwistbaar", aldus schrijft het blad, „dat Rusland de uitstekende voorzorgsmaatregelen, welke de wetenschap en de toepas sing dar hygiënische techniek de be schaafde landen in staat stellen te nemen, ten deele krachteloos maakt door te dulden, dat het zelf een be smettingshaard blijft. Dit vormt een gevaar, zoo ernstig, dat buitenland- sche bemoeiing, ja zelfs pressio vol komen gerechtvaardigd zou zijn. Tot ons leedwezen hebben wij in de groote buitenlandsche pers van eenl- gen aandrang in die richting nog niets bespeurd. Zelfs op de in de laat ste weken gehouden internationale congressen is, voor zoover wij weten, niets van dien aard gezegd, Indien wij meenden dat onze stem ver ge noeg zou vernomen worden, zouden wij den wereldbladen willen vragen, luide te spreken en zouden wij wil len zeggen: er moet geen internatio nale bijeenkomst van beteekenis meer gehouden worden, waar niet een ge zaghebbend en veroordeelend woord klinke over Rusland en de cholera. Men zou op het Veterinair Congres, heden te Scheveningen geopend, kun nen beginnen... Of de zaak door onze Regeering bij de andere Kabinetten ter sprake gebracht zou kunnen worden?Wij we ten het niet het zou ongewenscht voor ons land zijn in dezen op een weigering te stuiten. Een hoogst voor zichtig polsen ware wellicht moge lijk. Maar eerst en vooral moet de stem der openbare meaning zich verheffen, luider dan zij tot nu toe gedaan heeft' De Zangvereeniging „Nijmeeg's Mannenkoor" mocht ter gelegenheid van haar gouden jubilé, als erkenning barer verdiensten, van II. M. de Ko ningin het praedicaat „Koninklijke" ontvangen. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN: Eigen Haard: Levensdagje, door Anna van GochKaulbach, slot. Het kasteel Ampsen in de oude Graaf schap Zutfen, door Fr. J. van Uil- driks, I. Water, door Jero. de Vries. Wolkeffect in den Polder. Wroeging, door L. v. W. Het vierde eeuwgetij van de ontdekking van de Hudson. Planten en water, door Dr. A. J. M. Garjeanne, II. Feuilleton- Een parti culier lm press ionnist, van R. Strong. Bij voegsel: De Ontdekking van de Noordpool. Eduard Verkade. Herin neringen aan Koninginnedag te Am sterdam» De uitbareting in Indië. De zomer van 1909, alles met afbeeldin gen. De „Hollandsche Revue" van deze maand bevat behalve de gewone ru brieken, een karakterschets van den heer Jaca v. <L Bosch, een onzer be kende Nederlandsche sierkunstenaars die te Bioemendaal „Sorgh-viiet" be woont, bet huisje op den Dloemen- daalschen Straatweg tegenover de Busken-Huetlaan, waar Cd. Buskin Huet heeft gewoond. Het boek van de Maand is „Het papieren gevaar" door Lod. van Mierop. Als frontispiece prijkt een beeltenis van den heer IL Colyn, nieuw Kamer lid voor Sneek. „Het Leven". Het juist verschenen nummer an „Het Leven" (No. S7, van 10 September 1909) bevat de vol gende geïllustreerde artikelen en fo to's Krachtsport„Open brief' aan al onze Toneelkunstenaars en Kun stenaressen, met twee groote foto's; Café Hollandais „overleden" De groote landbouw-tentoonstelling te Gouda Konijnen en konijnenteelt Een zomer met regen en een fotograaf op rei 8 Een verlaten schoener De Nooixlpool bereiktAlbert Vogel en verder de gewone rubrieken. De bijlage geeft een reproductie van den opgegraven Saturnus-tempel op het Forum Romanum te Rome. DE AMSTERDAMSCHE GROND WERKERSSTAKING. De alg. patroonsvereeniging heeft besloten gevolg te geven aan den wensch, geuit door invloedrijke inge zetenen, om niet over te gaan tot de uitsluiting van de metselaars en op perlieden, in verband met de ellende, die daardoor zou ontstaan voor tal rijke arbeidersgezinnen. Aan het verzoek zal in zoover wor den voldaan, dat de alg. ledenverga dering zal worden bijeengeroepen en tot zoolang het besluit tot uitsluiting zal worden opgeschort. Rechtszaken POGING TOT DOODSLAG. Voor het Haagsche Gerechtshof stond o. a. terecht zekere H. M. Wesk dljk, die door de Rechtbank te Rotter dam was veroordeeld tot 4 jaren ge vangenisstraf wegens poging tot dood slag (het lossen van een schot hagel op den jachtopziener P., te Ooltgens- plaat, in den nacht van 2 op 3 Februa ri 1907). In dien nacht was de jachtopziener P. wakker geworden door het aan slaan van zijn hond. Hij was opge staan, doch nauwelijks had hij zijn hoofd buiten de deur gestoken of er viel op korten afstand van hem een schot, de hagelkorrels suisden vlak langs zijn gelaai en op het zelfde oogenblik zag hij den schim van iemand achter een haag verdwijnen. Bij nader onderzoek ontdekte P. voet stappen in de sneeuw. IVel had hij da delijk vermoeden, dat W. de persoon was, die op hem geschoten had, maar eerst 2 jaren later, in het begin van dit jaar, kwam de zaak tot klaarheid. Toen nl. werd door eenige personen W. als de dader aangewezen, en ook diens voetzolen bleken bij ingesteld onderzoek dezelfde eigenaardige in drukken na te laten als de voetsporen in de sneeuw hadden vertoond. Bekl. bleef volharden bij zijn ont- kentenis, bewerende dat de personen die hem thans als den dader aanwe zen, dit slechts uit wraak deden. Het O. M. achtte het bewijs voor bekiaagde's schuld geleverd eu ïo^ui reerde, met het oog op oen ernst van het feit, verhooging van de strafmate van 4 tot 6 jaren gevangenisstraf. EEN EEDSWEIGERAAR. Maandag zou voor het Kantonge recht te Medemblik in een zaak van straatschenderij te Ahbekerk als ge tuige optreden N. Mammen te Alk maar. Deze weigerde echter den eed af te leggen. De kantonrechter en de ambtenaar van het O. M. trachtten getuige tot aflegging van den eed te overreden. Hij bleef echter weigeren en werd in gijzeling gesteld, waarna de zaak ge schorst werd. Na behandeling der andere zaken werd Mammen gevraagd of hij nu tot het afleggen van den eed bereid was, waarop hij wederom een weigerend antwoord gaf. De ambtenaar van het O. M. ver klaarde van het hooren van dezen ge tuige af te aten. HOE NEW-YORK FEEST GAAT VIEREN. Het herdenkingsfeest van de stich ting van de stad New-York wordt schitterend. Aan een correspondentie in de N. R. Ct. ontleenen we het vol gende daarover: „Om met het begin te beginnen, dient evenwel eerst melding te wor den gemaakt van de grootsche plan nen vootr het onthaal der Nederland- scho gasten, voor zoover daarbij het Nederlandsche vereenigingsleven en wat hiermede samenhangt, zich zal laten gelden. Daar men gedurende de eigenlijke feestdagen te zeer zal zijn in beslag genomen door de andere feesten, zijn de Nederlandsche feest maaltijden op voorafgaande dagen gezet. De rij daarvan zal worden geopend door een feestmaal, aangeboden door de sedert 1864 alhier bestaande Ne derlandsche vereeniging „Eendracht Maakt Macht". Dit zal plaats hebben 1 op Zaterdag 18 September. Op Woens dag daarna, zal de „Holland Socie ty", de vereeniging der „Knicker bockers", d. w. z. der nakomelingen van do oorspronkelijke Nederlandsche kolonisten, een zijner, terecht ver maarde, feestmaaltijden geven. Voor Donderdag 23 September hebben de le den der Nederlandsche Club en van de Nederlandsche Kamer van Koop handel samen plannen ontworpen. Daarenboven schijnt aan onze landge- nooten uit het oude vaderland ook nog van min of meer particuliere zij de een feestelijk onthaal te zullen wor den boreld. Men kan dus zeggen, dat de Nederlandsche kolonie hier ter ste de de oud-Hollandsche deugd der gastvrijheid ruimschoots zal betrach ten. Wat Nederlanders ook wel aange naam troffen zal, zijn de kleuren, die de Hudson-Fultonfeestcommissie voor vlaggen, schilden en andere dergelij ke zaken heeft gekozen: het „oranje, blanje, bleu" van de vlag, welke Hud son's Halve Maen in top heeft ge voerd, in het midden versierd met de leers H. en F., als monogram bewerkt wappert allorwege vrij uit! Hier volgt nu, in het kort het pro gram van de feesten: Zaterdag 25 Sept. is de groote dag, voor de vlootschouw bestemd. Dat gaat 's avonds door. Zondag 26 Sept. heeft de herden king der groote mannen plaats. Him nagedachtenis zal worden gehuldigd in do kerken der verschillende chris telijke gezindten. Maandag 27 Sept.: Officieele ont vangst dei' buitenlandsche afgevaar digden en gasten. Officieele opening van verschillende tentoonstellingen. Aanvang der luchtvaartwedstrijden. Dinsdag 28 Sept.: Geschiedkundige optocht, 's Avonds feestredevoeringen in het Metropolitan Opera House, Carnegie Hall en elders. Woensdag 29 Sept.: Wedstrijden te water en vertooningen op het gebied van watersport in de Hudsonrivier. Donderdag 30 Sept.: Groote parade van leger, vloot, Nationale Garde enz. Vrijdag 1 Oct.: Groote tocht van de Halve Maen en de Clermont, begeleid door oorlogsschepen en allerlei an dere vaartuigen, van New-York naair Newbuxg, waar eene ontmoeting plaats heeft met tal van stoombooten, enz. uit Albany. Zaterdag 2 Oct.: Kinderfeesten In 5') verschillende buurten der stad New-York, waaraan 600.000 kinderen zullen deelnemen. Terugkeer van de vloot uit Nowburg. 's Avonds groote optocht van vereenigingen enz. Dit is het slot der feestelijkheden in eigen lijk New-York. In de week van 3 tot en met 9 Oc tober worden feesten gehouden in verschillende steden en dorpen der Hudsonvallei, van Hastings tot en met Albany, waar de Halve Maen en de Clermont achtereenvolgens zullen verschijnen. De op Dinsdag in Manhattan (eigen lijk New-York) te houden geschied kundige optocht zal op andere dagen worden herhaald in Brooklyn, Bronx en op Staten-Eilond. Ook zal in Brook lyn op 9 October een groote avondop tocht worden gehouden, gelijk aan dien, welke eigenlijk 2 October in N- York plaats heeft. Gelijk ik zooeven reeds aanstipte, zal van de feestverlichting te New- York buitengewoon veel werk worden gemaakt. Een der commissieleden drukte zich daaromtrent als volgt uit: „Nu de Noordpool ontdekt is en het lucht,vaartvraagstuk als opgelost kan worden beschouwd, moet er nog maar een ding worden verzonnen: van den nacht dag te maken. Dat zal nu hier te New York geschieden acht dagen lang." Behalve door de gewone straatver lichting zullen er ongeveer 1.500.000 electirische gloeilichten branden, on geveer 7000 booglampen en 3500 flik- ker-vlamlichten, één batterij van 4 zoeklichten, elk van 100.000 kaarsen sterkte, en nog een batterij van 12 zoeklichten, te zamen 1.700.000 kaar sen sterk. Hierbij komen dan nog de honderdduizenden gloeilampen, die, meest met de bedoeling van reclame te maken, door particulieren, winkels, enz. zullen worden ontstoken. Dit al les betreft alleen Manhattan (eigen lijk New-York). Vooral Riverside Park (aan de Hudsonrivier gelegen tusschen de 72e en 130ste straat), een der hoofdtoo- neelcn voor de feestelijkheden, zal In een zee van licht baden. Aan de New- Jersey-ocver van de Hudson denkt men het zijne tot de verlichting al daar te zullen bijdragen. In het bijzonder zullen de drie ln gebruik zijnde reusachtige bruggen over de Oostrivier, tusschen Manhat tan en Long Island, een grootschen aanblik opleveu*en. Hiervoor worden te zamen 37.000 gloeilichten gebruikt. Onder de gebouwen, waaraan ver lichting zal worden aangebracht, ver dienen inzonderheid vermelding het stadhuis, de Washlngton-Gedenkboog op het Washington-plein en Generaal Grant's praalgraf. De gansche weg, waar de optochten langs gaan, zal avond aan avond met electrisclie 6lin- gorbogen worden verlicht. Tot besluit van de lichtfeesten zul len Zaterdag 9 October van Staten- Eiland tot Albany 30 voet hooge ba kenvuren worden ontstoken." JUVVEELENDIEFSTAIi Toen de heer Robert Kirck Zondag to Ostende in zijn hotel terugkeerde, ontdekte hij, dat iemand ln zijn ka mer was geweest en er een valiee met juweelen ter waarde van meer dan 50.000 francs had medegenomen. WONDERBAARLIJKS CHOLERA. Na vier dagen in quarantaine te zijn geweost. wegens vermoedelijke chole ragevallen aan boord, kon hot stoom schip „Cheyenno" gisteren Falmouth (Engeland) verlaten met Amerika ate bestemming. Er bleek namelijk, dat de matrozen geen cholera luidden, doch hevige aanvallen van indigestie, veroorzaakt door een ruim gebruik van Hollandsche kaas en ouden jene ver. Aldus meldt de „Shipping Ga- zette". Zou 't geen grapje zijn DE POOLREIZIGERS KOMEN THUIS. Nu komt weer het bericht dat de „Belgica', met den hertog van Orleans aan boord, te Tromsö is binnengeval len. Het schip heeft een zomarvaart gemaakt in de wateren van Groen land, Spitsbergen en Frans Jozefs- land. De zee om den Frans Jozefsarchipel bleek dezen zomer betrekkelijk ijevrij te wezen. ONGELUK MET EEN PARACHUTE. Zestigduizen 1 menschen hebben te New-York genoten van een griezelige sensatie. Eon luchtsohipper liet zich van een hoogte van 3 a 400 M. aan eon parachute uit een ballon vallen. Maar hot valscherm ging niet open en ir pijlsnelle vaart viel de man. Ware niet even voor dat de grond bereikt was de parachute nog half openge gaan, do man was op de plek doodge bleven. Maar ook nu nog brak hij bijna alle groote beenderen ln zijn lichaam en zal hij er niet van opko men. EEN LUCHTVAARTSCHOOL VOOH OFFICIEREN. Li College Park in Maryland zal een luchtvaartschool voor officieren van het Amerikaansche telegraaf- korps worden opgericht Als onder wijzer zal Wilbur Wright optreden. Te Washington worden op het oogen- bh'k aeroplanen gebouwd ten behoeve van do nieuwe school. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 30 Cts. por xegeL Het grootste gevaar, waarmede een generaal op het slagveld te kampen heeft, is het afsnijden van den toe voer der levensmiddelen; dit betee- kent het uithongeren zijner troepen en ten slotte een ramp. Het gevaar voor U is even groot, wanneer onge steldheid van de lever en inaag U met uithongeren dreigen, want wat het voedsel betreft, is het lichaam geheel afhankelijk van deze twee organen. Wanneer gij bijgevolg lijdt aan de maag of de lever, dan wordt Uw li chaam langzaam uitgeteerd, het komt er niet op aan hoeveel ge eet, het bloed wordt arm en bevat geen kracht. Uw lippen en wangen worden bleek, de oogen geel, de uitdrukking van het gelaat mat. Ge wordt mager en zwak, en gevoelt U zwaar en lus teloos. Deze verschijnselen zijn hulp kreten van de spijsverterings-organen en Foster's Maagpillen behooren te worden gebruikt, totdat elk teeken der ziekte verdwenen is, anders loopt gij gevaar bloedarmoede, verstopping, chronische indigestie, galachtigheid of ophooping van het bloed in de le ver te krijgen. Foster's Maagpillen worden gemaakt uit zuivere kruiden, die direct en in overeenstemming met de natuur, op de lever, maag en inge wanden werken en zij herstellen een natuurlijke werking en gezonde spijs vertering. Overtuigt U, dat U de echte Fos ter's Maagpillen krijgt, voorzien van de handteekenfng van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks). Deze pillen zijn te Haarlem verkrijg baar bij de Ileeren K. van Eden, Spaarne 38; en J. J. Göppinger, Groo te Houtstraat 147a, 0.65 voor één, of 3.60 voor zes doozen. gezond, vroolijk en frlsch van geest wilt zien op groeien, geeft het dan Dr. HOMMEL'S Haematogen. WAARSCHUWING! Men vrage uitdrukke lijk den naam Dr. HOMMEL. Stoomvaartberichteo TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st. Eomland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, arriveerde 11 Sep tember te Santos. Het st. Fnlsia, van Buenos Ayres en Brazilië naar Amsterdam, vertrok 12 Sept van Lissabon. Het sL Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 12 Sept. te Li verpool. Het stoomschip Prins Regent Lult- pold, van Rotterdam naar O. Azië, ar riveerde 14 Sept. te Port Sold. Het stoomschip Koning Willem II, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 13 Sopt. van Algiers. Het stoomschip Prins Willem n, van Paramaribo naar 'Amslcirdan* arriveerde 14 Sopt. te Havre. Het stoomschip Ternate, van Jont naar Rotterdam, passeerde 14 Sepv Gibraltar. Het stoomschip Wills, van Rotte» dam naar Java, arriveerde 14 Sepi te Port-Said. Hot 6t Ambon, van Amsterdam nu Java, arriveerde 12 Sept to Antwer pen. Het st Gorontalo, van Rotterdam' naar Java, arriveerde 12 Sept. to Pa- dang. Het st. Rindjani, van Rotterdam m Java, arriveerde 12 Sept. te Souihamp. ton. Het st. Ophir, van Java naar Rot terdam, arriveerde 13 Sept to Mar seille en zette de reis voort Het st. Celebes, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 12 Sept. vaa Djeddah. Het st Grotius, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 12 Sept. van Lis sabon. Het st Billiton, van Amsterdam n. Batavia, passeerde 12 Sept Pantel- laria. De st. Donggala en Menggala, van Rotterdam naar Java, passeerden 11 Sept. Kaap Tenez. Het st. Nieuw-Amsterdam, van Rot- terdam naar New-York, passeerde 12 Sept. v.m. 4 uur 20 min. Lizard. Het st. Malang arriveerde 12 Sopt, van Hamburg te Rotterdam. Het st Djocja, van Rotterdam naar Java, passeerde 13 Sept. Gibraltar. Het st Maasland, van Buenos Ayre» naar Amsterdam, passeerde 12 Sept Madeira Het st. Prinz Eitel Friedrich van Rotterdam naar O.-Azië, vertrok 12 Sept. van Shanghai. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Assen, 9 Sept. H. van Veenon, bac ker, te Klazienaveen (gemeente Ero- men). Rechter.-comm. inr. S. A. Huirt 's-Hertogenbosch, 10 Sept P. IL, Holten, hakker en winkelier, te Woen- sel. Rechter-comm. mr. A. van Ban-. Amsterdam, 13 Sept. Mejuffrouw J, F. J. Mesker. gescheiden huisvrouw van A. F. A. Voermans, aldaar. Recte ter-comm. mr. W. A. van Wouden berg Hamstra. F. O. Blom, winkelier ln kruide niers- en vleeschwaren, aldaar. Rech. ter-comm. als voren. W. C. Blom, timmerman, gewoond hebbende te Geldermaisar thans t« Hilversum. Rechter-comm. mr. W. A. van W oudenberg Hamslra. Opgeheven. H. B. H. Matthezing, fitter, te Am sterdam. O. Breyer, bierbottelaar, te Huizen. Geëindigd P. Huyssen, sigarenfabrikant te Alphen. j. Jansen, winkelier, te 's-Gravon- hage. Getuige Meneer de rechter, wat lk gezegd heb, is alles zuiver waar Lk kan niet liegen, ik heb te veel eerbied voor de waarheid. RechterJe houdt je ten minste oj een eerbiedigen afstand van haar. Henri, zeide zij, welk een kaJmee. renden invloed hebt ge toch op me Och 1 fluisterde hij, is dat werke lijk zoo? Ja, want als je maar hier bent, voel ik dadelijk geneigdheid om in te dutten. EEN BEZORGDE MOEDER. Hij (uit de krant voorlezoud) Een professor heeft verklaard, dat de menschheid over eenige duizende ja ren geen tanden meer bezitten zal. Zij En dan wil je nog we] onzen jongen tandarts laten worden l Keukenmeid (tot kleinen Hendrik) i Maar Hendrik, je moet hier niet met je spoortrein in de keuken rijden. Hendrik O, jawel, Mina, we stop pen hier vijf minuten voor verveiv schingen. SNUGGER. HeerHoeveel broers heeft u DameTwee. HeerHé, dat ls vreemd Verleden week heeft uw broeder mij verzekerd, dat hij maar één broeder hoeft KINDERLIJK. Marietje Grootmama, waarom eten de kippen kalk? Grootmama: Daar komen de schik len van. Marietje En ais ze ru eens geen kalk eten, leggen ze dan gepeld» eieren IN DEN WINKEL. Drie dames komen een comestible®, winkel binnen. U verlangt? Dames Een blik sardines. Winkelier Dat is 60 cents. (Tot de andere dames)En u da mes? BeidenNiets, mijnheer, wij hoo ren bij de sardines. ONVERGEEFLIJKE VRAAG. Stud A. (die z'n amice B. ontmoet)! Ben je bij kas? Stud. B. Ben jij bij zinnen VAN ACHTER DE COULISSEN. Directeur (tot tooneelspeler) Hos doen we dat In de derdn acte ligt u dood op den grond, lk heb echter uw pruik dadelijk weer noodig. De tooneelbeld O, dat is niets, dan vlechten we er nog de rol van een lij.-. kenberoover in GAUWDIEVENHUllOR. Heer (die la aangerand)O, ik on gelukkige I Dit kleine bedrag is al wal lk bezit GauwdiefWees gerust, lk boa o$ dit punt zeer discreet. Voor de ZINDELIJKHEID en HYGIÈNE uitsluitend VERPAKT VERKRIJGBAAR.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 7