Verschijnt dagelijks, behalve op Zon» en Feestdagen. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 37e Jaargang No, 8076 DONDBBDAG 21 OCTOBEB 1909 HAARLEM'S DAGBLAD ABOHHBMBNTBB AD VERT ENTSÊÖl PER DRIE HAANDBNI Vaa 1—5 regels 50 ets.: ledera regel mes 10 Cto. Bulten het Anondistsmaal Voor Haarlem Haarlem van 1—5 regels /L—elke regei mee ƒ0. £0 Reclames 30 Cent po regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd la (kom der ESfQS/Lë'V B? Abonnement aanzienlijk rabat gemeente).. ,13!) JtAdvertaitiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing) Franco per post door Nederland 135 TFSlïïfï 50 cta. voor 3 plaatsingen A contant Odbusbeercf 'voor Haarlem' 037K Redaefle en Administratie! Groote Bontstraat 'ft omstreken en franco per post 0.45 Satercommuaaal Telefoonnummer der Redactie 600 ea der Administratis 724 Uitgave der Vennootschap Loarens Costef. Directeur J. tl PEEREBÖOM.Drukkerij 5 Znlüer Boitenspaarne 6. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem In dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA, WarmoesstTaat 76—78, Amsterdam. Telephoon Interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den Gemeente raad" in de rubriek Om Ons Heen. JACQ. VAN LIER—SIEGFRIED BLAAUW. Er was maar een bitter klein beet- je belangstelling voor het concert van de heeren Jacq. v. Lier- en Siegfried Blaauw, gisteravond in de kleine zaal der Vereenigmg. Misschien hebben in de laatste weken de z.g. „kleine" con- serten elkaar wel wat snel opgevolgd in zeker heeft het optreden van twee dames-pianisten bij een buitengewoon concert in de Bron heel wat muziek liefhebbers uit de Vereenlging gehou den. 't Is jammer in elk geval voor de beide jonge kunstenaars, die toonden het recht te hebben zich te doen hoo- ren. De cellist, de heer v. Lier, is iemand van allesbehalve alledaagsch talent. Dat bleek al aanstonds bij zijn eerste nummer, het Concert van Saint-Saiins, dat door hem met veel warmte, pracht van toon en toonscha- keering, fijn muzikale distinctie en feillooze techniek werd voorgedragen. Zijn verdere nummers van Bach, Handel, Mozart, Beethoven enz. kon den slechts den aanvankelijken goe den indruk versterken. Ik hoop, dat de heer v. Lier gelegenheid vindt zich nog eens hier, en dan in een grootere en vooral vollere zaal te doen hoo- jren. Ook de heer Blaauw is een talentvol musicus en een duchtig klavierspeler. Jammer genoeg kon hij ons zijn kun stenaarsgaven maar zeer betrekkelijk doen genieten want het instrument dat hem ter beschikking stond, leek wat jichtig oude dag en najaarsne velen en toonde een souvereine minachting voor alle Chopinsche Ber ceuse- en Etude-finesses. Ook meende ik z'n dunne, rammelige stem duide lijk te liooren spreken van zijn voor nemen, zich eerstdaags uit het con certleven terug te trekken en zijn ver dere dagen te wijden aan het schoo- ne „Lang zal-ie leven in de gloria" Maar in ernst, het moet den heer Blaauw niet weinig zelfoverwinning gekost hebben met zoo onvoldoende hulpmiddelen zijn taak als begeleider ea solist zoo verdienstelijk te hebben ten einde gebracht. PHILIP LOOTS. VEREENIGING VAN WERKLIEDEN IN HET STUCADOORSBEDRIJF „VAKBELANG.". De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de| Huarlemsclie Vereeniging van werk lieden in het stucadoorsbedrijf „Vak belang" te Haarlem. De Vereeniging stelt zich ten doel, door na te melden middelen, het be vorderen der samenwerking van de leden, alsmede van de belangen van het vak en hare beoefenaars. a. door het houden Yan bijeenkom sten tot het bespreken van vakbelan gen en het bevorderen van den onder- iingen vriendschapsband; b. het bevorderen der vakkennis van de leden, o.a. door in samenwer king met de patroonsvereeniging maatregelen te treffen tot verbetering der vakopleiding en regeling van het leerlingwezen; c. het in het leven roepen van eeno tommissie van arbitrage ter beslech ting van eventueele geschillen. Geschenk. Blijkens de St. Ct. heeft 's Rijks Ethnographisch Museum van den heer J. Mulder, lid van de firma Mulder, Redeker en Co., te Haarlem, de vol gende voorwerpen ten geschenke ont vangen: een geelkoperen wajanglamp in den vorm van een garoeda met ge opende vleugels. Uit Java. Geïnventariseerd als serie 1473; twee Chineesche vazen en een kope ren tabaksdoos uit Sumatra. Geïnventariseerd als serie 1608; een gouden ring van Modjopahit. Java. Geïnventariseerd als serie 1678. Aan den schenker wotrdt de dank der Regeering betuigd.. BESMETTELIJKE ZIEKTEN, In de week van 13 tot en met 19 Oc tober is te Haarlem 1 geval van rood- fonk voorgekomen. CONCERT HAARLEMSCH MUZIEKKORPS. Woensdagavond gaf 't strijkorkest van Haarlemsch Muziekkorps, direc teur de heer C. P. W. Kriens, een bui tengewoon concert, met medewerking van de dames Betsy en Bertha Wijers, pianisten uit Berlijn. En wer kelijk, 't was een buitengewoon con cert, buitengewoon mooi namelijk. Al les wat de vertolkers ons gaven was &f, geheel óf, en getuigde van 'n door werkte studie, 't Gedeelte voor de pauze was geheel aan Mozart gewijd in 't concert in es-dur, op. 10, hoorden wij 't eerst de pianisten. Beide da mes beschikken over 'n prachtig- ontwikkelde techniek en juist door die buitengewone vaardigheid en makkelijkheid van aanslag, is het haar mogelijk zooveel bezieling in haar werk te leggen. Die degelijke ca paciteiten kwamen vooral uit in de Mephisto Walzer van Liszt, een werk. dat zij met volle toewijding vertolk ten. Een extra pluimpje verdient 't mu ziekkorps wel voor de uitnemende ver klanking van Beethoven's Ouverture Leonore, dat in 'n zeer vlug tempo uit gevoerd werd. Ook in de ouverture „Figaro's Hochzeit" van W. A. Mo zart, toonden Kriens' musici voor de zooveelste maai hun uitmuntende eigenschappen. De Brongebouvv-zaal was stampvol, zóó vol zelfs, dat niet eens allen een zitplaats konden vinden, iets, wat ook wel pleit voor de geliefdheid van de Ivriens-concerten. „Kunst door Oefening". De onderlinge kwartetwedstrijd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der mannenzangvereeniging „Kunst door Oefening" zal plaats hebben op Zaterdag 23 Uctober in de bovenzaal der Soc. Vereeniging. De prijzen voor dezen wedstrijd zijn uitgestald bij de firma Haversmidt en Klaje, Groote Houtstraat 77. HET VEILIG SPOOR. Uitgekomen is een nieuw blad, ge naamd „Het Veilig Spoor", propa- ganda-blad van de „Vereeniging van Geheelonthouders onder Nederlandsch Spoor- en Tramwegpersoneel". Het doel van dit blad is, onder het spoorwegpersoneel, dat veel aan drinkverleiding blootstaat, en zoo'n zware verantwoordelijkheid heeft, een afzonderlijk propaganda te voeren te gen drankgebruik, daar de algemee ns propaganda dit personeel uit den aard der werkzaamheden moeilijk be reiken kan. Het eerste nummetr bestaat uit een officieel gedeelte, waaruit blijkt dat de vereeniging, sinds een half jaar bestaande, thans ruim 10 Oleden telt; het bevat verder de volgende artike len: Wat we willen, en wie we zijn. Een boodschap uit Engeland (van de Spoorwegonthoudersvereemging al daar, uit 44000 leden bestaande). Het Veilig Spoor, een fraai artikel over de verantwoordelijkheid van den machi nist. Alcohol met betrekking tot do geschiktheid voor denSpoorwegdienst Waarom ben ik geheel-onthouder? Waarom geheel-onthouding noodig is. Over de spoorweg-drankbestrijders- vereeniging in Duitschland. De inter nationale Spocirweg-onthoudersveree- niging. Michel. De inhoud, zoowel als het uiterlijk van het blad, uit 8 flinke pagina's bestaande, maakt een aangenomen indruk. Muziekuitvoering. Van de Harmoniemuziekvereeni ging „Vooruitgang" ontvingen wij het verzoek om in herinnering te brengen, dat de vereeniging na een jaar bestaan te hebben, een uitvoe ring geven wil met medewerking van de Duettisten van Musscher en The WiLfords, lucht- en parterre-acroba ten. Re petities. Zondag beginnen de repetities voor de Operette „De drie Kaboutertjes" van Hendrika van Tussenbroek, die dezen winter, ten voordeele der lig- hallen, onder leiding van den heer Bruynsteen zal worden uitgevoerd. Ziekenfonds Centr. Werk- plaats H. IJ. S. M. In de gisteravond gehouden verga dering van het ziekenfonds „Archime des", bestaande uit personeel van de werkplaats der H. IJ. S. M„ werden resp. als 2e penningmeester en com missaris herkozen de heeren Cremers en v. Amstel. Met algemeene stemmen werd besloten ƒ25 uit de kas te bestem men voor het Lighalfonds. DE SUBSTITUUT-OFFICIER VAN JUSTITIE. Met ingang van Maandag a.s. is mr. J. de Vries van Doesburgh substi tuut-officier van justitie bij de arron- dissements-rechtbank alhier benoemd tot offieler van justitie bij de arr. rechtbank te Zierikzee. Mr. De Vries van Doesburgh werd den 21en Mei 1900 aan onze rechtbank benoemd. Met ingang van dienzelfden datum is benoemd tot substituut-officier van justitie alhier, mr. W. H. Hoijer, thans substituut-officier van justitie bij de arrondissements-rechtbank te Maastricht» Militaire zaken. Bij beslissing van den Commandant der le divisie is de bronzen medaille voor twaalf jaren trouwen dienst toe gekend aan den kleermaker H. J. Niemeijer, van het 4e bataljon 10e re giment infanterie op 24 October a.s. J u b i 1 Heden herdacht de heer Timmer, werkzaam in de afdeeling wielen- draaierij aan de Centrale Werkplaats dor H. IJ. S. M„ den dag, waarop hij vóór 40 jaren bij de maatschappij in dienst trad. De kameraden, die dezen dag niet onopgemerkt voorbij wilden laten gaan, boden hem een fraaie rooktafel aan. Wielrijders, de s t r a a't- weg naar Amsterdam rijdende, wor den attent gemaakt op den toestand van den weg Ln het dorp Halfweg; door het drukke rijden der bieten- en pulpwagens naar en van de suikerfa briek is de weg aldaar, ondanks het geregeld schoonmaken, meestal met een glibberige massa bedekt en daar door voor wielrijders gevaarlijk. ELECTRISCil LICHT IN DE ANEGANG. Onder de Mededeelingen m het raadsverslag hebben onze abonné's kunnen lezen, dat door de bewoners van de Anegang bij B. en W. een re quest is ingediend, ter verkrijging van electrisch licht in deze straat. De eer ste onderteekenaar, de heer W. van Liemt, deelde ons hieromtrent nog me de, dut men met drie bollen waar schijnlijk zou kunnen volstaan. De Anegang is zijns inziens een straat, die als 't ware vraagt om betere ver lichting, belangrijk toch ais zij Is, doordat zij de passage vormt tusschen 't westelijk en oostelijk gedeelte van de stad. 's Avonds >s het er weinig minder druk dan in de Groote Hout straat, overdag zelfs nog drukker. Al wat zich naar 't stadsgedeelte aan de overzijde van 't Spaarne beweegt, maakt gebruik van de Anegang. De plaats der bollen is als 't ware van zelf aangewezen. De eerste zou moeten gehangen worden op den vier sprong, die Anegang, KI. Houtstraat, Veerstraat en Korte Veerstraat met elkaar vermen, de tweede boven 't samentreffen van Warmoesstraat, Anegang en Schagchelstraat, de derde aan het andere einde van de straat. Op deze wijze zou een geheel strateucom- plex mooi verlicht worden. Een post van ƒ20.000 is voor uit breiding van 't kabelnet op de begroo- ting geplaatst, zoodat 't argument van „geen geld" niet wegen kan. Daarbij komt nog, dat een groot aan tal der Anegang-bewoners aangeslo ten is bij de electrische centrale. Op deze mot'even gronden de Ane gang-bewoners buil wensch naar electrisch licht. Ongeluk. Gisteravond omstreeks zes uur ge raakte de wagenmaker Goossens, werkzaam aan de werkplaats van de H. IJ. S. M., tusschen de buffers van een tweetal spoorr ij tulgen. Inwendig aan hot schouderblad gekneusd, riep hij geneeskundige hulp in. „Vooruitgang. Door de Coöperatieve Broodbakke rij en Verbruiksvereeniging „Vooruit gang" werd een October-nummer van het propagaudablaadje uitgegeven, waaruit blijkt, dat de omzet van de bakkerij dit jaar ruim ƒ5500 meer be draagt dan voorgaand jaar. Ook do omzet van den kruidenierswinkel steeg van 22151.50 tot 32120.11. Volksweerbaar heid. Zaterdag a. s. zullen de vereenigin- >n Volksweerbaarheid, afd. Haarl. en Bloemendaal Commando een nachte lijken velddienst houden in de rich- tine van Driehuizen. De Leden zullen zich te 8 uur n.m. verzamelen aan de Garenkokerskade. Bij de oefening zal van losse patronen cebrulk gemaakt worden^ DE BESTRATING DER LEIDSCHE STRAAT. Thans is de Leidsche straat met de veel besproken keien bestraat. De gemeentewerklieden zijn even wel nog bezig met den oprit van de brug belangrijk te verhoogen en te verbeteren. Zooals men weet klaagden de voer lieden herhaaldelijk over een kuil voor den oprit der brug. Aan deze klacht is nu gehöor gegeven. SCHILDERWERK GEVONDEN. Naar we vernemen is door den heer Jos. van Liempd, in dienst bij den heer H. van Niel Czn., bij het ver richten van werkzaamheden in de Nieuwe kerk op 't Kerksplein, schil derwerk gevonden. Boven in de ge welven zijn ondetr de wit- en verflaag eenige stukjes schilderwerk, rijk met goud versierd, blootgelegd. Vermoedelijk zijn dit gedeelten van wapens. Het zal van een nader onderzoek afhangen, of 't de moeite en kosten zal loon en, om te trachten het schil derwerk geheel van de kalk en verf te ontdoen. De Nieuwe kerk werd in het begin der 17de eeuw gebouwd. Aanbesteding. Door 't provinciaal bestuur van Noord-Holland is heden aanbesteed: de levering van palen ten behoeve van de hoofden op het noorderstrand van Vlieland. Minste inschrijver was de heer L. A. Spierings te Boxtel, voor 2700. Winkelopening. Hedenavond wordt in de Banrevoet- straat hoek Lange Boogaardstraat ge opend een speelgoedwinkel, genaamd het Kiuderparadijs. De winkel ver toont twee flinke winkelruiten aan weerszijden van de deur, waarachter veel begeerlijks voor kinderen is uit gestald. Men ga er hedenavond eens kijken, wanneer de zaak schitterend is verlicht. Uit de Keciitszaai ONEERLIJKE LOOPKNECHT. Aan C. H. L„ loopjongen bij de fir ma P. A. v. d. Maaren Jansen alhier, wordt ten laste gelegd, in de maand Augustus het geld, dat hij bij klanten voor geleverde winkelwaren ontvan gen had, zich wederrechtelijk te heb ben toegeëigend. Een bankbiljet van 40 had hij bij den heer Ileeris ontvangen en dat niet aan den heer v. d. Maaren Jan sen afgedragen. Met dat geld was beklaagde naar Rotterdam gegaan en had beproefd, zich als matroos te doen aanmonste ren. Het was hem evenwel niet gelukt weg te komen 's avonds was hij door de politie gearresteerd. Van het geld had hij een horloge, een portemon- naie en een paar schoenen gekocht. In de portemonnaie bevond zich bij zijn aanhouding nog 12.16. Do rechercheur Kersten, die be klaagde aangehouden heeft, ver klaart, dat L. vroeger een zwervend leven op zee leidde, in jaren soms niet thuis kwam en zoo zijn ouders heel veel verdriet berokkend heeft. L. doet een lang verhaal van zijn omzwervingen, loopknecht is hij al leen geworden, omdat zijn oogen voor zeeman niet goed genoeg waren. Enkele getuigen zijn evenwel niet verschenen het is daarom, dat de zaak tot over acht dagen wordt aan gehouden. DIEFSTAL. S. A„ bakker, zonder vaste woon plaats, is, naar zijn verklaring, uil armoede er toe gekomen, een en an der weg te nemen. In den nacht heeft hij uit de woning van Keeltje Wit, te Landsmeer, door het in hare afwezig heid openbreken van een achterdeur knip zat er aan den binnenkant op) zich meester gemaakt van een rijwiel, een paai' schoenen en een hor logeketting. Het „zwijntje" had hij voor 4 te Monnikendam verkocht. De rijwielhandelaar, J. Jansen, had, na het rijwiel gekocht te hebben, de Mouuikeudainsche politie gewaar schuwd, en het „zwijntje" terugge- Muar beklaagde heeft het bij die ééne inbraak niet gelaten. Te Broek in Waterland heeft hij kans gezic-n, door het opensnijden van een ruit in het achterhuis der woning van mej. R. Dobber en het daarna force eren van een kast, een streng bloedkora len, twee broches en een gesp machtig te worden. Toen de bewoonsters, mej. D. en haar dochter, 's avonds thuis kwa men, stond de kast wagenwijd open en (Le sieraden waren weg. De officier, zijn requisitoir nemen de, wijst er op, dat beklaagde een niet bepaald gunstig verleden heeft, door de rechtbank te Alkmaar is hij herhaaldelijk wegens diefstal veroor deeld. Men kan dus zeggen, dal hij een beroepsmisdadiger is, weinig moeite doet zich werk te verschaffen en liever steelt Hij heeft een licha melijk ongemak, dat is de eenige lichtzijde in deze zaak. Het is goed, dat beklaagde langen tijd uit de maatschappij wordt verwij derd de officier vraagt daarom twee jaar en zes maanden gevangenis straf De ambtshalve toegevoegde verde diger, mr. Van Lynden, vindt, dat de officier beklaagde's karakter te zwart heeft afgeschilderd. Hij is zeker geen beroepsriiisdadiger. Hij heeft eene ziekte aan de beenen, zoodat 't hem niet mogelijk Is, een staand werk te verrichten. Hij heeft van den heer Franken, waar hij gewerkt heeft, een goed getuigenis gekregen en dat pleit in zijn voordeel. Hierop geeft de verdediger een overzicht van A.'s ellendige jeugd, en vraagt een lichtere straf. DRONKENSCHAP. A. J. E„ arbeider te Hillegom, had te veel aan Bacchus geofferd. Toen J. Frijllnk, rijksveldwachter aldaar, hem van den openbaren weg poogde te verwijderen, heeft beklaagde den polit:eman geslagen en getrapt, en zich tegen zijn arrestatie op de meest krachtdadige wijze verzet. Beklaagde staat te Hillegom vrij gunstig bekend, maar is lastig als hij boven zijn theewater is. De officier vraagt één maand ge vangenisstraf. UITSPRAKEN. C. J. H„ werkman, en A. P. V„ schildersknecht, be'den te Haarlem diefstal, de le vrijgesproken, de 2e acht maanden gevangenisstraf. J. C. R„ los werkman, en C. II., zonder beroep, beiden te Haarlem, diefstal, de le vijf dagen gevangenis straf, de 2e vrijgesproken. C. M„ bierhuishouder te Velsen, we- derspannigheid, 10 dagen gevangenis straf. N. W„ arbeider te Beverwijk, opzet telijke vernieling, 10 boete of 10 da gen hechtenis. P. L„ veehouder te Oost-KnoUen- dam, mishandeling, 15 boete of 10 dagen hechtenis. P. A. R. L„ slagersknecht te Am sterdam, \erdu'Stering, 3 maanden gevangenisstraf. L. V„ bankwerker, en J. C. v. G„ loodgieter, beiden te Haarlem, dief stal, do dagvaarding nietig verklaard. A. W„ stucadoorsleerling, en J. J. W„ zonder beroep, beiden te Haar lem, diefstal, de le 10 boete of 10 da gen, de 2e 5 boete of 7 dagen plaat sing in een tuchtschool. J. K„ zonder beroep, te Haarlem, diefstal, ter beschikking van de lte- geering gesteld. L I., los werkman te Hillegom, dief stal, 14 dagen gevangenisstraf. J. II., ai beider te Haarlemmermeer, opzettelijke vernieling, ƒ3 boete of 2 dagen hechtenis. J. B„ koopman te Haarlommerliede, dierenmishandeling, 14 dagen gevan genisstraf. P. B„ metselaar te Purmerend, mis handeling, 14 dagen gevangenisstraf. p. G„ V„ smidsknecht te Haarlem, mishandeling, ƒ15 boete of 15 dagen hechtenis. P. V., schippersknecht te W'urmer- veer, mishandel'ng, 20 boete of 10 dagen hechtenis. H. T„ arbeider ie Beverwijk, mish. ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis. C. K., los werkman te Wormerveer, ontuchtige handelingen plegen, 6 maanden gevangenisstraf mei aftrek der preventieve hechtenis. (Zie verder Stadsnieuws onder laat ste berichten. Uit de Omstreken SCHOTEN. Voor den Raad van State, Afdeeling voor de geschillen van bestuur, wor den gisteren twee zaken behandeld be treffende de zoogenaamde gesplitste vergunningen bedoeld in art. 1 dei- Drankwet (de vergunning voor ver koop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop, en die voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop). Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hadden bij de vaststelling op nieuw van de lijst van gemeenten (in hunne provincie) waarin geen ge bouwde kom is met meer dan 5000 in woners en waarop dus volgens de Wet de splitsing niet toepasselijk zou zijn, de gemeenten Watergraafsmeer en Schoten daarvan afgevoerd. En nu kwamen een aantal belanghebbenden, die dientengevolge in het drankver- koopersbediijf schade zouden lijden^ daartegen in beroep bij de Kroon. Ten aanzien van Schoten werd er kend, dat dit een kom met meer dan 5000 zielen had gekregen. Maar de uitbreiding vun deze gemeente was zoo snel gegaan en de afvoering van de lijst daarom zoo onverwacht, dut men vroeg in het belang der betrok ken kleinhandelaren de afvoering van de lijst nog vijf jaar uit te stellen. Naar aanleiding van eenige vragen der Staatsraden-Rapporteurs over do- ze zaken, mrs. De Nerée van Babbo- rich cn Van Gennep en van de overi ge leden der Afdeeling van de geschil len van bestuur verstrekten de be langhebbenden nog enkele inlichtin gen. HEEMSTEDE. Openbare vergadering van don Raad der gemeente Heemstede, op Dinsdag den 26en October 1909, des avonds om half acht uur, met zoo noodig voort zetting op den volgenden avond op hetzelfde uur. Te behandelen onderwerpen 1. Voorstel van B. en W. tot hel verdiepen van de Glippervaart over de geheele lengte. 2. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der Motor- en Rij wiel ver orde* ning. 3. Vaststelling van het bouwplan der Coöp. Bouwvcreeniging „Verbete ring zij ons Doel". 4. Verzoek van mej. A. M. de PauS, om af wij king van de bouw- en wo ningverordening inzake verbouwing van bare woning, met voorstel van B. cn W. 5. Voorstellen der Gascommissie oil van B. en \V„ tot uitbreiding van liet gusbuizennet en van de Commissie voor de waterleiding, en B. en W. tot het leggen van waterleidingbuizen in do wegen van het bouwplan der Wo- ningvereeniging Berkenrode. Machtiging aan B. en W. tol het aangaan van een overeenkomst be treffende de vestiging van een pu bliek telefoonstation bij den heer P. J. un Empelen. 7. Machtiging aan B. en W„ Lot het sluiten van een overeenkomst met de gemeente Amsterdam voor de levering van duinwater en tot het leggen vun waterleidingbuizen in het bouwplan der Woning vereeniging Berkenrode. 8. Verzoek van bet hoofdbestuurder Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur om een vergunning tot verkoop \uu sterken drunk in het klein boven het maximum in de restauratie op de Na tionale Bloemententoonstelling. 9. Voorstel van B. en W. tot ophef fing van den tol aan den Binnenweg. 1U. Vaststelling der gemeente-bogroo- ting voor 1910. 11. Vaststelling der begrooting van de gemeente-gasfabriek voor 1910. 12. Vaststelling der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1910. 12. Ingekomen stukken en lucucuto- lingen. De heer W. G. van der Wal, oud- kapt» paardenarts te Heemstede, zal voor de G. O. M. vau Landliouw, af deeling TIel en Omstreken 28 Oct. een voordracht houden over paardenfok kerij te Buren. BENNEBROEK. De heer F. H. v. Kempen alhier, be- noemd tui burgemeester te Montfoort en Wilieskop, zul op Donderdag 28 October a. s. als zoodanig worden ge ïnstalleerd. De afdeeling Beimebxoek en Omstre ken van het Witte Kruis heeft voor haar rekening een prachtige, doelma tige draaibare lighal laten maken deze is reeds in gebruik gesteld bij de wed. van der Meij in de Zilk. HALFWEG. Ter najaarspaardemnarkt waren 42 paarden en hitten aan ge oerd. Han del traag, prijzen 90 a 120 a ƒ250. De gemengde zangvereeuigin» „Crescendo" alhier gaf Woensdag avond een uitvoering, die aardig be zocht was. Een tiental zangnummers weiden zeer goed ten gehoore ge bracht, terwijl mede de mandoline en pianomuziek luiden bijval inoogstten. Het blijspel „In politiek", door vei heeren en één dame der vereeniging, na de pauze gegeven, werd good opge voerd de verschillende rollen werden juist weergegeven. De vereeniging „Crescendo" en haar ijverige directeur, de heer J. C. Tuin^. van Haarlem, kunnen met voldoening; op dezen avond terugzien. SLOTEN. Op de gisteren gehouden eerste na jaarsveemarkt waren 109 rundereil aangevoerd; bij weinig handel liepen de prijzen van 155 tot 210.

Haarlem's Dagblad | 1909 | | pagina 1