Uit ae Omstrekea Binnenland Uit de Arbeiderswereld Gemengd Nieuws Victoriawater, Marktnieuws Stoomvaartberichten Onze Lachhoek jtijn. Jammer Is 't, dat ar nog steeds geen gelden genoeg zijn, om het plan 5n het Noorderkwartier, naast do 'Christelijke school, die daar gebouwd [wordt, ook een kerk te doen verrijzen to verwezenlijken. Daarom werd op grootero offers der gemeenteleden aangedrongen. Do arbeid in de ge- eente moet gesteund worden, want geldt hier de eere Gods. Gedurende de 20 jaren hoeft de pre diker met de gemeente hier ter stede >eel lief en leed gedeeld, 't Was hem 'altijd een lust in de werkzaamheden eon belangrijk aandeel te nemen. We de rk ©er Lg hebben ook de gemeente-le den spreker veel sympathie bewezen, plet alleen in de dagen van vreugde, piaar ook in de dagen van smart en rouw. Dat was hem een heilzame ver troosting, waarvoor hij nu in 't open baar nog eens zijn oprechten dank be tuigde. Al heb ik zoo zei De. Barbas nu al 40 jaar gearbeid, ik ben geluk kig nog geen gebroken man en voel me nog krachtig genoeg, om de ge meente te dienen en het heerlijke evangelie te verkondigen. Spreker hoopte nog lang te mogen arbeiden in den wijngaard des Heeren, tot eere Gods, tot welzijn der gemeente en heil fijner eigen ziel. Gezongen werd het laatste vers van Gezang 50 Amen Jezus Christus, Amen 1 Ja, Gij zult in 't groot heelal 't Rijk der duisternis beschamen Tot het n«et meer wezen zal. Woon, o Heiland, in ons midden Onder Uwe heerschappij Zijn wij zalig, zijn wij vrij. Leer ons strijden, leer ons bidden, Amen 1 heerlijkheid en macht Word' U eeuwig toegebracht. Na 't dankgebed sprak Ds. Barbas iden zegen uit. Hierop werd den jubileerenden pre diker door de aanwezigen staande toe gezongen de bekende zegenbede van Psalm 134: Dat 's Heeren zegen op U daal o Ds. Barbas sprak de hoop uit, dat deze bede vervuld moge worden. Onder de aanwezigen in 't kerkge bouw waren verschillende oud-predi kanten en personen uit de gemeenten, die Ds. Barbas vroeger als prediker gediend heeft. De kinderen van de Zondagsscholen zongen Ds. Barbas een toepasselijk lied toe en een hunner bood bloemen aan. In het kerkgebouw werd Da Bar bas door vele belangstellenden, oud- prodikanten, predikanten uit andere plaatsen en van hier hartelijk geluk gewenscht. Ook werd hij gecompli menteerd door onzen burgemeester jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelan- den ,die den dienst had bijgewoond. Ook aan zijn woning heeft de jubi- leerende prediker veel belangstelling ondervonden. Een schat van bloemen, brieven en kaartjes vertolkte veler hoogachting en waardeering. 's Middags hield Ds. Barbas een re ceptie. Daarvan maakten velen ge bruik, om den jubilaris persoonlijk hun gelukwenschen aan te bieden. Be halve predikanten, kerkvoogden, no tabelen en collectanten, kwamen daar afgevaardigden van het Classicaal kerkbestuur en van eenige vereeni- gingen en commissies, waarin Ds. Barbas zitting heeft, o. a. van do Ver- eeniging tot stichting en instandhou ding van scholen met den Bijbel, en het Java-oomité voor de zending. Ds. Barbas heeft dun op dezen dag vele treffende blijken van belangstel ling ontvangen, wel een bewijs hoe- zoor zijn arbeid en werken in deze stad gewaardeerd wordt. HEEMSTEDE. Waterleiding. Ten vervolge op een bericht in ons vorig nummer betreffende waterleve ring door Amsterdam aan de ge meente Heemstede vernemen wij, dat de ontwerp-over ee n kom st de volgen de bepalingen bevat: Amsterdam levert per etmaaal aan Heemstede ten hoogste 1200 kub. M. water Die levering heeft plaats aan het pompstation te Leijduin. Heemstede zal dus voor zijne reke ning moeten aanleggen een trans portbuis van Leijduin naar een te houwen, hoogreservoLr, een pompsta tion, en de distributiebuizen door de gemeente met daarbij behoorende werken. Deze werken zullen wegens de uit gestrektheid der gemeente een vrij groot kapitaal vorderen, waarvan de rente en aflossing met de kosten van onderhoud en administratie enz. zul len moeten gevonden worden uit de opbrengst van het water, door de ge meente Heemstede aan de ingezete nen geleverd. Het spreekt van zelf, dat de waterprijs, vooral in den be ginne daarvan veel hooger zal zijn, dan die welke Heemstede aan Am sterdam betaalt en die in de over eenkomst op 6 cent per kub. M. is gesteld. Vermoedelijk zal die prijs plm. 40 cent par kub. M. moeten be dragen, en in de eerste jaren zal de gemeente dan waarschijnlijk toch nog verlies lijden, een verlies, dat echter gemotiveerd is door het groots belang van zuiver drinkwater. Diefstal. Tegen C. B. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van bloe- tnen ten nadeelo van J. Koeman te Haarlem. IJMUIDEIJ. Schietoefeningen van fièt fort. Volgens medodeeling zal op 24 en too noodig op 25 September a. s. een Schietoefening worden gehouden van het fo<ó IJmuiden. Er zal gevuurd worden met kanonen van licht kali ber (6 c.M.), waarbij onveilig wordt femaakt een sector tot op 4500 M. van et fort en begrensd aan de N.-zijde .door «>d yjo van af het forlta de wa. re richting NNW en aan 3e N.-ïf!J<Ie door het Noorderhoofd, en cone lijn in de ware richting WZW. van het ult- oinde daarvan. De N.-lljke grens van dezen sector zal op het fort aangege ven worden door oen stel palen rnet rooden driehoek als top toeken. Op de dagen waarop gevuurd wordt zal van het fort een roode vlag waaien dio 3 uur vóór het begin der oefening halfstok en één uur vóór do oefening gehdft voorgehesohon wordt. Boven dien zal op den avond vóór en op de dagen, dat gevuurd wordt, een waar schuwingsbord worden geplaatst op het terrein van den Rijksvischafslag. KIESRECHTMEETING TE AMSTERDAM. Op het terrein van do Tentoonstel ling van Huisindustrie is Zondag middag een giroote kiesrechtmeeting gehouden, belegd door da federatie S. D. A. P. Amsterdam. Voor do meotinggangers was het weer al bijzonder onaangenaam. Toch kwam het publiek in groo- ten getale naar het terrein. De heer Th. y. d. Woerden open de om half 2 de meeting, met genoe gen constateerend, dat ruim 3000 be zoekers waren gekomen, nu de betoo ging voor algemeen kiesrecht in Den Haag werd afgelast wegens het cho- 1 era gevaar. Tal van sympathiebe tuigingen waren ingekomen uit alle oorden. Nadat het muziekgezelschap „De Dageraad" en de zangvereeniging De Stem dos Volks zich hadden doen hooren, besteeg de heer Duys, lid van de Tweede Kamer, een spreekge stoelte, om een betoog te houden voor het algemeen kiesrecht. Dit kiesrecht noemt spreker zoo belangrijk voor H ptroleioriaat, omdat het daarvoor is zoo'n groote factor tot het verkrijgen van sociale hervormingen. Sgr. wees er in den breede op, hoe langzamer hand weer het algemeen kiesrecht op den achtergrond is geschoven door! alle fracties in de Kamer, die nu eerst de onderwijsquaestie en de pen sioenregeling aan de orde gesteld willen zien, behalve door de sociaal democratische ftraotie; die, behalve op algemeen kiesrecht, ook steeds blijft hameren op het vrouwenkies recht. Tegelijk met den heer Duijs sprak elders op het terrein de heer W. H. Vliegen over het algemeen kiesrecht. Nadat wederom muziek- en zang nummers werden uitgevoerd, spra ken mr. P. J. Troelstra en mr. M. Mendels eveneens voor een talrijk gehoor over genoemd onderwerp. Mr. Troelstra zei o. a., na de stem busstrijd besproken te hebben Toch zullen de soc.-dem. in de Ka mer voortgaan, de heeren te herinne ren aan hun stembusbeioften. Einde lijk, wekt spr. op, een volgend jaar in dubbelen getale voor het kiesrecht te manifesteeren, nu het dit jaar onmo gelijk bleek. Het eerstvolgend S. D. A. P.-congres zuilen voorstellen worden gedaan, beoogende, om elk deel der beweging actief te maken in den kiesrechtstrijd. Werkstaking is daartoe nog niet noodig, een volkspetitionnement bijv. zou de' propaganda zeer kunnen be vorderen. Onder geestdriftige toejuichingen, eindigt mr. Troelstra met den uitroep: „Leve het algemeen kiesrecht .voor mannen en VX0UW6U 1" De heer y. d. Waerden sloot daar na de bijeenkomst. DOUAIRIèRE KLERCK VAN HOGENDORP. Uit Zwitserland is het bericht ont vangen van het plotseling overlijden van mevrouw Douairière Klerck van Hogendorp. Voor den Nederlandschen Vrouwen bond tot verhooging van het zedelijk bewustzijn is dat sterfgeval een groot verlies. Sedert zijn oprichting in 1884, waaraan mevrouw Klerck een werk zaam deel nam, was zij, als presiden te van het hoofdbestuur, de ziel der beweging. Bij onlangs gevierde zilveren jubilé wenschte zij zich, wegens li chaamszwakte en hoogen leeftijd niet rneer herkiesbaar te stellen, maar be loofde als eere-pnesidente aan het hoofdbestuur verhonden te blij ven. dat nu hare belangstelling en voorlichting noode kan missen. ONTHULLING THOMASSEN- Maandag had in de Rijksveeartsenij school te Utrecht, in tegenwoordig heid van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, den Directeur- Generaal van den Landbouw, de le den van het negende Internationaal Veeartsenijkundig Gongree en vele an dere belangstellenden de onthulling plaats van het gedenkteeken ter nage dachtenis van dr. M. H .J. P. Thomas sen, in leven leeraar aan de Rijks- veeartsenijschool. Het gedenkteeken bestaat in een borstbeeld vafn den overledene, ver vaardigd door prof. Bart van Hove te Amsterdam. Prof. W. C. Schimmel hield bij de onthulling een redevoering. Bij de onthulling Maandagochtend van het gedenkteekeii-Thomassan wa ren aanwezig Minister Talma, de heer Lovink, directeur-generaal van den landbouw, de waarnemende burge meester mr. D. Ragay, de waarne mende commissaris der Koningin, Jhr. mr. J. E. Huydecooper, de heer Roes, deken der R. K. kerk te Utrecht, de beeldhouwer prof. Bart van Hove uit Amsterdam benevens vele autoriteiten en leden van hot internationaal vee- artsenijkundig congrea, DE BRUSSELSCHE WERELD- TENTOONSTELLING. De Ned. Ind. Commissie voor de tentoonstelling heeft zich tot heit Al gemeen Syndicaat van suikerfabri kanten gewend, met het verzoek om medewerking ten einde te Brussel een beeld te kunnen geven van de suikerindustrie. Een uitgewerkte op somming van hetgeen daartoe zou kunnen strekken werd bij het verzoek gevoegd. ONGELUKKEN. Onder Nuenen bij Eindhoven gleed een kinderwagen met kind, door de helling van den oever, in de rivier de Dommel. De moeder, die in de nabij heid waschgoed dn de rivier spoelde, sprong het kind na. Spoedig daagden eenige arbeiders op, die beiden kon den redden. De moeder herstelde spoe dig, doch het kind verkeert in levens gevaar. DE GRONDWERKERSSTAKING TE AMSTERDAM. In een stakersvergadering ls de volgende motie aangenomen „De vergadering, enz., kennis genomen hebbende van het schrijven der patroons, waarin Hezen verklaren, dat zij in een conferentie geen heil zien, doch tot 4 October a.s. hun voorwaarden handhaven betreuren die houding van de pa troons, waardoor do strijd noodeloos wordt gerekt, omdat de grondwerkers toch op de patroonsvoorwaarden den arbeid niet hervatten besluit hare motie van 14 September te handhaven en af te wachten, of de patroons na 4 October misschien wat handelbaarder zijn." Gisterenmorgen zou op de Marine werf een begin gemaakt worden met graafwerk voor rekening van den aannemer Maks. Er werd evenwel niet begonnen, doch twee der grond werkers begaven zich naai- de sta kersvergadering in het lokaal „De Jong", waar besloten werd, dat het werk moest stop gezet worden. Aan het werk voor de R.-K. kerk aan den Admiraal- de Ruyterweg bij Sloterdijk hebben gisterenmorgen do steenzetters, een achttal, den arbeid neergelegd, na eenige uren bezig ge weest te zijn met het lossen van een schuit met steenen in de Haarlemmer trekvaart. Dezelfde ploeg heiers was hier we der aan den arbeid. De aannemers van het werk zijn niet ingegaan op den eisch der sta kende grondwerkers, dat de grond werkersbaas Mannaart niet meer aan het werk zou gaan. Zondag heeft wederom eene uitkee- ring plaats gehad. Elk kreeg ƒ3.50, met 0.25 voor Ieder kind. SCHIP IN BRAND. Een Lloyds-telegram meldt, dat het Engelsche stoomschip „Harlow", uit Newport komend, rapporteerde op 27 Augustus, 180 mijlen van Durban, een brandend- schip gezien te hebben, waarvan den naam niet kon worden nagegaan. Het schip is daarna door een ontploffing vernield. Men veronderstelt, dat het de „Wa- ratah" is, die met de lading ver brandde. Rechtszaken TWEEGEVECHT. Voor de Haagsche rechtbank werd gister een zeldzaam voorkomend ge val behandeld, namelijk het deelne men aan een tweegevecht. Aan de beide personen die aan het tweege vecht hadden deelgenomen: R. H. O. baron v. d. C., kolonel van de huza^ ren te 's-Gravenhage en G. Th. A. G. H. R., zonder beroep, mede wonende te 's-Gravenhage is ten laste gelegd: dat zij den 23en Mei 1909 te 's-Gra venhage in de schermzaal van den heer De Vos, in de Parkstraat aldaar, hebben deelgenomen aan een tweege vecht tusschen en tegen elkander, op sabel, bij welk gevecht zij elkaar li chamelijk letsel, een bloedende won de aan het hoofd hebben toegebracht. De belangstelling in deze zaak was zeer groot Bekl. R. die het eerst werd gehoord verklaarde dat het tweegevecht vol gens de regelen heeft plaats gevon den en dat hij zijn mede bekl. heeft uitgedaagd om te duelleeren nadat hij hem eerst had uitgenoodigd de zaak minnelijk te schikken. Op een vraag van den "pres. of een officier, eenmaal uitgedaagd kan weigeren, antwoordde bekl. dat ont kennend. Op een tweede vraag van den pre sident of bekl. op geen andere wijze eerherstel had kunnen verkrijgen bv. door een Raad van eer 'samen te stel len antwoordt bekl. mede ontken nend. Bekl. R. achtte zich beleedigd door hert gezegde van kolonel v. d. C. „dat er gelogen was" en dat leder die be weerde, dat er aan den conduitestaat van overste R. een nota was toege voegd een leugenaar was. Bekl. v. d. C. erkende, dat het dnel had plaats gehad «Ti hij licht gewond was. Bekl. had zich bereid verklaard die woorden terug te nemen als over ste R. zijne beschuldiging terug nam. Hierna gaf kolonel v. d. C. uitvoe rige inlichtingen omtrent de inrich ting der beoordelingslijsten. Bekl. verklaart dat hij aan den generaal Staal op diens verzoek inlichtingen had verstrekt omtrent de geschikt heid voor bevordering van overste R. Bekl. heeft die inlichtingen gegeven buiten den conduite staat van over ste R. om. Generaal Staal heeft dte Inlichtingen bij de stukken gevoegd' en die onbegrijpelijke daad van gene raal Staal is bekl. twee jaatr lang aangerekend als een laakbare daad. Getuige Lucas die secondant is ge weest van kolonel v. d. C. verklaart dat het duel volgens de regelen heeft plaats gehad, dat beide duellanten verwond zijn en dat alles is gedaan om de zaak minnelijk te schikken. Dit is ntet gelukt. Er is gevraagd of de heer R. In •wilde trekken do bewering, dat kolo nel V. 9. C. évfi nota bij den condui testaat zou gevoegd hebben, waarop kolonel v. d. C, het woord leugenaar zou terugnemen. Gelijk gezegd, dat is niet geschied. Gep. generaaf Scheuer, secondant van oversto R., verklaart hetzelfde. Op een vraag van mir. H. de Ra nitz, verdediger van kolonel v. d. C., antwoordt getuige Scheuer, dat de secondanten onderling over de belee- digende woorden gesproken hebben en dat do conclusie is geweest, dat er hier geduelleerd moest worden. Getuige erkent dat hem bekend is een interview met hem In „De Tele graaf" waarin do zaak R. behandeld wordt. Alsnu wordt als getuige déchar ge gehoord mr. Van Idsinga, lid van de Tweede Kamer. Getuige heeft hetgeen in dat inter view voorkomt uit offlcicele door hem ingewonnen inlichtingen. Door mi nister van Rappaird ls destijds een gunstig rapport omtrent overste R. voorgelezen aan getuige. Dat rapport was van den divisie-commandant, generaal Do Meester en zeetr gunstig voor oversto R. Het eenige verwijt, als men het zoo noemen wil, was dat overste R. soms te veel initiatief toonde. Getuige blijft nog steeds bij hetgeen hij in het interview met den verslag gever van de Telegraaf heeft gezegd. Overste R. heeft part noch deel aan het stuk in do Telegraaf. Get. blijft van meening dat men geen nader rapport aan een conduitestaat mag; toevoegen, zonder den betrokken persoon er mee in kennis to stellen. Maar men handelt in het leger in de piractijk steeds in strijd met de regle menten. Op een vraag van mr. de Ranitz antwoordt getuige dat hij na het stuk in de Telegraaf aan kolonel v. d. C. de vraag heeft gesteld of hij ont kende een nader rapport omtrent overste R. te hebben ingediend. Ko lonel v. d. C. heeft daarop geen ant woord gegeven. Op een nadere vraag van mr. de Ranitz zegt getuige dat het rapport omtrent overste R. niet gevraagd was. Getuige van Idsinga verwijt kolo nel v. d. C. niet anders dan dat hij het instrument is geweest in handen van den inspecteur. Hij houdt vol dat er geen nota aan den conduitestaat mocht zijn toegevoegd zonder dat overste R. daar kennis van droeg. Dat is en blijft zijn grief. Bekl. v. d. C. houdt vol, dat hij daar buiten staat. Het stuk in de Te legraaf is de basis geweest van het duel. Eerst 6 maanden nadat het ge beurd was heeft bekl. geweten, dat de Nota bij de stukken gevoegd was. Hij was daarvan volkomen onkun dig en kon dus gorust zeggen dat ie der die hem beschuldigde dat rap port bij de stukken gevoegd te heb ben een leugenaar was. Hij kon die woorden niet terugnemen. Subst. off. v. justitie mr. van Geuns ving aan met de wordingsgeschiede nis van de strafbepalingen omtrent het duel te schetsen. Elk dual, een overblijfsel van eigen richting, is thans strafbaar gesteld als Inbreuk op den rechtsvrede. Ieder die aan een duel deelneemt wordt thans gestraft hetzij met hoogstens 6 maanden, het zij met hoogstens 1 jaar, al naar ge lang letsel is toegebracht. Hier heb ben wij met lichamelijk letsel te doen; bij den eenen beklaagde meer, bij den anderen minder: Rest dus slechts de strafmate, de vraag: moet aan den uitdager oud overste R. een zwaarder straf worden opgelegd dan aan kolonel v. d. C. Naar spr.'s meening moet aan bel den gelijke straf worden opgelegd omdat gebleken is dat overste R. een schikking heeft aangeboden. Kolonel v. d. C. heeft elke satisfactie gewei gerd, omdat hij meende dat ddt strij dig was met de militaire eer. De omstandigheden in aanmerking nemende vorderde Z.Ed.Achtb. voor ieder drie weken gevangenisstraf. Na het requisitoir was het woord aan mr. H. de Ranitz. Juridisch ziet pleiter geen kans om noodweer te pleiten en er blijft dus niets anders over dan dat kolonel v. d. C. moet zitten. Het duel ls ontstaan door het stuk in De Telegraaf, dat zeer belee- digend was en waarop men geen recht kon krijgen, omdat de wet er niet in voorziet Hierna betoogt pleiter, dat van de zijde van kolonel v. d. C. alles is ge daan om de zaak minnelijk af te doen: een soort eergerecht te krijgen, maar de getuigen van de tegenpartij hebben dit niet gewild. Spr. geeft toe, dat er een fout is be gaan. Toen de minister Staal het rapport bij den conduitestaat voegde, had hij het overste R. eerst moeten laten Teekenen. Die fout is echter niet begaan door generaal Braams of ko lonel v. d. C., maar door minister Staal, die in deze een wonderlijke houding heeft aangenomen. Kolonel v. d. C. gaat dus vrij uit, hij heeft niet gehandeld met boos opzet om een officier te benadeelen. Plotter's cliënt heeft niet de minste aanleiding gegeven en dan vraagt pleiter: moet zoo Iemand 3 weken ven zijn vrijheid beroofd warden? PI. betreurt het, dat de minister van justitie deze vervolging heeft doorge dreven. Hij zou hét toejuichen, wan neer de minister van justitie zich tot zijn ambtgenoot van oorlog wendde om het duel voor het leger bepaald te verbieden. PI. wijst er op, dat 20 jaar geleden een ambtenaar van het O. M. tot 8 dogen werd veroordeeld wegen® een duel en hij vraagt voor zijn cliënt ook een lichtere straf dan 3 weken. Mr. P. F. L. Verschoor vindt drie weken een zware straf eu als de amb tenaar van het O. M. 3 weken zoo licht vindt, dan zou pleiter willen zeggen „mijnheer de officier, gaat u eens 3 weken zitten." (Gelach). Zij nerzijds zet ook pleiter de aanleiding tot het duel uiteen. En nu stelt men het hier voor, alsof dat rapport om trent overste R. een ding was van nul en geener waarde. Maar aan het hoofd van den brief, waarin de zaak wordt behandeld, staat: „Beoordee- ling van een hoofdofficier.". Pleiter leest dien brief voor. In dien brief wordt overste R. weinig élan en hee- lemaal geen initiatief toegekend, ter wijl een ander rapport aan overste R .te veel Initiatief verwijt. Spr. wil niet met woorden spelen, maar houdt vol, dat het ongunstige rapport van kolonel v. d. C. oorzaak is geweest, dat overste R. den dienst met pensioen heeft moeten verlaten. Dat heeft overste R. gezegd en omdat hij dit gezegd heeft, heeft men hem een leugenaar genoemd. Er zijn nu eenmaal nuances en voor een officier Ls het even beleedigend hem voor leu genaar uit te maken als aan een rechtbank onrechtvaardigheid te ver wijten. Na zijn penslonneering heeft overste R. gemeend daaraan een einde te moeten maken en hij heeft dat ge daan op de bekende wijze. Een min nelijke schikking is afgestuit op de halsstarrige houding der getuigen. Beide partijen hebben schuld en men mag niet aan overste R. verwijten., dat hij het duel heeft uitgelokt. Men mag het niét doen voorkomen, alsof overste R. na zijn penslonneering is gaan vechten met zijn vroegeren chef over militaire aangelegenheden. Ook pleiter eindigde met een lichte silraf te vragen. In zijn dupliek verklaarde het O. M. zelf het Initiatief genomen te heb ben voor deze strafvervolging en de volle verantwoordelijkheid daarvoor te aanvaarden. ARNIÏEMSCHE BANK VEREENIGING. Voor de rechtbank te Arnhem wer den de pleidooien gevoerd in de ci viele procedure betreffende de Arn- hemsche Bankvereeniging. Door de curatoren in het faillissement der Arahemsche Bankvereeniging wer den de aandeelhouders in den per soon van den heer J. S. J. de Jongh W.Jzn., aangesproken tot volstorting van aandeelen, waarop 50 procent is gestort. Voor eischers trad op mr. I. Everts B.Hzn., voor gedaagde mr. K. A. Rombach, te Rotterdam. Waar aan de sohuldeischers der Bankvereeniging is kunnen uitge keerd worden op het bedrag hunner erkende vorderingen ad 3.559.088 in het faillissement-Lincker 0.065 ten honderd. in het faillissement-De Me.yier 0.5385 ten honderd, in het faillissement-Pliester 9.858 ten hon derd en bij voorloopige indeelingslijst in het faillissement dei' commanditai re vennootschap 24.54015 ten honderd, samen dus 35 ten honderd, en waar aan het beschikbaar actief ,der boe dels in het faillissement der vennoot schap vermeerderd met het actief in d© faillissementen der beheerende vennooten en de 350.000 uit het aan genomen en gehomologeerde accoord in het faillissement-Pliester meer ont breekt dan 500.000 om de vorderin gen der schuldeischers volledig te voldoen, meenen eischers, dat het waarborgfonds, gevormd dooi' het niet gestorte deel der aandeelen zal moe- te o worden opgevorderd. Eischers concludeeren dat de recht bank gedaagde zal veroordeelen tot betaling van 5000 met de rente ad 6 pCt. van den dag der dagvaarding tot aan de geheele betaling en voorts in de kosten der procedure. Hierop is namens gedaagde inge diend een conclusie van antwoord. Daarin wordt opgemerkt, dat ge daagde is crediteur in het faillisse ment der vennootschap en nog te vor deren heeft f 1643. Voorts bestrijdt ge daagde de stellingen van eischers. Op ee'n nader te bepalen dag zal de officier van justitie conclusie nemen. DE INBRAAK IN LA BOURSE TE AMSTERDAM. Door het O. M. bij den Hoogen Raad werd tot verwerping geconcludeerd van het niet door middelen toegelicht beroep van G. E. van der H., te Am sterdam, tegen zijn veroordeeling we gens diefstal met inklimming in den Grand Bazar de la Bourse. Uitspraak 27 September. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. DRINKT IN DEZE DAGEN SLECHTS het bacteriênvrlj, natuurlijk mineraal water uit de Bron te Oberlahnatein Postkantoor Haarlem. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten gedurende de 1ste helft der maand September. Binnenland. Brieven: C. Meyer, Aalsmeer Postbus TAB, Tienenga, mej. Bogaard, W. J. J. Richter, mej. G. van Hoek, mej. wed. J. Kroon, allen Amsterdam Th. Al- bert, Arnhem G. Bosman, G. Doorn, te e-Hage J. Cristeu, Groningen mej. Van Niel, J. van Egmond, G. Spanheim, mej. A. Brult, allen Haar lem Zuster Jaoobina, Maastricht Van Vliet, N. Groeneveld, beiden te Rotterdam. Briefkaarten: J. C. v. d. Pange, Kiekki Man, Yp- ma, mej. Sehagen, mej. Jeanne, mej. De Wit Boom, mej. J. Meijer, mejuffr. Lena Geul, allen te Amsterdam fa. Varossieau, Alfen mej. N. Hattum, D. van Den Haag mej. F. Nieland, Groningen familie Berg, mej. v. d. Valk, wed. Van Dijk, mei. Alida, al len Haarlem J. Bresu», HelderA. Smit, Zaandam. Buitenland Brieven C. de Grant, Carnass, Baronne J. Isigmondy, Ostende, F. H. Voogdt, Osnabrück A. J. Pearson, Ostende. Briefkaarten: Schippenhorst, DüsseldorfA. Voo- gel, Hamburg J. J. van Deijnse, te Herford wed. Beelen, Kevelaer; Pau la Fischer, Munchen mej. L. Der- vynisky, Laudeck J. A. Zennig, Ril den H. Lubhons, Canton de Bexne. Haarlem, 20 Sept. 1909.' Botermarkt. Boter. Aangcvoer den verkocht 58 kg., 1,50'1.40 per kg. Biggen. Aangevoerd en verkocht 81 st., ƒ11—-ƒ8 per st. Schrammen. Aangevoerd en verk. 2 st., 16 per st. N. Kalveren. Aangevoerd en verk. 10 st., 11—16 per st. Gr oenten markt. Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 20 September 1909 Aardappelen. Aangevoerd 54 II.L., verkocht 40, 22.75. Appelen. Aangevoerd 147 H.L., ver< kocht 100, 5-f 10. Peren. Aangevoerd 92 H.L., ven kocht 70, 5—/ 12. Bloemkool 2000 stuks, 610 cts. Roode kool. Aangevoerd 3000 stuks, verkocht 2000, 5—8 cts. Witte kool 170 stuks, 84 cts. Savooie kool 2000 stuks, 36 cts. Snijboonen 130 mand, 0.902.50L Heerenboonen 270 mand, 0.90— ƒ2.50. Wortelen 1000 hos, 57 ct. Het st. Malang vertrok 19 Sept. vafl Rotterdam naar Java. Het st. Ophir arriveerde 19 Sept. v. Java te Rotterdam. Het st. Iïawi, van Java naar Rotten dam, vertrok 18 Sept. van Padang. Het st. Rindjani, van Rotterdam n. Java, vertrok 19 Sept. van Tanger. Het st. Medan, van Rotterdam naaf Java, arriveerde 19 Sept. te Sabang Het st. Gedé, van Java naar Rotter* dam, vertrok 18 Sept. van Perim. Het st. Wilis, van Rotterdam naar Java, passeerde 18 Sept. Perim. Het st .Sumatra arriveerde 20 Sept. van Java 1. v. Liverpool te Amsterdam Het st. Koning Willem III, van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde 1,9 Sept. te Genua. Het st. Nias, van Amsterdam naai Batavia, arriveerde 19 Sept. te Sa- bang. Het st. Ambon, van Amsterdam in Batavia, passeerde 19 Sept. Finis- terre. Het si. Koningin Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 19 Sept. te Southampton. Het st. Soestdijk vertrok 18 Sepf.e des v.m., van Philadelphia naar Rot terdam. Het st- Maasland arriveerde 20 Septj van Buenos-Ayrea te Amsterdam. Het st. Amstelland vertrok 18 Sept, van IJmuiclen naar Brazilië. Het st. Ternato, van Java naar Rots terdam, passeezxle Maandagochtend! 10 uur 20 min. Dover. Het st. Prinz Regent Luitpold, van Rotterdam naar Oost-Azië, arriveerde 19 Sept. te Aden. Het st. Tantalus vertrok 17 Sepf* van Batavia naar Amsterdam. Het st. Prins der Nederlanden arri veerde 19 Sept. van Weat-Indië te New-York. Het st. Prins Frederik Hendrik^ van Amsterdam naar Paramaribo^ passeerde 19 Sept. Ouessant. Het st. Delfland, van Buenos-Ayrea naar Amsterdam, vertrok 18 Sept. Y- Bahia. Het st. Eemland arriveerde 18 Sepr.- van Amsterdam via Brazilië te Monte video. Het st. Rijnland arriveerde 18 Sept. Yan Amsterdam via Brazilië te Bue nos-A yres. Het st. Nieuw-Amsterdam arriveer de 20 Sept. van Rotterdam te New- York. Het st. Sloterdijk, van Rotterdam naar New-York, passeerde 20 Sept. v- m. 1 uur. Lizard. Zéér boos kwam gisteren iemand op het bureau eener krant en legde het Jongste nummer uitgespreid op tafel en riep nijdig Wat willen jullie hiermee zeg gen 1 Een der heeren kwam van zijn lea< senaar en vroeg beleefd Wat bedoelt u, meneer? Wat ik bedoel ik bedoel niets. Maar wat bedoel jij om in mijn adver tentie van pelterijen, waar ik schreef: „Wij betrekken dit bont van de groot ste huizen", met letters als koeien te drukken van de grootste muizeal MeesterVertel me eens Piet, hoe ga je van Den Bosch naar Batavia, LeerlingEerst met den trein over Utrecht naar Rotterdam. Best, en verder Daar ga ik op de boot en dan laat ik 't aan den kapitein over, die den weg veel beter weet dan ik. Pietje had verlangd naar Ti klein broertje en naar "n paar witte konij nen. Hij kreeg eindelijk van z'n pa een mooi wit konijn, en den volgen: den dag kwamen er waarlijk twee broertjes. Dit was Pietje niet naar den zin. Zijn vader vond 's middags aan het tuinhek de volgende aankoiv diging Te koop een lief, dik broertje. Ook in ruil voor een wit konijn. Bezoeker: Maar dit portret van mijnheer B. is veel meer dan levena groot. SchilderDat weet ik. 't Is zo« groot als hij denkt te zijn., Student A. Waarom sluit je die kleerkast Er is toch niets in. Student B.Juist daarom. Als m"n hospita er achter kwam, dat de kast leeg is, zou ik gauw kunnen inruk- kern

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6