Bierbrouwerij „Het Spaarne". Voor ieder een BRIL Piano'» Gemengd Nieuws Spert en Wedstrijdea Leger ea Vloot (Jit de Arbeiderswereld H. C. TOMBERGH Co. Effecten - Coupons - Prolongation. Deposito's - Hypotheken - Assurantiën. DE EERSTE AMSTERDAMSCHE HULPBANK MET WINSTUITKEERING, G. OTTO'S Jansstraat 51, HAARLEM Brandverzekering- Maatschappij. Kruisstraat 9, Algemeen Assurantiekantoor H. A. M. VAN VEEN, EN Op een gewoon stuk papier, ter groot te van genoemd tegelpapier stond de ie huwelijksafkondiging van Corne lia N- en Marie N. N. Een afgesneden strook papier, waarop een vroeger ge bruikt zegel, was mot lijm op de rechterzijde van de afkondi ging geplakt Aangaande het xich verrijken met f 0.75 uit do gemeentekas, vertelde ik hun, dat den ambtenaar voor elke huwelijksafkondiging bij het eiode van het jaar, wagens uitschotten aan zegels, door den gemeente-ontvanger f 0.75 werd betaald. Bij den aanvang onzer bijeenkomst had lk den Burgemeester gevraagd of het voor hem niet boter was, dat de agent van politie, X 2. als onbe zoldigd rijksveldwachter, net verbaal opmaakte. En was het antwoord t ,,X 2 mag geen verbaal opmaken, die moet naar buiten, naar de straat.' En mot eon verwonderd hè, zweeg ik. Bij het opgaan der trap naar bo ven had. ik het corpus delicti, (een stuk bordpapier, waarop genoemde afkondiging stond) waarmeê men bij na de geheele week voor het raam had gepronkt, onder mijn jas mede genomen. Heeren, zei lk, hier is het bewijs en ik liet het hun zien. Na den uitroep van „daar rnag u niet aankomen" sprong de Burge meester achter aen Wethouder X. om en pakte mij aan om het corpus de licti uit mijne handen te rukken. Dit ging t/jo gemakkelijk niet Eindelijk had hij het in tweeën gescheurd en fitak in ieder zijner broekzakken een Stuk. De ondergeteekende nam zijn plaats weder in en keek den Burge meester bedaard aan en zeide u>t hem s Geef nu nan eiken wethouder de helft en voegde ik erbij Naar cofjn bescheiden meening moogt gij a.s. Zaterdag het huwelijk niet voltrek ken, de afkondiging la niet volgens de wet De stukken van de afkondiging zijn voor uwe rekening. Ik kan het buiten die stukken wel redden, doch u mag ze niet wegdoen. Toen deelde de Burgemeester aan de twee Raadsleden mee, dat zij nu wel vertrekken konden. "k Heb genoemde heeren bedankt Voor hunne goedheid ten mijnen op zichte eu zij vertrokken. Met de armen over elkander gebo gen bleef ik wachten, wait er nu ko- Icen zou. De Burgemoestetr lichtte sich tot de beide Wethouders, en zei- de hun, dat hij eene fout had ge maakt en daarom den andoren kant Van het zegel beschreven had. (Dan zou men bot zegel op de rugzijde hebben moeten zien, doch het stond met het front naar voren). De onder geteekende is toen van zijne plaats opgestaan en «iet de wet in de haud las hij den heeren hot volgende voor: Art. 7. Een gezegeld papier, het welk needs tot eenige akte, geschrift of drukwerk gebruikt is, al ware die akte, enz.... enz.... Stilte I De Burgemeester rees van zijne plaats op en zeideHeeren, 'k heb geen tijd meer, ik moet eten. 'k ^Heb de heeren Wethouders be dankt voor ds welwillendheid, mij be loond, «om mij aan te hooren en ban haar huis gegaan. Mijn eerste werk was toon mijn aanklacht bij den edelaebtbaren heer officier van Justitie te X. in te die- nen. De heeren van de conferentie heb lk natuurlijk niet als getuigen opge geven- Mijne getuigen en dé onder geteekende hadden kopie en teeke- .ning, etc., van het bewuste stuk ge nomen. LEIDEN'S ONTZET. Nu 3 October dit jaar op Zondag .valt, aal de herdenking van Leiden's ontzet Maandag -4 October worden gevierd. De feestelijkheden zullen als gewoonlijk worden ingezet met ko raalgezang door een koor uit de bur gerij, begeleid door bet Leidsch Mu ziekkorps. Daarna bespeling van bet carillon, springen van de fontein op de vischmarkt en uitdeelimg van ha ring en wittebrood aan 4002 vrouwen, en tabak, pijpen, bier of koffie aan 8659 mannen, een aantal, grooter dan ooit te voren. Des middags wordt een wedstrijd San gecostumeerde groepen gehouden waaraan veertien groepen zullen deelnomen. Daaronder zijn van histo rische hete eken is, zooals Oud-Hol- landsch vendel, Burgemeester Van der Werff, zijn lichaam den wanhopi- gen stedelingen aanbiedend. De trouw en gehechtheid van burgerij en krijgslieden aan hot Oranjehuis. Be zoek van Prins Willem van Oranje aan de ontzette veste op 4 October 1574. Deze groepen zullen met de plaatselijke vereeniglngon in optocht door de stad trekken. Des avonds concerten op Zomer- zorg en Zomerlust, kermis op het Schuttersveld met een groot vuur werk tot slot. GASVERSTIKKING. Maandagnacht zijn to Brussel drie personen door gasverstikking om het leven gekomen. In een woning in de Rue de la Putterie, werd men Dins dagochtend een hevige gaslucht ge waar, die blijkbaar kwam uit de kar mers, welke de theaterbeambte Leroy met zijn vrouw en dochter bewoonde. Men forceerde de deur en vond hen die drie dood in bod. Leroy had, 's ovonds laat thuis komende, de gas kraan niet goed gesloten, van welke nalatigheid hij met vrouw en kind het slachtoffer is geworden. COOK's REISVERHAAL. In het vervolg van Cook's reisver haal leest men, dat de eerste dag- raarsch van Axel-Heiberg-Lang werd begunstigd door het weder. De tempe ratuur was laag, 63 gr. F. onder nul, maar de barometer stond hoog, er was bijna geen wind en de hemel bleekblauw met een purpere tint. Tij dens de eerste nachtrust begon het te waaien, den tweeden dag hadden do reizigers den wind schuin van voren. Hoewel do thermometer gerezen was, werd de koude door den wind moei lijk te droaen. De oogen begonnen te tranen, de top van den neus werd wit gekleurd; beiden moesten van tijd tot tijd met de hond .worden be schermd. Aan het eind van den tweeden dag scheen een strook open water den vorderen tocht te beletten. Een mijl van het kamp werd een brug van jong ijs gevonden, nog te dun voor een vei- ligen overtocht. Den volgenden och tend zou de overgang worden be proefd. Het ijs bleek nog niet bijster to vertrouwen te zijn, maar In het westen pakten zich donkere wolken samen en dus besloot Cook voort te gaan. EEN GEHEIMZINNIGE MOORD. De Tel.-corresp. t© Rome schrijft De „Avanti" van 26 September brengt het volgende bericht uit Ge nua, onder den titel„Op het spoor van een geheimzinnigen moord". Jaren geleden zou In het hotel De LoikLres, te Genua, een rijk Hol- landsch notaris, die op doorreis was, zijn intrek hebben genomen. Op een avond ging hij uit en kwam niet weer terug. Men hoorde nooit meer iets van hem, ondanks het ijverige zoeken van de politie. Twee dagen geleden ontving de po litie te Genua, door middel van een anoniemen brief, de medodeeiing, dat in de buurt van Zerbino een lijk was begraven, dat er zou zijn verborgen, nadat bet slachtoffer vermoord en be roofd was. Een troep agenten vertrok ken oogenblikkeiijk naar de plek; ze begonnen te graven en vonden inder daad in stukken en brokken een ge raamte maar meer niet. Toch houdt men het er algemeen voor, dat men hier te doen heeft met de overblijfse len van den vermoorden rijken Hol- landschen notaris, die indertijd in die buurt was gaan wandelen. Letteren en Kunst DARWIN's EEUWFEEST. In wetenschappelijke kringen hier te lande was reeds eenigen tijd gele den de organiseering beraamd van een bijeenkomst ter herdenking van Darwin's eeuwfeest, en tevens van het feit, dat een halve eeuw geleden (No vember 1859) het baanbrekende wark over den oorsprong der soorten ver scheen. Deze bij oenkomst zal in de tweede helft van November te Amsterdam plaats hebben, waarschijnlijk in Air- tis. Redevoeringen zullen dan gehou den worden door prof. Hugo de Vries en prof. Huhrecht INHOUD V£N TIJDSCHRIFTEN. ..De Luchtvaart". Verschenen is nr. 9 van dit tijd schrift. Het nummer bevat o. a. Be schouwingen over bestaande typen van bestuurbare luchtschepen Hoe kan men het weer voorspellen De wolkenvormen,Meteorologischs schets Het gevaar in de luchtDe Mono- plaan Antoinette, door Levavasseur verklaard De tegenwoordige stand der Luchtvaart Kleine mededeeiin- gem van deze week bevat een Van Week tot Week, feuilleton „Een Weerzien", Planten en Water" door Dr. A. J. M. Garjeanne, De eerste luchtreizen en de eerste Nederlandsche luchtreizi ger, Het vierde Eeuwgetij van de ont dekking van de „Hudson" door Jero. de Vries; Het Geluk, door Johanna Steketee. Het Leven. Het juist verschenen nummer van Het Leven (No. 39, van 24 September 1909) bevat de volgende geïllustreerde artikelen en fotos: De eerste vrije-luoht-opname van o Koningin na de blijde gebeurtenis; Prachtige groots portretten van me vrouw Catho KinsbergenRentmees ter en van den beer L. H. Chrispijn Jr.; Het succes der Ilagespelexs, met foto's van „De belangrijkheid van Ernst'; Water, wolken, wind en weer, populoix-weteuschappelijke causerie van Joh. G. van Beukenslot Jr. (slot) De nieuwe centrale keuken in het Binnengasthuis; Met de Nederland sche Heide-Maatschappij naar „De Peel', door C. Nan nes Gorter; Ten toonstelling in het Stedelijk Museum en verder de gewone rubrieken. De bijlage geeft een reproductie van een schilderij van Albert Roelofs: Violiste. De Middenstandsbond, officieed or gaan van den Ned. Bond van den h and eldr ij venden en industrieelen Middenstand bevat foto's van het Bel gisch bezoek aan de Middenstands tentoonstelling en van het uitvoerend comité met tal van exposanten ter gelegenheid van de sluiting; een arti kel over het feest van het tienjarig bestaan der vetreeniging Winkeliers- en Handelsbelangen te Rotterdam, het Rapport ln zake het nieuwe stui verstuk, uitgebracht op de Algemeen© ledenvergadering der vereeniging „Handelsbelang' te Middelburg; een artikel over de zoogenaamde vliegen de winkels, geplaatst op verzoek van „De Hanze' te Breda,, de lezing van den heer Rootlieb over De stenografie als hulpmiddel van den handel, en verder de gewone rubrieken. BOND VAN LICHAMELIJKE OPVOEDING. In Den Haag werden de wedstrij den voortgezet met openluchtspelen, uitgevoerd door schoolkinderen on der leiding van den heer M. F. Graaf land. Tot do spelen behoorden o. m. korfbal, slagbalspel, Amerikaansch balspel, vakbalspel, zigzagspel e. a. Hierna ving het 2de springcon cours aan voor handicap- springpaar den van officieren en heerrijders. Prijswinners la prijs (mo&aille ter waarde van /300) M. .Washington, Scheveningen mot Irish Chief2de prijs (id. van f 100), luitenant F. J. J. Trapman, Leiden, met Fox 3de prijs (id. van 75) luitenant H. Mathon. te Haarlem, mot Held 4de prijs (id. van 50) ritmeester IL Loopuyt, van Amersfoort, met Saucy Sally. Verder 4 vijfde prijzen, respectieve lijk J. P. Blokhuis, Utrecht, met De- vil P. Wurfbain, Oosterwijk, met Fiddley Winks luitenant C. H. La bourite re, Amersfoort, mot Dread nought en dr. E. Betnelmans, Rotter dam, met Black Paddy. Een eervolle vermelding verkregen de heeren Wurfbain, Labouchére (2), en Wilson. Een kleine buiteling van luitenant Mathon verwekte eenige sensatie on der het publiek, doch liep zonder on gevallen af. J. J. AKKERSDIJK. De voor don dienst in IncLië bestem, de Üe-luitonant dor infanterie J. J. Akkersdijk zal 9 October met het stoomschip „Ophir" zijn bestemming volgen. Kerk en School GRONDWERKERSSTAKING TE AMSTERDAM GEëINDIGD. Gister meldden we reeds, dat de staking is opgeheven. Na met do besturen der Grondwer- kenspatroonsvereeniging, en van de grondwerkersvereeniging Helpt El- kander en Sint Leonardos, met elk afzonderlijk te hebben vergaderd, tot het verkrijgen van voldoende kennis van den stand van zaken, is door het comité uit de Burgerij aan de drie be sturen het volgende voorstel van be middeling voorgelegd en met hen be sproken: I. Loon. Er wordt betaald dadelijk bij het einde der staking 26 ct. per uur, van le Februari 1910 af 27 ct, van 1 Mei 1910 af 28 ct. II. Arbeidsduur. De arbeidsduur blijft, zooals die thans geregeld is, tot één jaar na het einde van deze staking. Indien de gemeente inmiddels In haar bestekken een kortere arbeids duur voorschrijft, zal deze ook dade lijk door de patroons voor hun parti culiere werken worden ingevoerd. III. Arbeidscontract. Bij het einde der staking zal het bestaande individueels contract ge handhaafd blijven met uitzondering van het onder I vastgestelde betref fende het loon, en met bepaling, dat de toeslag voor overwerk geregeld wordt volgens de bestekbepaling der Gemeente. Bovenstaande voorwaarden sullen opgenomen worden in een collectieve overeenkomst, die vóór het hervatten van den arbeid dootr partijen wordt opgemaakt en get eekend, en geldt voor één Jaar, te beginnen dadeiiJJc na het einde der staking. Wordt zij niet uiterlijk drie maan den vóór den afloop opgezegd door een der partijen, don Is zij voor één jaar verlengd. IV. Geen racunemaatregelen zullen warden genomen. Rechtszaken Mr. SLOB CONTRA ROTT. NIEUWSBLAD. Voor den Hoogen Raad werd pleit, door mr. J. Limburg, advocaat te 's-Gravenhage, ln de zaak van Cor nells Sijthoff, directeur-uitgever van het Rotterdamsche Nieuwsblad, door het Gerechtshof te 's-Gravenhage in hooger beroep van een vonnis der Rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot 3 dagen gevangenisstraf en f150 schadevergoeding aan de beleedigde partij tot betering van het nadeel in eer en goeden naam door deze gele den wegens heit voortgezet misdrijf van het uitgeven van eenig geschrift van strafbaren aard, terwijl de dader noch bekend was, noch op de eerste aanmaning na den rechtsingang, was bekend gemaakt. Het betrof artikelen, beleedigend voor mr. A. Slob, destijds advocaat te Rotterdam, ter zake waarvan mr. Slob een klacht had in gediend. Mr. Slob had ln een strafzaak te gen een boer, beklaagd van melkver- valsching, den verslaggever van bet Rölterdamsch Nieuwsblad gezegd dat het den boer, die door hem verdedigd werd, wel een paar tientjes waard was als de naam van dien boer niet in de courant kwam. Naar aanleiding van die uitlating waren in het Rob terdamsch Nieuwsblad een aantal ar tikelen verschenen, waarin aan mr. Slob poging tot omkooping ten laste werd gelegd en gezegd werd, toen mr. Slob tot burgemeester van Haarlem mermeer werd benoemd: hij heeft thans de gelegenheid te Haarlemmer meer een eerlijk leven te beginnen. Het gaat. naar pleiter meent, toch niet aan, hier den uitgever te vervol gen, waar iedereen kon weten, wie den dader van het feit was. Is het te verdedigen, dat men zich stort op den uitgever, terwijl 2/3 van de leden van den Rotterdamschen Raad, ja de ge heele Raad, kon weten wie de stuk ken had geschreven? Die stukken zijn nl. geteekend het 46ste (zijnde de pseudonym van den verslaggever van het Rotterdamsch Nieuwsblad die de Raadszittingen bijwoont). In de tweede plaats had het feit, dat de daders van het drukpersdelict bij de behandeling in hooger beroep den Hove bokend wairen, moeten lei den tot straffeloosheid van den uitge ver.. Conclusie O. M. £5 October* RIJKSTUINBOUWWINTERSCHOOL TE AALSMEER. Toelatingsexamen op 2 5Sept. j.l. Geslaagd. J. van Balen, H. Koffij- j berg, L. W. II. Mante, allen van Am sterdam, J. F. van den Berg, 's-Gra venhage; H. Beuningh, en Ph. Veen,1 Haarlem; H. Eveleens, J. Jongkind Kzn., W. van Leeuwen, H. Maairse Jbzn., K. Spaargaren Czn., D. Tas' Jzn., en Ph. Veen, allen- van Aals meer, N. C. van Paddenburg, Ouder kerk: W. van der Schaft, Uithoorn; H. van der Veen, Haarlemmermeer;. D. van Zij verden Kzn., Aalsmeer, J. J. Jurrjens, Burgerveen (voor enkele vakken.) Dr. BOAS. Naar wij uit goede bron vernemen heeft dr. M. Boas, leeraar in de oude talen aan het Gymnasium te Alk maar, als zoodanig eervol ontslag ge vraagd. („Hbld.") NED. IIERV. KERK. Beroepen te Wilnis (toez.) ds. Van Ingen te Klundcrt j te Schoonoord, Dr.. (tooz.) de heer H. S. J. van der Flier, candidaat te N ij kerk op do Veluwe. CHRIST. GER. KERK. Bedankt voor bot beroep te Niéuw- poort door ds. G. Klumper te 's-Grave- uioer. VRIJE GER. GEMEENTE. Beroepe-n te Passaic (Noord-Ameri- ka) da. C. Densel te Vlaardingen. R.-K. KERK. Do bisschop van Haarlem-heeft be noemd tot kapelaan te Haarlem (II. Joseph) den cerw. heer J. J. J. Noord man tot kapelaan te Monster den eerw, heer A. H. J. van Leipsig tot kapelaan te Rotterdam (II. Hiidegur- dis) den eerw. lieer P. Roovers lot kapelaan te Werfershoef den eerw. heer E. J. Heinier, deservilor te Edam en tot assistent te Bovenltarspel den eerw. heer P. Th. Verwer. BISSCHOPWIJDING. In de oud-katholieke kerken is Zon dag een herderlijk schrijven voorge lezen van den aartsbisschop mgr. Gull en de bisschoppen van Haarlem en Deventer, waarin werd melding gemaakt van het verzoek van de Ma- riawieten, de onafhankelijke katholie ken in Russisch Polen waarvan wij in de afgeloopen week reeds melding maakten om den door hen wettig gekozen bisschop Johannes Kowalski de bisschoppelijke wijding toe te die nen en de vergadering van oud-katho lieke geestelijken met algemeene stemmen besloten had dat verzoek in te willigen. De dag der bisschopwijding is be paald op Dinsdag 5 October a.s. De plechtigheid zal plaats hebben door mgr. Gull in de Gerlrudiskerk te Utrecht. („Utr. Dagbl.") ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met gunstig gevolg is afgelegd het 1ste natuurkundig exa men door de heeren L. H. Bogtstra en D. E. Jansen het propaedeutisch examen geneeskunde door de heeren I. II. M. ITooismon en S. T. Heidema; het doctoraal examen in de genees kunde door den heer J. Janzen. Utrecht. Theor. Geneesk. 1C F. Engelhardt en L. Mes. Leiden. Geslaagd voor het theore tisch geneeskundig examen de heer A. G. Couturier. JANSSTRAAT 19. HAARLEM; Safe-Deposit. Goodgakeurd bij Koninklijk B»»lult van CS Dooombor 1008, No. 17. Gevestigd KEIZERSGRACHT 365 - AMSTERDAM. Agenisohap te Haarlem bij Ed. BRANTJES, Damstraat 27 Kantooruren Woensdago- on Zaterdagsavond» van 7O uur. Verstrekt voorschotten van f ze.— af, na behoorlijk Ingesteld onderzoek. HAARLEMSCHE Bankvereeniging FIRMA Teding van Berkhout 1 de Clarcq HAARLEM-HIUEGOM-LISSE. De Depótrente is met ingang van 23 Juli 1909: Depót dagelijks opeischbaar 1 voor een maand 11/2%. voor een maand in be dragen van f 1U00 af. prol on gatievoorwaarden. voor drie maanden 2 voor een jaar, in bewij zen van coupons voor zien: voor bedragen tot f 5000 3} hoogere bedragen 4 Bewaarlnrichting te Haarlem. Verhuur van Loketten. In bewaring nemen van waarden. voor weinig geld, bg A. FEDERMANN, Gr. Houtstr. 37 NIEUWE DUITSCHE te bnnr van f 4.— af per maand Plano- en Orgelhandel DB HAARLEMSCHE Opgericht in 1840. Kantoor te Haarlem. verzekert tegeu vaste en billijk» pro- mièn alle Onroerende en Roerend» Goederen binnen het Koninkrijk der Nederlanden, tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van ga», ook al heeft dit Inslaan of dit ont ploffen geen brand tengevolge gehad. Pilsner- en Tafelbieren zijn gebotteld verkrijgbaar bij: A. MEETKR en Co., Spaarne 48. Tel. 191. P. KOSSEN EN ZOON, Dubb. Buurt 76. WESTER BOTTELARIJ J. v. 1 HOFF Tem, "llerstraat SO. Tel. 1375. WINKELVEREENIGING „EIGEN HULP", Zijlstraat 58. Tel. 1488. Duliiv.tcri]. verkrijgt: Telefoon 89. Wosdt ook as ULJEE EN BRAAKENBURG. Tempelierstraat 30. Telef. 1375. P. J. SCHERPENHUUZEN, P i e ter-Kiesstraat 2 A. P. v. d. BERG, Rdamsteeg 8. G. A. VERBEEK, Pree. Steynstroat 25. ■•r «»b de arouweri). ihuia bezorgd. Teleïooi £9 Lange Begijnestraat 22. Agentschap der Onderlinge Hypotheekbank voor Nederland. De Bank beeft gelden beechlkbear voor Eerste Hypotbeek op buizen en landerijen. Minimum voorwaarden 4'|< rente 's jaars. t'vyv- ..r.- Het is in den tegenwoordigen tijd zeker noodig, dat men kan lezen en schrijven. Doch te meer is zulks noodig voor de lijders aan borst of longen. Do zen kunnen daardoor de ver klaringen hunner medemen- schen lezen, op welke wijze die van hunne verouderde kwalen genezen zijn. Zij zullen dan daarna dankbaar kunnen schrij ven: „Evenals zoovolen vóótr mij ben Lk door de Abdijsiroop ge nezen." Mej. Johanna v. d. Berk-B er kers, wonende Hemelrijk 203, te Helmond, 1) deelt ons het volgende mede: Als ik de Abdij siroop niet had aangewend, weet ik niet wat er gebeurd zou zijn. Gedurende twee jaren leed ik aan vreeselijke borstpij nen, gepaard gaande met be nauwdheden. Het hoesten dat ik deed is met geen pen te be schrijven. Ik hoestte den ge heel en dag krampachtig. De hoestbuien kwamen onder in den buik op en scheurden zich los, waarna ik door inspan ning altijd een benauwdheid kreeg. Het was in één woord on uitstaanbaair. Ik dacht dikwijls bij mij zelf: Vanmiddag ben ik dood. Werken kon ik ln het ge heel niet meer. Ik was terneer gedrukt als een platgeslagen pannekoek. De afstand naar mijn bed (deze is slechts enkele passen), kon Ik niet meer afleg gen, want had ik een pias ge daan, dan viel ik hijgend en blazend op een stoel neer. Als ik na veel inspanning in bed lag, snakte ik naar adem en moest na eenigen tijd weer op staan van benauwdheid. Ik bracht dan ook meet nachten op een stoel door dan in bed. Ik was kompleet een levend ge raamte en verlangde ernstig naar mijn dood. Ik had van al les al geprobeerd zonder baat, toen Lk den lof der Abdijsiroop hoorde verkondigen. Ik schaf te mij deze aan bij den drogist Muartens en gaf na het gebruik van eenige lepels een groote hoeveelheid slijm op. Ik totte liet gebruik met de Abdijsiroop voort en na 5 flesschen gebrvikt te hebben was Ik, de ernstige Iijderes van vroeger, volkomen genezen. Ik dweep met de Ab dijsiroop en beveel ze ieder openlijk aan. Prijs pier flacon van 230 Gram 1.van 550 Gram 2.van 1000 Gram 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Alom verkrijgbaar. 1) Volgens ingekomen later bericht is Mej. v. d. Berk-Ber- kers met ingang van 15 Juni verhuisd naar Peiersöraase 6G, Crefeld, Duitschland.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 7