Thermometentand Marktnieuws ELISABETH FRAHCIHA DAUÖEI1- Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET «KON IN KL. NED. MKT. INSTITUUT. (Opgemaakt worm. 10.50 uur). De Bildt, 21 Sept. 1909. Hoogste barometerstand 767.0 m.M. Ie Thorshavn laagste 756.0 m.M. te Sylt (ten Westen van Denemarken). Verwachting tot den avond van •£2 September Wind zwakke, veranderlijke wind. Gesteldheid van do luchtmeest «waar bewolkt, waarschijnlijk regen buien. Temperatuur t geringe verande- jring. Barometerstand hedenmiddag te 2 tiur 763 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 763 m.M. te Haarlem. Dinsdag 21 September Hoogste gisteren 2 uur F. 58 laagste hedennacht F. 62 Hoogste heden tot 12 uur F. 56 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 80 Cts. pea- regel. KEIJSER'S SchoenenmajMUn, j i i 32 Lang* Voorstraat OPLICHTING. Overeenkomstig den eisch van liet O. M, veroordeelde de Utirechtsche rechtbank de vrouw B. E. van L. uit Haarlem, beklaagd van oplichting van de familie H. té Utrecht, tot op- rending naar een krankzinnigenge sticht voor den proeftijd van één Jaar. DOOR STROOPERS AANGE VALLEN. Uit Tilburg wordt gemeld: De onbezoldigd rijksveldwachter- Jachtopziener J. Loruhregs is in den «acht van Zondag op Maandag aan den Heikant bij het aanhouden van .Vi'ildstroopers door dezen aangeval len en ernstig mishandeld door mes steken. De dadeu-s, een drietal be ruchte stroopers, zijn bekend. TRAMLIJN AMSTERDAM- ZAANSTREEK. Bij de gemeentebesturen der ver schillende Zaansche gemeenten is de piededeeling ontvangen, dat de Noord- Holiandsche Electrische Tramweg- maatschappij een overeenkomst heeft gesloten met de Spaar- en Incasso- bank te Amsterdam, waarbij de eer- pte alles, wat die maatschappij het hare mag noemen ,in zake tramaan- Jog door de Zaanstreek heeft overge nomen. De Spaar- en Incassobank vraagt daarbij of de gemeenteraden bereid tiju op de voorwaarden der vorige 'concessie ook haar die concessie ie i-orieenen. De gemeenteraad vaa Koog aan de Zaan nesloot reeds te berichten, dat op de oude voorwaarden en onder beding, dat de concessionnaris kan voldoen pap de eischen, welke Koog aan do Zaan zou verlangen, dé Raad te zijner tijd génegen zou worden be vonden; concessie te verleenen. WONINGVRAAGSTUK. Mén schrijft uit Rotterdam aan Het Vojk Incidenteel blijkt daaruit, hoe juist •gezien het was van de sociaal-demo craten, toen zij onlangs bij de be handeling van het woningvraagstuk ia den Raad er op wezen, dat, indien do gemeente niet zelf den bouw van 'goecfkbope woningen In de binnen- tetad tér hand neemt, waar zij Jtaar medewerking weigerde aan een par ticuliere woningbouwvereeniging om Bulks té doen, er spoedig gebrek aan üie woningen komen zou en eenvou dig zelfs de opruiming van de ergste kioiteii zou moeten worden siopge- eet...;... Dat is nu reeds een feit Tweie jaar geiedeu vroeg de ge zondheidscommissie de onbetvoon- baarverklaring van een aantal krot ten tusschen Achterklooster, Oosiplein .en GoudschesLngel. Een aantal werden dan pok afge keurd. Maar een 14-tal bleven slaan, om- dut.... ze nog niet zóó ellendig waren, dat hunne bewoning een dicpot ge vaar opleverde I Twee jaar is daarover nu gecorres pondeerd, maar de gezondheidscom missie is. bij haar ooi-deel gebleven, dat die krotten moeten worden ont ruimd. De directeur v*n de bouwpolitie en burgemeester eu wethouders echter traden nu den gemeenteraad, de pnbewoonbaarverklaring uit te spre ken. En wat is lnm voornaamste ar gument Dat „het vinden van nieu we huisvesting voor do thans te ver drijven bewoners moeilijkheden zou kunnen opleveren", zooals de direc teur zegt, en volgens het oordeel van '13. en W. „het oogenblik daartoe eerst zal zijn aangebroken, als de voorraad goedkoope woningen groo- ier is geworden." Ziedaar de impasse, waarin het ge meentebestuur van Rotterdam zich willens en wetens zelf gebracht heeft. De gezondheidstoestand eischt af braak van krotten. Er zijn particulieren, die goedkoope woningen in do binnenstad wilden bouwen voor lagen huurprijs, door financieele tegemoetkoming van de gemeente. De gemeente weigerde. Particuliere bouwers bouwon geen goedkoope woningen Zélf bouwon wil de gemeente even min. En nu moet de verdere afbraak van krotwoningen wachten toter meer voorraad goedkoope woningen komt TARIEFVERHOOGING. Naar de N. Ct. verneemt, heeft een wetsontwerp strekkende tot algemee ns verhooging van het tarief van in voerrechten met 30 van de thans geheven wordende rechten (m. a vv. dus om de 5 van ons tarief op te brengen) hot Departement van Fi nanciën verlaten. De Regeering moet, zegt het Haag se he blad verder, voorloopig niet voornemens zijn verder te gaan en een eigenlijke herziening van het ta rief van invoerrechten ter hand te nemen. Met de thans ontworpen ver hooging wordt een versterking van de middelen beoogd, welke naar ver wachting 8 A 3| mill toen zal opbren gen. GOED AFGELOOPEN. Omtrent het springen van een lucht koker in de Electrische centrale te SchevenIngen kan worden medege deeld, dat de ketel door de zoldering van gewapend beton sloeg en vervol gens bet 18 M. hooge dak beschadig de, om ten slotte naast een der ma chines neer te komen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. DE HUDSON-FULTON-FEESTEN. De gedelegeerden die Amsterdam zullen vertegenwoordigen bij de Hud- son-F ui ton f eesten, zijn te New-Yark aangekomen en hebben een brief van gelukwensching van Koningin Wil- helmina medegebracht. ONTGROENEN. Naar do N. R. Ct. verneemt, zijn er de vorige week bij hot ontgroenen te Delft wear ernstige baldadigheden voorgevallon. Enkele groenen zijn daarvan het slachtoffer geworden en hebben lichamelijk letsel gekregen. DE DRIEVOUDIGE MOORD TE KOERANGE. De beide gebroeders Bakker uit het Koekangerveld zijn gisteren met den trein van tien uur uit Hoogeveen naar Assen overgebracht. Tevens is een belangrijke getuige naar Assen gebracht door den rijksveldwachter Kiracht uit Koekange, nl. de naaste buurman van den vermoorde Bak ker, een zekere Vemim. Deze beweert de misdaad gezien te hebben. Uit vrees voor de daders heeft hij gezwe gen. HOSPITAAL-KERKSCHIP „DE HOOP". Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" vertrok weder naar zee, koersende naar Doggersbank. DE KONINGIN-MOEDEIR TE ROTTERDAM. Het in de vorige maand door de Koningin-Moeder aangekondigde doch later afgelaste bezoek aan Rotterdam zal deze week worden gebracht op een nader vast le stellen dag, die verband houdt met de aanwezigheid van het stoomschip „Rotterdam" der Hol- land-Amerika-lijn, dat H. M. wenscht te bezichtigen. MARITIEME CONFERENTIE. Op de internationale maritieme conferentie, die 28 September a.s. te Brussel zal plaats hebben, zal Neder land vertegenwoordigd worden door de volgende afgevaardigden jhr. Va.n der Staal van Piershil, Neder- landsch gezant to Brussel, prof. Mo- lengraaff, uit Utrecht, Loeier, rnr. Asser Jr., en E. Heldring, directeur van de Koninklijke Nederlandsohe St oombo ot - M aatschapp ij GRUWELIJKE MOORD. Gister gaven we reeds uitvoerige mededeelingeu over de moord te On na. Uit Heerenveen wordt nog aan 'i Hbld. geschreven: Zondagmorgen kreeg de Justitie te Heerenveen draadbericht, dat Zater dagavond te Onna eon moord ge pleegd was. Men sprak van twee ver moorden, eon man en vrouw. Vlak bij do grens tusschen Over- ijsel en Drente ligt een landwegje naar het westen, waar de woning ligt van Jan Haring. *t Is een eenvoudige arbeiderswo ning, zooals ze daar bijna alle zijn, zonder voordeur, met riet gedekt, terwijl dc ingang aan de zijde ligt, achter de kanver door het achterhuis. Jan Haring en zijn vrouw hebben een dochter, die nu 18 jaren oud is. Deze doclitor huwde vcrledeur jaar met den 31-jarigen L. v. d. Vegt, die vlak in do buurt bij zijn moeder in woonde'. V. d. Vegt stond niet best bekend; hij maakte meermalen ken nis met do Justitie en week ook al eens naair Duitschland uit, orn zich aan een vonnis te onttrekken. Na het huwelijk met de 17-jarige dochter van Haring (deze en zijn vrouw waren met dit huwelijk toen wel ingenomen, want Van der Vegt had wat geld) kocht deze een huisje vlak in de buurt zijner schoonou ders. De jonge vrouw werd moeder, het huwelijk was evenwel niet gelukkig en sinds ©enigen tijd leefde men ge scheiden. Volgens den een verliet v. d. Vegt zijn vrouw, volgens anderen liep zij van hem weg. Hoe dit zij, v. d. Vegt woonde weer bij zijn moeder in, zijn vrouw bij hare ouder». Dagelijks passeerde Van der Vegt de woning zijnetr schoonouders, hij kwam dan van zijn werk en vroeg dan wel eens zijn kind te zien, wat hem steeds door de schoonouders ge-1 weigerd werd. Hij hield vah 'dit kind, want aan buren vroeg hij verschei dene malen, hoe t met hét kind ging. Hij voegde er dan aan toe, dat het vooral zijne schoonmoeder was die hem niet in de gelegenheid wilde stellen zijn eigen kind eens te zien, waarop hij toch recht had. Trou wens,- de vrouw van Haring was niet een van do goelijkste, zoo werd aan 't Hbld. medegedeeld. Zaterdagavond ongeveer kwart voor negen wefrd bij Haring aan de glazen geklopt; men vroeg om open te doen. Al dadelijk hoorde men dat het v. d. Vegt was; men weigerde open te doen. Toen bleef v. d. Vegt kloppen, waarop de bewoners naar buiten gingen; eerst Haring, toen de beide vrouwen. Van der Vegt vroeg het kind te zien, wat hem weigerd werd. Toen stak hij met het mes eerst naar Haring, die zich om keer ende, oen steek in den rug kreeg, gelukkig niet van ernstigen aard. Toen keerde v. d. Vegt zich tot zijne schoonmoeder en onder 't opheffen van het mes uitroepende: „Nu zal zij er ook een hebben," sloeg hij haar 't lemmet in de borst. De steek was diep doorgedrongen, want een kwartier later overleed dc vrouw. Na den eersten steek (alles ge beurde In een minimum van tijd) liep Haring in alle haast naar do buren, die op ongeveer 100 meter af stand woonden, aan een bouwkamp. Vóór Haring daar was, had v. d. Vegt hem ingehaald, aangepakt en riep hij uit: „Nu zal je er nog een hebben." Zoo var kwam het gelukkig niet, buren kwamen toeloopen en Haring werd ontzet. Van der Vegt ging nu vluchten, dwars door de akkers en lage landen in de richting van Giethoorn. Zoo spoedig mogelijk werd de burgemees ter met het gebeurde in kennis ge steld, evenzoo de rijksveldwachter en marechaussee te Steenwijk. Alles werd in den donkeren nacht afgezocht om den dader op te spo ren. 's Morgens te 6 uur werd hij te Zuidveen gearresteerd; geheel nat en bomodderd. Hij was toen op weg naar Steenwijk. Dadelijk werd hij naar de kazerne der marechaussee overgebracht, door den commandant verhoord, aan wien hij bekende. Hij werd daarop In die kazerne in voor loopt ge bewaring gesteld. Zondagmiddag kwam de Justitie uit Heerenveen een onderzoek ter plaatse instellen. SLAAPWANDELENDE INFANTERIST. Op een avond zwierf een eenzaam infanterist in de buurt van de brug over de Stadhouderskade bij de Ferdi nand Bolstraat te Amsterdam. De man liep met do oogen dicht, langzaam, dwalend, recht op het zwarte, gladde water van de gracht toe. De nien- schen bleven staanvonden het eenigszins zonderling. Aan den wal kant gekomen, scheen de krijgsman eon oogenblik te weifelen, maar dra dwaalden zijn zwaargeschoeide voeten verder, en met een plomp ging de sol daat te water. Oogenblikkelijk begon hij echter te zwemmen, en kroop wel dra druipend en bibberend weer den wal op. De man vertelde, dat hij liep te slapen, niet wist waar hij was of wat hij deed, maar Ineens kou en nat tigheid voelend, wakker was geschrikt en tot bewustzijn kwam, dat hij in het water lag. VERDUISTERING. Een bediende van Van G. en L. op den Dam te Amsterdam werd uitge zonden om een chèque in te wisselen aan een der bankinstellingen. Tot nog toe is hij met de door hem ontvangen geldsom, die ongeveer f2000 moet bedragen, niet terugge keerd. Volgens de Tel. is het vermoe den, dat bij er mede gevlucht is. GENERAAL VAN DAALEN. Naar aanleiding van het uit 't Vad. overgenomen bericht, waaruit is op te maken, dat generaal Van Daaien niet bij het hoofdbureau van den generaion staf werkzaam is geweest, deelt men mede, dat geen stafofficier van het le ger in Indiè op langer dienst bij den staf kan wijzen dan generaal Van Daaien. Hij was bij den staf werkzaam als kapitein, majoor en overste en werd eerst bij zijne bevordering tot ko lonel teruggeplaatst bij het wapen der artillerie. Als kapitein was bij 1 jaar op het hoofdbureau van den ge- neralen staf te Batawa werkzaam, waar hij ook later als iuit.-kolonel ge- phuitst werd, om van daar uit dooi de regeering in commissie gezonden te worden naar Borneo. DE WINKELSLUITING TE ENSCHEDE. De vervroegde winkelsluiting (die trouwens alweer tot het ver led ene zul boliooren, zooals wij meldden), waar aan enkelen weigerden mede te doen, gaf te Enschedé reeds eenige avonden aanleiding tot relletjes. Vrijdag- en Zaterdagavond was bet vooral erg voor den sigarenwinkel van den heer 13. Romeny in de Markstraat. Den laatsten avond was de burgemeester, de heer Edo Bergsma, daar tegen woordig en toen de volksoploop zóó erg werd, dat hij versperring der straat veroorzaakte, gelastte deze „uiteengaan". Sommigen voldeden hieraan niet, zoodat de politie hande lend moest optreden en tot arrestatie \un vier personen overging. Tegen drie dezer is proces-verbaal opge maakt. Met het oog op deze omstandigheden en hetgeen misschien nog is te ver wachten, is de politie versterkt met vior rijksveldwachters. DE VERMISTE EFFECTEN. Bij verschillende bankinstellingen zijn thans alle effecten van den dief stal te Vlaardingen. op een aantal tor waarde van 20,000 na, opgespoord. Deze f20,000 zijn reeds gerealiseerd. Van den dader nog geen spoor. Het onderzoek in deze duistere zaak blijft in vollen gang. Ook Maandag werden weder verschillende opmetin- gen in en bij het kantoor verricht. Men vreest echter, dat de daders met te grooten geslepenheid te werk zijn gegaan. Geen spoor Is er van hen tot heden gevonden. 'N LUGUBERE GRAP, De Echo schrijft Half drie, in den nacht van Zater dag op Zondag, requiroordc de politie de hulp der brandweer voor ,,'n geval van ophanging", dat door voorbijgan gers in de Stadsrietlanden te Amster dam was waargenomen. Het lijk hing hoog aan een kraan, werd medegedeeld. Dus, meende de politie, zou de brandweer hier met haar materiaal en onversaagde klim mers goede diensten kunnen bewij zen. De man moest er van hooren zeg gen al van half één gehangen heb ben. dus zoo ie wel dood zijn, repli ceerde do brandweer, die gedachtig aan haar taak er niet veel voor ge voelde materiaal en mannen voor de ze expeditie af te staan. Maar je »on niet weten „De man is mogelijk nog niet dood", zong de politje. En zoo trok een brandweer-brigade uit de kazerne aan de Achtergracht in den stikdonkenen nacht er op uit, om in dé Rietlanden, door knechten van Hermandad vergezeld, naar den levensmoede op zoek te gaan. En zoo waar, heel achter in de Rietlanden, op het uiterste hoekje, waar geen land meer achter is, bengelde hoog aan een kraan het ontzielde li chaam van een man. .Zeker een bootwerker", meende men, op liet werkpak afgaande. „Nou, die is allang koud 1", meende een ander, en een rilling liep den menscben bij dat tooneeltje door de leden. Maar, Je kon niet .weten. En nu werd de hooge ijzeren kraan vlug per ladder beklommen door een brand weerman, die zijn touw gereed hield om na de afsnijding het lijk te laten zakken. Alles wacht in de ijzige stilte van den nacht op dezen uithoek. Kruipen de over den arm der kraan, bereikt onze brandweerman de plaats der ophanging. Hij maakt zijn touw ge reed. om dit om het lichaam te slaan, houdt zijn mes bij de hand, pakt den opgehangene aan. Dan klinkt hel plotseling met een half nijdigen, half lachenden kreet ,,'n Pop I 1" Tableau I BOND VAN GEMEENTEPOLITIE BEAMBTEN. Deze bond heeft zijn algemeene ver gadering gehouden in Den Haag, die ook werd bijgewoond door den heer Henri Vandoren, secretaris van den Bond van ondergeschikte politiebe ambten in België, als vertegenwoor diger van dien bond. Het aantal algemeene leden ver meerderde met 19, terwijl er 7 be dankten. De aangesloten vereeniging te Vlissingen werd ontbonden. De Utrechtsche vereeniging scheidde zich af. Daarna kwam aan de orde de be spreking van een actie, te voeren voor het verkrijgen van een drle- ploegenstelsel, zooals o. a. in Parijs bestaat, waar de eene ploeg dienst doet van 'e morgens 6 tot 's namid dags 2 uur, de tweede van twee uur tot 's avonds 10 uur en de derde het overige gedeelte van het etmaal. Op die wijze zou elke politieman eens in da drie weken een vrijen Zondag kun nen hebben, behalve de gewone rust dagen. De zaak zal door de aangesloten vereenigingen elk in eigen kring wor den behandeld, daarvan zal rapport worden uitgebracht aan het bonds- best uur. Vervolgens werd besloten tot het doen drukken van een jaarboekje vanwege den bond. Na de pauze werd in behandeling genomen eon bestuursvoorstel tot het oprichten van een drukkerij, waai" liet bondsorgaan en het overige druk werk zal worden klaar gemaakt. Volgens het aan de vergadering voorgelegde plan zal een afzonder lijke naamlooze vennootschap wor- der> gevormd, die haar winsten ml storten in de bondskas. Het voorstel werd aangenomen met I tegen 15 stemmen. Hierna kwam in behandeling een voorstel, om hot volgende jaar een congres te houden voor het politie wezen, waar verschillende wenschen, reorganisatie van het politiewezen, enz.zouden kunnen worden onder do oogen gezien. Den avond tevoren zou men bijeenkomen, om het tien jarige bestaan der Haagsche Politie- vereoniging te vieren. Onder applaus werd het voorstel aangenomen. Letteren en KunsJ JULIA VAN LIER CUYPERS. Mevrouw Julia van Lier Cuypers zal haar reeks gastvoorstellingen in Bel gië aanvangen met Van Riemsdijk's Silvia Silombra, 't stuk, dat door den auteur aan haar werd opgedragen en waarvan zij het uitsluitend opvoo ringsrecht, ook voor België, heeft ver kregen. De première van Silvia Silom bra te Brussol, met het gezelschap van den Koninkl. Vlaamschen Schouwburg, is bepaald op 27 October. AMSTERDAMSCH VOCAAL SEXTET De dames Francisca Fischer, eerste sopraan-zangeres der Noord-Nederl. Opera, Marie Jansen, tweede sopraan- zangeres der Noord-Nederl. Opera, Nanny Wolf-Kaufmann, altzangeres, en de heeren Hendrik van Straaten, heldentenor, der Noord-Nederl. Ope ra, Theo van Vliet, bariton, en G. Leenders, baszanger, der Noord-Ned. Opera hebben zich vereenigd tot een „Ainsterdumsch Vokaal Sextet", meit hot doel, oud-Nederlandsche, oud- Fransche, oud-Duïtsche en oud-Ita^ liaansche liederen ten gehoore te brengen. Het voornemen is, een concertreis te ondernomen door Nederland, Bel gië en Duitschland. Reeds zijn met verschillende concertbesluren onder handelingen aangeknoopt. Kerk en School PROF. Dr. G. WILDEBOER. sedert 2 October 1907 hoogleeraar in de Hebreeuwsche taal- en letterkun de aan de Leidsche Hoogeschool, her denkt 23 September den dag waarop hij voor 25 Jaar het hoogleraarsambt bij de faculteit der Godgeleerdheid aan de Universiteit te Groningen aanvaardde. Wegens huwolijksom- standigheden is bet den hoogleer aar echter niet mogelijk op den herinne ringsdag personen bij zich te ontvan gen, zoodat deze slechts in zeer be perkten kring zal worden herdacht. Laatste Berichten Gev. Voorw.: Een rijwiellantaarn, Wouwerman- slraat 33 rood. Een lederen liondenhalsbond, aan de Camphuysstraat 24. Een tasclije, inhoudende eonige centen en een sleutel, Sophiastraat 15 rood. Een boezelaar, Gen. Joubertstraat No. 62. Vermist. Aangifte is gedaan, dat uit de gang van een café aan do Groote Hout straat een rijwiel wordt vermist. Uit de Arbeiderswereüi rOLLEC'lIEF ARBEIDSCONTRACT IN HET HAVENBEDRIJF TE ROTTERDAM. De Stuwadoorsvereeniging te Rot terdam heeft besloten haar medewer king aan het in het begin van dit jaar tot stand gekomen collectieve arbeids contract op te zeggen. Vanwege de Scheepvaartvereeniging worden pogingen in liet werk gesteld, cm het contract te handhaven. Het is naar het Hbld. bericht hoogst twijfelachtig of de Scheep vaartvereeniging in deze zeer zeker lofelijke poging zal slagen omdat een tweetal stuwadoorsfirma's, die tot nu toe bij deze organisatie waren aan gesloten, namelijk de firma's F. Swarttouw en Brandjes, Dalmeij er Rogier, die nog al wat werk in de ha ven hebben, besloten zich aan de ver eeniging bij liet einde des jaarg te onttrekken. Aangezien daardoor het aantal dergenen, die zich met voorbe dachten rade buiten de organisatie hielden, wederom vermeerderd wordt, is het niet aan te nemen, dat de over- blijvenden den moed zullen hebben om de overeenkomst te handhaven. %©ri es WedstrSJfat LUCHTVAART. Reuter seinde uit Brescia Calderara legde 50 K.M. af in 50 mi nuten 50 seconden en werd op de ko ninklijke tribune geroepen en door den koning gelukgewenscht. Rougier heeft het hoogtenrecord ge slagen hij hoeft een hoogte van 198 M. bereikt. Leger en Vloot VAANDELUITREUUNG. De minister van o ar tog zal a.s. Za terdag tegenwoordig zijn bij de vaan deluitreiking door de Koningin te Millingen. Burgerlijke Stasi HAARLEM. BEVALLEN Sept. 19. M. M. Geutskens—Koks, z., J. C. Jansenv. Broekhuizen, z., A. C. ReinerieRossaert, d., 20. A. C. v. Eskert—v. d. Oudenrijn, d., 21. C. Hij mensen—Prins, z. OVERLEDEN Sept. 19. L'., 13 m., <3. v. H. T. Fran- i, Leidsclieslraat, J. E. v. Vladcrac- Icen—Jonkvr. v. Foreest, 66 j Wilhel- minastr., 20. G. M. P. Comaita, 19 j., Frankestraat, 21. C. Ilarloch, 35 j Leidschevaart. Amsterdamse!^ Beurs. Openingskoersen van 21 Sept. 1909, LABOUCHERE O YENS Co.'s BANK Bijkantoor Haarlem. Gr. Markt No. 1 en 3. Tel. No. 577. STAATSFONDSENMARKT: 2 1/2 Certific. N.W.S. 78 1/2, Rus sen 1909 93 5/8, Russen 96 3/4. TABAKSAANDEELEN: Bindjey 102, Deli Mij. 457, Medan 248, Nieuwe Asahan 78, Rotterdam Deli 468, Se- nembah 405. PETROLEUM-AANDEELEN. Ko ninklijke Petr. 4521/2, Sumatra Pa- lembang 164, Perlak 1501/2, 7. P. 192. MIJNAANDEELEN. Ketahoens 259, Great Cobar 1241/4, Gew. Cult. 1747/8 DE AMERIKA.\NSCHE MARKT opende vast. Atchison Topeka 1181/2, Denver 47 3/4, Erie 35 5/8, Kansas 47 1/4—73, Missouri 411/2, liock Island 38 7/8, Southern Rails 313/4, Southern Paci fic 131/4, Union Pacific 207 1/2, Wa bash 2011/16, Steel 841/2. Carren 70 1/4, C. Marine's 7 1/2, 23 1/4, 71 5/8 Stoomvaar tberichtesj Hot st. Ternate arriveerde 20 Sept. van Java te Roterdam. Het st. Solo, van Java naar Rot terdam, passeerde 20 Sept. Gibraltar. Hot st. AncLijk vertrok 20 Sept. van Newport News naar Rotterdam. Het st. Zaanland, van Buenos Ayres naar Amsterdam, arriveerde 20 Sopt. te Santos. Het st. Eemland arriveerde 20 Sopt. van Amsterdam te Buenos Ayres. DE „CLIO" GEVONDEN. IJONGKONG, 21 September. Do kapitein van het stoomschip „Kereu- jan" meldt, dat hij het vermiste oor logsschip „Clio" gezien heefthet tog veilig voor anker in de Ileitan-straat. DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. MEI.II.LA, 21 September. De Spannsche kolonnes bezetten het Ma- rokkaai.sehe kamp Ulah en Kaap Ituerta. De Mooren leden ernstige verliezen, de Spanjaarden hadden 1 doode en 28 gewonden. MADRID, 21 September. De mi nisterraad zal de beraadslagingen beginnen over de Marokkaansche pro test-nota FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken Middelburg, 13 Sept. P. van Sluis, schoenwinkelier, aldaar. Rechter commissaris xnr. S. Gratama Hz. Amsterdam, 15 Sept. G. Wamstoo- ker, koopman in koffie, handelende ten name van H. J. Adriaans, aldaar. Recliter-commissaris mr. W. A. van Woudenberg Hamstra. P. Schagen, gescheiden echtgenoot© van Fetter of Vetter, zich noemende mevrouw Vetter-Schagen, aldaar. Rechtor-commissaris mr. J. W. IIuH- singa. A. Ockersen, smid en winkelier ln ijzerwaren, aldaar. Rechter-commls- saris als voren. G. II. Priem, boekhandelaar en uit gever, handelende onder -de firma Craft Co., aldaar. Rechter-commis- saris mr. J. W. Huijsinga.; Opgeheven J. A. W ilmout, schoenmaker, te Breda. Tj van den Berg en W. P. Baert. werkman, belden te Amsterdam. Telegrammen BEVERWIJK. Groentenmarkt. Aangevoerd en verkocht te Bever- rijk op 20 September 1909 Spinazie, per mandje 40 ct. Postelijn, per mandje 30 ct Andijvie, 100 str. 2. Wortelen, 100 bos f 8. Komkommers, per 100 f 5. Augurken, per mandje 1.50. Aardap. klei, p. Heet. f 2.25. Id. zand, f 3.75. Capucijners, per kilo 24 cl. Raspers, per kilo 24 ct. Tuinboonon, per 1000 f 1.25. Snijboonen, per 1000 f 2—f 2.5Ö. ITeerenboonen, per 1000 70 ot. Roede kool, per 100 f 6. Bloemkool, per 100 6—/10. Uien, per Heet. f 4. Prei, per bos 10 ct. Sla, per 100 krop f 1. Rabarber, per 100 bos 5. Pieterselie, per bos 5 ct. Selderie, per bos 5 ct. Appelen, per Heet. 5—f6. Peren, per Heet. f 4. Druiven, per kilo 0.45. PURMEREND, 21 Sept. 1909, Kaas. Aanvoer 162 stapels kleine, f 3i per 50 kg. Boter. Aanvoer 712 kg., prijs 1.45 a f 1.55, gemiddeld f 1.50 per kg. Vee. 781 runderen, waaronder zijn 429 vette, 27 stieren. 42 paarden, ƒ60 a ƒ300. 193 vette kalveren, 0.G0 a 0.80 pr kïloKT. 285 nuchtere dito, 9 a ƒ23 pt stuk. 230 vette varkens, 51 en 55 cent pe^ kilogr. 49 magere dito, IC a 28 per stuk. 288 biggen, 8 a 12 peer stuk. 5385 schapen en lammeren. 1100 zak peren, 1.50 a 3.50 per zak. 700 zak appelen, 2.— a 3.50 per zak. Eieren. Kip- 4.50 a 5.per 100 stulcs. Vette koeien prijshoudend, han del matig, 0.56 en 0.74 per kg. Gelden koeien prijshoudend, han del matig, 110 a 170 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel matig, 130 a 240 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend handel matig. Vette varkens prijshoudend, han del matig. Magere varkens en biggen prijs houdend, handel matig. Vette schapen prijshoudend, han del matig, 16 a 24. Overhouders prijshoudend, hande' matig, 7 a 16. Adverfentiërf Heden overleed onverwachts onze geliefde Moedor, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw de Wed. geboren KERREBIJN, in den ouderdom van 73 jaren. J. J. DAUDEIJ. A. DAUDEIJ—SWART. E. M. CRAMER— DAUDEIJ. C. J. CRAMER. II. DAUDEIJ. C. DAUDEIJ— KAMMEIJER. J. P. DAUDEIJ. Haarlem, 18 September 1909. Groote Houtstraat 129. Bezoeken kunnen niet worden fi afgewacht. De ter aardebestelling zal I plaats hebben Dinsdag 21 Sep-1 tember 1909, te 2 uur, op de al- gem eene begraafplaats. Heden overleed tot onze diepe droefheid in de Maria-Stichting, na een kort doch smartelijk lij den voorzien van de H.H. Sa- Gramenten der Stervenden, op den jeugdigon leeftijd van 19 jaren onze jongste Zoon en Broedor GIOVANNI MARIA PETRUS Uit aller naam, G. 'A. COMAITA. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 2