Verschijnt dagelijks, behalve op Zon* en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. AGENDA Binnenland 27e Jaargang. Mo. 8047 ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1909 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PBR DRIB BAANDEN. Voot Haarlem 1.25 Voor de dorpen bi den omtrek waar een Agent gevestigd la (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland 1-65 Afzonderlijke nummers0D2X Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en franco per poet (X45 Uitgave der Vennootschap Loarens Coster. Directed? J. li. PÉEREB00B. ADVERTENTIÊNI Vïüj 1—5 regela S3 Cts.; Iedere regel mesr 10 Cis. Bulten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ft—elke regel meer ƒ0. Reclames 30 Cent per regel Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! 50 Cts. voor 3 plaatsingen ft contant Red&ctie en Administratie: Groote Bontstraat i Intercommunaal Telefoonnommer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zolder Bnitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiSn en reclames van bulten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, Warmo68straat 70—78, Amsterdam. Telephoon in tere. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ZONDAG 19 SEPTEMBER. Den Hout: Muziekuitvoering, u. Soc. Trou moet blycken: Concert Muziekkorps 10e Reg. Inf. 8 uur. Brongebouw: Strijkorkest HaarL Muziekkorps, 8 uur. Schouwburg: Rottercl. Tooneelgez.: Volksvoorstelling, 7 1/2 uur. De Kroon: Amsterd. Tooneelgez.: Volksvoorstelling, 8 uur. Circus Carré: Voorstelling, 8 uur. MAANDAG 20 SEPTEMBER. Circus Carré: Voorstelling, 8 uur. Stadsnieuws Om O n 3 Heen. In het Derde Blad van dit num mer vinden onze lozers een artikel ^Reisherinneringen" (Slot), in de ru briek Om Ons Heen. R. K. GELOOFS- EN ZEDELEER. Ons wordt v erzocht het volgende te plaatsen: Het tegenwoordig streven om de verschillende geestesstroomingen na te gaan en zoodoende de overtuiging van anderen te waardeeren en te vol gelijken, riclit zich bij voorkeur of zelfs bij uitsluiting op nieuwere rich- itlngen, zooals Socialisme, Theosofie, Christian Science. Daarentegen wordt een voorname factor in do bescha vingsgeschiedenis, nl. de Katholieke kerk, veelal verwaarloosd, wat des te onredelijker moet heeten, naar gelang men zich meer ondoordacht en be vooroordeeld over Roomsche leerstel lingen en gebruiken uitlaat. Vandaar dat ernstige geleerden als de Leidsche hoogleeraren Chantepie ie la Saussaye en Oort, om een voor beeld te noemen uit de orthodoxe en uit de moderne school, geleerden, die in dit opzicht herinneren aan de als ■chrijvers voortlevende dooden Prof. Gunning en Prof. Allard Pierson, uit drukkelijk dit tekort aan kennis heb ben aangegeven. De Protestant, die zich gaarne be roept op Paulus' woord: „Onderzoekt alles," en menig niet-katholiek, ja, menig anti-katholiek zal dankbaar aene gelegenheid aangrijpen om leidelijk de Katholieke beginselen te bootren verklaren. Tweemaal een half uur per week, Dinsdag- en Donderdagavond van 8 8 1/2 uur, houdt in de schoon e Kathe draal St. Bavo (Leidschevaart), kape laan Wilienborg eenvoudige voor drachten over de hoofdzaken der Roomsche Leer, ter voortzetting van de verleden winter behandelde stof, die meerdere andersdenkenden bleek te boeien. Wederom heeft iedereen niet alleen Vrijen toegang tot dezen cursus, maar ook gelegenheid om schriftelijke vra gen te stellen, welke dan de volgende maal worden beantwoord. J. W. A. BEIJNES. Dr. E. A. M. DROOG. C. J. GONNET. Dr. Ing. F. C. HUYGEN. C. G. LOOMEIJER Jr. Mr. J. H. J. SIMONS. Mi-. J. N. J. E. THUSSEN. Motorfiets-ongeluk. Gisterenavond om 6 uur kwam de 17-jarige jongen v. W. per motorfiets van de brug bij 't Wilsonsplein rijden en kwam in aanraking met een daar y oorbij gaanden kinderwagen, t Kind weu-d uit den wagen geworpen, maar kreeg geen letsel; de juffrouw die ach ter den wagen liep (wonende Wijde Geldelooze Pad), viel en werd uit den mond bloedende binnengedragen in het huis van Dr. Jessurun op den Raamsingel, die echter niet thuis was. Gelukkig passeerde juist dr. Ypma, die de vrouw behandelde; haar toestand is redelijk wel. Tegen den jongen werd proces-ver baal opgemaakt Kunst door Oefening. Den Stlen October a.s. zal het man nenkoor „Kunst door Oefening", di recteur de heer Carel Phlippeau, zijn 10-jarig bestaan herdenken. Ter gele genheid hiervan zal de verceniging oenge dagen later een concert geven In de Sociëteit Vereeniging alhier. Muziek in den Hout., Muziekuitvoering op Zondag 19 September, des middags te half drie uur. door het Haarlemsch Muziek korps, directeur de heer Ch. P. W. Krlens. Programma 1. Marsch aus der Symphonischen Dichtung Mazeppa, Liezt. 2. Ouverture le Roi d'Ys, Lalo. 8. Fantaisie de l'Opéra Manbn, Massenet. 4. Zwei Militar Marsche, Richard Strauss. a. MilitèLrmarsch. b. Kriegsmarecli. 5. Ouverture Jeanne d'Arc, Verdi. 6. Balletmusik a. d. Oper Die Ver- kaufte Braut, Smetana. 7. Fantaisie op oude opera's, Kap- pey. Sociëteit „Trou Moet Bly cken". Concert op Zondag 19 September 1909, 's avonds 8 uur door de St&fmu- ziek van het 10de Rog. Infanterie, ka pelmeester de heer Eug. H. Rap. Programma 1. „Klar sum Gefecht", Marsch, Lüdeke. 2. „Une nnit d'été", ouverture fan- tastique, Tack. 3. La valse des poupées (extraite du ballet), Baijer. 4. Fantaisie sur l'opéra „La Dame Blanche", Boieldieu. Triumph-Marsch, Rap. 6. „Le Roi d'un jour", ouverture ly- rique, Rinchardt. 7. Fakkeldans No. 1, Meijerbeer. 8. Mosaïque de l'opéra „Nabuchodo- noser", Verdi. 9. Potpourri Populair, RenaucL WETEN EN WERKEN. Meldden wij eenige dagen geleden, dat het gebouw Weten en Werken zou worden verkocht aan een boekdruk kersfirma alhier, thans kunnen wij melden, dat deze verkoop heeft plaats gehad. Kooper is de heer J. A. Boom (firma Woest) boekdrukker en uitge ver alhier, die thans xijn werkplaat sen en kantoren heeft aan het Klein Heiligland. Na eenige verbouwing zal de beer Boom zijn onderneming in den loop van den volgenden zomer naar het gebouw Weten en Werken overbren gen. De groote zaal beneden zal wor den gebruikt voor drukkerij, voorts zullen beneden de kantoren worden gevestigd, terwijl boven de ruimtezal worden Ingericht voor zetterij, met een vertrekje voor den corrector. Omtrent dezen verkoop ontvangen wij van andere zijde de navolgende mededeeling Vrijdagavond bad in haar gebouw san de Gedempte Oude Gracht de le denvergadering plaats van de Veree niging Weten en Werken, waarin met al gem een e stemmen besloten werd tot verkoop van het voornoemd perceel over te gaan. Het bestuur had gemeend het voor stel daartoe te moeten doen, omdat de exploitatiekosten van het gebouw op den duur te zwaar gingen drukken en de nog zoo nuttig werkende vereeni ging dreigde ten gronde te gaan. Nu na hoofdelijke stemming de le den unaniem him goedkeuring ge hecht hebben aan het voorstel van het bestuur, is het vooruitzicht medo ge opend, dat Weten en Wei-ken kan blij ven voortbestaan en kunnen de zoo druk bezochte voordrachtavonden bin nenkort in een andere localiteit ge houden worden wat zeker do vele trouwe bezoekers genoegen zal doen. Intusschen en daar werd door den voorzitter Mr. Land ook uitdruk kelijk op gewezen vertrouwt het be stuur op de blijvende belangstelling der leden en hoopt op hun jaarlijk- sche bijdrage te kunnen rekenen, daar zonder deze toch het aantal voor drachtavonden moet ingekrompen worden, wat voor velen een teleur stelling zou zijn." In welke lokaliteit nu voortaan de voordrachten gehouden zullen wor den, is nog niet bepaald. De gemeentelijke arbeidsbeurs, die in 't gebouw gevestigd was, zal nu ook een ander verblijf moeten zoe ken. De Predikantsbenoeming. Op de gisteravond gehouden verga dering van het kiescollege der Ned. Hc-a-y. Gemeente, is het navolgende drietal opgemaakt 1. Ds. H. W. Creutzberg, pred. te IJmuiden. 2. Dr. A. H. de Haxtog, pred. te Heemstede. 3. Ds. G. W. C. Vunderink, pred. te Amersfoort* Baden. La het douchebadhuis min den Kou- denhorn zijn in de afgeloopen week 1148 baden genomen, in d»t mh bet Leidscheplein 985. Voordracht Kantonrec ti ter. De arrondissements rechtbank te Alkmaar heeft, ter vervulling der va cature van kantonrechter te Den Helder, opgemaakt de navolgende al- phabetische lijst van aanbeveling: mr. J. J. Neuman de Loosmr. A. G. A. ridder van Rappardmr. W. de Sit ter allen griffier, onderscheidenlijk bij het kantongerecht te Breda, Pur- merend en Haarlemmermeer. Jubileum. Heden herdacht de heer Swaans- wijk, schaver in de afdeeling draaierij aan de Centr. Werkplaats der H. IJ. S. M. den dag waarop hij vóór 25 jaar bij de maatschappij in dienst trad. Als blijk van waardeering en hoog achting boden de kameraden den ju- bil air is een fraai karpet aan. Van de maatschappij ontving hij enveloppe met inhoud en diploma. Oscar Carré. Bij Carré was 'i gisteravond stamp vol. Drommen menschen spoedden zich er heen, benijd door de velen om de tent heen stonden, en een glim pje trachtten op te vangen van het geen daar binnen voorviel. Een keurig programma van negen tien nummers werd er afgewerkt. De heer Jöe verrichtte hoog in de lucht met een rustige zekerheid zijn evenwichtstoeren, die menigeen deden griezelen. Een uitbundig succes had de mis lukte pleiziertocht In den taxametar door de zeer komische wijze van voor stellen. De Jockey du grand prix gaf een staaltje te zien van heerlijk wild, woest rijden op een ongezadeld paard. Een voornaam nummer was ongetwij feld de Witte Dame, voorgesteld door mej. Ella Renz, die, in een sneeuw wit kleed op een wit satijnen paard het oog bekoorde door sierlijke wen dingen. Het aantrekkelijkste nummer was misschien wel dat, waarin de kunst- wleLrijdoressen optraden. Het was waarlijk een genot de vlug heid en lenigheid van dit zestal gade te elaan; één was er bij, die door onstuimigheid, waarmee zij de moei lijkste toeren verrichtte, waarbij ze als een echte wildebras te werk ging nog lang in de herinnering van de bezoekers xaï blijven voortleven. Tot driemaal toe werden de gezus ters terugeroepen. De heer Albert Carré gaf eenige meesterstukjes van dressuur te zien. Gregorio Busto kwam met z'n gan zen op de proppen, en deed de men schen schateren. Van avond: Grand Solrée High Life. Museum van Kunstnijver- heid. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem ontving ten geschenke van den directeur van het Rijks-Mu seum van Oudheden te Leiden een belangrijk plaatwerkDe Beschrij ving van de Egyptische Verzameling in genoemd Museum, „De Monumen ten van den tijd tusschen het oude on het middellijke en van het mid delrijk Stéles", door Dr. P. A. A. Boeser. De platen van dit werk zullen Zon dag in de Rotonde'van het Museum worden tentoongesteld met een reeks van afbeeldingen van Egyptische beeldhouwkunst uit het bekende werk van Prisse d'Avennes. Op deze wijze zullen belangstellen den een algemeen overzicht krijgen der Oud-Egyptische beeldhouwkunst, die een paar duizend jaar voor onze tijdrekening in hoogen bloei verkeer de Zondag is de toegang kosteloos. Bloeiende kersenboom. Ais zeldzaamheid kan worden me degedeeld, dat bij den landbouwer Meijland op diens erf in de Kaïnper- straat een kersenboom in vollen bloei staat. Haarlemsche Stoomverffa- briek. De Staatscourant bevat een konink lijk goedgekeurde wijziging In do sta tuten der Naamlooze Vennootschap Haarlemsche Stoomverffabriek voor heen W. Leur en Co., te Haarlem, be helzende, dat do duur der vennoot schap, welke eindigt 31 December 1909, verlengd Is met 25 jaren. Militaire Zaken, Op heden worden van hot instructie- bataljon te Kampen, bij het 3e batal jon van het 10e regiment alhier in garnizoen overgeplaatst de korporaals Scheffer en RulL Het weermannetje. Door den heer Schmidt, opticien al hier, wordt het bekende weermanne tje op de Groote Markt van nieuwe instrumenten voorzien, reeds zijn een drietal daarin geplaatst Ned.R. K. Volksbond. Maandag 27 dezer zal in het bouw St Bavo een feestelijke herden king plaats hebben ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van bovenge- noemden Bond. Als spreker zal optreden de heer Alb. v. d. Kallen, van Breda. Het feest wordt opgeluisterd door de zangver- eeniging St Bavo. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. Uit de Omstreken SCHOTEN. Door de alhier gevestigde vergun ninghouders is een vergadering ge houden tot oprichting eener onderaf- deeling, van den Alg. Bond „Ons Be lang". Tot oprichting daarvan is be sloten. Als leden van het bestuur zijn geko zen de heeren N. v. d. Meel, A. Cos- see, G. van Donselaar en G. W. ran Gemert, die onderling de functies sullen verdeelen. Dat de directie der gemeen te-gas fabriek alhier strenge maatregelen gaat toepassen op de muntgasv er brui kers, zal leder, die hier den toestand kent, noodzakelijk achten, daar het herhaalde malen, en bijna telkens bij dezelfden voorkomt, dat het geld ge heel of gedeeltelijk uit den meter is verdwenen. Tot dusver werd het te kort dan bij stukjes en beetjes aange zuiverd, als het weer voorkomt, zal den verbruiker direct da gastoevoer woorden afgesneden. Dit is dezer dar gen gebeurd bij een gebruiker die wei gerde, een goed 2 1/2-centstuk te ge ven voor een Brabantsche cent, die in den muntmeter was gedaan. Alles ls weggehaald. Wij willen 'daarom den muntgasverhruikers een raad geven: doet geen verkeerde din gen, want de gevolgen daarvan kun nen we leens zeer ernstig worden. Reeds zijn verschillende strafzaken aanhangig. In den laatsten tijd kwam het nog al eens voor, dat hier valsch geld werd uitgegeven, onlangs in den avond bij een winkelier een valsch kwartje. .Voorzichtigheid is dus aan bevolen, RAADSVERGADERING SCHOTEN. In ons verslag van deze raadsver gadering op Donderdag 1.1. stond, dat het voorstel van B. en W. tot verlee- ning ondersteuning van schoolgeld voor Schotensehe leerlingen van de Burgeravondschool te Haarlem werd aangenomen. Deze mededeeling berust op een misverstand niet het voorstel van B. en W., maar dat van den heer De Graaff, ondersteund door de heeren Hooy en Cobelens en bedoelende om 6 bijdrage per leerling te geven, werd aangenomen. HILLEGOM. Door den heer Th. A. Adriaanse al- liier is aanbesteedHet bouwen van een drukkerij-gebouw met bijbehoo- rende werken aan de Weerestein- straat., tegenover „Treslong-". Ingekomen waren 6 inschrijvingen. Het laagst werd ingeschreven door den heer J. Witsenburg te Lisse voor f 2080. De raming bedroeg 2200. HAARLEMMERMEER. In de R. IL kerk te Hoofddorp wordt de noodige installatie aangebracht voor acetyleen-verlichting. In school 9 te Haarlemmermeer, wondt een landbouwcursus geopend, door den landbouwleeraar A. Halm te Amsterdam. HALFWEG. De campagne aan de suikerfabriek zal in de week van 3 October aanvan gen en langer duren dan de beide vo rige jaren. Door de alhier bestaande afdeeling van bet Witte Kruis is geldelij ken steun gevraagd aan het gemeente- en de verschillende armbesturen, om te komen tot aanstelling eenar wijkver pleegster. De heer E. von Ek, van hier, is be noemd tot onderwijzer aan een bij zondere school (hoofd de heer Van Dorp) te Amsterdam. VELSEN'. Voor rekening van den heer Chr. van Weelderen is aanbesteedHet bouwen van een boerderij, onder ar chitectuur van den heer R. v. d. Ploeg. Ingekomen waren 20 biljetten. Laag ste inschrijvers bleken te zijn do hee ren Hart en Rol, te Beverwijk, yoor ƒ5959. IJMUIDEN. Emigranten. Aangezien de Franse he regeering bezwaar heeft gemaakt, dat do sche pen van de Kon. Holl. Lloyd met emi granten aan boord te Duinkerken ver toeven is het stoomschip Amstelland eerst naar Duinkerken geweest om te Iaden, en zal nu heden te IJmuiden de mail en een 600tal emigranten i boord nemen om dan rechtstreeks naar Buenos-Ayu-es te stoomen. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen D. H. Lutkweld, Amsterdam, Stich ting Bennoheim, 4 pers. Schoemaker, idem, idem, 6 pers. P. Kleine, ld., idem, 6 pers. T. Roos, id., id., 8 pers. Mej. Jansenius de Vries, Warfum, Pension Quisisana. Ds. Sieveking, Hamburg, id., 2 p. Om in aanmerking te mogen ko men voor het bewonen van de 20 ge meente-arbeiderswoningen hebben zich 38 gegadigden aangemeld. Bij een door de politie gehouden contróle alhier ter naleving der ijk wet is tegen 9 personen proces-verbaal op gemaakt wegens het niet doen ijken van hun maten en gewichten of het aanwezig zijn van het aikeurings- merk daarop. Verscheidene .maten en gewichten benevens een el zijn in be slag genomen. HOFBERICHTEN. Do Koningin-Moeder met gevolg bracht gisterenmiddag een bezoek aan het tentenkamp bij de naald te Soestdijk en bezichtigde met veel be langstelling de tenten en de keukens. Hare Majesteit werd rondgeleid door majoor Abresch. Od last van de Koningin is een nieuw vervoermiddel vervaardigd voor Prinses Juliana. Het beetaat uit een eenvoudigen, doch smaakvol in- geriohten „woonwagen", die ruimte biedt tot plaatsing van twee of drie stoelen en door middel van een kachel kan worden verwarmd. De entrée is zoo ingericht, dat de kinderwagen der Prinses er gemakkelijk kan wor den ingereden. De wagen is bestemd om de Prinses met hen, die haar be geleiden, bij guur weer naar een of ander zonnig en beschut plekje in het park te brengen. Uit niet minder dan 115 plaatsen heeft reeds de „Vereeniging van Chr. Onderw. en Omlerw. in Nederland en Overzeesche Bezittingen" bijdragen ontvangen voor een Bijbel, die het Vorstelijk Echtpaar namens genoem de vereeniging aangeboden zal wor den voor Prinses Juliana. GENERAAL VAN DAALEN. Naar het „Vad." thans met zeker heid kan mededeelen, is de luitenant- generaal Van Daalen bestemd om ais chef van den generalen staf ln Indië te worden aangewezen. Tot dusverre werden daartoe in den regel alleen officieren benoemd, die bij het hoofd bureau van den generalen staf als kapitein en als hoofdofficier waren werkzaam geweest. Dit is met Van Daalen niet het geval, maar hij heeft de hoogeno krijgsschool afgeloopen, en was als stafofficier Jarenlang werkzaam in Atjeh. GOUVERNEUR VAN CURAgAO. Op verzoek is eervol ontslagen als gouverneur van Curasao onder dank betuiging jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk, en benoemd als zoodanig mr. Th. J. A. Nuyens, on der-voorzit ter bij den Raad van Bestuur en pro cureur-generaal bij het Hof van Jus titie aldaar. DE ISRAëLIETEN IN DEN HARS KAMP. 10 September begon het Israëlie- tisch Nieuwjaar, en het is dan ge woonte, dat de Israëlieten onder de militairen verlof krijgen om dien dag naar huis te gaan, ten einde hun godsdienstige plichten to vervullen. Nadat echter, als gevolg van het ge val van Aziatische cholera, Dinsdag 'Amsterdam besmet was verklaard, moest den 350 Israëlieten ln den Hars kamp het verlof worden geweigerd. Dit verwekte ernstig misnoegen; men drong bij den kolonel van het 7e reg. aan op het verleenen van groot-ver lof, m. a. w. dat de Israëlietische mi litairen wel naar huis zouden mogen gaan, doch daaruit niet terug behoef den te keeren. Dit weigerde de com mandant van het kamp. Door enkele verontwaardigden werd daarop zelfs een soortgelijk telegraphisch verzoek tot den minister van oorlog gericht, doch het telegraphisch antwoord luid de eveneens in weigerenden zin. Door het ingrijpen van kolonel A". Hoogeboom is evenwel deze onaange naamheid tot aller genoegen opgelost. Hij wendde zich tot een der militai re dokters den reserve-officier van ge zondheid, dr. M. den Ilortogh, en de ze sprak de ontevredenen toe, waar bij hij hun uiteenzette „hoe in deze tijden van cholera-gevallen op medi- scho gronden geen verlof mocht vcr- leend wonden, om thuis het Nieuwjaar te gaan vieren, terwijl overwegingen van militairen aard zich verzetten"te gen het verleenen van groot verlof. Dit hielp. Ten overvloede seinde de kolonel naar den opperrabijn Wagenaar uit Arnhem, die dadelijk de benoodigde ingrediënten opzond, zoodat met be hulp van een drietal miliciens, Van Italië, Lissauer en Prins, de Nieuw- jaarsdag in de Joodsche cantlne van Cohen gevierd is kunnen worden. 1-Iet tactvol optreden van kolonel Hoogeboom werd ten zeerste door de betrokkenen op prijs gesteld. KINDERVERLAMMING. Ook te Zutphen zijn een vijftal ge vallen van kinderverlamming voort komen, blijkbaar dezelfde ziekte, die zich in Westphalen voordoet. Een der kinderen is er aan gestorven. Ook in YYarnsveld en Eefde zijn een 4-tal ge loop' Waarvan 1 met doodelijken af- Ofschoon deze ziekte op andere plaateen in betrekkelijk korten tijd uioerdere kinderen heeft aangetast, is van een direct besmettingsgevaar nooit iets geblekenvaste bewijzen daarvan zijn althans niet voorhan den. ONGELUKKEN. Gistermiddag is to Bussum in een breedo sloot van de Oude Zanderij nabij de Prins Hendrikschool, ver- dronken het 5-jarlg zoontje van zeke- reu Do YY it, aan de Verbindingslaan. BALSPELEN IN IIET INDISCHE LEGER. In het nieuw verschenen voorschrift voor de gymnastische oefeningen voor de infanterie in Nod.-Indië is naast voetbal en vuistbal ook korfbal opge nomen als spel voor do militairen. DE CHOLERA. Bij het geneeskundig onderzoek te Gent is gebleken, dat liet aan boord van de YVarkworth voorgekomen ver dacht sterfgeval niet aan cholera, maar aan een hartaandoening te wij ten Ls. ACIITERSTANDSONTWERPEN. De Eerste Kamer zal Woensdag morgen om elf uur bijeen komen, om een uanvang te maken met do behan deling van de achterstandsontwcr- pen. STUCADOORSPATROONS. Het volgende verzoekt men ons te plaatsen Waar ons werd opgemerkt, dat in het verslag der Jaarvergadering van den Stucadoorspatroonsbond een be sluit dier vergadering de aandacht van. do vertegenwoordigers der pers was ontglipt, zij thans nog ter aan vulling gemeld, dat op den tweeden dag na Bet afzenden der telegram men aan H. BI. de Koningin en aan de wed. van wijlen den Bondsvoorzit ter, den heer Steenken, werd behan deld een ingekomen verzoek om ad- haesic-betuiging aan het door den „Bond Yan Patroonsvereeniging.m, verwant aan het Bouwvak", aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gezonden adres, inhouden de het verzoek, de volgende twee clausules, ln de bestekken op te no men, verplichtend te stellen „Indien vakaannemers, die van den aannemer opdracht hebben ont vangen tot werkz aam heden of le- verantiën ten behoeve van het aange- sn Be nomen werk. daarvan aan den stuurdar mededeeling hebben gedaan, dan i3 de aan besteder door betaling van den aannemer niet bevrijd, tenzij hem zijn overgelegd de bewijzen, dat evengenoemde vak aannemers ten hunnco genoegen zijn voldaan of ze kerheid hebben vorkregen.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1