Binnenland! Gemengd Nieuws Leger en Vïoot Kerk en School Sport ea Wedstrijden Stoomvaartberichteii Onze Lachhoek ÏÏKt, naar ons werd medegedeeld. be- flist ongevaarlijk is ©u niot door vuur f schok ontstoken kan worden. Wan neer het daarentegen in aanraking komt met metalen, In het bijzonder "friet lood, dan vormen zich pikraten, 'die zeer licht door een schok ontplof» iefr. De mijnen worden ontstoken door 'slagkwik, door middel van electrischè Batterijen. Wanneer de wrakken iichtbaar zijn "Of onder laag water staan, wordt zon der duiker gewerkt. De uit te voeren operatiën kunnen uit den aard der kaak alleen plaats hebben bij gunstig "Weer. Daarvan is men, met het oog- op de vaartuigen, geheel afhankelijk, doch steeds wordt nauwkeurig zorg fedragen, dat, met het oog op do op lazingen, gewerkt wordt met den Wind in den rug. "Vischaanvoer en opbrengst. In de maand September 1909 zijn aan den rijksvischlial aangekomen 305 Stoomtrawlers met 284.223 gkl. besom ming tegen 291 stoomtrawlers met ƒ308.607 besomming in Sept. 1908. In Sept. 199 14 trawlers meer en 24.884 gld. minder opbrengst. In 9 maanden van 1909 waren bin nengekomen 259 stoomtrawlers met 2.529.879 gld. besomming tegen 2496 stoomtrawlers met 2.354.902 gld. be somming in hetzelfde tijdvak van 1908 In 9 maanden van 1909 dus 94 stoomtrawlers meer met 174.977 gld. meer besomming dan in 9 maanden van 1908. OP AUDIëNTIE. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, de heer Talma, begaf zich gisteren naar hot Loo voor een audiëntie bij de Koningin. ONTHULLING MONUMENT PROF. BIESTERVELD. Het monument van professor Bies- terveld zal a. s. Woensdag to half twaalf op de nieuwe Oosterbegraaf- piaats te Amsterdam onthuld worden. FEESTEN TE SAN FRANCISCO. Het Haagse-li Correspondentiebureau voor Dagbladen ontving het volgende telegram „Langs dezen weg vertolk Ik der Nederlandsche Regeering do groote waardeering van ons volk voor1 de aanwezigheid van de „Noordhra- bant" en don heer Loudon te San Francisco, hij gelegenheid der viering van den wederopbouw van de stad. Een dankbaarheid, vooral voortsprui tende uit het feit, dat te onzer eero - het schip een zoo verre reis hoeft af gelegd. De gezant-, de officieren en de bemanning zijn hier welkome gasten. Een officieele dankbetuiging zal langs ambtelijken weg gezonden worden. Dank ook aan de pers. Edward R. Taylor, burgemeester van San Franc'sco." CHOLERA. Het bacteriologisch onderzoek van de faeces der sedert overleden vrouw te Deventer heeft aangetoond, dat zij niet leed aan cholera asiatica. Zaterdagmorgen zijn de twee laat ste cholera-patiënten te Hansweert ontslagen uit de barak, waarin zij de laatste dagen nog ter observatie l waren gehouden. De liefdezusters, die de patiënten hebben verpleegd, zijn reeds vertrokken en de harukken wor den ontsmet. DE ONTPLOFFING BIJ KATWIJK. Do Hbld.-corresp. te Hoek van Hol land meldt Mij werd medegedeeld, dat Zater dag onder Katwijk door iemand eon geladen mijn met pikrinezuur was ge vonden. In onwetendheid trok hij de patroon ter ontsteking er af om zich van den inhoud to overtuigen, niet be seffende aan welk groot gevaar hij zich blootstelde. De militaire autori teiten, hiervan op de hoogte gesteld, Stuurden een paar militairen om do mijn in beslag te nemen. Daar er aan de patroon een korte goleiddraad zat, wondt verondersteld, dat dit de mijn zou zijn, die aan boord van de barkas gereed stond. Dus zou de ontploffing niet aan boord hebben plaats gehad, maar zou de geopperde veronderstel ling, dut de op het wrak gelegde mijn onder de barkas ontploft zou zijn, niet tot het onmogelijke behooren. Aan het strand te Noordwijk aan zee is aangespoeld een bemande flesch, voorzien van twee lontdraden en inhoudende ongeveer 50 kilo geel achtig poeder. Vermoed wordt© dat deze Ilescii behoort tot de stoffen, die de ontploffing veroorzaakten. Maandag werden te Den Briel de lijken van den iorpediststoker Luypen en van den sergeant-majoor Vreug- denhil ter aaide besteld. De deelneming was algemeen, de belangstelling groot. Op verlangen dei- familie werd geen treurmuziek gege ven en bleven ook do gebruikelijke schoten achterwege. Weï volgden 't 'geheole kader en alle torpedis ten den stoet. Op het kerkhof werd de droeve stoet Afgewacht door den commandant van het korps torpedisten, luitenant-kolo nel Fabius, den kapitein der artille rie E. A. F. "Blokhuis, als vertegen woordiger van den Minister van Oor log, den kolonel der artillerie W. A. Sodenkamp, inspecteur der artillerie, den le-luitenant ter zee J. Quispel na mens den vice-admiraal der marine, alle officieren te Brielle in garnizoen, onderofficieren en door Burgemees ter en Wethouders der gemeente. Toen de kisten hoven do geopendo groeve waren geplaatst nam do com mandant het woord en herdacht het .treurige fe>t van den dood dezer beiilo mannen in de uitoefening van hun '.werk. Burgemeester Lette sprak daarna als hoofd der gemeente om getuigenis af te leggen van de groote deelneming pi© dit ongeluk heeft gewekt, f Do inspecteur dor artillerie schilder de liet droevig uiteinde mannen eft eindigde met «en „Rust In Vrede Ift het étülo graf 1" Een dor familieleden der afgestor vene#, dankte voor de deelneming.: TWEEGEVECHT. De pud-overste ft. heeft zich giste- rèh aan de strafgevangenis te Sctoe- vèningen aangemeld tot het onder gaan van de vijf dagen gevangenis straf, waartoe hij door de Ilaagsche rechtbank was Veroordeeld wegens deelneming aan ëen tweegevecht. ONGELUKKEN. Te Rotterdam sprong de 27-jarige W. Woudenstoin van een in beweging zijnden tramwagen der Roti, Tram wegmaatschappij-, met het ongelukkig gevolg, dat hij er onder geraakte. Het hoofd werd geheel verpletterd. De machinist van een uit Utrecht komende losse locomotief rapporteer de Maandag aan het station Amers foort bij Soesterberg op de spoorbaan een lijk te hebben gezien. De politie uit Amersfoort ging er aanstonds heen en vond naast, de lijn, die uit Utrecht .leidt, het zwaar verminkte lijk van Jon Westerhof, milicien van het 5e re giment infanterie, geboortig uit En schedé. Nadat een officier van gezond heid het. lijk had geschouwd en de compagnie commandant dit had her kend, werd het vervoerd naar het mi litair hospitaal te Amersfoort. Ver moed wordt, dat de ongelukkige Zon dagavond den laatsten trein heeft ge mist, langs de spoorbaan naar zijn garnizoen Amersfoort is geloopen en door een der nachttreinen is aange reden en gedood. Naar de begraafplaats te CrooswijS is overgebracht het lijk van de ver pleegster mej. T., die het ongeluk had uan de achterzijde van haar woning in de Aert van Nesstraat, te Rotter dam, nit het raam der derde verdie ping te vallen. Zij kwam daarbij met net hoofd terecht op een ijzeren ketel, dio op de binnenplaats stond en was op slag dood. Te Lonneker kwam spelende een 5-jarig zoontje van den fabrieksarbei der Scholten iu een stoomzaagmachi- ne en werd, vreeselijk verminkt, le venloos er uit gehaaid. GESTIKT. In de vestibule van de pastorie aan de Nieuwe Haven, te Rotterdam werd in den spiritus gestikt gevonden een bekende vrouwelijke dronkaard, die reeds herhaaldelijk wegens drankmis bruik met de politie in aanraking was geweest. WERKLOOSHEID. „De Werkmansbode" brengt het rapport, uitgebracht dóór de commis sie benoemd door het eentraal-bestuur van het Alg. Ned. Werklieden-Ver bond, in zake voorlichting hoe de af- deelingen hebben te handelen bij de propaganda voor de verzekering te gen de geldelijke gevolgen der werk loosheid. Leden der commissie waren J. F. v. Emmerik, C. H. Kouw en J. Mussert. Zij komt tot de volgende conclusies: 1. De ven-zekering tegen de geldelij ke gevolgen van de werkloosheid be hoort te zijn een tak van staatsbe moeiing, om de arbeiders te vrijwa ren tegen de gevolgen van een maat schappelijk kwaad, hetwelk zij niet in het leven riepen en waarvan zij het slechte risico dragen. Die plicht van den staat spruit voort uit zijne roe ping, de zwakken te beschermen. Wijders is die verzekering mede een tak van staatsbemoeiing, omdat hij alleen kan zorgen, dat in alle ge meenten die bemoeiing tot uitvoering komt., door kleine gemeenten niet van zich kan worden afgeschoven. 2. De staat erkent het verenigings leven der werklieden als het instru ment, waardoor hij zicli van zijn ver- zekeringsplicht kwijt. 3. Ten opzichte -tfan het toelaten van werkUeden-vereenlgingen tot de verzekeringfondsen, door den staat, of do gemeenten in het leven te roe pen, worden alleen die toelatings voorwaarden gesteld, dat hun taak zal zijn bestrijding van de werkloos heid en verzekering tegen de geldelij ke gevolgen daarvan. 4. Dat de af deelingen van het Alge meen Nederlandse h Werklieden-Ver bond tot taak hebben mede te werken aan de in sub 3 genoemde voorwaar den. 5. Dat alleen gebleken onmacht van die bepaling ontheft, rnaor daarvoor in de plaats doet treden den plicht, zoodanige organisaties van werklie den te stichten, die zich tot taak stel. len, naast de verzekering tegen de geldelijke gevolgen, ook de bestrij ding der werkloosheid ter hand te nemen* TWEE HOLLANDSCHE ZEELIEDEN VERDRONKEN. De „N. R. Ct"-corresp. te Peters burg schrijft d.d. 14 October Zondagavond verdronken hier in de houthaven twee schepelingen van het te Rotterdam thuis behoorende stoomschip Mizar, namelijk de Neder landsche onderdanen J. A. Arbman en H. Roubos, onderscheidenlijk 22 en 20 jaren. Zij waren met nog een derde aan wal geweest, om een zie ken kameraad in het hospitaal to be zoeken. Een of andere losse vletter- mau bood hun aan, hen naar boord te roeien. Zij stapten in de boot, die volkomen droog was, maar een eindje van den wal af begon de boot te lek ken, en dit werd, verder op gekomen, zóó hevig, dat de boot zonk. De derde, een zekere W. Blauw, wist zich zwem mende te redden op het roer van een lichter, vanwaar hij later door de be manning van het Rotterdamsche stoomschip Alioth werd afgehaald. De twee eerstgenóemden echter ver dwenen in de diepte, en hun lijken werden nog denzelfden avond opge haald. De vletterman werd ook gered, maar deze is spoorloos verdwenen, waarschijnlijk uit angst voor even tueel© kwade s&yslsxn van het köyaL. Beide omgokoöïeneft, «en stoker en ëén tremmor, waren oppassende Jon gens, en de geredde Blauw, dien ik persoonlijk ondervraagd heb, was niet weinig verontwaardigd over het relaas van het ongeluk in een Russi sche courant, waarin de zaak zoo werd voorgesteld, alsof zij aan het passagieren waren geweest. Door de liefderijke zorgen van ds. Pantekoek werden de beide lijken uit het stede lijk hospitaal, waarheen zij vervoerd waren, overgebracht naar de Iïolland- sche kerk, vanwaar zij thans plech tig werden ter aarde besteld op de Hollondsche begraafplaats. Zeelieden van verschillende hier liggende Ne derlandsche schepen vormden den stoet achter de twee lijkwagens. Het consulaat had zijn vertegen woordiger gezonden. Bij de open groeve sprak ds. Pantekoek een warm woord ter nagedachtenis van de jon gelingen, die ver van het vaderland de eeuwige rust ingingen. Zijn woor den maakten op alle aanwezigen een diepen indruk. Vanwege bet „Zeemans tehuis", on der bescherming van de Keizerin-we duwe, werden op het gemeenschappe lijke graf, waarop een paar eenvou dige houten kruisjes met naam en da tum van overlijden zijn geplant, twee metalen kransjes neergelegd. GENERAAI.-MAJOOR AUFFMORTII. In den ouderdom van 7S jaren is te 's-Gravenhage. overleden do heer J. W. Auffmortli, gepens. genoraal-nia- joov van het O.-I. leger. Do thans ontslapen oud-opperoffi» cier werd in 1851 op 20-jarigeu leeftijd benoemd tot 2e-luitenant bij het leger in NederJ.-Indië. In zijn ruim SS-jarige militaire loopbaan was de heer Auffmorth on der meer achtereenvolgens directeur van de militaire school te Meester- Cornelis bevelvoerend commandant te Kota Radja militair commandant ter Sumatra's Westkust en comman dant van de tweede militaire afdee- ling op Java, In 1884 verliet generaal Auffmorth den dienst met pensioen. Hij w.as o.a. gerechtigd tot het dragen van het eereteeken '50'54 (Borneo's West kust) en de gesp-Atjeh '73—76. DIENSTWEIGERAAR. Naar wij vernemen heeft zich weer een geval van dienstweigering voorge daan uit anti-militaristisch beginsel, ditmaal te Leiden. Een milicien van het 2e regiment veldartillerie aldaar, die in het begin van deze maand op kwam, weigerde uitdrukkelijk eenig uitrustingsstuk aan te trekken, zeg gende dat dit .tegen zijn overtuiging strijdt. Ilij is na verhoor gearresteerd en naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage opgezonden ter be schikking van den auditeur-militair. (Hbld.) HET PROCES STEINHEIL. De Parijsche briefschrijver van de ,N. R. Ct." schrijft o. a. Het is gewis een buitengewone on bescheiden beid, om meer dan twee weken voor (len openingsdag van een met zooveel spanning verwacht pro ces als dat van mevrouw Steinheil, d© akte van beschuldiging" openbaar te maken. Maar waar het hier een stuk geldt, dat toch voor openbaar making bestemd is en wellis voorbari ge verschijning ten slotte geen belan gen schijnt te schaden en geen boos aardig karakter draagt., kan men niet ontkennen, dat de „Matin" uit het oog-punt van sensationeele en pak kende informatie een meesterlijken slag heeft geslagen door beslag te leg gen op de akte van beschuldiging te gen Jeanne Marguerite Japy, weduwe Steinheil, geboren 16 April 1869, te Beaucourt,, arrondissement Belfort. De titel, „een sensationeel gerechte lijk document" is waarlijk niet over dreven en de „Matin" opent door de openbaarmaking van de akte van be>- schuldiging als met een donderslag de nieuwe periode in de zaak-Stein- heil. Een direct bewijs levert de akte van beschuldiging niet, maar een net van waarschijnlijkheid en vermoedens, van deducties en conclusies wordt er ineengeweven om te besluiten, dat mevrouw Steinheil met recht beschul digd moet worden van den moord op mevrouw Japy, haar moeder, en Steinheil, haren echtgenoot, en dat zelfs in de onderstelling van een of meer medeplichtigen, een onderstel ling waaromtrent de justitie geen licht heeft kunnen verkrijgen, me vrouw Steinheil de leidende en voor name rol gespeeld heeft en de zwaar ste strafrechtelijke verantwoordelijk heid op zich geladen heeft. Naar de juridische formuleering van de mis daad en naar de aangehaalde artike len van het strafwetboek, waarmee de akte van beschuldiging eindigt., zal de beschuldigde, indien de jury haar schuldig verklaart zonder verzachten de omstandigheden, ter dood veroor deeld moeten worden. Er gaat een gerucht, dat de regee ring begrepen heeft, dat wanneer bij een zoo sensationeele zaak als de zaak-Steinheil geen krachtige maat regelen genomen werden, het schan daal grooter dan ooit zou zijn en dat geen enkele, geen enkele bijzondere toegangskaart tot het gereserveerde gedeelte der zaal verschaft zou wor den. WROEGING. In Februari 1908 werd te Hamilton in Canada een moord gepleegd. Een man belde aan bij het hui®, waar twee zusters woonden. Een deed er open. De man trad binnen en vroeg eten en geld; verschrikt liep zij weg. Haar zuster kwam en werd met ette lijke revolverschoten gedood. De dar der word niet ontdekt. Nu heeft zich te Londen een man bij de politie als de moordenaar aangegeven. Hij had' ei' genoeg van; hij kon het getob over dien moord niet langer verdragen. Ilij had den moord gepleegd, zei hij, In opd/racht van een onbekend man, die hem 500 dollar er voor beloofde. Een der zusters had met hem' ge speeld, beweerde de onbekende.- Tij dens den moord stond hij op de stoep. De moordenaar kreeg 400 dollar en vrijen overtocht naar Liverpool, DP DE GRENZEN. Dezer dagen zoo meldt het II. v. Antw. was een koe uit de karan- lij.nsta.llen ontsnapt te Baerle en liep de heide in, waar S. op loer lag naar haasjes. De koe kwam liem ontijdig storen. Hij wilde het dier naar den stal van don eigenaar brongen, maar nu ontmoette hij twee tolbeambten, dio hem vroegen, waar hij naartoe ging en van waar het dier kwam. Zij eischten ook een onderzoek om te zien of S. van de noodige papieren voorzien was. S. nam dit kwalijk en er volgde smaad, opstand... enz. S. werd nu vervolgd voor opstand, smaad, jacht- misdrijf en weigering van onderzoek door douanen. Hij werd te Turnhout veroordeeld tot 3 maanden en 16 da gen gevangenis en 52 fr. boete. Zijt dan nl gedienstig om een koe naar stal te brengen 1 DE POSITIE VAN ONDER OFFICIEREN. Aan den Minister van Oorlog is een adres gezonden door het hoofdbe stuur van „Ons Belang", Vereeniging van Onderofficieren en Militaire ge ëmployeerden in den ra.ng van onder officier, behoorende tot de Nederland sche Landmacht. Adrossante betoogt dat ten gevolge van de invoering der nieuwe soldij- wet en de daarmede verband houden de bepalingen, in de lagere 'rangen van het onderofficierskader een dus danig onhoudbare toestand is inge treden, dermate een hoogst ontevre den geest is gewekt en diepe neer slachtigheid zich van dat kader heeft meester gemaald, dat met schrik de toekomst van ons leger, voornamelijk wat de opleiding dermilitai're alsmede wat de behoorlijke aanvulling der on- derofficiersrangen betreft, wordt te gemoet gezien. Die slechte geest onder het kader zou zijn grond vinden in de groote teleurstelling niet alleen, maar hoven alles in de vermeerderde be- staansonzekerheid en verzwakking der rechtspositie, voortvloeiend uit voornoemde wet, alsmede door het op verschillende wijzen uitvoering geven aan hare bepalingen. En zoo acht adressante eene spoedige herziening van de soldij wet dringend noodzake lijk. NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Middel burg door ds. M. van Empel te Bigge- kerke te Delfzijl (toez.) door ds. P. van der Muelen te Tubbergen. Beroepen te Koedijk (N.-H.) ds. J. H. C. Kater te Midwoud (N.-H.) Aangenomen het beroep te Gronin gen door dr. C. W. Coolsma te Dub beldam. Bedankt voor het beroep to Wilnis (toez.) door ds. A. J. W. van Ingen te Kluwlert. CHRIST. GER. KERK. Bedankt voor het beroep te En schedé door ds. Visser te Veenendaal. GER. KERKEN. Beroepen te Krommenie dr. J. G. Geelkerken, te Hilversum. DOOPSG. GEMEENTEN. Bedankt voor het beroep te Hippo- litushoef en Stroe op Wieringen door ds. M. van der Vegte te Wolvega. REMONSTRANTSCHE BROEDER SCHAP. Aangenomen het beroep te Hoorn door ds. A. Klaver te Oude-Wetering. ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Met goed gevolg afge legd door den heer H. II. Nanninga het tweede natuurkundig examen en door den heer E. P. C. Sommer het candidaatsexameu in de geneeskunde. BERGEN. In den laatsten tijd komen zeer veel eigenaren met hunne dravers naar Bergen, van daar dat de uitgeschre ven nummers meestal goed bezet zijn. Een kleme 50 paarden namen Zondag aan de draverijen deel. De baan was door den regen nogal zwaar, zoodat over het algemeen geen zeer snelle tijden gemaakt, werden. Kwarteltje won op zijn gemak den Vinkenprijs en Tallien's Charm be zette even gemakkelijk de plaats met Baudina als derde. Van een gesloten aankomst was hier geen sprake. Nance o Neill en Limbus maakten denzelfden tijd in den Kneuenprijs, doch eerstgenoemde was toch nog iets voor. Druhec maakte een slechte cour- se. Baroline schoot ook niet erg op, en Blangy nog minder. Commijs moest Limbus even terug nemen, wilde hij niet vast raken, het geen hem misschien de course gekost, heeft. Zijn gemaakte tijd was slecht. De Lijsterprijs was voor Miss Mag gie, en Kozyr was een erbarmelijke tweede. Hier had disqualificatie behooren te worden uitgesproken, te meer daar Elsje als derde aankomende zeer goed gedraafd had. Hierop volgde een verkoopsdraverij. Vóór de course werd All Right gere clameerd voor f 500 plus ƒ250, terwijl Kozyr, die ook dit nummer won, en nu bepaald goed ging, na de course voor 800 werd gekocht door den heer Lammens, wiens paard Gaesarewitch tweede was. Kwarteltje maakte het nu lang niet zoo goed, en Caid scheen uitsluitend dienst te doen om Alber- tlne gezelschap te houden. De heat werd in drie heats door Baron Silver gewonnen. Jammer dat in de derde en beslissende heat iets gebeurde, dat de ontevredenheid vau velen opwekten, en waaromtrent een grondig onderzoek behoort te volgen. Pe gedetailleerde uitslag luidt ais volgt: Vinkenprijs. Prijzendraverij voor NederL paarden van 3, 4 en 5 jaar. Minimum afstand 2400 meter. 1. Kwarteltje (2480) A. Wdtteveen, In 4.26 2. Tallien's ChSrm (2520) A. Com mijs in 4.291/5. 3. Baudina (2460) J. Witteveen, in 4.32 2/5. Kneuenprijs. Recorddroverij. Mini mum snelheid 1.41. Afstand 2400 M. 1. Nance O Neill (2350) J. Noordzij in 4.03 4/5. 2. Limbus (2410) A. Commijs in 4.03 4/5. 3. Preciosa (2350) B. J. v. Alkemade in 4.08 4/5. Lijsterprijs. Handicap voor Nedor.1. paarden. Minimum snelheid 1.55. Mi nimum afstand 2000 meter. 1. Miss Maggie (2220) J. Easing in 3.48 2/5. 2. Kozijr (2200) S. Witteveen in 3.48 4/5. 3. Elsje (2030) P. Nicuwsladt in 3.52 3/5. Puitersprijs. Recorddraverij voor Nederl. paarden, te koop gesteld voor 1600. Minimum afstand 2000 M. 1. Kozijr (2080) S. Witteveen in 3.38 4/5. 2. Gaesarewitch (2110) A. Mol in 3.452/5. 3. Albertine (2180) J. Ensing, 'n 3.46 2/5. De winner werd voor ƒ800 door den heer Lammens gekocht. Groenlingenprijs. Heatdraverij. Han dicap. Minste'snelheid 1.41. Minimum afstand 1600 meter. Eerste heat. Ie. Rheingold (1645) Schönrock in 2.40 2/5. 2. Miss Refero (1660) Koster jr. in 2.41. Gedislanceerd Garentan en Apollon. Tweede heat. Ie. Baron Silver (1675) B. J. v. Alkemade in 2.41 4/5. 2e. Foóttit (1630) Th. Monsieur, in 2.422/5. Ged'stanceerd Minnie H. Derde en beslissende heat. Ie. Baron Silver in 2.41 2/5. 2e. Foottit in 2.421/5. Gedisquaiificeerd Rheingold we gens vertrekken vóór zijn plaats. SCHAATSENRIJDEN. Het is dezen winter 25 jaar geleden dat op de Wielen bij Leeuwarden do eerste int. wedstrijden op de schaats gehouden werden, waarbij de Fr ie- sche rijders de buitenlanders klopten en Pi-eter Bruinsma, toen te Sneek wo nende, den len prijs won. Naar aan leiding daarvan worden pogingen aangewend dezen winter weer derge lijke wedstrijden op de Wielen te houden en zal daarvoor de mede werking van den Nederlandschen Schaatsrijdersbond gevraagd worden. DE BEKERLOTING. De bekerloting had tot resultaat, dat op Zondag 7 November, de vol gende wedstrijden voor den Neder landschen voethal-beker worden ge speeld: Nijmegen: Quick I—Phenix (En schedé). Zwolle: Prins Hendrik—D. V. S. II- VIaard ingen: V. F. C:—A. F. C. I. Amsterdam: D. E. C. I—V. V. A. I. Rotterdam: V. O. C. II—D. O. S. (Utrecht). Amsterdam: Blauw Wit II—V. O. C. I. Haarlem: E. D. O. IHercules (En schedé). Rotterdam: XerxesAmstcl. R. F. C.— A. V. V. Arnhem: OdoA. F. C. II. Utrecht: KampongAjax I "(Am sterdam). Den Haag: H. B. S. II—Neptunus II Almelo: Heracles—II, V.V. II. Deventer: Go AheadDosb .(Am sterdam. Breda: Velocitas II—Frisia I. Rotterdam: Neptunus IForward (Groningen). Amsterdam: Blauw Wit ID. V. V. I. Den Haag: Quick II—D. V. S. I. Enschedé: P. W. I—Biltsclie V. C. Utrecht: U. V. V.Be Quick (Gro ningen). Delft: Concordia I—M. V.; V. O. (Middelb.) Amsterdam: Ajax II—Alcmaria Victrix. NeerlandiaConcordia II. V. V. A. II—Edo II. Dordrecht: D. F. C. II—U. S. C. (Rotterdam). Utrecht: Hercules II—Haarlem II. Hengelo: Tubantia—E. V. V. Amsterdam: R. A. P. IHelmond. Rozendaal: ConcordiaVolharding (Amsterdam). Den Haag: V. U. C.—H. F. C. IL Zwolle. Verwisseling— Z. A. C. Amsterdam: D. E. C. IISparta II. Hilversum: VictoriaZeelandia (Middelburg). PAARDEN.. Naar de „N. S." verneemt, is de Maatschappij Renbaan Duindigt voor nemens het volgende jaar courses to Duindigt to geven, van Apa-il tot en met October eiken Woensdag en ge durende de maand Augustus, des, Woensdags en Zaterdags. Het stoomschip Kediri, van Java naai" Rotterdam, arriveerde 17 Octo ber te Marseille en zette de reis voort. Het stoomschip Tabanan, van Java naar Rotterdam, vertrok 16 October van Padang. I-Iet stoomscliip Oph.ir, van Rotter dam naai" Java. vertrok 17 October van Tanger. Het stoomschip Goentoer, van Rot terdam naar Java, passeerde 16 Oct Peri nu Het stoomschip Djocja, van Rot terdam naar Java, arriveerde 17 Oct. te Batavia. Het stoomschip Solo vertrok 17 Oc tober van Rotterdam naar Batavia. Het stoomschip Flor es, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 18 Oc tober Ouessant. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 16 Oc tober van Southampton en passeerde ,17 Oct. Ouessant. Het stoomschip Rembrandt, vam Batavia naar Amsterdam, vertrok 18 Oct. van Genua. Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 17 Oct. te Southampton. Het stoomschip Koniugin Wilhelmi- na, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 17 Oct. van Colombo. Het stoomschip Ixion, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 14 October van Port-Said. Het stoomschip Nieuw Amsterdam, van Rotterdam naar New-York, pas seerde 17 Oct., v.m. 9 uur 25 min.. Lizard. Het stoomschip Arnsteldijk (Neptu ne Lijn), arriveerde IS Oct. van Balti more te Rotterdam. Het stoomschip Gorredijk (Neptune Lijn) vertrok 16 Oct. van Newport News naar Rotterdam. Het stoomschip Nassov.ia (Canada Lijn), van Montreal naar Rotterdam en Hamburg, vertrok 16 Oct., 's mïdd. 12 uur, van Montreal. Hot stoomschip Prinz Regent Luit- pol tl, van Rotterdam naar O. Azië, arriveerde 16 Oct. te Yokohama. Het stoomschip Kleist, van Rotter dam naar Japan, arriveerde 17 Oct. te Aden. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Utrecht. C. J. Nobels, hakker, te Baarn. Rechter-commissaris: jhr. mr, T. J. de Marees van Swinderen; cu rator: H. J. M. van den Bergh, te Amersfoort. 's-Gravenhage. F. de Jong, echtge- noote van G. Numans, Scheveningen. Rechter-commissaris: mr.. H. A. van Roes; curator: mr. J. H. W. Q. ter Spill. J. F. Steven, Premier Stores, te 's-Gravenhage. Rechter-commissaris: mr. P. Potvliet; curator: mr. J. F., Hijmans, Zutphen, II. J. Tutert, beurtschip, per, te Raalte. Rechter-commissaris) mr. A. S. de Blécourt; curator: miv G. A. IJssel de Schepper. A kmaar. G. B. Sniit, handelende onder de firma Wed. N. Smit en zoon, schilder te Alkmaar. Rechter-commis saris: mr. A. D. H. Quintus; curator- mr. D. Sluis. Winschoten. P. Luitjens, timmer man en landbouwer, te Musselkanaal, gemeente Onstwedde. Rechter-com missaris tn'r. II. Pelinck; curator mr P. A. Zeven, te Wi dervank. Leeuwarden. H. Grijpma, koopman te Oranjewoud, en H. L. D. Stroband, koopman te Heerenveen. Rechten commissaris: mr. C. J. J. de Jonchee- re, rechter in de arrondissements rechtbank te Heerenveen; curator: m.r. W. H. de Greve, te Heerenveen. Geëindigd: a A. J. Prins Jr.- A. Jansen, caféhouder, en mejuf frouw weduwe P, Th. Hendriks, ge boren Prosman, in comestibles, bei den te Nijmegen. I. Dondorp, koopman je Amster dam. J. P. Commelin, te Utrecht.. Opgeheven: A. B. van dei' Eem, bakker te Dru- ten. P. Meyler Jz., wagenmarker te GoeS. D. Boers en B. Valk, beiden te 's- Gravenhage. E. M. Aspeagh; pensionhouderte Laren (N.-H.) Vernietigd: M. van Sehie, echtgen. van J. K. M. Straub, te 's-Gravenhage. P. Schagen, gesch. echtg. van Fet ter of Vetter, Amsterdam. D. Cardozo, vroeger lid der H. V, o/d. firma A. W. Lor jé, Amsterdam'. Annie, de dienstmaagd, kreeg eene' berisping voor haar slordigheid. En dan, zei mevrouw, je hebt de klok ook niet opgewonden Ik' heb er op gelet, je hebt den sleutel maar 'n keer of drie omgedraaid. Natuurlijk, u vergeet zeker, dat ik morgen weg ga. Denkt u soms, dat ik het werk van cle nieuwe meid ga doen Hij. Dus, Marie, je hebt me 'niet' meer lief Zij. Neen, goede vriend, ik kan nog slechts een zuster voor je zijn. Hij. Slechts een zuster Zij. Ja, 't is niet anders. Hij. Maar dan toch een lieVe, oprechte zuster Zij. Ja. Hij. Als dat dan waar is, leen mij dan tien gulden.: GUL. Bezoeker. Dat trappen klimmen, om naar je kamer te komen, heeft me knapjes warm gemaakt. Heb je niet het een of ander, om mij te verfris- schen Gastheer. Zeker, zeker, ik zal dadelijk het raam openzetten. VEEL ONDERVINDING. En, mejuffrouw, wat wenscht sprak Chopp, de directeur van het groote hospitaal te Splintshire, tot de binnengekomen juf. Ik zou gaarne hier verpleegster worden, was het antwoord. Maar.... en hier hield hij óp, en keek het chique dametje aan.... heeft u wel ondervinding genoeg? Ondervinding riep ze, en om haar lippen speelde een glimlachje, ondervinding Dat zou ik denken. Twee broers van me spelen voetbal, een andere beeft geprobeerd het Ka naal over te zwemmen, weer een an dere is bij zijn proefnemingen met z'n aeroplane, die hij zelf geconstru eerd heeft, bijna verongelukt, en heeft toen een arm en beide beenen gebro ken, mijn moeder is suffragette, en mijn vader rijdt automobiel. Dus ik heb nogal ondervinding, vindt u niet ONDER JONGENS. ,,'AIs wij onzen meester kwaad mak ken, krijgt hij xoode ooren."- „Bij ons op school is het anders J daar krijgen wij ze."

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 6