Verschijnt degelijks* behalve op Zon* en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 87e Jsargang. Nó. 8071 ZATERDAG 16 OCTOBBR 1909 HAARLEM'S DAGBLAD ABQNNBmENTEN S»BR DRIB VA&NDBNl Voóf Haarlem I Voor de dorpen In dén omtrek waar een Agent gevestigd ls (kom der gemeente) franco per post door Nederland 1-65 Afrcnderlljke nummers0.02 K Cdlllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 1 (Se omstreken en banco per post O» 13a 0371S 0.45 Bijgave der Veanóotseaap Honreas Coster. Birecto S. C. PSSRE800S. ADVERTENTIÊNi Van 1—5 regels 50 Cts.: Iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels t—elke regel meer ƒ0.26 Reclames 30 Cent per regel. BIJ Abonnement aanzienlijk rabat Auvertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsingi 50 Cts. voor 3 plaatsingen 4 contant Redactie en Administraties Groote Bootstraat fatertommunaa! Telefoonnummer der Redactie 600 ee der Administratie 724, Drukkerijs Znfder Buitenispaara® 6. TeMoonnummer 122= Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem ln dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentie-Bureau D. Y, ALTA, Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon IntefC. 6229. Meermalen komt het voor, dat ons een b - JBL «3. cs x» t? saL-è f. voor 3 maal (tweemaal betalen) wordt opgegeven en dat men enkele uren na de eerste plaatsing komt vragen, om de advertentie niet meer te plaatsen, Q8V8PAT HET DOEL DAARVAN REEDS BEREIKT IS. Dat Is een gevolg van onzo zeer groote en nog altijd stijgende oplage. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 17 OCTOBER: Schouwburg: Roze Kate, Amsterd. Tooneelgezelschap, 8 uur. Soc. Vereniging: Typo- en Lithogr. .Vereen. „Kunst na Arbeid.' Populai re uitvoering, 7 1/2 uur. De Kroon: Alberts Frères, Bioscoop Voorstelling, 8 uur. KL Vereeniging: Specialiteitenvoor- jstelLing, 7 1/2 uur. Bi oscooptheater-voorstellingen. MAANDAG 18 OCTOBER. Bioscooptheater: Voorstellingen.. OM ONS HEEN No. 1014, 25 jaar Raadslid. Wanneer in de volgende week de heer J. J. Sneltjes den dag herdenkt, dat hij gedurende 25 jaar lid van den Raad is geweest, dan kan hij tot zich- »elf zeggen, dat hij hier een zeldzaam jubileum viert. Het is maar weinigen gegeven, een kwarteeuw onafgebro ken deel uit te maken van het College, dat onze gemeente bestuurt.. En dat .wel om tal van redenen. Het is dik wijls de dood, die op bet onver wachtst in het menschedijk leven tusschenbeide komthet is een ande ren keer de wisseling in de kiezers gunst, die iemand het Raadsheerlijk leven kosthet kan ook zijn, dat een Raadslid het ambt wel eens aan een ander gunt en zijn rust zoekt, of, nuchterder nog, uit de stad vertrekt. Kortom, redenen te over, om het jubi leum van den heer Sneltjes tot een zeldzaam feest te maken. En de eeni- ge van wien ik mij herinneren kan, dat hij het eveneens heeft gevierd, is wijlen de heer G. J. van Dieren Bij voet geweest. Het is evenwel nog minder de vraag, 'of iemand zoo'n herinneringsdag kan bereiken, dan wel h o e hij dien viert. Dat weegt vooral bij openbare be trekkingen. Als iemand met moeite zijn feestdatum haalt, als iedereen legt„nou ja, hij viert feest, maar voor de gemeente was 't maar beter wanneer hij eerder was heengegaan", dan zou zoo'n herdenking geen an dere dan een sleurbeteekenis hebben en dan schreef ik, daar kan men zeker van wezen, dit artikel niet. Maar daarvan is bij dezen feesteling geen sprake. Wie hem onlangs in de Raadsvergadering hebben hooren in- terpelleeren, zullen tot zichzelf gezegd hebben „hij mag dan niet jong meer wezen, rnaar hij is nog wakker ge noeg 1" Ik heb er den heer Sneltjes niet naar gevraagd, maar dat durf ik toch wel zeggen hij zelf heeft, toen hij zijn loopbaan als Raadslid begon, geen oogenblik gedacht, dat hij daar in het kwarteeuws-jubileum zou be leven. Sterker nog hij zou ieder, die deze mogelijkheid opperde, in de grootste oprechtheid hartelijk hebben uitgelachen. Want lichamelijk sterk ls hij nooit geweest, veeleer een man van zwakke constitutie, die nog wel eens mei lichamelijke ongemakken te kampen had en dien don ook nie mand een lang leven heeft voorspeld. En nu weten wij allen wel, dat nie mand het uur van zijn dood heeft te bepalen, maar dat menigeen tot de omstandigheden, die zijn levensduur beheerschen, iets kan bijdragen, mo gen we wel aannemen. Een van die omstandigheden is, belang te stellen in hei leven, energie te behouden, ook in dagen van pijn en li channel ij ken teg^iC spoed. Slappe jonge menschen, vol klach ten over wezenlijke of Ingebeelde kwalen of kwaaltjes, mogen in dat opzicht wel eens les gaan nemen bij een man op leeftijd, als dezen jubila ris. Als ze zien en hooren willen, zul len ze bij hem levens-energie opdoen. De oogen van Sneltjes vooral, lang reeds slecht, worden bij het klimmen der jaren niet beter, het lezen valt hem zwaar, zoodat hij zich de din gen, die hem belang inboezemen, moet laten voorlezen. Als ik zeg, dat zijn nicht en voorlezeres daaraan heel wat werk heeft, heb ik meteen verklaard, dat hij nog belang stelt in veel. In al les wat gemeentezaken betreft, der halve in alles wat onze stad beleeft, want belangrijke momenten in haar bestaan vinden bijna altijd vhaar oor sprong of haar echo in de Raadszaal. En hoe hij datgene wat hem voorge lezen wordt, weet toe te passen, daar van kunnen meespreken de leden van den Raad, vooral die met hem in een Commissie zitten en zijn andere vrien den, met wie hij deel uitmaakt van niet officieele besturen. Tot deze laat- sten heb ik het voorrecht te behooren en ik wil dezen keer wel uit de school klappen met de mededeeling, dat Sneltjes van wat daar in de vergade ringen wordt voorgelezen en gespro ken, meer profijt heeft, scherper con clusies daaruit trekt, dan menigeen, die veel jonger is. Het heeft maar weinig gescheeld, of zijn juhilé was achterwege geble ven. Dit jaar bij de periodieke verkie zing aftredende, had hij bedankt voor een herbenoeming. Niet zoo maar voor de leus, met de gedachte op den achtergrond, dat hij zich op vereerende wijs weer tot het aannemen van een candidatuur zou laten overhalen, maar in oprechtheid, want van omwegen en kunstjes, van flikflooien en flousjes heeft Sneltjes een hartgxondigen afkeef. Hij wou in ernst niet meer, voornamelijk ter wil le van zijn voor lezeres. Maar hij is aangezocht en weer aangezocht en nog eens opnieuw aangezocht ik mag er van meepraten totdat ein delijk het moment was gekomen, waarop hij geen neen meer zeggen kon. Zoo'n oogenblik hebben meer van ons wel gekend, dat je, des strij ders moe, eindelijk maar toegeeft. Maar bij heeft het niet gedaan, voor dat hij zijn voorlezeres had. geraad pleegd en deze, als echte vrouw tot veel moeite voor een ander bereid, verklaard bad haar taak te willen voortzetten. Daarmee heeft zij getoond, Sneltjes wel goed te hebben begrepen. Hij is geen man om in een gemakkelijken stoel te zitten, met een leegen geest. Bezig moet hij blijven, in de beweging moet hij zijn. Het ware te wenschen, dat vele jongeren en physiek sterke ren dan hij, iets van die belangstel ling konden meekrijgen, want niets is doodelijker voor wat bestaat, dan lauwheid en onverschilligheid. Die heeft Sneltjes nooit gekend, integen deel zoekt hij voor zijn gedachten gaarne een scherpen vorm. Zoo was hij 25 jaar geleden en zoo is hij nog. Ik zei daar, dat de heer Sneltjes zich vaak uit in scherpen vorm. Niet om iemand te kwetsen evenwel, want als hij dat ooit gedaan heeft, is het tegen zijn zin geweest en zou hij, bet bemerkende, onmiddellijk en ruiter lijk er zijn spijt over gaan betuigen. Maar hij zoekt vooral naar duidelijk heid en preciesheid. En wanneer het er op aankomt, weet hij zeer goed zijn woorden zóó te kiezen, dat pracitisch succes niet door een minder vriende lijk klinkend woord in gevaar wordt gebracht. Het oudste lid van den Raad heeft bil sommies ealaganhedan. zooal geen officieele, dan toch wel een belangrijke taak te vervullen, wan neer hij tegenover den voorzitter of B. en W. uiting moet geven aan wat den Raad of diens groote meerderheid bezielt. Maar deze officieuss functie ver vult hij nog maar kort, pas sedert het overlijden van den heer Van Dieren Bijvoet, zoodat daarin de beteekenls van zijn Jubileum niet gelegen kan zijn. In den Raad was hij die geheele kwarteeuw door een figuur, die mee telde. Het zou mij niet moeilijk val len, een opsomming te geven van de zeer uiteenloopende onderwerpen, die hij ter sprake heeft gebracht. Ik wil hier evenwel alleen noemen zijn zeer belangrijk aandeel in de voorberei ding van onze eigen exploitatie van gas en electriciteit, in de totstand koming der verpleging yan onbemid delde patiënten in onze verschillende ziekeninrichtlngenIn de staking van de toepassing der Zondagswet, die onzen neringdoenden ernstige schade stond te berokkenen In den arbeid van de Commissie voor de be zwaarschriften, en zooveel meer. Met deze kleine en onopzettelijke opsomming heb ik tevens den heer Sneltjes als Raadslid geteekend. De aandachtige lezer kan er namelijk uit leeren, dat hij zijn aandacht vooral schenkt aan zaken van practische ge meente-politiek, dingen, die aanslui ten bij het werkelijke leven. Bespiege lingen in de lucht liggen niet in zijn lijn en kommaquaesties, subtiele vraagstukken van redactie, even min. In dien zin zal zeker Woensdag a.s., wanneer er toevallig vergadering van den gemeenteraad is, zijn werkzaam heid in het College dankbaar worden herdacht Maar er zal ook wel een wensch aan worden toegevoegd, na melijk deze, dat het hem nog jaren gegeven moge zijn, de zaken van de gemeente met lust en opgewektheid te blijven behartigen. Daarbij zullen zijn vele vrienden in Haarlem zich zeker aansluiten. „Kom, kom", zal de jubilaris zelf wel zeggen, „dat zal niet zoo lang meer wezen l Jullie hadt den ouden man maar liever met rust moeten laten 1" Maar dat zou voor Sneltjes niet ge deugd hebben. Als de tijd van been gaan voor hem gekomen is, moet dat liefst wezen midden in zijn werk zaamheid en terwijl zijn hoofd nog vervuld is van plannen en denkbeel den. Als hij 't voor het kiezen had, zou hij niets liever willen dan werken zoolang het voor hem dag is. J. C. P. Stadsnieuws Veroordeeld.. N. de W. te Beverwijk, die door de Arr. Rechtbank alhier ter zake van be- driegelijke bankbreuk was veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf en van dat vonnis in booger beroep was gekomen, is thans door bet Go- rechtshof te Amsterdam tot dezelfde straf veroordeeld. De W. heeft tegen dit arrest cassa tie aangeteekend. Museum van Kunstnijver heid. In de rotonde van het Museum van Kunstnijverheid zullen Zondag a. de reproductiën der merkwaardige prenten uit het Prentenkabinet te Am sterdam nog tentoon gesteld blijven. Hieronder bevinden zich rekeningen van Potter, Adriaen van Ostade, Rembrandt van Ryn, Lucas van Ley- den, Gerard ter Borgh, Jan van Goijen, Albrecht Dürer, Hendrich Averkamp, Iacob van Ruisdael, Jaoob van der Ulft en anderen. Zondag is de toegang kosteloos. Ds verplaatsing ras de Veemarkt. In de courant van Donderdag heeft men kunnen lezen, dat de Kamer van Koophandel aan B. en W. een schrij ven heeft gezonden inzake de ver plaatsing van de veemarkt naar de terreinen van het Slachthuis, blijk baar in antwoord op een verzoek van B. en W. om advies over deze aan gelegenheid. We zijn eens op onderzoek uitge gaan bij de belanghebbenden en kwa men daardoor tot de wetenschap, dat de slagers algemeen veel voor de ver plaatsing voelen, niet alleen, doch dat het denkbeeld van hen zelf ls uit gegaan. Het was de heer Jac. P. Stol, de eerste secretaris van de Haarl. Var- kensslagers-Vereen iging, aldus deel de men ons mee, die het plan in zijn vereeniging ontwikkelde. Het resul taat was, dat men zich, nu ongeveer een half jaar geleden, met een adres tot B. en W. richtte, met het verzoek om verplaatsing van de markt in den aangegeven zin. Eigenlijk betreft het niet de ver plaatsing van een markt, doch van verschillende markten. Op het oogen blik is nl. de toestand zoo, dat er twee officieele markten worden gehouden en twee particuliere. Des Woensdags houdt men op de Oude Groenmarkt schapenmarkt; een enkele koe en ook wel eens een paard komen er daar aan de lijn. De schapenslagers kun nen hier dus terecht, de rundersla gers niet, want het gebeurt, dat er jaren voorbijgaan, zonder dat een runderslager op dieze markt komt. Des Maandags wordt op de Boter markt een plaatsje ingeruimd voor biggen, nuchtere kalveren, eenden, kippen enz. Dit marktje is voor de slagers al heel onbeteekenend. Niet-officieele markten worden ge houden in stallen in de Berkerode- steeg en de Burretstraat eiken Maan dag en Donderdag. Van markt in dien zin, dat daar verschillende handela ren hun beesten hebben, kan men hier echter niet spreken. Want èn in den stal in de Berke- rodesteeg èn in dien in de Burret straat komt in elk één Amsterdam- sche handelaar varkens verkoopen. Het zijn daar dus meer varkenswin kels dan varkensmark ten. Deze die ren kan men niet op een open markt brengen. Zij moeten kunnen liggen in afzonderlijke hokken. Voor het grootste gedeelte betrek ken de Haarlemsche varkensslagers bun beesten van deze twee hande laars. Anderen koopen rechtstreeks van zg. mesters uit den omtrek of op de markten te Amsterdam, Purmer end, Alkmaar, Leiden en Rotterdam, waar ook de runderslagers hun vee koopen. De verplaatsing van al die markten naar een daarvoor geschikt terrein bij het Slachthuis zou in alle opzich ten een gunstig oplossing zijn en zou ongetwijfeld tot gevolg hebben, dat hier een meer bloeiende veemarkt ont stond, dan nu het geval is. Don slagers zelf zou de verplaat sing veel voordeel geven. Immers, als hier een goede markt is, behoeven zij niet meer elders te gaan markten, wat een vermindering van tïjdsver- liea beteekent. Dan vervallen de kos ten van vervoer naar hier en het slachthuis en loopen de slagers ook niet meer hot risico, dat er onderweg wat met het vee gebeurt. De nabijheid van het slachthuis levert in vele op zichten groot gemak. In de eerste plaats schijnt de zaak van belang voor de varkensslagers. Vele mesters uit den omtrek hebben reeds toegezegd te Haarlem te komen markten. Maar ook de varkenshou ders van elders, die nu in andere plaatsen ter markt gaan, zullen dan hier op de markt komen, eenvoudig hierom, dat zij daar gaan waar koo pera zijn.- Een vraag is het echter nog, of de beide Amsterdamsche handelaars eigener beweging him stallen zulle»? verlaten. Zij zijn nl. gewoon crediet te ver- leenen en stellen daarom den prijs iets boven de markt. Komen zij op de markt zelf, dan zal dit niet meer kun nen geschieden, verzekerde men ons, wijl daar alleen tegen marktprijs mag verkocht worden. Is er eenmaal een goede marktgele- tcenheid. dan zal het gemeentebestuur den huldigen toestand nu niet lan ger gedoogen, meende men, daar men van oordeel is, dat op grond van de politie-verordening dergelijke var kens-verzamelingen kunnen verbo den worden. Hoewel in den aanvang nog weinig runderen hier ter markt te komen zien ook de runderslagers heil in de verplaatsing der markt. Verscheiden veehouders hebben beloofd ook hun runderen hie rter markt te komen brengen. Zoo kan er langzamerhand een bloeiende rundermarkt ont staan, daar er in den omtrek veel vee wordt gehouden. Eigenlijke schade zal er door geen enkele categorie van deze marktver- plaatsing worden ondervonden. Immers, de stoombootmaatschap pijen, die nu het gekochte vee naar hier vervoeren, zullen dan weer het te verkoopen vee naar Haarlem moe ten overbrengen. Ten slotte zijn 't alleen enkele café houders in den omtrek der tegen woordige markten, 'die eenig nadeel zullen hebben. Behalve deze lieden zijn bijna alle bij deze kwestie betrokkenen ingeno men met de verplaatsing, ook de di rectie en het personeel van het slacht huis, naar we vernamen. Examen Vrije- en Ordeoefe ningen. In de Rijksleerschool aan de Vol dersgracht zijn aangevangen de exa mens voor de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Hiervoor hebben zich opgegeven 166 vrouwelijke en 110 mannelijke Candida i n. De examens worden afgenomen eiken werkdag van 94 uur .behalve Maandag. Geslaagd zijn de dames: J. G. Ro genkamp en M. G. Bruynsteen, uit Haarlem, E. Wesscl en A. Bartstra uit Amsterdam, C. A .Ruiter en A. Pels uit Enkhuizen, L .M Hoogeboom en A. C. Hooyschuur uit Bergen, N. L. Winkel uit Hoorn en de heeren C. de Boer, II. de Boer, P. A. Begeer en A. P. Stolk uit Haarlem, W. C. R. W. Witkamp en J. Pais uit Amsterdam, J. Th. Haggenbuxg en J. K. B. Feld- brugge uit Hilversum en J. K. Jan- knegt, uit Alkmaar. In de St.-Ct. staat foutief vermeld, dat deze examens op 19 October begin nen; zij zijn 14 dezer reeds begon nen» Militaire Zaken. Door den kolonel, rogiments-com- mandant zijn aangesteld tot milicien tamboer de miliciens der lichting 1909, Edel en Hechga, van het 10e re giment infanterie, alhier in garni zoen. Door den kolonel, commandant van het 10e regiment infanterie, is be paald, dat de le-luitenant P. A. J. van Tienhoven, van de 3e compagnie 4e bataljon, en de 2e luitenant W. H. Snijders van de le compagnie 4e ba taljon, onderling van compagnie zul len verwisselen. Omstreeks half November a. s. zal door de Onderofficiers-vereeniging „Mars" in het Brongebouw een uitvoe ring worden gegeven. De vele repetitiën, welke reeds lang een aanvang hebben genomen, belo ven deze schitterend te zullen doen zijn. J ournalistiek. De heer Robert Peereboom alhier ls benoemd tot adjunct-verslaggever aan het Utrechtsch Dagblad. De Commissie terSpijs- uitdeeling aan behoeftigen te Haar lem veroorloofde zich bij haar jaar lij ksche aanvrage om ondersteuning, tevens eenige mededeelingen te doen over den vorigen winter. Van 7 December 1908 tot 20 Maart 1909, dus gedurende 15 weken werd warm en krachtig voedsel uitgereikt aan behoeftige huisgezinnen in deze gemeente van alle godsdienstige ge zindten. Voor geregelde bedeeling hadden zich aangemeld 259 gezinnen met 1523 personen, dat waren 51 ge zinnen en 358 personen meer dan in den vorigen winter. Gedurende den afgeloopen winter werden uitgedeeld 44325 porties kookte rijst, zijnde 13500 meer dan in den vorigen winter. Ter bereiding daarvan waren noodig 4897 KG. gort, 495 KG .havergort, 876 KG. spek en 375 KG. zout. STUKKEN VAN DEN RAAD, HET ZIEKENRIJTUIG. B. en W. stellen voor 270 te hun ner beschikking te stellen voor de herstelling van het rijtuig tot vervoer van lijders aan niet besmettelijke ziekten. OVERDRACHT GRONDEN. De Maatschappij Bosch en Vaart verzoekt aan de gemeente Haarlem te mogen overdragen de voor straat be stemde grond no. 12901294 en 1292— 1300. Zij wil daarvoor f 21.700 storten voor de geraamde kosten. Een en ander verzoekt zij om de nos. 1290—1294, 1299-1302 sectie I in exploitatie te kunnen brengen. B. en W. stellen voor, daarop in te gaan, mits behalve de som van 21700 door de Maatschappij worde betaald 10" pCt. van die som voor onderhoud en 3650, zijnde de helft van do ge raamde kosten van het maken van een kademuur langs de Leidsche- vaart, en zij tevens overdraagt da strook grond langs Schouwtjeslaau, (Sectie B No. 2355). B. en W. stellen hierbij voor, om hen te machtigen do strook grond langs de Schouwtjeslaan (sectie B uo. 2355) kosteloos aan de gemeente Heemstede over te dragen. KRANTENKIOSKEN. B. en W. stellen voor aan de direc tie van het „Agenturenbureau voor Binnen- en Buitenlandsche Huizen", te Houtrijk en Polanen, voor den tijd van vijf jaren vergunning te verlee- nen, drie kiosken te plaatsen voor den verkoop van kranten, tijdschrif ten, postzegels, enz., op door B. en W. aan te geven punten. In de kiosken worden klokken aan gebracht, die steeds den juisten tijd zullen meeten aanwijzen. Zij mogen niet meer dan 3 M2. elk in beslag ne men. B. en W. hebben de beslissing om trent de artikelen, boeken, platen, couranten en tijdschriften, welke wor den verkocht, tentoongesteld, of gra tis afgegeven. De pachtsom bedraagt 100 per kiosk DEMPING SLOOTEN. en W. stellen voor aan de wed. A. S. Duys, Schouwtjeslaan no. 25,- vergunning te verleenen tot het dem pen van 26 M. sloot en 121/2 M. sloot bij haar woning. Zij moet daartoe f 589 en f 283 stor ten als bijdrage in de kosten van openbare werken in het aangrenzend gedeelte van de Schouwtjeslaan. STEIGERS IN HET NOORDER- BUITENSPA ARNE. B. en W. stellen voor vergunning te verleenen aan P. van Dijk, fabri kant te Aarlanderveen, tot het maken van twee steigers in het Noorder-Bui- tenspaarne. Jaarlijks moet daarvoor eene sortf van 57 en nu een som van f 25.65 in eens betaald worden. VOORDRACHT ONDERWIJZER. B. en W. hebben de volgende voor dracht opgemaakt voor de vervulling der vacature, ontstaan door het eer vol ontslag van den onderwijzer G. Valk aan de m. u. 1. o. school no. 2 (in een der zes laagste klassen) lo. K. Postma, Leeuwarden, 925. 2o. M. Moerdijk, Arnhem, 1000. 3o. W. Wigbgldus, Zutfen, f 850. MAKEN VAN OVERGANGEN. B. en W. stellen voor aan P. J. van Empelen, te Heemstede, vergunning te verleenen tot het maken van over gangen over den berm aan de A er den- houtslaan, op twee plaatsen, die over gangen te verharden en daar twee boom en te rooien, tegen een recogni tie van 2 en 5 voor vergoeding der kosten. V erpleegster. Na gunstig afgelegd examen is hel diploma en insigne als ziekenverpleeg ster uitgereikt aan de domes J. NL Palthe, A. van Brakel en H. W. van der Schuyt. Genoemde dames waren allen ruim 3 jaren als leerling-verpleegster in hel St. Edlsabeth's Gasthuis alhier werk zaam. Coöperatieve Dine r-vereenl- ging. Volgens no. 242 van de Staatscou rant is daarmee verzonden een af druk van de akte betreffende de Haar lemsche Coöperatieve Diner-vereenl- ging. In het ons toegezonden exem plaar der St.-Ct. ontbrak evenwel die afdruk. Door de Onlangs opge richte Vereeniging van Geheel-ont houders onder het Nederlandse hi Spoor- en Tramwegpersoneel, wordt een propaganda-maandschrift uitge geven. Het draagt tot opschrift: „Het! veilig spoor". Het eerste nummer ia' reeds verschenen.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1